Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) mgabi válasza Formaster (#18494) üzenetére


mgabi
senior tag

Jó tápok:

Corsair RM 550x, ha 2 VGA kell akkor 650x

vagy

EVGA 650W G2 vagy G3

(#18502) Formaster válasza mgabi (#18501) üzenetére


Formaster
addikt

:R Most kinéztem egy aukcióban levő Corsair HX850i-t. Kiváncsi vagyok meddig szökik fel az ára. Tetszik, hogy 400W alatt be sem kapcsol a ventije. :R

(#18503) hackeeeee válasza krekk (#18499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az csak 1 hibajelenség, sokminden más is lehet. Attól függ melyik részegységnél fogy el a villany.

@Formaster: Nekem is ilyen az EVGA, viszont ettől én forgatom a ventit, mert elég zárt helyen van, és így a biztos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18504) maximuss válasza sqpp (#18482) üzenetére

Intel’s Response to countless overheating complaints: i7 7700K Owners Should Not Overclock, Overvolt Or De-lid Their CPUs

..."We do not recommend running outside the processor specifications, such as by exceeding processor frequency or voltage specifications, or removing of the integrated heat spreader (sometimes called ‘de-lidding’)"...

...After all the i7 7700K’s main selling point over the i7 7700 is that it features an unlocked multiplier specifically for overclocking. And now owners are being told that not only are the high temperatures normal but that they shouldn’t even attempt to overclock their CPUs. The very same CPUs that were specifically marketed and sold with overclocking as a feature....

Viccesek Intelék :F , ettől függetlenül én elfogadnék egy 7700K-t :))

[ Szerkesztve ]

(#18505) Laraxior válasza maximuss (#18504) üzenetére


Laraxior
titán

Entschuldigung. Ich spreche nur ungarish und deutsch. Kannst du helfen? Ich habe nicht verstanden. Danke schön.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18506) maximuss válasza Laraxior (#18505) üzenetére

Bitte Meister :)

[ Szerkesztve ]

(#18507) Laraxior válasza maximuss (#18506) üzenetére


Laraxior
titán

Eléggé összevissza forditja.. :)
Mellesleg amugy sem értjük az Intelt mar generaciok ota. Az még hagyjan hogy szar a paszta a kupak alatt, de sokszor olyan tavol van a magtol hogy tokmindegy milyen paszta kerul oda. :D
Na mindegy, mi így szeretjük. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18508) maximuss válasza Laraxior (#18507) üzenetére

Intel válaszának lényege: ..."nem javasoljuk, hogy a cpu gyári specifikációit meghaladják (frekvencia, feszültség), vagy eltávolítsák az IHS-t (egyszerűbben de-lidding)"...

Konklúzió: ... " a 7700k legfőbb előnye (és kihangsúlyozott vásárlási-eladási ösztönzője) a 7700-zal szemben a szabadon állítható szorzó a tuning érdekében. Erre most nem csak hogy azt mondja az Intel a tulajoknak, hogy normális a magas hőmérséklet, hanem egyenesen kerüljék a processzorok túlhúzását. Azon processzorokét, amelyeket az Intel kimondottan túlhúzás céljából dobott piacra és így promotálta a piaci szereplőknek...

[ Szerkesztve ]

(#18509) sqpp válasza maximuss (#18504) üzenetére


sqpp
őstag

Pedig nekem az a cél jövőhéten, hogy tuningoljam és delid nélkül :/ Ha gáz lesz, akkor zsa delid, nem tudok mit tenni.

(#18510) Pécsi gyerek válasza omfgk (#18489) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem kell lecserélned a win 7-et.Hivatalossan nem támogatja a win 7 a kaby lake procikat.De ettől fügetlenűl hibátlanúl működik a proci win 7 alatt is.Az igp is :K Én az alaplaphoz kapott cd ről raktam fel a driverokat,igp-jét is,hibával nem találkoztam.Gta 5 Tomb raiderek stb hiba nélkűl futott.Intel nem fog a driverrel foglalkozni,az alaplapod gyártójában bízhatsz csak.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#18511) palfitom válasza Formaster (#18502) üzenetére


palfitom
félisten

Az nagyon jó találmány, hogy fél-passzív-ok tudnak lenni a tápok, a gépem teljes terheltségénél sem kapcsol be az RM750x ventije.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18512) palfitom válasza maximuss (#18508) üzenetére


palfitom
félisten

Szép történet...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18513) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem ertem most mi a gond. Nalam a 7700K 4.8 GHz-en @ 1.28 V-al (megyen 1.27-el is, de kicsit ratoltam) IBT-ben 80-85 fok 50 kor utan. Jatekokban 60-65 korul alakulnak a fokok.

1.3 V korul szabadul el a pokol (5 - 5.1 GHz) amikor mar a Cine is feltolja 80 fok kore, IBT-ben meg 90-95 fok korul all meg. Szoval kell a delid.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#18514) sqpp válasza MiklosSaS (#18513) üzenetére


sqpp
őstag

Játék közben igy sem fog felmenni 5GHz-el annyira, lehet Cine-al és Prime cuccokkal igen, de ha alapvető feldatokat művelsz meg játszol nem hiszem, hogy túlhajtod.. 80+-ra.

(#18515) ScomComputer


ScomComputer
veterán

EZT,érdemes elolvasni, a sok loser azt hiszi,hogy a cpu, a rossz hűtő és szellőzés miatt forr fel.... :DDD

(#18516) #35434496


#35434496
törölt tag

7700k 4.9g maradhat 24/7? Max 79 fokos ibt alatt. Nincs delidelve és igen random a proci.

(#18517) ScomComputer válasza #35434496 (#18516) üzenetére


ScomComputer
veterán

Maradhat de tegyél még egy 20cm-es ventit a házba így nyersz -20 fokot,de ezt is csak random... :DDD

(#18518) Formaster válasza ScomComputer (#18517) üzenetére


Formaster
addikt

:DDD

(#18519) hackeeeee válasza #35434496 (#18516) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Áh nem.

Véleményem szubjektív...

(#18520) krekk válasza ScomComputer (#18517) üzenetére


krekk
tag

És ha 2db 20cm-es ventit akkor -40 fok ? :DD

(#18521) mobal


mobal
MODERÁTOR

Kicsit játszottam a fesszel. A vége -0.085 lett, alapórajelen (fixált 45) és Linx + BF1 + CS:GO stabilnak tűnik. A hőmérsékletet sikerült leszorítani 70 fok alá! :)

Ami érdekes, hogy LLC4-en vagy autón 1.28 míg LLC5-tel 1.25 V a maximális VID.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18522) Laraxior válasza mobal (#18521) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Én -0.07-ig mentem, tovább nem néztem, de itt még jó :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18523) prokxy válasza MiklosSaS (#18513) üzenetére


prokxy
veterán

Nálam 1.33V-on van a BIOS-ba belőve adaptive móddal az 5Ghz 7700K-nál (nem ad fix feszt állandóan a procinak), így Realbench és Cine alatt max 80-82 fok, viszont azt láttam, h a Cine és Realbench alatt 1.37-re feltolja a feszt, ez gondolom, h még nem gáz. Máshoz nem nyúltam, XMP-n a ram, kb ennyi.
Maradjon így vagy finomhangoljak még vmit? Segítsetek pls! :)
Konfig az adatlapon...ha szükséges.. :B

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#18524) prokxy válasza prokxy (#18523) üzenetére


prokxy
veterán

Múltkor említette vki, h több infó kellene a feszültségekről, íme, gondolom ez segít! :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#18525) hackeeeee válasza mobal (#18521) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 1.15V körül van a 4.5-4.6-on, nagyjából.. Ott elmenne passzívban így deliddel. :)

Véleményem szubjektív...

(#18526) #35434496 válasza ScomComputer (#18517) üzenetére


#35434496
törölt tag

Milyen házba? Ezt használom! :D Dimastech Bench Table Easy V3.0

(#18527) akoska07 válasza #35434496 (#18526) üzenetére


akoska07
nagyúr

Legjobb.
Nem véletlenül használom én is azt. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18528) Laraxior válasza #35434496 (#18526) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, ezzel születnek a szupereredmények is a tesztoldalaktól. Aztán meg ha megveszi az ember a VGA-t, csodálkozik, hogy load miért nem 50°C a GPU :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18529) akoska07 válasza Laraxior (#18528) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez egy kicsit mellé ment. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18530) Laraxior válasza akoska07 (#18529) üzenetére


Laraxior
titán

CPU-nál nem befolyásol annyira, de GPU-nál elég nagy különbségeket lehet tapasztalni. Elég sokszor olvasom, hogy vesz valaki egy VGA-t és neki nem annyi a kártya hőmérséklete, mint amit a tesztoldalakon látott.
De tényleg off, csak a "házról" jutott eszembe. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18531) akoska07 válasza Laraxior (#18530) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem az off. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18532) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

6700k-7700k-hoz milyen alaplapot érdemes venni 40-50k magasságában? Semmi extra. Megbízható,kiforrt bios, jó memória támogatás. Nem kell semmi csili vili. Ár/érték arányban mik a legjobbak?

[ Szerkesztve ]

(#18533) daveoff válasza torma1981 (#18532) üzenetére


daveoff
veterán

valami z170-es maximus lap szerintem a legjobb választás

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#18534) torma1981 válasza daveoff (#18533) üzenetére


torma1981
veterán

A Z170 és a Z270 között mi a különbség?

(#18535) krekk válasza torma1981 (#18534) üzenetére


krekk
tag

intel optane ssd támogatás z270-ben, amúgy meg leegyszerüsítve z270 instant támogatja a kaby lake-et z170 lapokban meg biost kell frissíteni.

(#18536) Formaster válasza krekk (#18535) üzenetére


Formaster
addikt

z170-ben nincs optane támogatás?? :Y :U

(#18537) sqpp válasza Formaster (#18536) üzenetére


sqpp
őstag

Nincs, ezért is vettem z270et, meg hát ott a 6 magos ami jön..

(#18538) Laraxior válasza Formaster (#18536) üzenetére


Laraxior
titán

Jó nagy szükség van rá :DDD
Van olyan lap amit szerelnek optane SSD-vel. Jah, az az első amit kivág az ember belőle, mert nem bírtak beletenni egy tisztességes méretűt, csak a helyet foglalja :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18539) Formaster


Formaster
addikt

Az optane cache-t sem támogatja? :U

(#18540) hackeeeee válasza Formaster (#18536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő.. Elvileg csak a KabyLake CPU az alapfeltétel, vagy nem?

Véleményem szubjektív...

(#18541) sqpp válasza hackeeeee (#18540) üzenetére


sqpp
őstag

Jó az új avatarod.

(#18542) hackeeeee válasza sqpp (#18541) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#18543) sqpp válasza daveoff (#18533) üzenetére


sqpp
őstag

Te Dave erről a tüsizős témáról mit tudsz a 7700/7700k-nál?

(#18544) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A cpu current limit max(255 javasoltak) és a cpu ratio min ,max mit jelentenek?
Kell foglalkozni velük vagy hagyjam auto-n?

Köszi!

(#18545) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Banyek, egyre szánalmasabb amit ezzel a "hirtelen 90 fokos lesz a proci" témával kavartak több helyen..

Olvasgatom itt-ott a hozzászólásokat.. Azért nem semmi, hogy hol tart a PC-s társadalom.. :( Ez a "jajj akkor most ez miatt inkább AMD-t kell venni" és egyéb hasonló hozzászólások.. nevetséges.. Mióta van a piacon a KabyLake? És ez most tűnt fel? Ugyan már. :(

Tudom, hogy ez most általánosításnak tűnik, de ez van.. Kinek nem inge, nem veszi magára.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18546) tboy93 válasza daveoff (#18533) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én inkább z270 fele nezelodnek, arra van esely hogy kompatibilis lesz a Coffee lake-kel, a z170 viszont tuti nem lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#18547) dergander válasza tboy93 (#18546) üzenetére


dergander
addikt

Mondjuk kőkemény fanatikusok mint pl. én is biztos megveszik a Coffee mellé a z370 lapot is,mert miért ne? :DDD

(#18548) tboy93 válasza dergander (#18547) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ehh :D En ar-ertek orientalt vagyok :B

(#18549) Laraxior válasza hackeeeee (#18545) üzenetére


Laraxior
titán

Megy a nyafi ott is. ;]
... jobb a read only mód komolyan ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18550) hackeeeee válasza Laraxior (#18549) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátőő.. jah, de tényleg.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.