Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave

Hozzászólások

(#101) lofagi válasza K0zm0 (#98) üzenetére


lofagi
addikt

Majd donateolom a saját yt csatornámat! Problem solved! :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#102) K0zm0 válasza lofagi (#101) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Elméletileg mind a Youtube mind a Twitch támogatható platform, ha feliratkozol a Brave rendszerébe mint "Content Creator". Valahol a weboldalon van link hozzá!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#103) lofagi válasza K0zm0 (#102) üzenetére


lofagi
addikt

Igen láttam, ezért írtam. :)

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#104) K0zm0 válasza lofagi (#103) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Akkor próba, cseresznye! :DD

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#105) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát nagyobb topikjára számítván azzal a kérdéssel jöttem, hogy megoldható-e több ugyanolyan kiadású (stabil verziók) egy idejú futtatása, több profillal operálva. Pl nálam a FF így néz ki:

Ezek csak parancsikon színben térnek el -magamnak, hogy tudjam melyik melyik-, de mind kiadási verziók, és mind külön profil külön célra: Alap, zenés, tiszta (addon nélküli), és amit az auto-linknyitásos dolgokna beállítottam mint "alapértelmezett böngésző.
MInd külön témás, addonpaakkos, profilos, stbs....Bármelyik meg tud nyilni úgy, hogy fut a többi, kilépésnél sincs gond...Több ablaknál meg win is külön csoportosítja őket.
Ez elérhető Brave-ben? :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#106) K0zm0 válasza ledgeri (#105) üzenetére


K0zm0
aktív tag

A kérdés mindenképpen komplex! Ilyen fajta megoldást, ahogy te használod még nem láttam, de véleményem szerint ilyen formán a Brave nem hiszem, hogy képes erre. (Ha tévednék akkor javítsatok ki!!!)
Eleve Chromium alapú és például az addonokat a Chrome áruházából szedi le. Én azt tapasztaltam, hogy ha egyszerűen nyitok egy másikat, akkor ugyanabba a profilba dolgozik.
Röviden a válaszom: szerintem ilyen formán számodra nem lenne megfelelő. (De mint mondtam javítsatok ki ha tévednék!)
Pedig elég szuper böngésző, már nyúzom egy ideje. :))

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#107) ledgeri válasza K0zm0 (#106) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az én FF-os megoldásom is így indult, és 1-2 rejtettebb false true-ra irásával előjött. Csak az egész chromium világból ide jöttem kezdésnek...
Talán átnézek a chrome topikba, csak mert több az agy... nagyobb a merítés a jó válaszra.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#108) K0zm0 válasza ledgeri (#107) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mindenképpen kérdezz körül máshol is! Sajnos nem sokat tudtam segíteni, bár én anno Chrome-ról migráltam Brave-re. Kinek a pap, kinek a papné persze, de nem váltanám le semmire! (Feltéve ha egyszer csinálnak egy még jobbat, természetesen! :P )

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#109) ledgeri válasza K0zm0 (#108) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Marad Brave:

Edge- elég volt hogy ide kell jönni.
Chrome: köszi nem kell mélyebb google integráció...
Vivaldi: Csak úgy veszegette az előzményeket...
Chromium: ha egyéltalán elérhető: biztos túl alap...

De a FF a No.1, amíg ki nem herélik, vagy nem lesz chromiumos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#110) ledgeri válasza K0zm0 (#108) üzenetére


ledgeri
nagyúr

https://community.brave.com/t/multi-instance-usage-with-multiple-profiles-at-the-same-time/173186
Hát majd talán később... Addig is jó lesz halott edge helyett...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#111) K0zm0 válasza ledgeri (#110) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Legalább adtál nekik tippet merre fejlesszenek! :) Esetleg ha belekerül üzenünk neked! :D

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#112) ledgeri válasza K0zm0 (#111) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A Brave marad a +1... Szóval maradok :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#113) K0zm0 válasza ledgeri (#112) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Szerintem nagyszerű böngésző! Mindegyik gépen és telefonokon is használom!

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#114) Zοltta


Zοltta
senior tag

Braveben nincs lehetőség fiókot hozzáadni ha ujra telepitem, belépek a fiókkal és újra beállit mindent mint Chrome-nál?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#115) ledgeri válasza Zοltta (#114) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van sync, vagy jön. Most láttam, hogy a V1-et cserélik V2-re, csak nem tudom melyik verzió támogat most mit.
Azt sem tudom, hogy felhőtárhely alapú (törölheted a böngészőt mindenestül, de belépve leszinkronizál mindent, vagy olyan mint a FF: két böngészőt lehet összekapcsolni, de ha mindkettő törlésre kerül akkor az adat elvész.
Érdemes utánajárnod ennek, mert ha pl a v1-v2 váltás 1-2 verziónyira van, és változik annyira, hogy pl újra kell építeni a dolgokat a proginak, akkor, jobb ha tudod, mi veszhet, ha vész egyáltalán!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#116) Patrick


Patrick
addikt

Tisztelt felhasználóktól kérdezném ( váltottam brave-re), hogy nektek is picit homályosabbak a betűk, mint pl a chromeban? Nem élesek.
A típus, a méret, minden ugyan az, még is homályosabb, vagy elhomályosodik, pl. itt is a fórumnevek... ez mitől van? Valami fícsör? :D

[ Szerkesztve ]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#117) K0zm0 válasza Patrick (#116) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nekem teljesen normálisak. (Chromeról váltottam)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#118) Patrick válasza K0zm0 (#117) üzenetére


Patrick
addikt

Én is. Nem tudom mi lehet a gond...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#119) K0zm0 válasza Patrick (#118) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Milyen rendszeren vagy?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#120) Patrick válasza K0zm0 (#119) üzenetére


Patrick
addikt

win10 pro, origi.

Amikor megnyitom, frankón éles, aztán elhomályosul ...a youtubon is a videó címe pl...
Valami DPI-s dolog lesz itt, de minden alapon van, minden tűéles, csak a brave nem...
Próbáltam kompatibilitással, meg a DPi beállításokkal szarakodtam, de semmi. Talán majd jön egy frissebb verzió és az jó lesz...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#121) K0zm0 válasza Patrick (#120) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Ha lehozod ablakba (nem teljes képernyőn) akkor is csinálja? Én Linux alatt használom, hetente vannak mikrofrissítések hozzá. Elképzelhető, hogy bugos, telefonon legutóbb volt valami bibi vele, de a frissebbik verzió már működött gond nélkül.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#122) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Nekem az oldalak forditása hiányzik, de mellöznék a nyomulos google dolgokat! Viszont al olvasó mód nagyszerü

[ Szerkesztve ]

(#123) K0zm0 válasza metalstorm (#122) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Azt hiszem az a funkció is elérhető benne. Az Extension-ket a Google webstorejából telepíti.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#124) Patrick válasza K0zm0 (#121) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, akkor is, érdekes és furi. :D Szerintem is bugos, már mindent próbáltam, remélem a kövi pár frissítéssel egyszer csak jobb lesz. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#125) K0zm0 válasza Patrick (#124) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Szerencsére folyamatosan kalapálják. Remélem megoldódik a gondod! Másnem addig teszel mellé ideiglenesen egy másik böngészőt.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#126) metalstorm válasza K0zm0 (#123) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Sajnos nekem iphonon kellene belöni ezt a kiegészitőt

(#127) K0zm0 válasza metalstorm (#126) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Na ezzel most megfogtál! Ahogy most gyorsan utánanéztem mobilos verzióban talán nem telepíthető.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#128) Patrick válasza K0zm0 (#125) üzenetére


Patrick
addikt

Remélem, azon belül még a duckduckgo-t használom keresőnek. :)
Amúgy, amikor elindítom, tök jó, szép élesek a betűk..

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#129) K0zm0 válasza Patrick (#128) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Én eleinte még guglit használtam, de aztán én is azt kezdtem el használni. Általában 99%-ban meg is találom amit keresek vele, csak 1-2 kivétel volt amikor egyszerűen muszáj volt kigugliznom, mert nem dobta fel a keresett oldalt.

Akkor csak az indítás után bizonyos idővel homályosodik el? Kb. mennyi idő telik el addig az indulástól?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#130) Patrick válasza K0zm0 (#129) üzenetére


Patrick
addikt

Általában 10-15 sec után... van, amikor már görgetéskor. De most 5 perce jó pl, pedig mindent csináltam már, hogy előidézzem, nem értem tényleg, lehet jött vmi update? :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#131) K0zm0 válasza Patrick (#130) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Lehetséges! Winen valószínűleg háttérben frissít, mint a Chrome. Linux alatt én manuálisan telepítek ha jelez, hogy van elérhető frissítés, de mint mondtam heti rendszerességgel frissítik.
Akkor reméljük így is marad! :D

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#132) headhunter


headhunter
addikt

Weboldal automatikus fordítását, hol lehet letiltani?

Hardverapro-nál mindig felugrik a fordító sáv.

(#133) K0zm0 válasza headhunter (#132) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Én angolul használom a Brave-t de erre találod:
Jobb oldalon "hamburger menü" ikonja -> Beállítások -> letekerni alulra, ott a További beállítások -> még lejjebb teker, Nyelvek -> Nyelveknél lenyitod a nyíllal a menüt -> középen lesz egy csúszka nagyjából egy olyan szöveggel, hogy: "Fordítás felajánlása, ha az oldal nem elérhető a nyelveden"

Asszem ennyi! :)

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#134) headhunter válasza K0zm0 (#133) üzenetére


headhunter
addikt

Ez volt beállítva, de mindig újra feljön a "menü". [link] , [link]

Jobb oldalt a beállításoknál kattintok a "fordítás kikapcsolás ezen a webhelyen"-re, következő oldal letöltésnél megint megjelenik.

Mobilarena.hu, itcafe.hu, prohardver.hu, logout.hu, gamepod.hu, fototrend.hu oldalaknál nem jön elő csak a hardverapro.hu-nál.

Brave "rejtett" beállításainál lehet olyan rész ahol elmenti valahová egyes oldalak fordítási igényét? (brave://flags/)

Egyszer lehet véletlenül rákattintottam a fordításra (hardverapro.hu), de magyarról-magyarra nincs is mit fordítani.

pl.: Aliexpress, orosz fórumoknál használtam már ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#135) K0zm0 válasza headhunter (#134) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Hm...érdekes. Elképzelhető, hogy egyszer sikerült ráböknöd a fordításra. Még valamilyen rejtett elem okozhatja, amit állandóan idegen nyelvűként detektál, de ebben nem vagyok biztos? :F

Rejtett beállításoknál, ha rákeresek a "language" kifejezésre, akkor a feldobottaknál mindegyik "Disabled" állapotban van.

Esetleg próbáld meg, hogy törlöd a gyorsítótárat, valamint a hardverapró cookie-t és az oldal újratöltésekor, ha megint feldobja a panel akkor válaszd, hogy soha ne fordítsa le.
Sajnos több ötletem jelenleg nincsen ezzel kapcsolatban.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#136) milu


milu
aktív tag

Kérek támogatást, a Brave böngészőmbe a mentett könyvjelzőket hogy lehet rendezni? (ABC szerint vagy más szempont szerint?)

(#137) milu válasza milu (#136) üzenetére


milu
aktív tag

Itt megtaláltam a kérdésemre a leírást, köszönöm, ha valaki készült válaszolni!

(#138) Đusty


Đusty
addikt

Valaki meg tudná mondani, hogy a népszerű oldalakhoz, hogy lehet felvenni oldalt? Azaz a nyitóoldalra .Véletlenül letöröltem és nem veszi fel újra hiába írom be. Más sosem látott oldalakat meg felveszi.

[ Szerkesztve ]

(#139) milu válasza Đusty (#138) üzenetére


milu
aktív tag

Kicsit ehhez a kérdéshez kapcsolódik az én kérdésem is. Brave böngészőt használok 99%-ban.
A kérdésem az, hogy hogy lehet beállítani, hogy a kedvenc oldalaim (amelyek minimum 10-15 oldalt jelentenek) minden indításkor betöltődjenek?

(#140) Patrick válasza milu (#139) üzenetére


Patrick
addikt

Azt hiszem, jobb klik az adott weblap fülre és ott rögzítés.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#141) milu válasza Patrick (#140) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm! Azt tudod-e, van-e mennyiségi limit a rögzítés mennyiségét illetően?

(#142) Patrick válasza milu (#141) üzenetére


Patrick
addikt

Azt látod nem tudom, de szerintem "memória" függő. :D Ki kell próbálni, nyilván ha egyszerre 15-öt fog megnyitni, akkor egy kis időbe telik, mire mindegyiket betölti.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#143) pube111


pube111
senior tag

Azt hol lehet beállítani, hogy egyáltalán ne mentse az előzményeket?
Cak olyat találtam, hogy kilépéskor törölje.
Nekem olyan kellene, hogy ha megnyitva hagyom, akkor se legyen history.
Desktop.

(#144) K0zm0 válasza pube111 (#143) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nyomj egy CTRL+SHIFT+DEL-t a böngészőben, ekkor felugrik az előzmények törlése. Ott a harmadik fül, magyarul olyasmi lehet, hogy "Bezáráskor" (én angolul használom, nekem "On exit"). Ott bepipálod az összes négyzetet és katt a Mentés-re.
Elméletileg így kilépéskor mindent töröl az előzményekből amit bepipáltál neki.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#145) pube111 válasza K0zm0 (#144) üzenetére


pube111
senior tag

Írtam, hogy ez nem jó. Azt szeretném, hogy egyáltalán ne mentse.

(#146) K0zm0 válasza pube111 (#145) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Ne haragudj, elsiklottam a sor fölött!
Akkor használj inkognitó módot. Akkor nem tárol el semmit és nem kell kilépésnél törölgetni semmit.
(Nem tudom milyen OS alatt használod, de elvileg beállítható hogy default inkognitóban induljon.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#147) pube111 válasza K0zm0 (#146) üzenetére


pube111
senior tag

Gondoltam rá, de azt se találom, hogy eleve úgy induljon. Mac.

(#148) K0zm0 válasza pube111 (#147) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mac-hez pont nem konyítok, de elvileg valami ilyesmit kellene bűvészkedni:

AppleScript Editorba kell beletenni ezt a scriptet: (nem vagyok benne biztos, hogy ez az elérési útja a te gépeden)

do shell script "open -a /Applications/Brave\\ Brave.app --args --incognito"

Ha ez megvan akkor mentsd el a scriptet, mint applikáció és tedd ki Launchpadra.
Az elérési út meg az app neve Mac alatt lehet, hogy más lesz de próbálkozni kell. :)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#149) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nektek a Linux alatt belőtt Sync működik a Windows-os build-el?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#150) HoppMaster válasza Archttila (#149) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akadt egy kis gondom a böngészővel. Ha le szeretnék menteni valamit egy weboldalról, legyen az sima kép, vagy file nem engedni csak felugrik a mentés helye ablak és ott megfagy az egész.
Találkozott valaki már ezzel a jelenséggel?
Megnéztem legújabb verzió van a gépemen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.