Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Somydemy


Somydemy
senior tag

köszi.
Pontosan melyik ez a progi?
Az alaplapi cd-n lévő?

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#702) Somydemy válasza Omlás512 (#698) üzenetére


Somydemy
senior tag

szia.
Lehet melegszik, bár nekem nem tűz forró.
Amúgy szerintem, jó megoldás.

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#703) Somydemy válasza LordX (#699) üzenetére


Somydemy
senior tag

elvileg felraktam a @bios progit az alaplapi cd-ről, de el se indul rendesen.

Valaki irja le a bosfrissitést lécciiii

köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#704) Somydemy


Somydemy
senior tag

:F

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#705) Omlás512 válasza Somydemy (#702) üzenetére


Omlás512
csendes tag

Üdv, volna még kérdésem.

Próbáltad már az @Bios-t. F9-est tennék fel de előbb kikérem a véleményeket. Érezhető valami javulás, nekem most F3 van és beton stabil a következő konfigban:

Gigabyte K8NF-9 4X, A64 3500+@2530mhz (gyári hűtővel nem megy 35fok fölé),
2X Infineon 512/3200 RAM dualban, Gigabyte X600pro Pci-E

Tegnap sikerült rágyógyítanom 1 ventit(4800rpm), kicsit nagy a szélzaj viszont az x600 egyből tuningbarátabb lett (core: 500/ mem: 800) gyári hűtéssel.

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#706) Somydemy válasza Omlás512 (#705) üzenetére


Somydemy
senior tag

szia.

Na ehez pont nem tudok mit mondani, nekem az F2 van fent, és azt akarom frissiteni, de nem tudom, hogyan.

Ebben segithetnél, pontosan, progi, és a lépések.
Köszio

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#707) Somydemy


Somydemy
senior tag

hali
valaki frissitett biost?
Ha igen irja le a menetét, mert nekem nem megy.
Köszi

Nyisd nagyra Füled, és Látni fogsz!™ (by demy) ®

(#708) Omlás512 válasza Somydemy (#707) üzenetére


Omlás512
csendes tag

Az @Bios az alaplapi cd-n van Én azzal próbálkozom de nekem nincs merszem buherálni infok nélkül. A menetét megtalálod itt [link]
Pdf-ben. Az x600 felment 580/800-ra ez a max felette fagy.

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#709) Omlás512


Omlás512
csendes tag

Elszúrtam ez a helyes http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Support/BIOS/HowToReflash/HowToReflash_1.htm

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#710) cortez25


cortez25
aktív tag

Ma vettem észre a giga honlapján.....van valakinek k8nf-9 ultra lapja?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#711) chop


chop
őstag

meg tudja vki mondani, hogy mit kell allitani a biosban, hogy menjen a cnq?

(#712) chop válasza chop (#711) üzenetére


chop
őstag

megoldva...

(#713) chop


chop
őstag

hat, ezt nem egeszen ertem..F2-es biossal 265-os fsbt tudott nagyjabol prime stabilan a procit, F10-essel 250en mar hibazik..szar lenne a bios?..

(#714) chop


chop
őstag

nah, egy unalomup

(#715) sosperecek18 válasza chop (#713) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Lehet csak biztonságra mentek, vagy valami más beállítást használsz mint előtte!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#716) ps2k válasza chop (#713) üzenetére


ps2k
tag

nekem még 245-öt sem bír F9-el :O
Pedig egy másik lapban betesztelve ment a kicsike 280-on..

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#717) ps2k válasza Omlás512 (#708) üzenetére


ps2k
tag

azon az x600-on milyen hűtés van?

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#718) V_Zoli válasza ps2k (#716) üzenetére


V_Zoli
tag

Én F9-es Biossal 250-en hajtom simán ;]
szal akkor passz :(

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#719) ps2k válasza V_Zoli (#718) üzenetére


ps2k
tag

Most cseréltem Asus A8V Deluxra, és ott alapfeszen megy 250-et :R

A világ legnagyobb felfedezését olyan emberek tették, akik túl hülyék voltak ahhoz hogy felfogják, az adott dolog lehetetlen..

(#720) V_Zoli


V_Zoli
tag

F10-es Biost használ valaki?

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#721) sosperecek18 válasza V_Zoli (#720) üzenetére


sosperecek18
senior tag

:)) Nekem az F9-es nagyon bejött, nem is váltok egyhamar!


[Szerkesztve]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#722) V_Zoli válasza sosperecek18 (#721) üzenetére


V_Zoli
tag

Nekem is F9 van ;] csak gondoltam megkérdezem hogy hátha jobb... :F

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#723) Omlás512 válasza ps2k (#717) üzenetére


Omlás512
csendes tag

Taljesen gyári csak a védőrácsot szedtem le róla. Nekem a chipset hűtés megoldása után alig melegedett. Sokat nem ér a tuning 3Dm 03 : 5500 körül hoz, alapon (350/700) 4600-4700 között.

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#724) sosperecek18 válasza V_Zoli (#722) üzenetére


sosperecek18
senior tag

NEm hiszem, hogy sokat módosítottak volna rajta, esetleg a proci-val kapcsolatban frissítések!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#725) LordX válasza V_Zoli (#720) üzenetére


LordX
veterán

Jah. Nem vettem észre semmi különbséget az F9-hez képest. (Uninstall helyett véletlenül elindítottam az @BIOS-t, azt feltette az F9-re :) )

(#726) cortez25


cortez25
aktív tag

megvettem a k8nf-9 ultrás lapot...naggyon jól megy... :D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#727) dany27


dany27
őstag

Csá!
Azt szeretném megkérdezni hogy mennyire lehet a gigabyte k8nf 9 ultrával tuningolni??
Milyen a chip hűtése??
Ezt úgy értem hogy tuninghoz kell e cserélni vagy bírja

(#728) blunt


blunt
aktív tag

meg tudja nekem mondani valaki, hogy K8NF-9 Ultra alaplapon hol kapcsolom be a S.M.A.R.T. funkciót? Bootkor azt írja, hogy disabled, de sehol nem találom a biosban a beállítást. A vinyó egy SATA2-es Samsung amúgy...

(#729) LordX válasza blunt (#728) üzenetére


LordX
veterán

CTRL+F1 BIOS-ban. Próbáltad már?

(#730) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Nekem f9-ultra-m van, 210el megy minden, 215ön meg adig se jut el, hogy felismerje a vincsit... adtam plusz feszt a procinak, akkor se...

Same rules apply!

(#731) blunt válasza LordX (#729) üzenetére


blunt
aktív tag

köszi, így már műxik! :R

(#732) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hali !

Nos már nekem is ilyen lapom van, eddig tetszik meg minden jó csak van egy kis gond. Eddig nf3as lapom volt ami ugye kezelte páratlanul is a ramokat ezért 3*512 volt benne ez meg ugye vagy 2 vagy 4 ramot kezel. No ma vettem is egy 512es 400 mhz-es kingmax ramot , szépen betettem az összeset azaz 4*512 leledzik de vmiért csak 1.5 gigának látja. Ahogy néztem everestet az 1. és 3. slotban lévőket csak 256 megásnak látja bárhogy is cserélgettem a ramokat. biosban meg nem sok beállítást láttam ezzel kapcsolatban. vmi okosság van mert ez így nagyon nem okés kéne nekem az a 2 giga nem is kicsit. segítsetek Titaaanaaak :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#733) cortez25 válasza Szőrös  (#732) üzenetére


cortez25
aktív tag

milyen a procci? Venice or winchester?

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#734) Szőrös  válasza cortez25 (#733) üzenetére


Szőrös 
veterán

winchester ennek van vmi köze ehez ? közben még próbálgattam a ram cseréket és úgy néz ki , hogy az 1ik ram miatt van. 2 PQI 1 kingmax 1 samsung chipes van benne. de érdekes , hogy a 2 PQI volt benne és nem volt semmi gond , most meg az 1ik csinálja ezt akárhová rakom.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#735) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Segitségre lennek szükségem! k8nf-9 ultra lapom van, 210-es fsb-vel megy a proci álom szépen, 215el baszik bootolni.. adtam feszt a chipsetnek, a procinak, a ramnak (ami 500as alapba is), ht-t visszavettem, egyszerüen elképzelni nemtom, mi baja lehet... vki 5let?

Same rules apply!

(#736) EQMontoya


EQMontoya
veterán

up vki pls :)

Same rules apply!

(#737) V_Zoli válasza EQMontoya (#736) üzenetére


V_Zoli
tag

Milyen Bios? F?

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#738) joghurt válasza EQMontoya (#735) üzenetére


joghurt
addikt

Memóriaszorzó? VGA szorzó?

A tej élet, erő, egészség.

(#739) joghurt


joghurt
addikt

Ja, az F10 hasonló az F9-hez, lényeges különbséget eddig nem találtam. Az F6 előttiekhez képest viszont más is észrevett tuningolhatósági problémát. Nálam is F5-tel alapfeszültségen ment 250-en, F8 óta viszont stabilitási gondjaim vannak. Szóval aki nem RAID-ezik és nem annyira fontos neki a SmartFan, az jobban jár egy F5-tel.

A tej élet, erő, egészség.

(#740) Omlás512


Omlás512
csendes tag

Valaki meg tudná mondani mire jó, hogy lehet állítani a Pci-e sebességét? (100MHz-150MHz)
Az R.G.B. vel lehet valami eredményt elérni, mert beírhatok akárhány százalékot, állíthatom Turbora, akkor sem változik semmi? Esetleg lehet valamit variálni az X600-al?

''Inkább részesülök 100 ember teljesítményének 1%-ából, mint a saját teljesítményem 100%-ából''

(#741) LordX válasza Omlás512 (#740) üzenetére


LordX
veterán

Az RGB szvsz csak Gigabyte VGA kártyákkal működik. Elvileg a PCIe sebesség növelése (értelem szerűen) nagyobb PCIe sávszélességhez vezet, bár ha valaki mond egy olyan eszközt, aminek nem bőven elég a jelenlegi.. (1-2x PCIe vezetéskes vidikártyának lenne az..)

[Szerkesztve]

(#742) PetX


PetX
aktív tag

Hi!
Vki segítene abban, hogy hol és hogyan kell a memória időzítéseket beállítani a K8NF-9 -nél a BIOS-ban, mert haveromnak van két különböző memója és nem megy a dc. Abban reménykedem hogy ha azonos időzítésekre tudnám neki hozni akkor menne a dolog.
DE NEM TALÁLOM A BIOS-BAN A MEM BEÁLÍTÁSOKAT! :O

mem1: samsung 512/400 (3.0-4-4-8)
mem2: samsung 512/400 (2.5-3-3-8)


Aida szerint a gyökér lap meg ezt állítja be alapból (naná h nem megy a dc): 2.5-3-3-6 1T 266mhz...

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#743) MaUser válasza PetX (#742) üzenetére


MaUser
addikt

Bios-ban CTRL-F1, utána chipset features setup-ban találod a beállításokat, új bios esetén már simán elérhetőek.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#744) PetX válasza MaUser (#743) üzenetére


PetX
aktív tag

Köszi szépen! :R

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#745) Mr_Vercetti válasza cortez25 (#733) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Tökmindegy hogy winchester vagy venice.

Annyi a különbség, hogy a Winchester 4 modult már csak 333-on tud kezelni, szoval ettől még 2GB nak kellene látnia.

(#746) LordX válasza PetX (#742) üzenetére


LordX
veterán

Namost.. a DC az attól függ, melyik slotba rakod a memóriát, nem hogy milyen időzítéseket használsz..

(#747) bozont


bozont
veterán

Hi
Engem ennek a lapnak a s754es verziója érdekelne,Gigabyte K8N51GMF.Ilyen esetleg van vkinek,tapsztalatok,húzni mennyire lehet?egy 3000+os venice magos proc menne bele.
Vagy esetleg vmi jó lapot tudnátok ajánalni,ami most van abban nem biztos h jól menne,a PCIe az nem fontos,ez is csak azér teccik mert van rajta integrált vga.

(#748) V_Zoli


V_Zoli
tag

Olyan kérdésem lenne hogy szabályoz-e valaki K8NF-9 lappal ventikek?
Tulajdonképpen arra lennék kiváncsi hogy nekem olyan problémám van hogy a procíhűtő ventijét szabályzom és beállítom hogy 40 fokig passzívan mennye de azt nem értem hogy ha 40 foknál bekapcsolja a ventit majd lehűti 30 fokra de miért nem kapcsolja ki újra hogy passzívan menjen...ez miért van?

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#749) LordX válasza V_Zoli (#748) üzenetére


LordX
veterán

Asszem akkor le kell esnie a hőmérsékletnek a kisebb fordulatszámnál beállított alsó hőhatárra. De ez nem biztos.

(#750) V_Zoli válasza LordX (#749) üzenetére


V_Zoli
tag

THX de a probléma már megoldódott :) ...meg már nem is érint mert már nem ilyen lapom van ;]

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.