Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Ez még mennyire érvényes?

Mi van,akkor ha hatványozottam magasabb a hangerő,mint a bejelentő lapon van..arra hogy lehet engedélyt kérni?
Avagy mit tegyek a szomszédommal,ha egy évben egyszer zajongani szeretnék 1-2 órán át?
(kertes ház)

köszönöm :R

(#452) degu


degu
senior tag

Lassan /sajnos nagyon lassan/ kezdenek rajonni,hogy a zaj is lehet kemeny stressz oka,es mint ilyen - veszelyezteti az eletet!
Tehat a panelban 150W-al zenet hallgato nyomi lassu gyilkos! :Y
Mikor a szomszed gyereket megkerdeztem,/aki az 50ccm3-es motorbol 150 LE-t probal kihozni - egesz nap/ hogy mondjon 1 indokot,amiert en ezt koteles vagyok hallgatni,akkor kinyilt a szaja,kidulledtek a szemei,es lathatoan osszeakadtak a kistejesitmenyu fogaskerekek az agyaban! Nem tudott megbirkozni az ismeretlen fogalommal.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#453) Grass


Grass
aktív tag

Meg tudná mondani valaki, hogy egy adott kerületre (például a 11.) vonatkozó csendrendeletet hol a búbánatban lehet elolvasni? Kerestem a neten de csak a csendrendeletekről szóló cikkeket dob ki a gugli, magát a csendrendeletet nem találom. Előre is köszönöm a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#454) degu válasza Grass (#453) üzenetére


degu
senior tag

Sajnos a csendrendelet,es a torvenyeink-ma olyanok,mint a toltetlen pisztoly!
Eleg jol mutat,de semmire sem hasznalhato...
Meg mindig ervenyben van az a *zajhatar* amit a ruszki MIG-ek ropdosesehez igazitottak-annak idejen.
Ha megtalalod a csendrendeletet,akkor meg fogsz lepodni! :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#455) Grass válasza degu (#454) üzenetére


Grass
aktív tag

A probléma, hogy nem találom, pedig kitartóan kerestem. Van aki esetleg sikerrel járt a rendelet felkutatásában, vagy tudja hogy merre érdemes tovább keresni?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#456) sagvary válasza Grass (#453) üzenetére


sagvary
aktív tag

Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében, valamint a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 46. § (1) bekezdés c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a helyi zajvédelmi szabályok megállapítására rendeletet alkothat.

Az önkormányzati rendeleteket az ök-k a honlapjukon elérhetővé teszik.
A jogtárban csak kevés települési rendelet lelhető fel.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#457) Grass válasza sagvary (#456) üzenetére


Grass
aktív tag

Köszönöm szépen!
Én csendrendelet néven próbáltam felkutani, de így zajvédelem szóval keresgélve sikerült egy 2010-es dokumentumot találnom.

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata

12/2009./III.24./ XI.ÖK sz. rendelete

a zaj- és rezgésvédelem helyi szabályozásáról
(egységes szerkezetben 2010. november 24-i hatállyal)

Az alábbi pontokat olvasva meg is fogalmazódott bennem egy kérdés.
(1) E rendelet hatálya a Budapest XI. kerület közigazgatási területén kiterjed minden természetes és jogi személyre, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetre, aki vagy amely állandó vagy ideiglenes jelleggel a kerület közigazgatási területén tartózkodik, illetve tevékenységet végez.

(4) A kertépítéssel és a zöldfelület-fenntartással kapcsolatos zajt keltő tevékenység
(pl.: robbanómotoros fűnyírás, motoros fakivágás, kerti traktor működtetése) a lakóövezetben nem végezhető
– munkanapokon 20.00 óra és 08.00 óra között,
– szombaton, vasárnap és ünnepnapokon 00.00–09.00 óra és 14.00–24.00 óra között.

Mi a helyzet a nem lakóövezeti telkekkel melyek közigazgatásilag ugyan a 11. kerülethez tartoznak? Pl. egy zárt kertben (ez ugye már nem is lakóövezet) szombat délután 3-kor történő fűnyírás már szabálysértés?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#458) sagvary válasza Grass (#457) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem, a kivonatolt rész alapján nem!

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#459) degu válasza Grass (#457) üzenetére


degu
senior tag

Torvenyesen semmi lehetoseged sincs!
Amig a rendelet,es az engedely eloirja egy vendeglatoipari letesitmenynek a nyitvatartast, a lakohazon beluli,ezzel jaro tevekenyseget /pl. 200 l-es ustok udvari mosogatasa,aluminium rekeszek dobalasa,ures uvegek folyamatos ramolasa-nem szabalyozza.
A nyitvatartasi engedelyt leszr*jak,max a kihivott rendoroknek adnak egy jo kis vacsit,az onkormanyzat engedelyezojenek meg par milla csuszit,es egesz ejjel megy a dzsembori.Addig csak egyet tehetsz...repulojegyet veszel az Antarktiszra /de csak oda! :DDD /
En ezert koltoztem a fovarosbol videkre,de ennek is megvannak a hatulutoji.Itt sincs csend,
csak valamivel nyugisabb,es ejszaka lehet aludni./Ha nincs telehold,es kutyakoncert,nem parzanak a macskak,es a helyi Meno Csavo nem repeszt a 250-es crossmotorjaval ejjel egykor beb*szva a haverjaival a haz korul,es a Mensa Hungarias szomszed hangtompitos kessel kergeti az asszonyt,stb... :Y .De meg igy is 100x jobb,mint a belvarosban! :C

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#460) sagvary


sagvary
aktív tag

Amikor elegem lett egy h.gyerek üvöltő hifijétől, akkor a közeget úgy hívtam ki, hogy a telefont a hang irányába tartottam és megmondtam a lakás 50 méterre van. Tíz perc múlva kijöttek, 15 perc múlva csend lett 30 percig.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#461) degu válasza sagvary (#460) üzenetére


degu
senior tag

Az ilyen tipusu zajmaniasok lesz*rom tablettat szednek!
Az elmeletuk az,hogy a maganugyem,mit,mikor,hol,es milyen hangosan teszek.Es senki sem szolhat bele...
Sajnos ez az egesz dolog nincs megfeleloen szabalyozva,es jo magyar szokas szerint a meghozott torvenyek vegrehajtasat sem ellenorzik. /csak akkor,amikor le lehet rabolni az allampolgart./
Na es a biznik! :Y
Ki a fene vasarolna 150W-os hifit,ha csak normalis hangerovel hasznalhatna.Hogyan kaszalna a vendeglatoipari letesitmeny,ha nem bombolhetne benne a zene,es 22 ora utan nem uzemelhetne?
Vagy ki venne 150LE-s Kawasaki motort,ha csak 50/80-al mehetne,es csak a Hungaroringen,meg az orszaguton bomboltethetne a kemenyen ferfias motorjat./Es ki a fene csodalna meg az orszaguton,hogy O mekkora nagy asz?/
Es ki a fene venne markas utvefurot,ha ejjel fel egykor nem veshetne,furhatna? :DDD ...stb.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#462) kali válasza degu (#459) üzenetére


kali
legenda

vagy pont a lakóknak fizetnek a szórakozóhelyek illetékesei - sokszor már ettől is csökken a hangerős probléma mértéke, vagy meg is szűnik :U -, lecseréltetik nekik az ablakokat, hangszigetelik a lakást...stb!

[ Szerkesztve ]

(#463) degu válasza kali (#462) üzenetére


degu
senior tag

Mellik bolygon teccik lakni? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#464) MaciG válasza degu (#459) üzenetére


MaciG
addikt

Nem kell elmenni az Antarktiszra-ra, elég csak venni egy tanyát. Aki panelba vagy társasházba költözik annak ez benne van a pakliba. EZ van. Mindennek van előnye és hátránya.

BANZAII

(#465) djyuri válasza MaciG (#464) üzenetére


djyuri
őstag

Ezért lottózok :D
A világvégére és akkor nem zavarok senkit sem :)

(#466) kali válasza degu (#463) üzenetére


kali
legenda

az mindegy, hogy én hol lakom, de amit leírtam az valós, sokszor és sokakkal megtörtént már! a munkám miatt mondom, hogy van is belőle probléma bőven... :(((

(#467) djyuri válasza kali (#466) üzenetére


djyuri
őstag

Bőven átélem én is. (vidék)...el tudod képzelni régen mennyi hajnali traktor indult minden nap...és mennyi disznóvágás volt...
De csak,ha azt nézem,hogy teljes erővel történő ajtóbecsapások....

akkoriban húgom kelt a legkorábban,és húgomat ismerve kihasználtam a lehetőségeket és leengedtem a kapunkat fél centivel..így rettenet erővel kellett becsapni..és húgica ezt meg is tanulta:D érdekes..ezek után két-három héttel a szomszédok is megtanulták rendesen becsukni a kapujukat hajnal 4-5- körül....úgyhogy szépen visszatettem a kapunkat a helyére...ezen a téren azóta is csend van. De röhej,hogy ilyenekhez kell folyamodni.

(#468) kali válasza djyuri (#467) üzenetére


kali
legenda

én visszasírom néha a vidéki életet, a reggeli kutyaugatással, kakaskukorékolással, a traktorok zajával - egy falucska végén laktam, szemben egy nagy mező volt, szóval... -, amikor a panelban valamelyik szomszéd hónapokig tartó lakásfelújításba kezd, és napról napra ütvefúró, gépi csiszoló...stb félelmetes zajára ébredek, ami egész nap elkísér, vagy pont attól nem tudok elaludni - illetve csak nagyon nehezen, és gyakorta felébredek - például egy húzós 24 órás meló után... ilyenkor fejhallgató fel, zene üvölt, és lefoglalom magam; net...stb!
a másik oldal; panelban nem tudom rendesen kihajtani a dj cuccot, pedig szeretem a hangerőt, de marad a fejhallgató, ellenkező esetben hamar megköveznének... :)

[ Szerkesztve ]

(#469) degu válasza kali (#466) üzenetére


degu
senior tag

Hat lehet,hogy Te - valahol-valamikor tapasztaltal ilyet,hogy a haracsolo hienak rengeteg penzt koltenek a lakok nyugalmara,de en azt tapasztaltam/nem egy hazban,es nem kitalaciobol/,hogy olcsobb lefizetni az illetekest!

Nem kell elmenni az Antarktiszra,eleg venni egy tanyat?
Es mit teszel a *fekete sereggel*? Veszel egy AK-t es taposoaknakat telepitesz a haz kore,vagy aramot vezetsz a keritesbe,mint az az oreg csoka?/Akit mellesleg jol lecsuktak/
Es...legvedelem is kell,mert egy szep nyari napon a sarkanyrepulok nem pihennek! Orakig kepesek korozni egy kiszemelt hely felett./Vagy amig a benya ki nem fogy a trabimotor tartalyabol/
Szoval ki kell valasztani azt a helyet,ahol a legkevesebb a zajartalom.De erre nem mindenkinek van lehetosege.Meg ott is megeshet,hogy a szomszedos,ures telken egy ugyes vallalkozo *vigalmi kozpontot* epit! :Y
A videki hazban az a legjobb,hogy nem furhat/veshet,kalapalhat a megszallott szomszed a falakon.Es ejszaka nem adjak elo a Traviatat a haz elott,az utcan,es nem locsoljak meg a kapualjat az alkeszok.
De-sajnos-seggfejek mindenhol vannak.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#470) kali válasza degu (#469) üzenetére


kali
legenda

nem kimondottan a lakók nyugalmára költenek a szórakozóhelyek üzemeltetői - de legalább is nem feltétlen jóindulatból -, hanem már nem bírják elviselni, hogy néhány kitartó lakó minden éjszaka többször telefonál a rendőrségre a zaj miatt, megvárja a kiérkező rendőröket, felviszi lakására, és megmutatja, hogy ott valóban hangos a zene, illetve a jegyzőhöz is hetente bejáratos a problémája miatt, továbbá a rendőrség és a polgármesteri hivatal felé is sűrűn intéz írásos panaszt adott ügyben! kell ugyan hozzá kitartás, de előbb vagy utóbb - legalább részint - eredményre vezet! a hivatalos menetét nem akarom leírni, de hidd el, hiába egy esetlegesen lefizetett jegyző...stb, nem lehet már úgy elsumákolni a dolgokat, mint esetlegesen régebben, írásos - számítógépes rendszerben rögzített - nyoma van mindennek (bejelentések, panaszok...stb), ráadásul jobb esetben több szinten (rendőrség és önkormányzat) fut az ügy, így idővel kibuknak az "elsimított/elsimítandó" ügyek!

(#471) djyuri válasza kali (#468) üzenetére


djyuri
őstag

Egy évbe kétszer minimum itt is van hetekig tartó építési munkálat gödön. És ezen felül jönnek még a szomszédok.

Egy mai friss "apróság" :
Éppen ma..éppen ma május 12.-ikén,amit már másfél hónapja kaptam időpontot...szóval éppen ma szabit vettem ki,hogy kényelmesen beérjek a fogorvoshoz..tehát fél év 3:30-kori kelés után 8-kor kelhettem volna. DE! Éppen ma reggel...kereken 4:00-kor elkezdték a szomszédoméknál teherautóra pakolni a hétvégente összerakott játékokat. Nem is emlékszem mikor voltak náluk ilyen korán..talán soha.
Nos én az ilyen kiszámíthatatlan esetek miatt nem szeretem a környéket. A nagyobb zajok kivétel nélkül mindig akkor vannak,amikor éppen aludhatnék.
Az általános zajjal én már nem foglalkozom..arra ott a stilnox...kiváló altató...hamar kiüt és pár óra alatt elszáll és a vesét se károsítja.

A zenével én is így vagyok. Mint a filmekkel. 4-5 éve már kb nem néztem meg egyetlen filmet sem. Moziba nem tudok elmenni...iszonyodok a tömegtől,a szaguktól,a sok temérdek öntelt bunkótól,akiket ott találok :)
Ha meg éjjel 2-kor mennék moziba,akkor meg kifogtam mindig azt a kemény összesen 10 nézőből azt a kettőt,aki problémázik a vetítés alatt.
Ma már rendelkezek a hozzá való fizikummal,hogy helyre tegyem őket,de akkoriban csak tűrhettem vagy hazajöttem. Ma meg már túl halkak a mozik is számomra... nah nem azért,mert süket vagyok,hanem ma már jobb szeretem érezni az effekteket,mintsem csak hallani és látni. A hiánytól maximalista lettem.
Nem beszélve arról,hogy felét se éri a reáljövedelmem ma,mint akkor,így el se tudok jutni,ha akarok sem...

[ Szerkesztve ]

(#472) degu válasza djyuri (#471) üzenetére


degu
senior tag

*igy idővel kibuknak az "elsimított/elsimítandó" ügyek!*

Igen!...Mondjuk a Nap szupernovava valo atalakulasa utan! :(
Bevittem a Jegyzohoz a pontosan datumozott,orazott,lecsekkolt ejjeli zajongasokat,30 lako alairasaval,es a feljelentessel egyutt.
A Jegyzo kozolte,hogy ezzel nem tud kezdeni semmit,mert nincs alatamasztva!? /Nem volt a keruleti rendorsegen bejegyezve,iktatva a mittudomenmijukbe,amikor kihivtuk oket.A vegen mar ki sem jottek,elotte meg jol bevacsoraztak az indiai etteremben,ami a foldszinten uzemelt-kedvuk szerinti nyitvatartassal! /
Mikor ketkedesunknek adtunk hangot,akkor az orrunk ala tolta a rendeletet,es elmagyarazta,
hogy azert nem tehet semmit,mert a zajrendelet nem fogalmaz egyertelmuen?! :F
Lehet,hogy a CERN nem mukodik rendesen,de a parasztvakitas - mindig!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#473) djyuri válasza degu (#472) üzenetére


djyuri
őstag

Oda kell költöztetni a szomszédomat....szerintem...két hét :D Vagy belehal a szomszédom vagy belehal,de a zaj is abbamarad :D

(#474) degu válasza djyuri (#473) üzenetére


degu
senior tag

Egyszerubb megoldast valasztottam! Elkoltoztem...videkre. :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#475) djyuri válasza degu (#474) üzenetére


djyuri
őstag

Én vidéken vagyok....és itt csak az időpont változott meg...a zaj nem...

(#476) degu válasza djyuri (#475) üzenetére


degu
senior tag

Azert itt joval kisebb a zaj! :DDD
Teny az,ahogy ejjel viszonylag csend van,es lehet jol aludni. Es ha a szomszed kis p*cs a haverjaival a tesztoszteron szintjet -baratno hianyaban- a motor gazkarjanak b*szgatasaval probalja csokkenteni,akkor bemegyek a hazba.A funyiras,fafureszeles,flexeles meg ritkan van.Pesten mindig valaki zorgott,vesett,csattogott,orditozott,csorompolt /ejjel-nappal folyamatosan!/ es ha a szomszednak olyanja volt,akkor egesz ejjel ment a TV, bulizas,
zenebomboltetes,reszeg rohoges,stb.
Itt-falun azert meg dolgoznak az emberek,ezert nem ernek ra ejjel bulizni,es a kocsma 8-9 korul bezar! :Y
Persze itt is van nehany baromallat,de ezeket is leallitja a polgarorseg,ha mar nagyon nem birnak magukkal.Es itt mindenki ismert mindenkit.Senki nem randalirozhat kovetkezmenyek nelkul! :(
Persze kerdes az,hogy ez meddig marad igy.... :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#477) djyuri válasza degu (#476) üzenetére


djyuri
őstag

Itt tudod mikor van a legnagyobb csend? Amikor az a sz****ott valóvilág szavazás meg ilyen söpredék "műsor" megy...minden kö****g a tv-t bámulja és olvad az agyuk....
Teljesen csend van az utcákon..egy lélek nem jár...esetleg aki eltévedt és még az életbe nem járt kocsival messzebb a kertjüknél...

Legutóbb,amikor volt az utolsó szavazás,még az utcai világítást is elfelejtették felkapcsolni.... képzelem mi volt akkor az elműnél (ha ott kapcsolják ezt...)

Itt mondjuk ilyen favágásos tömeges megnyilvánulás ősszel van,amikor kreálja a nép a téli tüzelőt. Bár nem annyira káros a levélégetéses füst,mint a kipufogógáz pesten,de itt legtöbbször ezt este kezdik el és füstben áll az egész göd....se futni,se kint lenni....se ablakot nyitni nem lehet..és közben 68 fok a lakásban....
Ilyenkor,ha a közelben égetnek,oda szoktam menni egy zsák papírral,hogy "hé koma..ezt dobd rá,hogy égjen és ne füstöljön"...általában megköszöni és elnézést kér,de volt rá eset,hogy majdnem ambulanciára küldtem az illetőt,de az utolsó pillanatban leesett neki,hogy nem a kutyájával beszél. Ebből egy laza 7500ft-os csekket kapott is,mert 60 darab fényképet csináltam a füstöléséről...füstöléséről?....mintha egy vulkán tört volna ki.....a légi forgalmat is korlátozni kellett szinte.

Ui.: Ma ezüst érmet szerzett a gödi kézilabda csapat :) így most két arany és egy ezüst van a kezükben :) GRATULÁLOK NEKIK! Büszkék vagyunk rájuk :)

[ Szerkesztve ]

(#478) degu válasza djyuri (#477) üzenetére


degu
senior tag

Akkor Te meg ne panaszkodj,mert itt neha olyan suru muanyag-egetesbol szarmazo fust van,hogy bele lehet dogleni! :Y A disznoszarszag ehhez kepest udito!
/Es van egy olyan tippunk,hogy valahol,rendszeresen,titokban elegetik az osszegyujtott muag. hulladekot,amiert penzt szakitanak le.Mert olcsobb eltuzelni,mint szabalyosan-igaz sok penzert-megsemmisiteni,kezelni! De lehet,hogy csak egy-ket kobunko azzal fozi a paleszt!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#479) djyuri válasza degu (#478) üzenetére


djyuri
őstag

Az kemény!!!!!

Akkor az enyém még mindig kevésbé káros,hisz valahol "természetes" anyagból van/volt...

A tiéd egyenesen rákkeltő...

b****sz*** meg az összes ilyen gy*kér.... hú Teh:) egyszer úgyis kitör a világháború :) nah azt figyeld mi lesz akkor :) :R

(#480) degu válasza djyuri (#479) üzenetére


degu
senior tag

Kozben az IQ-betyar szomszed kocsog kolyke sportkipuffogot szerelt a kis genya 50ccm-es motorjara,ugyhogy most olyan a hangja,mint egy banyaszirenanak!
Ebed utan kezdett az utcan fel,s ala *repeszteni*,es kozben ugy rangatja a gazkart,mint egy jojot! Ez a kolyok hulyenek se normalis...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#481) djyuri válasza degu (#480) üzenetére


djyuri
őstag

Most képzeld el ezt itt gödön éjjel 2-kor...bár nem megerősített infó számomra,de úgy tudom kiálltak elé egyszer...és hát eltörött pár "dolga" :)

(#482) degu válasza djyuri (#481) üzenetére


degu
senior tag

Haaaat...ez meglepo! :F
Itt en vagyok az izgaga bolond,mert /amit en sem ertek/ senki mast nem zavar rajtam kivul?!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#483) degu


degu
senior tag

Ujabb fejlemeny!
Vege a sulinak,es most mar nem csak a kiskocsog,hanem a haverjai is itt repesztenek,egykerekeznek az utcaban fol,s ala! :(
Az egyik szomszed mar rajuk szolt,hogy -mi van? nem birtok magatokkal?
A kis p*cs valasza:...nem nagyon! :P
Erre beszolt egy masik szomszed is,hogy ne egykerekezzenek,meg szaguldozzanak az utcan,mert a ket kislanya itt bicajozik,es rossz vege lesz a dolognak!
Az IQ-betyar,Dzsingisz-kan,/a szomszed gyerek faterja/, izmait ugraltatva,karbatett kezzel kiallt a kapu ele,a gyerek meg rohogve egykerekezett tovabb ezer decibellel... :Y
Kivancsi vagyok,hogy mi jon ezutan?! :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#484) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Mint jó pár hozzászólónak a topicban, nekem is zenehallgatásból fakadó szomszéd problémám van. Az alapszituáció, hogy egy egyébként is fontoskodó, már már magát közös képviselőnek érző szomszéd ma reggel utánam szólt, hogy "jó lenne" ha visszavennék a zenehangerejéből mert remeg nála a fal.
Én erre egyenlőre csak annyit reagáltam, hogy majd meglátom mit tehetek, de úgy különösebben nem szeretnék semmit lépni az ügyben. Adott egy házimozi, amit ugyebár azért vesz az ember hogy használja. Nem egy nagy kaland 5x100W-os erősítő meg a hozzá tartozó 5 hangfal, mert mély sugárzót SZÁNDÉKOSAN nem vettem, mondván a társasházban úgysem ildomos az ilyesmi használata. Így már számomra most furcsa a falak remegése, de ki tudja... Az erősítőt max. fél hangerőn használom, szóval még csak azt se mondhatjuk, hogy minden nap full hangerőn dübörög a zene, ráadásul igyekszem is tekintettel lenni rájuk mert munka után szoktam többnyire egy kis feszültséglevezetés gyanánt 1-1 koncertet megnézni vagy ilyesmi, ami olyan 16-17:30-ig terjedő időtartam, ezt követően 20-kor érek haza amikor már max. halkan de inkább fülessel hallgatok zenét, tehát az éjszakai zavarás semmiképp nem jön szóba.
Hétvégén természetesen amikor kedvem van hallgatom, de hát ezért van a hétvége...
A házirendet megnéztem ott hétköznapokon 20 óra van megjelölve, mint egyfajta határ miután már "nem ajánlott" más nyugalmának megzavarása, míg hétvégén 22 óra.

Szerintem részemről teljesen korrekt a dolog, hisz sehol sincs az leírva, hogy aki társasházban lakik az nem használhat házimozit (hozzáteszem téglaépület).
Tehet valamit ez a jó ember a pampogáson kívül, vagy érdemes esetleg egyeztetni a közös képviselővel, a házirend pontos értelmezéséről?

A választ előre is köszönöm!

Start with a whisper, end with a scream!

(#485) Charpy


Charpy
csendes tag

Sziasztok!

Beleolvastam több rendeletbe, illetve az itteni és más oldalak fórum hozzászólásaiba is. Mivel itt tapasztaltam a legtöbb érdemben hozzászólót, ezért ide, Nektek írok.

Szóval jelenlegi problémám, hogy az alattunk lakó már nem előszőr járt itt fent nálunk, hogy ne tologassuk a széket. Mondván ő nagyon beteg és zavarja ez a zaj hatás, illetve szerinte másokat is zavar ez a "mindennapos" tevékenységünk.

A helyzet az, hogy igyekszünk meg se mozdítani a székeket, de amikor vendég van nálunk, akkor nem fogadhatjuk azzal, hogy "üljél le, de a széket ki ne merd húzni, mert feljelentenek!" Nevetséges, siralmas és ugyanakkor szánalmas ez az egész jelenlegi helyzet. Tettünk már filcet a szék aljára, de az levált rövid idő alatt.

Szóval ez a mai beköszönése a szomszédnak fenyegetésbe ment át, amire a válaszom annyi volt, hogy hozzon zajszintmérő készüléket. Bár azt nem mondtam neki (hiszen úgysem tudná mit jelent), de hitelesített példányt és mérjük le ezt az óriási zajhatást. Fogadni mernék, hogy még lakáson belül sem ér el olyan hangerőt, amely a megengedett határérték felett lenne.

Ezzel kapcsolatban pedig örülnék, ha segítséget tudnátok nyújtani például abban, hogy megkeressem melyik háztartási tevékenység mekkora decibellel jár lakáson belül és a falak túloldaláról, a szomszédtól mérve.

(#486) Balcsika


Balcsika
újonc

Balaton családbarát településén lakom ....vagy is az önkormányzat így reklámozza ....Két gyermekem van ,és semmibe nem segítettnek a hivatalban az emberkék ...Anno 25 éve költöztünk ide ,akkor még kocsma nem volt itt a környéken ....most itt a házunk előtt 3 is van ,,,kibírhatatlan .Most telt be a pohár hajnali 2 kor anyukám kiköltözött az udvarra sátorba ...én családom hajnali 3 kor ébredt fel ....a hangos zenére .Persze rendőröket hívtunk, ,megvártam a kapuban hogy megérkezzenek ...bementek az üzletbe ,akkor egy -ketten kiabálták be az üzletbe -Rendőrök ,Rendőrök
Szerintetek lehalkították a zenét ,semmi tekintélyük nincs a sünöknek .
Szóltak a rendőrök h miért jöttek akkor visszavették a hangerőt ...és további jó szórakozást kívántak a társaságnak .....(hellooo nem hittem a fülemnek )
Hivatalba holnap megyek ,már nem tudom hogy hányadszor .....
De eldöntöttem vagy egy ügyvédet fogadok ,vagy a médiához fordulok .....
Ez embertelen ,dolgozó ember vagyok 3 óra alvás nem elég !!!!
Ja most vasárnap arra keltem reggel 8 órakor -Eladom a lovamat....szeretem ezt a számot ,de nem erre akarunk kelni !!!
Adót fizetünk szépen az önkormányzatnak ....de ahogyan tudom a vállalkozásokból több befolyik ....kérdés, ki mellett áll a hivatal???
Igen
Akik többet fizet

(#487) honda95


honda95
újonc

Helló. Én nekem van egy garázsom ( műhelyem ) egy forgalom elől elzárt részen ( behajtani tilos kivéve az utca lakói ) én minden nap ide járok be motorral , mikor szerelem a motoromat megyek vele 1-1 próbakört. Nem viszem túlzásba a dolgot ritkán szerelek motort. Viszont ma odajött egy lakó ( kb 40-50 m-re lakik a garázsomtól ) és mondta hogy vagy tolom a motort vagy legközelebbi ilyen esetnél feljelentést tesz. Érdekelne hogy jogosan tesz feljelentést illetve ha jogtalan akkor mit tudok neki mondani hogy ne zaklasson tovább az ilyenekkel?

(#488) Kerto


Kerto
tag

Üdv! Eléggé kihalt a topic. Mi a helyzet a jelenlegi törvényekkel,mi számít csendháborításnak és hogyan kezelik azt?

[ Szerkesztve ]

(#489) lenox válasza Kerto (#488) üzenetére


lenox
veterán

En olyanrol tudok, hogy ha az ingatlanod hasznalatat lehetetleniti el valaki (uvolt a zene, hogy nem lehet aludni) akkor az ma birtokhaboritas, hivod a rendort es intezkedik.

#487 ha kozuton mesz kozuton valo kozlekedesre alkalmas jarmuvel, az ellen tul sokat nem lehet tenni. Ha atleped a sebesseghatart, vagy pl. hangosabb a motorod a szabalyosnal, mert ki van szedve a hangtompito, akkor meg jol megbuntetnek.

(#490) Kerto válasza lenox (#489) üzenetére


Kerto
tag

Köszi! És a rendőrnek milyen jogai vannak intézkedni,azon kívül,hogy felszólítja a személyt hogy vegye lentebb a zenét? Elmegy és visszahangosítják.

(#491) lenox válasza Kerto (#490) üzenetére


lenox
veterán

Nem ertek hozza, de masodjara gyanitom mar morcos a rendor, es esetleg intezkedes akadalyozasa miatt eloallit, az meg nem annyira kenyelmes. De ki kell probalni.

(#492) PRO-peller válasza honda95 (#487) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ez régi,de érdemesnek tartom lereagálni.

Egy hangos motor sajnos lehet zavaró. Van aki éjszaka dolgozik némi nappali csendre számít az otthonában. Ha hangos a motor, akkor alapgázon nem melegítve órákig a blokkot mielőbb illik elgurulni. A próbakört én nem a szomszédaim előtt tenném lássák h milyen menő vagyok a motorommal, hidd el ez nem az ő hobbijuk.

Csomó zavaró dolog van, amire nem tudunk és nem is akarunk figyelni, pedig kijár a tisztelet szomszédainknak, ha ők eleve nem zavarnak minket.

Gyerekek (én itt lennék elve elnézőbb, de ebből is lehet sok), sportkipufogó, fűnyírás hétvégén-este, favágás lánc-fűrésszel, hangos bulik (zenehallgatás), kutyák, kutyasétáltatás (ez ugye ártatlan tevékenység, de egy kutyás környéken ez maga a hangzavar keltés), flexezés egyéb kisgép, motor-autómotor járatása és melegítése. Teljesség igénye nélkül.

A csend senkit sem zavar. A fölösleges zaj keltés szomszédaink életminőségét rontja. Indulatot vált ki, amit nem értünk amikor szólnak. Nem jobb a békesség és a tisztelet?

(#493) batagy


batagy
őstag

10 emeletes panel.

5. emeleten lakok, a 2. emeleten alattam buli van, délután 17 óra óta bömböl a tuc-tuc zene. Rohadt hangosan hallani, 3 emelettel magasabban is minden basszust hallok és remeg a padló is. Este 10 elmúlt. Kihívjam rájuk a rendőröket??? :F

(#494) Pacák válasza batagy (#493) üzenetére


Pacák
senior tag

Simán.

Nuclear launch detected

(#495) idegen lény válasza PRO-peller (#492) üzenetére


idegen lény
őstag

"Az utóbbi időkben a közlekedési hatóság egyre szigorúbban veszi a zajhatár megsértését, ez nem magánügy, a hangos motor közügy."

"A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja." Ptk.

tanulsagos-ugyek/mennyire-lehetunk-zajosak

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#496) idegen lény válasza PRO-peller (#492) üzenetére


idegen lény
őstag

Rendszám alapján a rendőrség köteles zajszintet mérni a bejelentett motorokon vagy gépkocsikon!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#497) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok!
Elkezdődött a Sziget 2015! :W
Érint valakit a hangzavar? Én most is csak emelt hangerőn értem a TV-t, becsukott 3 rétegű prémium ablak mellett, lehúzott redőnnyel!!! :(
Egyszerűen döbbenetes, hogy egy ilyen méretű és hangerejű fesztivált beintegrálnak a főváros területére! Szerintem ilyenre a világon nincs példa!
Ha bárki csak fele ennyire zavarja a szomszédját, bilincsben viszik el, de ez ellen gyakorlatilag nem lehet tenni semmit... Minden intézkedő zsebe gondolom ki van tömve... És ez így megy több mint 10 éve!!!
Mit tehet az ember, de most komolyan???

(#498) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Nekem olyan problémám van, hogy az alattunk lakó folyamatosan zaklat azzal, hogy hangosak vagyunk. A felesége korán kel így este 7 körül fekszenek le aludni. Amire panaszkodnak az az hogy a két éves fiam szaladgál este 9 előtt. Elmondásuk szerint mi "futtatjuk", és ezt a játszótéren kellene tennünk. A dologhoz hozzátartozik, hogy nem folyamatosan fut, de néha nem tudjuk elkerülni. Nehéz egy két éves gyereket így be korlátozni. Nem hiszem hogy ez csendháborítás lenne mert fölöttünk is szaladgál egy kisgyerek és mi is halljuk de nem zavaró. Azt sem fogadják el, hogy nem csak minket hallanak hanem a fölöttünk levőket is és másokat is, mert egy panelház sajnos ilyen. Vezeti a zajt. Szerintük minden esetben csak mi lehetünk a zaj forrása, mert mi lakunk felettük. Tegnap már meg is fenyegettek, mert elmondásuk szerint vasárnap fél 10-kor szaladgált a gyerek. Az nem érdekes és hiába mondtam, hogy akkor már aludt. Azzal fenyegettek meg, hogy vér fog folyni és kihívják a gyámügyet. Egyébként egy 10 emeletes panelban lakunk az első emelten.
A kérdés, hogy mit tudunk velük tenni, mert teljesen nyilvánvaló, hogy nekik vannak extra igényeik, nem nekünk. Ezt a körülöttük lakó összes szomszéd is megerősítheti. Beszéltünk mindenkivel. A fenyegetés miatt, amit remélem nem vált be tegyek feljelentést? Nem szeretnem ha meglepne valamivel.

(#499) krx21 válasza hitman77 (#498) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez egy nagyon tipikus eset a panel házakban. Látatlanban nehéz igazat adni bárkinek is. Az biztos, hogy beszélni kell róla, mert különben csak nőnek az indulatok... A beszélgetés eredményessége és stílusa intelligencia kérdése. Ha az egyik oldalon ez a feltétel csak korlátozva van meg, bizony ilyen fenyegetőzésekbe torkolhat a megbeszélés... Amit szerintem tudni illik, hogy a panel házakban a tipikus gyerek futkározás, bizony több lakáson át hallatszik, jobbra és balra is... Én úgy gondolom, hogy egy 2-3-4 éves gyerek ha megindul és 1x 2x ki-be szalad a szobába az elfogadott, nincs mit tenni... Viszont amennyiben ezt megteszi akár percenként többször is, akkor igenis meg kell fogni a kezecskéjét és szépen elmondani neki, hogy itt nincs futkározás, mert ez nem játszótér... Elöbb útóbb meg fogja tanulni... Én is így nőttem fel. Úram bocsá, tudom, hogy pláne az újgenerációs szülők nem szívesen fegyelmezik ilyen témában a gyerekeket, pláne külső észrevételre.... Tisztelet a kivételnek persze... De egyrészt meg kell érteni a másik oldalt is, hogy bizony állandóan dübörög a beton és ő ezt hallja... Itt a vita mindig az, hogy mit tekintünk még elfogadható mennyiségnek. A másik probléma, hogy a szomszéd már eleve indulatból szól és ez megbélyegzi a stílust... A kulcsszó 2db szerintem: kompromisszum és kommunikáció!

(#500) hitman77 válasza krx21 (#499) üzenetére


hitman77
senior tag

Mi rászólunk a gyerekre hogy ne fusson, ne zajongjon, de sajnos megelőzni nem tudjuk néha, hogy egy kisgyerektől nem távol álló módon nevetve át fusson a nappaliból a hálóba. Azt hiszem, hogy a kompromisszumot a másik oldaltól is jogosan várom el, mert nekem és a családomnak sem kényelmes az, hogy egész nap lábujjhegyen kell járnunk. Az az érdekes ebben hogy pár hónapja még mi kérdeztük meg tőlük, hogy nem lehet e nagyon lehallani a gyerekeket, amire az volt a válasz, hogy néha hallják, de hát gyerekek, nem zavaró. Nem tudom mi valtozott azóta és ezt ők sem mondják meg. A másik nagy gond hogy nem fogadják el azt, hogy nem csak minket hallanak. Volt hogy olyan napra panaszkodtak amikor otthon sem voltunk. A beszélgetésekkel az a baj, hogy úgy kezdünk neki, hogy nyugodtan beszéljük meg a problémákat, de ez a második mondatig zajlik így, mert látják rajtam, hogy nem veszem fel a stílust amit ők diktálnak hanem próbálok nyugodt maradni. Sajnos ugyan azokat a témákat és mondatotak ismétlik és láthatóan bátorítja őket az hogy én nem emelem fel a hangom, mert egy esti kis zaj miatt lett az a fenyegetés a végére, hogy "vér fog folyni". Lehet, hogy előrébb lennénk ha én sem "hagynám" magam...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.