Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44251) ftc válasza jamba (#44238) üzenetére


ftc
nagyúr

MS-t vennék a helyedben...eddig semmi gondom nem volt velük...kivéve linux altt de az más téma :D

(#44252) Weaver válasza ftc (#44250) üzenetére


Weaver
senior tag

mid van mester ? hova menjek érte, Komárnoba ? :)

(#44253) ftc válasza Weaver (#44252) üzenetére


ftc
nagyúr

Mester azom van 65nm-s ha megfelelne elvileg csütörtökön tüntem haza

(#44254) Speeedfire válasza Thunder78 (#44239) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyen könnyen azért ne írd le szerintem ezeket a rendszereket. Nagyon sokat ki lehet hozni ezekből a fejhallgatókból ha hozzá megfelelő hangkártya van, akár analóg oldalon is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44255) Weaver válasza ftc (#44253) üzenetére


Weaver
senior tag

dobtam egy püt

(#44256) Thunder78 válasza Speeedfire (#44254) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nem írom le őket, csak saját tapasztalatról írtam.
Mindenkinek mások a igényei, ezért szubjektív ez a témakör. Én a fülhallgatókat nem bírom, mert szemüveges révén 1 óra után fülfájások közepette dobom el szinte az összes típust. Ezért nálam csak a hangfalak jöhetnek szóba, ott pedig a számítógépre köthetők között nem hallottam jót eddig. Persze itt is kérdés, hogy mi a mérce ... nálam ez elég magasan van ([link]).

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#44257) Speeedfire válasza Thunder78 (#44256) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Láttam már régebben az oldaladat. :)
Én elvagyok a fejhallhatómmal szerencsére, elég szépen szól. Az asztali hangcuccom csak a hangerő miatt van, vagy ha multitaskingban nyomom a tv-t meg a zenét. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44258) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Üdv embörök!
Van egy eladó LCD TV. 2007 Decemberi vásárlás, hibátlan cucc. 80k-ért vihető. 2 vagy 4GB DDR3 modult (1333 vagy felette), pci-e videokártyát, vagy am3 athlon x3/x4-et be tudok számítani, kb 15-17e ft értékig. Vki?

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#44259) madve


madve
tag

Uraim,

Ha valaki tervezi Nikon DSLR-hez Objektív vásárlást - cserét akkor ->Eladó 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#44260) cellpeti


cellpeti
veterán

Nekem is van 1-2 eladó cuccom :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44261) memphis221


memphis221
tag

300w codegen táp elado!!
nagyobbra cseréltem és feleslegessé vált!
2010 májusában vettem ! 2500FT
privi

" memphis22 "

(#44262) Dryman válasza dpe8 (#44246) üzenetére


Dryman
aktív tag

Tennék fel képet a kisgép hátlapjáról de az is pénzbe kerül...18999Ft lesz ha tényleg szeretnéd!
Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen...:)

(#44263) ssolitude


ssolitude
őstag

Egy 690G chipsetes alaplap + Athlon2 X2 245 + int. VGA + 4GB RAM, egy vinyó konfigot elbír egy 120W-os táp?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44264) jamba válasza Dryman (#44262) üzenetére


jamba
csendes tag

Upp Krisztus koporsójának és a "lusta" eladónak :DDD

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#44265) Dryman válasza ssolitude (#44263) üzenetére


Dryman
aktív tag

CPU word azt írja hogy 65W a cpu fogyasztása, így már csak 55W maradna.....alaplapi dc-dc konverter veszteségek, és a hdd teljesítményfelvétele miatt szerintem rizikós, de határesetben működhet
most mértem meg a kisgépem teljesítményigényét:
Pavilion minigép
2x1GB ram, Sempron 3200 AM2 (35W), 500GB samsung hdd, dvd firkáló (alapállapotban)
Geforce 6150 integráll VGA....szinte alapjáraton, netezés közbeni mérések
a konnektorban 232V-ot mérek, 0,697A áramfelvétel mellett....
Számolj ebből valós teljesítményt, és kalkuláld hozzá hogy 2x annyi a procid fogyasztása....
Ha valami jobb ápról van szó Seasonic vagy Delta, akkor még el is viheti a cuccodat...ha valami noname kínai, akkor én kihagynám ezt a fejlesztést...:)

(#44266) Dryman válasza jamba (#44264) üzenetére


Dryman
aktív tag

Dolgozom Vazze, kötözködsz...?
most még el tudok futni előled.....:)

(#44267) jamba válasza Dryman (#44266) üzenetére


jamba
csendes tag

Gyere csak ide oszt meglátjuk........... ;]

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#44268) ftc válasza Dryman (#44265) üzenetére


ftc
nagyúr

65W-al rosszul számolsz...annyit nem fogyaszt....lehet csak 40-t eszik

(#44269) MR_Joe válasza ftc (#44268) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

A max fogyasztást írta... :) Nekem egy ilyen konfig fut 250-es táppal kb. 760-as chipsetes lap, 245 proc, 2gb ddr3, 500-as wd green, dvd író, 19" LCD. Ezzel a max fogyasztásom volt eddig 150w monitorral együtt...

szerk.: a procit gyári fesz alatt használom :) bár sokat nem számít..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#44270) ftc válasza MR_Joe (#44269) üzenetére


ftc
nagyúr

AMD ugye a TDP-t használja... ha egy proci csak 46-s már a 65-s kategóriába esik..
Egy kis teszt kb mennyit is fogyaszt a komplett rendszer[link]

s nyilván kevesebbet fogyaszt intVGA-al majd

[ Szerkesztve ]

(#44271) Dryman válasza ftc (#44268) üzenetére


Dryman
aktív tag

OK-OK TDP érték maximuma....
ilyen jellegű tervezésnél a maximális teljesítményigényt feltételezzük vagy nem így van Mérnökúr?[link]
Alulméretezheted, de agyoncsaphatód azzal a kis cuccot ha teszemazt nem sikerül green hdd-t alkalmaznod, vagy valami zeppelin féle áramzabáló ramokat alkalmazol...:)

(#44272) ftc válasza Dryman (#44271) üzenetére


ftc
nagyúr

idézek mi is a TDP ezért nem lehet így számolni...

DP is not the maximum power the CPU may generate - there may be periods of time when the CPU dissipates more power than designed, in which case either the CPU temperature will rise closer to the maximum, or special CPU circuitry will activate and add idle cycles or reduce CPU frequency with the intent of reducing the amount of generated power.

TDP is usually 20% - 30% lower than the CPU maximum power dissipation.

Intelnél jobban lehet tervezni...AMD-nél inkább ez az érték a hűtésekre szolgál.

A mérnökúr más számolást vesz alapul mindig..... pontosan tudni kellene mekkora áramot vesz fel a CPU stb nah onantól pontos a számolás.. de abban megállapodhatunk, hogy 120W kevés lesz

(#44273) Dorien válasza ssolitude (#44263) üzenetére


Dorien
veterán

Ha fémdobozban van a 120W-os táp, akkor biztosan elbírja. :K

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44274) Dryman válasza Dryman (#44271) üzenetére


Dryman
aktív tag

Megnéztem a gyári HP pavilion minipc-m tápját, ez 145W-ot ír adatlapja szerint, igaz zárójelben ott van hogy peak 185W....típus szerint ez Delta táp, és remélem működni fog még egy jó darabig...:)
Igaz ebben a kis gépben normál méretű 3,5'" hdd van, lehet ezokból is több a fogyasztása mint Joe kisgépének...meg gondolom még az is rátesz egy lapáttal hogy nem egy mai technológia....:)...HP szerint Athlon X2 BE (45W) processzorig bővíthetném......
Ebből én is arra következtetek amit ftc mondott, azaz csalóka érték az amd tdp-je, de alapszámolásnak jó!
Bocs a Mérnökúrért, de tudtam hogy emiatt pontosan utána fogsz nézni....:)
Nemhiába, a Mérnökúr nagyon alapos! :R

[ Szerkesztve ]

(#44275) ssolitude válasza Dryman (#44265) üzenetére


ssolitude
őstag

Hát köszi a gyors választ. Ez egy ilyen házikó, ebbe építenék bele egy konfigot. De akkor ha jól értem nem járható út.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44276) ftc válasza Dryman (#44274) üzenetére


ftc
nagyúr

Jah alapszámolásnak tökéletes... Azért én raknék rá egy 200-s tápot mindenképp...tápnak is jobb,hogy nem megy fullon

(#44277) Dryman válasza ssolitude (#44275) üzenetére


Dryman
aktív tag

a képen úgy látszik mintha az előlap eltolható lenne.....a jack dugó méretét összevetve a doboz "vastagságával", nem egy bizalomgerjesztő a helyzet.....
ezt a dobozt valami full itx-es platformra tervezték......gondolom valami atom-os intel vagy via eden-es vonalra....vagy a via új kétmagosára......
Láttam mostanában gyári amd hűtőt a tandsba...fingom sincs milyen procira aplikálta ra Jazzos, de jóval kisebb volt mint egy megszokott am2-es hűtőtömb......ebbe a házba az a kicsinyített modern amd hűtő sem férne el!

[ Szerkesztve ]

(#44278) ftc


ftc
nagyúr

HDD-t elcserélnék vmi hűtőre

(#44279) ssolitude válasza Dryman (#44277) üzenetére


ssolitude
őstag

A leírás szerint belemegy a mATX lap.
Egy Zotac ION ITX-em van, abból akarok TV-s gépet csinálni, de annak van háza.
A mostani TV-s gép (mATX) meg jönne ide az asztalra, valami kis házikóba. De azt hiszem ezt át kell rágnom mégegyszer.
Sajna ezek az Atom-os cuccok nagyon remekek, de kicsit gyengécskék. Már a web is meg tudja rogyasztani, ha valami komolyabb flashes, vagy activeX-es oldalt kell betöltögetni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44280) Dryman


Dryman
aktív tag

Ilyesmi volt az uj kis amd hűtőcske, de gondolom ez valami sempron vonalra van...

(#44281) ftc válasza Dryman (#44280) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez megy a Phenomokra elvileg:

Ilyen volt a régi AMD procikon:

(#44282) Dryman válasza ftc (#44281) üzenetére


Dryman
aktív tag

Jaja....számomra még mindig rejtély hogy miért nem tudja a gyártó a venti közepére ragasztani a matricát....olyan kiábrándító....elkúrni ezzel egy amd dizájnt....
mínusz 20 szem rizs a kínai biorobotnak ebédre, és rögtön nem csapnák így össze a munkát....:)

[ Szerkesztve ]

(#44283) ftc válasza Dryman (#44282) üzenetére


ftc
nagyúr

Hat a gyártót kellene megkérdezni...amúgy ez jó kérdés....ki gyártja ezeket a hűtőket?

(#44284) Dryman válasza ftc (#44283) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nemtudom....de bármelyik más coolergyártó törekszik a megjelenésre, intel-nél még bevagdossák a matricát is hogy nehogy megpróbáld leszedni sérülés mentesen...ja és valahogy középre sikerül ragasztani mindig.....sajnos amd-nél ez nem szempont....

(#44285) ftc válasza Dryman (#44284) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez a specialitás...amúgy mióta AMD-m van ilyen hűtőket adnak :D

anno Socket A-hoz ugye nem adtak akkor milyen jó hűtők voltak

(#44286) Jazzos válasza Dryman (#44280) üzenetére


Jazzos
tag

athlon ii-höz is ezt adják :) :K

(#44287) ftc válasza ftc (#44285) üzenetére


ftc
nagyúr

Ide csak a selejt jön :W

(#44288) Dryman válasza Jazzos (#44286) üzenetére


Dryman
aktív tag

Akkor valószínűleg te leszel ssolitude embere, és méricskélhetsz majd, hogy befér e a "kisborda" a kinézett plédobozba...
Én majd akkor építek minipc-t ha befér majd egy sprotni füstölthalas lapos konzervdobozba tápostól mindenestől....
a cucc fantázianeve SPROTNIPC lesz....ugyis a füst a lényeg, az meg benne van alapból a dobozban.....:) nembeszélve az olajhűtésről...:)

[ Szerkesztve ]

(#44289) Dryman


Dryman
aktív tag

Tudom hogy nem illik ide a politika, de ma kaptam meg a magánnyugdíjpénztári értesítőmet.....méghogy nem volt jó a reálhozam....ha a banki megtakarításaim is ennyit hoztak volna, akkor bizony nem lenne okom panaszra....jó ez az állami negatív kampány, csak hogy ne merjen maradni a paraszt....

(#44290) Jazzos válasza Dryman (#44289) üzenetére


Jazzos
tag

Én "Évgyűrűk"-ös vagyok és meg akartam nézni mennyit hozott... de csak 2009-től lehet nézni adatokat, a 2008-as nagy bukást valahogy lehagyták... [link] de ahogy nézem, másik oldalakon is.

(#44291) ftc válasza Dryman (#44288) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha belerakom mit kapok?
#44289-re nálunk is ezt csinálta az előző kormány mindenki lépjen ki mindenhonnan...átvágás az egész stb. Voltak akik elhitték,de aki utána számolt az tudta semmi ok a félelemre még mindig több lesz neki mintha amúgy kapná csak

[ Szerkesztve ]

(#44292) cellpeti


cellpeti
veterán

Nem tudja valaki, hogy mikor lesz itt Győrben végre digi internet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44293) Jazzos válasza cellpeti (#44292) üzenetére


Jazzos
tag

Én kb. egy éve használom itt Győrben :DD

(#44294) zsigee válasza cellpeti (#44292) üzenetére


zsigee
tag

Győrben van Digi Internet. Vagy nem erre gondoltál? ;] [link]
:)) :))
Stabil, megbízható... :C

[ Szerkesztve ]

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#44295) Coyot válasza zsigee (#44294) üzenetére


Coyot
őstag

Valamint gyors és olcsó :)

Má' nem

(#44296) cellpeti válasza Jazzos (#44293) üzenetére


cellpeti
veterán

de Győrszigeten nincsen :W , vagy van? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44297) cellpeti válasza zsigee (#44294) üzenetére


cellpeti
veterán

ti most szivattok engem? és vajon itt szigetre is be lehet vezetni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#44298) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A nagyoktól kérdezném. Avidemux-ban, virtualdub-ban be lehet valahol állítani azt, hogy mekkora legyen a kimeneti kép mérete ha konvertálom? :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44299) Kis Joe válasza Weaver (#44249) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Phenom X3 8600?
dobtam egy privátot is....

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#44300) Kis Joe válasza Dryman (#44288) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

A HP-nak van egy 1,5 sprotni méretű gépe :D
Hamarosan akkor építheted :DD

ftc: milyen hűtő kellene és milyen hdd-re cserélnéd?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.