Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) jamba válasza tserrof77 (#32398) üzenetére


jamba
csendes tag

De még mennyire :K :K :K

Ez is nagyon igaz: [link]

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#32402) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ezt is érdemes nézegetni:
[link]
[link]

(#32403) kjanek


kjanek
csendes tag

Sziasztok!

Eladó apróságok.

Dell Latitude D630
-Intel Core 2 Duo T7100 (1.8GHZ)
-2 GB DDR2 RAM Hynix 667MHZ 2x1GB
-Intel GMA X3100
-14,1" LCD (WXGA) 1280x800
-Fujitsu 80GB HDD SATA 7200RPM
-DVD-ROM
-Intel PRO/Wireless 3945ABG
-Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet Controller
-Bluetooth
-100%-os akksi
-Magyar billentyűzet
-Kensington Lock
-Garanciával
-Kitűnő állapotban

Linksys WRT610N Simultaneous Dual-N Band Wireless Router
Vadonat új, bontatlan fóliázott dobozban.

Kensington MicroSaver Notebook Lock (64020)
Bontatlan, dobozos.

Intel Pentium 4 2.80GHZ/512/533 Northwood
SL6QB
SL6PF

Légyszíves privátban érdeklődjetek.

(#32404) cOxeR válasza Balinov (#32399) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem nem volt vele bajom. :)

(#32405) Taki_


Taki_
csendes tag

Vki keresett itt bontott téglát... Találtunk :DDD Na ki találj ki hol készültek a kpépek?! ;)

http://Flickr.com/T4KI

(#32406) tserrof77 válasza Taki_ (#32405) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez nem a Duna-part, ahol az a mittudoménmilyen csónakházat bontják? Dózsa rakparton...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#32407) Jazzos


Jazzos
tag

Az élet négy üvegben:

(#32408) cellpeti válasza cOxeR (#32397) üzenetére


cellpeti
veterán

1000 hála!

Még mindig senki a NAS-ra?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32409) jamba válasza cellpeti (#32408) üzenetére


jamba
csendes tag

Szerverem az nincs de kezdésnek mindjárt itt van hozzá két alkatrész:

[link]

[link]

-----------------------------W.o.T.-------------------------------------

(#32410) cellpeti válasza jamba (#32409) üzenetére


cellpeti
veterán

ez eddig már 10k,18kért egészet veszek...

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32411) madve válasza cellpeti (#32408) üzenetére


madve
tag

Mit szeretnél NAS-szel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32412) cellpeti válasza madve (#32411) üzenetére


cellpeti
veterán

Nagyjából,hogy hogy működik? Neked van,mert akkor privibe lenne eléggé sok kérdésem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32413) Balinov válasza cellpeti (#32412) üzenetére


Balinov
félisten

johet kozosbe is, sooot, mert engem is erdekelne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32414) cellpeti válasza Balinov (#32413) üzenetére


cellpeti
veterán

Na akkor kezdeném:

USB és RJ45-ről egyszerre nem lehet használni ugye?
Ha WiFi routerre kötöm,akkor WiFin lehet róla filmet nézni?(vagy hülyeséget kérdezek)
Fix IP kell neki? (Mintha ezt olvastam volna)
Mivel IP-vel rendelkezik,ezért mindenhonnan el lehet érni,igaz? Akár 50-80kmről is,igaz?
Saját kezelő felülete van,igaz?
Hogy tudom TV-re csatlakoztatni,illetve zenét hallgatni róla? Ezen az oldalon olvastam róla!
Illetve nem kell hozzá PC,hogy menjen,ugye?
RAID csak 2 lemez esetén használhaó,igaz?

Asszem egyenlőre ennyi,de Balinov te is kérdezz!

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32415) madve válasza cellpeti (#32414) üzenetére


madve
tag

Mivel nekem jelenleg nincs, de volt és szeretnék is egyet ezért van némi tapasztalatom.

USB és RJ45-ről egyszerre nem lehet használni ugye?
Ezt típusa válogatja. De általában mindegyik működik egyszerre.

Ha WiFi routerre kötöm,akkor WiFin lehet róla filmet nézni?(vagy hülyeséget kérdezek)
Természetesen, csak kell egy olyan eszköz ami tudja a hálózati lejátszást. Van olyan NAS is amelyik USB-jbe WIFI adaptert dugsz és onnan olyan mint egy megosztott hálózati meghajtó.

Fix IP kell neki? (Mintha ezt olvastam volna)
Mivel IP-vel rendelkezik,ezért mindenhonnan el lehet érni,igaz? Akár 50-80kmről is,igaz?

Ezt a kettő kérdést összekötném. Nem kell hozzá fix IP. DYNDNS-sel elérhetővé lehet tenni. Innen ha valahol van Internet akkor elérhető. De természetesen a fix IP is jó...

Saját kezelő felülete van,igaz? - Igen

Hogy tudom TV-re csatlakoztatni,illetve zenét hallgatni róla? Ezen az oldalon olvastam róla! Illetve nem kell hozzá PC,hogy menjen,ugye? - Vannak olyan eszközök amik pl. popcorn, egyből megold neked mindent. TV-re köthető, van benne netes dolgok stb...

RAID csak 2 lemez esetén használhaó,igaz? - Igen kell hozzá legalább kettő. Igazság szerint itt az adatbiztonság miatt érdemes tükrözni a HDD-ket...

Mire szeretnéd használni? WEBszerver, file-ok távoli elérése, torrent, vagy csak filmeket néznél róla? Mert ha inkább a "TV-s" szegmens érdekel akkor Popcorn-t ajánlanék. Ha inkább a klasszikusabb értelemben használnád akkor a D-Link DNS és a Synology-kat ajánlanám. Érdemes gyorsabb processzorosokat és minél több memóriával rendelkező típust érdemes választani. Igaz ezen paraméterek dobják meg az árát rendesen...
Ez nem reklám de én egy kb. ilyenre hajtok : [link] Az adatlapján meglátod a képességeit. Vagy egy DNS-323. Igaz nekem nem létszükség a 2 lemez és a raid...
Röviden annyi. Ha van még kérdésed csak nyugodtan...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32416) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Keresek 80-120Gb vagy e feletti 2,5" pata vinyót, akár usb-s külső házzal együtt is (ekkor lehet sata is), de anélkül is jó, természetesen hibátlan állapot előnyben.
Pü ha kallódik ilyesmi nálad...

:R

Ne dudálj, küzdj !

(#32417) cellpeti válasza madve (#32415) üzenetére


cellpeti
veterán

Őszinte leszek én a D-Link DNS-313 néztem ki,nincs ennyi pénzem ilyesmire,annyira nagyba nem űznéma dolgokat.

"Ha WiFi routerre kötöm,akkor WiFin lehet róla filmet nézni?(vagy hülyeséget kérdezek)
Természetesen, csak kell egy olyan eszköz ami tudja a hálózati lejátszást. Van olyan NAS is amelyik USB-jbe WIFI adaptert dugsz és onnan olyan mint egy megosztott hálózati meghajtó."

milyen eszköz kell pontosan?

Simán rádugom,akkor még nem lehet róla lejátszani? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32418) madve válasza cellpeti (#32417) üzenetére


madve
tag

Azért nem tudod lejátszani mert nincs olyan eszköz ami összekötné a TV-ddel... Kell egy médialejátszó.

A 313 jó csak a szerény hardware felépítése miatt igen sok megkötéssel használható... Annak utána kell nézni, hogy egyáltalán lehetséges-e hogy WIFI adapterrel együtt vezetéknélküli NAS-é válljon. Ennyire sajnos nem ismerem.
Egy biztos, hogy ehhez még kell egy médialejátszó. Ezzel még csak a tárolást oldod meg...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32419) #35685120 válasza vviktor1 (#32416) üzenetére


#35685120
törölt tag

Ment PÜ!

(#32420) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Volna egy eladó Canon fényképezőgép. Canon S5is. Vadi új, dobozában, garival. 65e magyar forintért.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#32421) cellpeti válasza madve (#32418) üzenetére


cellpeti
veterán

És hogyha notin akarnám nézni WiFivel a filmet,még úgyse megoldható? :U

Amúgy főleg FTP-nek kellene,filmeket,zenéket,képeket tárolni.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32422) madve válasza cellpeti (#32421) üzenetére


madve
tag

Notival simán... Csinálsz egy mediaszervert, a notival rácsatlakozol és már nézheted is. FTP-re jó lesz. Mondjuk azt az egyet nem tudom, hogy a 313-ast rákötöd vezetékkel a WIFI routerre, és mondjuk a notiddal WIFI-n keresztül filmet nézve mennyire lesz lassú.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32423) cellpeti válasza madve (#32422) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezt olvastam az egyik cikkben:

Megosztás a hálózaton

Egy Gigabites vezeték nélküli n-es routert (pl. DIR-655) hálózatba kötve akár vezeték nélkül is élvezhető a korábban kizárólag vezetéken keresztül megszokott sebesség. A DNS sorozat eszközeit akár 10-15 felhasználó is használhatja egy időben úgy, hogy ez nem fogja vissza egyetlen számítógép teljesítményét sem. A távoli elérést a beépített FTP szerver biztosítja.
Amennyiben a hálózati megosztási funkciókra nincs szükség, a készülék egy USB 2.0 porton keresztül közvetlenül a PC-re is csatlakoztatható.

Hát egye fene,akkor rátolom vezetékre addig a notit! :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32424) Balinov válasza cellpeti (#32421) üzenetére


Balinov
félisten

igen,bar olvastam olyat par honapja,hogy ezek a NAS-ok kb 2-3mbyte/sec-et tudnak meg gigabites halon is. Wifivel lehet,hogy a 720p/1080p sem fog menni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32425) Balinov


Balinov
félisten

ja,joreggelt! vegre prentek!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32426) cellpeti válasza Balinov (#32424) üzenetére


cellpeti
veterán

Értem,majd kiderül,ha sikerül vennem egy ilyet!

mennyit fogyasztanak ezek,amúgy? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32427) madve válasza Balinov (#32424) üzenetére


madve
tag

Azért vezetéken olyan 6-7 k-val kellene mennie. A jobbak még gyorsabbak is... Wlan-on keresztül tapasztalatom szerint 1,2-1,5 k körül. Viszont ez a 1080-hoz lehet kevés... Az igazi egy N draft-os router lenne, N-es wlan kártyával...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32428) Balinov válasza madve (#32427) üzenetére


Balinov
félisten

hm...lehet keverem az usb-s LaCie kulso vinyom sebessegevel? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32429) madve válasza cellpeti (#32426) üzenetére


madve
tag

15-20 W körül mértem. Igazából ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor egy jobb minőségűt veszel. Inkább spórolni kell egy jobbra, mint utána bosszankodsz...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32430) Balinov


Balinov
félisten

D-Link DNS 313-nak mik lehetnek a nyugjei? Lattam ilyet egesz emberi aron (€88). torrent klienst lehet-e rajta mukodtetni meg esetleg lehet hozza usb-n + vinyot kotni? vagy ezt nem tudja?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32431) cellpeti válasza madve (#32429) üzenetére


cellpeti
veterán

PErsze,hogy elfogadom a tanácsot,de a pénztárcám nem erre szabott sajnos.
Ez a 18k-s ár is már lassan veri a felső határt... :O

Esetleg valami más márkába tudnál ajánlani,csak úgy körbelesnék...

Balinov:

Teszel bele egy 1Tb winyót minek bele még plussz winyó?
Torrentkliens alapba van benne,ha jól olvastam,

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32432) Balinov válasza cellpeti (#32431) üzenetére


Balinov
félisten

van egy 750-esem a kulso vinyobol,ami mar benn figyel a gepbe. Ez egy seagate. Viszont ez is olyan hamar megtelt, hogy ihaj...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32433) cellpeti válasza Balinov (#32432) üzenetére


cellpeti
veterán

hát...nekem is mindenki panaszkodik.

Én még sose tettem tele még egy 160GB winyót se. :N :N

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32434) madve válasza Balinov (#32430) üzenetére


madve
tag

Vannak nyűgjei. Egyrészt lassú. Torrentklienssel max 10 torrent. Különben állandóan fagyogat. De ez a 10 mellet nagyon lassúvá válik. Ez a szerényebb hardware felépítés miatt van. A plussz külső HDD-t szerintem nem kezeli...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32435) Jazzos válasza madve (#32434) üzenetére


Jazzos
tag

Sztem pont ezek miatt érdemes külön gépet összedobni, amin torrentezhetsz. Brámit dobhatsz rá, nincsenek hardver, szoftver megkötések. Itt meg várhatsz az új firmware-re, aztán vagy jó lesz vagy nem.

(#32436) madve válasza cellpeti (#32431) üzenetére


madve
tag

A raidsonic Icybox 4220b elég jónak tűnik. Igaz raid-ben van baja a Samu HDD-kel. Az használtan elég jó áron szoktak lenni.
Vagy a drágább kategóriák Synology. De az sokkal drágább...
Én személy szerint egy 323-as Dlinkre hajtottam, de lehet hogy a Synology közül lesz egy. Csak most éppen a gépem fejlesztem...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32437) madve válasza Jazzos (#32435) üzenetére


madve
tag

Hát igen. Ez is egy érv. Csak mondjuk a fogyasztás se mindegy. Bár egy kisfogyasztású PC és az NAS közötti árkülönbség miatt kb 5 év mire megtérül a fogyasztás.
A firmware-el kapcsolatban, annyi jön ki mint állat. Igaz nem hivatalos, de a háziak sokkal megbízhatóak.
A másik érv hogy NAS hogy pl. egy PC-hez tudás is kell. Mondjuk ha nem csak torrentezni akarsz, hanem pl. ftp szerver, web szerver ilyesmi akkor inkább linux és ahhoz nem árt érteni... :R

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32438) cellpeti válasza Jazzos (#32435) üzenetére


cellpeti
veterán

Igazad van valahol.

De FTP szerónak bőven jó a DNS 313,torrentezni,meg ugyis a gépen akarok,vagy majd meglátjuk.
Sztem kezdésnek nem rossz cucc. Meg az jó dolog,hogy éjjel nappal van egy tárolód. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32439) Balinov válasza madve (#32436) üzenetére


Balinov
félisten

es Synlogogy kozul melyik model mert latok itt 127eurostol 500+ eurosig..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32440) madve válasza Balinov (#32439) üzenetére


madve
tag

DS109 vagy 109+. Bár az utóbbi durva áron van már picit...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32441) madve válasza cellpeti (#32438) üzenetére


madve
tag

Kezdésnek bőven jó. Aztán majd meglátod, hogy mire akarod még használni és annak megfelelően cseréled le...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32442) Balinov válasza madve (#32440) üzenetére


Balinov
félisten

220 vagy 330 eurot nem szanok ra. annyit nem er, inkabb veszek egy hasznalt netboot es visszavagom a 750-es tengerkaput a rekkbe..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32443) cellpeti


cellpeti
veterán

Esetleg olyan nem létezik,amibe 2,5" hdd menne és a rack is kisebb?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32444) madve válasza cellpeti (#32443) üzenetére


madve
tag

Az ASUS-nak vann olyan routerei amikbe 2,5"-os hdd-k mennek. Az ASUS viszon nagyon bug-os.. De lehetséges, hogy léteznek más megoldások is...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32445) madve válasza Balinov (#32442) üzenetére


madve
tag

Hát igen. Nem olcsók...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#32446) ftc


ftc
nagyúr

Napot mindenkinek

(#32447) okiDoki válasza ftc (#32446) üzenetére


okiDoki
tag

Kösz, de már lement...

0,0

(#32448) ftc válasza okiDoki (#32447) üzenetére


ftc
nagyúr

én nekem most kezdődik...végre normális net közelében vagyok....végre kereshetek GaN-ra anyagot

(#32449) Dorien válasza okiDoki (#32447) üzenetére


Dorien
veterán

Hogysmint?
Sok macskaherélés volt ma? :D

Piszu jól van, kicsattan az egészségtől. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#32450) VinoRosso válasza ftc (#32448) üzenetére


VinoRosso
veterán

mi az a a gan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.