Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#457) kezman


kezman
őstag

Üdv, olvasgatom a topikot, persze mindenki írja a saját véleményét, pro kontra, kinek mi, egy megjegyzés, Kw-ot számolhatunk de a számla nem csak ebből áll , 1000 Kw költsége a következőkként oszlik meg
1000 Kw : 19277 Ft
Rendszerhasználati díj 20358Ft
Adó hatályon kívüli díj _ 1460 Ft_______
ez összesen 41095 Ft
Tehát az infra elég drága mulatság, tudom mert személy szerint infra és elektromos konvektor fűtést használok, Hozzávetőlegesen az évi villanyszámlám 300 000-350 000 Ft, igaz nálam minden villannyal működik, és ez is benne van, de nincs más alternatíva, külterületen lakom, a gáz felejtős, vezetékes messze van, tartályos meg sose térülne meg, vegyes tüzelés meg ugyanúgy drága , ha meg kell venned a fát nem sokkal olcsóbban jössz ki, aztán mennyit kell vele dolgozni, mennyit koszol, 60 éves vagyok nem akarok már fát vágni, mivel ki van építve a vezérelt áram, ez a megoldás, következő szezont azzal kezdem, a jelenleginek kétharmadából kijövök számításaim szerint, Magyarúl aki elektromos fűtést választ az számoljon, akár infra, akár hőszivattyu, akár konvektor, mind pénzbe kerül, nem is kevésbe, viszont kényelmes, és tiszta, és akkor a hatásfokot nem is néztem, a direkt elektromos fűtésnek 99% a hatásfoka, az összes többinek, a hőszivattyút is beleértve max 75%. :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.