Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) cortez25 válasza #65675776 (#379) üzenetére


cortez25
aktív tag

C'n'Q-t hogy tudom előhozni... hol lehet állítani?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#402) joghurt válasza cortez25 (#401) üzenetére


joghurt
addikt

Telepítőlemezen fent van a C'n'Q driver, csak le kell hozzá scrollozni, mert az inaktív kék sorok alatt van eldugva.

A tej élet, erő, egészség.

(#403) #65675776 válasza cortez25 (#401) üzenetére


#65675776
törölt tag

A BIOSban alapértelmezés szerint be van kapcsolva (Smart Fan pont), letiltani tán csak az F4 verzióban lehet. Athlon processzor drivert fel kell rakni (ezt hívja a Gigabyte C' n Q' drivernek) és energiagazdálkodás minimálisra a vinfosban. Joghurt példáját figyelembe véve így sem biztos, hogy működni fog. A húzást, ha minden igaz, nem szereti!

(#404) joghurt válasza #65675776 (#403) üzenetére


joghurt
addikt

A C'n'Q-ból a C megvan, mert amúgy is 30 fok alatti a proci, ezzel meg lemegy 26 körülre, hiszen az 1,8 GHz-es órajelet visszaveszi 1,0-ra. Én a Q-t hiányolom, azaz hogy szabályozza vissza a ventillátor fordulatszámát.

A tej élet, erő, egészség.

(#405) DQ


DQ
tag

Vincsikezeléssel volt már valamelyikőtöknek gondja?
Tegnap a 200-as satám ext.partíciójának utolsó partícióját szépen eltüntette. PQ8-cal néztem volna meg, hogy mi történt, mire közölte, hogy hibás, s fölajánlotta a rendbetételt. Én elfogadtam az ajánlatot, minek az lett a vége, hogy szépen megmaradt a 3 pri. part., s az ext. 3 logikaija, viszont ezen az utolsó 40-est 2 gigára csökkentette, s a felmaradt területet partícionálatlannak mutatta.
Ami bosszant a dologban, hogy cirka két hete egy 80-as idével (ami ugyanígy volt partícionálva, mivel korábban ő volt a fő), ugyanezt csinálta: az utolsó logikai eltűnt. Akkor ráfogtam arra, hogy linux telepítés közben valamit elnyomtam, de a jelek szerint nem.
Most az a bosszantó a dologban (azontúl, hogy nemtom mi követte el a hibát), hogy az anyagra szükségem lenne. GDB látszólag tökéletesen vissza is tudott mindent húzni, de nagyrésze használhatatlannak bizonyult. Most viszem haza az újabb verziókat...
Tehát laphiba? Két vinyó, ráadásul az egyik satás, a másik idés, s ua. a hiba 2-3 héten belül?

(#406) cortez25 válasza #65675776 (#403) üzenetére


cortez25
aktív tag

Feltettem a C'n'Q drivert, de valahogy nem tudom előhozni....hol találom...egyáltalán hol lehet ellenőrizni?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#407) erdoke


erdoke
titán

Esetleg valaki próbálta már a lapot 1 GB-os modulokkal? A GeiL 2 GB-os 400-as kittel?

A legjobb aláírás a héten

(#408) cortez25 válasza erdoke (#407) üzenetére


cortez25
aktív tag

doksi szerint kezelnie kell....

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#409) Wini


Wini
aktív tag

Hellosztok!

Milyen ez a deszka?

Én is kinéztem magamnak ezt, csak nem tudok dönteni hogy ez a lap legyen vagy MSI K8NEO 4 F.

Szerintetek melyik lenne jobb?(Tudás szinten ugyanott van mind2)

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#410) Wini


Wini
aktív tag

Meg még a 3. jelöltem a Abit AN8-as! Ér az Abit 5 rongyal többet ennél a lapnál?

Játékok terén sokat számít, hogy nem Ultrás?
Én úgy tudom, hogy max +4 fps az ultra javára, de csak ennyi. Vagy ez a jövőben változni fog?

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#411) Sn00k


Sn00k
veterán

Valaki mondja meg nekem mi a különbség pl: nforce4 4x, nforce 4 ultra között??
Amúgy ez a 4x-es változat lassabb, mint ultra vagy pro?
Abszólult nem vágom ezt a chipsetet...
Valaki világósítson már fel plizzzz!
Thx!

3njoy the Lif3

(#412) Sn00k válasza Sn00k (#411) üzenetére


Sn00k
veterán

up
up
up?

3njoy the Lif3

(#413) Wini válasza Sn00k (#412) üzenetére


Wini
aktív tag

Az ultra az gyorsabb mint a nf4 4X. Meg jobban fel van szerelve!

Szerintem ha veszel ultrásat vegyél!(De ultrásba nincsen AGP foglalat)

Most néztem a configodat, gondolom neked AGP-s vid. kártyád van!

Akkor ha nem akarsz vga-t is cserélni akkor marad a nforce4 vagy a nf3ultra!

[Szerkesztve]

Az ideális nő olyan mint a Hold. Este jön, reggel megy. :)))

(#414) Fido01


Fido01
aktív tag

csá
lenne egy kérdésem ha letöltöm ezt a drivert : nVIDIA nForce 4 v6.53
akkor gyorsabb lesz mint az eredetivel vagy ez mivel tud többet ??? megéri letölteni ???

(#415) Gixx


Gixx
csendes tag

Hi!

Szeretnék visszatérni e téma gyökereihez, a Gigabyte K8NF-9 alaplahoz. Segítség, vélemény, tapasztalat kellene azoktól, akiknek hasonlójuk van.

Kb egy hónapja vettem egy ilyen alaplapot. Az a nagy problémám, hogy egy januárban vásárolt Seagate 200G vinyó (nem SATA) a K8NF-9 üzembe helyezése óta, melegszik (a szenzor progik 40-45 fokosnak mondják, holott a régi alaplappal jó ha elérte a 30-at) és időről időre baj van vele. Hol elfelejti az utolsó 80 gigát, hol lefagy a rendszer és minden rescue progi azt mondja, hogy rossz az MBR, utána meg megint működik rendesen.
A BIOS néha 136Gigásnak látja, de legtöbbször rendesen 200Gigásnak. A vinyónak más gépekben nincs baja, visszavittem szervizbe (mert azt hittem eleinte, hogy a vinyó rossz), de minden teszt (nem scandisk szerű alap cuccok) hibátlannak látta.

Jelenleg az van, hogy van egy 200 gigás vinyóm, amit nem merek használni, mert véletlenszerűen beüt valami hiba és megint odalenne az összes adatom róla.

BIOS-t is frissítettem, de akkor is vannak gondjai...

Az n-Force4 hűtőbordáin meg tojást lehetne sütni: a szenzor progik 70 foknak írják, igaz, minz AUX ismerik fel (az EVEREST az CPU-nak látja, és az AUX-ot jelzi 25 foknak, de a CPU nem lehet, pláne, hogy 60-on letiltana)...

Érdekelne a véleménye mindenkinek (komoly vélemények, tehát nem ''dobd ki a francba'' jellegűek), és az, hogy ez általános hiba ennél az alaplapnál, vagy csak kifogtam egy selejtet, esetleg orvosolható valamivel, és hasonlók...

Kérem segítsetek! Kétségbe vagyok esve!!!


Gixx

Van egy 120-as Maxtor is benne, azzal semmi gond...

(#416) Gixx válasza Gixx (#415) üzenetére


Gixx
csendes tag

ja, aki tud ICQ/MSN rám, csak ha authorizálni kell, akkor írja bele, hogy K8NF-9, hogy tudjam, nem lerázandó...

ICQ: 71427803
MSN: gixx@freemail.hu

(#417) Fido01 válasza Gixx (#415) üzenetére


Fido01
aktív tag

hello
nekem is ilyen lapom van a vinyóra nem tudok választ adni de ajánlom hogy tölsd le az új everestet : Bővebben: link igaz ott már nincs aux vagy valami de nekem is a CPU-t 70C nak látta végig mert az régi fajta progi és nem lesz jó de ha ezt letöltöd akkor megoldódik . Igaz ez már nem méri a NB-t de a GPU-t igen amúgy az AUX -ra én se igazán tudtam régen rájönni mi lehet , de szerintem valami monitor vagy valami megjelenítéssel kapcsolatos mert egy kis monitor volt az ikonja :DD

(#418) Gixx válasza Fido01 (#417) üzenetére


Gixx
csendes tag

és nem melegszik az nForce4 borda?

(#419) #65675776 válasza Gixx (#415) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 136GB egy technológiai határ: ennyi a maximáli címzési tartománya a régebbi (ha jó emlékszem 28 bites) LBA rendszernek. Ami e felett van azt csak a 48 bites LBA útján lehet elérni. Úgylátszik ennek az implementációja nem tökéletes. Jelezni kellene a Gigabytnak, hátha kijavítják.
Az nForce chip nekem is, és ha végigolvasod a topicot rájössz, hogy mindenkinek aki az eredeti hűtését használja, forró. Ha nem okoz stabiitási problémát, akkor ne foglalkozz vele, más esetben próbálj meg szerelni rá egy ventilátort.

(#420) Gixx válasza #65675776 (#419) üzenetére


Gixx
csendes tag

Sajnos nem vagyok az a nagy hardware huszár, nem átalkodok nem odatervezett dolgokat az nForce-ra szerelni, pláne, hogy az egyik harmadát eltakarja a videókari...

(#421) SpenceR


SpenceR
tag

Szasztok, nekem is ez a vasam van.
Következő problémák éptek fel:
nem mindig indul el az USB egér
Kétszer megesett hogy nem indut el a videokarin a silencer(nem VGA hiba)
Namost a lappal lehet gond vagy a táppal?(FSP BlueStrom500)

(#422) SpenceR válasza SpenceR (#421) üzenetére


SpenceR
tag

de segítőkész mindenki...

(#423) MaUser válasza SpenceR (#422) üzenetére


MaUser
addikt

Visszaviszed mind a kettőt és a szervizesek majd kitalálják.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#424) SpenceR válasza MaUser (#423) üzenetére


SpenceR
tag

Igazán köszi:R:R:R:R:R:R:R:R:R

(#425) MaUser válasza SpenceR (#424) üzenetére


MaUser
addikt

Nm.;) De komolyra fordítva a szót: nálam egy nf7 csinálta, hogy nem taláta meg az usb-s egeret néha. Először én is az alaplapra gyanakodtam, de később kiderült, hogy az előlapi kivezetés földjének forrasztása engedett el. A Silencer közvetlenül a tápra van dugva?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#426) cortez25 válasza Gixx (#420) üzenetére


cortez25
aktív tag

olvass vissza...

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#427) SpenceR válasza MaUser (#425) üzenetére


SpenceR
tag

A silencer a VGA ra van dugva, HIS x800XL ICQ gyárilag felhelyezve, és ennek a karinak nem kell külön tápcsatlakozás.
Egyre érdekesebb a helyzet, mert mostmár a nyomtatót sem bírom feltenni, lefagyott és addig be sem indult a rendszer még le nem húztam.
A másik az egér meg elugrik néha nemtom precízen ráirányítani a célra..(pedig eddig nem csinálta razer)
Az a baj a lap nagyker garis először a srácnak akin keresztül vettem kéne vmi konkrét hibával előállnom v. a másik srácnak akitől a táp van hogy az hibázik...
ezért kéne rájönni mi a fax van...

(#428) MaUser válasza SpenceR (#427) üzenetére


MaUser
addikt

Így már értem miért problémás visszavinni. Multiméterrel esetleg megpróbálhatod kimérni a tápot, mégha az érzékelők normális értéket mutatnak. De előtte: sp2 van fenn? Ha nincs rakd fel, mert mi is szívtunk nélküle, a dep-et pedig kapcsold ki, hátha segít valamit a win rendetlenkedésén. Más ötletem nem nagyon van sajnos, esetleg újabb bios.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#429) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Olyat tapasztalt már valaki ennél az alaplapnál, hogyha fsbt felállítja pl 220ra akkor a cpu core fesz 1.63V lesz.
Ha visszaállítom autora(200fsb) akkor visszaáll 1.4Vre.

Ez egy rejtély.....

(#430) Fade_Away


Fade_Away
őstag

elöző nf4em dfi lp volt visszasírom ha feszt emelek tunning miatt nemveszi vissza feszt c&q miatt azaz vagy tunning vagy c&q. DFI NF4 Lp vel egyszerre ment tuning és c&q.

Ráadásul ramom is sokkal gyengébben megy, proc fesz 2*annyira ingadozik..... :O:O:O

(#431) cortez25 válasza Fade_Away (#430) üzenetére


cortez25
aktív tag

Hol van a c'n'q -ezen a lapon?? proci-driver már fent van....

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#432) g@bo válasza Fade_Away (#429) üzenetére


g@bo
nagyúr

megnyomja a feszt tuningnál, ha fixre rakod, akkor a c&q nem megy.

(#433) g@bo válasza cortez25 (#431) üzenetére


g@bo
nagyúr

biosban nincs, be van kapcsolva auto. driver fel, és mehet.

(#434) SpenceR válasza MaUser (#428) üzenetére


SpenceR
tag

Hát ez az elvileg mindenből a legfrissebb van fennt, bios frissítéssel kezdtem,,,
Egyet tehetek, ujrarátom a Xp-t, hátha az a felelős, aztán meglátjuk...
Kössz a helpet

Üdv.:R

(#435) cortez25 válasza g@bo (#433) üzenetére


cortez25
aktív tag

Ezt most nem értem...bios-ban nem kapcsolható...driver fent van, és megy??

Hogyan ellenőrzöm, hogy leveszi az órajelet meg a feszt?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#436) Fade_Away válasza SpenceR (#434) üzenetére


Fade_Away
őstag

controll panelban -> energiagazdálkodást maximalisra raktad?

proc driver fentvan?

szorzó defaulton van biosban?

(#437) cortez25 válasza Fade_Away (#436) üzenetére


cortez25
aktív tag

na ezt megnézem...

proc driver fent van....


Control panel? az hol van?

[Szerkesztve]

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#438) pear-g


pear-g
tag

Hali!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a ga-k8nxp-9 kapható-e nálunk?(MO-n)
Ilyet keresek égre-földre de semmi...
Csak sli-t látok mindenhol de nekem ultra kéne!

(#439) Fido01


Fido01
aktív tag

hy
lenne egy kérdésem . az a legújabb BiOS-ban sem lehet állítani a CPU:DRAM arányát ???

(#440) SpenceR válasza Fade_Away (#436) üzenetére


SpenceR
tag

Mármint minimálisra nem?Jobbgomb, tulajdonságok,képernyőkimélő fül,energiaellátás.->''Minimális Energiaellátás''
Aztán CPu-z szépen jelez neked 1000Mhz-et :)

(#441) Fade_Away válasza SpenceR (#440) üzenetére


Fade_Away
őstag

a te általad leírt módon is ugyanoda jut az ember.

(#442) g@bo válasza cortez25 (#435) üzenetére


g@bo
nagyúr

pl cpu-z vel, ott látod hogy visszaveszi a kraftot.

(#443) Gixx


Gixx
csendes tag

CPU-Z, Speedfan, Everest stb nektek nem jelez egy konstans 70 fokos valamit az alaplapon? (K8NF-9)

(#444) MaUser válasza Gixx (#443) üzenetére


MaUser
addikt

Azzal nem kel törődni. Az új everest már nem is jelzi.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#445) Mackótestvér


Mackótestvér
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap éppen kedvenc alaplapom lesegettem, és próbáltam eldönteni szalonnát, vagy kolbit rakjak a grillrácsra (NB), amikor oldalra tekintve megakadt a szemem egy régi házam apró alkatrészén. A kártyák helyéről kivett, csavarozható lapocska láttán felcsillant a szemem, és észrevettem, hogy a passzív borda felett egy csavarnyi hely üresen tátong. Hajlítgatta, egy kicsit , megfúrtam és méretre vágtam az alu lapocskát, majd felcsvaroztam rá a kis ventit, és mivel a vonalzó jól mért, a borda felső 3/4 elé került a venti, potom 2 mm-re.(Maradékot a VGA kari hűtője látja el fuvallattal) Így nem úszott a gari a borda zaklatása miatt (volt ilyen, tapasztalat), és mégse szigszalagos megoldás lett megvalósítva, ami esetleg odakozmálhatott volna (volt ilyen, szintén tapasztalat). Akinek tetszik, használja ki annak a kis csavarhelynek a lehetőségét :O)

A CD meghajtó nem pohártartó, bármennyire is hasonlít hozzá......

(#446) je_ki


je_ki
tag

sziasztok! megéri ma ilyen lapot venni, vagy gyűjtsek még 5k-t és vegyek inkább egy abit an8-at?

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#447) je_ki


je_ki
tag

feature-ökben nincs számomra lényeges eltérés, csak az érdekelne, hogy megbízható-e a gigabyte, és hogy van-e legalább egy olyan ventinek csatlakozó, amit rá lehet rakni a hűtőbordára

rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

(#448) LordX válasza je_ki (#447) üzenetére


LordX
veterán

Egy kétpólusú csatlakozó mintha lenne.

(#449) #65675776 válasza je_ki (#447) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van, mivel eredetileg aktív hűtésű volt.

(#450) Bandes


Bandes
csendes tag

Hali!
Van egy GA-K8N Ultra-9 lapom. Annyi lenne a gondom, ha nem csinál semmit a gép, csak a win fut alapban, akkor kb 10 perc után kifagy.
Terhelésnél órákon keresztűl semmi gond.
Tud vki segíteni?
Köszi
:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.