Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43801) WaterWawe válasza TomiLi (#43800) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, bár mondjuk nekem ATX-es lapom van mégis ilyen kicsi Mini-ATX-es feeling-et ad ez a ház. Eddig nekem nagyon tetszik, bár alig várom hogy a gyári ventiket lecseréljem mert nagyon hangosak.

(#43802) radi8tor válasza WaterWawe (#43798) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, de szertinem az a ház szellőzik jobban, amelyik kevesebb térfogatú. Ebben több levegő van, többet kell átmozgatnia a ventilátoroknak, nem?

⭐ Stella

(#43803) WaterWawe válasza radi8tor (#43802) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az az érdekes hogy nem, az alaplap és a rajta lévő cuccok van egy légtérben, elég kicsi a tér itt, szépen átmozgatják a levegőt az alap vetnik is, de majd jönnek az újak mert ezek hangosak. Proci max 68 fok játék alatt 4.7GHz-en GPU-k max 74 fok játék alatt, 1000MHZ-en. Nekem ez tökéletes, még halkabb lesz a gép az új ventikkel és nekem teljesen jó lesz. :))

(#43804) tatabánya válasza WaterWawe (#43796) üzenetére


tatabánya
senior tag

szép! nekem lent pihen a pincében nincs amit belepakoljak.... illetve a szélessége miatt majd másik asztal kell, de annak itt az ideje már eléggé kopott 23 éve szolgál :)

(#43805) Neoteric válasza WaterWawe (#43796) üzenetére


Neoteric
addikt

Nájsz, ha nem lenne a mostanim, akkor vszeg ilyenem lenne. :))
Világítás lesz bele?

PSN: ne0teric_sAN

(#43806) WaterWawe válasza Neoteric (#43805) üzenetére


WaterWawe
őstag

Van benne világítás, majd lefotózom este is. :)

(#43807) zsoleszkai válasza WaterWawe (#43796) üzenetére


zsoleszkai
tag

Szép lett gratula! :C :C
Abba az LG DVD íróba hogyan rakod be a DVD úgy hogy meg is maradjon benne? :))

/KneeBy/

(#43808) jhorogh válasza zsoleszkai (#43807) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Van a tàlcàn 4 db tartó pöcök ami megfogja a lemezt ha függőlegesen van az író vagy olvasó.

(#43809) WaterWawe válasza zsoleszkai (#43807) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nemtudom, de teszteltem és működik. :))

(#43810) BlackSoft válasza WaterWawe (#43796) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem tök jól néz ki ebben a házban :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43811) zsoleszkai válasza jhorogh (#43808) üzenetére


zsoleszkai
tag

igaz, én eddig nem értettem, hogy azoknak a pöcköknek mi értelme de így már minden világos :)

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#43812) radi8tor válasza zsoleszkai (#43811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én sem láttam addig értelmét, míg egyszer csak beépítettem egy gépbe 90 fokkal elforgatva. :K

⭐ Stella

(#43813) WaterWawe válasza BlackSoft (#43810) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, egyik kolléga szitkozódik hogy a 800D-ben kellett volna hagynom :))

(#43814) BlackSoft válasza WaterWawe (#43813) üzenetére


BlackSoft
addikt

Apropó 800D, nagyon jó árban adod :R Ha belemenne a cpu hűtőm át is venném :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43815) bombibmw válasza BlackSoft (#43814) üzenetére


bombibmw
veterán

Cseréljünk CPU hűtőt és már meg is veheted a házat. ;)

(#43796) freestyée:
Jó ez a kéró,nagyon tetszik.
Mondjuk a kéknyákos kártyáktól kiráz a hideg,de összességében szép lett,grat hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

(#43816) WaterWawe válasza bombibmw (#43815) üzenetére


WaterWawe
őstag

Kérek majd az ovisoktól fekete festéket és kipingálom őket :DD

(#43814) BlekkSzoft: Belemegy a procihűtőd csak kell hozzá egy 1.000FT-os átalakító. :)

[ Szerkesztve ]

(#43817) bombibmw válasza WaterWawe (#43816) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezzel azt akarod mondani,hogy ovis gondolataim vannak? :D
Különben is,hagyd,hogy BlackSoft kolléga elcserélje a H110-ét a H100i-mre,mert tetszik! :D

(#43818) BlackSoft válasza WaterWawe (#43816) üzenetére


BlackSoft
addikt

Milyen átalakítóra gondolsz? :))

(#43817) bombibmw: Nem kell H100i :D Ez a H110 is elég gyenge, de azért jobb...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#43819) xtevo


xtevo
őstag

Elforgattam a procihűtőt, helyet csinálva ezzel a passzív videókártyának, illetve a gép új helyre költözött, így már elég sokat nézegethetem. :)
A soron következő "projekt": a kábelharisnyázás illetve kábelek cseréje. Mivel nem érzem magamban a power-t ezért gyári hosszabbítókábelekkel oldanám meg, ezekről van vkinek véleménye?

BitFenix 8-Pin EPS12V hosszabbito 45cm - sleeved white/black (BFA-MSC-8EPS45WK-RP)
BitFenix 24-Pin ATX hosszabbito 30cm - sleeved white/black (BFA-MSC-24ATX30WK-RP)

(#43820) imibogyo válasza xtevo (#43819) üzenetére


imibogyo
veterán

"illetve a gép új helyre költözött, így már elég sokat nézegethetem"
A konyhába? ;] :P

Hint: munkalap.

Amúgy jöhetnének még képek. Mert az oké, hogy a gép belsejét látjuk, de jó lenne a "nagy egészet" is. :K

Én is belekezdtem egy új projektbe. Drága és lassú lesz, de van időm. Jelenleg 0 Ft-al még csak a tervezésnél járok. :B

[ Szerkesztve ]

(#43821) xtevo válasza imibogyo (#43820) üzenetére


xtevo
őstag

:DDD Nem nyert, eddig a "földön" volt a lábamnál, most viszont kicsit átrendeztem az asztalom és elforgatva befért, így látom a vasat is. :B A munkalap remek döntés volt akkoriban, megszolgálja az árát. :K
Oks, akkor majd lövök egy olyan fotót is. :) Nem gondoltam lenne ilyenre igény. :P

upd.
Ejha, ez aztán nagy projekt tényleg, ha elkészül akkor viszont baromi jó lesz, és szép egységes. A hangfalakat is Te készíted, vagy csak külsőleg változnak majd?

[ Szerkesztve ]

(#43822) imibogyo válasza xtevo (#43821) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindent én készítek. ;)

Jelenleg épp a hangfalak tervezésénél tartok és hát baromi bonyolult a méretezésük (a keresztváltóról ne is beszéljünk). Ez persze tudom, hogy egy nagyon nagy vállalás, de muszáj egy "állandó hobbit" találnom (a hébe-hóba moddolás és asztaloskodás nem az), mert mostanában eléggé kivagyok idegileg és ez egyfajta levezető lesz. Egy ismerősöm tanácsolta, hogy kiégés ellen fogjak bele valami olyasmibe, mint például az NCIS-ben a főnök aki a pincéjében készítgeti a hajóit levezetésként. Na ez egy ilyen projekt lesz nekem. Délutánonként és hétvégenként amikor van egy kis idő, és úgy érzem, akkor majd csinálgatom, alakítgatom. Nincs határidő, nincs stressz. Ha valami nem sikerül, akkor neki futok máshogy, vagy máskor, szóval nagyon kötetlen lesz az egész. Meg persze nagyon drága is és rengeteg munka, tehát ez egy minimum egy éves projekt lesz, de az anyagi lehetőségeim miatt várhatóan több (havi 5-10k-nál több egyszerűen nem fér bele). Idén a gép dobozát szeretném elkészíteni, tavasszal pedig a hangfalaknak a vázát. Majd jöhetnek sorjában a hangszórók, majd a dual-mono egységek, végül pedig a Pre-Amp doboz, melybe belekerül a DAC és a fejhallgató erősítő is. :K

(#43823) xtevo válasza imibogyo (#43822) üzenetére


xtevo
őstag

Ha lenne egy like gomb, akkor erre biztos megnyomtam volna. :R Ha van vmi előrehaladás az ügyben ne tartsd magadban. ;)

(#43824) imrufo válasza xtevo (#43819) üzenetére


imrufo
tag

Üdv (mindenkinek)!
Már be akartam mutatni én is a gépet, de most aktuálisnak is érzem, szóval megerőltetem magam :D
Nem vagyok fotóművész, szóval a képek minősége átlagosan sz@r. :DDD

Amíg nem őrülök meg, és veszek gyári harisnyázott kábeleket, addig hosszabbító a megoldás:

A cucc kívülről:

Az az oldal, amit senki sem szeret megmutatni :DDD :

A hosszabbító kábelek hibátlanul viszik a delejt, használható alternatíva annak aki nem akar szenvedni a kábelharisnyázással...

(#43825) zolee5016 válasza imrufo (#43824) üzenetére


zolee5016
őstag

Ezek is Parakord (szövetes) hosszabítók,mind az enyémek ugye?
Jól néz ki a is HAF.. :C
Vagy a fényképezés belátási szöge csal,vagy a VGA-d áll kicsit furán :F

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#43826) imrufo válasza zolee5016 (#43825) üzenetére


imrufo
tag

Szövetes hosszabbítók, de BitFenix. Mondjuk szerintem tök ugyanaz, csak más márkanév... :)
A vga tényleg kicsit a gravitáció hatása alatt van. Ahogy láttam sokmindenkinek ilyen ferdén áll a kártya, de csak fényképen ennyire feltűnő. A következő szétszedésnél majd igazítok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#43827) jhorogh válasza imrufo (#43826) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Támaszd ki valamivel vagy kösd fel. Én pl egy rossz UV csőnek a külső műanyag burkát vágtam le méretre és támaszottam ki vele a kártyát.

(#43828) tatabánya válasza imrufo (#43824) üzenetére


tatabánya
senior tag

szerintem kár volt a pirosat erőltetni... de az a lényeg, hogy neked megfeleljen!

(#43829) xtevo válasza imrufo (#43826) üzenetére


xtevo
őstag

Nah, épp én is hasonló cipőben járok, akkor Te meg vagy elégedve a Bitfenix kábelhosszabbítókkal? Priviben átdobnád kérlek, hogy hol vetted őket? :R

(#43830) radi8tor válasza imrufo (#43824) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt egérpadnak használod vagy a gép alá rakod? Óriási méretű egérpadod van! :Y

Ahogy előttem is mondták, szerintem sem volt jó választás a piros.

⭐ Stella

(#43831) kristof123 válasza radi8tor (#43830) üzenetére


kristof123
őstag

Tévedsz! Végre valakinek értelmes méretű, használható egérpadja van!

(#43824) imrufo:
A ház belseje nekem tetszik, egyedül a ház nem. :( De ezért ne cseréld le! : DD

[ Szerkesztve ]

(#43832) zolee5016 válasza kristof123 (#43831) üzenetére


zolee5016
őstag

Nekem is ekkora dögöm van egér alá.....
A harisnyázott kábelek meg jók..csak meg kell fizetni...kibírnak sokmindent..én már csak tudom...... :D

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#43833) #97716736 válasza imrufo (#43824) üzenetére


#97716736
törölt tag

Szépen elrendezted a kábeleket jól néz ki :)

(#43834) imrufo válasza tatabánya (#43828) üzenetére


imrufo
tag

A koncepció nagyjából adott volt a ház gyári piros ledes ventijeivel. Lehetne még full fekete, de az meg olyan semmilyen, nem tetszene...

(#43830) radi8tor1:
Az egérpad kifejezetten csak egerészésre van, való igaz még sosem sikerült leszaladnom az egérrel róla. :DDD
(#43831) kristof123:
A Haf912 tényleg nem szépségdíjas, viszont nagyon könnyen szerelhető, brutál jól szellőzik, ennek ellenére meglepően csendes. Még egy jó darabig marad. :)
(#43833) ZeroDK
THX!

(#43835) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , az lenne a kérdésem , mennyire életképes megoldás így a vga kábelezése ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#43836) mrbig25 válasza Drizzt01 (#43835) üzenetére


mrbig25
őstag

Teljesen életképes.
Modding esetén a fantáziádra van bízva, hogy miből és hogyan oldod meg a dolgot. A lényeg, hogy a csatlakozó a megfelelő helyeken 12V-ot és földet kapjon.

...

(#43837) imibogyo válasza Drizzt01 (#43835) üzenetére


imibogyo
veterán

Teljesen ha megoldod, hogy ne csússzon szét a csatlakozási pontoknál és jól kötöd be. :K

(#43838) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek . Színpatikus , hogy nincs annyi szál .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#43839) jhorogh


jhorogh
aktív tag

Megérkezett ma a Bitfenix Recon venti szabályozó :)

(#43840) mrbig25 válasza mrbig25 (#43681) üzenetére


mrbig25
őstag

Megvan az új lap, amin nem felül van a 24pines csatlakozó, így bekerült a gépbe a második duál radi is...bár még venti nincs rajta.
Illetve lecseréltem az átlátszó ClearFlex csövet, mert kb. 3 nap alatt beszürkült :O

[ Szerkesztve ]

...

(#43841) bombibmw válasza mrbig25 (#43840) üzenetére


bombibmw
veterán

Nagyon zsír lett így. :C
Ami nem tetszik,az a pumpa(?) kék kábele,viszont a fekete vízcsövek telitalálat és praktikus is,hogy eltakard a fakulást,tejesedést..
Nagy grat hozzá. :K

Fenti radira hogyan raksz ventiket?
Kívül lesznek?

[ Szerkesztve ]

(#43842) WaterWawe válasza mrbig25 (#43840) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jájj, de rossz helyen van az a tartály... ezt leszámítva jóféle felállás én azt nem értem hol vannak a vinyók és optikai meghajtók?

(#43843) mrbig25 válasza bombibmw (#43841) üzenetére


mrbig25
őstag

A pumpa kábele az harisnyázva lesz, csak most nincs zsugorcsövem...szóval az későbbre marad.
A fenti radin csak 1db venti lesz, természetesen ott, ahol nem lóg bele a tartály és az álló Phobya radi.

(#43842) freestyée
Más helyre nem igazán tudom tenni.
Optikai meghajtót évek óta nem használok, a vinyók pedig a gyári helyükön vannak az alaplaptálca mögött a kábelekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

...

(#43844) tDr1v3r válasza mrbig25 (#43840) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cuki. Az előlap milyen? Gondolom vágtál helyet a ventiknek...

Meg fentre is került radiátor?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43845) mrbig25 válasza tDr1v3r (#43844) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, vágtam neki helyet és Phobya 240-es radiátor-rács van elől, fent pedig saját kezűleg vágtam egy kis mintát, amin szellőzik.

"Meg fentre is került radiátor?"
Igen, de ez szerintem látszik a képen is.

Holnap csinálok még egy pár képet, csak ma már elég sötét volt mire elkészültem, így természetes fény híján inkább már nem fényképeztem.

[ Szerkesztve ]

...

(#43846) jones965 válasza mrbig25 (#43840) üzenetére


jones965
Modder

Szuper lett, elismerésem a munkádért.
Most már a teljes gépre leszek kíváncsi, aztán remélhetőleg megörökítjük az utókornak. ;)

(#43847) johniee


johniee
senior tag

A gépem előlapjának evolúciója
És a jelenlegi helyzet ledekkel :DD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#43848) bombibmw válasza johniee (#43847) üzenetére


bombibmw
veterán

Tuc-tuc-tuc :DDD
Komoly kis karácsonyi hangulatot varázsoltál a szobából. :D

(#43849) kristof123 válasza johniee (#43847) üzenetére


kristof123
őstag

Elég jó lett. Főleg a szoba! Én egy ilyenen dolgozom egy ideje, csak sajnos félbemaradt, szünetel.

[ Szerkesztve ]

(#43850) Ramses07 válasza kristof123 (#43849) üzenetére


Ramses07
Modder

Ez nagyon jó pofa :D

Life is short, ride hard!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.