Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) shteer válasza apollo12 (#31850) üzenetére


shteer
titán

mit írtál át?

..szerintem jónak tűnik

(#31852) apollo12 válasza shteer (#31851) üzenetére


apollo12
veterán

fan control range-t 30-ról 10 re de semmi nem történt

(#31853) Bjørgersson válasza apollo12 (#31852) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én is nemrég próbálkoztam vele, úgy tűnik, a vezérlő miatt nem tudnak 30% alá menni a ventik, gondolom akkor már leállnának az alacsony feszültség miatt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31854) apollo12 válasza Bjørgersson (#31853) üzenetére


apollo12
veterán

pwm vezérlés van, fix a feszültség elvileg

[ Szerkesztve ]

(#31855) apollo12


apollo12
veterán

lenne egy másik kérdés valahogy a gpu boost ot ki lehet iktatni a vga bol ?

(#31856) ittakary válasza apollo12 (#31855) üzenetére


ittakary
nagyúr

nem, sehogy

(#31857) kicsipapucs válasza ittakary (#31856) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez nem igaz.
apollo: Ki lehet, de miért szeretnéd? Órajelugrálásból adódó tearing miatt?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#31858) apollo12 válasza kicsipapucs (#31857) üzenetére


apollo12
veterán

igen az miatt lenne

(#31859) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy Zotac GTX 770 AMP! vga, amire a win 10 64 bit 43-as hibát dob abba a konfigba ami az adatlapomon van, a kártya így került hozzám, nem tudok az előéletéről. Ventik felpörögnek, ad gépet is valami minimális felbontásban, mit kellene csinálnom vele?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31860) Bjørgersson válasza sagit (#31859) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ilyet találtam, megy az angol?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31861) sagit válasza Bjørgersson (#31860) üzenetére


sagit
addikt

Megyeget de nem vagyok perfekt. Ezt én is megtaláltam amúgy. DDU-val safe-módban gyalultam a drivert, restart, majd az utolsó drivert feltoltam, látszatra minden fasza, restart majd ismét rossz.

Utána kézzel is megpbáltam, látszatra megint jó de restart után semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31862) ittakary válasza sagit (#31859) üzenetére


ittakary
nagyúr

Halott a vga
Valami hiba van a NYAKon vagy memoria vagy GPU hibas...

Tipikus jelenseg ilyenkor h driver telepites utan meghal a cucc.

Kuka ha nem vagy mikorelektronikus es nem ertesz hozza h kimeregesd h hol van a hiba!

(Mennyit adtal erte? Multkor iphone topikban is valami felhalott telot probaltal eletre kelteni :D )

[ Szerkesztve ]

(#31863) sagit válasza sagit (#31861) üzenetére


sagit
addikt

Senki? Mindenesetre meghirdettem rosszkent

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31864) NFree válasza sagit (#31863) üzenetére


NFree
addikt

Én azért megnézném itt ph-n hogy nem-e tudja javítani valaki, hátha elmegyeget akkor még egy darabig. [link]

vga

(#31865) sagit válasza NFree (#31864) üzenetére


sagit
addikt

írtam neki, köszi :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#31866) tamastoth


tamastoth
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Gigabyte GTX760 2GB DDR5 GV-N760OC-2GD R2.0 kártyám, és egy ideje fura dolgokat produkál. A helyzet a következő. Elindul a gép, minden OK. Hőmérséklet perfekt, 0% GPU használat windowsban.
Elkezdek valamit játszani, van 120 FPSem, a GPU kihasználtásga 60%. Játszom 15 percet, és minden ok nélkül leesik az FPS 18-20-ra, a hőmérséklettel semmi gond, ellenben a GPU kihasználtsága folyamatos 98-99%. Kilépek a játékból és így marad a kihasználtság. Bármi mást indítok el, szaggat, játszhatatlan.
Ha újraindítom a gépet, megint OK minden, amíg el nem jutok eddig a pontig. Egyelőre nem jöttem rá mi okozhatja.

Amit próbáltam:
- Feladatkezelőből zárogattam be dolgokat, semmi nem vitte vissza alacsonyra a GPU kihasználtságot, maradt 98%.
- Driver leszedés cleanerrel safe modeban, aztán normalban, majd két-három régebbi driver telepítése
- Másik játék, ott is produkálja, sőt lehet hogy ha nem is indítok el játékot, akkor is fogja csak max hosszabb idő után.
- nvidia experience, nvidia audio cuccok eltávolítása (olvastam hogy ezek okozhatnak driver problémákat.

Van bárkinek valami ötlete mielőtt megpróbálom a windows reinstallt? :) Köszi előre is!

(#31867) kicsipapucs válasza tamastoth (#31866) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem lehet, hogy az orajeleid valamiert erosen visszaveszi a kartya?
Mennyi a jatek inditasat kozvetlenul kovetoen es a hiba jelentkezese utan a gpu orajeled es hofokod?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#31868) Bjørgersson válasza tamastoth (#31866) üzenetére


Bjørgersson
félisten

GPU Sharkkal nézd meg, hogy nem használja-e valami feleslegesen a videokártyát, aminek nem kellene.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31869) tamastoth válasza kicsipapucs (#31867) üzenetére


tamastoth
csendes tag

Köszi a válaszokat. Úgy fest, hogy nem kell hozzá játék sem.
A ctfhost.exe nevezetű csoda eszi meg a GPUShark szerint. Most próbálom eltávolítani. Szólok, amint sikerült, hogy mi az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#31870) tamastoth válasza Bjørgersson (#31868) üzenetére


tamastoth
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a tippet, kerestem ilyen programot, ami real time nézi, hogy milyen taskok futnak és esznek ezt-azt (főleg GPU ugyebár jelen esetben).
Lényeg a lényeg, hogy mióta azt a vírust? sikerült eltávolítani, már semmi probléma.

(#31871) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Nem tudom ez megfelelő topic e de...
Mit gondoltok, 42 ezerért jó vétel a Giga GTX 670 2GB Windforce 3X? Novemberig még garis.

(#31872) Bjørgersson válasza tamastoth (#31870) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyon szívesen. :)

zsoltdeak17 40-re nem tudod lealkudni? Vagy ez már a lealkudott ár? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31873) Mika1227


Mika1227
őstag

Egy 770 4gb-os kártya gyorsabb illetve jobb vétel lenne mint egy 960?

kovy29:de miért? Mindenképp 960?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31874) Bjørgersson válasza Mika1227 (#31873) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem.

A 960 megjelenésekor mindössze pár % volt a 770 előnye, ami azóta valószínűleg csökkent az új drivereknek köszönhetően, s azon sem csodálkoznék, ha azóta megfordult volna a helyzet. Továbbá ott van még, hogy a 770 régebbi architektúra, többet fogyaszt (bár ez keveseknél szempont), kevesebb gari van már rá, ha van egyáltalán. Így hirtelen ennyi jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31875) Yézi válasza Bjørgersson (#31872) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Örülök, hogy az eladó belement az utánvétbe, inkább nem alkudozom... :DDD

(#31876) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok a nem "fantom" gtx 770-rol mik a velemenyek? Hang es tuning erdekelne. Koszi!

(#31877) regener válasza perecKING (#31876) üzenetére


regener
veterán

Ismerősnek volt, de lecserélte egy 780 ASUS DC2-re, mert hiába volt 3 venti ami lassabban pöröghet mégsem volt halk és annyira hűvös sem amikor ráeresztett 1-1 éhesebb játékot (BF4 pl.).

[ Szerkesztve ]

(#31878) Mika1227 válasza regener (#31877) üzenetére


Mika1227
őstag

És a Phantomról mi a vélemény?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#31879) perecKING válasza regener (#31877) üzenetére


perecKING
senior tag

:((( Nemreg adtam el a 3 ventis Zotac-om :DDD ez a gainward zsir uj es annyiba lenne mint amennyiert azt eldtam... :(

(#31880) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
gigabyte gtx 760 oc-nak szerintetek mi az ideális hőmérséklet egy komolyabb játéknál? Nálam pl dying light alatt 75-76 fokra felmegy és emellett 68%-on a van a venti és rohadt hangos, másnak is hasonló?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#31881) ittakary válasza AllTheBest (#31880) üzenetére


ittakary
nagyúr

Giga az sajnos a hangosabb fajtából való

ASUS DC2 nálam síri csendben volt minden üzemállapotban

(#31882) Redmanus82


Redmanus82
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Palit GTX770 (4Gb/SKHynix), ami működik, de szemetel.
Alapvetően ritkán alig látható apró zavarok jelennek meg a képernyőn, leginkább a betűknél látszik, de most ahogy ezt írom még semmi zavart nem láttam. OpenGL-el semmi gond (Furmark szépen megy, burn-in teszten 76-78 fok) viszont Heaven Benchnél (DirectX) piros fénycsóvák, és apró kockák jelennek meg a teszt közben elejétől fogva.

Kérdés az, hogy pontosan mi okozhatja a hibát?
BGA chip? VRAM Chip? Esetleg VRAM körül valahol egy mikrokondi?

Nem tudom valaki benne van-e ennyire a témában itt, remélem igen :)

Ami már megtörtént:
- Komplett BGA Reball (chip eltávolítva a lapról, újragolyózva, visszaforrasztva)
- Összes nem SMD kondenzátor cseréje két soron


Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#31883) NFree válasza Redmanus82 (#31882) üzenetére


NFree
addikt

Ha visszább veszed az órajeleket(gpu/Memoria) akkor is csinálja?

[ Szerkesztve ]

vga

(#31884) Redmanus82 válasza NFree (#31883) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

A rendszerbetöltés alatt is láthatóak a kis artifactok, szóval a pihenő üzemmódjában is generálja a hibát, az órajeleknek valymi nemsok közé lehet hozzá, valami hardveroldali rothadása lehet sztem, csak ugye nem tudom már merre keressem...
Mondjuk előfordulhat hogy magán a bga chipen lévő mikrokondik egyike pusztult meg, ámbár nagyító alatt külsőleg minden ép.

[ Szerkesztve ]

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#31885) NFree válasza Redmanus82 (#31884) üzenetére


NFree
addikt

Én nem nagyon értek hozzá , de sztem memóriaval is gond lehet, tulhuzáskor produkálnak ilyen kis kockákat ha nagyon meg vannak huzva , gpu-nál inkább elszáll driver hibával, igaz ez mind tuningnál jön elő.
Meg kellene nézni rajta a memcsiket ujra bga-zni lehet cserélni. Nem tudom , hogy megéri-e a fáradságot, ha esetleg van egy döglött 770 ed is amiröl át lehetne pakolni az alkatrészeket akkor talán megérné, ha olcsó a szakember.
Maga a gpu nehezen döglik meg de ha megdöglik akkor se kép se (hang).
Itt ph-n beszéltél a sráccal aki javít kártyákat , ő csak meg tudja mondani mi lehet a gond.(szakember)elvileg.

[ Szerkesztve ]

vga

(#31886) Redmanus82 válasza NFree (#31885) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

Nos, hát én is "szakember" volnék, van donor kártya, arról vettem le a kondikat. A BGA-t magam forrasztottam újra, sajnos nem változott semmi, ami arra utal hogy vagy a chip szart be, vagy a chipen egy mikrokondi, esetleg vram körül egy mikrokondi/smd alkatrész. Vram felválást valószínűtlennek tartom, talán 10000-ből 1 esetben előfordulhat ilyesmi.

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#31887) trancemusic válasza Redmanus82 (#31886) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szvsz a tokozáson belül van a hiba.
A gpu nem éri el a vram bizonyos részeit,mert a chipből kivezetett vezetőszálak egyike sérült.
Ez magyarázza az idle hibát is.
Ugyanilyen hibát produkál a karim 8ghz fölé húzott vrammal.
Akkor sem éri el a gpu a vram egy részét, de speciel ekkor az oc miatti hibás működés miatt.

Remélem nem írtam butaságot, én user vagyok, nem szakértő...

(#31888) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Nekem is van egy hasonló jellegű problémám a kártyával, bár nekem nem kockásodik a kép, hanem van, hogy pár mp-re besötétedik a monitor, majd újra visszaadja a képet. Szimulátorozom, autó versenyzem és elég probléma, ha ezt itt-ott megcsinálja a grafikusom, legalább is erre gyanakszom. Már meg van egy pár éve a kártyám, de elejétől fogva csinálta, régebben ritkábban, mi lehet a gond? Nem volt húzva a rendszer soha, minden alap! Egy GTX 760 eVga-ról van szó! a többi adatot az adatlap alatt látjátok!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31889) Bjørgersson válasza JONAS77 (#31888) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A tálcán nem szoktál kapni ilyenkor egy hibaüzenetet, hogy a "képernyőillesztő nem válaszolt majd újraindult"?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31890) JONAS77 válasza Bjørgersson (#31889) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Néha igen, de nem mindig, azt is észrevettem, hogy párszor a windows megváltoztatja a tálcát is, aero-t beállitja normál tálcára!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31891) *Ropi* válasza JONAS77 (#31890) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amikor "a képernyőillesztő nem válaszolt majd újraindult" hibaüzenetet kapod, akkor a TDR néven elhíresült hibajelenséggel találkozol (VGA driver hiba), amikor pedig a Windows tálca visszaáll alapra, akkor a WinSAT.exe indul el a háttérben (általában hajnali 1 órakor: ez a Windows élményindex hardvertesztje, ami a vezérlőpult / rendszer ablakban keresztül érhető el: néha magától elindítja a Windows).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31892) JONAS77 válasza *Ropi* (#31891) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Akkor ezek szerint csak driver hiba? Csak nem értem, hogy már lassan négy éve használom a grafikust és mindíg előjön ez a hiba, az nvidia nem orvosolja, és a fekete képernyő? Ez szintén a TDR-nek köszönhető?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31893) *Ropi* válasza JONAS77 (#31892) üzenetére


*Ropi*
félisten

A TDR hiba (ha jól tévedek) dióhéjban annyi, hogy a GPU órajelváltási kötöttségei (bizonyos minimálisan meghatározott ideig egy órajel sebességen kell maradnia, tehát pl. P0-ban vagy P3-ban, stb.) miatt nem válaszol a drivernek és az ezt hibaként érzékeli. Ekkor feketedik el a kép, aztán amikor vált a kártya, akkor visszajön a kép.

Az nVidia orvosolta: nekem pl. a régi kártyámmal (Zotac GTX460) volt de driver frissítéssel elmúlt, a mostani 760-ason meg egyáltalán elő sem jött.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31894) Bjørgersson válasza JONAS77 (#31890) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Melyik drivert hasznalod? Melyik a legujabb jatek, amivel jatszol?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31895) JONAS77 válasza Bjørgersson (#31894) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Minden játéknák, rFactor2, Project Cars. Van, amikor csak netezem és elsötétedik a monitor. Szóval ezt nem értem, a legfrisebb driver van fent, de mindegy melyik, régi vagy új megcsinálta már párszor akkor is!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#31896) perecKING válasza regener (#31877) üzenetére


perecKING
senior tag

Csak vettem egy ilyet.... :)
Meglatjuk milyen. Remelem kis tuningal hozza egy gtx780 alap szintjet.

(#31897) Redmanus82 válasza JONAS77 (#31895) üzenetére


Redmanus82
csendes tag

A kártyád Blackscreen-ben szenved, BGA felválásos lesz. Egyre sűrűbben jelentkezik, majd egyszer csak nem fog adni képet. (lehet hogy már tapasztaltad, hogy bekapcsoltad a gépet és nem adott képet a kártya, majd kikapcs-bekapcsnál újra adott... ha még nem, akkor lesz ilyen is)
Reflow pár hónapra megoldja a hibát, de inkább egy szakszerű Reball javasolt a kártyán (Teljes BGA chip újraforrasztás).

Youtube csati: https://www.youtube.com/channel/UClWun4E8Z0vBxj8RzOJF9eA

(#31898) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok játékra gtx 580-at vagy 760-at ajánljátok?

(#31899) Bjørgersson válasza johndeegwed (#31898) üzenetére


Bjørgersson
félisten

760

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31900) johndeegwed válasza Bjørgersson (#31899) üzenetére


johndeegwed
tag

Meg kérdezhetem hogy milyen okból?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.