Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Google Pixel topik

Hozzászólások

(#1601) parkasz


parkasz
senior tag

2024 március 31-i build

(#1602) Drughi válasza parkasz (#1599) üzenetére


Drughi
addikt

Szerintem állítsd vissza a gyári rendszert.
A legegyszerűbben itt tudod PC-ről Chrome böngészőből indítva:
https://pixelrepair.withgoogle.com/

[ Szerkesztve ]

Pixel 7a

(#1603) grizlisandor válasza Drughi (#1602) üzenetére


grizlisandor
addikt

+1, de előtte szét kellene nézni hentaios körökben, hogy neme valami beállítás probléma.

(#1604) K82 válasza parkasz (#1600) üzenetére


K82
őstag

Ha vissza akarsz térni a gyári ROM-ra, a legegyszerűbb talán az Android Flash Tool.

Lehet a Hentai-nál ment félre vmi, ha tudsz olvass bele a Telegram csatornájukba hátha írnak problémáról.
Problémamegoldásként ránéznék h elmásztak-e a VoLTE (4G hívás) beállítások, ha minden stimmel akkor következő lépésként recoveryből egy wipe cache, esetleg pluszba egy dirty flash. Ha ez sem segít akkor már csak a full wipe-os opciók vannak: vagy nulláról újrarakod a HentaiOS-t vagy visszarakod a gyárit.

Pixel / OnePlus Pad

(#1605) parkasz válasza K82 (#1604) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi mindenkinek!
Először meglestem a VoLTE-t.
Majd wipe cache
A hentaiOS hibáknak hol tudok utánalesni?
Max felrakom a gyárit :R

(#1606) K82 válasza parkasz (#1605) üzenetére


K82
őstag

Telegram csatorna
wiki

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1607) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Van olyan alkalmazàs, akàr màsik kamera app is jó, amin rögzítés elôtt lehet módosítani a fotók nevét? Az is jó, ha nullàzható, és 1-rôl indul a szàmlàló dàtum és egyebek nélkül.

"Bad reklám is reklám too"

(#1608) parkasz válasza Drughi (#1602) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Előtte gondolom mindent mentsek, (backup) mert gyalul mindent, ugye?

(#1609) K82 válasza parkasz (#1608) üzenetére


K82
őstag

Ez a megoldás gyalul, nyitja-zárja a bootloadert ami minden esetben full wipe-pal jár.

Pixel / OnePlus Pad

(#1610) parkasz válasza K82 (#1609) üzenetére


parkasz
senior tag

Ezek szerint az Android flash tool és a https://pixelrepair.withgoogle.com/ kb ugyanaz
Melyik a gyorsabb út?
Sima backup-pal utána vissza tudom állítani az adatokat? Vagy inkább mentsen ki a képeimet előtte.

[ Szerkesztve ]

(#1611) Drughi válasza parkasz (#1608) üzenetére


Drughi
addikt

Gyári állapotra állítja vissza a telefont.
Ments mindent ami fontos, természetesen

Pixel 7a

(#1612) K82 válasza parkasz (#1610) üzenetére


K82
őstag

A pixelrepair-t nem használtam még, a rescue mód nekem újdonság. Mivel most HentaiOS van fent a telódon, a flash tool biztosabbnak tűnik, azt nem érdekli az aktuális rendszer. Gyors és kényelmes a flash tool, kipipálod az opciókat és ennyi. Vagy ha van benne gyakorlatod, az adb-s parancssor ugyanígy járható út - a flash tool is ugyanez csak böngészőből.
Ha a Google szinkron be van állítva alapvető adatot nem nagyon tudsz veszíteni. Max. a híváslistából hiányozhat az utolsó x hívás ha mondjuk reggel készült az utolsó ilyen; nálam sms-ek szoktak kimaradni de azokért meg nem kár - persze, kinek mi a fontos. Fotók szinkronizálva a Google Photos-ba és külön NAS-ra is - ha egyik sincs, célszerű külön lementeni őket.
Alkalmazásbeállítások nagy része, eszközbeállítások (wifi hálózatok, DND ütemezés stb.) szintén az alap szinkron részei és papíron vissza kell jönniük.

Pixel / OnePlus Pad

(#1613) Ijk


Ijk
nagyúr

Kértem árat 6a kijelző cserére, 75k. 1 éves a teló, láttam most aprón 62k-ért 62k-ért bontatlan 6a-t, vagy Pixel 7 177k-ért Alzáról (céges számlával nettót fizetem).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1614) ghiottone válasza Ijk (#1613) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Sajna ez ennyi. Akartam írni korábban, hogy lehet nem fogja megérni, mert annyiért tudsz venni újabb 6a-t. :(

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1615) Ijk válasza ghiottone (#1614) üzenetére


Ijk
nagyúr

Valószínűleg veszek egy 7-et. 8 jobban tetszik de nem nagyon lehet kapni meg jó drága is. Vagy kivárom a 8a-t pókhálós kijelzővel. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1616) leslien válasza Ijk (#1615) üzenetére


leslien
nagyúr

vagy próbáld ki a 7 et return jeggyel.. Alza újszerű...
biztos,h megvárnám a 8a...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1617) Ijk válasza leslien (#1616) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem 8a lesz vagy 250k induláskor.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1618) MC Pite válasza Ijk (#1617) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez a bajom/tippem nekem is. Amikor 201k újonnan itthon tizenéves boltból, nejemet efelé terelném, mert 150ig le kéne mennie a 8a-nak hogy megérje mellette.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1619) fokukac válasza BoB (#1575) üzenetére


fokukac
nagyúr

olyan dolgokat tudtok itt mindig felhozni... "csak egycsatornás GPS?" wtf? :F - mint minden korábbi telefonban, de ennek amúgy semmi hátránya nincs, ugyanúgy megtalála a 7a is mindig, hogy hol vagyok, sőt, még a repülőn is megtalálta, pedig az nem mindegyiknek jön ám össze...
én azért nem pixel 7-et vettem anno, mert jóval nagyobb és nehezebb.
és azért cseréltem 8-asra a 7a-t, mert az még egy picit kisebb és könnyebb volt, és ezek számítanak nekem. Amúgy használatra nem sokban különbözik a 8 sem a 7a-tól, legalábbis nekem. A kijelzője picit jobb, és a kamera is, és az ujjlenyomat, olvasó is, és hiteles az arcfelismerés is pl. a revolutban nem kell mást nyomni, és van némi AI.
De nincs 3D körpanoráma-fotó, ami nagy fájdalmam. és valahogy a 8-ason mindig félre-gépelek, amit a 7a-n nem csináltam.

-----
de visszatérve a 7a vs. 7-es ár-összehasonlításhoz, hogy csak 10 ezer a különbség, melyiket vegyük. A magyar árazáson (arukereso.hu) nem látszik a valós ár.

A német amazonon pár napja 305 ojró volt a pixel 7a. Ezért az árért szerintem rohadt jó vétel, biztos nem szaroznék magyar sufni gsm boltokkal. :K

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1620) K82 válasza fokukac (#1619) üzenetére


K82
őstag

Az egycsatornás GPS szerintem még a bőven megbocsájtható kategória, amikor a zasszony 4a5G-je adta be a kulcsot majdnem 7a lett az utód. De csak majdnem, mert szembejött velem az az infó amit sehol nem vertek nagy dobra: más a 7a-ban lévő G2 tokozása, így meg is volt a magyarázat miért is gyengébb az üzemideje és melegszik jobban a sima 7-nél. És úgy tűnik, ezt a kis trükköt meglépi a Google a 8a-nál is.

Pixel / OnePlus Pad

(#1621) fokukac válasza K82 (#1620) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ezt is olvastam már itt, de kicsit szkeptikus vagyok ezzel is, hogy vajon mennyit számíthat a valós életben, ha nem játszom, hanem csak normál módon használom?
Volt pixel 1-em is, annál jobban semmi nem melegedhet :D
Persze, télen használtam csak a 7a-t, de tök fasza telefonnak ismertem meg.
Amúgy még megvan, apámnak akarom adni.
ha majd megint 30 fok lesz, akkor kiülök vele a teraszra fotózni, és meglátjuk, mennyire melegszik...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1622) Ijk


Ijk
nagyúr

Végülis rendeltem egy sima 7-et alzáról, pedig elgondolkoztam egy iphone 13 minin MM-ból 210-ért, a mérete miatt. De már megszoktam a droidot, és pl. powunity appról olvastam hogy ios verzióval voltak gondok, drioddal nekem nem volt.
Biztos jobb lesz a 8a, de tippre 60-80k-val drágább lesz, annyit meg nem iztos hogy az én felhasználási szokásomhoz megér. Valószínűleg 7a gyengeségei sem lennének, de most nem is volt készleten.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1623) BoB válasza fokukac (#1619) üzenetére


BoB
veterán

"ennek amúgy semmi hátránya nincs"

Nyilván nincs hátránya, pont azért gyártják a kétcsatornásat :DDD

Utóbbi pontosabb, ami különösen akkor jön jól ha a vétel nem a legjobb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1624) K82 válasza fokukac (#1621) üzenetére


K82
őstag

Elég csak tti a fórumban visszaolvasni ([link], [link]), de elég sok helyen megemlítik a rosszabb hőkezelést és a throttling-ot (pl. [link], [link]).

A throttling egy dolog, azzal még együtt lehet (és sajnos kell) élni. Ami viszont nálam tuti dealbreaker: ha beleavatkozik a fényerőbe. Nincs idegesítőbb annál amikor hirtelen leveszi a fényerőt mert úgy gondolja melege van... Samsungnál futottam bele ilyenbe (S20FE, és hiába volt az Exynosnál fényévekkel jobb SD865 benne durván leszabályozta a fényerőt - két hét után el is adtam), tesztek is folyamatosan megemlítik az új szériáknál is. Pixelnél egyedül a 7a az ami visszavesz a fényerőből is, nekem a sima 7-es soha nem csinálta még pedig kapta az ívet Floridában és Nevadában.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#1625) fokukac válasza BoB (#1623) üzenetére


fokukac
nagyúr

a kommentem arra vonatkozott, hogy ne haragudj, ez egy olyan szőrszálhasogatás már, hogy arra nincsenek is szavak. 15 éve vannak gps-es telefonjaim, és most olyanom van, ami "kétcsatornás", és amíg be nem írtad, ezt nem is tudtam, de semmilyen különbséget nem érzek vele, ugyanúgy megtalálta a jelet bárhol az összes korábbi telefonom is (nokia e32, Nexus S, Nexus 4, Nexus 5x, Pixel 1, Pixel 4a, Pixel 7a, plusz még 3-4 céges ájfón)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1626) vacs válasza K82 (#1620) üzenetére


vacs
veterán

A mobilarena.hu Pixel 7a tesztben is írják a tokozás eltérést! :))

(^)(>.<)(^)

(#1627) fokukac válasza fokukac (#1069) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, még egy dolog. Jelentem, jól működnek a Samsung USB-C-s headset gombjai is, csak én voltam béna (egy picit), a rendszer pedig értetlen, és kellett másfél hónap, hogy észrevegyem...

szóval, amikor rádugom a telefonra a headsetet, feljön egy ablak, hogy "a Tidal hozzáférhet ehhez a fülhallgatóhoz?" (nemrég még azt is kiírta, hogy "ez az alkalmazás hangfelvételt készíthet", ezt már nem írja)

és ilyenkor mindig leokéztam, mert hát mit kezdjek ezzel a dologgal?.
És ha leokéztam, akkor nem működtek a gombok.
De ha a mégse gombra klikkelek, akkor viszont normálisan működnek a gombok is, meg tudom állítani a zenét, le tudom rakni a hívást, tudom állítani a hangerőt, stb.
Aki nem tidal-t használt, hanem spotify-t, annak gondolom, ez az ablak fel sem jött...

szóval nyugodtan lehet venni Samsung USB-C-s headset-eket, működnek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1628) grizlisandor válasza K82 (#1620) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ma a Waze "nehezen" tette irányba magát, kellett neki 50 méter; akkor felemlegettem az egycsatornás GPS-t. :DDD

(#1629) BoB válasza fokukac (#1625) üzenetére


BoB
veterán

4g vs 5g, "minek az 5, a 4 is jól működik"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1630) BoB válasza BoB (#1629) üzenetére


BoB
veterán

Ha valakit érdekel miről van szó: [link]

Konkrét teszt:

És itt egy teljesen nyílt területről van szó, a különbség ott jön sokkal jobban elő ahol a vétel nem teljesen jó, például magas házak között, ahol a házak szétszórják a GPS jelet, amit egycsatornás eszköz nehezebben szűr ki.

Persze ahogy a 5g is, ez is van akinek teljesen lényegtelen. Nekem viszont lényeges.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1631) MC Pite válasza K82 (#1620) üzenetére


MC Pite
veterán

Fenébe...
A 7a-m olyan vacak volt mint egy samu.
Kijelző fényerőt sokszor visszavette, videózni kb nem lehetett nyáron hogy lássam is (de fotónál.is erősen dimmelt); navinál, AA használatnál forró volt, hogy még a töltést se nagyon vette. Ez rohadt bosszantó volt, a P8ig visszaváltottam inkább P6a-ra ezek miatt.

Kérdés 8a-nál ez mennyire fog jelentkezni.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1632) nyitom válasza MC Pite (#1631) üzenetére


nyitom
aktív tag

Az nem lehet,hogy a te készüléked a rossz?

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#1633) MC Pite válasza nyitom (#1632) üzenetére


MC Pite
veterán

Mármint? Hogy másoknak nem dimmel, meg rendesen veszi a töltést AA közben? A13-al sokan panaszkodtak ezekre, 14-el jobb lett (szifon meg samu tulajok meg régóta, pl a wireless AA wireless töltéssel sokszor használhatatlan, legalábbis lassan merülnek rajta bizonyis telefonok, mert forróak).

Pl 3db céges A53esünk ugyanúgy merült vezetékes AA-val is, míg a privát telefonjaink meg töltődtek rendesen.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1634) fokukac válasza MC Pite (#1633) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ne haragudj, de nekem is valószínűbbnek tűnik, hogy a Te példányod volt hibás... (olvastam már tavaly is, amiket írtál).
A dimmelést és melegedést én télen nem tudtam tesztelni. Viszont Android Auto-val minden nap használtam, gond nélkül. Vezetékes AA-val, mert a kocsim csak olyat tud (vadi új Corolla).

Nekem olybá' tűnik, hogy az autódnak is lehet ehhez valami köze, mert nekem még sosem merült semmilyen telefon, amit töltőre dugtam... (utoljára talán a nexus s-sel volt ilyenem 12 éve.)
Milyen az autód USB csatlakozója? USB-C vagy USB-A? tudja-e a PD-t? megmérted már, milyen áramerősséget ad le? (pl. ampere alkalmazás). Az enyémben natív usb-c van, és 3000+ mA-val tölt.
Régebbi (2015-2018 közötti) BMW-kben ültem úgy, hogy hiába dugtam rá az USB-A-USB-C kábelt, vagy nagyon lassan töltött, vagy nem töltött egyáltalán, szvsz mert nem tudta a gyorstöltést, a PD-t, mint szabványt, maga a kocsi.
Az, hogy nálad merül, illetve a samsungok is, az is talán inkább az autód hibája lehet.
Illetve lehet még a kábel is, van olyan, hogy bizonyos kábeleket nem tolerál a két eszköz, amit összekötsz...

Wireless Android Auto wireless töltéssel: ezt nem tudom tesztelni, mert a corollából kispóroltak egy 5 dolláros chipet, így nincs 5Ghz-s wifi, tehát nincs wireless AA-m se.
Viszont a wireless töltés kapacitása limitálva van egy csomó telefonnál, a P7a-nál pl. 7 wattban. Csoda, ha merül? (Illetve magának az autó wireless töltőjének is van egy kapacitása.)

De vezetékesen nekem tökéletesen működött az Android Auto az összes eddigi pixelemen (pixel 1, 4a, 7a, 8), több autóval is (Ford Mondeo, Opel Astra, Kia Proceed, Toyota Corolla, ebből 2 db is volt). A pixel 1 melegedett, de működésileg azzal sem volt gond.

Ezért mondom azt, hogy a Tiéd az valami speciális eset lehet, és valószínűleg nem általános, mert akkor forradalom lenne, csak eladtak belőle sok millió darabot... :U

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1635) nyitom válasza fokukac (#1634) üzenetére


nyitom
aktív tag

Az én autómban csak szivargyujtó van/2006 os bmw e90/ és ahhoz is gyorstöltős adaptert kellett vennem, úgyhogy szerintem is a kolléga telefonja ezért merül.

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#1636) MC Pite válasza fokukac (#1634) üzenetére


MC Pite
veterán

Skacok. 4 céges autó meg egy saját.
P6a ugyanott jó. Nem kell a PD se, mert mekegedés miatt csökkent a felvett áram, nem higy 3-5, hanem fél amper se ment. Kánikula nélkül 1-1,3A-albtöltött ugyanabban.

Nem a 5-7W a baj, ekégnek kéne lennie, de szifon, samu, P7a nem bírta fekvenni az egy ampert, plusz jobban melegíti a wireless töktés is, meg a waa is.

Annyira csak nálam jelentkezik Ilyen, hogy az S23 tesztjénél külön mérték meddig dimmelnek a telefonok. :U [link]
Ahogy 3 db A53 is ugyanúgy volt hibás, ahol Oneplus meg Pixel jól ment.
Oké.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#1637) Nimda


Nimda
addikt

Újítanék egy pixel 8 -ra, de eléggé elfogytak a kínálatból, már az alzán sem kapható. Tudja valaki mi lehet az oka?

(#1638) tomboy0013 válasza Nimda (#1637) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tavaly ez volt a Pixel 7/7 Pro-val is emlékszem, várj egy kicsit aztán visszatérnek a kínálatba.

(#1639) Cyborg válasza tomboy0013 (#1638) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem emlékszel , mennyi volt Alzán a Pixel 8 véletlenül?
Én is agyalok, hogy lecserélem a 4a-t.
A 7 nincs most rossz árban, kíváncsi lennék mennyi volt a 8.
A német médiában most 180e/250e Huf , olyan 70ezer a diffi a 7 és 8 között.

(#1640) melodie válasza Cyborg (#1639) üzenetére


melodie
tag

269.000
https://www.partnerogsm.hu/google-pixel-8-5g-8gb-ram-128gb-obsidian-fekete-4241
201.000

[ Szerkesztve ]

(#1641) Cyborg válasza melodie (#1640) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi szépen.
Ez a bolt ez megbízható?
Ennyiért elég gyanús ez az ár :(

(#1642) melodie válasza Cyborg (#1641) üzenetére


melodie
tag

Megbízható szerintem...

(#1643) zssas válasza melodie (#1640) üzenetére


zssas
csendes tag

Én onnan vettem a P8-at 201-ért. Nem volt gond.

(#1644) ghiottone válasza Cyborg (#1641) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Eléggé régóta a piacon vannak. Anno s8-ast vettem tőlük, hát az se most volt.

Eladó Motorola Edge 50 Prok & OnepPlus 10 Pro: https://shorturl.at/5yzYU

(#1645) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Pár napja a híváslistában az összes vezetékes hívás átváltozott privát számmá, a mobilosok megmaradtak. Már próbáltam pár trükköt (phone alkalmazás wipe data/cache pl) de nem segített.
P7

Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1646) Csepy válasza morfondőr (#1645) üzenetére


Csepy
őstag

Nekem minden vezetékes szám megmaradt eddig rendesen kijelezve.
Pixel 8, Vanilla Ice Cream DP2

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#1647) vacs válasza morfondőr (#1645) üzenetére


vacs
veterán

Böngészővel lépj be a contacts.google.com címre, nézd meg ott látszanak-e a számok.
Illetve ott van lehetőség visszavonni a módosításokat, lehet ez segít.

(^)(>.<)(^)

(#1648) Ijk


Ijk
nagyúr

Pixel 7-ben is a szoftver eléggé túltolja a képfeldolgozást, de talán még jobban mint eddig. Kinyomtam a HDR-t, de még így sem az én ízlésvilágom. Van esetleg valami beállítás kamerában amivel kicsit be lehet hangolni? Őszintén szólva annyira nem szeretnék még telefonnal is raw-al foglalkozni, de ennyi a különbség:
Kamera:

Raw LR-ból:

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1649) Drakmusz válasza Ijk (#1648) üzenetére


Drakmusz
őstag

A gyárival semmit nem tudsz csinálni, ez már egy ideje általános jelenség az újkori Pixeleknél.
Felraksz egy GCamot, és máris megoldódik a probléma.
Ez 7 Pro, de a lényeg ugyanaz.
[link]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#1650) grizlisandor válasza Drakmusz (#1649) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pixelre GCam? Nem a nempixel telefonokra szokás telepíteni azt? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Google Pixel topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.