Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacsson


kovacsson
tag

Indexes cikk:

http://index.hu/tech/hardver/speed1021/

Ezen én is gondolkodtam már - ti a 3D játékok (vagy a nagyigényű alkalmazások) miatt fejlesztgettek, vagy egyszerűen mánia? :)

(#2) Adi válasza kovacsson (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Én egyszerűen nem fejlesztgetek. :DDD

Amúgy IMHO a feszegetett jelenség várható volt. Az Apple a dolgaival erre elég jól ráérzett, mert nem orrba-szájba gyorsítják a gépeiket, hanem még inkább használhatóvá teszik az új MacOS-szel és csilli-villi dolgokkal rakják körbe. Meg ugye mindenféle digitális kamerát, zenelejátszót, stb. rá lehet kötni.

Speciális igényektől eltekintve az emberek nagy többségének tényleg nincsen szükségük gyorsabb gépre. A speciális igények alatt pl. értem a tudományos számításokat, játékokat, videószerkesztést, programfejlesztést, valamint még a szervereket. De ezek közül is sok párhuzamosítható, és több, kisebb teljesítményű géppel olcsóbban megkapja az ember lánya ugyanazt az eredményt (a tudományos számítások és a szerverek tutira ilyen terület).

Meg ha egy kicsit is figyeltek, lesz még egy oka az embernek nem frissíteni. Ha a M$, Intel, AMD & Co. karöltve másokkal átnyomják végül a gyakorlatba a hardware-esen támogatott Palladiumot. A PC-nek pont a rugalmassága az előnye, hogy számos feladatra jól használható. Az ilyen ''jogvédő'' eszközökkel az embert elzárják csak a gépétől és PC helyett lesz egy lebutított valamid, ami tulajdonságaiban inkább egy konzolra hasonlít. Csak azt a médiumot és csak annyiszor nézheted/hallgathatod meg vele, ahányszor és amikor a kiadó azt jónak látja. Be leszel zárva a saját PC-dbe a ''szép új világban''. :(((

Ki a fenének kell ez, ha a mostani gépe sokkal nagyobb szabadságot nyújt? Ugyanez és a Windowsokba rakott szemétségek lesz az oka annak, hogy az emberek kezdenek alternatívákat keresgélni és fordulnak majd a MacOS, Linux, valamint más rendszerek felé.

ldm start-reconf primary

(#3) napos2600


napos2600
tag

igen mar latom a jovot: nem informatikusnak fognak hivni minket ahnem konzolzsokeknak :D
de ha eccer eljutunk ilyen messzire akkor mar nem lesz eleg a megveszem-berakom nem megy-atrakom szaktudas mert mar a szabadsag erzeset is csak akkor kapod meg ha ''moddolod'' a konzolodat ami gyarilag lebutitottak :D

szep fenyes jovo elott allunk...

vagy nem :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.