Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24671) Moleman válasza #20655360 (#24670) üzenetére


Moleman
addikt

Én a legolcsóbbat vettem ebayen, működik. Nem olyan pontos, mint a multieffektem hangolója, főleg nem annyira, mint az Amplitube (eddig az a rekorder nálam), de használható. Próbaterembe kifejezetten jó, hiperaktív dobos mellé is, aki mellett nem tudnál pl telefonnal hangolni.

(#24707) kemotox válasza Kobe (#24705) üzenetére


kemotox
addikt

Ez egy bullshit amúgy. Ütemre ott a metronóm, ösztönzésnek meg a cél. Elhiszem, hogy tök jól néz ki, hogy mindenféle pontokat ad meg szintet meg stb-t, de ez valójában csak tökre elterel a lényegről. Játékokban is pont ez van, mész mendegélsz és folyamatosan dobálja fel, hogy ezt meg azt kaptál, plusz pont, hú de jó. Ez csak pszichológia.

Backing trackekre gyakorolni pedig 100%-os übermóka, szó sincs itt száraz dolgokról.

(#24714) Plazmacucci válasza kemotox (#24713) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Loopz-ra még nézz rá. Jó kis dob témák vannak benne.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24776) #20655360 válasza GoTReX (#24774) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ha ilyen 0,5mm vagy ilyesmi, dobd ki a picsába. Ha azt akarod hogy a gitár játsszon rajtad, akk maradhat. ;]

adam014: Nem hiszem hogy kizárólag csak akkordozni fog a jövőben. Érdemes 1 fajta pengetőt használni és nem cserélgetni őket. Persze jó sokat ki kell próbálni előtte. :)

[ Szerkesztve ]

(#24850) kemotox válasza Kobe (#24849) üzenetére


kemotox
addikt

Én megnézném a helyi postán. Nemrég eladtam egy bilelntyűzetet, ment az elsőbbségi posta a vevőnek. Napok múlva írt, hogy még mindig sehol. Megnéztük a nyomkövetős akármit és ott írta, hogy nem vette át és a postán van a cucc. Nem dobták be neki az értesítő cetlit... Posta forever! :D

(#24895) eeXaa válasza madmike (#24894) üzenetére


eeXaa
addikt

Jó cucc bár elég régi modell, azért nézz szét hátha találsz ujabb modelt esetleg vmi mást... ebben a podban, amúgy nincs looper meg dobgép, míg a zoomnak amit linkeltem van, meg csak 2 éve jött ki.
A pod 2.0 amit látsz több mint tíz éves technologia
Nekem amúgy volt több pod modellem is, de a zoom-ot jobban preferálom...

[ Szerkesztve ]

(#24919) eeXaa válasza Kobe (#24916) üzenetére


eeXaa
addikt

Az interfész is kiváló megoldás, használtam, én is plug in-eket, de én egyenlőre még mindig jobban preferálom a hagyományos manuál cuccokat... persze aki már eleve a számítógép mellett nőtt fel, sokkal kézenfekvőbb és olcsóbb a hangkártyás dolog.... én asszem 4-5 éve próbáltam utoljára az akkori pod X3 live-al de nekem ha jól emlékszem az az 5ms latency is kényelmetlen volt... a plug inek hangja amúgy gyönyörű, kétségtelen... aki mindebben tendesen otthon van, nincs is jobb választás számára...
...talán én is legközelebb már egy interfészbe fektetek.. hosszú távon mindenképpen megéri..

24917: elég, csak éppen 2016 ban már komolyabb eszközök is vannak a tanulási folyamatod segítésére mint egy szimpla gitárkombó.
Amúgymeg egy kezdő- haladónak sem árt ha az azonnali hozzáférése van egy dobgéphez, looper-hez, basszus szimulátorhoz, stb.stb..

[ Szerkesztve ]

(#24935) eeXaa


eeXaa
addikt

Mielőtt elmenne filozófiai magaslatokba a dolog, én továbbra is kitartok szerény véleményem szerint, vagyishogy egy kezdő, haladónak, csak önszivatás, egy kis gagyi kombó, hacsaknem már rögtön van esélye egy dobossal jam-elni, zenekart alapítani...
..sokkal interaktívabb, érdekesebb, erdményrevezetőbb egy multifx, progik, amik TÖBBRÉTEGŰ tanulást tesznek lehetővé... az meghogy blúzra dzsemellni, csak annak a kérdése hogy érdekel e a stílus, meg hogy gyakoroltál e rá rendesen... nem kell ezt túlmisztifikálni...

[ Szerkesztve ]

(#24988) brickm válasza #20655360 (#24983) üzenetére


brickm
őstag

A teljesítmény egységes.
Matematikai képletekkel van megadva, meg fizikai mennyiségekkel.

A baj az értelmezés mikéntjével van.
A hangerő nem megadható ilyen módon, hiszen rengeteg befolyásoló tényezője van.

A legfőbb pl a hangmegjelenítő hangszórókban rejlik.
Egy olcsóbb erősítőbe(ez ugye jellemzően egyik sem fullcső konstrukció) beletesznek mindenféle 86-90dB\m\W érzékenységű szórókat, méretezetlen dobozzal.
Ami szól egy hangerőn...Valamennyin.

Fogsz egy jóval-jóval drágább erősítőt, amiben meg van egy 106-110 dB\m\W megjelenítő, esetleg kettő, mert ugye a legtöbb csöves cucc 10W felett minimum 2 szórós. Ugyebár ez a viszonyítás nem lineáris, ebben a tartományban 10dB több mint 3x hangerőtöbbletet jelent, és ebbe még nem számoltad bele azt a puszta tényt, hogy egy csöves végfok teljesen más elven működteti a hangszórót, mint egy félvezetős. Pl áramgenerátoros üzemmódban, illetve a cső kimenete állandó terhelést lát, bármilyen tranziens is jönne létre az erősen induktív fogyasztón, a hangszórón...
Illetve a hangszóró sem tud nagyon visszapofázni a transzformátoron keresztül.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy csöves erősítő 300-400 voltos gerjesztést kap, míg egy átlag gitárerősítő tápfeszültsége +-20 és 40volt között van általában.

(#24991) brickm válasza #20655360 (#24990) üzenetére


brickm
őstag

1db sztereo jack elég.. Illetve egy xlr csatival is lehetséges.

A 300as erősítőnek célszerű 2 db 300 vagy 400wattos ládát tenni. Marshallék tipikusan 300+ wattos ládát javallanak a 100as fejhez.
1:1 es illesztés esetében! Kb 1.5 -2.5x-es pluszt érdemes tartani. Ennek oka hogy ugye az erősitő bemenetére kötsz egy gitárt teszem azt 300mV rms jellel. Ezzel kikön 100w belőle. De ha meglépsz egy tubescreamert ami dob plusz 10-12 dB-t a jeleden már nem 100 hanem 120w is kijön belőle. Így könnyű lezuzni egy szórót.

Ha a terhelés kisebb mint a megadott paraméterrw vomatkoztatott, akkor elég kisebb hangszóró.
Pl 10w /4ohm paraméterű erősítőre 4ohmos hsz-ból célszerű 25-30wattosat használni. Míg 16ohmos hsz-ból elég 15w is.

[ Szerkesztve ]

(#25153) jettison válasza MATEO6600 (#25131) üzenetére


jettison
tag

A nejlon húr alapból elég sokat nyúlik felhúrozás után. Ha nem tépkeded meg magadnak, akkor ezt bizony a gitáron fogja megtenni. Kinyúlik, ezért veszít a feszességéből.

Vagy pedig amit Brickm kolléga írt... Csúszik a kulcs dobján a húr...

(#25298) brickm válasza Moleman (#25297) üzenetére


brickm
őstag

Szia, egyrészt egy mikrofonnal komoly kompromisszumokat kell kötnöd, hogy milyen hangzásod lesz. . Ha egyet használsz célszerű valamilyen térmikrofont venni.
2-3 mikrofonnal érdemes a hangszórókat megcélozni, abból is egyik térben elhelyezve. A másik kettő meg pont az általad említett 2 variációk köztes állapotai marék szerencsével elhelyezve meg jó keverési aránnyal.

A húrjaid viszont nagyon csörögnek, rendesen fals néhol, dobjál már pár fotót a húrlábadról meg a húrmagasságról helyenként, hátha van ötlet rá.
Nyak dőlés volt már állítva?

A zörgésen kívül erős probléma ilyenkor, hogy a húrok eszik a bundokat. Ha nem valami f sza nikkel silver bundod van, hanem valami nikkelezett rezed akkor bizony nem kellenek évek, hogy pár bundod fogazott legyen.

(#25341) #20655360


#20655360
törölt tag

Ki játszik itt 1mm alatti vastagságú pengetővel? Dobjátok ki a picsába, ha nem csak akkordozni szeretnétek. :DD Te jó ég, nem csoda, hogy annyi szar gitáros van. 0.73-as t3-as tortexet próbálgatok (talán az egyik legnépszerűbb vastagság), nem volt még ilyen vékony a kezemben, durva! Totálisan irányíthatatlan borzalom.

Az 1.5mm-s változat viszont kurva jó.

(#25421) Kobe


Kobe
veterán

ma voltam pár helyen nézelődni.....boss katana már emglepően sok helyen van :) sikerült is kipróbálni, elég meggyőző....de a tone editor és a tone center nagyon sokat dob rajta :)

elvinnék a gittyót neveznék is be egyre...

(#25555) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#25554) üzenetére


Tommyka21
tag

Szia!
Köszi.
Jaja, én is ezeket olvasgattam róluk.
A felezős hangszedő nekem amúgy se tétel, arra ott van a kis Squier stratom :DD .
Most nem tudom linkelni mert melózom aztán a tűzfal tiltja :DD :DD :DD .
De ha otthon leszek dobom majd.
A Vintage-en arulták, onnan elvitték az orrom elől, aztán felkerült újra GS-en.
Egyből megismertem.

(#25672) strcpy válasza Panzermeyer (#25668) üzenetére


strcpy
tag

Már többször volt szerencsém a Muziker-hez.
Konkrétan ma jött meg a karácsony előtt leadott rendelésem. Csupán 3 hét volt. Nem vagyok boldog.
Másokhoz képest hanyagabbul csomagolnak, buborékfóliáról nem is hallottak, kb csak a futáron múlik, hogy mennyire baszódik szét sérül a doboz.

És a poén:
A Zoom G3X-hez járt volna egy Steinberg Sequel LE lemez is, ehelyett a dobozt kinyitva egy másolt Verbatim vigyorgott rám, lengyel felirattal.
Na, ennyit a muziker.hu-ról.

Ha azért választod őket, mert olcsóbbak (hála a szlovák/lengyel ÁFA-nak) inkább menj be egy rendes hangszerboltba, ott is engednek általában 5%-ot a listaárból.

[ Szerkesztve ]

(#25676) TpS válasza strcpy (#25672) üzenetére


TpS
őstag

A késés nem feltételen a muziker hibája. A futárok és piszkosul el vannak még mindig havazva, pl. a dpd még most sem tudja a határidőket tartani. Nálam eddig minden ok volt, de akkor ezek szerint nekem szerencsém volt. A csomagolás is teljesen rendben volt. Pl. az erősító doboza egy másik nagyobb dobozba volt rakva.

(#25709) Nayrobi válasza FockeWulf (#25674) üzenetére


Nayrobi
őstag

Bár már lentebb írták, de csermák kizárva, Music Centrumban jó fejek vannak, ha pedig dobról van szó, akkor Volent Zsoltihoz kell menni a SzegeDrumsba :) Kár, hogy ami a csongrádi sgt-n volt hangszerüzlet az bezárt, ott is egészen jó arcok dolgoztak, egyszer stúdiózás előtt 1 nappal beszart egy basszusgitárunk és azonnal javították, ingyen, csak úgy jófejségből :)

(#25754) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Miket hallgatok? Lágyabbakat...legalábbis nekem azok. :D
Road, Bruce Dickinson, Iron Maiden, néha Metallica, Gary Moore, Dire Straits, Kowalsky, The Cult, ... ilyesmik.

Amúgy nem kell túlspilázni, nem akarok zenekarban játszani vagy zenekart alapítani, csak meg akarok tanulni gitározni, régi dolog.

Mivel az ember nem dobálózik 50ezrekkel, legalábbis én nem, ezért általában körbe járom a dolgokat. Ahogy ezt is. Egyre inkább hajlok afele, hogy várok pár hónapot és veszek egy drágábbat, amit pár akkord után nem kell majd lecserélnem. De mivel semmilyen tapasztalatom nincs etéren, ezért inkább kérdezek, lehet egyesek ezt veszik szarakodásnak.

Ami állandóan elbizonytalanít, hogy akkora a választék és annyi név van, hogy képtelen vagyok kiismerni magam. Tökre örülnék, ha meglenne, hogy X gitár tökéletes lenne jó pár évig, 60ezerért...sima ügy lenne, már nem is szarakodnék. pár hónap múlva megvenném és boldog lennék. (Berendeltem pár motor alkatrészt, leszívta a bukszát. :) ) De nem, mert nem tudom leszükíteni még gyártóra sem, hogy melyikkel nem futok lukra. Így nem marad más, mint hogy benneteket csesztesselek :DDD és munka mellett amennyit tudok utána olvasok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25799) Kobe válasza V.Stryker (#25788) üzenetére


Kobe
veterán

Azert az is merlegelni kellene, hogy ha nem jon be, mennyi bukoval szallsz ki belole a vegen. Torott, serult odautott gitart senki nem fog egy ket ev mulva venni hasznaltan, plane ha mar te is 20ert vetted...inkabb megveszi o is a hipercsudajo szetett ujonnan....atadod 8-10-ert valakinek ? Kinek ? Gyakorlatilag az mar tuzifa arban van, megsem fogsz vevot talalni. Ergo bukod a teljes 20-ast.
Bekostolsz egy kicsit dragabb darabot, 50-ert, mast nem 45 korul el tudod passzolni ha megsem...aranyaiban buktad 3-4 doboz cigi arat, max

(#25858) #20655360 válasza V.Stryker (#25855) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az nem gond, legalább nem tudja majd lenyúlni a gitárjaidat. :) Viszont fordítva se.

Akárhányszor jöttek hozzám vagy tesómhoz, mentek a gitárra, mint a csirkék, aztán meg néztek, hogy a fene ez balos! Tették is lefele. :D

Enton: 4 éves korra már eléggé biztos a dolog általában. Melyik kézben tartja a ceruzát, melyikkel dob meg mittomén, aztán már ki is derült.

[ Szerkesztve ]

(#25862) Zoli133 válasza Enton (#25861) üzenetére


Zoli133
őstag

Én évek óta gondolkozom hogy meg kéne tanulni jobbosan gitározni.
Nem lenne ennyi szívás vele, amúgy se vagyok teljesen balkezes.
Írni ballal szoktam papíron (táblára gond nélkül ment nemrég mindkettővel), dobni, kalapácsot fogni bármi egyéb dolgot jobbal szoktam.
Haverom balos akinél először gitároztam aztán rajtam ragadt, valószínű ha rávenném magam megszokhatnám jobbal is, mennyivel egyszerűbb lenne gitárt vennem. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25939) Eastman válasza Tommyka21 (#25938) üzenetére


Eastman
őstag

Stratról dobsz egy képet?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25976) brickm válasza V.Stryker (#25974) üzenetére


brickm
őstag

Csak nem vicceltem :)

Moleman
Nekem is életidegenek használat közben, de dizájn szempontjából sok LP stílusú gitáron nagyon jól mutat.
ötletes ez az átlátszó dolog is, olyan szempontból, hogy látszik az erezet,csakhát hazsnálati szempontból annyi értelme nincs a koptatónak, hogy érdemes legyen fenthagyni ha amugy a testet akarod nézni.
Amúgy mikrofóniás hangszedőnél előnyös.. lehet rajta dobolni :D
Meg ugye aki ahhoz van szokva, hogy akusztikuson dobol mellé, nem a test fényét bakszja szét körömmel,.

[ Szerkesztve ]

(#25979) FockeWulf válasza V.Stryker (#25972) üzenetére


FockeWulf
tag

Jól írja adam, a Pénzes gitáriskola arra jó hogy szemezgess az elméletből, de ami a gyakorlati részét illeti.... a csókát nem szabad komolyan venni.... :)
És igen, gyakorlatra a Justinguitar, mint az le lett már írva lentebb :)
Alapi István videóit én is nézegettem, tényleg érthetően magyaráz, és az ujj -gyakorlatok is jók...de én is azt mondom, előbb próbálj néhány alap akkordot elsajátítani, és nagyon lassan váltogasd azokat. Vagyis csinálhatod az ujj gyakorlatokat, meg párhuzamosan az alap akkordokat....meg...próbálj meg alap dallamokat lepötyörészni. Akár gyerek dalokat is, azok a legegyszerűbbek, ne feledd, most az első nekifutásokra a cél az, hogy minél egyszerűbb dallamokat eljátsz, egész lassú tempóban. Hogy ráálljon a kezed, de a füled is valamennyire erre a gitározós dologra. Aztán majd jöhet a Keresztapa, meg a Beat It :D
De! Tényleg a legjavallottabb a JÓ gitártanár, azt semmilyen videó, sem könyv nem pótolja. És hidd el, nem csak szimpla ujj-gyakorlatokat fog mutatni, élmény lesz már az első óráktól az egész ha jó a tanárod.
Apropó könyv....full kezdőknek jó választás a Muszty-Dobay Gitáriskola, egy nagyon nagyon nagy hátránya van, hogy az elméletet teljesen mellőzi, ami azért fontos, már a kezdeteknél is (legalább alap szinten).
Fontos, hogy ne keseredj el ha nem megy valami az első hetekben/ hónapokban, ehhez sok kitartás és rengeteg gyakorlás kell, de ha szereted akkor minden fáradozást megér :)

[ Szerkesztve ]

(#26066) Eastman válasza FockeWulf (#26065) üzenetére


Eastman
őstag

Közel négy hete hirdeti. Reális az ár? Mondd, hogy a dobozt nem kéred. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26079) jettison


jettison
tag

Nekem nagyon nem tetszik ez az olcsósított Gibson. Szerintem ennyi pénzért bármilyen más gyártó sokkal gitárabb gitárt ad el.

Abból a 400 dollárból 200 kb a felirat meg a "made in usa" volt... Amúgy sem értem mi ez a nagy hype az usa made dolgok körül. Amikor Floridában éltem, szanaszét röhögtük magunkat azokon a cuccokon, amik büszkén hirdették, hogy az usá-ban készültek. Szó szerint ilyen szövegekkel, hogy "Proudly manufactured in the USA", aztán a termék maga meg egy röhej volt. Bármelyik ázsiai kisgyerek a műszak szünetben komolyabb cuccot dob össze.

Persze tudom, gitárban ennek leginkább történelmi okai vannak, meg eszmei érték, de könyörgöm, a jelenben élünk... Bármelyik ázsiai ország sokkal jobb gitárt gyárt egységnyi pénzből. Ha a vásárló megfizeti, olyan minőségbiztosítást csinálnak, hogy az eszed megáll. Mint ahogy a fenti videókból is látszik, az USA-ban is lehet "gagyi" gitárt csinálni... (Nyilván nem gagyi, de inkább vennék egy V100-at, mint ezt...)

Pont ezt becsültem eddig a Gibsonban, hogy nem mennek egy bizonyos szint alá elektromos gitár vonalon. Nem rombolják szét a saját nevüket. Hát de.... :(

Ettől függetlenül, ha valaki örömmel veszi és használja, már megérte, hogy megcsinálták... :)

(#26092) FockeWulf válasza V.Stryker (#26082) üzenetére


FockeWulf
tag

Én, ami a hangolót illeti a Soundcorset-et ajánlom, egy jó ideje használom, tök jó hangoló alkalmazás, metronóm is van vele.
Érdekes, hogy nem találod az alap akkordokat a neten, youtubeon is ezernyi ilyen jellegű videó van, de sok-sok oldalon is le van írva lépésről lépésre, szájbarágósan, ábrákkal, de még fényképekkel is. Szal guglira fel!
:)
A C-dúr akkordba ugyan beletartozik az E hang is, de ahogy lentebb is írva lett, a vastag E-húrt ne pengesd bele, mert akkor már az E hang túlságosan dominána (3 lenne benne úgy, C-ből meg 2).
Ismét csak javasolni tudom a Muszty-Dobay Gitáriskola c. könyvet, asszem még 3 ezer forint sincs.
Magyar nyelven full kezdőknek több mint jó!
Alapakkordok, ábrákkal, fényképekkel, kotta, alatta TAB. Érthető, könnyű stílusban. Ismert gyerek, pop, rock dalokkal. Azzal is 1-2 évig el lennél.

(#26127) InHell


InHell
senior tag

Ti szoktatok saját dalokat írni, és azt mivel rögzítitek?
Szívesen meghallgatom ha linkeltek valamit. :)

Én egy Focusrite Scarlett Solo-t használok, nagyon szeretem mert egyszerű a kezelése, jó a hangminőség, és semmi késés nincs, tehát gyorsabb számokat is kiválóan lehet vele rögzíteni.
Cubase 5-öt használok, EzMix vagy Bias FX-et használok a gitár és basszushoz. EZDrummer2-vel írom a dobot.
Mondjuk elég drágák sajnos, de egyszer kell megvenni. Van kipróbálható verziója mindnek amúgy.

Ez az egyik legújabb szerzeményem, akartam egy jó lehangolt Drop A# nótát, hát ez lett belőle. :D
Ha a dropbox link valamiért nem jó, feltöltöm máshová.
Keveréssel kapcsolatban még sokat kell tanulni, mert annyi opció, lehetőség van, hogy hihetetlen. Meg eléggé máshogy szól otthon, vagy telefonon, vagy pl. az irodai gépemen ugyanaz a szám.
Szóval nagyon időigényes egyetlen számot is összerakni, majd állítgatni utána, hogy az mindenütt normálisan szóljon. Az az érdekes, hogy nekem mindig éjjel jutnak eszembe témák, reggel meg meló. Ezt is este 11-kor kezdtem el, és olyan hajnal 2-kor fejeztem be. :)

Egy jó kis isobox kéne otthonra, (hogy éjjel a csöves fejjel is tudjak rögzíteni) amit már tervezgetek házilag megépíteni, mert sajna a gyáriak elég drágák.
Jók ezek a digitális cuccok, szoftverek, volt nekem már multieffektem is, rákötöttem a clean csatornára de valahogy hiába megvolt a hangzása, olyan jellegtelen volt mégis. Hiányzott belőle az erő vagy nem tudom.
Mikor meg van tekerve egy kicsit a csöves fejem, a saját torz csatornáját, erejét, hangzását ezekkel egyszerűen képtelenség visszaadni, de ez csak az én véleményem. Bocsi ez kicsit hosszúra sikerült. :)

< béna duma helye >

(#26133) Tommyka21 válasza nikkel111 (#26129) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Nagyon köszi az infókat :DD .
Nagy Katana fan vagyok, idén tervben van nálam is.
Sztem sokáig megoldaná az erősítő kérdést...
Lehet még 1 dob mellé is elég az 50-es?
Csöves fanok ne hurrogjatok :D :D :D ...

(#26135) Plazmacucci válasza Tommyka21 (#26133) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem elég szerintem. Dob mellé minimum 2x12

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26142) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#26141) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Dobtól nem hallom a lényeget :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26145) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#26142) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az utolsó változtatás pont az volt, hogy hangosabbra vettem a dobsávot.. :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26153) Ragnar_ válasza InHell (#26148) üzenetére


Ragnar_
addikt

Próbáld ki a Reapert, ha érdekel, de mondjuk, ha már megvan a Cubase, meg azt már tudod kezelni akkor elvileg mindegy. Én gyakorlatilag gitársávot rögzítem, meg a dobtracket megcsinálom a midisávban és kb. ennyi, pedig van benne sok post cucc is mastereléshez, de a legtöbben azt mondják, hogy arra érdemes törekedni, hogy ne kelljen post eq.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26154) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#26151) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kell az a hangerő dobsávra, autóban hallgattam, és ott totál nem lehetett hallani a lábdobot pl. Maga dobjáték az más tészta, a midi sáv sokmindent elbír :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26167) nikkel111 válasza Tommyka21 (#26133) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Ahogy plazmacucci írta, magában kevés lesz a dob mellé... Másik láda pluszban, bemikrofonozni, vagy 100-st venni ...

[ Szerkesztve ]

(#26183) #20655360


#20655360
törölt tag

[link]

Mindgyá beszarok. Mikor dobott ki a Charvel legutoljára széria balos modellt? Ráadásul 3 félét.

(#26207) Kobe válasza Moleman (#26206) üzenetére


Kobe
veterán

Nem sikerult sajna. Sokat agyalltam rajta, be akartam dobni egy fix azonnali ajanlatot, de keson raktam fel a cortot. 150K t mindenaron megelolegezni meg nem volt kedvem, kellene masra is. Ha elobb rakom fel, lehet elment volna idoben a cort is.

Mindegy, lesz meg ilyen vetel, illetve a cort sem jon szembe ilyen felallasban minden sarkon szoval elkotyavetyelni sem erne meg. Ha rendesen beletanultam es igenyet erzem ,akkor legfeljebb eladom a cortot es ebayrol lovok valami regebbi japant.

(#26357) cucka válasza eeXaa (#26345) üzenetére


cucka
addikt

Egy szóval nem mondtam, hogy tehetségtelen lenne, szerintem ügyesen gitározik meg basszusgitározik. A baj azzal van, hogy egyszerre akar slappelni, akkordozni meg tappingelni egy 9 húroson, amihez két kéz egyszerűen kevés. Ott az Animals As Leaders, ott is két gitáros van, plusz dob, jól is szólnak. (Meg a gitártudásuk is megvan hozzá)

A másik: tele a youtube shreddelő emberekkel meg blues gitárosokkal, jobbnál jobb szobagitárosok vannak, mégis arra emlékszel te is, hogy ez a másik bendzsón játszik Slayert meg lapát gitáron a Killing In The Name Of-ot.
Ha nincsenek jó dalok, emlékezetes produkció és/vagy érdekes személyiség, akkor szart se ér a hűde nagy technikai tudás, játszhatsz a hálószobádban a youtube-on 300 embernek.

(#26388) Ragnar_ válasza eeXaa (#26386) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah gyakorlatilag azt mondta, hogy visszahallgatva volt olyan note ahol szerinte nem volt pengetés. Másik videóban 20 note/sec :DDD Mondjuk az már tényleg inkább sport. Mondjuk ez nem azt jelenti, hogy nem tehetséges, meg nem tud gitározni, de az már extrém. (fél órával előbb befejezi a koncertet, mint a dobos ;])

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#26447) #20655360 válasza Moleman (#26446) üzenetére


#20655360
törölt tag

A Jackson is dobott ki 3 hasonló szintűt, az is mind fekete. :)
Ott is megvan a karbonos nyakmerevítés, meg tök hasonlóak, sztem ugyanott készülnek, Mexikóban.

(#26543) #56474624 válasza BluEyes (#26531) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak nem tudom, miért, mikor zárójelben leírtam, hogyan értem. :P

Nem is értem, önmagában az, hogy 400 bpm, miért kellene feltűnést keltsen vagy ledöbbenést. Mielőtt zenélni kezdtem volna, már akkor tudtam, hogy a black metál zenekarok bár bpm-ben legtöbbször szép nagy számmal büszkélkedhetnek, a dobos püföli a dobokat rendesen, a gitárosok részéről mégsem szükséges hozzá olyan nagy technikai tudás (csukló az igen), mint jó néhány, jóval kisebb bpm-mel bíró zenéhez. Egyértelműen csalásnak éreztem a dolgot, a sebesség illúziójának. :D

[ Szerkesztve ]

(#26570) cucka válasza #56474624 (#26543) üzenetére


cucka
addikt

Azért kelt feltűnést a 400 bpm, mert irreálisan nagy szám. A nagyon gyors thrash meg death metál dalok vannak valahol 250bpm körül, ennél többet nem lehet normálisan eljátszani, élő dobossal.
Kb. mint ha azt mondtad volna, hogy "üres volt az autópálya, ezért 400-al mentem végig". Aztán ha rákérdeznek, akkor zárójelben odaírod, hogy te félkilométer per másfélórában méred a sebességet.

a black metál zenekarok bár bpm-ben legtöbbször szép nagy számmal büszkélkedhetnek, a dobos püföli a dobokat rendesen, a gitárosok részéről mégsem szükséges hozzá olyan nagy technikai tudás (csukló az igen)
Ez így van, ahhoz hogy az ilyen zenék jól szóljanak, sebesség és pontosság kell. (Sokszor a pontosság se annyira fontos, legalábbis a gitáros részéről).
Ha meghallgatsz pár korai extrém metál zenét, akkor az tűnik fel, hogy borzasztó gyorsak és nagyon gyenge a hangszeres tudás. Ettől még ezek hangulatuk, korszellemük, történelmi jelentőségük miatt nagyon fontos zenék.

Egyértelműen csalásnak éreztem a dolgot, a sebesség illúziójának.
Attól mert valami gyors, még nem feltétlenül bonyolult. Szerintem te összekevered a fogalmakat - a zene tempója nem azonos a gitáron lejátszott hangok mennyiségével. Játszhatsz egy lassú dalban tizenhatodokat, a dal attól lassú marad, csak te fáradsz el jobban.

[ Szerkesztve ]

(#26599) kemotox válasza Plazmacucci (#26595) üzenetére


kemotox
addikt

Embereket keresek egy Kincs ami nincs zene metálfeldolgozásra! Már csak dobos, basszeros, és gitárosok kellenek! Ja meg énekes ;]

(#26613) Eastman válasza #56474624 (#26609) üzenetére


Eastman
őstag

Háromszor voltam Hot Jazz Band koncerten, nagyon jók. A dobost külön kiemelném.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26666) cucka válasza Moleman (#26662) üzenetére


cucka
addikt

Lehetséges az, hogy 9-46-osról 11-50-re váltva eltűnjön a nyakból a relief?! Nem fordítva kéne lennie?
De, bár attól is függ, hogy milyen anyagból van a húr. De így hogy ennyivel vastagabb húrt tettél fel, elég fura.
Biztos nem állítottad el a húrlábat húrcserénél?

Vicces infó no.2, negyed fordulattal kintebb végetért az állítási lehetőség, onnantól már az anya jönne le a trussrodról (egy 5/16"-os hatlapfejű anya van rajta)
Ha csak egy kicsit eltűnt a relief a nyakból és két negyed fordulatot kellett tekerj, akkor ott szerintem nagy a baj.
Első körben - a nyak szemre egyenes? Én kezdésképp egyenesre állítanám a nyakat, ha úgy minden jó, akkor lehet kis görbületet adni neki.

Az, hogy elfogyott a nyakpálca, na az szopás. Szerintem vidd el egy szervizbe, ha át akarsz állni ilyen vastag húrra, akkor nyerget cseréltetném plusz egyenesítsék ki mechanikusan a nyakat.

Apróság, de a húrok vastagságát ezredhüvelykben mérik. Tehát egy 50-es húr az 50 ezredhüvelyk átmérőjű, a matekod nem adja ki. Egyszerűbb a húr aljától mérni az action-t, tedd te is azt.

Ja, ezek rendes minőségi húrok? Ha ilyen aliexpress-es 1 dolláros szemetet raksza a Gibsonra, akkor
1. dobd ki őket a p*csába
2. megérdemled :D

[ Szerkesztve ]

(#26697) #20655360 válasza Moleman (#26696) üzenetére


#20655360
törölt tag

Mondtam, hogy dobd ki a picsába. :DDD

orphee... már a neve is szar.

(#26724) bigrob


bigrob
őstag

Megjött nekem is a kis metálbaltám :DD
40 euróval olcsóbb volt amikor rendeltem, el volt árazva ;]
Ami pozitívum, hogy a németek ennek ellenére is tökéletesen beállították a húrmagasságot és az intonációt is. Továbbá akkora dobozban küldték, hogy azt hittem nagybőgőt kapok nem egy 2/3-os gitárt :DDD
Egész jó kis hangja van szerintem. (ACHTUNG, HANGOS!)
A felvétel után jöttem rá, hogy van delej pedálom is azt nem nyomtam be. :B
Minőségért elnézést kérek, teló mikrofonnal vettem fel, szerintem túl hangosan. :R

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26778) Kobe


Kobe
veterán

Azon kaptam magam, hogy sokkal szivesebben gyakorlok a peaveyn mostansag....nem tudom, valahogy nagyon fekszik a formaja.

Fel is dobtam a cortot GS-re, kezd nagyon hianyozni egy japan gitar helyette.... :)

Realisan 150 korul mi foghato ki japan superstratbol? Illetve ha nem GS-en, hol erdemes nezegetni meg ?

Valamiert a jacksonok tetszenek meg :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.