Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) desolator


desolator
senior tag

Nekem állandóan ezt írja ki a @BIOS ha akarom F6-ról F7-re miután leokézom hogy frissítheti a biost: ''Erase error: recovery bios image''
majd nem csinálni semmit a gép csak megáll a homokóra.
Azt hiszem soha többett nem veszek gigabyte lapot ez az első és utolsó lapom, bár még csak 2 napja van meg de már most rühellem. Az előző lapom egy asus a8n-e volt és ott minden teljesen egyszerű és egyértelmű volt, soha nem volt a bios frissítéssel gond, és ott a cpu-t simán feltudtam húzni 2400-ig ezzel a szarral meg örülök ha 2100-ig felbírom.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#602) nfsu17


nfsu17
veterán

Most vennék alaplapot.
Tényleg ennyire rossz?

(#603) Bear válasza nfsu17 (#602) üzenetére


Bear
aktív tag

Ott valami más baj van. Az enyém nagyon jól megy, de a topicot olvasgatva sincs nagy gond vele.

(#604) desolator válasza nfsu17 (#602) üzenetére


desolator
senior tag

Hát szerintem ha olcsóbb s939-es lapot akarsz akkor mindenképp asus A8N-E lapot vegyél, jobban jársz vele hidd el.

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#605) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hát annak is vannak problémás dolgai, de ez ha jót húzol ki jobb mint az ASUS!
Viszont azok általában jobban tuningolhatóak! Mondjuk ez sem kevésbé 275-ős fsb-t is viszi simán, ahol más alaplap már megadná magát, egyetlen rossz része a passszív chiphűtő!:):U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#606) LordX válasza sosperecek18 (#605) üzenetére


LordX
veterán

Pont azért ezt vettem, mert ezen nincs hülye venti, ami zörög-morog-elromolhat-stb..

(#607) sosperecek18 válasza LordX (#606) üzenetére


sosperecek18
senior tag

HÁt igen de a legtöbb gondot/problémát ez okozza!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#608) nfsu17


nfsu17
veterán

Ha esetleg ilyen lapom lenne, akkor lehetne vele tuningolni egy A64 3000+ S939-et?

Plusz jó bele egy 6800GT?

(#609) LordX válasza sosperecek18 (#607) üzenetére


LordX
veterán

Jó szellőzésű (Pl. Chieftek) házban nem okoz gondot ;)

(#610) sosperecek18 válasza nfsu17 (#608) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hello igen nekem meg másoknak is 2400mhz-en vagy a fölött megy a 3000+!
És megy benne a 6800gt-is!:DDD

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#611) nfsu17 válasza sosperecek18 (#610) üzenetére


nfsu17
veterán

Kösz.
Megnyugtattál..akkor ha ez lesz az se baj, ha asus lesz, az se.:DD:R

(#612) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

Az érzékelő problémámot sehogy nem lehet megoldani?
Everest 70 fokot ír.Minden progi annyit ír.
Biosban normális.

(#613) #65675776 válasza desolator (#601) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet, hogy írásvédetté tette a BIOS-t! Engem is leszopatott ezzel. A legszebb, hogy csak Ctrl+F1 után tudod a BIOS-ban átállítani.

Az egyik legfőbb ok amiért én lecseréltem ezt a lapot, pont ez volt: a különféle BIOS revíziókban össze vissza változtak az alapbeállítások, a beállítások menüről menüre vándoroltak, egyszer működtek egyszer nem. Mintha a Gigabyte-nál azt sem tudnák mit csinálnak!

Mr_Vercetti: De: le kell sz@rni! Mindig annyi lesz, az Everest keveri az érzékelőket.

[Szerkesztve]

(#614) Mr_Vercetti válasza #65675776 (#613) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Szoval akkor hagyjam így, sehogy nem lehet megoldani....?

(#615) #65675776 válasza Mr_Vercetti (#614) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nagyjából. Jelzi ő a proci hőfokot is, csak valamilyen más néven.

(#616) DQ válasza Mr_Vercetti (#614) üzenetére


DQ
tag

Ha nagyon zavar, akkor szedj le újabb drivereket az alaplaphoz, s akkor már az Everest 2.x sorozata nem fog hazudni az érzékelők tekintetében. (én a 2.00.335-ig szórakoztam vele, mikor a frissítés után már nem hazudott többé az evi)

(#617) joghurt válasza sosperecek18 (#610) üzenetére


joghurt
addikt

Hogy csinálod? Nekem már 205 (nem elírás) MHz-es FSB-nél téveszt a SuperPi. 200-on atomstabil. A proci hőmérsékletét nekem 35 fok fölé még nem sikerült felnyomnom, bármennyire is megdolgoztatom. A környékemen nincsenek kölcsönkérhető alkatrészek, hogy végigpróbáljam, a memóriák (nem noname) vagy a videokártya problémás-e esetleg, bár egyiknek sem illene ennyire kicentizve működnie.

A tej élet, erő, egészség.

(#618) Mr_Vercetti válasza DQ (#616) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

És honnan szedjek le újabb drivereket?

(#619) joghurt válasza Mr_Vercetti (#618) üzenetére


joghurt
addikt

www.giga-byte.com-ot próbáltad már? :((
Bővebben: link

A tej élet, erő, egészség.

(#620) Mr_Vercetti válasza joghurt (#619) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Igen, de nem jött be.

(#621) joghurt válasza Mr_Vercetti (#620) üzenetére


joghurt
addikt

Lassúnak lassú, de esetleg próbálkozhatsz a www.gigabyte.com.tw -vel is.

A tej élet, erő, egészség.

(#622) Mr_Vercetti válasza joghurt (#621) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Tudsz segíteni abban hogy hogyan kell biost frissíteni a @BIOS-al?

(#623) Mr_Vercetti válasza joghurt (#621) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Már tárgytalan.
Nem tudod az alaplapomhoz az F5 a legfrisebb Bios?

(#624) joghurt válasza Mr_Vercetti (#623) üzenetére


joghurt
addikt

Amit hivatalosan kiadtak, abból igen. Ha valami konkrét bajod van, és írsz a supportnak, lehet, hogy küldenek neked egy frissebb bétát.

A tej élet, erő, egészség.

(#625) joghurt


joghurt
addikt

Nézegetem az alaplapom DMI cuccait. Különböző programok is F2-esnek mondják a BIOS-t, július 16-i dátummal. Boot-oláskor viszont F7-et ír (ilyet raktam fel). A hivatalos kiadási dátumok: F6 = július 7, F7 = július 22. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

A tej élet, erő, egészség.

(#626) LordX válasza joghurt (#625) üzenetére


LordX
veterán

Most néztem meg legújabb Everesttel. Ugyanez, de felhívnám a figyelmedet erre: ''Figyelem. A DMI adatok pontossága nem garantálható''

(#627) joghurt válasza LordX (#626) üzenetére


joghurt
addikt

Azért vicces, hogy a Gigabyte-nál nem képesek összehozni, hogy ugyanaz a két karakter kerüljön ki a képernyőre, mint amit DMI-ben kiadnak magukból. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#628) Mr_Vercetti válasza joghurt (#627) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Feltettem friss drivert, frissítettem biost, az érzékelőp még mindeig nem jó.:(

(#629) #65675776 válasza Mr_Vercetti (#628) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézd meg mással is! Ne csak az Everesttel, mint mondtam keveri az érzékelőket a GB lapokon! MotherBoard Monitor, SpeedFan...

(#630) joghurt


joghurt
addikt

Nagy szomorúsággal voltam kénytelen megállapítani, hogy az alaplapom valamiért csak 9x-ig engedi állítani a szorzót. (Nem lefagy nagyobb szorzónál, hanem nem is választhatok ki nagyobbat. Régebben mintha lettek volna nagyobb számok is.) BIOS-ból, ClockGen-nel, CrystalCPUID-del egyaránt. Találkozott valaki már ilyennel? Van rá megoldás?

F7-es BIOS.

A tej élet, erő, egészség.

(#631) LordX válasza joghurt (#630) üzenetére


LordX
veterán

Hányas proci? A 3000+ a max szorzó 9..

(#632) #65675776 válasza joghurt (#630) üzenetére


#65675776
törölt tag

A64 esetén a szorzó csak lefelé állítható 4x-ig. Kivéve az FX-eket.
Megoldás: törődj bele!

(#633) joghurt válasza #65675776 (#632) üzenetére


joghurt
addikt

Hmm. Valóban.

A tej élet, erő, egészség.

(#634) sosperecek18 válasza joghurt (#617) üzenetére


sosperecek18
senior tag

A Ht-s szorzót vedd vissza 2x-esre, akkor mennie kellene felfelé az fsb-nek, de lehet a procid nem bírja!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#635) Mr_Vercetti


Mr_Vercetti
őstag

K8NMF-9 el elég rosszak a tapasztalataim:(
220-as fsb-nél összesza*ja magát...

(#636) Somydemy


Somydemy
senior tag

hali.
Ga K8NF-9 lapomba 4 memoria modul megy dualba????????
Köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#637) chop válasza Mr_Vercetti (#635) üzenetére


chop
őstag

nalam 255-os fsbn atomstabil. es ez mar a masodik k8nf-9-em, az elsot sikerult elfustoltetnie egy chieftec tapnak. es mindketo 255-on megy.

(#638) sakto


sakto
őstag

sziasztok jo árba vehetnék most egy iyen lapot. az lenne a kérdésem hogy tuningba mennyire nyerö ez a lap? és mi lenne az ésszerübb 2x512\400 ram vagy 2x1gb? :Gigabyte K8N Ultra-9 ö az

(#639) Bear


Bear
aktív tag

Megjelent az F8-as bios. Akit érdekel letöltheti pl. innen: Bővebben: link

(#640) desolator


desolator
senior tag

Hát nekem sem akar sehogy se összejöni a proci tuning ezzel a lappal, mint már korábban írtam az ASUS a8n-e lappal simán vitte a 240-et a proci 1.45fesszel, ezzel meg 210 fölött nem hajlandó elindulni. Leírom, hogy mit csináltam hátha van még valakinek ötlete: cpu fsb-t 240-re raktam, HT 2x, 1,45 fesz, ramokat levettem 166Mhz-re. 1X-es HT-vel meg elindult csak mondjuk amikor töltött be a win dll hibát írt ki. Egyébként mekkora sebesség vesztést okoz a HT lejjebb vétele? ja és egyébként az asus lapban 5X-ös HT-vel ment 240-en...

[Szerkesztve]

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#641) chop válasza sakto (#638) üzenetére


chop
őstag

nem tudom, hogy mi szamit jo tuningnak, en 27.5%-al tudtam mindket lapot stabilan tulhajtani. de ez valszeg a proc hibajat, ugyanis 3000es (ergo 1800 mhz a default, es 2,3 gigan megy), 3200es vagy nagyobb valszeg menne feljebb is.
amugy 275-os fsbn is elindult, de akkor mar fagyott a sata vinyom.
sztem jo lap
amugy meg 2x1gb, mar csak azert is, mert ketszer annyi, mint 2x512..

(#642) LordX válasza desolator (#640) üzenetére


LordX
veterán

Semennyi érdemleges veszteség nincs, ha lejjebb veszed a HT-t, nincs az a periféria-együttes, aminek kellene az a sebesség..

Esetleg SLI-ben / Crossfire-ben két VGA-nak...

(#643) LordX válasza Bear (#639) üzenetére


LordX
veterán

Van benne valami újdonság? Mert a ''CPU code update'' nem éppen segítőkész changelog, meg az előző verzióknál sem csak erről volt szó, ha ez volt leírva..

(#644) Bear válasza LordX (#643) üzenetére


Bear
aktív tag

Én sem tudok többet. De bevallom őszintén nálam visszakerült ismét az F2, mert egyedül csak ezzel stabil a gépem túlhajtva.

(#645) #65675776 válasza chop (#637) üzenetére


#65675776
törölt tag

Neki K8NMF-9-e van ezt azért ne feledd! Gondolom 410-es Chieftec volt, ami közismerten hibás széria.

LordX: De azért az 1x és 2x azért már elég durván levett szorzó. Ha 600MHz felett van tényleg nincs sebességveszteség. Node 240-en?!

[Szerkesztve]

(#646) joghurt válasza LordX (#643) üzenetére


joghurt
addikt

Ezt már tisztáztuk. Gigabyte hülye, és a többsoros changelog-ból csak az első sort nyomják ki a weblapra. Lehet, hogy csak a webmester béna.

Mondjuk azért jó lenne valahonnan egy rendes infó arról, mit raktak bele, hogy érdemes-e frissíteni rá, vagy csak szopás lesz vele, mint az F5-F6-tal. (Tényleg, vajon miért szedték le az F7-et is a weblapról?...)

Szintén bénázás, hogy nálam az európai és az amerikai linkre is 404 jön, csak az ázsiairól tudtam letölteni. Az előző verzióknál még csak az európai link volt elcseszve.

A tej élet, erő, egészség.

(#647) Simi121 válasza desolator (#640) üzenetére


Simi121
aktív tag

nekem egy k8n pro-sli lapom van és ugyanaban a cipőben járok mint te, 210-es fsb felett nem megy csak a bios post-ig jut el és újraindul. Kiprobáltam már mindenféle beállitást. Ezelött egy Asus lapom volt abba ment a proci 280-as fsb is. Gondoltam megprobálom szoftveresm húzni win alól. A HT-t 3-ra raktam a proci 200-on a memória 166-on. A Clockgen progit probáltam és így eljutottam 8.5x295-ig. Ez pont 2500, 2 órát ment a Prime95 hiba nélkül. Szóval a gép bírná a tuningot de nem akar elindulni így a gép. Jó lenne rájönni mi a hiba.

Simi

(#648) LordX válasza #65675776 (#645) üzenetére


LordX
veterán

240-en kéne bírnia a 4-es szorzót is, az még mindig a 5x200 alatt van adatsebességre...

(#649) LordX


LordX
veterán

Nah, feltette már valaki az F8-at? És tud is róla valamit mondani? (Szép / gyors / kinő tőle a hajam / Igen, az új F8 BIOS, amelyben 10%-kal több, vagy kevesebb van teljesen olyan, mint egy döglött rák. Aki kitalálja ez honnan van, kap egy pirospontot )

[Szerkesztve]

(#650) BankBahn


BankBahn
csendes tag

Hat egy kicsit elkanyarodnek a Tuningtol, ha nem problema. Van egy olyan problemam, hogyha hasznalom a gepet 3D -ben huzamosabb ideig random idonkent kifagy, ilyenkor megszoktam nezni a hutobordakat, es a chipset huto eleg forro. Ugye ezen a lapon gyarilag passziv hutes van, es ahogy nezem a videokartya pont rafujja a levegot. Mar raszereltem a bordara egy kiszuperalt ventilatort, de meg igy is fagy. Fagyhat a gep a chipset tulmelegedese miatt? Es erdemes e cserelni a bordat esetleg valami legterelo megoldast eszkozolni valahogy? A Masik dolog, hogy az alaplapon levo CPU_fan connector neha mukodik neha nem, amikor nem mukodik eppen, akkor arra se reagal, ha a smart FAN -t kapcsolgatom a biosban. Egy Bios frissites segithet ezen a dolgon?
Bocsanat a sok lama kerdesert, de en nem vagyok annyira benne ezekben a dolgokban, celom nem is a tuning, hanem egy stabil gep. Leirom mik vannak meg a lap mellett hatha segit, felvilagositani engem: egy Chieftek 410w tap, Egy Asus N6600GT 256 megas valtozat, Athlon 64 3500+ proci (gyari hutovel).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.