Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47808) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#47785) üzenetére


Alexios
veterán

Annyiban igaza van a tanárnak hogy azzal baromi sokat lehet fejlődni ha magadtól hallásra rájössz ezekre, youtubeon le lehet lassítani, vagy vannak szoftverek amivel adott részeket le lehet lassítani/loopoltatni. Ha elkezded magadtól csinálni, nyilván az elején egyszerű dolgokkal, akkor el lehet jutni hamar oda hogy ne is kelljenek tabok, egy zenekarban se árt pl. ha nem taboltatod le a másik gitárossal a témáját, hanem valahogy nagyjából hallás után megvan :)

(#47873) consono válasza Smiley (#47872) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem volt, a filléres hangkártyámmal. Dadog, recseg, fél-egy másodperc a latency… Windowson meg simán megy ASIO-val.
De visszatérve a szoftver oldalra, még 100 dodó sem kell a kezdéshez, mert a GarageBand-ben van amp meg láda és pedál emuláció, kezdetben az elég. Én később a Logic helyett a Mainstage-et vettem meg, benne van a Logic összes effektje és hangszere, fillérekért és élő játékra van kihegyezve…

"In God we trust. All others must bring data"

(#47920) cucka válasza jmarcell (#47918) üzenetére


cucka
addikt

Ha jó erősítőn akarja hallani, akkor el kell menni egy óradíjas próbaterembe.

A számítógépes megoldásokkal azt tudod szimulálni, hogy hogyan szólna jó minőségű erősítő, ha a ládát egy stúdióban bemikrofonoznád, és azt a jelet felvennéd.

Azt viszont soha a büdös életben nem fogod tudni szimulálni a szoftveredben meg az otthoni logitech 2.1-es hangszórón, hogy hogyan szól egy csutkára tekert csöves erősítő, amikor ott állsz 3 lépésnyire a 4x10-es ládától.

A pluginekkel jól tudod szimulálni a hangfelvételnél használt eszközöket. Azt nem tudod szimulálni, hogy rezeg a gatyád szára a hangerőtől, érzed a gyomrodban a hangot, és ha jobbra fordulsz, akkor elkezd gerjedni a cucc és remegnek a falak.

[ Szerkesztve ]

(#47954) vorosmarti válasza jmarcell (#47953) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Sztem teljesen egyértelmű volt a segítőkészséged. Itt sem lenne hülyeség ilyen tematikus összefoglalókat írni a topic-hoz, nagyon hasznos lehet a kezdőknek. Ha az elején tudom h milyen lehetőségek vannak, akkor lehet hogy énn sem modellező kombo-t veszek (jó drágán, ami azóta még drágább lett), hanem egy külső hangkártyát meg szoftvert.

(#48211) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na, mivel egész este tegnap MK 50 teszteket, videókat néztem, kellően lelkes voltam ahhoz, hogy ne gondolkodjak tovább. Búcsút intettem az MG30FX-nek, és ráfizetéssel becseréltem az MK50-re.

Még csak kicsit próbálgattam, de hát ég és föld a Marshallhoz képest. Annak az OD csatornája egy kásás massza, kicsit sem szerettem, ennek sokkal jobb. Fasza, hogy van rajta 0,5W-25W-50W kapcsoló is, tök felesleges állandóan 50-en tolni, gyakorlásra még a 0,5w is jó, ha csendben kell lenni. Nem zúg, sistereg, mint a Marshall, az bekapcsoláskor adott egy olyan hangot, mint amikor a forró gőz kicsap valahonnan. Ha közel állok hozzá se gerjedt eddig. A clean csatorna is teltebb, tisztább, mint a Marshallnak volt.

Jó sok cuccot belepakoltak ebbe a kombóba baszki, és még a a szoftverét le se töltöttem. Egy darabig elleszek vele, mire megtanulom állítani a hangzásait. ;]

Ezzel én évekig elleszek.

W | W | H | W | W | W | H

(#48240) Ctrl+Alt~Del válasza gaborbol (#48219) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hát, ez állva kiröhögi a Marshall MG30-at. ;]

Most ismerkedem a szoftverrel, jesszus, ebben mennyi lehetőség van. A millió mod, meg fx, meg minden, szanaszét kombinálható. Abba még bele se gondoltam, hány patch tölthető le, mennyi millió hangszín, te jóóó ég.

Ez nekem hosszú évekre több, mint elég.

És marha jó, hogy a printer kábellel összekötve a géppel közvetlen lehet róla felvenni, amit játszom. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#48944) Alexios válasza doc (#48943) üzenetére


Alexios
veterán

Egy rendes régivágású erősítőnél igen, általában van egy valamennyire tiszta, és egy torzított csatorna. Amikről szó volt mostanában, meg úgy általában a 100ezer ft alatti tartományban viszont egy jóideje modellezős erősítők vannak, amik szoftveresen emulálnak valamilyen erősítő modellt, és ezek közül lehet válogatni, erősítőtől függően 5-6 vagy akár 20-30+db is lehet benne. Van hogy ezeket is úgy jelölik rajta hogy clean, crunch, overdrive, stb, de itt van némi mix a dolgok között, a régi csöves erősítőkkel szemben mondjuk simán lehet egy fender clean csatorna modell, egy marshall overdrive, egy vox crunch, stb. Vagy van olyan ahol eleve kiválaszthatod egy appon át pl. hogy milyen erősítő modelljét akarod választani

[ Szerkesztve ]

(#48949) FockeWulf válasza consono (#48948) üzenetére


FockeWulf
tag

Igenigen, van már V3 verzió is, nekem is V2es van, csak 20 wattosba, valójában minden van rajta ami kellhet otthonra. A számítógépre egyetlen egyszer kötöttem rá, nagyjából megnézegettem hogy úgy mik a lehetőségek azt annyi. A számítógépről vezérelt vagy szoftveres gitározás nagyon nem az én világom, b@szakodni a gépen/laptopon, az ilyen-olyan hangzásokat keresgélni, állítgatni stb....ááh.... :) Én leülök, gitár bedug, billenőkapcsoló, egy-két poti felteker, egy-két pedál rátapos azt zúzom a jó kis gusztustalan Led Zeppelin nótáimat :) De aki szeret kísérletezgetni a szoftveres világban annak is jó ez a kis Blackstar.
Sajna egy ideje csövesbuzi lettem, aztán az mellett meg minden modellezős/digitális/tranyós cucc "szarul" szól...legalábbis az én fülemnek...de ez már az én szociális problémám :D

(#49051) chaosmonger válasza doc (#49050) üzenetére


chaosmonger
tag

Még annyit csinálhatsz, hogy a Katanában van szoftveres noise gate, az applikációból tudod elérni, nézd meg hogy az adott preset-nél be van-e kapcsolva, ha igen akkor a szintek állításával kísérletezhetsz.
Vagy veszel egy olcsó noise gate pedált Aliexpressről, tizenegykétezres tétel (volt régebben, most nem tudom)
Ez a földelési problémát nem szünteti meg, de a torzított csatornáknak alapból lehet gerjedése/búgása és ha a clean-nél nincs probléma akkor ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#49054) doc


doc
nagyúr

Nah, fejlemenyek :D

szoftveres tutujgatast a Mini sajnos nem tud, szoval hardware iranyban kell keresni a megoldast. A noise gate pedal jol hangzik, korbenezek, de ha tudtok linkelni koltseghatekonyat (mar amennyire ez igy 450-es USD-magassagokban lehetseges) megkoszonom. De az megiscsak penzbe kerul, meg sok ido, szoval...

Mivel (ahogy azt tobben is mondtatok) gyanus a fold-problema, errefele indultam el. A hozza vett gyari Roland tapegyseg nem foldelt, igy a Mini hatuljan levo fold-csavarral hozzarogzitettem egy kabelt (volt a polcon egy amugy is szetvagott RCA kabel, tokeletes ilyen kiserletezesre), es...
DO NOT TRY THIS AT HOME: ugyan nyilvanvalo okokbol (ha esetleg aramot tol ra a kazan, stb) ellenjavalt, ranyomtam a radiatorra a kabel masik veget, ezzel probalva lefoldelni. Nem szunt meg a zugas, de halkabb lett erezhetoen. Ezt jo jelnek tekintettem.

DO NOT TRY THIS AT HOME, de TENYLEG NE: gondoltam ha fold kell neki, adjunk neki foldet. Ugyhogy megkerestem a halozati aljzatban a foldelest, ranyomtam a kabelt, es... nem szunt meg a zugas, de szinte teljesen eltunt :D :C szoval most azon gondolkodom, keritek egy foldelt halozati kabelt, kiszedem belole a fazis/nulla vezetekeket, es az igy eloallitott "foldelokabelt" rakotom a Minire. Ellenjavallat, "hulye vagy b+, felgyujtod a hazat", vagy egyebek? Ha nincs, akkor megcsinalom :D

[ Szerkesztve ]

(#49059) benedekco


benedekco
addikt

A noisegate mondjuk nem rossz ötlet, de a problémát nem fogja orvosolni, illetve más problémák fognak jelentkezni.
Én inkább a hurkot próbálnám megoldani. Nekem is van, de csak akkor mikor USB-vel van kötve a géphez bármi ami a rendszeren van (most pl Headrush), ezt úgy orvoslom, hogy kihúzom amikor nem kell szoftveres hozzáférés és csak akkor dugom be mikor kell.
Illetve a gitár és hangszedők körüli fóliás szigetelése lehet még megoldás, ezt is kibeszéltük itt régebben, szerintem ha rákeresel találsz pár ötletet.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49262) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#49254) üzenetére


FockeWulf
tag

Sosem használtam fülest, sosem értettem miért lyó' , imádom ha kitölti a teret a dzsidzsi, ha jól emlékszem te még nem mentél el a szoftveres "cicafiú" vonalra, ne is tedd, zúzd a rakenroll-t, ennyi jár minden rockzenésznek, legyen az akármilyen szinten is.... A szomszédok meg...háát...ahogy a Tankcsapda mondaná az új diszkós nótájába': fakker, bakkker... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#49303) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#49300) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a tanulság, hogy jobb, ha megtanulod magadnak beállítani a gitárjaidat. :DDD A Floydot is be lehet max. egy óra alatt lőni, csak kicsit macerásabb, mint az egyszerűbb húrlábak. 31 ezer forintos óradíjért én is megcsinálom neked, az jóval több, mint a szoftverfejlesztői órabérem. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49401) H&B


H&B
újonc

Üdv. Újrakezdőként regisztráltam, érdemben nem volt 7-10 éve gitár a kezemben. Nulláról indítok kb, kérnék egy kis útbaigazítást. Alapgyakorlatokat, akkordokat megtalàlom, megoldom. Elektromos gitár van kéznél + fender frontman 25 + line6 külső hangkártya(legálisan szoftverrel, POD megy) + digitech rp55+ akg k52 füles. Sok az oktatóvideó yutubon, mondjatok kérlek 1-2 Magyar csatornát ami alapján érdemes elindulni, mert nem tanultam angolt, csak németet. Gitáros appok végképp kiestek, visszaolvasva volt pl. a yousician, van ezek között ami megéri?

(#49568) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Kaptam ajándékba egy Presonus Studio One Prime szoftvert.

Ismeri valaki?

W | W | H | W | W | W | H

(#49626) consono válasza FockeWulf (#49625) üzenetére


consono
nagyúr

Ez azért sok mindentől is függ, szerintem az ebben is levő DSP egy jól sikerült darab az árkategóriájában. Ugyan azok az algoritmusok futnak a G1 Four-on is, mint a CDR-70-en pl. és annak is magasan pozitív a megítélése. De végül is mindegy, én jól szórakoztam vele a keresztfiammal és az a lényeg, nem Sziget nagyszínpad a cél ;)

doc: arra majd figyelj, hogy a láda modeleknél ki van kapcsolva a mikrofon modelezés, ha azt bekapcsolod instant jobban fog szólni fülhallgatón. Meg még egy: a Zoom-nak van egy Zoom Guitar Lab nevű szoftvere, azzal gépen tudsz patch-eket szerkeszteni, illetve feltenni a dobozra olyan effekteket, amik gyárilag nincsenek rajta...

"In God we trust. All others must bring data"

(#49752) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49751) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pedig a pedál hivatalos oldalán is leírják, hogy letölthető hozzá a szoftver ingyenesen. Kicsit fapados állítólag, de szerintem simán jó lesz a kísérletezéshez.

W | W | H | W | W | W | H

(#50620) consono válasza lacibattya (#50619) üzenetére


consono
nagyúr

Mennyit???????? Annyit tutira nem. Úgy emlékszem olyan 30 körül volt, mikor vettem és ebben benne volt a plusz lab kapcsoló is (szerk.: megnéztem, 33 eFt volt 2017 végén). De az enyém még a régi verzió, nincs benne looper. Jó a hangja, rendes dobok vannak benne, a basszus is basszusgitár hangon szól. A Band In A Box stílusait használja (az ugyan ez, szoftverben, kicsit sokkal nagyobb lehetőségekkel).

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#50660) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50658) üzenetére


arnyekxxx
veterán

driver kérdése, asio4all-al be lehet állítani több hangkártyát is (cserébe az adott kártyák saját drivert igénylő extra szolgáltatásai nem fognak menni) és ez csak az adott szoftveren belül megy, mittomén a cubase egyszerre vesz fel az alaplapi meg két külső kártyáról és pl az alaplapiról megy két nagy hangfal, az egyik hangkártya a controlroomot küldi ki a harmadikra meg egy mono láda van rádugva ellenőrzéshez.

(#50691) moma válasza Alexios (#50684) üzenetére


moma
őstag

Mert ha a külső hangkártya van használva, akkor elvileg jó minőségűbb a hang, mert esélyesen jobb, mint a laptopban levő. És cserébe lehetne használni a laptopot pl bluetoothra.

Goose-T : köszi. kb értem. szóval, akkor lehet megcsinálni, ha valami olyan szoftvert használ az ember, ami tudja.

Igazából csak azért próbálom megérteni ezeket, mert még abban vagyok, hogy úgy általában hogy kéne összetenni a hangcuccot a szobában, amikor zenét hallgatok, meg gitározok.

we all deserve a bit of luck.

(#50962) lacibattya válasza arnyekxxx (#50957) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Mindent is lehet,csak ahhoz hogy egérrel babráljak a szoftverével kell az usb
ha meg azt bedugom belebabrál a hang beállításokba. :DD
Megoldom:először tekergetem utána úgy csinálom ahogy mondod! :C

(#51324) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#51321) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Amikor a húrok és a hangfal membránja között csak a pickup meg az erősítő van sokkal többet számít, hogy a pickupból mi jön ki mint amikor egy holdraszállásnyi elektronika. Egyébként régen az egyik fő cél a magas jelszint volt bármi áron, mert attól torzult jobban a hang.

szerk. Just for fun, a Revalver egyik modulja komplett gitárhangzást modellez, betanitod neki a saját gitárod hangját aztán kiválasztod a pártucat lehetőségből, hogy mit szeretnél hallani és lesz a humbuckeres leszpóloldból strat vagy tele a vst kimenetén. És ez egy évtizedes szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#51683) chaosmonger


chaosmonger
tag

Ha már lábkapcsoló, pont most vettel Aliról egy ilyet. Eredetileg csak arra vettem hogy amikor youtube-ról akarok tanulni valamit akkor tudjam lábbal leállítani, előre/hátra tekerni a videót, első sorban nehéz részeknél amikor sokszor tekerem vissza.
Közben rájöttem hogy a DAW-ot is tudom vezérelni, (felvétel indítás), sőt találtam egy szoftveres loop programot is, nagyon fapados, de működik, szóval egyben looper pedál is, ennyit megért :)

(#51711) consono válasza arnyekxxx (#51710) üzenetére


consono
nagyúr

Néztem én is. megölik lassan a Kempert az olcsó cuccokkal. Node. Miért akarnék én azért pénzt adni, hogy a saját cuccomat lemásoljam? Az ott van, használhatom. A másét meg ha letölthetem, minek nekem a lemásolás lehetősége? Jó, persze, mert anélkül másét sem tudnám használni, de nekem ez ebben a formában zsiráf. A szoftvert próbáltam, az nem, rossz a maga módján. Persze a technológia tök jó, meg kell a fejlődés, de majd ha lesz olcsón olyan cucc, mint a CubeBaby, csak rátölthető Tonex mintákkal (meg IR-ekkel), engem akkor fog érdekelni a dolog :)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#51856) Ctrl+Alt~Del válasza Smiley (#51852) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem te tudod a választ erre:

Jelenlegi rögzítési módom: guitar - wireless adó- amp wireless vevő, ampra rá a patch, amp USB kábellel összekötve MacBook - Garage Band.

Ebben az esetben elvesztem az amp hangzását, és a szoftverben tudok beállítani utólag akármit. De én nem ezt akarom.

Azt szeretném, hogy a Garage Band közvetlen azt a hangot rögzítené, ami az ampből jön ki, azokkal az effektekkel., PM-mel. Jelenleg ugyanis ha PM van, nem kerül bele a rögzített trackbe, mert elveszik..

Szóval, ehhez még kell valami interfész, vagy ez valami beállítás kérdése a szoftverben?

W | W | H | W | W | W | H

(#52089) DrDoktor válasza btraven (#52081) üzenetére


DrDoktor
tag

Pengető egy 6 os csomag minimum.Kezdőként első nap a felét elhagyod :DDD
Jack-Jack(hangszer/gitárkábel)
PC alaplapi hangkártya csak nagyon utolsó esetben GS fanaticon nézz rá külső usbs hangkártyára.Átalakító valóban

Pc re kell még egy DAW(Zene szerkesztő progi)
Pluginok(Amivel a gitár hangja gitár lesz(Értem ez alatt erősítő ládaszimuláció.) mert naturba bedugva alaplapi hangkártyába azért hallhatsz érdekeseket)
ASIO4all univerzális vezérlő szoftver.

Hangoló persze én a fender tunert használom van manuális és előre hagolások is benne.
Drop D stb.

Pc re is rengetek hangoló progi(plugin)van gitáros pluginokban alap tartozék.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52212) Moleman válasza lacibattya (#52188) üzenetére


Moleman
addikt

Kezdőként valóban nehéz, ha nincs senki, aki segítsen választani, nagy a kockázat.

Az első gitárom egy romos Kremona nejlon volt 9000 forintért, de olyan lendülettel kezdtem el tanulni, hogy 4 hónappal később kaptam egy normális gitárt.
Azzal már kifejezetten szerencsém volt, nem is én választottam, a szüleimre melegített rá a hangszerboltos egy kínai Squier SD-6-ot, de mint kiderült, csodálatos választás volt, 21 évvel később is örömmel nézek rá. Persze azóta már vettem szebb/jobb/kényelmesebb gitárokat használtan, még olcsóbban, de azok megtalálásához/kiválasztásához már kellett 10-20 év tapasztalat.

Elektromossal kevésbé volt szerencsém. Márkahűségből újra Squiert vettem, a szememnek a strat forma tetszett, de akkoriban nem is csak a Bullet, hanem az Affinity széria is vállalhatatlan volt, úgyhogy Deluxe (= jávortopos Standard) lett, 25 wattos Frontman kombóval. Sajnos túl sokára, 9 évvel később derült ki, hogy helyette valami HSS superstratra lett volna szükségem, de anyagi okokból korábban fel sem merült, hogy új gitárt vegyek/lecseréljem. Amíg nem próbáltam mást, elégedett voltam vele, de mai szemmel már minden más gitárom jobb nála, évek óta nem használom, el van rakva emlékbe.
A kombóval az ellenkezője történt, akkoriban nagyon nem szerettem, a beépített torzítója szörnyű, más pedálom/multieffektem akkoriban nem volt. Mai füllel viszont csodálatos tisztája van, néha még most is használom. Meglepő módon basszusgitárral is nagyon jól szól, zenekari hangerőn sem halálozott el tőle.

A modellezős/PC iránnyal valahol szerencsém volt, mert még nem is tudtam, mi az, de 2001-ben vettem egy jó belső hangkártyát, ami bizonyos korlátokkal, de nagyon sokáig kiszolgált. Mai szemmel az is szörnyű volt az impedanciaillesztés hiánya miatt, de legalább nem késett a hang. Emiatt nem volt annyira égető a cseréje, ma viszont nagyon bánom, hogy fiatalkorom rövidke kreatív időszakát azzal szerencsétlenkedtem végig, gyakorlatilag elpazarolva azt.
Ma már hiába lenne meg hozzá minden eszközöm, nincs időm/türelmem komplett covereket készíteni sávonként, végképp nem még saját számokat is írni. 5+ éve el sem indítottam semmilyen DAW-t, csak standalone alkalmazásokban gitározom/zongorázom a saját szórakoztatásomra.

Bocsi a kisregényért, csak azt akartam kihozni belőle, hogy távolról sem ördögtől való kezdőként nagyobb pénzt fektetni a szükséges eszközökbe, ha megengedheted magadnak, mert nekem minden megbánásom/keserűségem abból ered, hogy nem engedhettem meg magamnak ezeket, mikor igazán szükségem lett volna rá, most meg már késő.

A mérleg másik nyelve, hogy még 65 ezret sem muszáj kiadni, 37-42 ezer ft között több csodálatos gitárt is vettem, de ahogy korábban is írtam, ezekhez kellett a szerencse/tapasztalat/hozzáértés.

#52202 FockeWulf
Szerintem mindkettőnek megvan a helye és ideje. Valahol begyöpösödött analógbuzi vagyok, volt/van fullcsöves erősítőm, amiben cserélgetem a hangszórót is, van 20 pedálom, életem legjobb hangélménye volt, mikor egy próbateremben megszólalt a Les Paulom egy Marshall 6100-on keresztül egy Mesa Boogie 4×12 ládából.
De közben nem szeretem, ha más is hallgatja amit otthon pötyögök, ezért szinte mindig fejhallgatóval játszom. A programokban nem kell sokat keresgélni/tekergetni, tudom mit szeretek, sok éve megvan az a 2-3 preset, amin játszani szoktam. A zongorát végképp nem tekergetem, amióta megvan a szoftver, a Don't Stop Believing preset van betöltve. :DDD

#52204 doc
Az akusztikusnak sem kötelező keménynek lennie, van egy Samick akusztikom, 12-es húrokkal D standardben olyan puha érzés játszani rajta, mint bármilyen elektromoson.

A nylon megint más élmény, a húrok miatt puha, az action és a nyakszélesség miatt nehezebb játszani rajta, de újdonságnak nem rossz. Gyerekkoromban nagyon nem szerettem a Kremonát, de 20 évvel később újra vettem nejlonhúros gitárokat, amiket most örömmel használok.

(#52235) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52231) üzenetére


FockeWulf
tag

A szoftveres témában bevallom laikus vagyok, én csak azt tudom, hogy mikor próbálgattam nekem nagyon olyan "ez nemigazán jön be" érzésem volt.
Kicsit nehéz elképzelni hogy az itthoni számítógép, kb 2 cigisdoboz méretű cérnavékony hangú Genius hangszórójából megdörren egy jó csöves hangzás, vagy bármi egyéb értelmes szand, de én elfogadom ha ez így van. Azért én maradok inkább a jó öreg kombónál, vagy fej+ládánál.

(#52236) consono válasza FockeWulf (#52235) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha a Genius-ből mikor zenét hallgatsz megdörren a csöves hangzás, akkor a szoftverből is meg fog, ha nem, akkor meg nem a szoftver a probléma, hanem a hangszóró :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52239) arnyekxxx válasza doc (#52232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy ilyen olcsó multi hangját össze sem lehet hasonlitani a nam hangjával és ez utóbbi ingyen van. Ráadásul a G1 fourba biztos nem kerül bele a pár hete megjelent Mesa VII mig abban biztos vagyok, hogy hamarosan ott lesz a modellje a tonehunt.org-on - persze nyilván ez nem a kezdők problémaköre :)

Szerintem ez leginkább ilyen tudati kérdés lehet, ha a szoftver egy taposható dobozba be van építve akkor az "igazi'" zeneeszköz, ha ugyanaz (illetve akár jobb szoftver) a számítógépen fut akkor meg nem. A Tonexnek pl van pedálverziója (nem is annyira drága), ugyanaz a szoftver fut rajta mint számítógépen, ugyanazokat a modelleket tudja ugyanúgy használni, ugyanúgy is szól, a pedál igazi zenecucc a program meg csak egy program :)

(#52247) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Just for fun.

A thomannon kapható az IK Multimedia AXE I/O One USB interfész 57ezer forintért és kapható az IK Multimedia Tonex SE szoftver 64.700Ft-ért.

Az AXE I/O One USB interfészhez jár a csomagban a Tonex SE és az AmpliTube 5 SE (a thomannon nincs, a sweetwateren 150$) szoftver :)

(#52250) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52249) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egymás mellett kéne meghallgatni, az emlékezet csalóka tud lenni. ;)

Eleve a gitárládák egyszerű egyutas hangfalak. A zenéhez használt meg leginkább 2-, illetve 3-utas. Nem olyan magától értetődő, hogy egy többutas, zenéhez használatos hangfal ugyanolyan jó (ami itt annak függvényében értendő, mennyire tud olyan lenni) legyen, mint az, amit végeredményben tulajdonképpen modellezni szeretnénk. Ehhez nem elég szoftveresen trükközni, a fizikát nem lehet áthágni. :N

[ Szerkesztve ]

(#52854) benedekco


benedekco
addikt

Na álljon már meg a nászmenet.
Szar a kaja? Ne kritizáld mert azt se tudod hogy kell elkészíteni! Hát ez egy hülyeség. Színvak vagy? Akkor nem is látod a színeket, nem érdemes festészettel foglalkoznod/ne fess. Marhaság!
Ezek ilyen bevett panelmondatok. Nem mindegy, hogy miért akar basszerozni? De amúgy is elmondta. A hangja miatt. Csak a hangja miatt. Vicces, mert én is a hangja miatt gitározom. Imádtam a gitár tiszta és crounch hangját. Pont úgy mint a TB-303-ét.

emiki6 - ha van zsé (amiről tudjuk, hogy sosincs elég ;]), vagy van egy elképzelésed, mennyit tudsz rákölteni és az több mint egy hárli benton, akkor szard le ezeket a kötelező hülye tanácsokat, hogy vegyél hárlibentont mer az elég lesz. Igenis lehet venni drágább, komolyabb hangszert.
Ha nem tetszik a cort hangja, akkor meg se vedd, mert nem fogod felvenni a hangszert. Ha bármilyen előítéleted van egy hangszerrel kapcsolatban, akkor rá se nézz. Nyilván idővel az lenne a legjobb ha az előítéleteket letennénk, de most nem terápiára akarsz járni, hanem hangszert venni amit élvezettel veszel fel.
Nekem igenis nagy gondot okozott annak idején, hogy egy alsó kategóriás Squier Bulletstrat-al kezdtem a gityós pályafutásomat. Kényelmetlen, csörög zörög (többszöri beállítás után is, hamiskás intonáció ErnieBall húrokkal, stbstbstb). Ha már az elején ez a mostani USA strat-om lett volna sooookkal többet játszottam volna a hangszeren. A classic vibe sem volt az a wow érzés, nagyon messze állt tőle.

A kényelem olyan, hogy perpill nem tudod mi micsoda, de ha kipróbálsz 5-öt oda vissza, vissza oda, akkor már érezni fogsz dolgokat, lesz egy viszonyítási alapod, szóval attól ne tarts, hogy nem tudod mire kell figyelni. Illetve mint írták előbb, egy jó helyen segítenek, mondanak dolgokat. Nem nyomja a mellkasodat, nem nyomja a karodat, nem vágja a tenyeredet, stbstbstb.

Semmi baj nincs azzal, hogy túlgondolod a dolgokat, te így működsz. Soft reset pedig itt ossza az észt azt kb tök ugyanígy kezdte mint te. Gondolom ezért tette oda a vigyori arcot az első mondata után az #52852-ben (bár nem biztos).

Gitár ki lett trágyalva. Következő lépés a cucc lenne, mert arról még nem mondott senki semmit. Hangkártyára dugnád, vagy ládára? Ha előbbire akkor milyen szoftverrel hajtanád, ha utóbbi akkor mekkora erő kell? Fejhallgatón szólalna meg, vagy kihangosítva, stúdió hangszóról, vagy ládáról rezegne a levegő?
Persze ezekben semmit nem tudok segíteni, csak zavart hogy hút le vagy kezelve, le vagy hurrogva, csak azért mert ennyire fontos a hang.
Illetve neked kell meghallgatni élőben, mert itt pl minden véglet megfordult már. Nincs tonewood vs. a fa anyaga baromira befolyásolja a hangszer hangját.
Kínai pickupok mindent visznek vs. csak a Dimarzio. Szerintem sokszor abban áll még a tévedés, hogy hangról beszélünk csak vagy túl dominánsan egy hangszernél. Igen, ez szép és jó. De nem csak hang van hanem érzés, kényelem és hosszútávú minőség is. Pl a Squier Bullet-em olyan sárgára színeződött az évek során hogy öröm nézni (sunburst eredetileg), a fa illesztéseinél, mintha befolyt volna valami víz és felerősödtek a vonalak, ilyen egy USA strat-on nincsenek. A hangolás, változik az időjárás a squier-t lehetett áthangolni, utána állítani, minden gyakorlás előtt hangolni kellett. USA strat? Ilyen nem nagyon van, heti egyszer ráhangolok azt csá, beállítás? Az már más kérdés, de nincsenek akkora változások itt sem mint az olcsó hangszeren. Az, hogy a bundok nikkel semmit nem mond, nikkelből is van ezer féle minőség. A kínai szaromon már miliméterre koptak a bundok, az amerikain is le vannak kopva, de azt használtan vettem, és jóval öregebb hangszer, de mióta megvettem 2-3 éve azóta nem változtak a bundok. A PRS SE egy éve alatt hullámosra kopott, ugyanez az USA PRS-ről nagyon nehezen mondható el, igaz ez nincs még nálam. Szóval jóval több van ebben mint gondolná az ember.

Én sem értek szart sem a kés élezőkhöz, de most vettem egy rohadt drágát, ahelyett hogy olcsó szarokkal lépkedtem volna fel a szamárlétrán. Ez a szamárlétrázás is egy barom elmélet.

Sok sikert hozzá.

re: #52847 arnyekxxx
Ő itt a zenéről beszélt. Egy mono hangszertől maga sem várja el mind ezt. Cserébe van egy elvárása a hangjával szemben (hogy az mennyire reális, az teljesen mindegy, úgyis meg fogja találni amit keres).

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52864) cucka válasza Ba cy lus (#52859) üzenetére


cucka
addikt

Nyilván jó dolog a fejhallgató, mert nem zavarod a zenéléssel a környezeted.
De. Élményben, emberi érzékelésben ég és föld a különbség a fejhallgató és a rendes erősítő között. Gitárnál is, de basszusgitárnál ugyanez a négyzeten.

Hallani nem csak a fülünkkel hallunk. Meg tudod hallgatni a csutkára tekert marshallt egy felvételen fejhallgatóval, de soha nem adja meg azt az élményt, mint meghallgatni a csutkára tekert marshallt élőben.

Arról nem is beszélve, hogy egy erősítőbe bedugod a kábelt és játszol. Nem kell szoftverrel pöcsölni, nem kell kattintgatni, plugineket állítgatni, nem tudsz átkattintani a youtube-ra közben, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52920) Ctrl+Alt~Del válasza espista (#52918) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem semmi, hogy manapság már milyen eszközök vannak. Azért annak, aki mondjuk 30 éve kezdett gitározni, mennyivel nehezebb dolga volt! Nem volt YouTube, nem volt internet, songsterr, justin és társai. Egy rendes tabulatúrát megszerezni se volt könnyű.

A technikai megoldások is gyerekcipőben jártak a mostanihoz képest. Egyáltalán csak azt rögzíteni, amit játszol is kihívás lehetett, ma meg elindul a GarageBand, meg az akármilyen szoftver, és az amatőr pötyögésből is egy jól hangzó szólót lehet csinálni. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#53331) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#53330) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem a Bias az csak szoftver, nincs alatta hardver, a gépeden fut.

Jól látod. Nagyon jó, hogy hordozható, ha magyar üzletben akarnék kipróbálni valamilyen gitárt, tuti azt vinném magammal. Rátolnám telefonról a megfelelő patch-t és kész. :)

Amúgy 30-40 nm-es szobába is bőven jó, szól rendesen, persze a nagytesónak teltebb hangja van a nagyobb test miatt. de gyakorló kis erőlködőnek nagyon jó.

W | W | H | W | W | W | H

(#53544) arnyekxxx válasza X2N (#53543) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Viszont le tudják modellezni szoftveresen gyakorlatilag tökéletesre.

szerk. de, pont úgy szól mint az igazi. Ingyen. Keress rá a NAM-ra.

Megjegyzem van aki egész jó életművet letett az asztalra tranyós erősítővel, szóval a cső nem jobban szól csak másképp.

[ Szerkesztve ]

(#53559) cucka válasza doc (#53557) üzenetére


cucka
addikt

A Vox ketyere és a kombó előnye, hogy bedugod és szól.
Tehát az idődet gitározással fogod eltölteni, nem a pluginek nyomkodásával meg a DAW szoftver kattintgatásával.
Ugyanez a bajom a multieffektekkel is kezdőknek. Egy multieffektben van tizenhat féle torzító aminek az összes paraméterét tekergetni tudod, és ez pontosan nulla mértékben fog ahhoz hozzájárulni, hogy jobban megtanulj játszani a hangszeren.

[ Szerkesztve ]

(#53561) arnyekxxx válasza cucka (#53559) üzenetére


arnyekxxx
veterán

multikban vannak presetek, ampsim szoftverből meg lehet olyat választani amin nincs mit eltekergetni. Ott van a bogren ampknob, egy darab gain poti van rajta és szól mint állat, vagy ott a NAM, keres a tonehunton egy fender fullriget és ott szól a fülébe a clean amerika vagy egy hetfield fullriget és a metallica szinpad szól a fülesben.

Persze mindegyik bonyolultabb mint bedugni 1db jacket ez tény de azért nem kötelező elveszni a szimulációk világában sem.

(#53602) cucka válasza X2N (#53601) üzenetére


cucka
addikt

A fejet le tudod modellezni, kb. megkülönböztethetetlen minőségben, mert az egy bemenő elektromos jel alapján létrejövő kimenő elektromos jel.
A bemikrofonozott ládát is le tudod modellezni, mert ott is elektromos jelből jön létre elektromos jel.

Amit nem tudsz lemodellezni, az a hangerő, mert az nem egy elektromos jel, hanem egy élmény, amit átélsz.
Ezért nem fogod tudni soha az otthoni hifin átélni azt az élményt, amikor egy nagyszínpadon megszólal egy koncert.

Ugyanaz van, mint a versenyautó vagy repülőgép szimulátoroknál. Tökéletesen ki lehet számolni minden paramétert, de azt az érzést nem tudod szoftveresen előidézni, amikor 3-4-5 g oldalgyorsulással veszed be a kanyart.

[ Szerkesztve ]

(#53643) Goose-T válasza X2N (#53637) üzenetére


Goose-T
veterán

Nagyon látszik, hogy az elmúlt 10 évet egy kő alatt töltötted. :DDD Modellezéssel bármit meg lehet csinálni, vannak már olyan erősítőmodellező szoftverek, hogy alkatrészenként tudod összekattintgatni a saját erősítődet. IR-ből annyi van, mint égen a csillag. Nagyot ugrott a technológia.

Voltunk most a fiammal garázsvásárban, vett magának 4500 Ft-ért egy 2012-es Panasonic Lumix FS-28 fényképezőgépet. Annyian mondogatják még ma is, hogy egy régi kompakt fényképezőgép még mindig jobb képet csinál, mint egy telefon. Hát a középkategóriás Realme telefonom ezerszer jobb képeket csinál annál a Lumixnál. Legalább ennyit fejlődött a modellező technológia is 10 év alatt.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53651) arnyekxxx válasza benedekco (#53646) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze, erre utaltam, volt a technológiai áttörés, hogy meg lehet csinálni a kvázi tökéletes szimulációt (drága hardverrel), ma meg az az áttörés, hogy meg lehet csinálni (jobbra, a NAM pontosabb eredményt ad mint a Kemper) ingyen is szoftveresen (NAM) meg olcsón hardverrel (ToneX pedál).

Engem sem érdekel a kapcsolás átalakítása csak érdekességként tettem be, anno rácsodálkoztam, hogy ilyen is van benne. És ez egy tizensokéves szoftver (a v3 2008-as és már abban is benne volt, a korábbiakat nem ismerem)

(#53655) X2N válasza Goose-T (#53643) üzenetére


X2N
senior tag

Persze, látom én is hogy eltelt 10 év, de nem estem hanyatt ettől a nagy fejlődéstől, borítékolható volt hogy azért ennyi idő alatt feljönnek a modellezős dolgok. Csak reméltem hogy tartunk már pl ott hogy minden modellezős kütyüben tudsz mondjuk páruzamosan 2 erősítő szimulációt futtatni, különböző mikrofonokkal egyszerre, és ezek hangját keverni plusz effektek, de ez is csak a drágább cuccokban van, az látszik hogy elkezdték a komolyabb funkciókat kiszedni és árkategóriákra szedni a dolgokat, miközben a legolcsóbb modellezős kütyüben is ugyanúgy ott van a shark processzor, kihasználatlanul, így pont a modellezés előnye fog elveszni és ugyanúgy ki kell adnod egy havi fizetés árát egy komolyabb cuccra amivel lehet hosszútávon is gondolkodni. A szoftveres oldal viszont mindig is kérdés marad, mert ezek a cuccok annyit érnek amilyen support van rá, a Moer-ről kiderült például hogy a többi gyártó cuccait fejtik csak vissza, nem sok fejlesztés van benne. Ahogy trénelték a ChatGPT-t meg a Stable Diffusion-t mennek-e majd itt a perek... Ha te készítesz mondjuk egy erősítőt, és levédeted a kapcsolást, mint szellemi terméket akkor ha egy ilyen cég lemásolja a te erősítődet akár modellezve akkor te beperelheted-e őket...mert arról ne legyenek kétségeitek ha én elkezdenék havi szinten 30-40 darab handwired marshall kinézetű erősítőt gyártan ki kopogtatna az ajtón pár hónap múlva. Nem lepődnék meg ha pár évente eltünne 1-1 ilyen multieffekt processzor gyártó.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53787) Ctrl+Alt~Del válasza Smiley (#53786) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Köszi, hogy leírtad. Látszik, hogy tényleg egy kialakult rendszered van már, ami funkcionális, gyors, jól bevált. Próbálok ötleteket lopkodni belőle, bár ránézésre nekem eléggé bonyolult. :)

Nálam ez a követkzőképp néz ki.

A Sparkot vagy Katanát összekötöm USB-kimeneten keresztül a Mac-kel, elindítom a Garage-et. Youtube videóból leszedem a backing tracket mp3-ba, betallózom garázsba, odaülök a gitárral a gép elé, és megnyomom a piros felvevő gombot. Ha elbénázom, és ugye az esetek többségében így van, akkor leállít, felvett sáv kitöröl, majd felvétel indul újra.

Ha sikerült úgy fevelnni, ahogy szeretném, exportálás mp3-ba, és kész. Nincs OBS, plugin, filter, streaming, virtuál device, encoding quality, csak a piros felvétel gomb.

Csomó mindent tud még gondolom maga a szoftver, de nekem az vakfolt egyelőre.

W | W | H | W | W | W | H

(#53804) FockeWulf válasza Smiley (#53803) üzenetére


FockeWulf
tag

Jaja, világos, nincs is ezzel gond, ez is egy út, és biztos jó így is :) sőt...inkább én megemelem a kalapom, mert én nem tudnám ezeket így beállítgatni, végigvinni...vagyis nyilván tudnám, ha rászánnám egyszer magam h megtanuljam s képben legyek, de olyan szinten nem érdekel a szoftver-gitározás hogy 5 perc vacakolás után összekarmolnám magam :D
De jó hogy leírtad, aki ezen a vonalon mozog lehet okulhat belőle :)

(#54011) doc


doc
nagyúr

Impros gyakorlashoz szeretek dobgepet berakni hatternek (jellemzoen a Donner Circle Looperbol), de egy ido utan eleg uncsik azok a ritmusok (foleg hogy metalhoz kb egy van benne ami hasznalhato :D).

Van valakinek jo tippje valami dobgepre? Ha nem muszaj nem koltenek feltetlenul egy valag penzt mondjuk Mooer Drummer X2-re, ami biztos marha jo, de kicsit overkillnek ereznem :D
Van a Katanara rakotve egy iPad, szoval ha van valami szoftver amiben vannak jo kis dobgepek, az is tok jo (esetleg az is mukodhet ha nekem kell osszerakni a ritmust, ha eleg egyszeru ahhoz hogy meg en is tudjam kezelni :D , es tud vegtelenitve megszakitas nelkul menni).

(#54415) arnyekxxx válasza doc (#54409) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a linkeden a tranzisztor vs cső a téma

itt van a jelen a neurális modellezéssel

tl,dr nem a real amp győzött

szerk. és az is a jelen, hogy ugyanezt tudja a NAM szoftverből ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#54430) doc válasza consono (#54421) üzenetére


doc
nagyúr

Ez a NAM amugy pontosan micsoda is?

Ha jol ertem, ez gyakorlatilag arra jo hogy egy standardizalt input file-t lejatszol a sajat gitarcuccodon, es a kimenetet vizsgalva a szoftver legeneral hozza egy modellt, onnantol szoftveresen (pl egy VST pluginen keresztul) el tudod erni ugyanazt a hangzast a fizikai gitarcucc nelkul, ha a gepbe dugod a gitart?

(#55787) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#55785) üzenetére


cucka
addikt

Arra gondolok, hogy ha megvan rá a pénz és a lehetőség, hogy rendes hangerőn játssz, akkor minden adott ahhoz, hogy egy valódi csöves gitárcuccon játssz, nem pedig egy valódi csöves gitárcucc szoftveres szimulációján.

Igen, kevesebb fícsört tud. Nem tudod a telefonodon b*sztatni az opciókat. Le se tudod hozzá tölteni a más emberek által telefonon összeb*sztatott preseteket. Nem fog úgy szólni, mint Hetfield a stúdiófelvételen, ahol 4 erősítő 6 mikrofonnal felvett és megkevert hangját hallod.

Van 6-7-akárhány potmétered, abból kell megoldani. Az eredmény tökéletlen lesz, de valódi. Valódi potmétert tekersz, valódi cső clippel, ha zajos, az is valódi. Ez a szépsége a dolognak.

#55786X2N
Bár korábban is utáltam az összes mobilalkalmazásos hardvert mint a büdös szart, amióta mobilalkalmazást is kell fejlesszek, a gyűlöletem a négyzetre emelkedett.

[ Szerkesztve ]

(#55794) X2N válasza cucka (#55792) üzenetére


X2N
senior tag

Úgy-úgy. ;]
Alexios-A spark 40-esre gondolok elsősorban. Nincs rajta se hangszóró kimenet(2x4"-es hangszóró van benne ez komoly :O :O ???) Se opció arra hogy kikapcsold a láda szimulációt... szóval csak gyakorlásra való a cumó semmi másra...szerintem ezt a cuccot csak telefonnal lehet normálisan kihasználni, úgy értem nézz rá, még egy normális kijelző sincs rajta amin hangológépet tudnál használni...egy line 6 spider erősítő is tudta ezt 15 évvel ezelőtt...csak ledekkel.

Nem ezt mondtam h régen minden jobb volt, az az igazság hogy ma sokkal jobb dolguk van azoknak akik most kezdik el a gitározást, az összes mai cucc tudhatná azt amit a legújabb AXE FX3...100eFt-ért mégis a gyártók már szedik ki a funkciókat mindenből...
Miközben ugyanaz a Shark processzor ott van a cuccban akár 2X-is. Csak amibe a jobb dolgok kerülnek én apróról olyan cuccokat összevadászok hogy csak na...és ezek a dolgok még javíthatóak, nem kell hozzá szoftver upgrade, nincs benne elem ami lemerül és akkor nem jegyzi meg a preseteket, vagy neadjisten használhatatlan lesz a cucc mint a legújabb konzolban.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.