Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4528) Dryman


Dryman
aktív tag

DVI átalakító meg nem nekem kell, hanem Balinovnak, mert akkor visszaadná az én kis Elsa feliratúmat.....de jöhet nekem is, legfeljebb majd visszacseréljük....

Helkis!
Átalakító témában a következő, de lehet nem biztos hogy teljesen helytálló következtetésre jutottam:
Vót ugye az szarra sem való PPGA-Slot1 átalakító, semmilyen jumpert nem tartalmazott, és volt belőle aranyozott kártyaérintkezős, meg volt a kontakthibanyűgős ónozott kártyaérintkezős kivitel. Ezt nevezném én 0-ás verziónak
Aztán vót a PPGA2-es ami már rendelkezett feszültség állítási lehetőséggel is amit egy jumpersor átrakásával aktiváltál, és ekkor a másik jumpersorral 1,8-2,35V között állíthattad a proci feszültségét....de nem volt az átalakítón egy szem FSB állítási lehetőség sem....így amit a lap kitolt a slotos felületre, azt kapta az átalakító
ezt nevezném 1-es verziónak
Aztán volt a PPGA-Slot1, amin már volt a fenti fesz szabályozás, s kiegészítették egy FSB jumperrel, ami 66 és 100MHz között kapcsolgatott.....
ez legyen a 2-es verzsön
Aztán megérkeztünk az FCPGA-Slot1-hez, ami bizony ismét több féle vót, a natur átalakító, 2-3 jumperes volt, lehetett állítani azt hogy PPGA vagy FCPGA, és lehetett állítani az FSB-t. itt az első jumper csak arra vót kiélezve, hogy az átalakító milyen feszt adjon a procinak, azaz PPGA esetben fix 2V, míg FCPGA esetben 1,6-1,65-1,75,1,8V feszültséget adhatott a procinak az átalakító......ez esetben is 2V-ot kapott a slot1-es foglalatból, csak a cpu-ból detektált feszt állította be az átalakító, a másik 2 jumperrel meg állítható volt a 66/100/133MHz
Aztán vólt ebből az uberfasza kivitel (példa) Asus gyári átalakítója, ami már 1,45-1,85V-ig jumpersorral lehetet állítani a feszt, vagy auto detektáláson hagytad, lehetett állítani sima PPGA-ra és 2V-ra, lehetett állítani az FSB-t, és lehetett szorzót is állítani, de ugye ennek nem volt szerepe.....
És végül volt a megspékelt FCPGA2-Slot1, amibe bizony Tualatint is belepottyantattál, alapbó FCPGA- Slot1 volt, de az FCPGA-ba még belenyomtak egy FCPGA2 átalakítót.
Ilyet anno vettem is egy Tua 1200-es cerkához 4200-ért.......

Igazából nem tudom hogy megtaknyolható e az a PPGA2-esnek mondott valami, valószínűleg nem, mert aktív elemként egy DC-DC konvertert kellene tartalmaznia a cuccnak ami terhelésfüggetlenül csökkenténé a PPGA 2V-ját az FCPGA-nál szabványos szintekre 1,6-1,8V közötti értékekre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.