Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) westcoastog válasza Bjørgersson (#31600) üzenetére


westcoastog
veterán

Tegnap estig jo volt minden, witcher 3 után kezdte, Mostmár jo Elvileg.

(#31602) Bjørgersson válasza westcoastog (#31601) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ok, gondoltam hátha érdekel. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31603) pcjani11


pcjani11
csendes tag

Hali Mindenkinek!

Van 1 problémám,haveromnak most cseréltük ki a VGA-t 1 N-widia gtx 660 2gb ddr5 oc kártyára.A probléma a következö:huzosabb játékoknál kicsit zavaro de lehet látni a monitor frissitést.Olyan mintha egy monitort kamerán keresztül néznél,a játékok akadás mentesen futnak rajta,HD videonál ill,normál használatnál nincs ijen gond.Én a tápegységre fonám a problémát mert az csak 500 wat-os,de nem vagyok benne biztos.Tud valaki tapasztalat alapján valamit ezzel kapcsolatban.Köszönöm elöre is a tanácsokat. :)

(#31604) Bjørgersson válasza pcjani11 (#31603) üzenetére


Bjørgersson
félisten

nVidia GeForce GTX 660 / 660 Ti (GK106 / GK104)

Menjünk át ide, s megpróbálok segíteni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31605) scream


scream
veterán

Hali!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy valamiért nem megy egyáltalán játékok alatt a Shadowplay. Asztalt szépen tudom venni, ha bepipálom ezt a lehetőséget, de én inkább játékot vennék fel vele.

Experience-ben engedélyezve van, minden f@szán beállítva, de in-game nem jelenik meg se a status icon se az FPS counter. :F

Volt már tiszta driver telepítés, DDU utáni driver telepítés, de sehogy sem akarja az igazságot...

Valakinek esetleg valami ötlet mi lehet?

GTX760, Win10 x64.

(#31606) regener válasza scream (#31605) üzenetére


regener
veterán

Milyen játékot? Alt+Z menü bejön játék közben?

(#31607) scream válasza regener (#31606) üzenetére


scream
veterán

Se HearthStone, se CS:GO, se Dio3. Igazából egyik játéknál sem megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#31608) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Kérhetek egy kis segitséget bios cserével kapcsolatban 680 Lightning a téma.Biost cserélnék rajta és mi a folyamat ilyenkor ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#31609) vakond5 válasza ricsi8800gt (#31608) üzenetére


vakond5
őstag

Erre tessék ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#31610) scream válasza regener (#31606) üzenetére


scream
veterán

Nem, minek kéne bejönnie Alt+Z hatására? :F

(#31611) regener válasza scream (#31610) üzenetére


regener
veterán

Egy ilyennek, mint "Share" újítás:

(#31612) ricsi8800gt válasza vakond5 (#31609) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#31613) scream válasza regener (#31611) üzenetére


scream
veterán

Hm. Rákeresve láttam, hogy ez a Beta, frissítettem rá az Expreience-t és megy. Köszönöm. Fogalmam sincs, hogy a simával (nem Beta-val) mi baja volt...

Viszont ebben nem tudom állítani a felvétel minőségét? (Felbontás, FPS, bitráta, hangforrás) :F

(#31614) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis problémám van a Giga GTX 760-as kártyámmal. (Konfigom a bemutatkozásomban.)
MSI Afterburnerrel felhúztam a gpu-t 1250-ről 1306MHz-re, a memoriákon is toltam 350MHz-et. A kártya stabilan fut, max. 72 fokig megy fel. Igen ám, de erőforrás-igényesebb gémeknél vagy benchmarkoknál 67-68 fok környékén a gpu dropolni kezd, és az órajele lassan visszaesik 1240MHz környékére. Nem értem, hiszen a gpu-nak a 70 fok nem hinném, hogy inger volna.
Ha valakinek van valami ötlete, örülnék, ha megosztaná.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Már bocsánat...

(#31615) F e Z o válasza rovtiv3 (#31614) üzenetére


F e Z o
veterán

MSI Afterburnerben a power limitet és a temp limitet húzd fel.

H2O über alles!

(#31616) rovtiv3 válasza F e Z o (#31615) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom.

Már bocsánat...

(#31617) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

A hétvégén szereztem egy GTX760 Phantom-ot, ami egy kis átalakításon esett át hogy beférjen a házba (levettem róla a látványos müanyag borítást és a fém kártyatoldó elemet). Közepesen szellőző házban Wolfenstein The New Order alatt 60 fok fölé nem megy 1228-as boost órajellel (ez még a gyári OC), viszont FurMark alatt a 80 fokot nyaldossa.

Én úgy érzem a 60 teljesen rendben van, de a 80 sok (70 körüli hőmérsékletet tudnék elfogadni). Kérdésem hogy a Wolfenstein a jellemző terhelés, vagy a mai játékok meg tudják úgy hajtani a VGA-t, mint a Furmark, érdemes-e tovább csiszolgatni (flexelni) a házhűtést, vagy a játékok nem fogják a Wolfenstein fölé izzasztani a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#31618) F e Z o válasza lajthabalazs (#31617) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem, használd a kártyád így, ahogy van. :)

H2O über alles!

(#31619) lajthabalazs válasza F e Z o (#31618) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszi! Másik kérdés egy elég fura bug, vagy feature. DVI-D porton használtam, és játékok meg furmark alatt semmi gond nem volt. Viszont amikor visszakerült a Windows-ba (de néha rögtön boot után is) néha elment a kép. Néha csak feketére váltott kb 0.5mp-re, néha pedig mintha megrándult volna a kép és utána lett fekete (mint mikor a képcsöves TV-t kikapcsolják). Néha úgy tűnt, mintha az appváltáshoz kötődne a jelenség, de aztán előjött össze vissza. Felfrissítettem a legújabb driverre, és az sem segített.

Játékok alatt és Furmark, 3DMark alatt nem csinálta. És úgy tűnik, hogy nem csinálja Display Port-on és HDMI-n keresztül sem, így együtt tudok élni a dologgal, de elég ijesztő volt, amikor először láttam. Néztem a GPU-Z logokat, de semmi furcsa nem volt benne, szépen leesik az órajel 150MHz köré, hőmérsékletek, fordulatszámok rendben.

Jogtiszta Windows 7 64 bit, friss telepítés, de az update-ek már felmentek előző nap és éjszaka.

Még annyi, hogy kábel, monitor ugyanaz, csak átalakítókat tettem a DVI kábel és a kártya közé.

[ Szerkesztve ]

(#31620) Csavez™


Csavez™
veterán

Asus R4E lapkát lecseréltem P9X79 e-ws-re,a különbség most pci-e gen3 16/8/8/8 helyett most 16/16/16/16 x-osan fog menni! A gép kezd öszeállni,hétvégén tesztelem.

(#31621) westcoastog válasza Csavez™ (#31620) üzenetére


westcoastog
veterán

Holyshit. :C

(#31622) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Szevasztok...
Hol tart a dolog, jelen állás szerint van értelme egy 4 gigás 770nek?!
Ha más nem, akkor marad a 980as terv idénre....
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31623) F e Z o válasza - = Zk = - (#31622) üzenetére


F e Z o
veterán

A feláras 4GB-s 770 helyett szerintem jobban megéri a 3GB-s GTX780, árban alig van különbség köztük már.

H2O über alles!

(#31624) lajthabalazs válasza F e Z o (#31623) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Kicsit meglepett hogy mennyit kérnek a használt GTX770-esekért, ahhoz képest, hogy csak 10%-ot vernek az újabb GTX960-asokra, amit kis szerencsével ki lehet fogni 50k alatt. A 780 szerintem is ésszerű választásnak tűnik még 5k-val drágábban.

(#31625) Bjørgersson válasza lajthabalazs (#31624) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem még 5% sincs az a 10%. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31626) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

akkor már lehet Ti lesz a választás...
bár akkor meg már pár gubiccsal többet tolok hozzá és 980... ki van ez találva :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31627) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#31626) üzenetére


Bjørgersson
félisten

970 esetleg?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31628) F e Z o válasza Bjørgersson (#31627) üzenetére


F e Z o
veterán

A 780Ti gyorsabb, mint a 970.

H2O über alles!

(#31629) - = Zk = - válasza Bjørgersson (#31627) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lehet "uncsi" lesz, de... ugye volt/van ez a 3,5-4GB mizéria... kimaradnék belőle :U

(#31628) sephi
ezt furcsálom, de... hiszek neked...
bár mégis, mire alapozod?! :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31630) lajthabalazs válasza - = Zk = - (#31629) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Gondolom tesztekre :)

(#31631) kristof123 válasza - = Zk = - (#31629) üzenetére


kristof123
őstag

Kedves - = Zk = -!

"3,5 Gb Vram
Pár hónappal megjelenés után kiderült és nvidia elismerte a problémát. A kártyákon található 4 Gb-ból csak 3,5 használható, a maradék 0,5 Gb jóval lassabb.
Nvidia nem hívta vissza a kártyákat, így ha valaki vissza akarja vinni a kiskert vagy gyártót keresse a problémával. A hiba gyártófüggetlen!
Jelenleg 1080p-ben nem sikerült reprodukálni a hatását, úgyhogy jelenleg ár/érték arányban továbbra is jó vételnek számít a kártya!"

Forrás topik. Itt nyugodtan olvasgathatsz teszteket, van aki magasabb felbontáson használja és semmi problémája nincs a kártyával.

Üdv,
K.

(#31632) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok találkozott már valaki olyan hibával hogy a videókártya Gtx770. egy idő múlva, kb 15perc internetezés közben egyszer csak felkúszik full 100% terhelésre, és úgy is marad. játék nem indul, csak pár oldal van megnyitva. már két drivert próbáltam.

(#31633) raubisoda válasza FaTHI (#31632) üzenetére


raubisoda
senior tag

böngésző hardveres gyorsítás kikapcs.Chrome spec beáll ott lent az alján kikapcs hardveres gyorsítás

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#31634) Bjørgersson válasza - = Zk = - (#31629) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A 970 "3,5" GB-ja még mindig több, mint a 780 Ti 3-ja.

sephi inkább mondanám fej-fej mellettnek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31635) regener válasza FaTHI (#31632) üzenetére


regener
veterán

Én örülnék egy ha az lenne a gépem hibája hogy egy 770-es van benne ;]

GPU Shark-ot töltsd le valahonnan és a View menün belül váltsd át a nézetet Detailed-re, ekkor a programban alul írja hogy melyik folyamat használja a GPU-t.

(#31636) FaTHI válasza regener (#31635) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszi a válaszokat. Most látom a nagy riadtság közepette jól megfogalmaztam a kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

(#31637) F e Z o válasza - = Zk = - (#31629) üzenetére


F e Z o
veterán

Figyelemmel követem azt a topic-ot is. Illetve pont minap adott el az egyik srác 780Ti-t és 970-et egyszerre, Ő is írta, hogy erősebb a 780Ti. Persze kinek a pap...

H2O über alles!

(#31638) DeathAdder


DeathAdder
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#31639) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Tegnap frissítettem életemben először experiencen keresztül a legfrissebb driverre gtx770 -et, és azóta azt tapasztalom hogy bizonyos megjelenített tartalmak vékony körvonalai kék-sárga színben váltakoznak.
Letöröltem a driver DDU-val, majd manuálisan letöltöttem és telepítettem a legfrissebbet, de a helyzet most sem változott.

Normális ez szerintetek, vagy nálam van valami gond?

(#31640) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, majd lecsekkolom :K
spanom most vett asus 970 minit, megnézem az mit megy itt, ebben a környezetben, meg a 780Ti...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31641) DeathAdder válasza DeathAdder (#31639) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megoldottam! Úgy hogy a driverben a kimeneti színformátumot YCbCr444 -re tettem.

(#31642) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

az utód...

kiv leszek....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31643) westcoastog válasza - = Zk = - (#31642) üzenetére


westcoastog
veterán

770-et nekemadod? Adok érte 760-at. :DDD

(#31644) shteer válasza westcoastog (#31643) üzenetére


shteer
titán

A 760-ert adok egy 650-et, add inkabb azt neki ;]

..szerintem jónak tűnik

(#31645) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hess innen.... még ilyet. szétcincálnának :C
jövőre viszem haza, addig a 780Ti "alatt" fog fizikát számolni

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31646) westcoastog válasza shteer (#31644) üzenetére


westcoastog
veterán

Elgondolkodtató.. ;]

(#31645) - = Zk = -

Arra jó a 760 is. ;] :DDD

(#31647) - = Zk = - válasza westcoastog (#31646) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd meg, csak nem nyugszik.. ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#31648) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Giga 770 4GB 1 év garival megér 60k-t?

Egyébként milyen kártya?

(#31649) F e Z o válasza castiels (#31648) üzenetére


F e Z o
veterán

50-55k körül mennek a nem garanciás/garanciás 2gb-os példányok, szerintem megér 60k a 4gb-os kártya. FHD-ban nem lesz vele bajod, visz mindent, emellett csendes, megbízható kártya.

H2O über alles!

(#31650) castiels válasza F e Z o (#31649) üzenetére


castiels
addikt

Koszonom a gyors és korai valaszt! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.