Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Úgy látom ennek a remek alaplapcsaládnak még nem nyitottak topicot, ezért úgy gondoltam készítek egyet.

Sajnos tapasztalatom még nincs róla, de remélem hamarosan lesz és addig is tőletek várnám.

Ő róluk lenne szó:
AMD 890FX: GA-890FXA-UD7, GA-890FXA-UD5

AMD 870: GA-870A-UD3

AMD 880G: GA-880GM-UD2H, GA-880GA-UD3H, GA-880GMA-UD2H

AMD 890GX: GA-890GPA-UD3H, GA-890GPA-UD3H

Szóval várjuk tapasztalataitokat észrevételeiteket a lapokkal kapcsolatban ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) szepit177 válasza geza12 (#1) üzenetére


szepit177
csendes tag

Hali!
Már vártam ,hogy mikor lesz topikja ezeknek a deszkáknak is
ahol megoszthatjuk az eddigi tapasztalatokat az új chipszettel ellátott alaplapokkal kapcsolatban.

Amint a hazai boltokban megjelent rendeltem is egy darabot a 890GPA-UD3H tipusból mert
éppen az új gépemhez válogattam a cuccokat és elég sok fejtörést okozott,hogy milyen alaplapot válasszak és szerencsém is volt ,mert olcsóbb volt mint a 790XTA-UD4 amit eredetileg rendelni akartam de nem bántam meg ,mert véleményem szerint jobb az új deszka márcsak a SATA-3.0 és az USB-3.0 miatt is ha a jövőre gondolok.
Eddigi tapasztalatom a deszkával kapcsolatban
első perctől stabilan működik,.rendesen felismert minden eszközt gond nélkül.
bár még csak alapon hajtok "mindent" Win 7 alatt (később ráveszem magam egy kis tuningra is)és elégedett vagyok vele.
Én is várom Tóletek a véleményeket.

Addig is Hajrá Gigabyte- 8xx topik!

(#3) geza12 válasza szepit177 (#2) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát igen így azért sokkal jobban jártál szerintem,hogy a 890-et választottad mint a 790-et mert árba is szinte minimális a különbség. Viszont majd esetleg később ,ha el akarod adni , akkor talán nem buksz rajta annyit.
A másik dolog, a SATA 3.0 és az USB3.0 kívül jobb hangkártyát, integrált vga-t és jobb hűtést is kaptak ezek a 800-as lapok, mint pl az én 785-ösöm.

Jó választás volt! :K

És várjuk a többi véleményt és tapasztalatot továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv All.
abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kaptam egy UD7-es szörnyeteget a Gigabyte-tól egy kis nyúzásra.

első nekifutásra nitróval estem neki, a léghűtéssel való tesztelés ráér utána is.
nos az alaplap nagyon jól vizsgázott, semmi hiszti vagy egyéb hülyeség nem volt vele, úgyhogy nagyon elégedett vagyok vele.

Eredmény :
CPU-Z Valid : 6343MHz

SuperPI 1M : 6343MHz

további képek:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8
kép9

bővebb teszt és bemutató hamarosan :))

(#5) geza12 válasza Zé_Mester (#4) üzenetére


geza12
aktív tag

Úhhh.... :Y

Nem semmi...

Te se ma kezdted...

Nagyon jó kis teszt, ezek után kíváncsi vagyok a léghűtésesre is. :C

(#6) Moretimer válasza Zé_Mester (#4) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Respect! 1 újabb CRAZY tuning! :C
A képeket elnézve,tényleg sok felétek a víz. :D :R

Moretimer

(#7) dieur


dieur
csendes tag

Hali!

Én egy GA-870A-UD3 lapot néztem ki magamnak, de sajnos magyarországon egyik bolt árlistáján se találom. Tud valaki egy boltot ajánlani esetleg?
Vagy tud valaki bármi infót arról hogy mért nem kapható?

(#8) geza12 válasza dieur (#7) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát.. szerintem elvilg a későbbiekben kapható lesz majd, csak gondolom túl sok még a 700as chipkészletű lap a készleten.

Esetleg ez?
Vagy mindenképp Crossfire lapot szeretnél vagy a 880 nem férne bele a keretbe?
Ha sürgősen szeretnél alaplapot venni és gigabyte-ot akkor ez se lehet éppen rosz választás.

(#9) dieur


dieur
csendes tag

Végre megérkeztek az új lapok a boltokba, ezen a listán már szinte mind megtalálható.

Most a GA-870A-UD3 és a GA-880GMA-UD2H között vacilálok.

Észrevettem hogy ezeken az alaplapokon van egy 8 tűs ATX 12V tápcsatoló ami az én régi AM2-es lapomon még nem volt, vagy legalábbis nem 8 tűs. A tápomat két éve cseréltem le de nem emlékszem hogy lenne rajta 8 tűs csatoló :(

(#10) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki én is 890GPA-UD3H tulaj leszek. (ezt a lapot néztem ki)

Ám ennyire nincs senkinek még Gigabyte AMD8xx-es lapja? Vagy csak tökéletesen működnek és ezért van itt még ilyen kevés hozzászólás? :DDD

(#11) geza12 válasza mclaren777 (#10) üzenetére


geza12
aktív tag

Szerintem még egyenlőre kevés a tulaj, mert tulajdonképpen nem rég jött be az AMD 8xx.

Mindegy ha birtoklod majd a lapot akkor mindenképp írj róla ide, ha gondolod.

(#12) mclaren777 válasza geza12 (#11) üzenetére


mclaren777
senior tag

Igyekszem majd.
Remélem jól sikerült széria és nem fogok nagyon mellé. :)

(#13) geza12 válasza mclaren777 (#12) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát nem tudom, mennyire ismered a Gigabyte alaplapokat, de mostanába azért nagyon ott vannak.
Nekem az első Gigabyte alaplapom egy GA MA 78G DS3H volt, azóta hű vagyok a márkához eléggé bevált.
Szerintem nem fogsz csalódni. ;)

(#14) mclaren777 válasza geza12 (#13) üzenetére


mclaren777
senior tag

Nekem is a Giga tűnik messze a legszimpibbnek a mezőnyből, egyedül az aggaszt/bosszant ahogy 1-2 ember a BIOS-t szidja.
Annyira rossz csak nem lehet... Akkor hogy nőtte volna ki magát pont mostanában a legnagyobb alaplapgyártóvá?

[ Szerkesztve ]

(#15) gabo89 válasza dieur (#9) üzenetére


gabo89
senior tag

A 4tűs 12V kábelt betudod dugni a 8tűs foglalatba, úgy is gond nélkül működik.

indul a sörös aludni

(#16) geza12


geza12
aktív tag

Szerintem a BIOS-a is a legkezelhetőbb meg a leg felhasználó barátibb.
Minden tök egyértelmű és egyszerű, nekem csak asus és abit lapjaim voltak anno, de azok se voltak olyan rosszak ,de szerintem ez jobb.

Esetleg azért szokták szidni ,mert túl sokszor adnak ki frissítéseket, pl az én 785GT UDM3H-hoz
most jön a 7. bios asszem és januárba vettem a lapot :D

(#17) mclaren777 válasza geza12 (#16) üzenetére


mclaren777
senior tag

És ez föltétlenül rossz hogy gyakran kap új BIOS-t? Akinek nem tetszik ne tegye föl mindig a legújabbat nem?

(#18) geza12 válasza mclaren777 (#17) üzenetére


geza12
aktív tag

Szerintem pont hogy jó ,mert legalább foglalkoznak a fejlesztésével stb.

Igen akinek nem tetszik ne rakja fel, de a később gondolom fórumokba majd kivesézik az adott verziókat.

(#19) mclaren777


mclaren777
senior tag

Megvan az új lap (890GPA-UD3H) eddig jónak néz ki, viszont:
A 4-Pin-es SYS_FAN csatlakozót hogy/mivel lehetne (Gigáknál úgy általában) vezérelni?
Mert 2 véglet van, amit a BIOS-ban lehet beállítani:
System Fan Smart Control: DISABLED: ekkor a rá csatlakoztatott venti MAX-on pörög.
ENABLED: Ekkor a kb 1800-as max fordulatú Coolink Swif 700 RPM-el pörög rajta, viszont ekkor talán már túl alacsony a légszállítás. Hogy lehetne állítgatni a kettő között? Vagy a lap szabályozza valami alapján?
Próbáltam BIOS-ban, EasyTune6-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#20) mclaren777 válasza mclaren777 (#19) üzenetére


mclaren777
senior tag

Úgy néz ki sikerül szabályozni a SpeedFan nevű progival :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Ki tudná megmondani, hogy a GA-870-UD3 alaplapban AM3 Phenom II X4 955 BE procival melyik memória (1600MHz-es) menne a legstabilabban? Melyiket ajánlanátok?
Következő héten kapom őket, s memót kellene választanom!
Előre is köszönöm válaszotokat.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#22) geza12 válasza Ottó58 (#21) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát a Gigabyte alaplapok nem válogatósak egyáltalán memória téren.

Én az OCZ-t mindenképpen ajánlani tudom pl és a CSX-et is, de Kingstonokkal is remekül muzsikálnak, a többit azt nem tudom mert nem volt hozzá szerencsém.
A G.Skill tán még elég jó azt mondják AMD-hez.

(#23) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Az alaplapos topic-ban már kérdeztem de eddig nem kaptam választ.
Szóval erről a lapról kéne nekem vélemény:

GigaByte GA-880GM-UD2H

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#24) Tigi


Tigi
őstag

Hát, nem nagyon pörög a topic. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#25) geza12 válasza Tigi (#24) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát sajnos nem...

Nagyon új még ez az AMD 8xx Chipkészlet, még nem sok tulaj van aki tudna neked segíteni.

De idővel felpörög, bízom benne.

(#26) donnano


donnano
csendes tag

Sziasztok

Most vettem észre,hogy a GA-870A-UD3-ból megjelent az új rev.2.1 Valaki megtudná mondani ez miben különbözik az elődtől,esetleg azzal volt valami bibi :U mert elég hamar kiadták az új verziót.

(#27) geza12 válasza donnano (#26) üzenetére


geza12
aktív tag

Mármint a rev. xxx-re gondolsz?

Mert ha igen az annyi szokott lenne max, hogy azon mindig a legújjabb bios van +meg más hűtés még max.
Én legalábbis azt hiszem ennyi, azok alapján amiket eddig tapasztaltam és láttam.

(#28) audi100td válasza geza12 (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nem egészen így van, volt már rá példa, hogy déli hídban is különböztek egyes revíziók, egyébként apróbb felépítésbeli különbségek szoktak lenni, jelen esetben pl. megvariálták a memória slotokat.

"Hát a Gigabyte alaplapok nem válogatósak egyáltalán memória téren."

Ez sajnos nem igaz, nincs még egy olyan gyártó akinek az AM3-as lapjai ennyire válogatósak lennének memória terén, sok esetben még a Gigabyte által közzétett támogatott RAM-ok listáján szereplő modullokkal sincs problémamentes működés, ha beleolvasol ebbe a topikba, láthatod mennyit szívtunk emiatt. :(

[ Szerkesztve ]

(#29) h_eduka


h_eduka
tag

nekem háromhete van meg az új gépem a lapom: Gigabyte GA-890GPA-UD3H és remekül muzsikál a procim pedig: AMD Phenom II X4 955 Processor, 3214 MHz és tökéletes egy gond volt vele h az alap gyári hütőt kellett lecserénlem mivel az nagyon hangos volt de azóta minden rendbe van :)

(#30) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A héten beléptem én is a klubba egy ga-880gma-ud2h lappal.
Egy problémám van vele: nem indul el az EasyTune (Win7 x64)... Hiába próbálkozok a legfrissebb változattal, a telepítés után sehogysem sikerül elindítanom. Pedig kéne a PWM-es ventim szabályozásához. :O

Mit ajánlotok, mihez kezdjek?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#31) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!
nekem egy GA-880GM-UD2H rev 1.0-ás lapom van. elviekben supportálja az 1800 Mhz-s RAMot, de csak overclockinggal. ezért kérnék egy kis segítséget, hogy mire érdemes beállítanom a különböző feszültségeket, szorzókat, fsb-t, hogy ki tudjam hozni belőle a maximumot.
a konfigom: phenom II x2 555 BE 3,2 Ghz, 880GM-UD2H és 2x1GB Mushkin 1800 Mhz DDR3 RAM 1,85-1,9V gyári feszkóval 1800 Mhzra hitelesítve, most 1600Mhz-n tudom csak használni 1,85V mellett.
bárhogy próbálkoztam eddig, mindig csődöt mondtam az overclockinggal, mert egyszerűen nem indult a rendszer. egyszer sikerült az fsb-t 205-210-re állítanom, ment is, de nem volt prime stabil. mit tegyek? segítsetek!!!!
köszi előre is!

www.brczart.hu

(#32) vbbb


vbbb
őstag

GA-890GPA-UD3H mennyire szereti a Curcial Ballistix ramokat? (1333MHz CL7)

(#33) geza12 válasza vbbb (#32) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát nem hinném hogy sok embernek lenne ezzel kapcsolatban tapasztalata, de az tény hogy a gigabyte alaplapok egyáltalán nem válogatósak memória téren.

Nekem eddig volt Gigabyte lapomban: DDR3 Kingstone, Kingmax, CSX, OCZ, Geil, az összessel szépen probléma és hiba nélkül ment.

(#34) vbbb válasza geza12 (#33) üzenetére


vbbb
őstag

És ez?

[ Szerkesztve ]

(#35) geza12 válasza vbbb (#34) üzenetére


geza12
aktív tag

Nekem ez a tapasztalatom, de nem AMD 8XX lapom van hanem 785 GT UD3H.

De a korábbi AMD 780assal sem volt ilyen jellegű gondom.

Egyébként mért pont Crucial Ballistix?

[ Szerkesztve ]

(#36) vbbb válasza geza12 (#35) üzenetére


vbbb
őstag

Mert azt vettem. Ez volt itt kint jó árban a többihez képest...

[ Szerkesztve ]

(#37) szaszapi


szaszapi
őstag

Most tervezek egy GA-890GPA-UD3H vételt.Mennyire jó választás ez a lap?ki milyen procival hajtja?

(#38) dieur válasza geza12 (#1) üzenetére


dieur
csendes tag

Most vettem egy GA-880GMA-UD2H lapot Phenom II 555 procival és 4GB kingston hyperx 1600mhzes ramokkal. A konfig tökéletesen működik, a proci hibátlanul működik 4 maggal 3,5 GHz en is alap feszültségen, de sajnos a ramok 1600 MHz en 1,6V melett már nem viszik a papírforma szerinti késleltetéseket.

(#39) geza12 válasza dieur (#38) üzenetére


geza12
aktív tag

Auton megy 1600mhz-n vagy manualba?

(#40) dieur válasza geza12 (#39) üzenetére


dieur
csendes tag

manualba

(#41) Beri válasza dieur (#38) üzenetére


Beri
addikt

Simán 200as refclock mellett fel lehet tenni 1600-ra a ramokat? Melyik verzió? Most készülök venni egy ver.2.0-t (vagy valami másat, aminek hűtőttek a fetek a cpu-nál).

Tényleg, többiek, mennyire hiányzik a passzív hűtő a fetekről? 125W TDP felett nem lángolnak? :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#42) geza12 válasza Beri (#41) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát igen 125w TDP-nél eléggé lángolhatnak.

Ez már a 785-öknél is problémát okozott ,hogy le spórolták a hűtést, de ennél a rev.1.3ban sem orvosolták.

Egy srác viszont elég jól megoldotta szerintem. [link]

(#43) DaffyDuck


DaffyDuck
csendes tag

Üdv! Most ruháztam be egy GA 870A-UD3 AMD Phenom II 965 Black Edition combóra 2x2 GB OCZ memóval CL 6-8-6-24 (OCZ3P1600C6LV4GK) valamint egy GigaByte GV577SO-1GD VGA-val (HD5770, 1GB GDDR5 @4800MHz 128bit).
A héten megkezdődik a tesztüzem, természetesen referálok róla.

GigaByte GA 870A UD3 ; AMD Phenom II x4 Black Edition ; 2x2GB OCZ DDR3 1600MHz KIT Platinum (OCZ3P1600C6LV4GK) ; GygaByte GV577SO-1GD 1GB HD5770 ; WD 1TB 7200rpm SATA-300 64MB Green ; ASUS DVD+/- RW ; Tagan 480-UO1 ; Sony GDM 500PST9 21" 2560x1600 CRT

(#44) DaffyDuck válasza geza12 (#42) üzenetére


DaffyDuck
csendes tag

Na igen, bár hőmérővel még nem néztem, de tapintásra igen forró. Jelenleg totál alapon megy a cucc, semmi húzgálás ergo feszbabra sincs és már így is kellemetlenül forró a tapintásuk.

[ Szerkesztve ]

GigaByte GA 870A UD3 ; AMD Phenom II x4 Black Edition ; 2x2GB OCZ DDR3 1600MHz KIT Platinum (OCZ3P1600C6LV4GK) ; GygaByte GV577SO-1GD 1GB HD5770 ; WD 1TB 7200rpm SATA-300 64MB Green ; ASUS DVD+/- RW ; Tagan 480-UO1 ; Sony GDM 500PST9 21" 2560x1600 CRT

(#45) GTomas


GTomas
csendes tag

Sziasztok!

Én egy GA-880GM-UD2H alaplapot vettem 1-hónapja.
3-hétig kifogástalanul üzemelt, majd tönkrement.

Hibaleírás:
Az alaplap 0.5, 1-óra használat után újraindul, vagy a legtöbbször sikertelen újraindítási kísérletet tesz.
Ilyenkor 4-hosszú hibahangjelzést ad folyamatosan ismétlődően egészen a kikapcsolásig.
Ezután áramtalanítva az esetek kb. 10-20%-ban elindítható ismét.
A hibajelenség azonban ezután már perceken belül ismét jelentkezik.

Windows alatti működésnél:
-„Kékhalál”-t követően az alaplap újraindulási kísérletet tesz, ami legtöbbször sikertelen.
(4-hosszú hibahangjelzés folyamatosan ismétlődően.)

-Indítás utáni már a bootolás közbeni lefagyás. (Függőleges zöld vonalak a képernyőre
fagyva.)

-Működő Windows közben a kép vízszintes irányban szétesik. (Mozgó színes vízszintes
vonalak majd lefagyás.)

-Spontán lefagyás.(Semmi nem mozdul, semmire nem reagál az alaplap.)

Javítási próbálkozások:
2db GEIL memóriamodulok egyenként is próbálva voltak az alaplapban.
(Minden esetben jelentkezett a hiba.)
További próbaként egy SAMSUNG 2GB memóriamodullal is próbálva volt az alaplap.
(A hibajelenség továbbra is jelentkezett.)
A hibajelenség kialakulását követően próbálva volt HDD, DVD-rom nélkül is.
Ez esetben is jelentkezett az alaplap indulási és lefagyási (zöld függőleges vonalak) hibái.

A konfig.: Athlon X2 640- 4-magos proci
2db 2GB GEIL Value 1333MHz RAM

Az alaplapot a boltba visszaküldtem és majd meglátjuk...
A bolt eddig nagyon korrekt volt mert pl. futárt küldött az alaplapért.

Folyt. köv.

üdv.

Tamás

(#46) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Június végén vettem Gigabyte GA-870-UD3 lapot, eddig jól működik, csak az bosszant, hogy a SpeedFan 80 Celsiust ír.
Valaki erre tud választ?

Rev 2.0
(2010.04.15) F1 bios
FET hűtő nélkül.
Valaki használ Sata3-as vinyót? Esetleg érdemes ilyenre beruházni, hogy gyorsabb legyen?
Ottó

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#47) brooaaf


brooaaf
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából két hete lettem akkor még boldog tulajdonosa egy Gigabyte 890gpa-ud3h alaplapnak.
Van vele egy komolyabb gondom. Analóg kimeneten hibátlan képet ad a monitorra, viszont DVI-n valamiféle zöld zaj kerül a képernyőre.
[Itt] egy példa. (ez nem az én monitorom, nem tudtam most lefotózni, de a hiba ugyanígy néz ki, annyi különbséggel, hogy már oprendszer töltése előtt is előjön)
DVI kábelt cseréltem, a monitort még a boltban kipróbáltuk DVI-vel, ott működött, alaplapot most adta vissza a szervíz, hogy náluk nem jön elő a hiba.
Ötleteket szeretnék, hátha tudtok valami újat mondani, mert kezdek kifogyni a lehetőségekből. Ma este kipróbálom a monitort egy másik gépen, hátha időközben az romlott el, de ha azon jó lesz, akkor kifogytam... :((

És akkor a konfig:
AMD Phenom II x4 955 be, fent említett alaplap, 2*2GB G.skill DDR3 RAM, FSP Saga II tápegység, DELL U2211H monitor, a többi nem hiszem, hogy lényeges lehet.

Köszönöm mindenkinek, aki gondolkodik egy kicsit a problémámon :))

(#48) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap raktam össze új(abb) gépem egy GA-890GPA-UD3H alaplappal. Valaki el tudná mondani, hogy hogyan kell beállítani a BIOS-ban, illetve a RAID managerben a dolgokat ahhoz, hogy 2x1TB Hitachi 7k7200.c merevlemez RAID 0-ban menjen jól? Beállítottam, ahogy gondoltam, és a w7 telepítésénél megtalálja a raid tömböt, de nem engedi odatelepíteni magát :F Valami hexadecimális hibakóddal elszáll.
Az alaplapon az első kettő alaplapi csatlakozóra (SATA 0,1) tettem a merevlemezeket.
Jelenleg ezen kívül csak 1 IDE DVD író van.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#49) GTomas


GTomas
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett (2-hét) a garanciában cserélt alaplapom. (880GM-UD2H -ez már v.1.3-as)
Képzeljétek ez is rossz!!!
Hiba: 1152x864 felbontás 100Hz-nél vízszintes csíkozódás a képernyőn.
1280x1024 /85Hz-nél is tapasztalható a csíkozódás.
Alacsonyabb frekinél OK.
Tápcsere, RAM-keresztpróba, GPU-freki csökkentés, RAM fesz. emelés nem segített.
Holnap bemegyek a városba egy másik alaplapot venni.
Ez van. :(
A Gigabyte-AMD alaplapok egyfajta ipari hulladékok mostanában?

Van valakinek esetleg valami ötlete?

üdv.

Tamás

(#50) GrotESC válasza GrotESC (#48) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Sikerült közben megoldanom a problémámat. Ki kellet kapcsolni a RAID 5 támogatást a BIOSban.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.