Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) #65675776 válasza BankBahn (#650) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CPU Fan valószínűleg úgy van beállítva, hogy bizonyos hőmérséklet alatt kikapcsolja a rá kötött ventilátort. Ez nem hiba. A BIOS-ban végzett beállítások nem lépnek azonnal életbe, ahhoz el kell őket menteni.

Ha a tápod az egy darab 120-as ventilátorral szerelt ( azt hiszem ATX-410), akkor az is okozhatja a problémát: közismerten félresikerült típus! Ha van rá lehetőség nézd meg másik táppal a gépet.

Úgy is forró a borda, ha ventilátorral hűtöd?

(#652) BankBahn


BankBahn
csendes tag

Igen a Borda akkor is forro bar a teljes feluletet nem tudom huteni. A fagyasokhoz szerintem a tapnak egyenlore nincs koze. Ezelott volt 2 Inno-s 6600GT -m azok tonkrementek, es rafizetessel hoztam el ezt az asust akkor kezdodtek a fagyasok.
Ma reggel bekapcsolva hagytama gepet (letoltes) es hazaerkezve ellenoriztem a bordat es nem volt tulzottan meleg.

(#653) #65675776 válasza BankBahn (#652) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a VGA csere után jelentkezett a probléma, akkor az lehet kompatibilitási is!
(Mellékesen: a 6600GT esetén teljesen felesleges a 256MB RAM! Nincs értelme pénzt adni érte.)

(#654) Ste válasza BankBahn (#652) üzenetére


Ste
addikt

Helló!

Nekem is hasonló bajom volt. Az új driverek a giga oldaláról megoldják a gondot. Mondjuk nekem vidikari csere is volt ezzel egy időben....

(#655) joghurt válasza LordX (#649) üzenetére


joghurt
addikt

Pirospontra most nem hajtok, de kipróbáltam az F8-at. Gondom eddig nincs vele.
A menüt szokás szerint most is átrendezték, ezúttal előnyére: egy almenübe kerültek a buherálós beállítások (HT szorzó, memória, órajel, feszültségek). A memória órajelét viszont az értelmes megahertz helyett osztó-aránnyal kell megadni, pl. ''2/1.83''.

Benchmarkot nem eresztettem rá, és a legújabb csúcsprocit sem raktam bele, hogy lássam, működik-e.

A tej élet, erő, egészség.

(#656) lestan válasza LordX (#649) üzenetére


lestan
csendes tag

Ma kipróbáltam az F8-at. A bios elrendezése tényleg nagyon jó lett.
Én eddig jutottam, mert win betöltésénél újraindul a gépem. Kipróáltam még egy win installt is , de az is lefagy. Ha valakinek van ötlete szóljon. Most visszakerült az F4.

(#657) joghurt válasza lestan (#656) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy triviális, de az F8 felrakása után volt clear CMOS?

A tej élet, erő, egészség.

(#658) lestan válasza joghurt (#657) üzenetére


lestan
csendes tag

Nem triviális :) Nem volt. Kellett volna?
A többi frissítésnél sem volt és azok mentek simán.

(#659) joghurt válasza lestan (#658) üzenetére


joghurt
addikt

Mint ahogy a menüt átrendezik, módosulhat az adatterület is.

A tej élet, erő, egészség.

(#660) anulu


anulu
félisten

tekintve, h megdöglött az ASUS A8N-SLI-m, és most gariban van, kellett valamilyen lapot kerítenem, és ez jött velem szembe itt a PH!-n.

tapasztalatok. 9x267.et megy benne a 3000+ -om, míg az ASUS-ban 9x280-at, a front 2 hangfalat nem sikerült életre keltenem, ami szól (center, sub, rear L/R), az pedig olyan, mint a bádogdoboz.

és mellesleg sokkal lassabban bootol be, mint az ASUS lappal.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#661) LordX válasza anulu (#660) üzenetére


LordX
veterán

Ha nincs front, akkor az a lap is bugos, garit érdemelne...

(#662) cortez25 válasza anulu (#660) üzenetére


cortez25
aktív tag

De legalább boot-ol :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#663) Szab81


Szab81
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy K8NF-9 alaplapot, de öszintén szólva abszolut nem vágom a beállitással kapcsolatos dolgokat. A Biost majd szeretném frissiteni...ehhez kérnék segitséget, hogyan kell??Csak floppyról vagy cdről is lehet??Azzal bútoljam be??

A chipp olvastam elég meleg, hűtőt már intéztem rá (kicsi 4cm-es)...csak nem tudom hogyan kellene felrakni?? Csavarozzam bele a bordákba?? Valami infó erről Vkinek?

A proci Athlon64 3200+, ami ugye 400Mhz FSB-t tud....azt nem értem hogy akkor miért csak 200-250-ről irtok??Az alaplap nem tud többet??? 2x256 DDR 400Mhz TakeMes ramom van benne duálban...a VGA: X600Pro 128Mb....80 Gb Samsung Sata-150...melyik az az érték és hogy tudom beállitani őket hogy tuti stabil és max gyors legyen a gépem???

Ha tudtok a BIOS beállitásokról valami infót, letölthető anyagot, internet cimet stb.....előre is köszönöm!!!!

Üdv Mindenkinek!

Szasza

(#664) LordX válasza Szab81 (#663) üzenetére


LordX
veterán

Semmi A64 proci nem tud 400MHz-es ''FSB''-t. Referencia órajel, capise? referencia órajel! Hivatalosan mindegyik ref órajele 200MHz, a S939-esek HT-linkjén 5-ös a szorzó, így azok HT-linkje 1000MHz-es. A memória órajele ebból a referencia-órajelből származik szorzóval. (Az F8 BIOS-ban végre normálisan lehet állítani ezt a szorzót, nem csak közvetve)

Tuningnál ez az alaplap 270-320 MHz-es refórajelet tud, szerencse kérdése Ismerősöm ilyen lapján nF4 Ultra chip van! SATA2, ActiveArmor, első tesztre 320MHz refórajelig meg se állt, ott megdöglött a noname memóriája, memszorzó állítással nem próbálkoztam..

MOD: BIOS frissítés: csinálsz Windowsban egy bootlemezt, rámásolod amit letöltöttél (kitömörítve..), és bootolsz a lemezről. Utána mindenképpen load defaults az új BIOS-ban... Ha nem értesz semennyire a BIOS beállításokhoz, én inkább nem javasolnám megnyomni a CTRL+F1-et, a ''normál'' beállítások is elég fejtörést fognak okozni :)

[Szerkesztve]

(#665) joghurt válasza LordX (#664) üzenetére


joghurt
addikt

Még csak ez sem feltétlenül kell.

1. megoldás: A Gigabyte-tól letöltöd (vagy az alaplaphoz adott cd-ről felrakod) az @BIOS-t, amivel Windows-ból is tudod írni.
2. megoldás: Beboot-olsz DOS-ba (már ha van még ilyen a gépeden, nekem van), és onnan indítod.

Bármelyik megoldást is választod, beleértve a bootfloppy-t, a BIOS-ban előtte kapcsold ki a Flash írásvédelmét. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#666) #65675776 válasza joghurt (#665) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bootolható lemez egyáltalán nem kell, csak a floppn rajta kell lennie az awdflash.exe-nek és a BIOS imagenek. A többit rendezi a BIOS.

(#667) LordX válasza joghurt (#665) üzenetére


LordX
veterán

A 2. megoldás egyenértékű az én megoldásommal :P

(#668) joghurt válasza LordX (#667) üzenetére


joghurt
addikt

Kivéve, hogy nem kell hozzá floppy-meghajtó. :P

Az én munkahelyi gépemben pl. nincs ilyen. Sőt, csak úgy lehet egyáltalán beledugni a szalagkábelét, ha egy PCI-os kártyát kiszedek, mert az okos tervezők az alaplapon épp a kártya alá tették a floppy csatlakozóját.

A tej élet, erő, egészség.

(#669) #65675776 válasza LordX (#667) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bootolható optikai lemez is tökéletes a célra. Nem tudom miért kell ennyire ragaszkodni a floppyhoz.

(#670) joghurt válasza #65675776 (#669) üzenetére


joghurt
addikt

A gépemben cd sincsen. :P

Amúgy meg azért kell hozzá ragaszkodni, mert nagyon sok gépbe nem raknak cd meghajtót, nehogy a dolgozó figyelmét bármiféle zenehallgatás elvonhassa, vagy mindenféle warezt hozzon be magának. (Floppyn kicsit mazochizmus lenne behurcolászni valami komolyabb programot.) Meg aztán ha a munkához nincs rá szükség, felesleges pénzkidobás is lenne.

A tej élet, erő, egészség.

(#671) Szab81 válasza LordX (#664) üzenetére


Szab81
csendes tag

Szeva!

Kösz a gyorsválaszt!
Még lenne pár kérdésem ha nem gond!
Amit irtál, a 270-320MHZ refórajellel mi változik meg??Ez mire jó??
Az Athlon64 3200+ CPU ugye 2000Mh-zen megy alapból...van értelme ezt feljebb húzni a szorzóval? Észrevető ha mondjuk 2300-on megy? Ha igen akkor mit kell beállitani? A ramokat is kell húzni??A feszültésget kell állitani, stb....
A CTRL+F1-el mit állitasz??

Kösz!

(#672) joghurt válasza Szab81 (#671) üzenetére


joghurt
addikt

Ha ilyen kérdéseket teszel fel, akkor szerintem inkább ne állíts semmit sem. :U (Ez most nem szopatás, a te érdekedben javaslom.) Olvasgass előbb egy kicsit a hálón a témáról, és ha elméletileg már képben vagy, utána próbálkozhatsz a Ctrl+F1-gyel.

A ref.órajelhez képest megy minden órajel. A CPU magja, a HT, a memóriák. Mindnek van külön-külön szorzója. Nyilván minél nagyobb a frekvencia, annál jobb, mert a CPU szorzót felfelé nem tudod állítani (legalábbis ezzel az alaplappal), így csak a 200 MHz növelésével tudsz garázdálkodni. Tipikusan a 200 MHz-et 250-re minden külön erőlködés nélkül fel lehet húzni, viszont ehhez a HT szorzót 5-ről 4-re vissza kell venni, a memóriák szorzóját hasonlóan, 2-ről 1,66-ra (már ha nem DDR500-as memót raktál a gépbe). A feszültséget akkor emelik meg kicsit, ha különben nem stabil a túlhajtott gép. Lefelé meg akkor csökkentik, ha stabil, de kevésbé akarnak fűteni vele.

A tej élet, erő, egészség.

(#673) LordX válasza joghurt (#672) üzenetére


LordX
veterán

Semelyik lappal nem állítja felfelé egy mezei A64 szorzóját. Csak az FX-eknek lehet. Ezen kívűl minden szavaddal egyetértek.

(#674) LordX


LordX
veterán

Új BIOS megen. F9.

Majd kipróbálom :)

(#675) cortez25 válasza LordX (#674) üzenetére


cortez25
aktív tag

valaki az F-9es biosról??? :)

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#676) Szab81 válasza joghurt (#672) üzenetére


Szab81
csendes tag

Sziasztok!

Athlon64 3200+, Samsung Sata150, X600pro VGA,2x256DDR...

Feltettem a Gigabyte x600pro-hoz a gyár honlapján levő drivert...Az eszközkezelőben és az Everest tesztprogramban is viszont két videóvezérlőt jelenít meg (mintha két vga lenne a gépben). Az X600xt-t elsődlegesnek és a x600pro-t másodlagosnak! Mit keres ott az x600xt???Ez normális???És nem is tökéletes igy a monitor!
SOS SEGITSETEK!!! szab81@freemail.hu

Thanks!

(#677) joghurt válasza Szab81 (#676) üzenetére


joghurt
addikt

Ez itt az alaplap (K8NF-9) témája. :)
Tipp látatlanban: esetleg két videokimenet van rajta, és ezeket külön-külön lehet állítani.

A tej élet, erő, egészség.

(#678) joghurt válasza cortez25 (#675) üzenetére


joghurt
addikt

Deszar. www.giga-byte.com-on csak az F8, F4 van kint, a www.gigabyte.com.tw-n meg az F9 és az F8.

A tej élet, erő, egészség.

(#679) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

hali!

letöltöttem az f9-es biost, de nem tudom frissíteni :F . Eddig az f7-es biost használtam, de most, ha megpróbálom felrakni az új biost, még beolvassa a floppyról, de utána felvillan vmi képernyő (nem látom, h mi van rajta, mert tényleg csak 1 pillanatra jön be), és semmi. szal ugyan ott vagyok, h ''update from floppy'' vagy ''save bios to floppy''.

Valakinek 5let? :F

thx, Dani :O

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#680) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

már megvan, sry :B

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#681) ZeroCool


ZeroCool
csendes tag

Most vettem egy ilyen alaplapot, és nem tudok rárakni egy aerocool ht-101-et. Help!

(#682) Szab81 válasza joghurt (#672) üzenetére


Szab81
csendes tag

Szia Joghurt!

A kérdésem az lenne, hogy a k8nf-9 (F7 Bios) alaplapomon van egy Athlon64 3000+ proci, ami 1800-n megy....ezt érdemes mondjuk 2000-re felhúzni (persze ha fel lehet)??? Gyorsabb lesz tőle a gép?? A memóriám 2*256Mb 400Mhz TakeMs.,,,VGA:X600Pro

Ha valaki ért a tuninghoz kérem irjon!

Kösz: szab

ui.: ha úgyérzed nagyon meleg a chipset, akkor tegyél rá egy kis aktiv hűtőt!

(#683) joghurt válasza Szab81 (#682) üzenetére


joghurt
addikt

A húzás lényege épp az, hogy gyorsabb legyen a géped. ;)

Egy ilyen procival szerintem úgy próbálkozz, hogy a BIOS-ban a HT szorzót visszaveszed 4x-re, a memória szorzót 200-ról 166-ra (2/2-ről 2/1.83-ra), majd az órajelet felnyomod, alapból mondjuk 250-ig. Prime95-futtatás pár óráig, hogy stabil-e. Ez így 1800-ról 2250 MHz-re növeli az órajelet, ami 3000+ helyett 3750+-os procit jelent. Ha többre vágysz, akkor olvass utána egy kicsit. :P

[Szerintem az F7-et mielőbb cseréld újabbra, nem véletlenül szedték le az összes Gigabyte oldalról.]

[Szerkesztve]

A tej élet, erő, egészség.

(#684) V_Zoli


V_Zoli
tag

Hali!

Rajtam kívül van valakinek ilyen lapban D43-as Hynix ramja? :U
Mert ugyanis az enyémeket nem nagyon szereti vagyis csak az egyiket :(

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#685) joghurt


joghurt
addikt

Az F9-es BIOS nálam egyelőre stabil. A menüben mintha újdonság lenne, hogy az M.I.B.-ben a szorzók csesztetésekor kiírja, hogy mennyi jön ki memória-órajelnek az aktuális beállításokkal. Ha esetleg valakinek nem lenne kéznél számológépe. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#686) chop válasza joghurt (#685) üzenetére


chop
őstag

joghurt:
f9-es biossal lehet meg rantani a procin?

265-os fsbn van, es 2390 mhz korul van, es rohadtul idegesit, hogy nem erem el a 2400at..:D ez mar presztizs..267nel mar megvan a 2,4 giga

[Szerkesztve]

(#687) joghurt válasza chop (#686) üzenetére


joghurt
addikt

Nem tudom, ezen a téren változott-e valami. Ha ugyanakkora órajeleket és ugyanakkora feszültségeket ad a cuccaidra, mint egy régebbi verzió, akkor nem értem, miért lehetne jobban húzni.

Btw, ha a szorzókat jobban visszaveszed, nem megy feljebb? Csak mert különösebb trükközés és szuperhűtés nélkül szokta bírni a 9*250=2250 MHz-et 4-es HT-n és 2/1.66-os memóriaszorzóval, ehhez képest a 265 nem tűnik egy nagy eredménynek.

A tej élet, erő, egészség.

(#688) chop válasza joghurt (#687) üzenetére


chop
őstag

a ht-t piszkalgatom, a memonak birnia kell, mert 566-os, azaz elvileg 285 mhzen kene mennie alapbol, de csak 265-on megy

(#689) joghurt válasza chop (#688) üzenetére


joghurt
addikt

Nem 533-as az a memória? Én árlistákon olyat látok csak. ;)

De mindenképp megér egy próbát a memória-szorzó visszavétele. Ha ilyen RAMmal nem is kell a 2/1.66, azért egy 2/1.83 (DDR366) érdemes próbára.

A tej élet, erő, egészség.

(#690) Szab81 válasza joghurt (#683) üzenetére


Szab81
csendes tag

Szia Joghurt!

De lennének még kérdéseim mert elég analfabéta vagyok ehhez!
-mi az a HT szorzó, mit állitasz vele??
-mi az a prime95??

Kösz a segitséget!!

Előzmény:

A húzás lényege épp az, hogy gyorsabb legyen a géped.

Egy ilyen procival szerintem úgy próbálkozz, hogy a BIOS-ban a HT szorzót visszaveszed 4x-re, a memória szorzót 200-ról 166-ra (2/2-ről 2/1.83-ra), majd az órajelet felnyomod, alapból mondjuk 250-ig. Prime95-futtatás pár óráig, hogy stabil-e. Ez így 1800-ról 2250 MHz-re növeli az órajelet, ami 3000+ helyett 3750+-os procit jelent. Ha többre vágysz, akkor olvass utána egy kicsit.

(#691) chop válasza joghurt (#689) üzenetére


chop
őstag

566-os vitesta, meg marciusban vettem domytol.
lecsekkolom majd, amit mondtal
koszi

(#692) joghurt válasza Szab81 (#690) üzenetére


joghurt
addikt

A HT (HyperTransport) szorzó mondja meg, hogy ''belül'' mennyivel megy az órajel az elvileg 200 MHz-es referencia órajelhez képest. Alap esetben ez 5-ös szorzó, 1000 MHz-es órajel. Ha felhúzod mondjuk 250-re az órajelet, 4-es szorzóval kapod meg ugyanezt az 1000 MHz-et.

A Prime95 egy tesztprogram, ami megfingatja a procit, és a prím-számítás közben ellenőrzi, hogy elég stabil-e a rendszered, azaz a kiszámolt értékek egyeznek-e azzal, aminek ki kellene jönnie.

''Barátod, Google.''

A tej élet, erő, egészség.

(#693) GeryPc


GeryPc
senior tag

akinek van tapasztalata ezzel a lappal az írja le legyen szíves mert a saját topicját sajnos már nem látogatja senki :O
Gigabyte GA-K8N Ultra-9

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#694) joghurt


joghurt
addikt

Most veszem csak észre, hogy F9-cel a buzerálóprogramokban (CrystalCPU, ClockGen, EasyTune) 1,45 V a maximum. BIOS-ból kézzel be tudok állítani nagyobbat, de ezekben a programokban akkor is 1,45 marad a csúcs. F6-ban még minden rendesen ment, az F8-nál nem tűnt fel semmi.

A tej élet, erő, egészség.

(#695) Somydemy


Somydemy
senior tag

üdv.
GA K8NF9 lapom van, még az eredeti azthiszem F2 biossal.

Valaki leirhatná a Biosfrissités pontos menetét.
Lhetne valahogy Win alól, mert az Abitnál egyszerü volt, de ennél nem tudom , hogy kell.
Kisfloppym elvileg nincs.

Köszi
És melyik Biost érdemes felraknom?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#696) Somydemy


Somydemy
senior tag

:F

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#697) Somydemy


Somydemy
senior tag

:))

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#698) Omlás512


Omlás512
csendes tag

Üdv Mindenki. Nektek nem melegszik túlságosan a K8NF-9 nf4 chipje. Nekem csak passzív borda van rajta. keresnék valami jó ventit.[/C]

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#699) LordX válasza Somydemy (#695) üzenetére


LordX
veterán

Felrakod a frissítőprogit és frissítesz. Az F9-es (általában aktuális legújabb, bár az F6 jó szar) BIOS jó.

(#700) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Hali! Vlakinek van tapasztalata a k8ne típusjelzésű lappal kapcsolatban? Ez nf4x chipset re épül és 754 es a64 megyen bele pcie graf karival. Gondolom attol, hogy sima nf4 attol még ugyanolyanok a paraméterei mint a többinek konkrétan a tuningpotenciálra értem ezt. 275mhz lenne a legnagyobb fsb amit adnék neki. Ezt úgy általában bírják? Zizegős a lap? Mármint a két réztekercs a proci mellett. Melyik a legjobb bios hozzá? Előre is thx a válaszokat.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.