Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave

Hozzászólások

(#351) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!
2napja használom a bravo-t.
Tetszik, de ..
2 problémám van vele.
1: A youtube, mikor nem aktív az ablak, ugrál az adás, meg-meg akad pillanatokra. Ha rajta vagyok, akkor nincs semmi gond.
2: A Discord linkeket nem tölti be.
Sőt, összeomlasztja a discordot is. (Lehet nincs hozzá köze, de eddig nem csinálta)

A gépházban az alapértelmezett böngészőnél a Brave az, de ismeretlen ikont mutat.

Mitől lehet?

(#352) K0zm0 válasza Bal0924 (#351) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Hát ott valami más gubanc lesz a motorháztető alatt. Lehet, hogy érdemes lenne valamilyen Wines topikba is bedobni a kérdést.
Egyébként más böngészővel is csinálja ugyanezt? Esetleg próbálj meg valamilyen más Chromium alapú böngészőt, azzal mihez kezd. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#353) Bal0924 válasza K0zm0 (#352) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Több krómium alapút kipróbáltam, csak ennél találkoztam vele.

(#354) K0zm0 válasza Bal0924 (#353) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Hmm, a YT-s problémához: esetleg a beállításokban nézd meg a rendszer fül alatt, hogy a hardware- gyorsítás be van-e kapcsolva és hogy a Memory Saver (az előző alatt) ki van-e kapcsolva. Lehet, hogy a YT-t olyankor inaktív fülként kezeli és elveszi tőle a RAM-ot.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#355) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Unalmamban csak úgy elindítottam a telepítőjét, újra feltette és most minden jól megy.
Érdekes anomália volt.

(#356) K0zm0 válasza Bal0924 (#355) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Zsír! Meglehet, hogy hiányzott neki valami az első telepítésnél. De azt már nem tudjuk meg! :DDD

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#357) Kobe


Kobe
veterán

Kivancsisagbol visszatettem az uj valtozatot gepre / iphonera, de

jol latom hogy a legfrissebb verzioban nincs popup blocker sem asztali, sem iOS verzioban ?
fura mert a regi verziokhoz volt screenshotos guide hol talalod a menuben de most nincs ott

(#358) K0zm0 válasza Kobe (#357) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Gyorsan lecsekkoltam, asztaliban benne van az opció, ahol ki-be lehet kapcsolni. Bár igen el van dugva, eddig nem is figyeltem merre van, mert default blokkol minden felugrót.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#359) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Egész jó kis böngésző, csak..
- Hogy lehet megakadályozni hogy automatikusan elindítsa a videókat?
Mikor betölt az oldal egyből elindítja a videót, de én nem akarom hogy elindítsa.
- A FireFox tudja kezelni, hogy utoljára melyik mappába töltöttem le fájlt, az adott oldalról. Vagy nem is azt kezeli, hanem hogy milyen típusú fájlt töltöttem le egy adott mappába és ugyanoda akarja letölteni. A brave mindig az utolsó helyről kezdni és folyton meg kell keresnem az adott mappát ahová szeretném tölteni.
Van erre beállítási megoldás?

(#360) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Mobil verziónál tapasztaltatok e olyat, hogy pl. egy hozzászólás írásnál, 10-20 mp-re lefagy, utána megy tovább? Pár verzió óta csinálja, de most már kezd idegesíteni. Esetleg a Google Board, vagy mi a gyászkeret a billentyű progi, azzal nem lehet jóban? :F

(#361) K0zm0 válasza Petya XT (#360) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Az is előfordulhat. Nem volt frissítve a GBoard mostanában? Esetleg próbálj meg régebbi Brave-verziót feltenni, ha ott nem jelentkezik a hiba akkor a Brave a ludas.
(Playen nem tudom, tudsz-e régebbi verziót feltenni, ha nem akkor próbáld az APKPure-ról. Persze csak ha mersz más forrásból telepíteni.)

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#362) zizidor válasza Bal0924 (#359) üzenetére


zizidor
senior tag

A videók automatikus indítására van beállítás (brave://settings/content/autoplay),
a letöltést viszont nem tudom, szerintem ilyet nem lehet. Esetleg formátum (kiterjesztés) alapján szét lehet válogatni egy parancsfájllal.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#363) trance89 válasza Petya XT (#360) üzenetére


trance89
őstag

Előszöris egy brave cache törléssel kezdeném

(#364) Petya XT válasza K0zm0 (#361) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az a bajom, hogy folyamatosan frissít minden, nekem Huawei telóm van, a Play és az AppGallery is bekavarhat, bár csak az egyiket használom(Play). Visszalépni nem akarok, külső forrásból semmit nem telepítek szívesen.

A másik billentyű progi az MS Swiftkey, de azt nem szeretem, de kipróbálom azzal is. Az a lényeg, hogy másnál rendben van, akkor itt lesz valami gubanc

trance89

....ez minden becsukódásnál megtörténik, így van beállítva, viszonylag keveset használom a mobilt.

(#365) K0zm0 válasza Petya XT (#364) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Akkor télleg próbáld meg a másik billentyűzetet, más nem kizárhatod, hogy azok okozzák a gondot.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#366) Petya XT válasza K0zm0 (#365) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Csak furcsa. Sem a kacsa, sem a FF, sem a sima krómnál nincs meg ez a hiba, csak a Brave-nél. Nagyon régóta használom, de ilyet még nem produkált. A asztali verzió viszont patent. Hol az egyikbe, hol a másikba van valami :DDD

(#367) K0zm0 válasza Petya XT (#366) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Igen, ez a Brave egyik betegsége sajnos. :DDD Ha tudod tolerálni a hülyeségeit akkor viszont (szerintem) az egyik legjobb bönyó ami kint van a piacon.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#368) Bal0924 válasza zizidor (#362) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi, sose találtam volna meg.

A letöltést, van tipped hol keressek olyasmit? (formátum szétválasztást.)

(#369) zizidor válasza Bal0924 (#368) üzenetére


zizidor
senior tag

Ezzel a bővítménnyel csinálhatsz különböző szabályokat a letöltéshez.
(Nem próbáltam ki, csak ezt dobta ki a kereső.)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#370) Petya XT válasza K0zm0 (#365) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Nem a Gboard a hunyó, a másik, MS billentyűzet progival is csinálja sajnos :(

(#371) K0zm0 válasza Petya XT (#370) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Akkor marad az amit én csináltam jópár hónapja: hagyd fent, ha jön frissítsd le, addig pedig használj egy másik böngészőt. Gondolom a restart, cache-törlés, reinstall kört már lefutottad vele. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#372) Petya XT válasza K0zm0 (#371) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..Azt már le, gondolkodom a FF-on addig, de az kicsit nehézkes, akárcsak az asztali. Reméljük megjavul hamar. Azt figyeltem meg ma, hogy nem csak a hozzászólás írásnál akad mag, hanem böngészés közben is. Pajzs beállítás lehet? Megy a telemetria a fejlesztőknek alapjáraton, de azt nem tudom összeomlásnak minősül e vajon? :F

(#373) zizidor válasza Petya XT (#372) üzenetére


zizidor
senior tag

DuckDuckGo browser is nagyon jó, azt használtam a Brave előtt.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#374) K0zm0 válasza Petya XT (#372) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Én amiben csak tudom lelövöm a telemetriát, de erősen kétlem, hogy az akasztaná meg böngészést. Még egy dolgot less meg be van-e kapcsolva: asztalin van RAM-kímélő üzemmód, nem tudom droidon azt beletették-e. Ha igen akkor kapcsold be neki, ha be van akkor ki. (Nagyjából annyit csinál, hogy az inaktív tabokat nem tartja frissen a háttérben, így van egy kis erőforrásspórolás.)
Ha nem oldja meg akkor valami összeakadhatott a rendszerrel. Esetleg az akkuhasználatot pörgesd végig, milyen folyamatok a leg erőforrásintenzívebbek...
Több ötletem nincs sajnos. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#375) bandiras2


bandiras2
senior tag

Töklyó, mennek a fless játékok! Már amelyik. Beépített alternatív playere van. Amelyik website megtartotta a legacy rendszert online, az használható. 21 év után újra elővenni némelyik játékot? Naná! kmk.blog.hu egy jobb válogatásért. Ez pedig nagyon kellemes hangjegykergetősdi!
[music-catch-2]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#376) Petya XT válasza K0zm0 (#374) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Én már elengedtem a telemetriát(Waterfoxot megnézted már LM-en?), már a KDE-be is befigyel :DDD (Mondjuk ott kikapcsolható,alapból nincs is bekapcsolva)
A telemetriára azért gondoltam, hogy elméletileg kapják a fejlesztők a diagnosztikai adatokat a böngészőből, valószínűleg nem csak nálam fordul elő, a fél világ Huawei telefonnal rohangál, de már hónapok óta fenn áll a hiba. Akkó meg minek küldjem :F . A pajzsokat sem bántottam, standard módban vannak. A teló elég erős hozzá, az nem lehet probléma. Úgyhogy passz.

zizidor :

Megnézem a kacsát addig, köszönöm!

(#377) pmatthew


pmatthew
tag

Olyat tapasztalt már valaki, hogy a Facebook - belépést követően - browser újraindítás után ismét bejelentkezést kér. (mintha nem mentené el a logint cookie-ban)?

(#378) K0zm0 válasza pmatthew (#377) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Nincs bepöttyintve neki, hogy minden előzményt töröljön kilépéskor?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#379) Petya XT válasza pmatthew (#377) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Ezt a FF is csinálja, ott a weboldalak közötti sütikkel van baj. Kapcsold ki a pajzsokat, mentsd el a bejelentkezést, utána pajzsok vissza.

(#380) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet lementeni a Brave-ot?
Hogy ha újratelepíteném a gépet, hogy tudom visszahozni, mindent.
(Az FF-ben van/volt profilom és a bejelentkezés után minden visszajött.)

(#381) zizidor válasza Bal0924 (#380) üzenetére


zizidor
senior tag

A Brave-nél is van profilmappa:
Windows: C:\Users\felhasználó\AppData\Local\BraveSoftware\Brave-Browser
Linux: /home/felhasználó/.config/BraveSoftware/Brave-Browser

Vagy bekapcsolod a szinkronizálást, elmented a kódokat, újratelepítés után meg bemásolod a mentett kódot és a szinkronizálásból visszatölti.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#382) Bal0924 válasza zizidor (#381) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi!

A szinkronizációs kód az a szöveg sor? Azt hittem, hogy szó szerint kód, már mint számsorozat lesz..

(#383) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Most kezdtem el használni a Brave böngészőt az asztali gépemen és lenne rögtön két kérdésem. Az egyik hogy ha bele kattintok az url sávban, pl. a firefox (amit eddig használtam) rögtön kinyitott egy listát a gyakran használt url-ek listáját amire simán csak rákattintottam és megjelent az oldal. Viszont ebbe a Brave böngészőbe ha a felső url sávba kattintok, nem jelenik meg semmi, kikell törölni az adott linket és kézzel elkezdeni bepötyögni, ez így kicsit kényelmetlen nekem. Nem lehet valahogy előcsalogatni azt az opciót, hogy ha az url sávba kattintok, akkor behozza a gyakran látogatott oldalak listáját?

Másik kérdésem hogy ha csinálok profilt, akkor a böngésző beállításait is elmenti a felhőbe, ha netán újra telepítem a gépet? Vagy hogyan tudom a jelenlegi beállításokat lementeni? (Könyvjelzőket is bele értve és a böngésző beállításait)

-Norbi-

(#384) zizidor válasza Bal0924 (#382) üzenetére


zizidor
senior tag

Az lesz az. Kb. 25 angol szót használ egyedi azonosítónak, ezt kell jól megőrizni valahol.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#385) zizidor válasza Norby86 (#383) üzenetére


zizidor
senior tag

A keresés szerintem mindegyik Chromium-leszármazottnál így működik, nem tudom lehet-e ezen változtatni.

A szinkronizálás meg - saját tapasztalat szerint - nem visz át minden beállítást. Könyvjelzőket, jelszavakat, előzményeket, stb. igen, de a beállításoknál van ami hiányos.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#386) zizidor válasza zizidor (#381) üzenetére


zizidor
senior tag

Közben még az jutott eszembe, hogy a Firefox hordozható, a profil mappa elmenthető, visszaállítható, de a Chromium alapúak nem. A felhasználói adatokat valamilyen gépfüggő titkosítással látják el, emiatt nem lehet átvinni másik gépre és ott használni. Azt nem tudom, hogy egy újratelepítés után nem generál-e új azonosítót. Ha igen, akkor borul az egész profil, ha nem (pl. ha hardver azonosítókat használ), akkor van esély a visszaállításra.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#387) marec1122 válasza Petya XT (#379) üzenetére


marec1122
senior tag

sajnos nekem is ezt csinálja a facebook. A pajzs kibe kapcsolgatása nem segít. Esetleg valakinek valami ötlete?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#388) zizidor válasza marec1122 (#387) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem okozhatja valamelyik bővítmény? (uBlock antisocial?)
Én is Brave-et használok, több platformon (win, linux, android, ios), nem szokta újra kérni a belépést.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#389) marec1122 válasza zizidor (#388) üzenetére


marec1122
senior tag

végül töröltem minden előzményt,sütit és egyebeket és az oldotta meg.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#390) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Brave böngészőt használok régóta. Jó ideje már a youtube oldalakon állandóan ki kell kapcsolni a folyamatos lejátszást. Régen kikapcsoltam és ha legközelebb ráklikkeltem ugyanarra az ablakra úgy maradt. Most ha újraindítom a gépet és a korábbi ablakoknál korábban ki is kapcsoltam, autómatikusan bekapcsol. Átállítható, hogy sose kapcsolja be magától az autómatikus lejátszást?

(#391) K0zm0 válasza citkar (#390) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Ha jól értem akkor a Brave indítása után az összes fülön elindítja a lejátszást, amin a bezárás előtt valamilyen YT videó volt megnyitva?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#392) citkar válasza K0zm0 (#391) üzenetére


citkar
addikt

Ha elinditom a Brave-t nem indul el minden ablakban, csak ha az ablakra klikkelek. Ez régen is így volt. A baj, hogy ha lejár az elindított klip, akkor elkezd valamit folytatásaként játszani. Automatikus folytatást kikapcsolom, nem folytatja, de ahogy ujrainditom a Brave-t megint ki kell kapcsolni, vagy egy klipnel nem áll meg, hanem folytatja az idők végezetéig.

(#393) K0zm0 válasza citkar (#392) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Csekkold le, hogy kilépésnél véletlenül nem törli-e a YT cookie-jait. Meglehet, hogy elfelejti, mert be van állítva, hogy bezárásnál törölje az oldal beállításait. (CTRL+SHIFT+DELETE) ott pedig az utolsó fül. (On Exit)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#394) citkar válasza K0zm0 (#393) üzenetére


citkar
addikt

Nincs bepipálva semmi.

(#395) K0zm0 válasza citkar (#394) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Akkor itt vedd ki az autoplay opciót: brave://settings/content/autoplay

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#396) citkar válasza K0zm0 (#395) üzenetére


citkar
addikt

Így nem indul el a video, ha az ablakra klikkelek, de ez az automatikus lejátszás bekapcsolva marad. Lehet törölnöm kéne mindent a böngészőből, hátha az megoldja.

(#397) K0zm0 válasza citkar (#396) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Akkor clear cache és fuss neki mégegyszer. Más ötletem nekem sincs. :F

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#398) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Hogyan kell beállítani a Brave-ot hogy az oldalakon lévő előugró ablakok előjöjjenek?
Van egy oldal, ahol rákattintok valamire, akkor elő kellene jönnie egy ablaknak, vagy inkább egy figyelmeztető rubrikának, de nem jön be.
A FF-be simán bejön.

A brave://settings/content/popups be van állítva, hogy előjöjjön. Mégsem történik semmi.

(#399) Sweet Lou 6 válasza Bal0924 (#398) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Az érintett oldal esetében ki kell kapcsolni a Shield-et (címsorban a narancs oroszlán ikon).

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#400) Bal0924 válasza Sweet Lou 6 (#399) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszönöm! (a zárójeleset is, e nélkül kereshettem volna :R )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.