Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) brooaaf válasza GTomas (#49) üzenetére


brooaaf
csendes tag

Szia!

Én még küzdök az enyémmel, de nem sok reményt fűzok már ehhez a laphoz.

Most épp memória beállítással szenvedek és pár hozzászólással feljebb látod, hogy nekem is van gondom a megjelenítéssel. (ez egyébként megoldódott, egy hdmi - dvi kábellel, dvi port továbbra sem működik rendesen)

Pár nap múlva viszem vissza a lapot, ha nem sikerül összehozni belőle valami működő rendszert :)

(#52) if.donpapas


if.donpapas
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném 1 hozzáértő segítségét, hogy vettem 1 GA-870A-UD3 lapot és bele 2*2GB kingston khx1600c9ad3k2/g4 rammot namost ugye auton 1.5v -al 1333Mhz-en viszi a lap a rammokat, be szeretném állítani a biost manuálisan hogy menjen 1600-n ha probálkozom 1.6v 8x szorzo instabillá válik :( van erre valami megoldás, vagy megy valakinek stabilan 1600-on, vagy 1általán érdemes ezzel foglakozni?

Ha tudtok segíteni előre is köszi!

(#53) MotorBoy79 válasza dieur (#38) üzenetére


MotorBoy79
tag

Én nemrég raktam össze egy gépet GA-880GMA-UD2H alaplappal Kingston HiperX 1600-as memóriákkal és Athlon X3 445 procival.

A procit megbízható forrásból vettem, két 785G-s alaplapban is simán ment 4 maggal és bekapcsolt L3 cache-sel 3.6 GHz-en.

Az a gondom, hogy ez a Giga alaplap a BIOS-ban csak 3 magot lát, ahol ki/be lehet kapcsolni magonként.

A proci eladója azt mondta, hogy szar az alaplap bios-a, várhatok egy újabb kiadásra, hátha azzal már menni fog.

A Phenom II 555-tel hogy volt neked? Simán egyből látta a BIOS a 4 magot és mindegyiknél megjelent az Enabled?
Neked melyik BIOS van fennt? (nekem az F5)
A te alaplapod hányas Rev? (az enyém sajnos 2.0)

Vagy csak a három magosokkal van a szívás?

[ Szerkesztve ]

(#54) Taranti


Taranti
senior tag

Sziasztok!
Csak általánosságban hozzászólva (gyártótól függetlenül): az AMD AM3-as alaplapok (tehát DDR3 memóriák!) eléggé problémásak, és szinte kivétel nélkül BIOS miatt. Különösen a Giga gyártmányai. Úgy tűnik, az Asus és az MSI perpill. előrébb járnak ebben (de nem oly' sokkal...).
Az AM2+ (tehát AM3 proci+DDR2) lapokkal semmi ilyen nincs. Kissé azért érthetetlen, de ez van.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#55) deathtania válasza MotorBoy79 (#53) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem fél éve van egy 880GM-UD2H rev 1.0ás lapom.

nekem olyat csinált a gép egy időben, hogy fogta magát, és random újraindult. később meg azt, hogy egyszercsak lefagyott, miközben használtam. aztán rájöttem a hibára: a ramokat cr1-ről cr2re állítottam, és minden hiba eltűnt. most, hogy megint cr1re raktam, megint néha lefagyogat. de sztem visszarakom cr2re, és nem lesz para. amúgy régebben nekem is csinált olyat, hogy random újraindult bekapcsolás után a gép, de állítgattam a biosban, és jó lett. most nem csinálja.

a procimra többen is mondták, hogy elviekben 4magosítható, csak a lapban nem sikerült még megcsinálnom. egy teszt nekem is jól jönne egy 785G-s lapban, hogy vajon tényleg jó-e.

más, hogy felraktam a legújabb F8as biost, és folyamatosan nem töltötte be az oprendszert. visszaraktam az F7et, és most megint fasza. írtam gigabyte supportnak, de ők sem tudnak mit csinálni, szerintük használjak F7et :))

megint más, hogy a lapocska a tuningot nem bírja. 1800 Mhzra húztam a ramjaimat, mert az lenne a gyári sebesség, de nem stabil a rendszer. lehet, hogy a procc memvezérlője nem támogatja????

mondjuk UD2H a lap, szóval nem éppen a tuning lapnak szánta a Gigabyte :N a leírásban is benne van, hogy videózáshoz meg bluryhez nagyon ajánlott, mert milyen fasza.

grafikai hibát még nem tapasztaltam vele, de majd kipróbálom, hogy nekem is rossz -e a történet, mert eddig másik videókarit használtam, nem az alaplapit, de akkor most átdugom. :DD

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#56) pederZen


pederZen
csendes tag

Sziasztok, nekem kb. egy hónapja van 880GMA-UD2H lapom. Azért vettem, mert az előző MSI (790XT-GS45) lapom mindig hyper transport sync flood errort írt ki, amikor megpróbáltam unlocolni egy 555 BE-t.

Megvettem a fent említett gigát, de ezzel sem történt semmi, simán 2 magosnak írta ki.
Na, mondok, a proci alkalmatlan.
Vettem 04ahgy fórumtársunktól egy garantált 555@4 core-t, de azzal is u.a., csak 2 magot észlel.
Áttettem az MSI-be és gyönyörűen kilockolta.
Csináltam egy biosfrissítést a gigán, F.3 volt rajta, (amúgy rev.1.0 a lap), F.5 került rá, de változatlanul nem lát, csak 2 magot. :W

Vajh mit ér a tonna fícsör, ha épp arra alkalmatlan egy alaplap, ami fontos lenne benne?
És úgy tűnik, hogy nem én vagyok az egyetlen ezzel a hibajelenséggel.

Még egy dolog, ami nekem érdekes volt, hogy az említett MSI olyan gyorsan posztol, hogy alig lehet elolvasni, ez a giga pedig hosszú másodperceket elszöszmötöl, míg végre megjelenik a loading op.sys. felirat.
Van egy Corsair 60-as SSD a gépben, hogy gyorsan bootoljon(többek közt), de a gombnyomástól az asztal megjelenéséig nem nem lett sokkal gyorsabb, mint az MSI-vel, mert lassabban indul el a lap.

Szerintem király a Giga, meg jó, hogy egy csomó fícsört rápakolnak, de vagy egy drágább típusát érdemes megvenni vagy megvárni, míg egy újabb biossal orvosolják ezt az unlok dolgot.

[ Szerkesztve ]

Békeharc.

(#57) deathtania válasza pederZen (#56) üzenetére


deathtania
senior tag

én nem tudom mit csináltál, de ha nyomtál az ACCnek egy enabled-et meg egy hybridet akkor látnia kell! ugyanilyen lapom van (rev 1.0), ugyanilyen proccal és nekem B55ös lesz, ha benyomom ezeket. csak baromira nem jó a rendszer, mert folyamatosan meghal. nemtom, hogy a proccal lehet -e a gond, vagy a lap. ha lenne egy tutira 4magosítható procc, amivel kipróbálhatnám más lenne a helyzet, tudnám, hogy a lap rossz-e vagy a proccom tényleg nem 4magosítható. :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#58) szaszapi


szaszapi
őstag

Hi!

890GPA-UD3H alaplap tulaj leszek nemsokára.A kérdésem az lenne hogy az ALC892 hangchipról mit lehet tudni?Realtek honlapján sincs rőla semmi.Ki tudja nyomni 5.1be a játékok hangját?

(#59) deathtania válasza szaszapi (#58) üzenetére


deathtania
senior tag

szerinted? a gyártó honlapja szerint van hátul 6 jack kimenet pont ezeknek. ma már minden valamire való lap tudja az 5.1et. :K

www.brczart.hu

(#60) pederZen válasza deathtania (#57) üzenetére


pederZen
csendes tag

Nemtom Neked melyik Bios van fenn, nekem elvileg a legújabb.
Abban viszont nincs ACC, hanem az Advanced Bios Features-ben a C'n'Q alatt a CPU Unlock menüpontot kell enabledre állítani és elvileg mehet a menet.
Alatta van a CPU Core Control, ami mehet manual-on, de ezzel a lényegen nem változtatsz, vagy felismerte őket vagy nem.

Amit lehetett, szerintem mindent végigpróbáltam, de a proci csak annyit mondott, mint AZ egri nő:
szurok rátok! :N

Békeharc.

(#61) szaszapi


szaszapi
őstag

igen de nem mindegy hogy analógon nyomja ki vagy optikain is?

(#62) deathtania válasza pederZen (#60) üzenetére


deathtania
senior tag

hú, hallod, hát nekem az F7es BIOS van fent, mert az F8assal nem akart indulni a rendszer normálisan. valamit be"szurakodott". de akkor majd kipróbálom azzal is megint, mert ezt a részét annyira nem nézegettem. az tuti, hogy F7el nekem nem akar működni.

pedig: benyomtam ACC-t hybridre, core controlt autora- fel is ismeri a plusz két magot, csak éppen nem mükszik. erre gondoltam egyet, letiltottam a két unlockolt magot, és akkor sem ment a rendszer. szal lehet, hogy a lappal van gond, lehet hogy csak a bios. de majd még lefekvés előtt nyomok egy F8as biost, aztán meglátom, és akkor többet tudok mondani a dologról.

szaszapi: az optikai kimeneten is támogatja az 5.1et. nálam legalábbis optikával megy a hang ki, az erősítő pedig 5.1es hangot dekódol.

www.brczart.hu

(#63) Hanok


Hanok
senior tag

Én nem is értem hogy ha nem néztek utána a mod-nak akkor mit vártok...Van még számtalan lap amibe van ACC és mégsem működik a feloldás...Ezért érdemes a vásárlás előtt megkérdezni milyen lapba milyen bios-al tesztelték és akkor nincs meglepi!! Aki meg memoria stabilitási problémákkal küzd az adjon egy kis plusz feszt az NB-nek, AM3-as lapok többségének kellett régebben....

(#64) deathtania válasza Hanok (#63) üzenetére


deathtania
senior tag

az összes unlockról szóló cikkben csak annyit találtam, hogy SB710 vagy SB750es déli híd kell neki, aztán megy a dolog. egy zsír új lapnál, ami márciusban jött ki a gyártósorról nagyon nem lehet még overclockingos meg unlockos tesztet találni. nekem is ez a bajom.

meg a gyártó oldalán ebben a cikkben is az van, hogy tudja az unlockot...

www.brczart.hu

(#65) Hanok válasza deathtania (#64) üzenetére


Hanok
senior tag

Erre csak azt tudom mondani hogy ha utána olvastál volna akkor az SB710-en és az SB750-en kívül még a BIOS is nagyon fontos eleme ennek a dolognak, több lap topicjában is ki lett tárgyalva hogy nem mindegy melyik bios-al próbálkozik az ember. Eleve nem próbálkoztam volna egy olyan lappal ami még nem nőtte ki a gyerek betegségeit, és mondjuk dobtam volna egy pm-et Herr-z kollégának hogy ő miben tesztel. Bevált dolgokkal nem lehet hibázni, viszont ha próbálkozol új dolgokkal benne van a meglepetés. A cikkre meg csak annyit hogy az első SB750-710-es lapokra sem írták hogy lehet unlockolni vele még is lehetett. Ezért benne van a pakliban hogy ennek a fordítottja is megtörténhet, hogy rá van írva de még sem tökéletes...De szerintem csak idő kérdése és megoldódik csak győzd kivárni..És az unlock akkor sem egy követelmény hanem lehetőség ami vagy működik vagy nem. Ettől még nem szar egy lap. Ha biztosra akar menni az ember előbb kérdez...Mert az nem kerül pénzbe viszont ha nem jó deszkát veszel az már annál inkább...

(#66) br120


br120
csendes tag

Sziasztok !
Pár napja vettem egy GA-870A-UD3 rev. 2.1-es lapot ( F2-es BIOS van rajta ) Phenom II X2 560 BE procival és a BIOS beállítása után X4 B60-asnak ismeri fel.
Nagyon meg vagyok vele elégedve. :)

(#67) stewe2


stewe2
aktív tag

Van értelme 880-as ddr3 1600+-os lapot venni, ddr3 1600-as memóriákkal (4gb), ha a phenom2-es proci memóriavezérlője csak az 1333-as memóriákat támogatja? Magyarán, mire fizetem ki az 1600-as ramok (+lap) felárát?

Thx: setwe

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#68) Hanok válasza stewe2 (#67) üzenetére


Hanok
senior tag

ha nem BE procit veszel bele akkor húzásnál jól jöhet hogy a ram nem fog elfogyni órajelben...ez az előny biztos meg lesz. Viszont azt a gyorsulást amit a két memória közötti sebesség fog produkálni soha nem fogod megérezni.

(#69) stewe2 válasza Hanok (#68) üzenetére


stewe2
aktív tag

:R BE-m van (555), de nem kell húznom, eddig mindent vitt alapon, ami érdekel, viszont a DDR3 1333 memóriák most szemtelenül olcsók, így akkor ebből vásárolok be 2x2 gb-ot.

Köszönöm a választ: stewe

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#70) brooaaf


brooaaf
csendes tag

Ki milyen memóriát használ ezekben a lapokban?
Terveznék egy 2x2 gigás kit vásárlást, de amennyire tudom eléggé háklisak ezek a lapok RAMra.
Tudom, hogy van "Milyen ramot vegyek?" topik, de engem a kipróbált dolgok érdekelnének. :)

(#71) szaszapi


szaszapi
őstag

ez az on/off charge funkció hogy műkszik?feltelepítettem a drivert de nem történt semmi.Hol lehet ki-be kapcsolni ez a dolgot.illetve az érdekelne hogy az usbés lámpámat hogy lehet kilőni hogy a készenléti fénye ne világítson?Le lehet ezt tiltani valahol biosban mert nem taláéltam semmi erre utalót

(#72) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! ezt tervezem venni [link] Cpu X2 260 3.20Ghz társaságában Mi a vélemény a lapról ?

(#73) deathtania válasza 78zolika (#72) üzenetére


deathtania
senior tag

szia!

ha tuningolni szeretnél, vagy komolyan gamelni, akkor nem ajánlom. ha netezni meg videót nézni akarod, akkor arra tökéletes választás. én most akarom az enyémet lecserélni, mivel nem nagyon bírja a tuningot, de amúgy tökéletesen mükszik a lap.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#74) valory


valory
tag

Sziasztok,

most raktam össze az új gépemet (Gigabyte 880GA-UD3H lap, Phenom 2 X2 555 BE proci, 2x2GB Kingston memória, a többi maradt a régitől (WD vinyó, Chieftec táp, stb) és ahogy elindítom a uTorrent progit 1-2 percen belül felmegy a procihasználat 60-70%-ra és nagyjából lefagy a gép (XP SP3 van fent). Mi lehet a gond? Nem találtam sehol semmi értelmes magyarázatot, előző gépemnél is ez volt (Asus M2NE alaplap) és ott annyi volt, hogy mikor az alaplapos progikat kellet instalálni, valami jelentéktelen progit ki kellet hagyni, az okozta a uTorrentel a fagyást, tünetek ugyanazok voltak ott is. Remélem valaki tud segíteni nekem, elég idegesítő ez a dolog...

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#75) szaszapi válasza valory (#74) üzenetére


szaszapi
őstag

Van valakinek 890gpa-ud3h rev 2.1?

Nálam a monitort kb 8msp után röffenti be.VGA egy hd 5770 vapor-x.Ez mitől lehet?Régebbi alaplapokkal voltak késön beröffenő vga gondok de ez egy új alaplap.Meg jelszóra nem indul a gép.Tapasztalt valaki ilyet?Legfrisebb bios van fennt.

(#76) szatyor1972


szatyor1972
tag

Sziasztok

A GA-870A-UD3 lapból melyik .rev. számút érdemesebb megvenni?
Vagy nincs jelentősége hogy (2.0) (2.1) (2.2) számú.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#77) geza12 válasza szatyor1972 (#76) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát elvileg mindig legnagyobb rev számút.

Azokon általában újjabb bios van, meg néha módosítják a hűtést, meg minimális apróságokat.

(#78) H@mu


H@mu
tag

Üdv fórumtársak!

Lenne egy kérdésem. DDR3-as alaplapot szeretnék venni, lecserélve ezzel a régi DDR2-es lapomat és memóriákat. A 3 lap közül vacilálok mivel az áruk kb egyformán mozog. Melyiket érdemes megvenni? Asrock alaplapom még nem volt és valahogy nem is igazán szimpi, de mi a személyes véleményetek erről a márkáról és lapokról? Tudom hogy a 890gx jobb mint a másik 2, de a márkával valahogy nem vagyok kibékülve, egyszer volt régen asrock lapom, de csak kb 1 hétig mert probléma volt vele, tehát úgy veszem mint ha nem is lett volna....Ám proci 550be van hozzá, vga 4770. Azért veszek vga-s lapot mert ha cserélek vga-t akkor addig is tudjak mivel gépezni:) 2x2 gb 1600mhz-es ocz ramot szeretnék bele, konkrétan ilyet. Asus-t azért választanám mert sok jó funkció van rajta, pl: TurboV EVO, Turbo Key, GPU Boost, Auto Tuning .....

- Asrock 890GX Extreme3
- Asrock 880G Extreme3
- ASUS M4A88TD- M/USB3

Kérlek segítsetek dönteni! KÖSZÖNÖM!

ui.: véleményeket kérek, nem csak olyan választ hogy ezt mert szerintem ez jobb....érvelj:)

(#79) pooly


pooly
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy 880GM-D2H lapot, tegnap összekötöttem egy Samsung lcd tévével HDMI kábellel, de sehogy nem sikerül hangot kicsiholni a masinából.
Előre is köszi a segítséget.

(#80) szanyi20


szanyi20
tag

Sziasztok. Valaki használ együtt 870A-UD3-at 1090T-vel vagy 965 BE-vel? Ha igen mi a tapasztalat?

(#81) szaszapi válasza szanyi20 (#80) üzenetére


szaszapi
őstag

én 1090T-ét használok de 890GPA-UD3H-val.Elég fasza denem az igazi.Nemtom hogy a friss bios miatt van vagy nem tudom mitől.De későn röffen be a vga.Legyen az alaplapi vagy PCI-ba lévő.Kb 8 msp.Illetve még egy gondom van hogy nem műkszik hogy billentyűjelszóra induljon a gép.Ettől függetlenül gyors minden és jól szuperál

(#82) condemned80


condemned80
tag

Szaisztok!

4 napja löktem össze egy új gépet:( eddig csalódás...

GA870A-UD3 rev2.1
PhenomII X2 555
2x2 GB Kingston DDR1333
WesternDigital SATA2 320GB
MSI GTS 450 OC

Elég érdekes dolgokat produkál...
Instabil és szeszélyes ha röviden akarnék fogalmazni...
Windows7 32bit van fent, ez volt a régi gépemen is ami egy ASRock AM2+ volt 2GB
DDR2vel meg egy GT240 karival, ott fasza volt minden...
Most gáz. Pl. játék telepités Daemonból ami régire simán felment most
THE SOURCE FILE IS CORRUPTED! és leáll a telepités...
Gondol egyett és lefagy, kilép, újraindul... Eddig KLITEMEGACODECPACK volt a régi gépen,
mindent vitt hibátlanul ezen meg csak szenved vagy meg se nyitja a filmet...
Már mindent megpróbáltam, hogy stabilizáljam de még laggol az egész...
Frissitettem a BIOS-t, lefutattam a MemTestet vagy 5x egymás után, semmi hiba mégis szar az egész.A winyót alapból a BIOS NativeIDE-be rakja ugy alig lehet felrakni a Win7-t, átnyomta AHCI-ba úgy már egész jól pörgött de összképileg nagyon furcsa az egész.
Drivert kipróbáltam az alapot is meg a legújjabat is nincs különbség.
Nem vagyok láma a gépekhez de most tanácstalan vagyok.
Bármilyen ötletnek nagyon örülnék...

(#83) Hanok válasza condemned80 (#82) üzenetére


Hanok
senior tag

Nb-nek tolj egy kis feszt, am3 szereti...sőt inkább nehezen van meg nélküle de ez ram meg proci függő, van akinek hibátlanul muzsikál....

(#84) condemned80


condemned80
tag

NB? Na most lámának érzem magam:( Mi az? Mennyi az a kis fesz amire gondolsz?

Ajánlották, hogy álljak át 64-bites win7-re... Az is lehet megoldás?

(#85) szanyi20


szanyi20
tag

Hali,

Meg tudná mondani nekem valaki hogy a GA-890GPA-UD3H lap mit szólna a Kingston KHX1600C9D3K2/4GX memóriákhoz?

Köszi

(#86) szaszapi válasza szanyi20 (#85) üzenetére


szaszapi
őstag

viszi őket

(#87) szanyi20 válasza szaszapi (#86) üzenetére


szanyi20
tag

Köszi

(#88) Pralex válasza condemned80 (#82) üzenetére


Pralex
csendes tag

Hali! Ha valami 4-5 ezres, vagy házzal adott tápod van, azonnal cseréld legalább egy 565W-os HKC-ra.BIOS reset.Egyébként nem csak a videókarid de a proci is sokat tápol ha megküldöd és aktiválod a plusz magokat. Az alaplappal nem szokott gond lenni, a Gigák jók. Ez pláne.:)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

A proccom mindig annyit eszik amennyit adok neki, többet nem.

(#89) condemned80 válasza Hanok (#83) üzenetére


condemned80
tag

"Nb-nek tolj egy kis feszt, am3 szereti...sőt inkább nehezen van meg nélküle"

Ezzel mire gondoltál? Mennyi az a +kis fesz számokban és milyen hatást várhatok tőle?
Végül is mi a jelentősége?
Már szinte mindent kipróbáltam ezzel a nyomorult géppel de vhogy nem az igazi...
Az eddigi gépeim után ettől az újtól vhogy többet várnék és nagyobb stabilitást...
Boldog új évet!

(#90) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy ez miért van, miért nem tudom a max RAM kapacitást használni?

Nem értem. Pedig az alaplapi VGA is ki van lőve, így az sem foglalhatja el. Legújabb BIOS van fenn (F8).
2x2GB-os Kingston Kit van a lapba.

Előre is köszi a válaszokat!
Boldog Újévet!

(#91) condemned80


condemned80
tag

Nem birtam magammal, úgyhogy toltam egy kis feszt... :O Közben megy a Prime95 már
fél órája, eddig nem jelez hibát... a hőfokok is stabilak... :))
Ez most a felállás BIOS szerint:

DRAM VOLTAGE:1.500V
NB VOLTAGE:1.200V (ide toltam a feszt mert normálba 1.100V volt)
NB PCIE VOLTAGE:1.800V
CPU NB VID: 1.200V
CPU VOLTAGE: 1.3750V

Remélem nem csináltam hülyeséget :Y , ha igen szóljon bárki vagy ha még érdemes vmit
állitani...

BUÉK sokadxor :DDD

(#92) jeska


jeska
tag

Szevasztok! nem tudna nekem vki segíteni abban hogy mitől van az hogy az alaplap néha azt csinálja hogy néha olyan mintha kikapcsolna a gépet de mégse:leállnak a ventik a fények megszünnek de a gép nem kapcsol ki teljessen mert ha megmozgatom az egeret egyből bejön az asztal és elindulnak a ventik meg felpörög a vinyó...:D:D de előtte meg mintha kihúztam vlolna a dugaszolóaljatból:D jaa a lap az egy Giga 880gm-d2h a proc meg
Athlon2 250@3,5Ghz 1,28V
A választ előre is köszi!! :R

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#93) szaszapi


szaszapi
őstag

Hello!

Kellene egy kis segítség.Adott egy 890GPa UD3H alaplap.Akár integrált vga vagy PCi foglalatban lévő kártyával indítom a gépet csak 12-15 msp után röffenti be a monitort.Nem tudom összefüggésbe van e de a power managmentbe jelszót szoktam beállítani billentyűzetről való gépindításhoz.Na mármost ez sem műkszik ez a funkció.Giga supportnak írtam de hülyének nézik az embert és nem is a feltett kérdésre válaszolnak.Ha valakinek van ötlete akár az egyik problémára az ossza meg legyen szíves

THX

(#94) Hanok válasza condemned80 (#91) üzenetére


Hanok
senior tag

Bocsi de ide kicsit ritkábban nézek be mert nem nem valami nagy a nyüzsgés, viszont egy 870-es deszkára szeretnék majd váltani nemsokára...Első körben nagyon jól csináltad amit csináltál nem tudom mekkora lépcsők vannak a lapodon 1,100V-1,200V között de ha van kisebb próbálj meg minél kisebb feszen stabilitást elérni..ha így rendben van akkor :C
Ha nem akkor van még tippem...

(#95) condemned80 válasza Hanok (#94) üzenetére


condemned80
tag

Na most röhögni fogsz eddig a legnagyobb stabilitást úgy értem el, hogy a
feszeket minden normálra raktam és a memória időzitést vettem visza 9-9-9-24ről
8-8-8-22re :U
Érdekes, hogy azóta nem találkoztam annyi gonndal mint előtte.
Akkor is egész jól ment mikor az NB-n volt plusz fesz csak féltem a tápot meg a többit
nehogy elfüstöljön nekem :O
De bármilyen ötlet tipp, beállitás érdekel... Csak olyan jó volna már azt is hallani
mit miért? kell úgy állitani ahogy :R
Csak hogy okosodjak.... :DDD

(#96) Hanok válasza condemned80 (#95) üzenetére


Hanok
senior tag

Milyen típusú a memóriád? Mert a másik tippem az 1,5V-lenne ami miatt szarakodik, bár a nagy átlag 1333-as moduloknak elvileg elég kell hogy legyen az 1,5V...Ne aggódj a tápod miatt egy tized volt még nem vágott tönkre Tápot..:) De variálj a század voltokkal hátha kisebb feszen is jó lesz..Ha be vagy sz@rva. Nézz át a 770T-ud3-as topikba ha visszaolvasgatsz egy pár hónapot, biztos találsz hasznos infókat....

(#97) condemned80 válasza Hanok (#96) üzenetére


condemned80
tag

Kingston 2x2GB os van benne egész pontosan KVR1333D3N9K2/4G...
Néztem a gyártó honlapján, hogy ez a 1.5V a gyári feszkója és +-0,75 javasol még...

(#98) condemned80


condemned80
tag

Olvasgattam a topic-ot amit ajánlottál... Hát elég gyászos mennyit kinlódnak az
emberek ezekkel a Gigabyte AM3 alaplapokkal... :W Inkább vettem volna egy ASRock-ot :F
Azokkal még soha nem volt gondom és k...a jól teljesitettek.
Az előtő gépemben pl. egy ASRock-K10N78-FullHD volt AthlonII X2 250 el és 2x1GB
Kingston DDR2 800Mhz-vel meg egy MSI GT240 karival... Soha nem volt vele gondom...
Minden gyári beállitásal, soha nem kellet memória időzitéshez nyúlni vagy bárminek is
plusz feszt adni :U
Érdekes... Az ember rászánja a pénzt, hogy jobbat meg újjabbat vegyen és nem jár jól... :W

[ Szerkesztve ]

(#99) condemned80


condemned80
tag

Na most már tényleg tele a fa... bocs, a hócipőm... :W
Elkiabáltam ezt az időzitéssel való megoldást... Baszkódik ugyanúgy ha olyan kedve van...
Mi lenne ha kicsrélném a memóriát 2x1GB Kingstonra vagy OCZ-ra?
Vagy akkor mit csináljak a feszekkel, vagy bármivel?
Fesz emeléssel kapcsolatban úgy kell gondolkozni, hogy LC Power 540W Silent tápom van és sajna nem is tudom jobbra cserélni :F

(#100) condemned80 válasza Hanok (#96) üzenetére


condemned80
tag

Ez a Kingston pontosan nincs rajta a support listán csak az 1GB változata...
Mérgemben most rendeltem 2x2GB OCZ-ot ami rajta van a support listán az alaplap
honlapján... Kiváncsi leszek, hogy teljesit és hogy megoldódnak e a problémák...
Én annak örülnék ha nem kéne variálni semmit mint a régi gépeimbe se kellett...
Mellesleg úgy se volt még ilyen márkás RAM-om :P
Először Samsungokat használtam utána KingMax-ot ez volt az első KingSton-om :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.