Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) keIdor válasza Shkiz0 (#5148) üzenetére


keIdor
titán

Ő simán megírja, hogy csak kíváncsi volt és megnézte, de nem gyorsabb, vagy nem érzi. Legalábbis szerintem. :R
A kíváncsisággal semmi baj nincs, ez a hobbi része.

Én i9-9900K-ról váltottam Ryzen 7 5800X-re. Ramban is hasonlóan jót vettem, a számok magasabbak igen, de érezni én se érzem.
Nem is érte meg, bár nem is ez volt az eredeti terv. :D De legalább “újraindult” a gari.

Laraxior: Az a ram amúgy a legszebb a piacon most, már ami az RGB-t illeti. Kíváncsi leszek mit érsz el velük majd. Gear 1 vagy Gear 2-ben egyaránt, gondolom nézel mindkettőt. 24/7-re előbbi ajánlottabb amúgy.

A Dark Hero-hoz meg alig járt már valami. :) 4 Sata kábel, volt néhány matrica, WiFi, könyv, egy-két apróság azt ennyi!
Ami vicc, mert árban kb. egál a kettő…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5152) Laraxior válasza Shkiz0 (#5150) üzenetére


Laraxior
titán

Az a DDR5 miatt nem igazán lesz olcsó. Most nem kellett sokat ráfizetnem, ennyit megért a dolog nekem. :B
Mennyire valós amit a bios ír requiredet az 5GHz-hez feszültség? Mert ha stimmel akkor nem igazán szuper a CPU :DDD
#5151 keIdor : Azért egy hdmi csati elfért volna még szerintem ezen az alaplapon. :(((

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5153) keIdor válasza Laraxior (#5152) üzenetére


keIdor
titán

Konkrétan VRM sincs az IGP-nek, az Apex-en nincs, a XI-en se volt.
Nem is aktív amúgy. :) Eszközkezelőben se lesz ott.
Ez a lap az Extreme OC-ra lett kihegyezve, ezért nincs.
Használni sem tudod az IGP-t, semmire, nézd csak meg nyugodtan. :)
Az összes K proci egy Apex-ben konkrétan egy KF-nek számít.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5154) Laraxior válasza keIdor (#5153) üzenetére


Laraxior
titán

Csodás, már betettem egy GT220-at :DDD
Szépek a ramok, kár, hogy nem b-die. :W Hynix. :(((
Akkor ebben sem lesz túl sok tartalék. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5155) keIdor válasza Laraxior (#5154) üzenetére


keIdor
titán

Konkrétan az XMP-je milyen annak? Én annyit látok, hogy CL18, ha egyáltalán jó ramot nézek.
Igen a B-Die egyik ismertetőjele, az alacsony CL meg a magas XMP fesz, pl. CL14 1.45V-1.55V.
De van olyan oldal, ahol ha beütöd a ramok teljes nevét, akkor kidobja, hogy B-die-e vagy sem. Meg hogy mikori. Én is azzal kerestem ramot.
B-die finder a neve.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5156) Laraxior válasza keIdor (#5155) üzenetére


Laraxior
titán

A 3600@CL14 az biztosan B-Die lett volna, csak az elég borsos áron volt. Már mindegy. Meglátom ez mit tud. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5157) keIdor válasza Laraxior (#5156) üzenetére


keIdor
titán

Bizony, 400+€ :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5158) MPowerPH válasza Laraxior (#5156) üzenetére


MPowerPH
félisten

En meg 240EUR -ert vettem. Szepen megszaladt az ara.

Don't Tread On Me

(#5159) Alpi. válasza Laraxior (#5156) üzenetére


Alpi.
addikt

[Van már mindenféle új típus] Lassan elérjük a végtelen típust tényleg. Lassan lehetetlen lesz eligazodni, mi micsoda. Már G.skill-nen belül is necces. :) Ezzel a Neo vonallal is csak többen lettek, de értelme nem sok van. :D
De a szóban forgó ram 14-15-15 -ös timinggal bír (ha jól emlékszem), az meg (kizárólag emiatt. :D) Bdie specifikus terület. Olyan, mint a 3200 c14-14-14.
Minden mást lehet kutyulni, de ezek eddig más ic-nek nem mennek. :)
keIdor : Igen, ez tuti nem Bdie. Csak arra raktam be példának, hogy már a 3600C14 önmagában nem elég, hogy tuti Bdie legyen a végén.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#5160) keIdor válasza Alpi. (#5159) üzenetére


keIdor
titán

Aminek "C" van a végén az nem B-die. :) Szóval ez más.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5161) Laraxior


Laraxior
titán


Így fest, ha csak az XMP-t aktiválom a biosban, minden más auton, de úgy látom nincsenek elszállva a feszek. Bár az a 106°C az micsoda... fogalmam sincsen, nincs is semmi az alaplapra kötve, meg úgy amúgy, tök üresen megy. :B
De azért egy hozzáértő ránézhetne, hogy mi a helyzet, még újra kell tanulnom az Asus biost, ezt meg főképpen. :B
Az a trfc nem gyenge... annak legalább 500-ig le kell kúsznia, az se gond ha 2T-ben.
Éppenséggel megvan még a Patriot Viper Steel, az biztosan B-Die, csak hát az 2x8GB.. az nekem karcsú, pedig most ki lehetne nyomni a szemit, mert a Gigabyte Z390-ben, csak 3800@CL15 víkendezett. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5162) keIdor válasza Laraxior (#5161) üzenetére


keIdor
titán

Baráti összehasonlításnak. 24/7-em. Van még tartalék benne, csak épített víz kéne a procira és aktív hűtés a ramoknak, akkor menne ez még.
Futtass amúgy egy CB R23-at meg egy Geekbench 4-et, mérek én is egy frisset...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5163) MPowerPH válasza keIdor (#5162) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt valami nem jo. :N Single core 700 korul kellene kapj, all core meg 7000 folott.

Don't Tread On Me

(#5164) keIdor válasza MPowerPH (#5163) üzenetére


keIdor
titán

Az elején volt több is, csak ahogy belakod a rendszert úgy lassul a CPU-Z bench. [link]
7000-et sose kaptam ebben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5165) keIdor válasza MPowerPH (#5163) üzenetére


keIdor
titán

Reális pedig: [link]
A 700/7000 az már egy elég komoly OC lenne… nem tudnám hűteni. 4.6/5.0 (allcore/single) már 90 fok volt nálam. Néztem, arra mondtam, hogy arra építenem kéne vizet, hogy menjen. Felépítéséből adódóan az 5800X nehezen hűthető.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5166) arabus válasza Alpi. (#5159) üzenetére


arabus
addikt

Pont ma láttam egy szépet F4-4000C14-16GTES

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5167) Laraxior válasza keIdor (#5162) üzenetére


Laraxior
titán

Egyelore csak egy NH-D14 van rajta, holnap folytatom, csak annyi volt a lenyeg hogy minden klappol-e. Mehet be a hazba is, megy ra a viz, friss oprendszer, 970EVOra ment a Win is, szoval kapkodnia kell magat :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5168) #11493888 válasza arabus (#5134) üzenetére


#11493888
törölt tag

Még szép hogy el lettek küldve. A múltkor azzal verték ki a biztimet hogy agyonveri az 5600x a 10900k t. Linkelhettem bármit ugyan így lehülyéztek meg nem értek hozzá. Akkor küldtem el őket előszőr a picsába. Mondanom sem kell csak engem banoltak a koko vígan röhögcsélt tovább . Most ugyan ez volt. Valami nagyon nem stimmel itt. Van egy társaság akik viszik a fórumot és felűgyelik és nyalják egymás seggét egymást nem moderálva. Már gondolkodom rajta pár ismerősöm unszolására mi a tökömet keresek itt? Minek akarok segíteni másoknak? Szarjak az egészre.

(#5169) keIdor válasza Laraxior (#5167) üzenetére


keIdor
titán

Oké, én letoltam a teszteket. :) Rocket Lake meg Vermeer elég közel vannak azért egymáshoz.
Lassultam picit a belakott rendszerrel, de ez kikerülhetetlen, futnak dolgok a háttérben...
benchek: [link]
geekbench link: [link]

Geekbench azért is jó, mert ez a memóriákra is szépen reagál. Nekem a 4.0 van fent, az 5.0 más pontokat dobál, nem lehet 1:1-be összemérni a kettőt. Cinebench inkább csak CPU terhel.

Még egy WinRAR-t nézek. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5170) MPowerPH válasza keIdor (#5165) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem az. Legalabbis nekem sima PBO -val is megvan a 700, es a topikban masnak is, akiknek fullos a CCD.
OC -val csak az all core megy feljebb. Curve optimiser -el kell rabirni, hogy boostoljon, meg a PBO boost clock -al.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5171) c41r0^ válasza keIdor (#5118) üzenetére


c41r0^
őstag

keIdor
zebra_hun
arabus
Laraxior
DroiDMester

Köszi a tippeket mindannyiótoknak!

ATC 4.0.9

(#5172) c41r0^


c41r0^
őstag

Egyelőre itt tartok:
3600MHz 16-20-20-36 fixálva, többi AUTO
RAM: 1.4V, VCCSA: 1.2V, VCCIO:1.1V
Nem tudom, hogy stabil-e, mert memtest-et még nem futtattam.

Nekem a tRFC meg a tRRD_L tűnik magasnak XMP-vel, meg most is nyilván így AUTO-n elég lazára lövi be.

(#5173) zebra_hun válasza c41r0^ (#5172) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Sajnos a teszteket illik futtatni, mert "elveszel" majd benne. Alakul ;)

(#5174) #11493888


#11493888
törölt tag

a tesztek is neccesek. saját érderkes tapasztalat szerint egy általam beton stabilnak tartott beállítási értékre minden flottul ment cine23 akárhányszor egyébb tesztek is game is, azután egy sima feltelepítés (ncore-os fatebingeres forza horizont 4) az elején kifagyott. finomítva a bios értéken meg tovább ment. direkt visszaraktam mert nem hittem el, megint kifagyott vissza állítva megint végig ment. egy pengeélen táncolunk folyamatosan egy tized is számít szóval kötél idegek kellenek ehez az OC világhoz.

(#5175) keIdor


keIdor
titán

Október 25-én jön az Alder Lake egy hatalmas Windows 10 frissítéssel.
Idén csak a K-k. Q1-ben a többi és a noti variánsok is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5176) Mans20 válasza keIdor (#5175) üzenetére


Mans20
addikt

Új cpu, lap, ram, hűtő? és a tápot is cserélhetjük az új szabványra?

(#5177) DroiDMester válasza #11493888 (#5174) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezért mondtam már számtalanszor hogy CB23 lefutása nem jelenti azt hogy STABIL a rendszer!

LinX v0.9.8(vagy frissebb) Legalább 30.percig futtatva.

és

Prime95(megfelelő beállítások mellett) Legalább 30.percig futtatva.

[ Szerkesztve ]

(#5178) DroiDMester válasza Mans20 (#5176) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az új táp csatlakozó csak az OEM termékekre vonatkoznak! Amiket mi használunk lapokat ott sz.tem még egy ideig marad a régi szabvány.

(#5179) hokuszpk válasza #11493888 (#5174) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem koteligedek kellenek, hanem sok-sok turelem es alapos teszteles.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5180) arabus válasza c41r0^ (#5172) üzenetére


arabus
addikt

Ott más gond van.Annak a procinak nem szabadna ilyen gyenge L2-L3 cache eredményt dobni.Az egész nagyon furcsa.
Nem szoktam semmi drivert felrakni a chipsethez.
De az is lehet hogy a bios-ban ment félre valami.(én kivenném az elemet).
3600-on szinte már szépen menne a memória de ez más lesz.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5181) zebra_hun válasza arabus (#5180) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én arra gondolok, hogy írta, ezek a modulok nem kitbe voltak. Ha a bios mindegyik modulnak a timingok közül a rosszabbikat, tehát a nagyobbat veszi figyelembe, akkor lehet ilyen eredmény. Megnéztem a subokat, és nagyon lazán vannak az értékek. Neki egyesével szűkítenie kellene. Munkahelyemen vagyok, azért van időm szerencsére, így beillesztettem az adatait az én táblámba. Szerintem, de az én ismereteim szerint, ezeket az értékeket szépen apránként adagolhatja. Nem egy tuning ramokról beszélünk, ráadásul nem is kit, így elég érdekes, hogy mit tud belőle kihozni. Bedobom ide a közösbe, akinek van kedve szóljon hozzá, ezek feltételezett értékek, sok sok teszteléssel lehet majd a végére jutni. A legutolsó oszlop a c4 zeb, az amit célként én kitűznék neki. Ha elhasal akkor azt csak odáig, amíg stabil. Ha meg megy lejjebb, akkor hajrá. Remélem segít, illetve akinek van hasznos mondanivalója az érték számolással, írja le nyugodtan.

(#5182) koko52 válasza #11493888 (#5168) üzenetére


koko52
veterán

Most akkor halgaussuk meg a másik felet is, aki én vagyok. Beböfögtél egy minden AMD, TR egy "foskupac" szar mert csak az intel dumát és dobálóztál CB23 pontokkal (ami kb senkit nem érdekel a tesztelőkön kívül) , mert van egy szilikon lottós procid amit tuningolgatsz és összeveted stock procik pontszámaival. Erre kaptál válasz tuning képeket ami persze már nem érdekelt, hogy egy 8 magos AMD majdnem hozta a 10 magos eredményedet a 12 magos pedig jóval többet, de ebbe nem megyek mélyebbre. Majd kardoztál, hogy jobb a procid egy 4 éves stock threadrippernél (LOL...). A mai TR-re már nem tudtál reagálni ami 62%-al gyorsabb. Abban kb egyetértettünk, hogy a felhasználók nem releváns létszáma jut el a BIOS-ig, nemhogy turkáljon benne, ezért engedjük el ezt a fonalat. Kaptál stock és húzott videókat, mennyire nem számít, hogy 10900k vagy 5600x van a gépedben, mert egy 3080-3090-et 1440p-n mindegyik kiszolgálja és észrevehetetlen a különbség játékokban (senki nem mondta, hogy agyonveri). Ekkor kaptad meg, hogy a 2060-ad mellé mekkora baromság 10900k-t rakni amikor egy i3 vagy r3 is bőven kiszolgálja. Ekkor jött a 20%-os kihasználás," jólesz" 5 év múlva stb terelő duma, mert még nem jártál utána miért 20% a kihasználtságod. Remélem azóta sikerült. Aztán felfújtad magad és jöttél az óvodás dumákkal, hogy te 100 éve gépeket építesz :Y mindenki más "hülyegyerek" Mivel nem jött össze semmi ezért a monitor mögé bújva jól megmondtad mindenkinek! :C Gratulálok, kemény legény vagy :C

"Minek akarok segíteni másoknak?" --Inkább ne, sok pénzt kivennél hozzá nem értő (mint te) emberek zsebéből.

A többieknek: nem vagyok AMD és Intel fan, több gépem is van mindkét gyártótól és gépeket rakok össze vegyesen, nem vagyok elfogult! Éljen az 5600X, 3600X, 10400, 10600 10700K! :R
Itt be is fejeztem, ne csináljunk ebből a fórumól is homokozót arra jó a VS topik.
Szép napot! Üdv koko52

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5183) DroiDMester válasza zebra_hun (#5181) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezzel az a gond, hogy te ezeket a saját Samsung B-Die RAMjaidon tesztelted.
Egy Hynix C-Die is mérföldekkel gyengébb képességű(PL: nálam a c-die 500.alatti tRFC-vel el sem indul, míg a samu b-die vidáman megy 300.alatt is), de neki sz.tem csak Hynix A-die chippek vannak azon a ramokon, így még rosszabb a helyzet!

De ajánlottam neki hogy nézze meg Thaiphoon Burner-el(ha alapból nem indulna el, akkor Win XP SP3 módba és adminként futtatva próbálni) hogy mégis milyen chippek vannak azon a RAM.on, és akkor okosabbak lennénk!

[ Szerkesztve ]

(#5184) TechN7ne válasza Laraxior (#5146) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

10700-em van nekem is már 3 napja ,csak sima
Üdv. a klubban . :)

Szerk. Jaa ,hogy neked 11700 ,akkor bocsánat :DDD
Úgy látom az is csak 8mag 16 szál ,le vagyok maradva ,és alacsonyabb az alap órajele? :U

[ Szerkesztve ]

(#5185) zebra_hun válasza DroiDMester (#5183) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezért nem is írtam oda nagyon erős értéket. Ahol most van, szépen visszalépked addig, ameddig bírja. Ezelőtt sk hynix 2x8gb gskillek voltak (3200mhz 16 18 18), 50000+-ba mentem velük 44-45ns-el. Igaz, ez nem egy tuning kategória, azonnal váltottam. Ha ideje engedi, szépen haladhat vele, ha akarja. Engem érdekel, bízom benne, hogy nem adja fel ;) Megjegyzésbe odaírtam jobbra, hogy mi hogyan jön ki, persze el is lehet tőle térni, kőbe vésett szabályok nincsenek. Ha ezt stabilizálja, jöhetnek az rtl és io l-ek, azzal szépen lehet a latency-t még csökkenteni. A bios neki nagyon szabálytalanul lőtte be, biztos hogy lehet ott szűkíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5186) DroiDMester válasza koko52 (#5182) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem akarok ebbe a vitába bele folyni de..... Ha ennyi géped van és állítólag gépeket építesz akkor azért olyat nem írnák hogy egy 2060.alá elég egy i3 is.
Azt se mondanám hogy az 5600x 3080-3090-et 1440p-n kiszolgálja, igen ki! de tedd hozzá hogy még a 5800X sem veszi fel a versenyt egy 10900K-val Minimum FPS-ekben, főleg nem a kritikus 1 és 0,1% oknál!
Kit érdekel hogy van MAX 200FPS-ed ha kritikus helyeken meg bezuhan 50.re!

(#5187) Laraxior válasza TechN7ne (#5184) üzenetére


Laraxior
titán

:D
Majd ma jovok tesztekkel is, még nem kerult ra a víz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5188) kicsipapucs válasza DroiDMester (#5177) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Csak abbamarad már egyszer az avx2 prime erőltetése.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5189) DroiDMester válasza TechN7ne (#5184) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

intel 11.gennél az i9 is csak 8mag!

És egy K-s procinál marhára mind1 mi az alap órajele, ha valaki K-s procit vesz NEM AZÉRT VESZI HOGY ALAPON HASZNÁLJA!

(#5190) koko52 válasza DroiDMester (#5186) üzenetére


koko52
veterán

A max-ot sose nézem, csak a 0.1-et és 1%-ot. 5600X tökéletesen kiszolgálja 3080-at-3090-et ahogy írtam. A leggyakoribb párosításaim 3070-3600/10600k, 3080-5600X/10700k
Nincsenek mikrolagok egyik variációnál sem. Ahogy a neten sem találok ilyet. Majd, ha kell a 8-10 mag vagy ha online streamelsz közben. Ez a felhasználók 0.1%-a (se).

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5191) hokuszpk válasza DroiDMester (#5189) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

* nemide.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5192) arabus válasza DroiDMester (#5183) üzenetére


arabus
addikt

Az hynix JJR,dual rank ráadásul.
Nagyon nem ezt kéne dobnia.
A hab a tortán hogy L2 és L3 cache sebességnek nincs köze a memóra sebességhez.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5193) Qtya123 válasza DroiDMester (#5186) üzenetére


Qtya123
őstag

Én az 5800X és a 11700k között hezitálok (ez a kérdés majd akkor lesz igazán aktuális, ha lesz értelmes árban erős VGA :) , de addigra meg lehet jön az Alder Lake).

Néztem is több tesztet, szintén csak az 1% és 0.1% ami érdekel. Próbáltam ez alapján belőni, hogy melyik jobb, de igazán érdemi különbség nincs. Hol az egyik jobb egy kicsit, hol a másik, illetve sok helyen egál:
[link]
[link]

Én ezek alapján nem tudom kimondani, hogy a low FPS értékeket nézve a 11700k vagy az 5800x a jobb.

(#5194) PuMbA válasza Qtya123 (#5193) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, fogyasztásban van különbség csak. 20-60W játéktól függően, de csak a második videóban jön ki, mert az elsőben tuning van, ami pár fps-t hoz csak. Az már meg egyéni döntés, hogy annak a cégnek adod a pénzed, aki szinte semmit sem csinált az utóbbi pár évben, vagy a másik oldalnak, aki tud fejleszteni / előrelépni és húzza jelenleg a CPU ipart.

[ Szerkesztve ]

(#5195) zebra_hun válasza Qtya123 (#5193) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szeva Qtya Úr, rég láttalak. Én örülök neki, hogy mindkét oldalon van erős cpu. Mivel te is BFV játékos vagy, ott a tesztekben ici picit erősebb az intel. Valószínű, hogy a játék hibája, mindenhol azt kapta hogy cpu éhes, én emiatt döntöttem a 10850k mellett. Árban ez hozta a legjobbat Bakkerfíldhez. Aztán ha a 6 kijön, teljesen más lesz. Egy biztos, nem a procikkal van gond mostanság, hanem az ökör vga árakkal. 1080ti lett, ez se volt olcsó, de megbarátkoztam vele. Remélem az új Bf-et valahogy ki köhögi 1440-ben, mert nem akaródzik beállni normálisra az ára. Majd fussunk össze TS-en. Üdv., z

(#5196) hokuszpk válasza Qtya123 (#5193) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a vizzel hütőtt, üvegre húzott 10900K -ra gondolt, nem az alap 11700-ra.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5197) Pioneer válasza koko52 (#5182) üzenetére


Pioneer
senior tag

A "szilikon lottót" az hol húzzák "szilikon völgyben"? ;] :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#5198) #11493888 válasza koko52 (#5182) üzenetére


#11493888
törölt tag

Kisbarátom.
Megint el vagy tévedve. Azzal hogy bejöttem ide az Intel fanságommal és foshaboztam a ryzent, kurvára nem a kedves fórumot olvasó embereket hülyéztem le vagy deklaráltam hozzá nem értőnek. Ezzel szemben te elkezdtél engem beállítani az általad elképzelt hozzá nem értő hülye fasznak aki ráadásúl azt se tudja mit beszél és olyan gépet rak magának össze amire semmi szüksége sincs. Pont Az egyik ilyen butuska megszólalásod egyike pl az amikor azt állítottad a 10900k csak a régi játékok alatt megy 10% körül az újaknál nem egy 2060 mellett ami felesleges egy ilyen processzornak ugyebár. A Crysis remasteredben ugyan úgy 10% on sétálgat akár az eurotruck sim 2 alatt a legújabb verziónál. Nekem úgy tűnik csak mondod néha ami az eszedbe jut minden valóság alapot nélkülözve. A többire ki sem térek.


de be is fejezem mert mingyárt ömlik tőled valami újjabb hülyeség arról hogy szar a 2060 asom mert csak 36 fps-el tolja, ami nem is véletlen mert aki játszik vele tudja miért és az is mi az az RTX, amit ugyebár a te elmondásod szerint egy 1600 as is simán lever.

[ Szerkesztve ]

(#5199) MPowerPH válasza #11493888 (#5198) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor kit hulyeztel le? :F

Don't Tread On Me

(#5200) zebra_hun válasza #11493888 (#5198) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szerintem tegyél pontot az ügy végére, nem hiányzik szerintem senkinek sem egy eltiltás. Bocs, nem beleszólni akarok, ezzel pont jót szeretnék. Bonts egy sört vagy bármit, aztán hurrá ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.