Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#115) Fire/SOUL/CD válasza mickemoto (#113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Mit jelent az hogy UEFI módban indított telepítőlemez/USB? Ez volna maga a bios beállítás?"
Nem, ez azt jelenti, amit linkeltem, azaz, amikor elindítod a telepítést(DVD-ről vagy Pendrive-ről), akkor a géped bootmenüjét használva nem mindegy, hogy melyik előtagú eszközről bootolsz be. (Linkben ott a kép, hogy 2x látszódnak majd a boot eszközök, 1x pl DVD előtaggal meg még1x UEFI előtaggal(persze ez nem szentírás, de talán a leggyakoribb)

Az UEFI telepítés indításakor az UEFI előtagos eszközről kell indítani a telepítést.

"Egyébként azt honnan tudom hogy az ssd milyen partícióstílusú?"
Nem feltétlen kell tudnod, mert mint írtam, telepítéskor, amikor eljutsz a partícionálási ablakhoz, akkor ott minden partíciót le kell törölni, majd újra létrehozni. Itt maga a Windows fogja automatikusan kialakítani a GPT partícióstílust, neked ezzel nincs dolgod.

UI: Akkor maradjunk annyiban, hogy fényképezd le a BIOS-od minden menüpontját és PRIVÁTBA küld el. Ránézek és pontosan meg fogom tudni mondani, hogy hol és mit kell beállítani a BIOS-ban, hogy simán felcuppanjon a W8.1.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.