Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#419) ChrisFamm


ChrisFamm
csendes tag

Sziasztok,
Előre elnézést kérek ha már előfordult a topikban hasonló probléma és én elsiklottam felette.Külföldi fórumon belebotlottam hasonló problémába de a megoldás kifejtése előtt lezárták a topikot.

Még kb. egy éve telepítettem a windows 10 alapú rendszeremet az akkor vadiúj ssd-vel.
AMD ryzen 5 2600
Asrock B450M pro4 alaplap
Kingston A2000 1TB M2 NVME SSD
illetve egy 500GB 2.5" SATA HDD amin a telepítés idején sajnálatos módon a rendszerben tartózkodott.

A telepítés rendben zajlott a windows telepítőre bíztam a particionálást és meg is voltam elégedve a végeredménnyel amíg a benne hagyott HDD-t el nem akartam távolítani.
Ugyanis a rendszer nem bootolt ha ezt kivettem. Mint később kiderült erre telepítette a windows a boot managert. Így visszatettem a HDD-t. De az idővel elkezdett köhögni nyekkenni időnként. A napokban viszont egyre több 10s-et visszaszámolós system crash történt - valószínűsíthetően a haldokló HDD - ről történő lemezműveletekből fakadóan.

Elmentettem az adataimat, rászántam magam az újratelepítésre. Elkészítettem egy hivatalos mediacreation tool -os pendrive-ot. Mint kiderült az SSD-t az előző telepítés GPT-re alkotta. A telepítőben látszik egy kb 16MB-os 0. partíció illetve a 900GB környéki 1. partíció amiből 110GB szabad.

Ami a lényeg:
-------------------
Az SSD partícióit a telepítőből nem tudom törölni, formázni. Az előhívható parancssoros DISKPART tool-ból nem tudom clean all paranccsal lesikálni avagy format c: paranccsal formázni. Hibaüzenet sem a telepítő felületén avagy a cmd parancsoknál nincs. A formázás végigmegy majd újraindítás után az adataim látszanak ismét, a szabad hely 110GB.
Próbáltam az EASUS partition master bootolható rendszerével is rendbehozni de sikertelenül. A surface test szerint az ssd hibátlan, átalakítani MBR-re nem hagyja, partíciót törölni, formázni nem tud.
Próbáltam elkövetni pár releváns UEFI bios paraméter módosítást - ezzel lehet rontottam az ügyön de egyenlőre változást nem érzékeltem.

Elnézést a hosszúra sikerült meséért de le akartam írni precízen a körülményeket. Köszönöm a végigolvasást!
Szóval ebben szeretnék ötletet kérni, hogy mitévő legyek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.