Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) strek válasza prokxy (#198) üzenetére


strek
csendes tag

Minap nézegettem a Gigabyte oldalát és látom hogy megjelentek az új besorolás vagyis AM3+-os lapok, talán még ez lehet a az új 3-as rev. szám fejlesztése mögött.

(#202) fefe9 válasza prokxy (#196) üzenetére


fefe9
tag

Azt hiszem, az lehet az oka, hogy a rev. 3.1-es lapok már AM3+-os foglalattal szereltek (fekete színű). Sry, ha tévedek, hátha megerősít egy szakértő.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#203) strek


strek
csendes tag

A válasz a hírben: [link]

(#204) KAPÁL


KAPÁL
tag

Szervusztok!

Van nekem egy 870A-UD3 rev.2.2 alaplapom és azz lenne a kérdésem hogy valaki probálta már hasonló lapba a SLi-t vagy a CF-et? Hogy muzsikált?

Köszönöm előre!

"A vélemény olyan mint a s***lyuk mindenkinek van de senkit nem érdekel a másé" (Mogács Dániel)

(#205) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Egy GA-880GM-UD2H alaplap tulajdonosa vagyok, amiben egy igen hosszú vga dolgozik jobb napokon: Sapphire R4870 Vapor-X.

Nos a problémám a következő: a gépemben 4 S-ata drive dolgozik, ami azt eredményezi, hogy a vga vége kicsit feszíti az alaplapba dugott S-ATA kábeleket.

Okozott ez már valakinek problémát? Pl rendszer újraindulásokat?

Részletesebben az ügy a következő: 1. post 2. post

Minden tanácsot szívesen fogadok!

Előre is köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#206) maxcooper


maxcooper
tag

Sziasztok!
Gépfelújítás alatt állok és a gondom, hogy elég rég nincs időm követem sajos a hardver piacot.
Tanácsot szeretnék kérni a konfigom helyességében:
Gigabye GA-870A-USB3 (vagy ASUS M4A87TD/USB3)
AMD Phenom II X4 955 BE
ASUS ENGT240/DI/1GD3/V2
Kingston 4GB/1600MHz DDR3 HyperX 2x2GB kit (KHX1600C9AD3K2/4G)

A gond, hogy árban ennél nagyon fentebb nem akarok menni, de van pár dolog amiben nem tudok dönteni.
Első az alaplap, tudom ez Gigás topic, de azonos árban tudom venni mind 2 lapot. Eddig én is több generáción keresztül Gigabyte-es voltam, nincs okom panaszra a kék lapokkal kapcs.
Másik dolog, felmerült hogy megéri azt a plusz 6k-t ez a phenom vagy inkább az olcsóbb Athlon II X4 645 vagy akár egy kisebb X3-as Phenom II.
Harmadik, a VGA kérdése. Ez mindig idegileg tönkretesz AMD :)) NVIDIA. Ezt sem érzem a legjobb választásnak, de a hasonló árú RADEON-oknál jobbnak találtam a teszteken, de cáfoljatok!
A memória, hát itt nincs tapasztalat csak kingmax-al. ADATA, CORSAIR, nem tudom, milyen 2x2-es kittet érdemes venni, és itt megintcsak nem szeretnék árban elrugaszkodni!
A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#207) fefe9 válasza maxcooper (#206) üzenetére


fefe9
tag

Lehet, hogy a nagy guruk megköveznek majd, de csak leírom: VGA terén esetleg nézd meg a Radeon 5670-et, szvsz. a tesztek alapján én inkább azt választanám, mint a 240-et :B
Vagy inkább kisebb proci, Phenom II X3, és egy erősebb VGA, pl. Radeon 5770 jobban illene a konfigba.
Nyugodtan tedd fel a kérdést a Milyen videokártyát? topicban, szerintem segítenek.
RAM: mindenképpen nézd meg az alaplapoknál a Support List-ben, hogy támogatja-e az általad kiszemelt modulokat.
Alaplap: Giga lapoknál mostanában a BIOS okozza a legtöbb panaszt, nem jeleskednek a srácok ebben a témakörben.
Az általad írt Giga lapnak a rev. 3.1-es változatát keresd, az már AM3+-os foglalatú.
Proci: nagy kérdés, mire használod általában a géped, de én Phenom-ot vennék. (fogok is a héten, ha minden igaz.)

[ Szerkesztve ]

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#208) -v- válasza DBAtti (#178) üzenetére


-v-
addikt

Dual bios = büntetlenül állítgathatod a cuccokat, ha nem indul akkor visszaállítja magát.

(#209) Hanok válasza maxcooper (#206) üzenetére


Hanok
senior tag

Bár nem ez a Te topicod de ha nem játékra kell a gép akkor jó a helyzet, viszont fordított esetben az a gt 240 nagyon harmatos, főleg egy ilyen proci melett...Én is inkább prociba mennék lejebb, és az athlon mellé egy 5750-et vagy 5770-et vennék attól függően hogy mennyi a pénz...L3-ra költeni felesleges a phenom esetében, játékokban nem hoz sokat.

(#210) xenon2


xenon2
senior tag

Sziasztok!Van egy MA790XT-UD4P alaplapom.Lehetséges,hogy nem bir 1 HD6970-es karit?Ez a második/GigabyteHD6970OC volt az első,a második meg Radeon HD6970/ aminél mindig leáll a driver,majd sikeresen újraindul 20 másodpercenként.A rendszer minősitése fagyáshoz ,vagyis leállásokhoz és driver újraindulásokhoz vezet.Azt mondták,hogy az alaplap a ludas.Lehetséges?

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#211) Hanok válasza xenon2 (#210) üzenetére


Hanok
senior tag

Én inkább a tápra tippelnék, milyen típust használsz? "Azt mondták,hogy az alaplap a ludas.Lehetséges?" ezt ki állítja?

(#212) xenon2


xenon2
senior tag

LCPOWER 750Watt.Ha 4870X2-t birta 1 évig,ezt is birnia kell.Gyárilag 2x8pin pci csati van rajta.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#213) Hanok válasza xenon2 (#212) üzenetére


Hanok
senior tag

Pedig a leírtak alapján tipikusan az lehet a hiba, kivéve ha tényleg van valami extra kompatibilitási probléma a radeon 6000-es széria és a lapod között..Több bios-al is próbáltad már az alaplapot? Esetleg régebbi verziókkal?

(#214) xenon2 válasza Hanok (#213) üzenetére


xenon2
senior tag

Kipróbálom,köszi a tanácsot. :)

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#215) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

valami véleményt kérhetek erről a lapról: GA-870A-USB3?

érdemes egy ilyenbe befektetni? ACC-t tud? alap felhasználásra jó lenne? egy 555BE menne mellé, később valami Bulldozer, 2x2GB ADATA 200Mhz-s ram és egy 4850 vapor-x.

www.brczart.hu

(#216) Sandrew válasza deathtania (#215) üzenetére


Sandrew
őstag

Biztosan akarsz te ilyen lapot? :D Nem szenvedtél eleget?

(#217) aliasHydrO


aliasHydrO
csendes tag

Helló mindenkinek!

Most fogok venni egy 870a-usb3 as lapot. Mert szerintem ilyen árban(21k) az éri meg a legjobban, de ha van jobb ötletetek vevő vagyok rá.
A rammal lennék gondba, hogy milyet vegyek, kb 10-14k szánnék rá( 2*2gb 1600as). De visszaolvasva azt vettem ki, hogy nagyon válogatós. Kingston hyperx-et szeretnék, mert az már bevált. De nem nagyon találok olyat, ami típus számban is egyezne a lap által támogatottal. Ezt néztem ami még a legközelebb áll: KHX1600C9D3B1K2/4GX de c11-es van a support list ben. És mivel mindnek GX a vége így az xmp-seket támogatja elvileg. Teljesen nem értem azt se hogy, mi a xmp.

Előre is köszönöm a válaszokat.

HydrO

(#218) miresz


miresz
veterán

Hi All!

A kérdésem a következő lenne! Van egy GA-880GM-UD2H (Rev 1.3) F8-as bios lap van benne egy PH II. X2 555 BE proci,ami 4 magosítható,és más lapban tesztelve működik is mind a 4 mag,de ebben a lapban nem akar működni sehogy sem ill csak félig. A jelenség a következő Biosban EC Firmware Hybridre állítva,ACC bekapcsolva (All Core),+ minden mag enabled,F10 Aztán a bios azt írja,hogy X4 B55 de csak 2 magot lát már futó rendszer alatt.De ha csak 3 magot engedélyezek akkor is X4 B55-öt ír a bios,de szintén csak 2 mag működik. Na ehhetz kellene nekem segítség ha valaki tud.Előre is köszi.

(#219) satee76


satee76
aktív tag

sziasztok !

az lenne a kérdésem, hogy a GA-870A-USB3L lap már valódi am3+ kerettel készül? Mert a színe alapján igen
satee76

(#220) fefe9 válasza satee76 (#219) üzenetére


fefe9
tag

Igen, a rev. 3.1-es, fekete socket-el ellátott lap már az AM3+-os.
Egy gondolatot engedj meg: ha még belefér az anyagi keretbe, érdemes megnézned a GA-870A-USB3 változatot, az L-es kicsit butítottnak tűnik nekem. Már csak a memóriafoglalatok száma miatt is megfontolandó a döntés, az L-esen csak 2 van, a későbbi bővítésnél ez gond lehet.

(#217) aliasHydrO: szvsz. mindenképpen érdemes olyan memóriamodult választani, ami szerepel a lap kompatibilitási listájában.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#221) satee76 válasza fefe9 (#220) üzenetére


satee76
aktív tag

szia !
Köszönöm a "gondolatot", jó gondolat, annál is inkább mert a 2 lap között alig 2K a különbség :R

satee76

(#222) aliasHydrO válasza fefe9 (#220) üzenetére


aliasHydrO
csendes tag

Köszi a választ! Végül is egy a-data xpg 1600 lett rendelve, amely benne van a listában. Szinte az egyetlen olyan áron ami nem 20k felett van itthon....-.- meglássuk milyen lesz.:D

[ Szerkesztve ]

(#223) fefe9


fefe9
tag

(#221) satee76; (#222) aliasHydrO: remélem, mindkettőtöknél beválik a kiválasztott cucc, és megelégedéssel használjátok. :K

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#224) mate0314


mate0314
aktív tag

Sziasztok!

nem kertelek, leírom mim van :D

870a-UD3 (2.1)
x2 555BE
2*2gb 1333mhz kingstone
Freezer 7 Pro Rev. 2
Gigabyte HD4670 1gb zalman

Hihetelelnül elégedett vagyok a lappal :) mindent tud amit tudnia kell :) intel keljen a nagymamámnak :DDD AMD 4ever ;)

Foglalják imába annak a nevét aki kitalálta az Auto Unlock-ot :)

Biosban nem tuningolgatok annyira nem vagyok elvetemült :) amd overdrive-al játszogatok :D

(#225) szaszapi


szaszapi
őstag

Ga 890 gpa ud3h rev 2.1 alaplapom van.Most látom hogy jött ki új beta bios a laphoz,elvileg támogatni fogja majd az új am3+-os procikat.

(#226) siriq válasza szaszapi (#225) üzenetére


siriq
őstag

Az en lapomhoz is adhatnanak egy olyan biost.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#227) M_o_g_y_i válasza aliasHydrO (#222) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

4 v. 8 GB kit lesz?
Az enyém 8GB 1600, nem megy túl nagy frekire (1666MHz :((( ), de ezt ill. a gyári értéket bőven alulfeszelten (1,5-1,55V) és csökkentett időzítésekkel (8-8-8-22/1T) is tudja!

Jobb lenne valami 1866-os, de 8GB-os kit nem nagyon volt értelmes áron, és egyáltalán kapható... Corsair Vengeance lett volna, de majd' 10e. HUF volt a különbség...
És most az X4 úgysem használja ki az 1600MHz fölötti memóriát. :N
Majd a "Dózer"! :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#228) szaszapi válasza siriq (#226) üzenetére


szaszapi
őstag

elvileg a te lapod még jobb is mint az enyém,szerintem alap hogy a tiedhze is lesz bár én lehet váltok rev 3.1-re az efi bios miatt.Az már a mienkre nem lesz sajna

(#229) siriq válasza szaszapi (#228) üzenetére


siriq
őstag

EFI nelkul meg lennek. A file rendszer igaz most is GPT-s de nem boot-ra van. Igy legalabb egyszer kisznalhatnam a fene nagy upgrade-t amd-nel(ami nalam meg soha nem jott ossze). Hat most:D

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#230) siriq


siriq
őstag

Az UD 7 mar kapott am3+ bios tamogatast. Remelem most mar az en lapomon van a sor.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#231) PöpecHolmik!


PöpecHolmik!
csendes tag

Hali!

Ilyen lapom van: Gigabyíte GA-880GA-UD3H

Egyszer véletlenül lettem arra figyelmes, hogy eléggé melegszik a chipset hűtőborda. Eddig túlságosan aggódtam magam halálra miatta, de most hogy jön a nyár...
Tudtok valami aktív hűtőt ami rá is megy?

Amúgy nincs VGA a gépben, szóval lehet ez is okozza a melegedést.

Köszönöm a válaszokat! :R

Ha valamit jól, és biztosra akarsz, csináld MAGAD! ▀ RÉGI 30db PIROSOK ITT>> https://tinyurl.hu/HXMG ▀ https://tinyurl.hu/v6da ▀ https://tinyurl.hu/jrCv

(#232) Hanok válasza PöpecHolmik! (#231) üzenetére


Hanok
senior tag

Bírnia kell, nem kell rá másik borda...Ha nagyon szeretnél akkor valami hasonló megoldás biztos jó lehet ha felmegy a lap-ra...Bár szerintem felesleges erre a lapra költeni ennyit...

(#233) kucseranor


kucseranor
tag

Üdv!

Van valakinek 870A-USB3L típusú lapja? 10-15 fokkal melegebb benne a proci mint az előző asus lapomban. Bios frissítve lett F3-ra. 1.3 V-ot kap terhelés alatt szóval igen csak magas a 45-6 fok.

(#234) M_o_g_y_i válasza kucseranor (#233) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Két szoftveres mérést nem érdemes egymáshoz hasonlítani, valószínűleg egyik sem a valós értéket mutatja. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#235) terrion


terrion
tag

üdv végigolvastam a topicot
de még mindig nem tudom , hogy mi lehet a baj az unlockkal
a lap giga 880gm-ud2h
a proci sempron 140
nem megy az unlock a beállitásokkal és a bios friissel sem
hozzáteszem a másik gépembe kiprobáltam 890 gpa lappal simán ment elsöre az unlock
szoval a proci tudja .. elvileg a lap is akkor mi lehet a baj?
?

terrion

(#236) siriq válasza terrion (#235) üzenetére


siriq
őstag

Nem mindegyik lap tudja ugyan ugy az unlock-t. Egyikben jobb, a masikban rosszabb. Nincs garancia ra.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#237) AMD Power


AMD Power
titán

Vegre jo az uj Catalyst az IGP-hez. Ehhez mondjuk kellett a Win 7.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#238) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok skacok!

Nekem is egy hasonló Gigabyte 880Gm d2h lapom van. szeretném rajta használni a COM1 soros portot, de nem akar működni....Már elég sokmindent megpróbáltam, de kezdek kifogyni az ötletekből....
Ehhez a laphoz gyárilag nincs kivezetve a soros port a hátulsó panelra, hanem csak a tüskesor van neki. Erre tettem rá a régi Pentium 200-hoz kapott com 1 csatlakozót, megnézem a lábkiosztást ....

Valaki használja ezt a portot...?

Winlircet szeretnék használni egyébként..

(#239) gagyigeri válasza gagyigeri (#238) üzenetére


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakit érdekel a megoldás, akkor csak annyi a lényeg, hogy ez a lap a soros port kimeneti jeleit invertálva adja ki. HA a felhasználó programban ezt beállítjuk, akkor megy minden :)

(#240) Meridian


Meridian
senior tag

Most cseréltem le az ASUS alaplapomat egy GA-870A-UD3 rev.3.1-re, mivel gondjaim voltak az ASUS lappal, és másoknak is, ezért típust váltottam, erre.

Az EPU Engine az hiányzik, kényelmes volt, és egyszerű.

De van ehhez hasonló a Gigabyte-nak is, EasyTune6 + Easy Energy Saver.

A DVD-ről feltelepítettem, úgy látom talán a 2011. januári verziót. Amikor mindkettő felmegy, és az EES-ben (Easy Energy Saver) bekapcsolom az energiatakarékos módot, akkor amikor videót vagy zenét játszanék le, időről-időre durván bereccsen a hang... az is nagyon zavaró.

Úgy vettem észre ez a jelenség akkor van, ha a EES-t elindítom és be is kapcsolom... nosza, frissítettem mindkettőt újabbra.
Ekkor is megmaradt a jelenség, továbbá az EasyTune6-ban a CPU résznél hülyeségeket írogat ki, másrészt nem esik vissza a CPU órajele 800Mhz-re... Helyette 3300Mhz-en szalad, HT Link speed 2000Mhz helyett 200Mhz, a Bus Speed 200Mhz helyett 800Mhz(!) a szorzó 4.0x ...

Leszedtem az EES-t az EasyTune6 hibajelensége megmarad. Sebaj visszatelepítettem a régebbi (a DVD-n lévő) verzióra, de az EES-t már nem tettem fel.

Így a januári verziójú EasyTune6 rendben műxik terheletlen időszakban a speed visszaesik 800Mhz-re, egy szálú terhelás esetén bekapcsolt a turbo core speed 3700Mhz is, csak ép nem tudom miért nem hajlandó működni az EES-el együtt...?
Ez utóbbi hasonlít az ASUS EPU-jára, szóval jó lenne ha lenne...

Nem mellesleg a régebbi easyTune6 valamiért nem kezeli az összes alaplapra dugott ventilátort sem...

A gépem amúgy a fenti alaplap GA-870A-UD3 rev. 3.1, AMD 1100T 6x, 4x2GB G.Skill 1600 DDR3 RAM, Ati Radeon 4850HD, Creative X-Fi hangkártya.

Az alaplapon a legfrissebb BIOS van, a "D" sorszámjelölésű...

Amúgy minden oké lenne (bár az asus lapka designje, tervezése jobb mint ez, mivel az teljes ATX méretű, és így 9 ponton is rögzíthető, míg ez picit keskenyebb, emiatt a memóriamodulok a CPU Cooler bordája alá "szorulva" vannak (éppenhogy elférnek), és csak 6 ponton lehet rögzíteni azaz alaplap jobb széle így alátámasztás nélkül van - de ez annyira nem zavaró, az már inkább, hogy a system FAN csatlakozókat f@sz módjára a lehető legmesszebbre rakták a ventiktől, legalábbis a SYS_FAN1-et igen.

A fenti jelenséggel találkozott már valaki? Meg van valami segédprogram amivel a ventilátorokat jobban lehet szabályozni mint az easytune6-tal? Mert az egyik max speed-el pörög és emiatt szokatlanul zajos lett a gépem - az ASUS konfig néma csendje után...

A másik ami érdekelne, van olyan program amivel kényelmesebben lehet figyelemmel kísérni ép mekkora CPU bus speedje, esetleg terhelése (nem muszáj hogy az össze magot külön mutassa, elég ha annyit mutat CPU 68% 3300Mhz, vagy ilyesmi...)?

[ Szerkesztve ]

(#241) AMD Power


AMD Power
titán

Valaki használja a gyári tuning programját?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#242) siriq


siriq
őstag

Kiszivargott egy beszelgetes a gigabyte-nal. Keszulni fog egy bios frissites a 890fxa ud 5 2.0/2.1 lapokhoz is. Ezzel megy majd a bulldozer Hatha valakit erint vagy erdekel.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#243) agressiv


agressiv
addikt

Tisztelt fórumtársak.

Beszereztem egy Gigabyte GA-870A-USB3 v3 nevű alaplapot és a következő a problémám.
Minden megy benne rendesen, magfeloldás, 4GHz, megy frankón stabilan, viszont a Mirror's Edge a splassh screen után hibát jelez és a vágólapon a következő szöveg szerepel.

General protection fault!

History: Address = 0x24a3238 (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
Address = 0x2354d5e (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
Address = 0x2c03caa (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
Address = 0x401585 (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
Address = 0x40170c (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
Address = 0x131308e (filename not found) [in MirrorsEdge.exe]
BaseProcessInitPostImport() Address = 0x7d4e7d42 (filename not found) [in kernel32.dll]

Neten utána néztem, hogy mi is ez és ki is próbáltam mindenféle megoldást (alul fesz, másik ram, windows hekk stb). Egyenlőre ez az egyetlen játék ami nem hajlandó elindulni, minden más megy, stabil a gép, minden frankó, de ez a konkrét játék nem hajlandó életjelet mutatni, ami elég nagy baj számomra, mert nagyon szeretem és ezért is vesz az ember ilyen űrtechnika számítógépet, hogy menjenek a játékok gördülékenyen és stabilan.

Konkrétan a gép:
Gagyibájt GA-870A-USB3 v3, AMD Phenom II X2 555 BE @ X4 B55 4.0GHz, Alpenföhn Brocken, 2x2GB DDR3 1333MHz Ramaxel RAM, Zotac GeForce 8800 GT + GT220 fizikára, Sound Blaster Audigy SE

Ez előtt 4 vason ment a game mindenféle probléma nélkül, és most ami új lett az a ram és az alaplap. Előtte ugyanez a cucc volt egy ASUS M2n32 SLI lapba begyömöszölve és semmi probléma nem volt vele, amióta kicseréltem az alaplapot és a ramot azóta van ez hiba és már kicsit tele van vele a t...m.

Kérdés, hogy találkozott e valaki hasonló hibával és ha igen, akkor hogy sikerült megoldania?

Köszönöm.

Hát még a borz.....

(#244) mate0314 válasza AMD Power (#241) üzenetére


mate0314
aktív tag

szerintem semmi értelmes progit nem adott a giga... (vagyis nem jut eszembe :D) AMD OVERDIRVE-ot használok

(#245) agressiv válasza agressiv (#243) üzenetére


agressiv
addikt

Nos, félig megoldódott a probléma, gondoltam leírom a megoldást, hátha más is hasonló cipőben jár.

Kiderült, hogy a PhysX okozza a hibát és ez nem kizárt, hogy össszefüggésben van az AMD chipsettel, mert eddig ilyen gondom még nem volt az NVIDIA Chipsetes lapokban, hogy inkompatibilitási hiba, vagy szándékos szivatás azt döntse el mindenki maga...

Szóval a nem működő játék továbbra is a Miorror's Edge és az internetet olvasgatva beugrott, hogy egy trükkel nem nagyon foglalkozott senki, mégpedig a VGA driver és a PhysX rendszerszoftver variálásával (NVIDIA kártya esetén persze) ugyanis csak annyit írtak, hogy tegyük fel a legfrissebbet és éppen ez az ami a gondot okozhatja. A lényeg az, hogy felrakhatjuk a legújabb NVIDIA Drivert, de telepítés és újraindítás után le kell törölni az PhysX rendszerszoftvert és a Játék telepítőjén lévő szoftvert kell telepíteni és máris indul a játék. Azért félmegoldás ez, mert ilyenkor csak az a játék hajlandó elindulni, amivel kb egyidős, vagy hozzá optimalizált a rendszerszoftver, ezért minden játékhoz a saját szoftverét kell telepíteni különben nem működnek, mert most is megy a Mirror's Edge, viszont a Mafia2 már nem...
Annyiban elviselhető ez a dolog, hogy egyszerűen törölhető a PhysX szoftver és még újraindítást sem igényel, sem az eltávolitás, sem a telepítés.

Sok sikert a hekkeléshez.

Hát még a borz.....

(#246) mate0314


mate0314
aktív tag

egy kis problémám akadt a 870A-UD3-as lapommal 2.1-es és F5-ös biossal.

Tehát az x2 555 BE-t lecseréltem X6 1090T BE de csak 4 magot lát?! biosban rendben van minden, 6mag megvan, windows-ban meg 4 van csak. mindenhol, aida 64 rendszer-ről az azt írja mindenhol, hogy 4 mag, de aproci neve ugyanakkor x6 1090T... ez most mi? nem értem :S

(#247) Gyufaaa válasza mate0314 (#246) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Képet linkelsz az AIDa-ról? CPU-Z sem mutatja?

(#248) mate0314 válasza Gyufaaa (#247) üzenetére


mate0314
aktív tag

tess

(#249) Gyufaaa válasza mate0314 (#248) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Win reinstallod volt a proci cserélyét követően?

(#250) mate0314 válasza Gyufaaa (#249) üzenetére


mate0314
aktív tag

még nem! ezen gondolkozom... ubuntu-t gyorsan felraktam, az látta mind a 6-ot! tehát ez lesz a következő lépésem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.