Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Laraxior válasza dewil666 (#17150) üzenetére


Laraxior
titán

Jó döntés volt. Kell az i7.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17152) palfitom válasza #16729600 (#17140) üzenetére


palfitom
félisten

Gratu!

A deszka működésére én is kíváncsi vagyok, szintén MSI-vel (Gaming M5) szemezek.
Mi alapján döntöttél e mellett?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17153) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#17141) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Remélem én is! ;] Ilyen aljasat odaszúrni. :DDD

© asszongya'hogy

(#17154) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#17153) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezek a napok már csak ilyenek. :o

Véleményem szubjektív...

(#17155) álommanó


álommanó
csendes tag

Sziasztok!

Értékelnétek kérlek életem első tuningolását?? :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17156) hackeeeee válasza álommanó (#17155) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gyári hűtő?

Véleményem szubjektív...

(#17157) álommanó válasza hackeeeee (#17156) üzenetére


álommanó
csendes tag

Nem dehogy:
BE QUIET! Shadow Rock Slim

Teszteltem a Linx 0.6.5- programmal

A szorótbelőttem 43-ra.
Vcore - Offsett bár ehhez még nem nyúltam
Load Line Calibration - level 3
Long/Short Duration - 200

Intel Speedstep - Enabled

Azt nem értem a fesz miért ugrált 1.243-és 1.326 közt?? :F

Min kellene állítanom??
Nem akarnám elszúrni a gépem.

ASUS Z170 PRO GAMING lap.

[ Szerkesztve ]

(#17158) hackeeeee válasza álommanó (#17157) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor ott valami nagyon nem kerek, vagy nem tudom.. Én azt a 90 fokot sokallom egy i5-től.

Asrock-ban nem vagyok toppon sajnos, abban Én nem tudok segítséget adni. Alap beállítások, értékek a témaösszefoglalóban elérhetőek, de az is Asus lap. Az értékek esetleg segíthetnek. Vagy esetleg várj egy Asrock tulajra, hátha tud segíteni. :)

Véleményem szubjektív...

(#17159) HaZsolt válasza hackeeeee (#17158) üzenetére


HaZsolt
őstag

ASUS Z170 PRO GAMING lapja van :)

(#17160) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Tesztelgetem a 7700K-t, viszont random újraindul a gép,semmi bsod vagy valami,a windows-ban a pipa kivéve az autorestart-ból.... :K
A biosban van valami beállítás ami újraindítja ha valami gáz van az oc-val?
Maximus Ranger VIII lap...
:F :R

(#17161) hackeeeee válasza HaZsolt (#17159) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hupsz, asrock-ot olvastam.. :Y

Pedig nincs is hétfő.. Na segáz.

Akkor viszont, a témaösszefoglaló opcionális.

Véleményem szubjektív...

(#17162) hackeeeee válasza ScomComputer (#17160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak úgy heccből nem indul újra, valami nem kerek, vagy a procinak kevés a fesz, vagy a ram OC nem az igazi.

Megnézném default beállításokkal is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17163) ScomComputer válasza hackeeeee (#17162) üzenetére


ScomComputer
veterán

Éppen ez volt a kérdés is, hogy a bios is tud restartolni ha nem stabil az oc, anélkül,hogy az OS bsod-t dobna?? :B

Ja,csak terhelés alatt.... :K

[ Szerkesztve ]

(#17164) #Morcosmedve válasza ScomComputer (#17163) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elképzelhető, sőt, ha belépsz le is tud fagyni a BIOS, ha valami annyira necces.

© asszongya'hogy

(#17165) GRaul válasza #Morcosmedve (#17164) üzenetére


GRaul
őstag

Nekem is kifagyott a bios amig a memokat be nem allitottam rendesen. Win 10 is random dobalta a kekhalalokat a bad pool felirattal :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#17166) #Morcosmedve válasza GRaul (#17165) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Bizony. Nem tudom, hogy hol jár, de ha mindene stabil és a memóriát piszkálja, akkor vagy kell fesz vagy nem igen engedi magát tuningolni.

© asszongya'hogy

(#17167) hackeeeee válasza ScomComputer (#17163) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból tud, de az lényegében a leírt indokok miatt van.

Véleményem szubjektív...

(#17168) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Boldog tulaja lettem egy ilyen gépnek! :)
Asrock z170 extreme4 +,
I5 6600k 3,5GHZ,
Coolermaster 212 evo,
Gigabyte GTX 1070 G1 8GB,
Hyper x Savage 16GB (4x4gbDDR4) 2800mhz,

Nem vagyok nagy tuningos ehez szeretnék tanácsokat kérni. Procibol kihozni a maximumot.
Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17169) #16729600


#16729600
törölt tag

Alaposan ráfutottam a nyeles andaxinra párszor ma, nem tudom ki átkozott meg, de bejött neki. :Y ;)

Szopás a négyzeten nro 1. Az a Barrow cpu blokkom, ami teljesen jó a MSI Z97-es deszkára, az nem akart illeszkedett a furatokhoz. Nem is értem, ez backplate felől rögzítős fajta, itt egy másfél órát reszelgettem a teraszon a lábakat mire felfeküdt. :U

Szopás a négyzeten nro 2. Nem indult be a gép, mint kiderült az egyik FC blokk díszítő ledemre allergiás a cucc, ha be van dugva a molexbe nem indul el.Töprengtem rajta pár órát, mire rájöttem mi a baja.Most megy de csak alapon minden, a RAM ok beszarás milyen szépek. :K Windows is megy, netem is van a killer-el, szerintetek rakjak rá egy friss wint, vagy csak aktualizáljam driverekkel?

(#17170) sas55 válasza #16729600 (#17169) üzenetére


sas55
aktív tag

friss win :K

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#17171) hackeeeee válasza #16729600 (#17169) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wehh.. Értettem ám. :)

Egy klasszikust idéznék.. .:)

Ez a furat téma érdekes, mivel elvileg azonosak.. Max a nyák lehet más.. De elvileg annak sem szabadna.

Véleményem szubjektív...

(#17172) #16729600 válasza hackeeeee (#17171) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én sem gondoltam volna álmomban sem, hogy ekkora szívás lesz a cpu blokkal.
Ilyen kis lábacskákon áll :

És a hátoldal felöl kerül rögzítésre, de nem stimmeltek a furatok, pedig a Z97-es deszkába teljesen jó. :U Tűreszelővel a nút feletti részt vagy másfél órát reszelgettem. :W

[ Szerkesztve ]

(#17173) hackeeeee válasza #16729600 (#17172) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán lehet, hogy ebből a blokkból van másfajta új foglalatra, lehet más vastagságú a nyák, vagy nem tudom.. Más ötletem egyszerűen nincs, mivel ugye elvileg egyformák. :(

Az a lényeg, h sikerült megoldani.

Véleményem szubjektív...

(#17174) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Sziasztok! próbálgatom a procimat mit bír. Eddig itt tartok vele: Nem tudom ezek a 79-80 fokok mennyire gázak? játékok alatt persze nincs ennyi 60-65 körül szokott lenni. Hűtő egy CM hyper 212+ 1200rpm-en. Gondolkodok kompakt vízhűtésen, sztetek lenne értelme ? 30 körül vannak már aprón pl corsair H105. Később szeretnék majd azért feljebb is menni a procival értelmes fesz mellett és egy ilyenre gondoltam. Tudom delid az többet érne de azt nem akarok :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17175) Szinyák válasza sid.:Rc211v (#17174) üzenetére


Szinyák
őstag

Jobb sarokban lent milyen monitorozó programnak az osd.-je ?

Szinyák

(#17176) Imre921 válasza Szinyák (#17175) üzenetére


Imre921
tag

aida64

(#17177) sid.:Rc211v válasza Szinyák (#17175) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Igen aida 64. OSD panel megjelenítése/OSD elemek. A beállításokban kell keresni.

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#17178) Szinyák válasza sid.:Rc211v (#17177) üzenetére


Szinyák
őstag

:R kösz mindkettőtöknek.

Szinyák

(#17179) #16729600


#16729600
törölt tag

A deszka ( MSI Z270 Pro Carbon ) megy vissza Amazonhoz. Nem mennek a ledek az I/O cover-en, plusz a gaming app, amivel vezérelni lehet azonnal lefagy. Még megy a bokszolás az Amazonnal, hogy a lét küldjék vissza és ne cseréljenek. Genyáskodnak, mert rájöttek, hogy a RAM-oknál átb@szták magukat közel 150€-val. A deszka mindenesetre részemről nem ajánlott, aki tudja kerülje.

(#17180) hackeeeee válasza #16729600 (#17179) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Engedd el, Én azt mondom ne használd..

Cimborám vga-hoz használta volna ezt, de csak anomáliát okozott.

Viszont ha van hardveres hiba is, akkor az gáz. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#17181) palfitom válasza #16729600 (#17179) üzenetére


palfitom
félisten

Sajnálom!
Kösz, az infót.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17182) #Morcosmedve válasza #16729600 (#17179) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sajnálom.. :(

Btw. tudom, hogy az embernek a saját véleményét, esetlegesen eddigi tapasztalatait, nehéz feladnia, de nem hiába Asus, kevesebb kerettel Asrock, az ajánlott lao s1151-en. :R

© asszongya'hogy

(#17183) #16729600 válasza hackeeeee (#17180) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem, hogy elengedném, de egyenesen legszívesebben kib@sznám a kukába. Ráadásul Amazon is nagyon erősen kezd elkurvulni, fogták az eredeti dobozt, ráragasztották a címet és teljesen nyitottan érkezett meg. Nem igaz , hogy már egy saját dobozra sincs pénzük és mindenfajta szállítás védelem nélkül képesek postázni. :U
Prime tag vagyok kismillió rendeléssel, de nincs mese visszatérek az Osztrák boltokhoz, drágábbak ugyan, de itt kivégeznék őket az ilyen gusztustalan gyakorlat után.

(#17182) #Morcosmedve Teljesen igazad van. :R Túl kell tudni lépni a beidegződéseken.Nekem pld nem kellett volna ostobának lennem és sokkal inkább az Itt ajánlott Asus valamelyikét megvennem.

[ Szerkesztve ]

(#17184) hackeeeee válasza #16729600 (#17183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az szép.. :(

Sorry, először csak a szoftveres hibát olvastam, utána olvastam a többit. :(

Véleményem szubjektív...

(#17185) #Morcosmedve válasza #16729600 (#17183) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez van, majd megoldódik, csak kis időbe kerül. Én is jártam már rossz lappal így, aztán elengedtem. :K
A kérdés már csak annyi, hogy mik a kiszemeltek, mennyi a keret? :)

© asszongya'hogy

(#17186) Laraxior válasza #16729600 (#17183) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem két alaplapom is jött onnan, de egyik sem így :(
ASUS Strixet vegyél :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17187) #16729600


#16729600
törölt tag

Keret van rá, de asszonypajtás már akut szemrángással fogadja a pc beruházásaimat. :D Pláne, ha azonnal berendelek máshonnan, még azelőtt, hogy rendeződne az Amazonos mizériám és valami visszatérítést látnék belőle. Valamilyen Strix lesz véve...

[ Szerkesztve ]

(#17188) #Morcosmedve válasza #16729600 (#17187) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1.: ASUS MAXIMUS VIII Hero
2.1.: ASUS MAXIMUS VIII Ranger
2.2.: ASUS ROG STRIX Z270F Gaming

© asszongya'hogy

(#17189) #16729600 válasza #Morcosmedve (#17188) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi, ezekből választok. :R Pedig nagyon szép ám az MSI lap, a fények különösen.Sajnos ebben az esetben a csili-vili a megbízhatóság rovására ment és sikerült egy hulladékot a piacra szabadítani.

(#17190) hackeeeee válasza #16729600 (#17189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arra figyelj, hogy ha nem 200-as a lap, akkor bios update-tel kell kezdeni, ez szinte tuti.

Véleményem szubjektív...

(#17191) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#17190) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, de erre van megoldás Z170 RoG-on. :K Z270-en meg belép BIOS-ba, default setting, restart, update, restart.

(#17192) szunya1: Amiket linkeltem lapok, azokon nem kell, leginkább a Hero jobb lap, Ranger- Z270 F közt eldöntöd mi a fontos számodra, aztán úgy veszel. :K De árban a Ranger jobb, illetve eredetileg a rangltrán magasabb szinten van.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#17192) #16729600 válasza hackeeeee (#17190) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó hogy mondod és tudatosítod bennem, valahogy nem is volt ez az eszemben. :R Akkor nincs mese a 200-as Asus lap lesz a befutó.

(#17191) #Morcosmedve hehe, ez aranyat érő segítség volt, a köszönős smiley lassan elkopik annyit kell itt használnom. :K

[ Szerkesztve ]

(#17193) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#17191) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van csak tudod, hogy off-ban is a kolléga ezzel szívott, hogy elvileg megcsinálta a Hero, gyakorlatban mégsem.

Véleményem szubjektív...

(#17194) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#17193) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez elég furcsán hangzik... ellenben, ha ettől tart valaki, rakassa fel a bolttal vagy nézesse meg, mi van fent, amelyik ezt nem tudja, az LoL. Melyik off? Jaaa, Bandi? Ott elég sok anomália volt :B Első körben megkérdi a boltot, aztán ha ott már megoldható/van info a verzióról még mindig eldöntheti. Szerintem mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#17195) Ghoula válasza hackeeeee (#17193) üzenetére


Ghoula
senior tag

Most még véletlenül sem találom meg, de nemrégiben belefutottam egy olyan fórumtémába, hogy rossz a manuál és egy másik port volt a flashback port.

(#17196) palfitom


palfitom
félisten

Urak!

Adatlapomon látható masinámat (6700K + Giga Z170X Gaming 5) nyúzom, próbálom megtalálni a procihoz a legalacsonyabb feszültséget, ezáltal kedvezőbb hőmérsékletet.
Marad az eredeti 4 GHZ órajel, de mind a négy magra engedélyezem a turbo-t (4,2 GHz), s egy viszonylag egyszerű, 3 hő-csöves, 1 ventilátoros léghűtés van a procin.
Itt tartok most:

Kérdésem:
Mit kell ahhoz beállítanom, hogy terhelés nélküli állapotban visszavegye a proci feszültségét?
(a Giga BIOS-ában megtalálható adatot mondjatok kérlek! :) )

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17197) HaZsolt válasza sid.:Rc211v (#17174) üzenetére


HaZsolt
őstag

Légy szíves CPU-zt rakjatok ki azt sem látni, mennyin ment a proci.

(#17198) Laraxior válasza palfitom (#17196) üzenetére


Laraxior
titán

Offsettel kell beallitani a CPU feszt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17199) palfitom válasza Laraxior (#17198) üzenetére


palfitom
félisten

Ilyesmit már olvastam itt a fórumon, de Gigabyte-nyelvre lefordítva ez mit jelent? :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#17200) Laraxior válasza palfitom (#17199) üzenetére


Laraxior
titán

Talán DVID.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.