Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Matr x válasza Bazsesz (#95) üzenetére


Matr x
aktív tag

Ó.

Itt fajtára van ennyi, talán több is lehet... sok van, azt tudom...
Ja, és egy névajánló is készül:DD

Origón lévő utónévtárat használom, és a különlegesebb neveket beajánlom:D

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#102) Bazsesz válasza #57764352 (#100) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát, a hátsimogatást, a pároztatást meg egy ember társaságát elviselném én is. :)) De mivel egyik sem adott, így ezért vettem kaktuszt. :)) De amúgy tiszta jó. Jobb, mintha nőm lenne, mert nem kell rá annyi pénzt elvágni, biztosan megértenek, nagyon ritkán hagynak el téged, szal tutijó dolog a kaktusz. :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#103) #57764352


#57764352
törölt tag

Valaki felvetette a kaktusztalit, hozzuk össze!!

(#104) Matr x


Matr x
aktív tag

Elkészült a Matr x féle névajánló kaktuszoknak.

Használjátok egészséggel!
Bővebben: link

Forrás: Bővebben: link. Névajánlások, na meg a nevek jelentése.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#105) #57764352 válasza Matr x (#104) üzenetére


#57764352
törölt tag

Sirály!

(#106) MarKoo


MarKoo
őstag

Úgytűnik, nem csak én vagyok hülye. Fanatikus kaktuszgyűjtőként. 70 db (különböző fajta) kaktusszal büszkélkedhetek. :B
Abból 1, 2 méteres. Ha vaakinek kell leírom melyik hónapban mit kell csinálni. :U
:))

[Szerkesztve]

(#107) escie


escie
őstag

régen én is foglalkoztam ezekkel a szúrós izékkel :)
de mára már kiválasztódtak nagyon, csak a ''rambó-típusúak'' maradtak meg. :))

van egy olyanom amit kint lehet hagyni télre is, állhat rajta a hó meg minden...
bár elér ronda szegény, viszont totál nem kell vele foglalkozni semmit...

van egy olyan is amelyik minden nyáron virágzik, holott le sincs sz*rva szegény...
igazából ezt bírom a kaktuszokban igazán... :)
bár több törődéssel minden bizonnyal jobban néznének ki...

I'm back, baby!

(#108) mormota


mormota
senior tag

ááááááááááááááá


ez már kezd a paranoia felé hajlani.. a következő hirek majd arról szólnak a tévében, hogy kaktuszimádó számítógépemberek (ti) begolyózva, motyogva simogatjátok a kedvenc növényecskéiteket az utca közepén...:))
eléképzeni is borzalmas...

ugyhogy csak ésszel, mert nem szeretném, ha lelkes kaktusztartó társadalmunk létszáma csökkene az elmeháborodás miatt:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#109) mormota válasza escie (#107) üzenetére


mormota
senior tag

ez mindennel igy van... lásd példa: van egy barátnőd: le se szarod, mégis életben marad, de ha odafigyelsz rá egy kicsit is, akkor meghálálja, és gyönyörű ''virágokat hoz'':))

Illusztrálok, tehát vagyok

(#110) Matr x válasza mormota (#108) üzenetére


Matr x
aktív tag

Nem... nem kezdünk megbolondulni... Példa: #104. Nem... biztos..

Inkább ne képzelődj... ne adj ötleteket!!

Simogatni ezeket a tüskés-bozontos virágokat??? Szép... aki csinálja, lelke rajta ;]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#111) mormota válasza Matr x (#110) üzenetére


mormota
senior tag

ez csak amolyan elképzelt fikció

Illusztrálok, tehát vagyok

(#112) escie válasza mormota (#109) üzenetére


escie
őstag

''le se szarod, mégis életben marad''
:D önfeledt, vidám perceket okoztál nekem! :D

de persze vettem üzeneted, eszmei tartalmát is.
:)

I'm back, baby!

(#113) #57764352


#57764352
törölt tag

Asszem csinálok már képeket a drágáimról. :))

Amúgy megvettem a könyvet, nem akarom kicsinálni őket.
A barátnős dolog igaz.

(#114) mormota válasza #57764352 (#113) üzenetére


mormota
senior tag

érdeklődve várom a képeidet... kíváncsi vagyok, hogy milyen kaktuszok terjedtek el:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#115) #57764352


#57764352
törölt tag

A képek elkészültek,de a repertoár nem teljes, mert még holnap kapok egyet.

Bővebben: link

(#116) mormota válasza #57764352 (#115) üzenetére


mormota
senior tag

nem akar begyünni az oldal:(

Illusztrálok, tehát vagyok

(#117) #57764352


#57764352
törölt tag

Délutánra megcsinálom.
Ma kaptam még egyet.

(#118) rdi


rdi
veterán

off: azt nem tudom hogyan kell, de azt tudom, hogyan nem: alsónadrágban :) :))

Fej! Tor! Potroh!

(#119) #57764352


#57764352
törölt tag

OKSA, most nekem működött

(#120) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Üdv minden kaktusztatró emberkének!

Immár 16 kaktusszal büszkélkedek, mert ma kaptam 4-et, és benne van a nagy kíváncsisággal és érdeklődéssel várt ALOE VERAs kaktusz is. Nagyon szép, nagyon jó, meg minden.

És annyira boldog vagyok, mint a huzat. :)) Legalább annyira, mint amikor az ember szerelmes. Már kezdődnek a névadások.

Tipikus kaktusznevek: Dezsőke, Ödön

Eddig ennyi van.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#121) Bazsesz válasza MarKoo (#106) üzenetére


Bazsesz
őstag

Nem vagy hülye! Aki kaktuszt gyűjt, az nem hülye, és nem is lehet az. Én is annak készülök, csak még most 16 darabnál tartok (igaz egy hete gyűjtöm :)) )

Az a két méteres nagyon ott lehet. Nem akarnál valakit melléállítani, és lefényképezni, hogy milyen az? :B

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#122) Bazsesz válasza mormota (#108) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát, mi azt tervezzük, hogy kis utánfutóba belerakjuk, kiírjuk magunkra, hogy informatikai fórumtagok vagyunk, és megsétáltatjuk őket. :)) :DD

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#123) Bazsesz


Bazsesz
őstag

No ilyenkor senki sehol? :(

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#124) Matr x


Matr x
aktív tag

Azér benézelődök én is egy kicsit... az én névajánlómat megnézted már? Onnan lehet meríteni :D

Majd hétvégén talán végigrohanok az itthon fellelhető kaktuszokon, és lehet majd nézegetni őket :))

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#125) MarKoo válasza Bazsesz (#121) üzenetére


MarKoo
őstag

De megoldható. Majd adok shotot. :)

(#126) #57764352


#57764352
törölt tag

Képeimet néztétek?

(#127) Matr x válasza #57764352 (#126) üzenetére


Matr x
aktív tag

Ha a #115-ben leírt linkre gondolsz, akkor sorry, nekem nem jött be. Vmi máshogy linkelés? Vagy rögtön a képet? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen???

[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#128) #57764352 válasza Matr x (#127) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nézted most is??
Nekem ok.

(#129) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Most megyek estimesét olvasni Zakariásnak.További jó mulatást ;)

(#130) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Kaktuszok előre! (ez ápnak számít. :)) )

Szóval a képeket nagyon várom.

Amit a #115-ösbe (asszem ebbe) be lett linkelve, az sajna nem megy. :(

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#131) #57764352


#57764352
törölt tag

Ha most se menne, akkor, hétfőn felrakom máshova!

(#132) mormota


mormota
senior tag

kaptam egy új drágaszágot:)
ezt azt hiszem nem fogom annyira szeretni, mert ez azok közül a fajták közül való, amik megnőnek nagyra... és én csak a kicsikaktuszokat szeretem

Illusztrálok, tehát vagyok

(#133) Spensers


Spensers
aktív tag

Akváriumban sokk vizzel...

(#134) Bazsesz válasza mormota (#132) üzenetére


Bazsesz
őstag

Nekem van rengetegféle, van olyan is, ami megnő nagyra, meg van úgynevezett törpekaktuszom. :)

Meg amúgy is, a kaktuszt szeretni kell. :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#135) Spensers


Spensers
aktív tag

Mellesleg bátyámnak annó volt pár 100 kaktusza télére behordtuk őket a házba de mikor már jobb idők voltak mindig kivitük őket az erkélyyre ott voltak egésszen összig a hideg időkig aztán vissza-be.
Nyáron a legtőbb ki is virágzott nanyon szépek tudnak ám ijjenkor lenni!
NEM szabadőket agyon-locsolni hetente egyszer elég.

(#136) Matr x


Matr x
aktív tag

Van egy rakat kép a kis növényekről. Van 3 nagyobbacska kaktusz, amit sikerült kicsit homályosra lekapni, és ezek nem kerültek (most) fel.

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Most ennyi. (nincs kedvem a honlapomon külön oldalt most összelökni, majd lesz :DD egyszer :D

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#137) Bazsesz válasza Matr x (#136) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ilyenjeim vannak (igaz ez ha jól sejtem 1 kaktusz 2 féle szögből lefényképezve)
http://web.axelero.hu/snee4/bin/kaktusz06.jpg
http://web.axelero.hu/snee4/bin/kaktusz07.jpg


ILYEN MEG KELL NEKEM! :)) Ez nagyon kúúlul néz ki! Asszem bemegyek szétnézek miskolcon ilyen iránt.
http://web.axelero.hu/snee4/bin/kaktusz12.jpg
http://web.axelero.hu/snee4/bin/kaktusz10.jpg

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#138) Matr x válasza Bazsesz (#137) üzenetére


Matr x
aktív tag

Nem, az mind különböző. Az egyik lépcsőn, a másik az ablakban van:DD

És hogy az a két nagyontüskés honnan van? Nem tudom.... mindnehonnan, amerre járkáltunk, és találtunk egy kaktuszos elárusító helyet, a muter rögtön lecsapott.

Kis féldecis pohárban megvásárolt növénykékből alakult ki mindegyik :))

Ja, néha van kaktuszkiállítás is, és ott lehet igazán különlegességeket találni!!!

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#139) MarKoo


MarKoo
őstag

Nah. Lefotóztam a nagy kaktuszt. Pontosítom a méretét. :))
1,6 m. Itt van akép, sajnos egybe nem tudtam lefotózni, mert a többi növény nem engedett oda. :)
Bővebben: link
Bővebben: link
A többi kaktsuzt is le tudom fotózni, de nagyon sok egzotikus kaktsuz om van ami nem szép ilyenkor, csak nyáron. De a többi az mind nagyon gyönyörű. Csak azt sajnálom, hogy kipusztult az a kaktuszom, amelyik 1 éjszakán át virágzik és valami eszméletlen büdös a virág ''illata''. :B

(#140) Bazsesz válasza MarKoo (#139) üzenetére


Bazsesz
őstag

Húdejó! Ilyen is kell nekem! :))

Én elhatároztam, hogy kaktuszgyűjtő leszek, és 400-ig meg sem állok. :)) Inkább kaktuszra, mint gépre költöm a pénzem. :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#141) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hmm, sztem a topik címét lassan át kellene írni a ''Nagy kaktusz topik''-ra :) Mert már régen nem arról szóül, hogy hogyan kell kaktuszt tartani. Mit gondol a topiknyitó róla? (Ha benéz ide a tuningmájer ''áemdébőszeleront'' kaktuszovics, Volkovy ;] :)) )

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#142) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#141) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Be szoktam ide nézni,de ritkán,mivel a kaktuszaimat tanítgatom.Már tudnak gyököt vonni és négyzetre emelni.
A jövő hétre fel van nekik adva a Vörös és fekete,kedden kérdezem ki tőlük.Addig van egy kis nyugtom..
A topic cím módosítás mehet :)
Hol fogsz tárolni by the way 400db drágaszágot?Építesz nekik egy kaktuszházat(ha már pálmaház van,miért ne lehetne ez is)?:D

(#143) Matr x válasza MarKoo (#139) üzenetére


Matr x
aktív tag

Dögvirág!!!

Ez nekünk is volt... eszméletlen, hogy egy ilyen szép virág, és... na de ott, ahol csak legyek vannak, ez a ''csábító'' :DD

Kaktusz szép egy darab...

/off

Képekhez megjegyzés, hogy ha lehet, egy kicsit kicsinyítsd le. Nemcsak magam miatt (adsl-nél ráérek várni...), de majdnem egy megás kép??? Kicsit kisebb méret, és rögtön gyorsabb lesz mind a fel, mind a letöltés. :DDD

/off off

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#144) Matr x válasza Bazsesz (#140) üzenetére


Matr x
aktív tag

Igen... és nem is olyan ártalmas... Bár az emberi kapcsolataidat egy picikét ez is visszaveti, de ha egy értő, kaktuszos társra lelsz, akkor nem lesz gond:DD

400??? ÁÁÁÁÁÁÁ!!!! Félek!!!

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#145) _Volkovy_ válasza MarKoo (#139) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mi ez?Cactus Giganticus?:D

(#146) #57764352


#57764352
törölt tag

Most már működnek a #115-ben a képek.

Look at them.

(#147) Matr x válasza Bazsesz (#141) üzenetére


Matr x
aktív tag

Kérjük fel Volkovy-t hogy írjon a Moderátor kerestetik topicba, és rendezze ezirányú törekvéseinket, mint topicnyitó. Persze ha a kaktuszai is megengedik neki. Vagy ha ők jobbat javasolnak? :DD

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#148) Bazsesz válasza Matr x (#144) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hm, az emberi kapcsolataim mehetnek, mint állat, úgy sincs sok. A két emberre meg bőven tudok szakítani időt. Még többet, mint kellene.

400 darab kaktusz miért olyan sok? Sztem kevéske. Lehet, hogy 1000 lesz belőle. 4*4-es szobába meg bőven elfér annyi kaktusz. Hamár két hatalmas ágy meg két gép meg egy íróasztal befér, akkor 1000 kaktusz miért ne? :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#149) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#142) üzenetére


Bazsesz
őstag

Fú, tényleg. Nekem is meg kéne őket tanítani néhány dologra.

Amúgy én úgy veszem észre, hogy ha beszélek hozzájuk, és tettszik nekik, akkor nőnek. Mert a még nagyonkicsi kaktuszaim beindultak, mint a bolondkaktusz. :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#150) Bazsesz válasza #57764352 (#146) üzenetére


Bazsesz
őstag

Júj te a fizikakönyvről vedd le őket, mert utálják a kaktuszok a fizikát, és összemennek. Amúgy szép nagyon. Ha lenne digitális fényképezőgépem, én is lefényképezném őket, és belinkelném. de sajna nincs. Talán majd sikerül szerezni egyet kölcsönbe (plexiprojecthez úgyis fog kelleni).

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.