Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) rogan85


rogan85
tag

Valaki meg tudja mondani mi a különbség a 2 lap között? Melyiket vegyem?
Gigabyte GA-K8NF-9 Ultra Nvidia nForce4
Gigabyte GA-K8N Ultra Nvidia nForce4 Ultra

Egyébként az elírás vagy jelent valamit hogy az alsónál az nforce4 után még egy ultra van írva?

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#752) sosperecek18 válasza rogan85 (#751) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hello, én a te helyedben a 2.-at választanám!
Sztem jobban tuningolható, amugy nem sokban különböznek egymástól!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#753) saddam500


saddam500
csendes tag

Hello! :D
Ezek a kérdések már felmerültek a topic során.
Nekem is hasonló a problémám.
Lap a 3000+ venicevel megy 250 200 2Xht 1T
2250mhz gond nélkül.Napokig...
Viszont bootolásnál ennél a hiba üzenetnél (if system hang on over clocking
please press del ....... cmos setup)
már 201MHZ-nél is elakad és restart.
Valami régebbi bios van rajta talán a hatos.
Született erre valami megoldás azóta?
Újabb biosokkal is jelentkezik ez a hiba?






nálam 1 mhz emelésnél ezt produkálja:

........ 201 mhz
if system hang on over clocking
please press del ....... cmos setup


ettől függetlenül megy a tuning, de miért írja ki?

ill. ti milyen beállitásokkal nyomjátok?

(#202) Alvin_ti4200 válasza g@bo (#201) üzenetére
Új Válasz Privát Email 2005-03-25 22:09:28

Alvin_ti4200
(PH! félisten)

nekem van amikor itt meg is áll és csak bár resetre megy tovább Ugyanezt csinálta a K8NXP-SLI-ben is 266*9-en és nem a CPU a baja! Ha bebootol, onnantól kezdve akár egy évig is elmegy.

Asus A8N-E, AMD Athlon 64 3000+@8*301 MHz, 1 GB Kingmax Hardcore, Asus EN7800GT Top Silent, NEC 3520A, Samsung SP2014N, 19'' F-S C19-4
(#203) g@bo válasza Alvin_ti4200 (#202) üzenetére
Új Válasz Privát Email 2005-03-26 08:21:29

g@bo
(PH! kedvence)

de +1mhz-nél is kidobja? hüje ez?

másik bios? beállitási titkok?

Hello lenne egy nagy problémám A problem:
Volt ezelőtt egy K8ns-939 alaplapom, és benne a mostani proci, azt felhúztam 270-es fsb-re és minden király volt!
EGyszer gondoltam lecserélem pci-expresszes gépre, megvettem a mostani lapomat (K8nf9) és marad benne a proci, problémám miután felhúztam a procimat 260-as fsb-re ezt irja ki a gép és megáll! HA ujrainditom akkor vagy nem indul, tehát ugyaneddig jut el vagy megy simán, mit tegyek hogy normálisan menjen?
Az előző lapom is kiirta ezt de mindig elindult!
Na itt van a kiirás:
OVER CPU clock Right NOW!
CPU Frequenze: 260
IF System hang on over clocking
Please delete key before next time over clock.
De biztos, hogy birja a lap, mert többszöri ujraindítás után, vagy a biosba bemenve és nem állítva semmit elindul a Windows és tökéletesen megy akármeddig van járatva, nem is fagy le, bármmit lehet vele csinálni!
Most visszavettem az fsb-t 220-ra, és nem akart elindulni, megint a fenti kiirás és nem indul majd 2xujrainditom és elindul a windows!
Akkor most mi van?
Hallottam hogy van egy olyan opció, melyet a biosban kikapcsolva abbahagyja a cpu ellenőrzését a gép és akkor elindulna normálisan, de nem találom sehol, lécci ha van ötletetek segítsetek, mert nagy sz*rban vagyok! Amugy másokna a 280-as fsb-t is viszi ez a lap!
Amit tudni kell, hogy az F4-es bios van fenn
Beállításaim:
FSb: 260
HT: 3
CPU szorzó 9
A ramok vissza vannak osztva 166-ra!
Fsb 220
HT 4
Lécci!

<br />MSN=EMAIL Abit AN7, 2600+barton-M 11x200 + sonictower by garma,<br />Aopen geforce6800ultra 256ddr3 400/1100+Nvsilencer5,<br />Geil UltraPlatinum 2X512(466/2.5),2xSamsung 1614,Thermaltakepurepower480w by garma,

(#754) sosperecek18 válasza saddam500 (#753) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hello nekem is kiirja még mindig, de utánna megy tovább és rendesen műxik!
Ha mégis megakad akkor ujraindítom és utánna megy rendesen!
Nem tudom miért lehet ez!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#755) sosperecek18 válasza sosperecek18 (#754) üzenetére


sosperecek18
senior tag

A Ht-t vedd le 2*-esre nekem most igy megy 270-en már vagy fél éve! :DD

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#756) joghurt válasza sosperecek18 (#755) üzenetére


joghurt
addikt

3*-ossal is kellene mennie, hiszen 3*270 még mindig 1000-nél kisebb.

A tej élet, erő, egészség.

(#757) joghurt válasza rogan85 (#751) üzenetére


joghurt
addikt

A másodiknél szerintem az első Ultra az alaplap nevében van, a második a magyarázatképpen hozzáírt chipset nevében. Azaz helyesen ''Gigabyte GA-K8N Ultra (nVidia nForce4 Ultra)''.

Mondjuk a GA-K8NF9 Ultra is ugyanolyan chipsetes.

A kettőt itt tudod összehasonlítani: [link]
[link]

Elsőre a GA-K8N Ultra-ban van plusz egy ''Marvell 8053 Gigabit Ethernet controller'' és a hozzá tartozó RJ45-ös aljzat, 8 SATA a másik 4-éhez képest, és XpressTM Recovery a másik XpressTM Recovery 2-jével szemben.

A tej élet, erő, egészség.

(#758) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Hali!

Bocsi hogy nem olvasom végig de nincs rá időm csak azt szeretnem megkérdezni hogy mi a különbség az nf4-4x és az nf4-ultra között ?
Még a lap integrált hangkártyájának milyen a hangzása? (filmnézésre és játékra használnám)

hmm...

(#759) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Senki?

Valaki segítsen légyszi mert hétfőre le kell adnom a rendelést és meg soha nem volt gigabyte alaplapom!!!!!

hmm...

(#760) Kiskutya


Kiskutya
veterán

???

[Szerkesztve]

hmm...

(#761) viharhozo válasza Kiskutya (#758) üzenetére


viharhozo
addikt

Az Ultra tamogatja az 5X-es HTT-t. A sima is tudja ugyanezt, csak arra nem irjak ra.
A hangkartya mindketton ugyanaz: Realtek ALC850 Audio AC'97. Szol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#762) Kiskutya válasza viharhozo (#761) üzenetére


Kiskutya
veterán

köszi!

hmm...

(#763) CastorTroy


CastorTroy
csendes tag

Nem tudom, hogy miért, de az XP cserélhető lemezként tünteti fel az ikonsoron a kettéosztott vinyómat (Samsung SP1614C 160 GB SATAII). Lehet ez valami BIOS-beli beállítás miatt?

- Mit csinálsz, ha jön a villanyos?! - Kikerül vazze!!!

(#764) MaUser válasza CastorTroy (#763) üzenetére


MaUser
addikt

Mivel a sata eszközöket már tudod menet közben lecsatlakoztatni, gondolom ezért a Windows a merevlemezeidet is az usb kulcsokhoz hasonlóan kezeli.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#765) CastorTroy válasza MaUser (#764) üzenetére


CastorTroy
csendes tag

Köszi, már időközben más is mondta. Csak furcsa volt, ezért kérdeztem:)

- Mit csinálsz, ha jön a villanyos?! - Kikerül vazze!!!

(#766) brownus


brownus
veterán

Hello!
jövő héten tervezem, hogy veszek egy ilyen lapot, és egy 512 samsung és 1 pqi 512 ram lesz benne, mit szóltok? cseréljek ramokat is két egyformára?

esetleg ilyen árkategóriában más lapot ajánlanátok? egy s939 3000+ venice magos proc lesz benne, ezt azért választottam mert passzív borda van rajta.

(#767) sosperecek18 válasza brownus (#766) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hát a paszív borda miatt volt akinél fagyogatott bár nekem 270-es fsb mellett jól szellőző háznál nincs semmi gond! Ha jót fogsz ki akkor nagyon jó! UGYanaz mint a másik lapoknál van rossz meg jó is!
Azért inkább 2 ugyanolyan ramot vegyél!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#768) brownus válasza sosperecek18 (#767) üzenetére


brownus
veterán

a régi gépemből maradtak a ramok, lásd adataim. hát remélem nem lesz gond, max. eladom a ramokat és veszek egy 1024/500as ramot

(#769) rogan85


rogan85
tag

Üdv!

Most vettem egy k8nf9-ultra alaplapot. Valaki meg tudja mondani hova dugták a chipset hőmérsékletét a biosban? F1-es biosom van. Nem találom sehol. A motherboard monithor amit adtak hozzá sem jelzi ki hány fokos a chipset.
Vagy ez valami trükk, nehogy szívrohamot kapjak az érték láttán?:)
Tapintásra tűzforro a borda.

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#770) rogan85


rogan85
tag

Kicsit behalt a topik. De próba szerencse:)

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#771) brownus válasza rogan85 (#770) üzenetére


brownus
veterán

jaja, bezzeg a nf7-es topik :U :D hehehe

(#772) brownus válasza brownus (#771) üzenetére


brownus
veterán

szívott még valaki ezzel a fránya nf driverekkel?
feltettem a cd-én levőt, de nem volt msbus, meg 1-2 apróság, aztán leszedtem és feltettem 1et az nvidia oldaláról, akkor meg netem nem volt, most mindenem van de KB lassan bútól be a gép, wtf? ja, és amikor a cd-én lévő drivert akartam feltenni, az azt mondta, hogy minden fent van már!, csak manuálisan tudtam feltenni mindent 1esével. de még most is kiír vmit, hogy ismeretlen eszköz...
most megpróbálok egy másik nf drivert hátha az jó lesz.

(#773) brownus válasza brownus (#772) üzenetére


brownus
veterán

cső!

feltettem a legújabb nf4 drivert, és minden oké (hasít a picike), egy ismeretlen eszközöm még van, amit a biosban megkeresek és lelövöm. a lap biosa F6-os, ma elkezdem húzni a procit és meglátom kell-e cserélni.
beállítottam a biosban a proci ventijének a szabályozását de nem történt semmi, ugyanúgy 3000 körül forog, legalábbis az everest szerint. de hang alapján is (kb hangos, nekem legalábbis)

(#774) ceTTel


ceTTel
tag

na cséáéáé hétfön jön az ultrás változat.kúúúúúúúl

Asd?

(#775) ceTTel


ceTTel
tag

okok

Asd?

(#776) sosperecek18 válasza ceTTel (#775) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Majd meglátjuk mit is tud! :C

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#777) ceTTel


ceTTel
tag

esetleg vkinek tapasztalata tuning szempontbol a k8nf9 ultrával? problémák a lappal?
500as ramokkal 250es fsb-n szándékozom hajtani majd szinkronban.csökkentett szorzoval.remélem nem lessz ellenvetése:D

[Szerkesztve]

Asd?

(#778) kymco válasza brownus (#772) üzenetére


kymco
veterán

Napok óta szívok az alaplapommal. Amikor feltettem a cd-n kapott ide drivert, meghalt az XP, most pedig a net megy nehezen... A honlapokat látom, sőt, most is ezzel a géppel írok, de a letöltések nem mennek. Pedig az nforce drivert szeretném letökteni, de másnál is ez van... Corrupt file eredménnyel zárul minden letöltésem.....
És a proci venti szabályozása sem meggy (3000).
Hasonló volt a netes problémád? Megoldódott a proci venti szabályozás kérdése? Éredemes feltenni az nforce legújabb ide driverét?
A válaszokat előre is köszönöm....

www.refujvaros.hu

(#779) rogan85 válasza ceTTel (#777) üzenetére


rogan85
tag

Én is nem rég vette lapot. Első dolgod legyen hogy ráteszel egy 4cm-es ventit a passzív bordára, főleg ha tuningolni akarsz. Én 2 napig szívtam vele mire rájöttem hogy azért áll le a gépem mert túlmelegszik a chipset. Ráadásul tuning nélkül. Persze ebben közrejátszott a ház is.

Egyébként tuningot csak kíváncsiságból próbáltam. 3200+ veniccel és 2X512Mb kingmax hc-val simán vitte a 250-es fsbt, csak a proci fesz.ét kellett 0.05-tel emeleni.
Tovább nem húztam de szerintem még ezen felül is van benne valamenyi tartalék.

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#780) brownus válasza kymco (#778) üzenetére


brownus
veterán

A cd-én levő drivert le szedtem mert miután feltettem egyáltalán nem volt netem!
Meg vmi smbus-t akart telepíteni az XP (sp2) , de azt már csak manuálisan tudtam feltenni.
Sztem telepítsd fel Te is a nvidia oldaláról a legfrissebb drivert, utána minden jó lett. Viszont egy haver tanácsára a lapon levő nf tűzfalat nem engedtem neki aktiválni.
(viszont, hogy az az ismeretlen eszköz mi lehet? passz..., már 100x megnéztem a biost, kikapcsoltam mindent amit nem használok, de működik minden, és belépéskor sem akar az XP teletpíteni akármit is..)

a proci szabályozása nem megy, pedig kipróbáltam az automatikus és a manuális beállításokat is. ma hozott a kollégám egy másik ventit amin BIZTOS van az a bizonyos 3. kábel:) (dobozos Venice 3200+, pedig ott is 3 kábel van a ventinél)

Neked melyik biosod van? én F6-al kaptam a lapot. lehet, kellene egy bios frissités is?

meg akarom keresni Alvin_ti4200 -t mert neki volt ilyen lapja, Ő biztos tud segíteni.
írtam is Neki egy privit, hogy nézzen el ide




(#781) kymco válasza brownus (#780) üzenetére


kymco
veterán

Megtaláltam..... mármint a hozzászólásod :) megkeresem az nvidia honlapján a drivert...... :)
Az biztató, hogy nem volt neted, mert lehet, hogy nálam is csak driver probléma van.....
De kár, hogy csak du. leszek otthon, a gépem közelében :(
Köszi!

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#782) kymco válasza brownus (#780) üzenetére


kymco
veterán

Nekem ultrásom van, és ott az F4 a legfrissebb...
De nem semmi, hogy a hibajelenség hasonló.......
A gyári cd szutyok..... :(

www.refujvaros.hu

(#783) viharhozo válasza kymco (#778) üzenetére


viharhozo
addikt

Mindenkeppen erdemes lecserelni az nvidia drajvert vmi frissebbre. A korrupt letoltes ehhez vagy ramhibahoz kapcsolodik. A ventiszabalyzas nalam az osszes biosszal ment. Az ujabb biosokrol itt lehet olvasni: [link]. Igazabol nem sok vizet zavarnak, bar a ramok idozitesen van mit javitani.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#784) brownus válasza kymco (#782) üzenetére


brownus
veterán

azt olvastam, hogy a két lap között csak annyi a különbség, hogy ott 1000 a ht, de a chipset un. (remélem nem írtam hülyeséget, eddig nf2-es alpom volt:) )

(#785) brownus válasza viharhozo (#783) üzenetére


brownus
veterán

Te a procit meghúztad? én még nem mertem neki állni annyi mindent be lehet állítani a lapban, bár megmondom őszintén most (még) bőven elég az a 2GHz. viszont a borda így is nagyon meleg, mi lenne ha még tuningolnám is?

hihi:) most nézem milyen proci is van a gépedben, minek azt tuningolni?:) hülye kérdés volt...

(#786) kymco válasza viharhozo (#783) üzenetére


kymco
veterán

A memória egy évig volt tesztelve egy p4-es alaplapban..... Csak nem szállt el, mikor átraktam :(
Du. okosabb leszek....

www.refujvaros.hu

(#787) viharhozo válasza brownus (#785) üzenetére


viharhozo
addikt

Amikor megvettem, sokat szorakoztam vele. Kedvtol fuggoen 250-275 koruli FSB-t bir a lap. 290 fole nem is lehet vinni. A 290-et is csak 'bemelegedve' tudtam elerni. A lap ar/ertek aranya sztem verhetetlen, raadasul passziv a chipsethuto.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#788) kymco válasza viharhozo (#787) üzenetére


kymco
veterán

Én a passzív chipset hűtő miatt választottam ..... a többi cég nforce4 ultrás alaplappal szemben....

www.refujvaros.hu

(#789) brownus válasza kymco (#788) üzenetére


brownus
veterán

én is, most is azért hangos a gépem mert nem tudom leszabályozni a proci ventijét.
bár lehet másnak ez már halk gép lenne.., a vga karim is passzív hűtésű

(#790) kymco válasza brownus (#789) üzenetére


kymco
veterán

Én a proci ventit most egy toldó taggal lassítom (Egy másik proci ventihez kaptam anno).

www.refujvaros.hu

(#791) #65675776 válasza kymco (#781) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha telepíted az nForce4 drivert még véletlenül se tedd fel a hálózati csomagot és az IDE SW drivert. Csak akadályozzák a stabil működést.

(#792) kymco válasza #65675776 (#791) üzenetére


kymco
veterán

Köszi az infót! A magam kárán rájöttem.... Az IDE driver korábban megtanított a mellőzésére :), és most, hogy megszabadultam a hálózati csomagtól is, tudok letölteni... :) Milyen kis dolgoknak tud örülni az ember 48 óra kudarc után :)

www.refujvaros.hu

(#793) kymco


kymco
veterán

:R :)) :DD Működik.... ennek még most is tudok örülni :)

www.refujvaros.hu

(#794) MaUser


MaUser
addikt

Egy Winchester magos proci volt a k8nf-9-es lapomban 2*512 Kingmax HC memória társaságában. A gond ott kezdődött, hogy ma vettem hozzá még két modult (ugyan olyan Kingmax HC-k). Az addig tiszta, hogy a Winchester memória vezérlője alapórajelen visszaveszi a ram sebességét 333Mhz-re, valamint a Command Rate-et is 2T-re kell állítani, ha el szeretnék jutni a windows-ig/linux-ig. (A frekvencia csökkenése nem kifejezetten zavart a vásárlás előtt, mert a magas ''fsb''-m miatt eddig is 2/1,66 volt az fsb/ram arányom.) A problémám ott kezdődik, hogy ha emelek bármennyit is a ram órajelén akkor a memtest 10 perc alatt hibát jelez.:F Viszont alapbeállításaire visszavéve a procit minden működik tökéletesen. Az antituning most a proci v. az alaplap hibája vajon? Ezt nem tudom. Ezért megkérék mindenkit, akinek van tapasztalata 4 memória modullal írja meg a véleményét. Előre is köszönet.

(Természetesen a két ram páronként tökéletesen működik....)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#795) rogan85


rogan85
tag

Mint nemrég említettem az nf9 ultra lapom a passzív bordára szerelt venti nélkül lefagyott játékokan a melegedés miatt. Erre az volt a válasz hogy azért mert rossz a házam szellőzése. Nos a házamról le van szedve az oldala és 21 fok van a szobában.
Ez természetesnek számít ennél a lapnál vagy sikerült kifognom egy rossz példányt?

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#796) viharhozo válasza MaUser (#794) üzenetére


viharhozo
addikt

Kerted, h irjak, de tul sokat nem tudok hozzaszolni. Nekem X2-m van, ez gyakorlatilag megfelel a Venice magnak, es annal a hibak jelentos reszet kikuszoboltek.

Negy modul csak 2T mellett mukodik, viszont nem akadt gondom a tulhuzassal, szepen mennek 500-on is a ramok. Rontani sem nagyon lehet, mert 1T-nel be sem butol.

A hiba egyebkent sztem a procie, emlekeim szerint csak az Ati ujabb lapjai tudnak negy modult 1T-ben hajtani.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#797) Omlás512


Omlás512
csendes tag

Üdv
Valaki tudna segíteni abban, hogy mit jelentenek a következők a memóriánál:
3,0-3-3-8 / 2T
Valamint, hogy milyen chipset hűtést használtok?
Olvastam 4cm-es ventikről, de fordulat és zaj adatok nélkül elég nehéz dönteni.
A magasabb FSB miatt jobban melegszik a chipset, ami +hő termelődik az meg forralja a VGA-t. A ház szerintem elég jól szellőzik [link] és más egységek hőfokával sincs bajom. Gyári hűtéssel 25-30°C-os a proci.

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#798) brownus válasza kymco (#793) üzenetére


brownus
veterán

és a venti szabályozás? nekem még mindig nem megy :(

van egy Aerocool HT101jr (alu) hűtőm, de se időm, de inkább kedvem nincs hozzá :B , hogy rászereljem, mert arra lehet már venti se kell!?
hétvégén megejtem a bios cserét és majd írom a fejleményeket.

Omlás512:ezért kell nagy és jól szellőző házat használni, akkor nem probléma még akkor sem ha nincsenek ventik a házban

[Szerkesztve]

(#799) kymco válasza brownus (#798) üzenetére


kymco
veterán

A venti szabályozás nem megy... illetve manuálisan szabályzom egy közbeiktatott szabályozóval....
Amúgy eléggé ki vagyok akadva azon, hogy három dolog sem stimmel az nforce csodán
1. a hálózati csomag
2. az IDE driver
3. a venti szabályozás......
Ezek után mennyire lehet kiforrottnak, megbízhatónak tekinteni?
A tesztekben azt olvastam, hogy a via-nál még rosszabb a helyzet.....
Lehet, hogy chipset-ileg eddig el voltam kényeztetve?

www.refujvaros.hu

(#800) MaUser válasza viharhozo (#796) üzenetére


MaUser
addikt

Hello!

Bocs, hogy újra zavarlak, de azt még megkérdezhetném, hogy milyen fsb-t sikerült kihozni maximum a prociból 4 rammal? (Elég sok helyen olvastam, hogy 4 ram eseténben a tuning gyakran megáll 250-es ''fsb'', körül még akkor is ha 2 rammal ugyanaz a konfiguráció simán eléri 300-at.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.