Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Az a nagy helyzet állt fent, hogy a vinyómon valószínűleg valami féle felületi hiba keletkezett, mit lehetne ilyenkor tenni?

Megformáznám, csak nem tudom, hogy az lezárja-e az esetleges rossz részeket???

Valamit tudnátok ajánlani?

Where you go how is up to you

(#2) pubwart


pubwart
aktív tag

Help Please!

Where you go how is up to you

(#3) Lortech válasza pubwart (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Teljes formázás az elvileg teszteli a szektorokat, és meg is jelöli hibásként.

Thank you to god for making me an atheist

(#4) pubwart válasza Lortech (#3) üzenetére


pubwart
aktív tag

Én úgy tudom, hogy nem jelöli meg annak...

Where you go how is up to you

(#5) Lortech válasza pubwart (#4) üzenetére


Lortech
addikt

Ha jobban tudod, akkor minek kérdezed...
Én meg úgy tudom, hogy de. Legalábbis ha egy régi dosos formattal csinálod (én legutóbb még a win98-as időben csináltam ilyet) akkor újratesztel minden szektort, és a végén kiirja, hogy mennyi van a vinyón. De a scandisk teljes lemez ellenőrzéssel is tudja ezt szvsz. Chkdsk-t nem tudom...

Thank you to god for making me an atheist

(#6) pubwart válasza Lortech (#5) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hát a Dosos formattal igen, azzal nem vagyok teljesen tisztában, hogy Xp alatt is megy-e ilyen jól

Where you go how is up to you

(#7) pubwart


pubwart
aktív tag

Fejlemény: megformáztam, de csak rosszabb, mert mostmár másolni sem tudok rá nagyon

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#8) Lortech válasza pubwart (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Hát az gáz. Milyen a vinyó? Szerintem inkább a hdd gyártó diagnosztikai programjával kéne megnézni, mert valószínűleg nem csak egy-két bad sector a gond. S.M.A.R.T. mit mond rá?
Garancia van rá?

Thank you to god for making me an atheist

(#9) pubwart válasza Lortech (#8) üzenetére


pubwart
aktív tag

Sajna nem nagyon vagyok otthon vinyókban és nem tom mi az a SMART. De ha valami helpet nyomnál, akkor jó lenne. Megköszönném.

120as Samsung a kis drága

Where you go how is up to you

(#10) pubwart


pubwart
aktív tag

Most ott tartok, hogy az a nagy helyzet, hogy a 120Gbt szétszedtem 3 partícióra, mind3 40gigás. Ezeket egyenként megformáztam DOSban és a DOSos Formázó szerint nincs egy darab BAD Sector sem a gépen. Úgyhogy elvileg minden faszányos.

Most megpróbálom leterhelni, azaz telemásolni mind3 partíciót és amit rámásolok, azt a tartalamt ki is másolom róla, hátha kijön a hiba, hogyha van

Where you go how is up to you

(#11) Alex91 válasza pubwart (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos, hogy a HDD a xar? A gep egyebkemt nem fagy? (Memoria hiba is kepes erdekes dolgokat muvelni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Lortech válasza pubwart (#10) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor talán rendbe jön...
SMART-ot tudsz nézni aidával, és sandra-val is. A vinyód állapotáról mutat pár hasznos infót. Aidában háttértár/smart menü alatt elérhető.
Samsungokhoz csak a hutil nevezetű programot találtam, fogalmam sincs mit tud, mivel nekem nincsen samsungom, talán megér egy próbát ez is.
Itt válaszd ki a te vinyódat, aztán a software fülön megleled a programot.
Bővebben: link
Viszont gyanítom, hogy mindegyik merevlemezhez ugyanaz a progi, tehát itt van egy közvetlen link is:
Bővebben: link

Thank you to god for making me an atheist

(#13) pubwart válasza Lortech (#12) üzenetére


pubwart
aktív tag

Azokat kipróbáltam, mármint a samsungos progikat, de elég levesek.Sajna nem tudott semmit sem produkálni nekem, amivel jó lett volna

Most DVDre írom ki a cuccaimat, hogy legyen helyem tesztelgetni...

Valami linked nincs, hogy honnan lehetne leszedni az adiát, mert nekem sajna nincs meg

Where you go how is up to you

(#14) pubwart válasza Alex91 (#11) üzenetére


pubwart
aktív tag

Biztos. Más gépben sem volt jó

Where you go how is up to you

(#15) dark bit válasza pubwart (#14) üzenetére


dark bit
tag

Nem buheráltad soha táp-kábelét? Mostanság nagy divat ez a csőbehúzósdi, lehet rosszul raktad össze és máshol kapta a feszültségeket (vagy kölcsönadtad és máshol történt... minden játszik)

Ugyanazzal a kábellel tesztelted a másik gépben is?
Lehet kábel hibás, és az nagyon kézenfekvő lenne, meg olcsóbb is persze.

Samsungok nem szoktak ilyet csinálni ezért utolsó lehetőség, hogy hibás... Viszont vinyóra szerintem még 3 év garid van, úgyhoyg menj el oda ahol vetted, mert nekik minden eszközük és szoftverük megvan a szakszerű teszteléshez, megmondják rossz-e avagy nem.

Ui.: kivéve misztrál, mert ott úgyis azt mondják, hogy te hülye vagy és ez a vinyó márpedig jól működik vagy pedig te tetted tönkre, csak nekik ne kelljen semmit se csinálni.

d[-_-]b Cool Walley

(#16) pubwart válasza dark bit (#15) üzenetére


pubwart
aktív tag

Haveromnak van számtech boltja. Ott lett próbálva. Amikor még nem ment. De most jól megy elvileg még...

Where you go how is up to you

(#17) Lortech válasza pubwart (#13) üzenetére


Lortech
addikt

Az AIDA-t ma már Everest néven fejlesztik.
Felraktam a saját webkiszolgálómra: Bővebben: link

Thank you to god for making me an atheist

(#18) Wolverine


Wolverine
félisten

Nem akarok új topicot nyitni, a probléma a következő: van egy 200-as Seagate Barracuda 7200.7 winyóm. Nem osztottam fel, egyetlen partíció az egész. Nemrég csináltam egy XP reinstallt sima telepítő CD-vel, aminek során a winyómat (amin 140 giga adat van) az install CD formázatlan 128 gigás lemeznek látta. Miután kész lettem az installal, az XP nem látta egyáltalán a winyót :( Áttettem a haver gépébe (nála van SP1, talán SP2 is), abban is csaka BIOS detektálta a winyót, az XP már nem. Ráadásul baromira lelassult a boot, plusz a Partition Magic EZ-Drive hibára panaszkodva nem indult el, amikor meg akartam tudni, mi a gáz...
Ötletek?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) Flashy válasza Wolverine (#18) üzenetére


Flashy
veterán

SP1 kell mindenképp a 137M fölötti vinyókhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.