Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave

Hozzászólások

(#151) milu válasza HoppMaster (#150) üzenetére


milu
aktív tag

Nálam megy a mentés, nem fagy...

(#152) HoppMaster válasza milu (#151) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Érdekes estére meg megy.

(#153) default.


default.
őstag

Sziasztok, két kérdésem lenne hozzátok:
1. Hol tudom beállítani, hogy legyen fejléc (header/menü sor) a böngészőben?
2. Hol tudok 'letöltések' gombot beállítani? Mert azt sem találom sehol.
Köszönöm szépen, Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#154) milu válasza default. (#153) üzenetére


milu
aktív tag

Az 1 pontban kérdezett beállítás engem is érdekel, talán lesz, aki válaszol rá és használható megoldást ajánl.
A 2 pontban írt letöltés helyét tudom beállítani, gombról eddig nem hallottam.

Nálam itt lett beállítva (Verzió: 1.25.68 Chromium: 91.0.4472.77 (Hivatalos verzió) (64 bites)) a letöltés helye:
Beállítások > Letöltések > Hely (itt kell megadni, hova töltse le)
"A letöltés előtt kérdezze meg, hová mentse az adott fájlokat" nekem be van kapcsolva.

(#155) K0zm0 válasza milu (#154) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint nincsen benne. (Pár éve kivették, ha jól tudom.) Lényegében a jobb felső "hamburger" menü van helyette, ahol el lehet érni a dolgokat.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#156) default. válasza K0zm0 (#155) üzenetére


default.
őstag

Á, erre számítottam.. köszönöm
milu: köszi, a gombra gondoltam, általában elérhető opció egy böngészőben, de ezek szerint itt nem. Kár, ez van. :)

(#157) milu


milu
aktív tag

Hónapokkal ezelőtt feliratkoztam a Brave szolgáltatására, ma kaptam tőlük levelet!

"Congrats! You’ve been selected from our waitlist to test-drive Brave Search.
Brave Search is NOT just a new frame on the same old engine. It’s independent search that’s fast, unbiased, and private by default. And, with your help, it'll be ready to take down the big tech monopolies."

Brave Search

Egy biztonságos keresőt kaptam a Brave böngészőn belül!

(#158) default. válasza milu (#157) üzenetére


default.
őstag

Hű, hát az elég jól hangzik, legutóbb a DuckDuckGo-t próbáltam, de meg sem közelíti a guglit (sajnos). Kíváncsi lennék, ez milyen, honnan szedi az adatokat, mindenesetre jól hangzik..
Majd írj, hogy milyen! :) Üdv

(#159) K0zm0 válasza default. (#158) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Én dobtam a Guglit. Ahol lehet kerülöm a szolgáltatásaikat. Egyébként nekem a DuckDuckGo nagyon bevált (99%-ban minden megtalálok vele amit keresek, nagyon ritkán szorulok a guglira.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#160) Patrick


Patrick
addikt

Nekem is bevált a DDG. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#161) default. válasza K0zm0 (#159) üzenetére


default.
őstag

Az álláspontom nekem is ugyanez, de nekem a duckduckgo nem működött.. lehet, hogy csak rosszul volt konfigurálva valami a böngészőben? ... hm... talán megpróbálom még egyszer..

(#162) K0zm0 válasza default. (#161) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy nem működött?

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#163) default. válasza K0zm0 (#162) üzenetére


default.
őstag

Kb. egy éve próbálkoztam vele, de töredékét találta meg, mint a gugli, nem túl hasznos találatokat dobott, gyakrolatilag nem tudtam használni...

(#164) K0zm0 válasza default. (#163) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Egy év alatt azért sokat faragtak rajta. Eleinte idegenkedtem tőle én is, de hát kinek mi felel meg. :) Nem mondom, van olyan, hogy nem dob be olyan találatot amit keresek, de ez mostanság igen elenyésző, legalább is számomra.
Meglehet, hogy bizonyos témákat nem indexel megfelelően. (Melóban sokszor rá vagyok szorulva a guglira, de itthon DDG az alapértelmezett keresőm.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#165) Bubee82


Bubee82
őstag

Sziasztok,

Mar egy ideje nekem is a fobongeszomme valt a Brave, elegedett vagyok vele, par dolgot leszamitva - igaz ez nem a bongeszo hibaja, inkabb aze hogy meg nem eleg mainstream es meg nem elegge tamogatott, mint mas ismert bongeszo.

Az egyedul fejtorest az okozza, hogy miert nem kezdett meg el BAT-ot generalni. Be van love hogy orankent 5 reklamot hoz be, amire - ha eppen el nem felejtem - ra is megyek idokozonkent, de meg soha egy petakot sem kaptam erte.

Ez mi a alapjan mukodik, vagy honnan tudom, hogy mikor lesz foganatja annak, hogy rakattintok egyes reklamokra?

(#166) Nimrod


Nimrod
addikt

Én is a BAT miatt döntöttem úgy, hogy adok neki egy esélyt, bár eléggé szkeptikus vagyok. Célzott reklámok megjelenítése, miközben nagyon biztonságos böngészőnek hirdeti magát... meglátjuk.
Bár Chrome-al is alapvetően meg vagyok elégedve.

Keresőnek én maradok Guglinál, bár egyre jobban utálom, mert egy ideje egyre kevésbé ad ki normális találatokat. Rengetegszer csak jól megszövegezett oldalakat dob, amiket kb. semmi érdemi infó nincs. De hát pénz beszél Google-nál mint tudjuk.

DuckDuckGo-t még nagyon régen próbálgattam, de az meg alig talál meg valamit, most kivárok a visszajelzésekre Brave esetében, nem kérek még egy Lycos-t. :DDD

(#167) K0zm0 válasza Nimrod (#166) üzenetére


K0zm0
aktív tag

A Brave is hegeszti a saját keresőjét. Brave Search névre hallgat, de még béta fázisban van.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#168) Bubee82 válasza Nimrod (#166) üzenetére


Bubee82
őstag

Egesz jo a DDG, en miota a Brave-et hasznalom (most mar mobilon is), azota ezzel keresek. Az elso oldalon altalaban megtalalom a relevans informaciot. Talan egyedul a Google Maps hianyat erzem, az sokszor jo lenne.

Egyelore meg mindig nem kaptam BAT-ot, egy petakot se, reklam megnezes ide vagy oda. De ettol fuggetlenul maradok ezen egyelore.

[ Szerkesztve ]

(#169) Patrick


Patrick
addikt

8500 BAT-om van, az kb 5 dollár. Amikor meg lesz a 15 BAT, ki lehet venni a lóvét, elvileg.
DDG nekem jó, megtalálok mindent, a google maps a könyvjelzősávon van, azt jóvan. :C

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#170) Bubee82 válasza Patrick (#169) üzenetére


Bubee82
őstag

Hogy a picsuba? :F Nekem meg egy nagy budos 0 :(( :D Pedig nem Kukutyinorszagban elek, ahol nincs tamogatottsag.

Azt hiszem linkelned kell egy Uphold tarcat a Brave-hez es akkor fogod tudni kivenni/hasznalni.

(#171) Patrick válasza Bubee82 (#170) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, az kell hozzá, 15 BAT után lehet nyitni egyet.

Én mindig nyitok egy új lapot. Ekkor bejön az, hogy mennyi reklám lett blokkolva, sávszélesség mentve és jobb oldalt mennyi a brave, ott a jutalmakat írja ki. Ha megint nyitok egy újat, akkor néha pl 1,12 USD-ről felmegy 1.14-re, de nem mindig. Közben netezgetek, aztán eszembe jut nyitok egyet megint, a másikat bezárom, van amikor nő a lóvé, van amikor nem. Nálam minden hó 6-án lehet abba a kis virtuális pénztárcába betennni. Ekkor van ilyen ellenőrző, kör, kocka, háromszög, hogy nem vagy robot, aztán átteszi oda a lóvét.
A brave jutalmaknál csak a hirdetések vannak engedélyezve, az automatikus támogatás ki van kapcsolva, nem tolok havi hozzájárulást és adományt sem.

Én valószínűleg paypalra fogom kiutaltatni és onnan meg steamre. 2020 decemberében raktam fel a böngészőt, azóta jött össze ez a 6 dollár, összesítve. :D Szóval nem ettől várom a lóvét, de ha évente lesz 15 dollár, akkor steamen egy egy game belefér. :)

A lóvét a Pi-től várom majd, ami elvileg év végén kerül ki tőzsdére, mondjuk évek mire lesz 25-50 dollár :D De türelem rózsát terem... ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#172) Nimrod válasza Bubee82 (#170) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem most home screen-en jobb oldalt alul boxban ezt írja:
Brave Rewards 0.015 BAT 0.01 USD Estimated earnings so far this month

1 vagy talán 2 reklámra nyomtam rá eddig, pár napja tettem csak fel.

Viszont ha megnézem reward alatt, ott 0.000 BAT 0.00 USD :F

(#173) Bubee82 válasza Patrick (#171) üzenetére


Bubee82
őstag

En is ezt csinalom, plusz meg mobilon is nyitogatom az ertesitesekben felbukkano reklamokat, szoval itt megakad a tudomany. Lehet irok a supportnak. Szerintem 1 honap alatt mar kellett volna valami mannanak termelodni.

Ja, en is tolom a Pi-t ezerrel, kivancsi leszek meddig jut a projekt :D

#172 Nimrod

Neked legalabb par nap utan mar annyit mutat, hogy mennyi a varhato. Nekem 1-1.5 honap utan meg azt se. Total zero.

(#174) Patrick válasza Bubee82 (#173) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem pl mobilon totál nem megy. :D Most felment 1.13-ról 1.18-ra, megnyitottam vagy 7 új lapot, ahol behoztam azokat az oldalakat amiket most megnézek este, éjjel. :D Aztán felment ennyire, de amúgy semmilyen reklámra nem kattolok, mondjuk nem nagyon van. Adblockom sincsen, csak youtubhoz. ;]

Helyes, király! :D Remélem sokáig jut... lassan 20 millió ember nem tévedhet. ;]

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#175) Nimrod válasza Bubee82 (#173) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez a Pi ez mi is? :B

LTC, BCH és GRC volt eddig, ezek mellett kezdtem most el a BAT-t. Azért a ló túlsó felére sem akarok már átesni a nagy bányászgatással :DDD

Egyébként úgy látom ma is ment fel egy picit a Reward, de Reward alatt továbbra is 0-át mutat. Viszont az a gyanúm, hogy ott azért is 0, mert még kicsi is az összeg, meg írja is hogy a wallett not verified, amit csak 15 BAT-tól lehet.

(#176) Bubee82 válasza Nimrod (#175) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem para, ez kisse mas tema, nem a szokasos kripto. Ehhez eleg a telod es hogy 24 orankent elinditsd a banyaszast. Nyugodtan kiloheted az appot utana, nem szopja le az akksit meg nem lassitja be a telot. Gyakorlatilag olyan, mintha nem is lenne. Egyelore meg teszt fazisban van a projekt, nincs kvazi atkonvertalhato erteke a Pi-nek, de szepen haladnak vele. Ami meg egyedi, hogy epithetsz magadnak egy csapatot, ami meghivasos alapon tortenik es minel tobben vagytok egy korben, annal tobbet termelsz adott idoegyseg alatt. De csak akkor, ha mindenki termel. Szintek is vannak ebbol a szempontbol. Ha valaki elfelejti beinditani a banyaszast, akkor te azt a pluszt elveszited. Bovebb info: [link]

En semmilyen mas kriptoval nem foglalkozok, ezzel is csak azert mert nem zavar semmit es senkit. A BAT meg elmehet a picsuba :D Vegignyalaztam a kozossegi forumot, eleg gyakori jelenseg az, ami nalam is van. Egyelore meg nem lattam ra erdemi megoldast. Konkretan nalam azt mutatja, hogy 0 reklam jott iranyomba, ami minden csak nem igaz.

(#177) Patrick válasza Bubee82 (#176) üzenetére


Patrick
addikt

Csak az ADS, a hirdetések legyen engedélyezve, az Auto Contribute, vagy is az automatikus támogatást kapcsold ki, nálam is ki van.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#178) Nimrod válasza Bubee82 (#176) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálam 0.060 BAT 0.03 USD összesen 4 darab hírdetés után.

Az Auto-Contribute nálam is off

Ha jól látom ez a Pi meghívásos alapú. Hasonlót futtatok Phoneum-ra, ami legitnek tűnik, viszont épp most húztam le a francba Multi-Mine appot Store-on ami egy baromira nagy scam. :W Szerk. közben megnéztem a review-kat Store-on, hát nem túl rózsás...

[ Szerkesztve ]

(#179) Bubee82 válasza Patrick (#177) üzenetére


Bubee82
őstag

Ok, kikapcsolom, bar nem hinnem hogy az lenne a gond. Akkor is kene mutatnia, hogy hany reklamot neztem meg.

#178 Nimrod

Ja, valakinek meg kell hivnia a koreibe :K Ilyen ez a piramis jatek, na ;]

(#180) Patrick válasza Bubee82 (#179) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, de annyiban változtattak, hogy ha 500-at hívsz magad alá, nem fogsz jobban gyűjteni, azt hiszem, max 5 ember lehet alattad, utána már hiába regel valaki be alád, nem gyűjtesz gyorsabban.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#181) RBJ


RBJ
addikt

Mobil böngészőn eltüntettem véletlen a legnépszerűbb látogatott oldalak widgetjet. Hol tudom visszarakni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#182) Nimrod válasza Nimrod (#178) üzenetére


Nimrod
addikt

Most egy picit mobilon is nyomtam, de nem változtak a számok desktopon. Nem tudom hogy ott mikor vagy hogyan szinkronizál, meg eleve nem értem, hogy ha egyszer nincs account, akkor most külön-külön nézi a kettőt? :F

(#183) Bubee82 válasza Patrick (#180) üzenetére


Bubee82
őstag

Aha, ezt nem tudtam. Kosz az infot. Mi csak harman vagyunk, aki meghivott, meg a felesegem, de mindenki b@szik ra, ugyhogy csak en tolom alapjaraton :D

#182 Nimrod

Nalam kb. semmit sem szinkronizal. A legnepszerubb beallitott lapokat sem. Illetve meg azt is irja nalam, hogy a payout atmenetileg nem elerheto (nem mintha volna mit...).

Kb. ennyi a Brave Rewards az en mobilomon:

[ Szerkesztve ]

(#184) Nimrod


Nimrod
addikt

Már épp készültem nyafogni, hogy mobilon desktoppal ellentétben eddig semmi Rewardot nem látok, erre ma felugrott, hogy Claim mobilon is. Pár reklámot néztem, keveset használom, így kaptam mobilon 0.250 BAT - 0.14 USD :DD

De akkor most Uphold account verification le fog húzni rólam desktopon is meg mobilon is 15 BAT-ot (majd ha elérek annyit) :F

(#185) Patrick válasza Nimrod (#184) üzenetére


Patrick
addikt

Nekem is ma volt, be is gyűjtöttem a 0,98 centecskét. :D

Nem, hanem, legalább 15 BAT-ra van szükség Uphold-fiók létrehozásához. Nekem még kell 4,5 BAT.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#186) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Már egy ideje nem volt bejegyzés a topikban, így gondoltam viszek bele egy kis életet! :P

Már béta fázisban van a Brave saját keresőmotorja: [link]
A beállításokban már be lehet állítani alapértelmezett böngészőnek a listából. Elég kompakt, van benne Sötét mód is, a keresésekre elég pontos találatokat ad! :)

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#187) Patrick válasza K0zm0 (#186) üzenetére


Patrick
addikt

Frankó, köszi, remélem ez is olyan jó lesz, mint a böngésző... :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#188) K0zm0 válasza Patrick (#187) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Az irány jó, reméljük függetlenek tudnak maradni! Már minden eszközömön átállítottam, úgyhogy nálam tesztelés alatt van.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#189) Patrick válasza K0zm0 (#188) üzenetére


Patrick
addikt

Igen, bízom benne én is. Most már lassan több, mint fél éve használom a böngészőt, tökéletesen megfelel, a kereső tesztelés alatt. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#190) Nimrod


Nimrod
addikt

Én továbbra is óvatos vagyok hogy elsődleges böngészőmmé tegyem, napokban például mobilon azt mutatta nincs semmi BAT-om, utána valamivel később magától helyreállt. Illetve volt már 1-2 crash is és totál elfelejtette a megnyitott tabokat.

(#191) K0zm0 válasza Nimrod (#190) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mobilon kicsit óvatosabban kell frissítgetni. A másik telómon amin LineageOS van néha befigyelnek hasonló dolgok. Olyankor én az ApkPure-on keresek egy régebbi verziójú csomagot és azt teszem újra. Sajnos mobil fronton még van hová fejlődni, de részemről beleférnek még ilyen dolgok. (Azt a telefont amúgy is csak netezésre meg navigációnak használom.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#192) Patrick


Patrick
addikt

A könyvjelzősávban nekem a sárga mappák elfehéredtek, vagy szürkék lettek, valami upgrade volt... :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#193) K0zm0 válasza Patrick (#192) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Igen, tegnap este volt valami frissítés. Nekem átlátszóak lettek. (A sötét témán fehér körvonal lett csak belőlük.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#194) voronyezs


voronyezs
újonc

Sziasztok. Nekem egészen a tegnapi napig tökéletesen működött. Bezártam a böngészőt, majd amikor újra megakartam nyitni a következő hibaüzenet fogadott:

https://postimg.cc/LnK38jwx

Próbáltam újratelepíteni de az sem segít, esetleg valakinek valami ötlete? Köszönöm előre is.

(#195) Nimrod válasza voronyezs (#194) üzenetére


Nimrod
addikt

Teljes gyalu (nem csak uninstall, lehet maradtak fájlok ami bekavar), tiszta, legfrissebb telepítőfájl letölt és telepít, ez lenne a tippem. Uninstall után, de még telepítés előtt egy gép újraindítás is lehetne még.

Csak nem tudom verified-e már a wallet-ed, mert így elveszhetnek a gyűjtött BAT-jaid.

(#196) K0zm0 válasza voronyezs (#194) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Menj rá RevoUninstallerrel és registryből is töröltess vele mindent. Ez valami win-es hiba, mivel előfordulhat Chromenál is. (Brave ugye Chrome alapú.) Általában win update után csinálhatja.

[ Szerkesztve ]

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#197) voronyezs


voronyezs
újonc

@Nimrod @ K0zm0

Köszi srácok! Arra esetleg van esély hogy ebben az állapotban / Nem indul el a böngésző/ Valahogy kinyerjem a könyvjelzőket és a jelszavakat?????

(#198) K0zm0 válasza voronyezs (#197) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Próbáld elérni az Appdata mappában a Brave almappát. Ott elvileg kell lennie valami olyasminek, hogy User Data. Abban van valami olyasmi, hogy Default vagy Profile1 vagy Profile2 vagy ilyesmi mappa amit magában a böngészőben használtál profilnévként.
Ebben a mappában van elvileg egy fájl ami a Bookmarks névre hallgat. Ha minden igaz ebben az állományban tárolja a könyvjelzőket.

(Bocsásd meg ha pontatlan vagyok, de emlékezetből dolgozom félig-meddig, mert nem wint használok. :) )

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#199) voronyezs válasza K0zm0 (#198) üzenetére


voronyezs
újonc

Köszi a segítséged sikerült!! Igaz a jelszavak lementése nem, de az nem probléma :)

(#200) Nimrod


Nimrod
addikt

Elérhető már a Gemini is mint wallet és nem von le külön díjat linkelésért. Csak desktopon elérhető még, mobilon nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Brave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.