Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ragazzo


ragazzo
őstag

Mivel nem találtam a keresőben ilyen témát, és engem érdekelne a dolog azért nyitottam. Elsősorban az érdekelne, hogy melyik érné meg jobban. Új házat építeni, vagy használtat venni, és azt felújítani. Szeretném azt is tudni, ha valaki házépítésre adja a fejét, akkor milyen engedélyeket kell beszerezni, és mennyibe kerül az egész. Egyelőre ennyi. Véleményeket várok.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#2) biga válasza ragazzo (#1) üzenetére


biga
senior tag

A használtat el tudom mondani, hogy mibe kerül. Az egyszerű rész az addig van, míg megegyeztek, és esetleg leelőgezel (a foglalót nagyon felejtsd el, ezzel sok eladó szeret játszani). Elmész egy ügyvédhez, aki jól leszed téged általában a vételár 1%-al (ez ugyebár 10millás háznál 100e!! Ami elég jó kerset, ha figyelembe veszed, hogy akár 5 percig is eltart, míg az adásvételi sémát átalakítja -értsd. beírja a neveket és az árat - a te célodra). Utána ha hitelt veszel fel, akkor mehetsz a földhivatalba (ide sokat fogsz járni hitel esetén) bejegyeztetni a szándékot a tulajdoni lapon, és elkérni a hiteles másoltatot (4e minden alkalommal). Utána (ugyancsak hitel esetén) mehetsz a közjegyzőhöz, aki annyival csinál többet, mint az ügyvéd, hogy felolvassa neked a szerződés szövegét (40e-ért ez elég drága felolvasás). Utána megint földhivatal (4e) bejegyeztetni a jelzálogot (persze ez is megint csak hitelnél. Ez után kapod meg a lóvét - illetve nem te, hanem az eladó - ami után ha megkapod a lemondó nyilatkozatot, megint mész a földhivatalba, hogy bejegyeztesd a tulajdont). Ekkor már szinte tiéd a kéró. NA EKKOR jön az illetékhivatal (aki persze úgy sem hiszi el, hogy annyiba került a ház, amennyi az adásvételin szerepel!!) és felértékeli a házadat valamennyire, ami után nagyon leszed!!! (Pl. a garázs luxuscuccnak számít, feláras az illetéke. Én 7M-os ház után kb 200e-t fizettem). Szerencséd van, ha nem értkelik a valódi vételár felé (ezt szokták általában! Mondjuk az már csak a plusz érdekesség ezzel az illetékkel kapcsolatban, hogy a számlán, amit kaptam, van egy külön tétel, hogy x ezer forint az illeték ügyintézése!! Még azt is veled fizettetik!). Na ha ezt kifizetted, akkor jöhet a harc a szolgáltatókkal, hogy átírjál mindent a nevedre (itt már feladtam a számolást). És ha ezt mindet megcsináltad, akkor jöhet a felújítás annak minden örömével :D

Mondjuk ismerősök szerint - akik új házat építenek/építettek - én még egyszerűen megúsztam, az építés ennél lényegesen macerásabb, de ott legalább a ház új...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#3) ragazzo válasza biga (#2) üzenetére


ragazzo
őstag

Ezek után nem tudom mit mondjak.Nem egy leányálom.Jobb, ha ültetek egy ''pénzfát'',és mire terem rajta, akkor belekezdhetek a dolgokba.Azt nem tudod, ha esetleg hitelhez kellene folyamodni, akkor melyik bankhoz érdemes fordulni?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#4) lapa válasza ragazzo (#3) üzenetére


lapa
veterán

számológép elő, marketingcucc begyűjt és uccu neki.

kb. ugyanazt tudnám elmondani, mint biga, annyival kiegészítve, hogy:

-vásárláskor zálogként tudod az új házad (is) használni, persze más zálog is kelleni fog. építésnél nemtom mire terhelik rá, de biztos találnak valamit...

-használt (főleg öreg) házban mindig érnek meglepetések, szóval rizikósabb mint az új, de ha más paraméterei előnyösebbek jó lehet. értd: frankó helyen frankó telken öreg parasztház kisebb nagyobb hibákkal (elektromosság, tető mittomén) jobb biznisz lehet mint építeni. meg az építés kurva drága mert túl sok dologban kell döntened és így kompromisszumokat kell kötnöd ami miatt szívod a fogad...

[Szerkesztve]

(#5) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Építkezni szeretnék, de hát pénz az ablakban, vagy még ott sem...

Szerintem ide kapcsolódik az is, hogy a hitelfelvételnél jó ha van lakástakarékpénztári szerződésed.
Én könnyűszerkezetes házban gondolkodom.
Most csak ezt a pár sort tudom írni, mert szorít az idő, de ment a kedvencek közé a topic!

(#6) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem is van némi tapasztalatom, ház vásárlással kapcsolatban, mert az elmult időben a bátyámék vettek egy használt házat.És hát nem két Ft ba került, magára csak azért hogy hitelt vehessenek fel 600 ezer Ft ot ki kell csengetniük.A föld hivatalról már nem is beszélek, ahol minden alkalomkor 5000 Ft ott kellet hagyni.És még sorolhatnám

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) aXXon


aXXon
senior tag

annyit tennek hozza, hogy ez nem tudom mennyiben territorialis, de tudomasom szerint a mai torvenyek szerint elso lakas vasarlasakor NINCS lakasvasarlasi illetek :F

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8) biga válasza aXXon (#7) üzenetére


biga
senior tag

15M-ig!

ragazzo: amit lapa mond, kb az egyik (talán egyetlen) módja, hogy kitaláld, melyik bank adja most a legjobb hitelt. Mikor én vettem hitelre, akkor a CIB volt a legjobb (nekem), most nem tudom. De most pl. biztosan nem szabad devizára hitelt felvenni (a forint viszonylag magas, és a kilátások hosszú távra... hát...). Mikor én vettem, akkor még minden szakértő azt mondta, hogy nem túl nagy a kockázata (bár természetesen jóval nagyobb, mint forinthitelnél, de annál lényegesen olcsóbb). Mára szvsz már mást mondanak :O

A használt lakást is felveszik jelzálogba, nem csak az újat. Esetleg fészekrakót érdemes nézegetni, elég korrekt kamatai vannak (bár nekem devizahitelem van, a forinthitelnél sem rossz a kamat).

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#9) biga válasza aXXon (#7) üzenetére


biga
senior tag

Eltünt a MOD, mire még egyszer szerkeszthettem volna.

Lakásvásárlási illeték bizony van első lakásra is (nekem is első), csak új lakásnál van kivétel 15M Ft-ig! (Bár azt hiszem, ez különbözik nagyváros és vidék között. Talán a 15M a nagyvárosi határ és 8M a vidéki :F )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10) aXXon válasza biga (#9) üzenetére


aXXon
senior tag

hat a regi cegemnel vett lakast egy pina, es elegge hasznalt volt es nem volt rajta illetek :F na majd utana kerdezek azt visszajovok

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#11) lapa


lapa
veterán

ja ha már így belejöttünk: nekem volt is van is illeték, se nem új se nem ''első'' (az első még szülői biznisz volt mittoménmiért). annyit lehet tenni, hogy szívhezszóló levelet írni a hivatalnak és mondjuk felét kp-ban felét részletfizetéssel. utána nagy az öröm mikor megkapod a levelet hogy elfogadták és a borítékban diszkréten ott rejlik a 2 centi vastag sárgacsekk-köteg a még ígyis sokszámjegyű részletfizetéssel... de nekünk januárban lejár bibibí.

szal hivatal fukk.

(#12) mynames válasza lapa (#11) üzenetére


mynames
senior tag

Ez a soxar illeték azért kell, hogy eltartsuk valahogy a sok hivatalnokot. Mi ez, ha nem bujtatott munkanélküliség!!! :))

A 15M illetékmentesség első ház építésére is működik?

(#13) Zimezoom


Zimezoom
tag

Hát az én elképzelésem az, hogy veszek egy faszányos telket [link], és építek rá sajátkezűleg egy kicsi házat, amelyben el lehet lakni pár évet kettecskén. Ahogyan szép lassan gyűlik a pénz, úgyí lehet a nagy házat építgetni, míg kész nem lesz.

Tud valaki jó telket [link]? :)

Pay attention, or pay the price!

(#14) ragazzo


ragazzo
őstag

Azon is gondolkodtam , hogy ha építkezés mellett döntök, akkor érdemes lenne-e valami alternatív energiát felhasználni fűtésre.Gondolok itt a geotermikus szivattyúra, vagy a napelemes fűtésre.Van ebben tapasztalata valakinek?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#15) mynames válasza ragazzo (#14) üzenetére


mynames
senior tag

Csaó!

Ezt már én is nézegettem, de kiszámoltam, hogy a tervezett 90-105 m2 es házba kb 1.5-2.0M lenne a geotermikus cucc!
Pedig én nagyon bírom az ilye környezetvédős témákat...(a telek ami most üres még nyáron be volt vetve mindenféle növénnyel, és anyáméknak megtiltottam, hogy bármit is égessenek. Tessék komposzttálni plíz! Mondtam nekik.)
A napkollektor se lenne 1-1.5 milla alatt :(
Szóval én azt tapasztaltam, hogy olcsóbb nem megcsinálni...Ami szommorú

(#16) Szalma válasza ragazzo (#14) üzenetére


Szalma
őstag

(Ami hazai viszonyok között jól teljesít az egy ellenőrzött szellőztetésű épület hővisszanyerővel. De a legfontosabb a normális épület-konstrukció...)

Szeretettel:
Szalma

(#17) Dorian


Dorian
félisten

Nekem is nagyon szimpi a geotermikus meg a napenergia, de egyenlőre nem éri meg.
Amire inkább oda kell figyelni, az a megfelelő hőszigetelés (falak, nyílászárók, tetőn-padlásfödémen) meg az olcsó(bb) energiaforrás-választás, pl. villany helyett gáz boiler, tűzhely, fűtés)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18) lapa válasza Szalma (#16) üzenetére


lapa
veterán

link?

ja és környezetkímélős-házas totyik volt valahol de nemtommár. ott volt valaki aki frankón megcsinálta.

[Szerkesztve]

(#19) scang válasza aXXon (#7) üzenetére


scang
senior tag

?

mi kb 2 éve vettük és elég keményen perkáltuk a genyó illetéket első lakás után.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#20) mynames


mynames
senior tag

Most volt a napokban -talán TV, vagy újság, már nem emlékszem-, hogy egy emberke megcsinála azt, hogy levált a Démász hálózatról, mert csinált szélkereket és napkollektort.

Ez nem az de érdekes lehet:
[link]
[link]
Ettől már nem leszek olyan off:
[link]

[Szerkesztve]

(#21) scang válasza biga (#9) üzenetére


scang
senior tag

ja, pontosan, a ''csóró'' aki megveszi 15-20m ért nem fizet, a ''pénzes'' akinek csak 8 millásra futja, az perkáljon.
igazságos :(((

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#22) Szalma válasza lapa (#18) üzenetére


Szalma
őstag

(Az indexen ''láttam'' ilyesmit. ''Passzív ház'' topik. :B )

Szeretettel:
Szalma

(#23) biga válasza mynames (#20) üzenetére


biga
senior tag

De ha megnézted jól a TV-ben azt a házat (illetve farmot), akkor azt is láttad, hogy az egész farm ilyen szintre hozása 200M Ft volt, csak a hő és áramtermelő központ (a vezérlés!) 6M. Na én nem sokkal többért vettem a házamat. 200M-óbol elég sokáig lehet villanyszámlát stb. fizetni. Sajnos tényleg az a gond, hogy állat drága még az alternatív energiaforrás (bár vannak alternatív félék: pl. pelletkazánok, sima melegvizes napkollektorok, szélturbinák stb, amik önmagukban kevesek, de kiegészítésnek sokat érnek)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#24) dabadab válasza ragazzo (#1) üzenetére


dabadab
titán

Megmondom neked a frankot: ujat epiteni jobban megeri.
Az epitkezeshez (v a felujitashoz) viszont rengeteg ido, penz es utanajaras kell, es a megfelelo ismeretsegek sem artanak. Ha jol akarod csinalni, akkor kenytelen leszel megtanulni egy csomo mindent, attol kezdve, hogy milyen papirokat kell badni a hitelhez es azokon miknek kell szerepelnie, hogy jol jarjal (egyaltalan nem egyszeru egy olyan hitelkerelmet (meg hozza koltsegvetest) osszeallitani, amivel a maximumot ki tudod hozni), azon at, hogy a kulonbozo kazanfajtaknak milyen elonyei es hatranyai vannak (en a magam reszerol a kondenzacios gazkazanokat ajanlanam) egeszen odaig, hogy a csempet hogyan illik fugazni.
Szerintem a felujitasnal ebbol tul sokat nem sporolsz meg, hiszen nem a falazas az, ami a kritikus pont az epitkezesben (bar persze ott sem art figyelni), hanem a belso munkak.
Egyebkent nem hinnem, hogy valaki pontosan le tudna irni, hogy neked mire van szukseged, mert ahany haz, annyi szopas ;), az biztos, hogy rengeteg dologra.
Cserebe viszont lesz egy remek hazad :)

DRM is theft

(#25) dabadab válasza ragazzo (#14) üzenetére


dabadab
titán

Van egy nemet ismerosunk, aki napelemes futo- es aramtermelo rendszereket szerel (No-ban, persze), ott szep nagy allami tamogatas van ezen, raadasul a helyi aramszolgaltato koteles megvenni a napelem altal termelt aramot, igy aztan allitolag ugy tiz ev alatt behozza az arat, utana meg mar termeli a penzt.
Na, Magyarorszagon ez nem igy mukodik, nem igazan eri meg a dolog.
Viszont ezeket egyreszt utolag is be lehet epiteni (ha esetleg valtozna a honi helyzet), masreszt ugyis el fog fogyni a penzed, vagyis emiatt egyelore kar bankodnod.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#26) ragazzo


ragazzo
őstag

Lehet hogy rosszul tudom, de nem lehet valami támogatást kérni pályázaton keresztül az államtól napelemekre,és geotermikus energiára?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#27) mynames válasza ragazzo (#26) üzenetére


mynames
senior tag

De lehet, erről én is hallottam. de azt is, hogy vékony a keret és ami van azt is a sógor, koma, jóbarát kapja meg...Ezen persze nem is lepődünk már meg :( , hiszen Magyarországon vagyunk.

(#28) shift+ő


shift+ő
senior tag

Szerintem, sokkal egyszerűbb újat venni. Mi 3 éve vettünk új építésű házat,
Ha mi építettük volna fel, akkor kb. ugyanannyiba került volna, de az éppíttetőnek vannak kapcsolatai, és sok helyen tudott jóval olcsóbban vásárolni az lett az ő haszna.
Még az alapozás előtt egyeztünk meg vele, így a mi igényeink szerint készült a ház, minden ügyintézés az övé volt, ezért nem irigylem, nekünk csak a pénzt kellett előteremtni, mire elkészült a ház.
Így volt rá 2 év gari is, és nem váltunk el mire kész lett.

(#29) Slax válasza ragazzo (#26) üzenetére


Slax
senior tag

Ingyenes árajánlattal megdobnak itt [link]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#30) Zimezoom válasza shift+ő (#28) üzenetére


Zimezoom
tag

''és nem váltunk el mire kész lett''
Ezt nem bírom megérteni, miért mondják ezt sokan? Miért lenne válóok egy házépítés?

Pay attention, or pay the price!

(#31) lapa válasza Zimezoom (#30) üzenetére


lapa
veterán

hát nemtom voltál-e már hasonló helyzetben, szerintem aki volt tudja miről van szó. milyen színű legyen a bigyó, meddig érjen az akármi és legyen-e ott a sarokban izélőke. kritikus.

(#32) róland


róland
veterán

Újabb szavazat az új építésű házra. Legalább megtanulod, hogy mit csinálnál másképp (persze, ha lenne rá pénzed, hogy újabb házat építs). Van egy aranyos építész mondás: Az ember az első házát az ellenségének építi, a másodikat a barátjának, és csak a harmadikat magának.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33) aDM|RaL^ válasza biga (#8) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

ismerősünk próbálkozott meg a www.ingatlanhitel.hu céggel, aztán rászabták a megfelelőt...
ilyen hitelassistance féleség:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#34) ragazzo


ragazzo
őstag

Úgy látom jobb újat építeni.A megújuló energiákról meg lemondok. Ha már az új háznál tartunk,érdemes egy puccos fürdőszoba szalonban vagy tüzépen vásárolni, vagy jobb egy vidéki kis tüzép. Egyébként az építőanyagok küzül melyik a jobb: ytong,tégla, szilikát,stb?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#35) tildy válasza ragazzo (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

penztarcanak eleinte a tegla, kesobb az ytong.

Az ytong nagyon jo hotarto, konnyen alakithato.. Csak draga:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) Szalma válasza ragazzo (#34) üzenetére


Szalma
őstag

(Mindenfajta építőanyaggal készült házat el lehet rontani. Tervezőkön (statikus, gépész, ház (az összköltség 10-15%-a is lehet az együttes díjazásuk!)) és független műszaki felügyelőn nem szabad spórolni.)

Szeretettel:
Szalma

(#37) dabadab válasza Zimezoom (#30) üzenetére


dabadab
titán

Azert, mert ilyenkor sok konfliktus van (szemetkedik a bank, a mesteremberek nem jonnek/elcseszik a munkat, stb), sok elinteznivalo, anyagi problemak, emiatt meg az emberek hajszoltak, idegesek es nyugosek, ami ugye nem tesz igazan jot a kapcsolatoknak.

DRM is theft

(#38) dabadab válasza ragazzo (#34) üzenetére


dabadab
titán

''érdemes egy puccos fürdőszoba szalonban vagy tüzépen vásárolni, vagy jobb egy vidéki kis tüzép''

Erdemes mindegyiket vegignezni.

Epitoanyagbol en a teglaban hiszek :)

DRM is theft

(#39) mynames válasza dabadab (#38) üzenetére


mynames
senior tag

Én pedig a fa-könnyszerkezetesen gondolkodom. Elég jó alternatíva. De tavasszal a construmán is jókat láttam, pl: fabeton, vagy olyan szigetelőanyag, ami egyből zsalu is, és csak nyomod bele a vasat és transzportbetont!

(#40) róland


róland
veterán

Ha már újat építesz, ne legyen tetőtérbeépítés. Nem lehet jól szigetelni. Meg elvész egy jó kis padlás, minden előnyével.

Tapasztalat, mi tetőtérben lakunk, hiába újítottuk fel és szigeteltettük újra, nem igazán jó a hőszigetelése. Ha nyáron bemelegszik, márpedig bemelegszik, kibírhatatlan tud lenni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#41) dabadab válasza róland (#40) üzenetére


dabadab
titán

''Ha már újat építesz, ne legyen tetőtérbeépítés''

Ez ugyan jol hangzik, de nem mindig ilyen egyszeru, mert ez azt jelenti, hogy a haz alapteruletet meg kell novelni, ami egyreszt dragit, masreszt meg ehhez megfelelo meretu telek is kell, ami szinten penz.

Egyebkent nekem ugy tunt, hogy nem nagyon melegszik a tetoterunk, bar az is igaz, hogy meg nem is koltoztunk be :)

Kompromisszumok, kompromisszumok...

DRM is theft

(#42) róland válasza dabadab (#41) üzenetére


róland
veterán

Hidd el, nagyon melegszik. Nem lehet olyan szigetelést csinálni, mint annak idején a padlás volt a házak felett.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#43) biga válasza róland (#42) üzenetére


biga
senior tag

A tetőtér természetesen melegebb nyáron, mint a ház alsó része. De ugyanez télen kincs, mert melegen tartja a ház alsó részét! A tetőnél iszonyatos mennyiségű hő megy ki, ha nincs szigetelve! És ha már szigetelem, akár lakórésznek is kialakíthatom. A tetőtér egy ház legolcsóbb bővítési lehetősége.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#44) róland válasza biga (#43) üzenetére


róland
veterán

Csak élni sz.. benne. Tapasztalat. Nem lehet jól berendezni, nem jó a hőtartása, lépcsőznöd kell állandóan. Hirtelen a legfőbb problémák, hogy miért is rossz a tetőtér.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#45) biga válasza róland (#44) üzenetére


biga
senior tag

Azért ez elég szubjektív. Jó hőszigeteléssel alig melegebb, mint az alsó szintek (de természetesen melegebb). A berendezés ugyebár a helyiség(ek) adottsága, a lépcsőzés meg... A szintes házakban sem lifttel járnak az emberek. Azért mindenhová nem lehet földszintes házakat építeni...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#46) mynames válasza dabadab (#41) üzenetére


mynames
senior tag

'' mert ez azt jelenti, hogy a haz alapteruletet meg kell novelni,''

Ez érdekes mert eddig ahol érdeklődtem, mindig olcsóbb volt a nem tetőteresből kihozni ugyanannyi nm2-t mint a tetőteresből.
''megfelelo meretu telek is kell''
A telek beépítése most 30% lehet, legalábbis felénk. 500nm2 alatt pedig nem igen van telek.Így elégnek tűnik, persze mindenkinek más az igénye.
De az se nagy gond ha jobban beépíted. Egyszer fizetsz rá egy kis büntit és csá. Na persze azért ezt ésszel kell!

(#47) lapa


lapa
veterán

minden második filmben leesik / lelöknek valakit a lépcsőn. én pedig hiszek a filmeknek, nálunk biztos nem lesz lépcsőzés. meg akkor két robotporszívó kell, ami jelenleg nem releváns, de 5 éven belül elérhető árban hozzáférhető lesz.

szerintem a megújuló dolgokon meg érdemes elgondolkodni, legalább olyan szinten, hogy az egyszerűen / olcsón már most beépíthető dologkat megcsináltatni. a Szalma által felvetett fórumban [link] például pár cső az alapja az egész passzív ház rendszernek. ezeket utólag nehéz megcsinálni. persze nem lesz tőle passzív a ház, de a légcsere kérdése igen jól megoldható hagyományos építés esetén is a felvázolt megoldással. itt egy sematikus ábra is: [link]

ez csak példa volt, annyit szeretnék ezzel sugallni, hogy célszerű alaposan végigjárni a lehetőségeket, mert a mai energia és vízárak igen illékonyak. és egy házat jó esetben nem 5 évre csinál az ember.

(#48) Szeni


Szeni
aktív tag

1.) Pusztán gazdaságilag a legolcsóbb egy (viszonylag) leromlott állapotú házat venni és azt felújítani. De! Csak hozzá (eléggé) értő személy vágjon bele!
2.) Az építkezés sem egyszerűbb feladat, sok hajába kerülhet az embernek és ha gebasz van, sokba is.
3.) Így a nem hozzáértőknek legjobb talán a kész új ház/lakás vásárlás. Nincs (akkora) zsákbamacska.

A tetőtérről: Általában olcsóbb egy úgyis meglévő vagy megépítendő tetőt beépíteni, mint alapterületet növelni. Aki, ha teheti kerülje, nem a legkomfortosabb megoldás, nem beszélve a lépcsőről.

(#49) róland válasza róland (#44) üzenetére


róland
veterán

Ha már tetőtér-beépítés, akkor csak vendégszobát (lakosztályt) rendezzetek be tetőtérben. Mondom, mi most újítottuk fel, állami támogatással, de még most sem közelíti meg az alsó rész hővezetési értékeit a tetőterünk. Min. +5° C-szal melegebb van nyáron fent, és kb. ugyanennyivel hidegebb télen, mint lent. Plusz, 2-3 órával előbb felmelegszik és annyival hamarabb le is hűl (pontosabban annyival kevesebb ideig tartja a meleget télen), mint az alsó szint.

Ja, a falak még nincsenek hőszigetelve, csak sima festés+vakolat+tégla+vakolat+festés rétegek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#50) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Bár lehet pofátlanság, de aki gondolja, Hitelügyintézésben szívesen seígtek. Térítésmentes dolog, no offens...

Nagyon jó lehetőségek vannak, akit érdekel, privben keresen meg és megbeszéljük :R

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.