Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Vasinger! válasza Borokafa (#149) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Neked akkor 880GA-UD3-ad van? Mert az adalapodon UD3H van írva. Ha nagyon szépen megkérlek, megnézed, hogy mekkora FSB-t bír és hogy a procid mekkora az a legkisebb fesz amin 4.0 GHz-et stabilan visz?

Nagyon hálás lennék érte.

Érdekel, hogy milyen tuningban a lap. Mert ugye egy lap akkor jó, ha alacsony feszen nagy órajelet lehet kihozni egy prociból, persze ez azért függ a procitól is.

Mi a helyzet a lap dropolásával? A BIOS-ban beállított érték mennyivel tér el a CPU-Z által kiírtaktól?

4 magosított a Phenomod?

[ Szerkesztve ]

(#152) Vasinger! válasza Vasinger! (#151) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hoppá elírtam, nekem 870A-UD3 érdekelt alapból.

De a 880-as sem sokkal drágább. Szóval az összes 8xx érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#153) Borokafa válasza Vasinger! (#151) üzenetére


Borokafa
őstag

Itt érdemes körülnézned:[link]
A 4Ghz 1,35V beállítás mellett: [link]
a drop minimális.
Nézek neked egy max FSB-t, de ezek 300 körül simán bírni szokták.

(#154) Vasinger! válasza Borokafa (#153) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, csak ez nem sokat mutat a lapról, mert ezek az eredmények a procin múlnak nagyrészt. :\

A 870-es nagyon szimpi lenne nekem ,csak az a baj vele, hogy a feteken nincs hűtés és nagyon melegedik.

Neked mennyire melegszik?

Itt a 870 eléggé melegszik 87 fokos 1.44-es Vcore, 4 Ghz-es x6 mellett.

(#155) Borokafa válasza Vasinger! (#154) üzenetére


Borokafa
őstag

Sokadik Giga lapom van, gyakorlatilag minden szériából volt . A 770T-re gyártottam hűtőbordát is, de teljesen feleslegesen.
Nincs ezekkel gond, az a 87°C is szinte normál üzemi hőmérséklet. Főleg x6 mellett. Szerintem felesleges az aggódás. Amúgy is 3év gari van ... :D
Ha szimpi a 870 azt kell venni, nincs azokkal semmi gond.
Nálam 1,4V mellett primestabil a 4140MHz. Felesleges az a sok fesz. Mire nem elég mondjuk a 4x4GHz?

(#156) Vasinger! válasza Borokafa (#155) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

4 GHz az álom. Ha az menne, az valami tökéj lenne. De van egy olyan érzésem, hogy ez a 870 nem nagyon bírná ilyen hőfokok mellett...
Kéne valaki olyan, akinek van ilyen alaplapja....

(#157) Borokafa válasza Vasinger! (#156) üzenetére


Borokafa
őstag

Nem olyan elhalálozósak ezek. :D
Memóriák: az 1600-as Kingmaxok 1980-ig bírták
Max fsb alapfeszen:

(#158) Vasinger! válasza Borokafa (#157) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát remélem :)

Ilyen ramod van?

Most ez szép és jó, hogy a Te 880-adban így megy minden, de 870 azért egy fokkal gyengébb, bár 8+2 fázisú...

(#159) Borokafa válasza Vasinger! (#158) üzenetére


Borokafa
őstag

Ezek a ramok igen , King Hecules1600. Alapfeszen (1,48V) 1740MHz-en használom 9-9-9-24 CL1 beállításokkal 24/7-ben. NB, HT 2600MHz-en megy, ezt is alapfeszen tudja.

(#160) Vasinger! válasza Borokafa (#159) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is ilyen ramokat fogok venni.

Már csak a lapnak kéne kialakulna és kész.

A proci egy 4 magosított előre kitesztelt Phenom II-lesz ami 3.8-at 4.0-át megy 1.4 V-on. Szóval már csak a lap kéne hozzá.

Ettől a 870-től csak az a fet hűtés tart vissza. Erősen gondolkozom. Asus M4A87TD EVO 3 is csábító, azon van ott is hűtés, csak drágább.

(#161) Borokafa válasza Vasinger! (#160) üzenetére


Borokafa
őstag

Egy cseppet se aggódj azon a FET-es témán, nem lesz azzal gond.
Én pl. Asust nem fogok venni mostanában, elég volt belőle az M4A79T-deluxe. A 20k-s 780-as Gigában jobban ment a proci, és a memóriák is.

[ Szerkesztve ]

(#162) Vasinger! válasza Borokafa (#161) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor szerintem meg is van a lapom! :R

(#163) strek


strek
csendes tag

Sziasztok! Nekem 1 hónapja egy Gigabyte 870A-UD3-am van. Először én is aggódtam a hiányzó mosfet hűtés miatt. Melóhelyen beszéltem egy elektronikával foglalkozó kollégával és utánanéztünk a ezeknek kicsit és kiderült hogy vígan elviselik a 100 fokot.
De persze az ördög nem alszik és körbenéztem mik a lehetőségek, valami hűtést beszerezni.
Itt két gyártó terméke került a képbe Thermalright HR-09 és az Enzotech MST-88.
Viszont mindkettővel az a gond hogy szélesek mint ami ott valójában elférne. Ráadásul a Thermalright sines rendszerrel lehet lefogatni így leszedni a szélességéből sem nagyon lehet, illetve lehet csak akkor hogy lesz a lefogatás. :)
A jó hír hogy az Enzoból lehet reszelni :C és egy külföldi fórum szerint ezután fel is rakható.
Egész pontosan itt: [link]
Már csak a beszerzés van hátra és ezt kutatom itthon. Ha minden kötél szakad akkor Németországból rendelek persze több darabot ha másnak is van rá érdeklődése, de ez csak a végső eset.

[ Szerkesztve ]

(#164) Vasinger! válasza strek (#163) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a helyzet, hogy én ha már veszek lapot, azon nem akarok moddingolni.

A moddingolás árából már veszek olyan lapot, amin van hűtés a fetein.

Aggaszt ez a fet dolog nagyon, főleg azért mert tuningolnék....

(#165) Borokafa válasza Vasinger! (#164) üzenetére


Borokafa
őstag

Én is tuningolok, de rendesen :D és nem aggódok feleslegesen :D

(#166) Vasinger! válasza Borokafa (#165) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jójó. De neked nem is 8+2 fázisú a lapod és így 870-en több fet van amit le kéne hűteni. Hát bizonytalan vagyok, még várnék pár 870 véleményt.

(#167) Cadal válasza Vasinger! (#166) üzenetére


Cadal
őstag

Látom nagyon ráharaptál erre a 8+2 fázisos marketing maszlagra. De csak hogy tisztán láss, hogy az a 8+2 valójában mennyi is, itt egy kis olvasnivaló egy hozzáértő kolléga tollából. [link] Onnan érdekes, hogy: "Kedves PH! tesztelőlaboratórium!" nyugi, AMD-s lap is nagyító alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#168) Vasinger! válasza Cadal (#167) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, ezt értem. Akkor azt mondjad meg, hogy egy alaplapról honnan tudom meg, hogy jó e tuningban? Mert nekem olyan kéne, de viszonylag olcsón.

(#169) strek válasza Vasinger! (#166) üzenetére


strek
csendes tag

Ha a 158-as hozzászólásodban linkelt cikket figyelmesen megnézed, akkor láthatod, hogy elég szépen húzott értékeknél melegedtek a mosfet-ek 87 fokra de 13 órát "szikla-szilárdan" ment a rendzser, bár nem tudom te milyen komoly tuningot fontolgatsz. Ha a "gyári" hűtős megoldást szeretnél akkor a 890XA-UD3 (ami valójában 790X+SB850) vagy a 890GPA-UD3H vagy a 890FXA-UD5/7 közt tudsz választani. Ha a max Bus Speed-et megnézed a tesztben ott leírják hogy a 870A 336 Mhz-t tud ellenben a 890GPA 315 Mhz-vel szemben. Ha nem BE-s procid lesz akkor ez is döntő szempont lehet.

(#170) Vasinger! válasza strek (#169) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, a tuning annyiból fog állni, hogy egy Phenom II x4-et 3.8-4.0 GHz-re húznék 1.4 Vcore mellett. A hűtésről egy Scythe Mugen 2 gondoskodna.
Igen, figyelmesen megnéztem és azt is írták, hogy lehet hogy most ezt az x órát bírta, de hosszútávon elkélhet rá valami hűtés, mert nem annyira egészségesek ezek az értékek.

A 890-esek már nekem nagyon drágák sajna. Annyit nem szeretnék kiadni.

(#171) Vasinger! válasza Vasinger! (#170) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudjátok mit. Egye-fene. Többet is költök lapra, ne ezen múljon semmi. 20 és 30k között keresek olyat, amin FET hűtő is van és tuningos lap.

(#172) Borokafa válasza Vasinger! (#170) üzenetére


Borokafa
őstag

És mi fogja majd folyamatosan fullra terhelni? :)) Csak nem tesztprogramokat fogsz éjjel-nappal futtatni ;]

[ Szerkesztve ]

(#173) Borokafa válasza Vasinger! (#171) üzenetére


Borokafa
őstag

Asrock 880-ból talán van ilyen ebben az árban

(#174) Hanok válasza Vasinger! (#171) üzenetére


Hanok
senior tag

Bár ez nem Giga de közel áll az elképzelésedhez és a 30k-ba még belefér...MSI 890GXM-G65 Én sokáig vacilláltam rajta amikor M-atx-es lapot kerestem...

(#175) Vasinger! válasza Borokafa (#172) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát folyamatosan ha nem is, de egy huzamosabb játék, mondjuk nyáron azért....

Hanok: Egyrészt ATX lap kell, másrészt MSI-t nem komálom. Most őt néztem ki. És valszeg ő is lesz.

(#176) strek válasza Vasinger! (#175) üzenetére


strek
csendes tag

Egy húzósabb játék max a videókarit terheli ki. Én elég sokat játszom BFBC2-vel ami kihasználja a négy magot, de magonként ~30-os terhelés látható a procin, ellenben a 2 magos videókártya szépen van terhelve. Tesztprogramon kívül nem sok minden terheli a procit folyamatosan maxon.
A lap nem rossz választás, nekem is egy kiszemelt volt, azt végül a Giga 870A-lett amit nem bántam meg. Árban meg Kb ugyan ott vagy, mintha egy plusz hűtőt vennél.

(#177) Borokafa válasza strek (#176) üzenetére


Borokafa
őstag

Egyetértek maximálisan, én is így gondolom :R

(#178) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja állt össze az új gépem, egy 870 UD3A Rev 2 dolgozik benne.
Vettem DDR3 modulokat, de bizonytalan vagyok a feszültségeket illetően.
BIOS persze már 1.5V felett szól, hogy rövidülhet az élettartam, de még kb 1.7-ig nem "pirosozza" az értékeket.

Egy Kingston 1600-as 2*2GB kit megy benne, most állítottam 1333-ról 1600-ra és SPD-értékekre re az autoról, valamint 1.5 helyett adtam neki 1.6-ot (a memória 1.65-ös ha minden igaz).

Szóval:
Mennyi feszt lehet ennek a lapnak adni büntetlenül?
Mi történik, ha nem képes bootolni... dual BIOS mit csinál?

A régebbi lapomon (939 MSI K8N Neo4) van egy BIOS reset gomb, áldottam is többször a feltalálóját ;)

Szeretném megtudni hol a minden nap használható vége a memóriáimnak.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#179) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Van valakinek tapasztalata Giga 880GMA-UD2H lapról?
555BE procit szeretnék 4 magosítani, és valamennyire meghúzni is, de nem vészesen.

(#180) malac012ko


malac012ko
csendes tag

Sziasztok.
Meg szeretném kérdezni hogy hogy erről a lapról mi a véleményetek GIGABYTE GA-880GM-UD2H.
Előre is kösz a választ.

(#181) Hanok válasza rogozsin (#179) üzenetére


Hanok
senior tag

Húzást jól viseli, a 770-ud3-om is ment nagyjából ennyit, unlock-al kapcsolatban nem tudok nyilatkozni mert propus magos a procim...

(#182) rogozsin válasza malac012ko (#180) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Hello! Mint láthatod én is most szeretnék ilyesmi lapot venni, és a GMA verziót fogom megvenni, igaz, hogy kb 5 ezerrel drágább, de van rajta Sata3, meg USB3, újabb déli híd.
Hosszabb távon lehet megéri, nekem 10 év után most lesz új gépem, szal nem ezen fogok spórolni, szintén nem jövő héten cserélem majd le még újabbra:)

Nehezen válok meg amúgy a szeretett nf7-esemtől:)

(#183) AMD Power


AMD Power
titán

Milyen gyönyörű szépen szól a kis alaplapi "hangkártyával" a Creative Megaworks 250D! :R

És a benne lévő IGP sem gyenge.... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184) Hanok válasza AMD Power (#183) üzenetére


Hanok
senior tag

Digitről hajtod?

(#185) AMD Power válasza Hanok (#184) üzenetére


AMD Power
titán

Nem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#186) DBAtti válasza DBAtti (#178) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Up!
Help pls!

(most visszavettem épp SPD-re és mennek 1.560V-on kb.)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#187) Hanok válasza DBAtti (#186) üzenetére


Hanok
senior tag

Ezt pontos típus után a gyártó honlapján meg tudod nézni hogy mennyi ajánlott, viszont kb semmi értelme sincs 1600-on hajtani...Legalábbis gyakorlati gyorsulást nem fog eredményezni..

(#188) DBAtti válasza Hanok (#187) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Igazából az alaplapra vagyok kíváncsi, de arról és a RAM-okról is meg tudok keresni mindent, amit a gyáriak mondanak. Én viszont nem arra vagyok kíváncsi ;]

A kérdés lényege, hogy a névleg 1.5V-ot bíró chipset mit bír tartósan a deszkán. A RAM-okat 1333-ról 1600-ra állítva SPD-ben jelentősen gyorsult az átvitel, az más kérdés, hogy 1333-on lejjebb lehet (talán) vinni az időzítéseket. A modulok amiket vettem gyárilag 1600-asok, ezért gondoltam, hogy járjanak csak a gyárilag megszabott beállításokkal. Csakhogy a RAM magasabb névleges fesszel üzemel.

Most 1.550V-on viszi a 1.6x-es RAMokat az 1.5V-ra gyártott lap SPD-n. Úgy gondolom nagy hibát ezzel nem követek el. :K

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#189) Hanok válasza DBAtti (#188) üzenetére


Hanok
senior tag

elvileg 1,65-ig semmi baja nem lehet, de az hogy szintetikus tesztekben gyorsabbnak látod a memóriát nem igazán számít, legalábbis gyakorlatban...De ha ettől jobb érzésed van.... :R

(#190) DBAtti válasza Hanok (#189) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ok, thx!
Megnyugodtam.

Rendszer-váltást követően (939 3200+ @ 2450MHz Single core -> X4 645 4*3100MHz)
kénytelen vagyok a szintetikus tesztekre hagyatkozni, mert ígyis-úgyis qrvanagy a különbség a korábbihoz képest :DDD
Anno az egymagosnál esküdni mertem volna, hogy érezhető a különbség, 4-500MB/s változásnál. De lehet hogy már akkor is csak képzeltem :U

Kicsit olyan ez mint az audio cuccok, mindenki a magáét és úgy jó ahogy ő csinálja és bizony érzi a különbséget, amikor máshogy süt rá a nap ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#191) Borokafa válasza DBAtti (#190) üzenetére


Borokafa
őstag

Azért nem csak szintetikus tesztek mutatják, hogy gyorsabb, hanem a gyakorlatban is az.
Egy egyszerű példa, csomagolj ki egy rar-t 1333-on és mondjuk 1600-on, vagy még magasabbon. Látni fogod mennyivel rövidebb idő alatt végez gyorsabb memóriával.

(#192) Hanok válasza Borokafa (#191) üzenetére


Hanok
senior tag

Én ezt megnéztem amikor ddr3-ra váltottam és egy dvd-nél pár másodpercet jelent, pedig 1 tányéros Samsung F3 vinyóm van de úgy gondolom hogy még is ő a szűk keresztmetszet kicsomagolásnál...Meg minden másnál is...Én úgy vettem észre hogy nem oszt nem szoroz...

(#193) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!

Van ez a lapom: GBT GA-880GA-UD3H. Az a problémám hogy a ramjaimat sehogy sem tudom 2000MHZ-hajtani /Adata AX3U2000GB2G9-2G/. Csak 1600-al megy.. Valaki már megoldotta ezt?

flyer

(#194) Borokafa válasza flyer12 (#193) üzenetére


Borokafa
őstag

Nálam 1980-on még megy, de az időzítést nagyon kellett lazítani. (1600-as Kingmax Hercules 11-11-11-28-1T) Illetve itt már sajna nem prime stabil.

(#196) prokxy


prokxy
veterán

Srácok!

Hogy a tökbe van az, hogy nekem a GIGABYTE GA-890GPA-UD3H rev 2.1-es lapom van, aztán már az új F4-es BIOS csak a 3.0 és 3.1-es rev-vel megy. :O
Max az FF-es bios jó nekem.
Frissítik ezután egyátalán a rev2.1-es biosokat?
Akkor ehhez nem lesz 3TB os winyó támogatás, mert rev 2.1-es??? Sem Hybrid EFI, stb??

A két bios link:
Rev2.1

Rev 3.1

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#197) geza12 válasza prokxy (#196) üzenetére


geza12
aktív tag

Ez érdekes....

Mert tudtommal a BIOS frissítéseket külön RevX.X-hez nem csinálnak, vagy eddig én még nem láttam.
Szerintem módosítani fogják.
De a Rev x.x -nél ilyen apróbb módosításokat csinálnak csak, tudtommal, pl hűtés ,meg gyárilag az újjabb bios van rajta , meg ilyen kinézet dolgok szoktak lenni még pl hogy Slot szín változás stb.

(#198) prokxy válasza geza12 (#197) üzenetére


prokxy
veterán

Ráadásul az a vicc, h az új bios mérete miatt nem engedi frissíteni a BIOS-t.
Na ezt jól megaszontam. :)

Szóval írok az ipon-nak, h most mi is van, ha ők nem, akkor a gigabyte.com-nak.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#199) strek válasza prokxy (#198) üzenetére


strek
csendes tag

Nekem nagyon úgy tűnik hogy a rev 2.x-höz képes növelték a rev. 3.x-asok bios méretét, gondolom az új EFI miatt. Javítsatok ki ha nem így van.

(#200) Hanok válasza prokxy (#198) üzenetére


Hanok
senior tag

Ha van felesleges időd akkor vágj bele de haszna nem sok lesz..Gigával több alaklommal is leveleztem de ne akard azokat a válaszokat...Leginkább azért mert fogyatékos 5 évesnek néznek...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.