Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) pabadam válasza Tommmysun (#95) üzenetére


pabadam
aktív tag

Pedig a 10 óra most is etalon. Nézd csak meg (vagy inkább hallgasdd), hogy a Zöld Pardon-ban az orbákolós koncerteket 10-kor pontosan lehalkítják vagy befejezik és utána a dizsi rész konszolidált közép hangerőn megy tovább. Vagy ott a Budapest Parádé, ahol 10-ig bömbölnek a kamionok, utána jön a tüzijáték, aztán végem, potméter lehúzva, mindenki mehet amerre lát.

"...I'll never stop looking..."

(#102) I_Am válasza pabadam (#101) üzenetére


I_Am
veterán

Például E-klub elé, ahol a kamionról olyan hangerővel szólt a zene, hogy nálunk (kö-ki) is lehetett rá táncolni simán.:U

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#103) scang válasza CuKoR (#24) üzenetére


scang
senior tag

:DDD genius 5.1 :DDD

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#104) Flashcash válasza divot (#96) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A fal hangszigetelését hogyan akarod megoldani milyen anyaggal?
Saját kezüleg vagy van ilyen cég aki ezzel foglakozik?
Kb. mennyit fog a hangszigetelő anyag vastagítani a falon?

(#105) divot válasza Flashcash (#104) üzenetére


divot
veterán

Itt a fórumon kaptam a tippet. Két szakember csinálja, úgy, hogy fölhúznak egy fém keretet, amit megtöltenek hang/hőszigetelő anyggal, majd gipszkartonnal burkolják. Ez olyan 9-10cm-t vesz el a szobából (ami amúgy sem túl nagy), de úgy érzem, hogy a nyugalom oltárán ennyit érdemes áldozni.

(#106) fokukac válasza divot (#105) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez nemes tőled, hogy a kimenő zajaidat akarod szigetelni.

Egyébként mi már próbálkoztunk hasonlóval a korábbi lakásunkban, de ott a cél más volt : az volt, hgoy a szomszéd hangja ne jöjjön át.
Viszont mivel ők nem hangszigeteltek, semmit nem ért az egész. :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#107) I_Am válasza fokukac (#106) üzenetére


I_Am
veterán

Saját kimenő zaj? (ehh kicsit kétértelmű, de lehet több is:DDD)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#108) scang


scang
senior tag

akkor leírnám én is a véleményem.

azok akik kontra véleménnyel voltak a hangos zene ellen sosem voltak fiatalok?Persze erre lehet írni , hogy de igen , csak mi ''kulturáltan'' halgattuk a zenét.
én 23 éves vagyok. sosem volt túl komoly hangtechnikám, sőt elég gáz. fiatalabb koromban,amikor még muterékkal éltem(társasház), minden szomszéd el tudta viseni azt a napi fél-1 órát hetente párszor amikor zenéltem.szvsz. hozzáállás kérdése. ma a legtöbb fiatal szereti bömböltetni a zenét, bejön nekik(nekem is még mindig, csak nem annyira gyakran,heti 1-2 alkalom)így szocializálodtunk.
meg kéne érteni, hogy ezt kinövi a gyerek.

Általában mindig csak egy ilyen szomszédja van az embernek és az általában mindenbe beleköt.
Meg lehet érteni azokat:
-akik éjszaka dolgoznak
-ahol pici gyerek van
A többiek meg próbálják elviselni, persze itt a zenehalgatónak is jelentős a szerepe, mert ha a hét minden napján 14-22h -ig bömbölteti az már gáz.

Most, hogy elköltöztünk(megnősültem) új szomszédok(társasház)
nincs szomszédos falam senkivel, a szomszédok legalább 10-15 méterre vannak.
a zene valami 20 éves erősítő(Dansk,2xkb30,1 db orion hs280 ebből is elszált a magas)
mégis van 2 szomszéd aki állandóan basztat, pedig hetente max1-2-szer zenélek, de van amikor 1 hónapig semmi és ez is viszonylag a tűréshatárokon belül.
nem hiszem el hogy annyira zavarja hogy át kell jönnie beszolni!!!
de komolyan lesz@rom, én ha el tudom viselni a hangos tv-t, kutyaugatást, elmászó zörgő kamiont akkor tanulja meg ő is.

sztori:multkor nálunk van 1-2 haverom(hétvége) szól a zene de úgy hogy mellete tudunk beszélgetni, sörözünk. akkoriban tele volt velük a f@szom, mert minden egyes zörgésre átcammogtak.elsőre jön a nyanya(ki van akadva,blablabla halkitsam le, elég kultúrűlatlan módon kért rá.)nos én NEM
5 perc, jön a csávó:bazzeg halkitsd már le (már majdnem leanyázott)mert ott csapodik le nála.
na ekkor pohár tele és mondtam neki hogy mindjár lecsapodik nála valami ha nem takarodik de az nem a zene lesz.
azóta sem jön többször.

sztori 2:
régebben 3-4 éve gyakran jártam át haveromhoz Pistihez. sokat voltam ott, néha zenéltünk de itt is az a max napi fél óra.
pittyu panelben lakott 6.emelet.
egy gyökér volt csak az egész házban aki b@szogatta és honnan jött a 4.-ről
fura mindenki más el tudta viselni azt a kis időt csak ez a patkány nem.
pityunak mindig fütyültem ha mentem mert rossz volt a csöngő, ugyenez a pali meg sokszor beszolt,leszartam.
egyszer nem túl szép dolgokat mondott nekem anyukám is emlitette és mondta lejön. nos én bepöcc aztán vissza, elküldtem ide-oda és mondtam neki jöjjön bátran ha kék-zöld akar lenni.

a tanulság hogy mindig akadnak pöcs szomszédok, le vannak sz@rva gubozzanak be a kis odujukba és baszogassák az embert ha nincs más dolguk, egyszer úgyis megunják.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#109) fokukac válasza scang (#108) üzenetére


fokukac
nagyúr

az elviselés az nem azt jelenti, hogy szerettek is Téged ezért.

bárki is jön azzal, hogy viseljem el, nem fogom, ha olyat csinál, ami nekem nem jó.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#110) Esmein válasza scang (#108) üzenetére


Esmein
nagyúr

logikus. Mondjuk nemtom mi a bajuk ezeknek a szomszédoknak ... Mi panelban lakunk, és ha muterék elmennek akkor odacsavarok a cuccnak, de eddig még egy átkopogás vagy semmi nem volt, szoktam találkozni a szomszédokkal és mindig köszönök nekik, egyszer nem említették még meg ... Bár mióta megvan az AKG fülesem nem nagyon hallják amit hallgatok ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#111) scang válasza fokukac (#109) üzenetére


scang
senior tag

nem is kell szeressenek.
de nem volt soha gondom velük, én segítőkész voltam ha bármiben segíthettem megtettem. de a normális szomszéd kb ilyen. mert valahol érti a dolgot hisz ő is volt 16 és imádta bömböltetni az omegát vagy a beatrice-t

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#112) Esmein


Esmein
nagyúr

Egyébként mindenkinek javasolom egy jó minőségű fejhallgató beszerzését.
Csak el kell menni a médiába és kipróbálni párat. Félelmetes mélyek vannak rajta, nyomathatod neki és még a szomszédokat sem zavarja.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#113) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Csodálkozva olvasom az olyan üzeneteket, hogy ''mit foglalkozol velük?'', meghogy ''szard le őket''. Meghogyha szólnak, még nekem nagy a pofám. stb.
Asszem civilizációban élünk, igenis tekintettel kell lenni a másikra némileg...Nem kell tudatlan tanyasi parasztként viselkedni azért, mert már nincs csendháborítási törvény (sajnos).
Kiváncsi lennék fordított esetben a reakciókra...gondolom akkor meg az ellenkezőjét hőbörögnék bele a fórumba.

Én az ilyennek tuti visszaadnám úgy, hogy belezavarodna az elméje :D

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#114) perempe válasza asturel (#86) üzenetére


perempe
addikt

Furcsán néztek rám, ha azt mondom, hogy nem csak a teljesítmény számít? A hangnyomás még a rendkívül fontos: nagy eltérések lehetnek hangerőben ugyanarról a teljesítményről.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#115) Flashcash válasza divot (#105) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem gond ha írok majd egy mailt egy-két hónap múlva?
Érdekel hogy beválik-e a cucc a gyakorlatban.

(#116) divot válasza Flashcash (#115) üzenetére


divot
veterán

Dehogy gond. Olyan október közepén szeretnénk megcsináltatni, tehát október végén már be tudok számolni a tapasztalatokról.

(#117) Flashcash válasza divot (#116) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Rendben.

(#118) scang válasza Jam-Master J (#113) üzenetére


scang
senior tag

sokféle ember van.
szomszéd1:nem érdekli, sőt nem is haragszik, hülyegyerek hadd halgassa,majd kinövi
szomszéd2:érdekli,elviseli,de nem tetszik neki, hülyegyerek hadd halgassa...
szomszéd3:marhára tudja néha zavarni,elviseli egy bizonyos fokig, de ami sok az sok ha kell átmegy
szomszéd4:megszólal a zene már ott kopog az ajtóban

te melyik vagy?
a 4. a legrosszabb, általában nem rajong a gyerekekért,neki sincs vagy ha igen nem ért a gyerekekhez, nem 1 mintaszülő(ez tapasztalat,inkább apákra jellemző)
gondolj bele, az iylen ember milyen lesz 60-70 évesen

zenélő kisrác is sokfajta van(most csak azok akik fülhalgató nélkül tényleg szeretik bömböltetni a zenét)
zene1:halgatja a zenét, de csak módjával, tudja mit bír a szomszéd
zene2:...,1 picit tullő a határon,nem várja meg míg átjön a szomszéd
zene3:...,kihasználja a szomszéd türelmét és csak akkor halkít ha az átjön
zene4:..., akkor sem halkít ha a szomszéd szól


szerintem mind a két tábor meg kell találja az arany középutat és akkor nincs gond.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#120) Jam-Master J válasza scang (#118) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Tudom, hogy sokféle ember van!
Én melyik vagyok? :D
Szomszéd1 és Zene1 vagyok.
De szomszéd 1 csak este 10ig vagyok..utána átváltok szomszéd3-má ;] (főleg ha másnap hajnali fél 4kor kelek)

Nálunk a szomszéd a legérdekesebb, gyakran már késhegyre menő vitáink voltak vele.
Ha ő hallgatja a zenét: Zene4-et jáccik. Ha én hallgatom a zenét: Szomszéd4-et vesz fel.
Érdekes nem? Legszívesebben beleverném azt a nagy húsos, kopasz fejét a betonkerítésbe, amikor átjön ugatni a kis köcsög (50 éves, azt a fajta, aki azt hiszi, hogy velünk, huszonévesekkel bármit megtehet). Szívesen kitárgyalnám egy ''szomszédok'' topikban, de nem akarok ilyet nyitni :)

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#121) scang válasza Jam-Master J (#120) üzenetére


scang
senior tag

ennek örülök
én is sz egyes vagyok mindkettőből, de van amikor zenéből a 2. -ig fajul a dolog;]

a szomszédod? hát nem tudom mit lehet tenni...
ha ő szomszéd négy akkor te zene 5:)
azaz még ráadsz egy kicsit és meg sem hallod hogy veri az ajtót
de ez sajnos nem megoldás, meg kell vele beszélni a dolgot de ha nem megy ne feledd te vagy a fiatalabb, több türelmed kell hogy legyen

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#122) BigK válasza asturel (#1) üzenetére


BigK
csendes tag

Hát én biztosan beütném a fejed, hogyha mellettem bömböltetnéd a zenét. Nem olyan kellemes az a zenehalgatás, ha falon keresztül szól és nem te választod meg mikor mit halgathatsz. Én qrva pipa szoktam lenni, ha miután melóból hazajövök, nincs meg a nyugalmam, mert valami paraszt üvölteti a magnóját a szomszédból. Szinte mindig szólok neki. Ha meg nem ért a szóbol, jön a visszaszivatás... >:) Volt már, hogy szép grafitis volt az ajtaja egy az egyik ilyen hangoskodónak, miután hazaért, csak azért mert nem értett a szép szóbol. Azóta nem bömbölteti... Ehehe...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#123) scang válasza BigK (#122) üzenetére


scang
senior tag

tartok tőle te a szomszéd3 vagy inkább 4 kategóriába tartozol

''Hát én biztosan beütném a fejed, hogyha mellettem bömböltetnéd a zenét.''

ez meg túlzott inteligenciára vall

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#124) sziszegő


sziszegő
senior tag

Atom hangszigetelés : A falra ragasztasz 10x10 es tojástartó tálcát majd hungarocel -t ragasztat erre és kész erre még rá is tudsz tapátázni. Nálam annó 1200es castone erősítőről 2db 400w reflex dübörgött és a másik szobába már szinte semmit nem lehetett hallani.

(#125) BigK válasza scang (#123) üzenetére


BigK
csendes tag

Figyelj a más emberekkel való ''eggyüttélés'' bizonyos fajta szabályokkal jár. Magyarul tekintettel kell lennünk a mellettünk élőkre. Én ezt igyekszem szem előtt tartani. Ha valaki ezt nem teszi, akkor takarodjon ki tanyára...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#126) Jam-Master J válasza scang (#121) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Ráadásul a szomszédnak van több is a rovásán (pl. a dobermanját állandóan kiengedi az utcára, ott nekimegy mindenkinek, pl. az öcsémet is megharapta).
Mikor meg beszélni akartam vele, annyit mondott, hogy ''sajnálom'' és faképnél hagyott. ehhe. Aztán meg még én voltam a szemét, mert 2nap múlva meg jött a felszólítás a jegyzőtől...igaz, hogy 1 évig elnéztem neki.
Szal beszélni nem lehet vele (meg egyik családtagjával sem), mert minket, ''falusi parasztokat'', lenéz a ''nagy, okos, kultúrált, művelt fehérvári'' (örökölt egy házat mellettünk, lejön ide minden este).

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#127) BigK


BigK
csendes tag

Némi helyesírási hiba javítás: az ''együtt'' egy ''gy''-vel van.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#128) BigK válasza Jam-Master J (#126) üzenetére


BigK
csendes tag

Nyírd ki a kutyáját... Egy kis méreg és kész. Mondjuk az ilyen köcsögöknek is kitaposnám a belét.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#129) Jam-Master J válasza sziszegő (#124) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

sziszegő...nem rossz 5let :)
Gondolom hűszigetelés szempontjából sem egy utolsó dolog...nem megy ez a felület hamar tönkre? (pl. pára kerül alá, és a papír szétmállik stb.)

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#130) scang válasza BigK (#125) üzenetére


scang
senior tag

így van, ha elolvasnád az előző hozzászolásokat akkor látnád, hogy én is erre kacsintgatok.

#118
olvasd el
te melyik vagy?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#131) scang válasza BigK (#128) üzenetére


scang
senior tag

nem hinném hogy szegény kutya tehet róla hogy pöcs a gazdája

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#132) Jam-Master J válasza BigK (#128) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Nem a kutya tehet róla...de ennek ellenére lehet, hogy ő bánja...
Ráadásul a nejem itthon dolgozik, egy csomóan ez miatt nem mernek hozzánk jönni.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#133) BigK


BigK
csendes tag

Szegény kutya! Szétharapja az embereket a szegény kutya! Egy rohadék vérengző dög. Ki kell nyirni a g..cibe...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#134) scang válasza Jam-Master J (#132) üzenetére


scang
senior tag

az elég gáz,
át kéne nevezni a topic-ot
fel kell jelenteni, ha semmi sem müxik jöhet a nevelés

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#135) scang válasza BigK (#133) üzenetére


scang
senior tag

neked mi bajod van? katt?
gondolkozz már egy kicsit


1x megharapott a szomszéd kutyája mit ad isten dobi volt, elég gáz volt főleg a tetanus mert nem bírtam leülni 1 hétig.
és nem a kutyát hibáztattam, nevelés kérdése, és ha úgy van nevelve akkor nem kell idegenek közé/utcára engedni.

van olyan is, hogy házörző kutya, az is ki kell nyirni mer be akartam törni ő meg nem csóválta a farkát hanem leharapta a lábam...

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#136) BigK


BigK
csendes tag

Egyébként félre nem értsen senki, nagyon is állatvédő vagyok. Csak az olyan kutyákat nem csípom akik - ugyanúgy mint egyes emberek - sokszor csak szórakozásból okoznak fájdalmat, szórakozásból ölnek. Egyszerűen örömüket lelik benne. Ezeket el kell altatni. Kár, hogy az embertársaikkal nem lehet ezt csinálni.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#137) sai válasza TitiRii (#34) üzenetére


sai
aktív tag

hát ja!! :) mondjuk nekem az a jó hogy szobámba már jó kis mély van.. kimegyek az udvarra (ugy h nyitva van az ablakom) és kint már épphogy csak 1 kis dobogást lehet hallani.. de egyébként én is csak ösök miatt halkulok le..
PL: volt amikor nem voltak itthon ösök több napot.. akkor még este 11után is böven bömbőlt a zene.. és nem szóltak érte.. pedig tényleg alig pár méterre van tölem a szomszéd..
ugyhogy itt körülöttünk PEACE van!! :DDD mindenki hadja élni a másikat ugy ahogy ö szeret. :)

(#138) BigK


BigK
csendes tag

Igen, a dobberman eléggé egy vad kutyafajta. Hüje nemnormális mind. Én biztos betiltanám a tartását.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#139) scang válasza BigK (#138) üzenetére


scang
senior tag

akkor milyen állatvédő is vagy?
halak stb maradhat?

hülyeség, nekem is volt dobim és mégcsak rá sem morgott senkire.
a legszelidebb kutya amit életemben láttam ill. ismertem haver sztefije.
addig nyúztam amig akartam akkor sem harapott vagy morgott.

nevelés kérdése a legtöbbnél, ha meg haraőp akkor bent kell tartani, nem az altatás a megoldás

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#140) divot válasza sai (#137) üzenetére


divot
veterán

Ilyen házibulis időszak a szemközti szomszédnál is volt nyáron, pontosan egy hét szülőmentességről volt szó. Szerencsére régi vágású muzsikákat bömböltettek, így fütyürészve tudtam álomra szenderülni.:) De asszem ha még egy nappal is tovább tart, akkor átsétálok leverni a biztosítékot, mert a végén már nagyon a határon voltam :Y

(#141) sai válasza divot (#140) üzenetére


sai
aktív tag

de az volt a poén h nálam nem lehetett kihallani.. mert volt amikor ki kellet mennem a kapuhoz és kintről ééphogy 1 kis halk zenét és dübörgést lehetett hallani.. (pedig nyitva is volt az ablak)
egyébként + van sokkal zavarobb is mint a zene.. (én ugy vagyok vele hogy a zene nem tud zavarni.. mert már párszor volt hogy 1házzal lejjebb kerti party volt.. és reggelig szólt a zene és simán eltudtam aludni nyitott ablaknál (ami arra néz) igaz h nálam is szólt a zene :P de akkor sem azavart.. +hogy napközbe mennek át mert hangos a zene?!hát én biztos h leszarnám öket.. este már azt mondom hogy ok.. tényleg este van aludni akar + stb.. de nappal?!

(#142) BigK válasza scang (#135) üzenetére


BigK
csendes tag

Miért katt? Szerinted nem kell likvidálni azokat a dögöket, amik embereket támadnak meg az utcán? Remélem találkozol egyszer eggyel... Akkor majd megváltozik a véleményed. Én már találkoztam. Már nagyon úgy nézett ki, hogy darabokra szed az a kutya. Eléggé morgott és támadó pózban állt. Szerencsére jött egy autó és elkezdett dumálni, amitől a kutya megijedt.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#143) BigK


BigK
csendes tag

...akarom mondani: dudálni...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#144) bcs válasza BigK (#142) üzenetére


bcs
aktív tag

a kutyák nagyon megérzik, ha fosol tőlük, és mivel falkalények, meg akarják mutatni, hogy feletted állnak a ranglétrán. jóhogy megmorog.

(#145) BigK válasza bcs (#144) üzenetére


BigK
csendes tag

Az a baj, hogy ez látszott, hogy némelyik nem csak vagánykodni akar, hanem ölni...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#146) BigK


BigK
csendes tag

Na ezt jól megfogalmaztam.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#147) BigK


BigK
csendes tag

Széplassan már nyithanánk erről egy új topikot :)

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#148) scang válasza BigK (#142) üzenetére


scang
senior tag

nem a kóborkutyákról beszélunk
ha meg a szomszéd kutyája harap meg vagy a józsi bácsié, mind1 akkor az a gazdi hibája, vagy a tiéd

gazdié:mert kiengedte
te:minek mész be hozzá?

[Szerkesztve]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#149) BigK


BigK
csendes tag

Részben igazad van. De nem minden kutya nevelhető át teljesen. Sajnos van amelyikben mindig is megmarad a gyilkos ösztön. Lásd: pl. kuvasz. Sőt van olyan kutyafajta aki idősebb korára hülyül be és a végén már a gazdáját is ok nélkül megtámadja. Nem egy példát láttam már erre is.

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

(#150) BigK


BigK
csendes tag

Na jó mára ennyi. Császtok...

Ha a hülyeség hajtaná a biciklidet, kontrázva mennél a himalájára

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.