Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) hackeeeee válasza Formaster (#18200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha visszaragasztod, akkor valamekkroa rés marad, de nem sok. Lényegében mondhatni elhanyagolható.

Amúgy, tehénkedik, lényegében ott van 2 rétegnyi CLU a kettő között.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18202) Laraxior válasza Formaster (#18200) üzenetére


Laraxior
titán

Annyi hely van a kupak es a mag között hogy a CLU elfér.

Van millio video a youtubeon. Nezd meg aztan vagy csinald meg, vagy add oda valakinek aki megcsinalja.
Nem szívműtét ez...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18203) Atmil válasza Formaster (#18200) üzenetére


Atmil
aktív tag

Nem akarok a nagyok dolgába beleszólni :N

Nekem nincs visszaragasztva. Az a műanyag processzortelepítő van rajta, amit kaptam az alaplapomhoz.
Azzal kell vigyázni, hogy két oldalt a lefogató rámenjen a kupak két szélére. Nekem kb. 2 hónapja így megy. Mikor házat cseréltem láttam, hogy nincs lesarkazva a processzor.

5 Giga, 1,35 vcore. A hőfokom ibt/prime95 stabil. 80 fok. Azt tegyük hozzá, hogy ibt/prime95-ös terhelést nem kap a hétköznapi használat során. 280-as kompakt hűti. 24/7-be simán megy. Igaz csak 12/7-be használom. Tervbe van az épített víz.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#18204) arabus


arabus
addikt

6 magos i5 9MB L3-al:
[link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#18205) Formaster válasza Atmil (#18203) üzenetére


Formaster
addikt

Ha lesarkaznád észrevennéd, mert onnantól kuka :DDD A mag nem sérülhet. Én sem akarok nagy vitákba belerohanni, de láttam már elég lesarkazott vga magot, hogy tudjam, hogy le lehet ütni egy rossz mozdulattal. Az a tizenpár ember aki itt van deliddel nem egy számottevő mennyiség. Láttam már ebay-en is 20 dolláros lesarkazott 7700k-t dísznek :N Nem is a delid a necces (amíg nem satuval meg kalapáccsal esünk neki) hanem pont a felfogatás. Szűk helyen matatva, valamit ferdén felrakva és picit jobban meghúzva már ott a nyeremény egy szép kulcstartó formájában.

(#18206) darkhorse válasza Formaster (#18200) üzenetére


darkhorse
tag

Szerintem attól függ, hogy milyet fogsz ki. Nekem biztos hogy ráfekszik a kupak a magra, mert ilyen volt nálam is. [link] Ha hozzáér a nyákhoz a kupak, nem fog ilyen simán pörögni.

[ Szerkesztve ]

(#18207) Atmil válasza Formaster (#18205) üzenetére


Atmil
aktív tag

Nem is akarlak rábeszélni, mindenki maga dönti el. Csak leírtam a saját tapasztalatomat.
Nyilván észre vettem volna ha nem működik a proci. Ha jól emlékszem ebben a topicban olvastam, hogy valaki lesarkazta a procit és tovább működött.

Ezen gondolkodtam [link] de nem veszem meg.

Természetesen igazad van, hogy óvatos vagy és körültekintő.

Üdv! Atmil.

(#18208) Laraxior válasza arabus (#18204) üzenetére


Laraxior
titán

Na végre. Gondolom az i7 ugyanez csak kap HT-t. Bár a 8 mag + HT még jobb lenne... persze magas órajelen :D
Úgyfest akkor, hogy lesz egy eladó 7700K-m :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18209) Formaster válasza Atmil (#18207) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, ez zseniális :R Már csak azért is, mert teljes egészében elhagyható a kupak, így a hő egyenesen a magról a blokkra tevődik át. Én be fogom szerezni, innentől nem is lényeges, hogy a kupakkal mi lesz ;)

(#18210) Atmil válasza Formaster (#18209) üzenetére


Atmil
aktív tag

Örülök, hogy tudtam segíteni. :R

Szerinted, mennyit lehet nyerni hőfokban kupak nélkül? 5 fok? Esetleg több?

Én azért nem vettem, mert féltem, hogy a mag melletti áramkörre rámegy a CLU. De lehet, hogy alaptalan félelem, mert a CLU nem folyik össze-vissza.

Azért ha meglesz hőfokot írhatnál majd.

Üdv! Atmil.

(#18211) Szinyák válasza Victor91 (#18187) üzenetére


Szinyák
őstag

Szia.

A rajta maradt ragasztót letisztítani sebbenzin vagy körömlakk lemosó is jó hozzá + pár db fültisztító .

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#18212) Formaster válasza Atmil (#18210) üzenetére


Formaster
addikt

Most olvastam egy "naked" tesztet, az illetőnek 3 fokot hozott a delidhez képest :DDD Szóval annyira nem mérvadó a történet, hacsak nem kúrta el valahol a dolgot, mert ő leszerelte a processzor lefogatót és ragasztó szalaggal oldotta meg a hézagolást.

A félelmed mondjuk nem alaptalan, mert a CLU olyan, mint a higany, szobahőmérsékleten apró golyók formájában képes "elgurulni" és észre sem veszed mondjuk az alaplapon, mert olyan színű, mint a forrasz anyag. Mondjuk ami ebben a hézagolóban érdekes lehet, hogy érintkezik az egész nyákkal, így valamelyest tovább növeli a hűtő felületet, de ha rendelek is ilyen, akkor én nem a CLU-t fogom használni kupak nélkül, hanem van Cooler Master Mastergel-em, aminek elég disznó 11W/m.K hővezetése van. Persze a CLU megvan 70 is, de sztem ez mellékes, kupakon kívül nem használnék konduktív anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#18213) Atmil válasza Formaster (#18212) üzenetére


Atmil
aktív tag

Ezt a videót részben láttam régebben. 3 fokért nem nagyon éri meg részemről.
Én csak akkor fogom kivenni a processzort, ha bemondta az unalmast, (nem sok esély van rá) vagy ha eladom, de alaplappal együtt. Akkor meg mondom, hogy delidelt.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#18214) Dendytv


Dendytv
senior tag

Bocsi a láma kérdésért de mit jelent a deid ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#18215) krekk válasza Dendytv (#18214) üzenetére


krekk
tag

Delid lesz a szó amit keresel. Kupaktalanítást jelent. Nem ,nem a f*ttyma hátrahúzásáról van szó ;]

(#18216) akoska07 válasza Dendytv (#18214) üzenetére


akoska07
nagyúr

De-lid.
Levesszük azt a fém kupakot a processzorról,a nyákról.

Azért tesszük mindezt,mert az Intel nagyon rossz minőségű pasztát rakott a kupak alá mint hőátadó anyagot. Ezért melegszenek jobban a processzorok.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18217) Formaster válasza Atmil (#18213) üzenetére


Formaster
addikt

Találtam egy delid szerszámot az Aqua Computer oldalán, akik a spacert is gyártják. Azért tetszik ez jobban, mint a Rockat vagy a Deli-die-mate, mert nem hosszába nyomja a kupakot le a nyákról, hanem tekeri. Ez a már említett vékony nyák miatt lehet fontos, nehogy vetemedjen. És árban sem rossz, delid-relid egyben 30 euró.

(#18218) Laraxior válasza Formaster (#18217) üzenetére


Laraxior
titán

En azert korbeneznék mashol is...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18219) #Morcosmedve válasza Formaster (#18217) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Rockitba meg sem tud mozdulni a proci, milyen vetemedes? :U Az "esz nelkuli" hajszaritozas szerintem rosszabb lehet... nem tudod mit okoz a hősokk. Die Mate 2 relidje nem olyan profi mint a Rockit relidje, ezert nem azt valasztanam, hanem igy kb. 35-40 procin tul, inkabb a Rockit88 delid+relid-et javaslom. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#18220) hackeeeee válasza Formaster (#18217) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rockit-nál sem észnélküli tekerés van.

Sőt, itt kérdéses a tekerés, plusz a hajszárítózás lehet rosszabb, mint jobb.

Sőt, még a sima satus, 3D nyomtatott cuccal sincs vetemedés.

Véleményem szubjektív...

(#18221) Atmil válasza Formaster (#18217) üzenetére


Atmil
aktív tag

Annak idején én is nézegettem a delidelőket. Arra jutottam, hogy nem adok érte annyi pénzt, inkább másra költöm.

Egy csomó videót néztem meg a pengés delidről, és arra az elhatározásra jutottam, hogy megcsinálom magam.
Kétszer csináltam az elsőnél lett egy baki, de nem a delidnél. (rákeresel ebben a topicban a hozzászólásaimra megtudod mi volt a baki. Véletlenül hozzáért egy bolyhos ruha a processzorfoglalat tüskéihez)

Mindkétszer pengével volt meg a delid. Amit linkeltél, ott melegíti valami hőlégfúvóval vagy hajszárítóval. Én úgy csináltam, f1-eztem fél órát szétszedtem, akkor még langyos volt és szépen körbe vágtam pengével. Kesztyűt húztam és nem az oldalát fogtam meg, hanem alul és felül nehogy elgörbüljön, persze finoman lazán fogtam meg. Kb. 4-5 perc volt a delid. Nem siettem el.
Egy bankkártyával finoman letisztítottam a ragasztót, és alkohollal letöröltem a ragasztóhelyet.

A redelidet, "szerintem" meg lehet úgy csinálni, leragasztom, belerakom a processzor foglalatba és a leszorító elvégzi a dolgot. Persze nem indítom el addig amíg meg nem szárad.

Ez szerintem jobb, annál, mint, amit linkeltél. Delid, Redelid egybe.
Delid-Die-Mate 2
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#18222) Formaster


Formaster
addikt

A hajszárítózásnak nincs nagy jelentősége, max annyira érdemes, hogy a ragasztó csíkot kisség megmelegítve könnyebben lejön a kupak, bár sztem ez is relatív, mert melegen nyúlik a ragasztó, hidegen meg törik, szóval ez már nézőpont kérdése. A deli-die-mate-et kihagyom, mert ugyan minőségi, de a relidre nem az igazi. A Rockit88 és a Dr Delid a befutó nálam, utóbbi felé azért hajlok jobban, mert tekeri és kevésbé kell közben szerelgetni, valamint egy helyről megjönne a spacer is és le lehetne tesztelni, hogy mennyi hoz a "naked" verzió ;]

(#18223) mobal válasza Formaster (#18222) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Rockit88 +1.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18224) hackeeeee válasza Formaster (#18222) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A rockit toolal akkor is sokkal egyszerűbb minden, és ott van hozzá a relid.

Az enyémet is azzal csinálták, plusz már itt írta is a fórumtárs, hogy azzal több procit is megcsinált.

Szerintem a tekerés rosszabb, főként ha gyárilag jobban tapad. Mert ott folyamatos "erőhatás" van, addig amíg tekeri. Közben az oldal irányból történő nyomás az mondhatni már lehet, hogy az első erősebb nyomáskor elengedi.

Én tuti nem szenvednék kupak nélkül. Ott nagyobb sansszal sarkazol le, plusz egyéb hasonló, mint a deliddel.

De, Te érzed. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18225) Formaster válasza hackeeeee (#18224) üzenetére


Formaster
addikt

Nem akadékoskodásból, de nem látom miben egyszerűbb :DDD Sokkal többet kell a rockit keretet csavarozgatni, delidhez/relidhez egyaránt. Én elhiszem, hogy ezt itt többen kipróbálták a másikról meg nincs senkinek tapasztalata, de attól még lehet az is jó. Lehet h már csakazértis dr delidet rendelek, csak hogy több dolog is ki legyen próbálva topikon belül ;]

(#18226) hackeeeee válasza Formaster (#18225) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, sokkal többet kell, mert sűrűbb a menet, ebből adódóan sokkal finomabb, precízebb.

Lovagolhatunk még ezen napokat, csak tök felesleges.

Én elengedtem ezt a témát, mert unom.

Véleményem szubjektív...

(#18227) mobal válasza Formaster (#18225) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Több csavar, stabilabban áll a nyák. Szerintem pont emiatt szinte 0 erő ami ér magát a "procit" csak a ragasztó kap.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18228) Dendytv válasza krekk (#18215) üzenetére


Dendytv
senior tag

Köszönöm szépen nektek az információt :R (#18216) akoska07

Kb hány fokot lehet ezzel +ba nyerni ? Mert nekem tervbe van véve egy 6600k s (már-már átgondolva) hajlok a felhúzás felé. De ez valami komolyabb léghűtéssel. :F

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#18229) #Morcosmedve válasza Dendytv (#18228) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

15-25 fok közt, terheléstől függően, vagy jobb.

© asszongya'hogy

(#18230) Dendytv válasza #Morcosmedve (#18229) üzenetére


Dendytv
senior tag

:Y az úgy egész jól hangzik :K

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#18231) hackeeeee válasza Dendytv (#18228) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ~20 fokot hozott a Delid. Sőt, van ahol többet.

Véleményem szubjektív...

(#18232) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#18231) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, meg ugye az sem mindegy, hogy pl. idle 28-30 fokról, pl Tomb Raiderben felmegy max 45 fokra, úgy, hogy nem fordul el a venti az alap 400 RPM-ről.

© asszongya'hogy

(#18233) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#18232) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyjából igen.

De Én alapból IBT-s hőfokokról szoktam beszélni, Nekem az alatt hozott átlagosan nézve ~20 fokot. Magasabb fesz mellett többet.

Véleményem szubjektív...

(#18234) laychi válasza #Morcosmedve (#18229) üzenetére


laychi
veterán

Nem hoz mindenhol olyan sokat azért. Inkább csak erős igénybevételnél,de akár játékok alatt is elérhető 7-10 fok, videókódolás alatt is kb 10 fok,lixn,egyéb avx-es szintetikus tesztek alatt jellemző a 15-20-25 fok(persze hűtéstől is sok minden függ,mennyire tudja a borda átvenni a hőt léghűtésnél)

(#18235) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

I7 6700T tulajok meg tudnák mondani, hogy mennyin megy a cpu 4 magos terhelésen? ark.intel szerint alap 2.8 max boost 3,6ghz szóval ha jól sejtem 3,3ghz lenne 4 magot egyszerre terhelve? Valaki meg tudna erősíteni, aki ilyen procit használ?

(#18236) mobal válasza -KP- (#18235) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2.8.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18237) -KP- válasza mobal (#18236) üzenetére


-KP-
addikt

akkor mire van a turbo boost? nem úgy szokott lenni, hogy a max boost az 1 magos terhelés és onnantól magonként -100mhz?

(#18238) sas55 válasza -KP- (#18235) üzenetére


sas55
aktív tag

Nálam a 4570S 3200-on megy Aida stressz teszt alatt minden szál. Nem megy 3600-at turbón minden szál de Z lapban lehet fixálni órajelet..

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#18239) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok!
Próbálgattam itt az Aida64 + Prime95 teszteket, és procim 90fok fölé melegszik. Az az érdekes hogy ha megállítom a tesztet rögtön visszaugrik 50fok körülire. Ez így mennyire reális? Config az aláírásomban.
Gép szellőzése viszonylag jó, a vga-m 65fok fölé nem igen mozdul.

(#18240) tboy93 válasza kicsako (#18239) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Szerintem az eleg sok. Nekem 7700-am van, prime95 alatt 72fok max es ha leallitom nekem is pillanatok alatt drasztikusan visszaesik a homerseklet. Milyen huto van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#18241) kicsako válasza tboy93 (#18240) üzenetére


kicsako
őstag

gyári.

(#18242) Gtaati válasza kicsako (#18239) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Sajnos reális dolog. Az intel a magok és a "kupak" közé nagyon gyatra hővezető pasztát használ már évek óta és így nagyon rossz a hőátadás hatásfoka.... Én már ezzel anno a 3670K-nál is találkoztam és tudtommal ez azóta folyamatosan fennálló probléma. Sokan ezért kupaktalanítják a cpu-kat, persze általában a K-s szériákat.
Milyen hűtőt használsz egyébként?

(#18243) tboy93 válasza kicsako (#18241) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat igen, az eleg hurka. En tennek ra egy jobb hutot, 10-12k kornyeken mar vannak jok, ami eleg ra. Pl. Be quiet pure rock, CM Hyper 212 EVO.

(#18244) Gtaati válasza kicsako (#18241) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Gyári hűtővel szerintem sajnos teljesen reális. Egy jobb hűtővel azért jobb hőfokot is el tudsz érni. De hétköznapi használat során egy jobb hűtővel semmi gond nem lesz vele.

(#18245) kicsako


kicsako
őstag

nagyon casual játékokkal tolom, és azok közben nincsenek ilyen problémák. Délután váltok vga-t és gondoltam teleb*szom a gépet mindenféle benchmark/stresstest progival úgy is friss windows megy fel utána, és most tűnt csak fel. Akkor ez így valós, nem a procimmal van probléma ugye? 10ezret nem adnék ki azért hogy néhány értelmetlen progiban ne melegedjen ennyire, játékok közben 60-70fok között mozog az még elviselhető szerintem.

(#18246) tboy93 válasza kicsako (#18245) üzenetére


tboy93
nagyúr

60-70 fok max meg belefer, de hosszutavon a processzornak is jobb az alacsony homerseklet, illetve ha most 70 fok, akkor nyaron meg melegebb lesz. Arrol nem is beszelve, hogy egy ilyen normálisabb hűtő sokkal halkabb mint a gyári ami pörög 5000-el, de nyilvan felhasználó függő hogy ez kit zavar.

[ Szerkesztve ]

(#18247) kicsako válasza tboy93 (#18246) üzenetére


kicsako
őstag

Fejhallgatóval játszom a competetive játékokat, a többinél meg szól mellette a zene, szóval annyira nem egetrengető probléma.
Köszi a válaszokat!

(#18248) tboy93


tboy93
nagyúr

Kevéske ez a 7700 nekem, 3 virtuális android device és elfogy :( Meló mellett már böngészni se tudok kb :DDD

(#18249) hackeeeee válasza tboy93 (#18248) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmipánik, van Ryzen. ;]

Véleményem szubjektív...

(#18250) MK VII válasza hackeeeee (#18249) üzenetére


MK VII
veterán

:C :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.