Hirdetés

2019. november 13., szerda

Gyorskeresés

(#1) Bero

Bero
(aktív tag)

Hali mindenkinek!

Pár napja a Ph!-n vettem egy BEAR típusú vadászíjat. Nagyon tetszik a dolog, és érdekelne, hogy valaki foglalkozik, esetleg foglalkozott-e íjakkal. Pár kérdésem lenne, úgyhogy remélem van pár íjász. :)

Írjatok :))

Üdv: Bero

(#2) Bero

Bero
(aktív tag)

Egy íjás sem tartózkodik a fórumon?

(#3) kisninja válasza Bero (#2) üzenetére

kisninja
(őstag)

Hi én nem foglalkozom ijásszattal de faterom igen. Tehát sorold a kérdéseidet azt megprobálok válaszolni :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#4) lenox válasza Bero (#1) üzenetére

lenox
(addikt)

Nekem Browning ijam van, 40-70 font erot lehet allitani, nagyon brutal.

(#5) Bero válasza kisninja (#3) üzenetére

Bero
(aktív tag)

Első Kérdésem:
Milyen távolságból kell lőni a táblára, illetve mi a tábla mérete és anyaga? :)

(#6) Bero válasza lenox (#4) üzenetére

Bero
(aktív tag)

Nekem is 40től 70 font erő van rajt. Az enyém BEAR Whitetale Hunter

(#7) lenox válasza Bero (#6) üzenetére

lenox
(addikt)

ijasz.lap.hu

De szerintem eloszor kozelre loj (mondjuk 20 m), otthon pl. ha sok hullampapirt egymas utan raksz, arra jol lehet loni.

(#8) kisninja válasza Bero (#5) üzenetére

kisninja
(őstag)

Hát a tábal mérte akkora amekkorára akarod vágni. Anyaga valami puha hogy ki tudd huzni a szekszárdi (Alisca Nyilai) egyesület polifomot (kb:20-30cm vastag). ügyelj arra hogy a tábla olyan helyen legyen hogy senki se legyen mögött mellete. valami fal mögött.
Az vessző könyen eltünik a földben ezért mindig lesd hova érkezik.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#9) Mynet válasza Bero (#1) üzenetére

Mynet
(csendes tag)

Szerintem keress föl egy egyesületet és ők segítenek neked, elsajátítani az íjászat rejtelmeit (helyes tartás, mozdulat, oldás, stb.). Mostra már elég divatos dolog lett az íjászat, főleg a tradiciónális. Gombaszerűen szaporodnak az egyesületek, anno mikor én íjászkodtam még (2000ben hagytam abba, 4 évnyi íjászkodás után - olimpiai íjjal -, a Spartacusnál), alig volt pár egyesület, klub. Még sokan azt sem tudták, hogy létezik olyan sport hogy íjászat vagy mifán terem. ....

Valószínűsítem, ahol laksz ott is nem messze van klub, egyesület! :)

(#10) Mynet válasza Mynet (#9) üzenetére

Mynet
(csendes tag)

Pl, mint mondottam:
DELTA ÍJÁSZ EGYESÜLET
E-mail: suleistvan@compunet.hu
Süle István
8500 Pápa, Petőfi u. 29.
mh. tel.: 89/313-040 / 11m.
mobil: 20/540-1348
:P

(#11) Bero válasza kisninja (#8) üzenetére

Bero
(aktív tag)

Úgy gondoltam, hogy magának a célnak a méretei. Pár vessző már eltűnt nekem a földben, ráadásul terep színűek voltak, de csak voltak :DD

(#12) Bero válasza Mynet (#9) üzenetére

Bero
(aktív tag)

Ép a tradícionális íjászatot szerettem volna elkerülni. A Pápai Delta egyesület pedig ált. ezzel foglalkozik. :)

(#13) ActionMan

ActionMan
(tag)

Hamár itt ez a topic megkérdezem :)

Melyik az az izom, amelyiket (ha jól tudom) a pillangó úszás mellett csak az íjászat fejleszt? (ezt egy íjászboltos említette nekem még nagyon régen)

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#14) Bero válasza ActionMan (#13) üzenetére

Bero
(aktív tag)

Erről még nem is hallotam :) Engem is érdekel
UPPP

(#15) Bero

Bero
(aktív tag)

Ki milyen nyilat használ?

(#16) yerico válasza Bero (#15) üzenetére

yerico
(senior tag)

Én speciel tradicionális magyar íjakat. :)

Van egy Grózer féle középkori magyar 36#-os, és most tettem szert egy Kassai féle magyarra 37#-os méretben. Az íjnak számomra csak egyetlen formája létezik, és az a kettőshalom. A többi csak hamisítvány. :) :) De ez szigorúan csak szerintem :)

Bővebben Grózer:

Kassai:

[Szerkesztve]

Kívánságműsor a rádióban: -Kérnék egy számot a BKV-soknak. Rhiannától kérném a Shut up and drive-ot!

(#17) Papa-Georgo válasza yerico (#16) üzenetére

Papa-Georgo
(senior tag)

Nagyon nem akarok beleszólni, de amit te itt belinkeltél, mint Kassai íjjak, azok absolute nem azok....

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#18) yerico válasza Papa-Georgo (#17) üzenetére

yerico
(senior tag)

Igaz, mert az nem kassai, hanem Kovács, jót linkeltem, csak rosszat írtam. Túl egyforma a nevük, na :)
De azért egy Grózer szerintem eléggé tradi íjakat gyárt :)

Kívánságműsor a rádióban: -Kérnék egy számot a BKV-soknak. Rhiannától kérném a Shut up and drive-ot!

(#19) kovasz válasza Bero (#5) üzenetére

kovasz
(senior tag)

a legjobb tablat hullampapirbol tudsz csinalni. olyan 15..20cm laza reteg kell moge kb 40cm-re egy farost lap. ez karositja legkevesbe a vesszoket, meg a 150 fontos nyilpuskamhoz is eleg volt, pedig az uberbrutal az ijjakhoz kepest.

(#20) yerico válasza yerico (#16) üzenetére

yerico
(senior tag)

Javítok: Grózer és Kovács féle íjaim vannak, Kassaim nincs....

(#21) kovasz válasza yerico (#16) üzenetére

kovasz
(senior tag)

ja en is magyar ijjat szerettem volna, de sajnalom a 33k-t egy fadarabert. egyszer lattam 10k-ert jopar eve de akkor valamiert nem vettem meg.

(#22) Papa-Georgo válasza yerico (#20) üzenetére

Papa-Georgo
(senior tag)

Bár van egy Kassai íjjam, de sztem elég ratyikat csinál. Voltam annó a ''gyárban''...egy parasztház hátsó udvarában csinálják, é vmi ''hatalmas műhelytitok'' van, mert nem lehet a gyártást megnézni közelebbről....Valszeg azért, mert akkor fényderülne arra, hogy miből is van pontosan....Vagyis, h nem fa...az csak humbuk rajta. :DD

Persze lehetett venni ott mindenféle íjjat, de sztem nem éri meg, legalábbis, nekem nagy csalódás volt utánna....elég röhejes volt az egész. Aztán még volt ott egy nagy területe a Kassainak, amin lovasbemutatót tartott, mindenféle lovaglás meg nysilazással....hát azis elég ratyi volt...

Mondjuk azért a Kassainek szebb formája van, mint ennek a Kovács-nak, bár ez csak én véleményem...ha érdekel lefotózom enyémet is belinkelem.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#23) Papa-Georgo válasza kovasz (#21) üzenetére

Papa-Georgo
(senior tag)

Még ha fa lenne...de sajnos nem annyira az... :O

(#24) yerico válasza Papa-Georgo (#23) üzenetére

yerico
(senior tag)

Az enyémek is természetesen műgyanta íjak, mert a fa íjak érzékeny jószágok. Ellenben annyira nem drágák, 30 körül, kicsit felette új laminált fa + szaru + ín íjak kaphatók jóféle gyártóktól.

Kassait meg nem akartam, sok rosszat mondanak róluk. :(

(#25) Bero

Bero
(aktív tag)

Navégre írtok :C
Jó olvasni a hsz-okat

Esteleg nem tudja valaki, hogy a longbow íjak milyen fából, egyáltalán egyetlen fából késülnek-e? :)

Üdv: Bero

(#26) kovasz válasza Bero (#25) üzenetére

kovasz
(senior tag)

egyes forrasok szerint togyfabol, masok szerint tiszafabaol.

(#27) Bero válasza kovasz (#26) üzenetére

Bero
(aktív tag)

És ez a fafajta mitől lesz ilyen hajlékony? :F

(#28) kovasz válasza Bero (#27) üzenetére

kovasz
(senior tag)

minden fafajta hajlekony.

(#29) yerico válasza kovasz (#26) üzenetére

yerico
(senior tag)

Az angol longbow-k tiszafából vagy rózsafából készültek tudtommal. De vannak-e olyan szépek, mint a nomád visszacsapó íjak? :)

(#30) yerico válasza Bero (#25) üzenetére

yerico
(senior tag)

Egyébként a Gelencsér féle longbow-kat nagyon szokták dícsérni, hogy milyen jó kis íjak. Múlt héten láttam olyan 50-60K körül egyet. Azt tudni kell róla, hogy a longbow-nak akkorrának illik lennie, mint a gazdájának, tehát egy 175 cm-es emberhez egy felajzatlanul 175cm-es íj illik. Az erőssége meg szintén az egyed függvénye.

(#31) kovasz válasza yerico (#29) üzenetére

kovasz
(senior tag)

a longbow egy primitv ij. az osember is ilyenket csinalt, botijjak koze tartozik. a reflex ijj perdig az okori kora kozepkori ember lelemenye. kb annyi a ketto kozott a kulonbseg, mint a kovas puska meg a kalasnyikov kozott.

egyebkent csinaltak olyan longbow szarmazekot is amit a labaival feszitett meg az ijjasz es haton fekve hasznaltak. darda meretu vesszuket lott ki, nagyon messzire, ha jol celoztak vele 4..6 embert is le tudodtt szogezni a foldre.

(#32) kovasz válasza yerico (#29) üzenetére

kovasz
(senior tag)

a rozsafa kamu lehet, sehol se no akkora rozsa.

[Szerkesztve]

(#33) WEBER

WEBER
(tag)

olvastam a topicot. örülök hogy ilyenekkel is foglalkoznak a ph-n
jómagam is ilyászkodom.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#34) Bero

Bero
(aktív tag)

Vagyis a longbow egyetlen faanygból készül? Kb. hány font-osak?

(#35) WEBER válasza Bero (#34) üzenetére

WEBER
(tag)

amekkorát csak akarsz
( persze ésszerű keretek között. 150 fontosat nemigazán csinálnak mert nincs olyan ember aki kihúzná )
de én már halottam fémmel megerősített longbow-ról ami 100 font fölötti volt
amúgy általában 40-70 fontosak a leggyakerabban előfordulók.

na jó a 70-es már ritka

ja és 2 féléből szokatak csinálni asszem tölgyből vagy talán bükk és még valamiből de ezt nemigazán tudom

[Szerkesztve]

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#36) kovasz válasza Bero (#34) üzenetére

kovasz
(senior tag)

sec/c guglizas utan Bővebben: link

(#37) yerico válasza Bero (#34) üzenetére

yerico
(senior tag)

Ha igazán érdekel a dolog:

(#38) Bero

Bero
(aktív tag)

Köszönöm a linkeket! [kép]

(#39) Bero

Bero
(aktív tag)

(#40) Bero

Bero
(aktív tag)

Vannak még íjászok?
Esteleg akit érdekel? :)

(#41) yerico válasza Bero (#40) üzenetére

yerico
(senior tag)

Nézz fel a szipre, ott zajlik az igazán nagy íjász élet! Na meg persze néz el egy íjászklubba, és ott próbálgasd ki a többiek íjait! A prohardveren a nevéből adódóan nem kifejezetten az íjászok vannak többségben.

(#42) WEBER válasza Bero (#40) üzenetére

WEBER
(tag)

nézd meg a www.takise.hu oldalt én abban az egyesületben vagyok.

(#43) yerico válasza WEBER (#42) üzenetére

yerico
(senior tag)

Látványra sokkal inkább egy 64 vármegye, vagy MIÉP honlapra hasonlít. Az íjászat nekem nem a nagy Magyarországról szól, hanem arról, hogy összejövünk lövöldözünk, beszélgetünk.
Amúgy ha nincs az oldalon skip intro gomb, akkor automatikusan lelövöm azt.

[Szerkesztve]

(#44) SQX_Barto

SQX_Barto
(őstag)

Az íjászat miért szinte mindig a tradi magyar íjakról szól? :F
Én teremíjászkodni szeretnék, és kinéztem magamnak egy PSE Optima reflexíjat 59.000 Ft- ért
Valaki ismeri, esetleg használja?
Sportíjászokat miért nem látok sehol? (az íjászclubbon kívül)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#45) emitter

emitter
(őstag)

[link]
milyen az a flu-flu vessző?
ha egy házilag tiszafából (jó gagyira) barkácsolt íjra akarok húrt, milyet érdemes venni? amit boltba kapni, meg lehet rendesen ''csonkítani''? mert elég rövid az íj :)

kiskoromban spárgából volt az ideg, és nád végébe szigszallagozott szöggel lődöztünk a barátokkal :C szép idők voltak
de most ''beruháznék'' normális nyilakra, meg húrra, sajna íjra nincs pénzem :U
thx

(#46) emitter válasza emitter (#45) üzenetére

emitter
(őstag)

és milyen jó kis kést tudnátok ajánlani, ami átlagos hobbi használatra jó, pl. íjfaragás, egyéb faragás, bozótvágás, ilyesmi

up!

(#47) Hunterevil

Hunterevil
(tag)

A fegyvertopicban mostanában folytak beszélgetések a különböző késekről talán ott ud vki segíteni.

the fun is in knowing...

(#48) emitter válasza Hunterevil (#47) üzenetére

emitter
(őstag)

köszi, ez jó ötlet :)

(#49) FireKeeper

FireKeeper
(veterán)

Kassai Sólyom vagy Grózer TRH???

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#50) Hydra SR válasza FireKeeper (#49) üzenetére

Hydra SR
(addikt)

Most akkor az a kérdésed, hogy melyiket vedd meg?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.