Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Már egy korábbi HP driverprobléma kapcsán is felvetettem, hogy mind a két érintett cég megérdemelne némi anális sün-implantációt.

Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot. Mert a HP-nál és az Intelnél ez kb. napi gyakorlat.
Ja, és betartathatnák velük a mezei meghajtó-fejlesztőkre vonatkozó előírásaikat a verziózásról, meghajtó dátumozásról is. Hogy mondjuk egy régebbi ne akarja folyamatosan felülcsapni a legújabbat.

(A jelen frissítést a jelek szerint sem a HP, sem a Microsoft nem tesztelte. Ami szintén totálgáz.)

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#2) MasterDeeJay

Jelen...

Tanulság:
Cégnél Wsus kell és power user gépeken kell lenyomatni az update-ket, ha ott jók akkor mehetnek ki az átlaguserhez.
Ha már MS nem hajlandó tesztelni....

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3) Pikari


Pikari
őstag

Így jár az, aki amerikai eredetű szoftvereket használ.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) Crus válasza MasterDeeJay (#2) üzenetére


Crus
őstag

Nem. A tanulság továbbra is az, hogy cirka 1 hónapos késéssel szabad csak céges környezetben updateket a gépekre engedni.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

Ki lehet át kapcsolni a driverek automatikus frissítését, több módszer is van rá.
Ha már működik a gép, nincs is miért frissíteni, kivéve, ha van valami frissen megjelent videokártyánk, de azt is kézzel frissítsük.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) anulu válasza Crus (#4) üzenetére


anulu
félisten

patch kedd után 3 nappal mennek ki teszt gépekre, rá egy héttel élesben mindegyikre. senki nem jelzett ilyen gondot a nagyjából 400 Win userből.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) joghurt válasza Armagedown (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Mert azt hiszed. Pl. az általam említett Intel "frissítés" ezek ellenére is lejött.
(Amiért ez különösen zavart, hogy a "javítás", amivel felülcsapta, abban a verzióban ráadásul általuk ismert módon is egy memory leak volt, a dwm.exe-vel több gigát megetetve.)

A tej élet, erő, egészség.

(#8) pilóta


pilóta
nagyúr

A jó hír, hogy a Microsoft már javította a hibát, és a Windows Update-en keresztül el is érhető a szükséges frissítés, ami helyrehozza a rendellenes működést.

És hogyan lehet előcsalogatni ezt a szükséges frissítést?
Csak mert a windows update nem talál semmi updatelni valót, de a nyomtatók még mindig HP-k...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) D55 válasza joghurt (#1) üzenetére


D55
aktív tag

"Mondjuk a Microsoft is rákérdezhetne egy-egy hardvergyártónál, hogy konkrétan mi az a biztonsági sérülékenység, ami miatt kritikus, azonnal, és felhasználói beleegyezés/értesítés nélkül telepítendő kategóriába sorolták az adott csomagot."

Igen, a legjobb lenne, ha minden ténylegesen beleegyezés nélkül települő frissítésről (legyen az akár Windows, akár már cég más X%-os penetrációt elérő OS-e) kötelező lenne a felhasználó területén illetékes fogyasztóvédelmi hatóság és az IT ügyekben illetékes nemzetbiztonsági szervek felé alapos, technikai részleteket is bemutató indoklást küldeni. Amennyiben pedig a hatóság ezt nem megalapozottnak tartja, akkor bírságolhatna vagy akár kártalanításra is kötelezhetné a céget, amennyiben a túlbuzgó frissítés esetleg adatvesztést vagy fennakadást okoz a felhasználók kritikus szintű munkafolyamataiban.

És bármennyire is radikálisan hangzik ez, sokunk számára meg pont az a radikális, hogy egy szoftver felhasználói vagy rendszergazdai engedély nélkül képes módosulni manapság már mindenféle eszközökön.

(#10) Reggie0 válasza anulu (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat nem is letezik a hiba, es meg a microsoft sem tudja, hogy a semmit javitottak ki :)

[ Szerkesztve ]

(#11) anulu válasza Reggie0 (#10) üzenetére


anulu
félisten

nem ezt mondtam. leginkább az 1 hónapos delay-re próbáltam reagálni. sok cégnél a security csapat már 2 hét miatt is sipákol, nem hogy amiatt, ha release után 1 hónappal kezdik tesztelni.
ill tény megállapítás volt, hogy nálunk nem okozott semmilyen gondot.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Sz.L. válasza Crus (#4) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szerintem nem csak ott, hanem az otthoni környezetben is. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#13) #52931072 válasza D55 (#9) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nekem egy 5 éves olcsó ólin hp nyomingerem van, kb naponta basztatja winupdate a drájverét. Igazából csak arra gondolok, hogy igyekeznek totál szétgányolni hátha feladod és veszel egy újat. Arra nem gondolnak, hogy az új ziher nem hp lesz?

(#14) BSOD válasza #52931072 (#13) üzenetére


BSOD
senior tag

Most már az lesz. Mind! ;]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#15) Dreimus válasza #52931072 (#13) üzenetére


Dreimus
senior tag

A nyomtatók a nem eredeti alkatrészek (pl.: tonerek) hatékonyabb felismerésére kapnak updatet rendszeresen leginkább :)

[ Szerkesztve ]

(#16) joghurt válasza BSOD (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy felvették Chuck Norrist driver-fejlesztőnek.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) tserrof77 válasza joghurt (#16) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ööö.. akkor nem CN-re nevezné át őket?? :B :F

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18) D55 válasza joghurt (#16) üzenetére


D55
aktív tag

Dehogy is. Chuck Norris vette fel a HP-t munkáltatójának ;]

(#19) hapakj válasza Pikari (#3) üzenetére


hapakj
aktív tag

Mert? Milyen nemzetiségű szoftver kell használni? :D

(#20) Pikari válasza hapakj (#19) üzenetére


Pikari
őstag

Úgy hallottam, hogy egy bizonyos, finnországban született svéd csávóról elnevezett oprendszer és szoftverkörnyezet elég jó.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#21) hapakj válasza Pikari (#20) üzenetére


hapakj
aktív tag

Hja mert mai napig vagy csak ő vagy csak svéd/finnek írják az összes bitjét annak az oprendszernek. Amúgy meg már Amerikában él. Szóval hogy is van ez?

Nomeg alapvetően az a rendszer eléggé Unix koppintás, ami szintén amerikai.

Vagy akár vehetjük egy butított Minixnek is ami szinté amerikai eredetű.

[ Szerkesztve ]

(#22) Pikari válasza hapakj (#21) üzenetére


Pikari
őstag

A tökéletestől messze van, az biztos. De rendkívül tetszik, hogy butított minixnek nevezed, ami 2014-re bírt eljutni odáig, hogy legyen benne USB támogatás. Azt is egy holland arc írta meg hozzá :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23) Benjami válasza Armagedown (#5) üzenetére


Benjami
csendes tag

Az a baj, hogy én megcsináltam ezt az eszköztelepítési beállításoknál (azaz kikapcsoltam az automatikus letöltést), mégis a PL2303 USB/soros átalakítóm régi (de jól működő) driverét pár naponta kicseréli a saját nem működő változatára. Ez annak ellenére is bosszantó egy dolog, hogy fél perc leszedni az általa felrakott vackot és felrakni a régi jó drivert (már inditóikont csináltam neki, hogy gyorsabban menjen :D ).

(#24) hapakj válasza Pikari (#22) üzenetére


hapakj
aktív tag

naugye, hogy sokkal multikultibb ez a sw fejlesztés, minthogy kirekesszünk belőle nemzeteket, vagy esetleg csak egynek tulajdonítsuk az érdemeket :D

(#25) E.Kaufmann válasza hapakj (#24) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Már megijedtem, hogy csak a Tetris-ben meg Kaspersky-ben lehetet bízni ;] , de most megnyugodtam :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) Armagedown válasza Benjami (#23) üzenetére


Armagedown
őstag

Erre is van megoldás.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#27) pilóta


pilóta
nagyúr

Arra esetleg van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet megoldani a cikkben szereplő problémát? Merthogy a windows update nem oldja meg...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) E.Kaufmann válasza pilóta (#27) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Visszaállás régebbi mentésre?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) pilóta válasza E.Kaufmann (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt elkerülném. Egyrészt franc tudja mióta van így, másrészt meg lett telepítve meg frissítve pár dolog, amit nem bántanék...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) ddekany válasza Armagedown (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Le lehet kapcsolni (és persze akkor az mindenre kihat, nem csak a problémás hardverre), de hogy mekkora gyökerek az MS és/vagy egyes gyártók, az valami félelmetes. Ha nem kapcsolom le, akkor ha AMD-nek ha felteszem a videó driver csomagját (Ryzen APU-hoz), a mai napig azonnal downgrade-eli alatta a drivert a WUP, de sokszor olyan fürgén (és csendesen), hogy a AMD telepítője még nem is végzett, már szét van b*szva az egész (u.i. a kontroll paneljük nem működik, ha régebbi a driver van alatta, mint amivel jött).

[ Szerkesztve ]

(#31) pilóta


pilóta
nagyúr

Van már vajon megoldás?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) carr


carr
őstag

skacok! Tudom nem ide tartozik, de hátha... :) nincs releváns topik, újat meg nem akarok nyitni :D :R
napokban vettem egy HP P2015DN nyomtatót, ücsüküé (ócón, 12k) hogy tudjunk hálón nyomtatni ezt/azt ha szükséges. De. alapbeállításokban az van, hogy kinyomtatott 3 oldalt, és látom hogy egy 172.17.152.14 IPre van bekonfolva. Hogy tudom átrakni, hogy a helyi hálón látható legyen? 1 router van berakva LANon a Kábelmodem után. elvileg 192... kéne legyen, nem? jófogáson vettem, eladó is nyomoz, mi lehet. help! :O :D
USB-t nem próbáltam, NEM az a cél. egy videót találtam hákolt módszerrel youtube-on de egyelőre nem telepítettem azzal a módszerrel.
Köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#33) carr válasza carr (#32) üzenetére


carr
őstag

siker. :D remélem nem akadtak ki a fogadó oldalon, hogy elküldtem egy szerződést. :D vagy nemtom mit. :D mindegy. factoryba állítottam, majd magától csatlakozott a LANon az IP-t is megkapta. Működik 2 win pc-n, és egy androidon már ok. előbbiekkel nyomtattam utóbbival még nem. :R de majd kiderül az is :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.