Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Keitaro válasza CsendBenCseng (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

A Kyron tudtommal nincs DVI, úgyhogy arra marad az Ati :)

A GF4MXhez hozzátennék valamit. Fejlesztették kicsit a 2Ds részét, de szerintem nem érdemes nagyon no name cuccot venni. Bocsáss meg Simbazz ezzel most nem téged akarlak megsérteni, de szerintem szerencsés vagy, hogy nincs bajod az Eagle-el. Nekem eddig 3 noname GF cucc volt a kezemben és ebből kettőnek elég rossz képe volt. Az egyik ebből egy Eagle volt. (de ne tudjátok meg micsoda sosem hallott nevek röpködnek arra néha :) Azt néztem, hogy nekem anno Amore ramom volt :D )
Úgyhogy akkor én inkább egy Sapphire Radeon 7000 32MB TV/DVI AGP mellett tenném le a voksom (ez kb bruttó 9-10), vagy ha meg lehet emelni a keretet akkor bruttó 15-ért már 9000-est lehet kapni, de akkor már bruttó 17-18-ért 9100et ami meg gyorsabb. Ez mind TV outos, DVI-s. 2Dre jobb a 9000.
Bár gondolom ez a + pár e már limiten kívül van, úgyhogy én a TV outos DVI-s 7000-es mellé pakolom a voksom, de ha szimpibb az Asus GF2MX akkor az sem rossz. Az egy kicsit gyorsabb a 7000nél.

(#52) simbazz válasza Keitaro (#51) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ehe, azért Radeont GF-fel egy lapon emlegetni persze hogy ne kell :DDD
Csak ugye nekem is adott volt az összeg, körülnéztem melyik érné meg, melyik tud azért produlkálni 3D-ben is valamit, így lett GF4MX440SE... Ha a képminőség fontos csak, akkor R7000, esetleg R7500 is belefér, ha talál az ember óccsón.

Elektromos abakusz

(#53) maniac válasza roPHka (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Szia! En nem ajanlanam az ASUS alaplapokat, ugyanis az ASUS videokartyakkal nem mukodik, valamint meg van egy-ket cucc amivel szinten nem. En a Gigabyte es az NForces Abit alaplapokat ajanlom. Pl. ABiT NF7 (van Raidos is) a Raid nelkuli 17 afaval, a raidos kb 22-23.

(#54) maniac válasza Chub (#48) üzenetére


maniac
senior tag

Probaldd meg felmasolni a cd tartalmat a vinyora. Ha ugy megy akkor nem a geppel, hanem a CD olvasoval van a gond. Egyebkent az uj konfigba nehogy ASUS alaplapt vegyel ugyanis nagyon sok rossz tapasztalat volt vele eddig, pl inkompatibilitas.

(#55) Chub válasza Keitaro (#50) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Akkor én is sorban megyek, mert ez már 1x bejött :))

No megint jó sokat sikerült írnom.. azért talán megint végigolvassátok. :D

Köszi!
Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#56) Drizzt válasza roPHka (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Abit NF7,
Barton 2500+,
ddr333 Kingston

I am having fun staying poor.

(#57) Drizzt válasza roPHka (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Abit NF7,
Barton 2500+,
ddr333 Kingston

I am having fun staying poor.

(#58) Chub válasza maniac (#54) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Nem CDről nézem a filmeket, hanem fent vannak vinyón. Nem volt elég gyors a 48x Sony CD-ROMommal. :)

Üdv,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#59) Keitaro válasza Chub (#55) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Oké maradjunk a sorbamenősnél :) Nekem is tetszik mert átlátaható

1.

Az alaplap amit ajánlottam olcsó, és egyáltalán nem rossz minőségű. Egyébként van egy nagy topic ami ezt taglalja. Tudod anno az ár/teljesítmény aránya miatt elég best buy volt.
Olvasd el szerintem a helyi cikket róla : [L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=64[/L]
Ez az alaplap egyébként a Sis735 chipsetre épül. Sajnos nagy híres alaplapgyártók nem építettek köré alaplapot, de a cikkben ha jól emlékszem lesz pár szó az ECSről is. Más AMDs alaplapot sajnos már nem nagyon kapsz manapság amiben van sima SD támogatás.

2.

Az Asus alaplapok nem rosszak, ezt ki kell hangsúlyoznom, de nem is a legjobbak. Én személy szerint az Epox-ra vagy a Gigabytera tenném a voksomat, de mint az előző kérdésben taglaltam az ő kínálatukban már csak DDR ramos alaplapokat fogsz találni. Asus videokártyákkal sincs semmi bíj, sőt videokártya fronton nagyon jó helyen van az Asus, de én javasolnám, hogy térj át valami Ati-s megoldásra. Manapság a 15-20e kategóriában a Radeon 9100-ok verhetetlenek.

3.

Ha nem hát nem :) De manapság szinte úgyis mindenen van és még ki tudja mikor jöhet jól :) (videóra fel kell venni valamit, beszerzel egy nagy tv-t stb stb)

4.

Intel front! Intel frontal egy baj van. Ugyanezt a teljesítményt jelenleg drágábban hozod ki belőle és nem is akármennyivel. Ezért nem ajánlanám.
Úgyhogy igen szvsz most az AMD a nyerő :) Egyébként szerintem az Epoxnak van a legjobb nForce-os alaplapja)
Gigabyte GA-7VA változatok.

Jó böngészést :)

(#60) erdoke


erdoke
titán

Csak azért szólok hozzá, mert akárhogy próbálkozok, nem látom a topicból csak az első oldalt. Összes többi topic jól látszik. Így biztos a végére kerülök...

A legjobb aláírás a héten

(#61) Skinn3r


Skinn3r
csendes tag

Kellene egy kis segítség.

A köv konfigot szeretném megvásárolni, de nem tudom eldönteni melyik alaplapot vegyem.

Athlon XP 2,2+
256 DDR Ram 333MHz később veszek még
Valamilyen ház 10e Ft körül

Asus A7N8X-X vagy Abit NF7

Asus A7N8X-X , 256 MB (400 MHz) DDR, 2,2+ Athlon XP

(#62) Alvin_ti4200 válasza Skinn3r (#61) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Roppant egyszerű: Gigabyte 7JNXP:))

(#63) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#62) üzenetére


Keitaro
addikt

Vagy Epox 8RDA :))

(#64) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#63) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szia, szerintem inkább Gigabyte, én a KT400-as 7VAX-szel még nem szívtam semmilyen téren, de a 8RDA-val van némi probléma.

(#65) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#64) üzenetére


Keitaro
addikt

A 8RDAval csak én szívtam és csak SoundStormal. Nagyon sokat olvastam utána mielőtt anno ezt kiválasztottam, elhiheted nekem, most az Epoxnak sikerült az egyik legjobb deszkát összehoznia. Már zsongott a fejem a sok reviewtól :)

(#66) Keitaro válasza Keitaro (#65) üzenetére


Keitaro
addikt

Egyébként mind1, mert szerintem bármelyik a kettő közül jobb annál a kettőnél. De Epox talán jobb tuningra. (és tudom mielőtt leütnek, hogy a rev2.0-ás Abitok már jók. De azért maradok ennél a kettőnél :t )

(#67) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#66) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondjuk szerintem is úgy lehet a Gigabyte és az Epox között választani, hogy fej vagy írás:)) Az Asusból mostanában kiábrándultam, az Abitot meg nem nevezném alaplapnak...

(#68) Chub válasza Keitaro (#59) üzenetére


Chub
tag

Szia!

No mostanra Ljutottam oda, hogy kiszámolgattam, milyen procit éri meg a leginkább venni és 2200+ jött ki. Ehhez 256Mb DDR ram és még 1 alaplap kéne ugyebár..

1.)
Olvastam az ajánlásaitokat Gigabyte-ra meg Epoxra. MSIről mit gondoltok? A KT4V-L-lel nagyon szimpatizálok. Mivel tud többet ennél a Gb vagy az Epox?

2.)
Memóriából ennél a CPUnál érdemes a 400Mhz-re hajtani, vagy elég a 333Mhz? Mennyire számít, hogy márkás e a RAM?

3.)
Milyen ventillátort érdemes ezekre venni? Vagy elég a gyári?

4.)
ATA133 fontos hogy legyen, ha a vinyom még mindig Seagate Barracuda IV 80Gb 7200Rpm?

5.)
Kb 2 éves 3 'emeletes' ATX ház vajon elég nagy, hogy beleférjen a fentebb említett alaplap s a hozzávalók?

Egész rövidet sikerült írnom..ezzel még magamat is megleptem :))

Köszi!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#69) Keitaro válasza Chub (#68) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Persze, hogy kapsz választ :)
Kezdjük is el :)
(Mielőtt még valaki ideírná. Vannak más nagyon jó minőségű ramok is, ezek csak példák)

3.

Persze elég a gyári venti, csak nem az a legjobb, plussz akkor dobozosat kell venni. Én csukott ház mellett, úgyhogy nincs több venti mellette barátomnak egy Silent Breeze 462-t raktam a 2000+-ra és jól megy vele. Ok 50-60 fok között van a proci, de ennél halkabbat mostanában nehezen találsz ilyen áron. Viszont én ennek a ventinek a 2000+-t húztam meg mint határesetet, úgyhogy egy 2200+ ra már nem biztos ráraknám. Szerintem valamelyik Titan D5TB változat legyen. Mondjuk a D5TB4/TC. Egy picit erősebbek, de hangban is nagyobbak pl a GlacialTech Igloo 2410 és a Spire FalconRock. Ezeknál hangosabb zajládát szerintem ne vegyél, csak zavarna.

4.

ATA133 nem fontos, hogy legyen (de valszinű úgyis lesz). Akkor lenne fontos ha 137GB feletti vinyód lenne.

5.

Szóval nem nagytornyod van. Bele kell, hogy férjenek ettől függetlenül :)
De a tápegységedet javaslom cseréld le benne. De mondjuk amennyibe a táp kerül lehet jobban jársz egy teljes cserével, ha gondolod ajánlok pár házat amit érdemes szerintem megnézni.

Ha van még kérdésed csak írd meg nyugodtan :)
Remélem tudtam segíteni ^^

(#70) jenicel


jenicel
tag

Hello mindenkinek!

A következő kérdésem van alaplap témában:
Van már, és nem is akarom lecserélni:
- AMD Athlon XP 1700+ (Tbred-B)
- 768 MB 333MHz DDR SDRAM (3x256 MB, Samsung, Hynix, noname)

Max bruttó 22eFt van alaplapra. Stabilitás nagyon fontos.
Ajánlották itt többen is, hogy Epox EP-8K9AI, vagy Gigabyte GA-7VAX. Ha összeszorítom magam, tán belefér. De ha nem:
Abit NF7 érdemes-e ilyen ramokkal? Mert úgy hallottam, hogy nforce-os lapba csak azonos modulokat szabad tenni. Tudom, h voltak ilyen topicok, de most nincs időm olvasgatni, és hamar kéne a válasz.
Abit KD7-Raid-en is gondolkodtam, de nekem kevés a 2 db USB.

Szerintetek melyik lapot?

Előre is köszi a válaszokat!

Tisztelem az egyenes embereket.

(#71) [Kovi] válasza roPHka (#1) üzenetére


[Kovi]
tag

Szerintem ha valamin akkor az alaplapon nem érdemes spórolni, hiszem az egész rendszer telesítményét döntően befolyásolja, mégha sokaknak csakis a proci és a grafkártya teljesítménye lebeg a szemük előtt. Alaplapból mindenképpen ASUS-t ajánlok, a környezetemben szinte mindenkinek az van (természetesen nekem is), és még soha nem volt vele senkinek problémája. A tesztek alapján pedig általában a teljesítménye is kiemelkedő. Nekem ASUS A7V8X -es lapom van integrált hangkártya, 8X AGP, USB 2.0, 100 Mbit LAN... szerintem jó vétel, bár ha akarsz RAID-et, esetleg Serial ATA-t akkro a deluxe változatot ajánlom amin emlékeim szerint 1 gigabites LAN csatoló van. Ha azonban a legjobbat akarod akkor ASUS A7N8X, ugyanis az nVidia chipset a tesztek szerint (ajánlom pl: [L]http://www.tomshardware.com/[/L]) 10-15%-ot ver a VIA KT400-ra... én is ilyet vettem volna ha nem lett volna olyan veszett drága fél évvel ezelőtt mikor új gépet vettem. A ram esetében pedig (bár személyes tapasztalataim nincsenek) a DDR333 sok esetben gyorsabb mint a DDR 400, igaz hogy az a teszt (szintén tomshardware) amiben ezt írták már több mint fél éves, nem vagyok biztos benne hogy azóta sokat változott a helyzet.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#72) Keitaro válasza jenicel (#70) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Az nForce-s alaplapban megy a 3 modul is csak akkor le kell mondanod a Dual DDR-éről. Akkor meg már nem sok teteje van azt venni, mert másban meg jobbak a VIA chipsetes társai. Gigabyteból a GA-7VA (X nélkül) olcsóbb bruttóban vagy 2 ezer forintal és össz annyi a különbség, hogy nincs rajta lan. Tehát ha az nem kell akkor ez már 22 alatt van. Epoxból se kell az az I a végére és kicsit olcsóbb lesz. Ha ezeknél árban kisebb kéne akkor pedig Asus A7V8X-X vagy MSI KT4V (6712). Ezt feljebb nem ajánlottam Chubnak, de csak mert az Epox és a GB szerintem felette van, de ez az Asus megoldás vagy az MSI olcsóbb mint az Epox vagy a GB. Sőt az utolsó kettő közül is inkább az Asus az ára miatt. Bruttó 17-18 között mozog.

(#73) [Kovi] válasza Keitaro (#69) üzenetére


[Kovi]
tag

Látom nagyon segítőlész vagy, úgyhogy nekem is lenne hozzád egy kérdésem. Amit a 4. pontban ítál:''ATA133 nem fontos, hogy legyen (de valszinű úgyis lesz). Akkor lenne fontos ha 137GB feletti vinyód lenne.''
Ez miért van, mi történik ha 137 giga fölötti winyónál nincs ata133 az alaplapon? Ha le tudod írni akkor a technikai háttere is érdekelne. Előre is kösz.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#74) Keitaro válasza [Kovi] (#73) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha az emlékeim nem csalnak ez abból ered, hogy a régebbi ATA specifikácók 28-bites LBA címzéssel nem képesek többet kiosztani, csak 137GB-t. Míg az ATA 133 48bitet használ erre így annyira kitolódtak a határok, hogy ez nem gond neki.

Egyébként annyi lesz, hogyha egy nagyobb vinyót beleraksz egy olyan rendszerbe amit azt nem bírja akkor 137gigásnak fogja észlelni.

(#75) Keitaro válasza Keitaro (#74) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah utánanéztem a témának, mert gondoltam az nem dívik, hogy sz Inteles cuccokon ne menjenek a nagy vincsik. Bios frissítéssel is be lehet hozni a 48bites címzést a régebbi alaplapokon, úgyhogy no prob :)

(#76) jenicel válasza Keitaro (#72) üzenetére


jenicel
tag

Köszi szépen, asszem Gb vagy Epox lesz, ha abit nem érdekes. Asus A7V8X-X-ben nem bízom, túl sokan szidták már itt, X nélküliben meg sok az opcionális rész (vagy van, vagy nincs - utálom az ilyen ködösítéseket :((()

Tisztelem az egyenes embereket.

(#77) anulu válasza erdoke (#16) üzenetére


anulu
félisten

Ezzel a szorzózárral elég sokan el vannak tévedve. A történet arról szól, hogy az nF2-es lapoknál, ha TBredA/B vagy Barton magos proci kerül be, akkor a chipset inaktiválja a szorzózárat, amire a KT333/400 nem igazán (sőt!) képes.

Amúgy szintén NF7-et javallok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#78) Keitaro válasza jenicel (#76) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen sajnos Asusnál sokszor van ilyen opcionális cucc, ezért rá kell kérdezni a boltban, hogy amit veszel azon mi van. Egyszer nagyon sokat szívtunk egy ilyennel. A többieknél szerencsére nincs ilyen baj.

(#79) jenicel válasza anulu (#77) üzenetére


jenicel
tag

Most nem azért, de MSI KT4 Ultrában simán játszogattam a szorzóval (XP 1700+ TbredB) :p

Tisztelem az egyenes embereket.

(#80) najnhend


najnhend
tag

Keitaro plíz help nekem is!
Új gépet szeretnék összerakni, már rengeteg tanácsot kaptam, 2500+Barton a nyerő, az ATI 9500prom már megvan,de az alaplaphoz kéne még egy pár tipp.Nekem eddig NF7et javasoltak, persze rev 2.0 verziót.
Amit pedig mindenki mondott az az,hogy az nForce2 alaplapok megközelítik egymást mindenben,ezért csak akkor vagyok hajlandó beruházni max. 25 ezret,ha te nagyon meggyőzől vmivel.
Szóval miért is olyan jók az Epoxok meg a Gigabyte-ok? Van már Mo.n nForce2 Gigabyte?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#81) Keitaro válasza najnhend (#80) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem foglak lebeszélni az NF7 rev 2.0-ról szerintem.
Őszintén szólva Gigabyte nForce2est én még nem láttam árlistában.
Nagyon sokáig az Epox volt a vezető nForce2 téren ha megnézed. Kegyetlen stabilak, és nagyon jó OC potenciállal rendelkeznek. De azokból amiket összeolvastam az Abit is szép lassan felnőtt errefelé. OC szinten biztos. Csakhát az Epoxnak már eleinte se voltak gondjai nem kellett több rev mire azt mondják, rá, hogy : nah igen, ez alaplap.
(Nekik is van már magasabb revjük 1.0nál persze, de az egyesel se szívott senki)
Úgyhogy az egyetlen dolog ami miatt én azt mondom, hogy Epox az a minőség. Csupa nagybetűvel. Sajnos ez az a szó ami az Abitra szerintem elég hullámzóan jellemző. De mindenkire hatással van az is, hogy mivel szívott eddig sokat. Nah én az Abit alaplapokkal... Míg az Epoxokkal egyszer volt egész eddigi pályafutásom alatt gondom addig az Abitok miatt már majdnem megőszültem párszor :DDD

(#82) Keitaro válasza Keitaro (#81) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah ami kimaradt.
Nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt :
[L]http://www.8rdafaq.com/[/L]
Pont a két említett alaplappal foglalkozik :)

(#83) Chub válasza Keitaro (#69) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Huhh, rendes tőled, hogy mindig írsz. :) No meg a többiektől is aki hozzáfűz! Már kezdek egész jól képbe kerülni.

1.)

LAN végülis nem fontos mert van külön hálókártyám, csak az olcsóbb volt vmi miatt az e-connecten. :) Sza az a gond, hogy nem elég stabil? Mit takar ez pontosan? Drágábbak is, mint az MSI, főleg ezért akarom tudni, milyen pluszt jelent ha Gb-t vagy Epoxot választok végül.

2.)

Mit jelent az, hogy elég a 266 is? Milyen összefüggésben van a RAM sebessége a prociéval? Ha azt a 2200+ os procit venném meg, és ki is akarnám hozni belőle a benne levő teljesítményt, akkor számít, hogy a ramom 266 vagy 333Mhzes? pontosabban jelent-e plusz teljesítményt a 333? Vagy csak azért érdemes ezt vennem, hogy a jövőben ne kelljen feltétlenül cserélni?

3.)

Ezeknek a ventiknek nincs vmi közérthetőbb, a teljesítményükre jellemző neve? Pl hogy mekkora mennyiségű levegőt mozgatnak meg x idő alatt, vagy ilyesmi. Mert lehet, hogy kapok majd vmilyen ventit a lap mellé s el kell döntenem, hogy jó lesz e, vagy jobb kell. Vagy ezt elég azután hogy ha túl magas a hőmérséklete a cuccnak?

4.)

ATA133 adatátviteli sebesség szempontjából semmi pluszt nem ad?

5.)

Hát igen, lehet akkor uj ház is kéne :)
Ajánlanál párat belőlük? Új táp méretileg azért beleférne a mostani házamba?

6.)

Az összes korábbi pontra érvényes, hogy azért még mindig nem akarok nagyon túllőni a célon. 2200+ jó üzlet s ha meglesz, biztos találok a videózáson kívül más alkalmazást, ami kihasználja majd. Az ésszerűség és a jóval nagyobb teljesítmény miatt picit több pénzt szántam a dologra, de lassan meg kéne állni. :) Ezért is kérdezgetem minden pontban, hogy teljesítménynövekményt hoz-e pl a jobb RAM, vagy ha még 4-5ezret szánok az alaplapra (Gb,Epox).

S köszi az eddigi és a jövőbeli segítséget! Sokat segít összeállítani a megfelelő konfigot, amit télleg megéri megvennem és nem juttat oda, hogy 1 év múlva konstatálom, hogy feleslegesen dobtam ki több pénzt és így feleslegesen értéktelenedett el a tulajdonomban lévő szerkó. (ez a cél :DD )

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#84) Keitaro válasza Chub (#83) üzenetére


Keitaro
addikt

Hoi ^_^!

Lássuk a mai adagot :)

1.

Nos igazság szerint lehet, hogyha semmi extrát nem fogsz tenni velük akkor nem igazán fedezel fel különbséget Asus, MSI, Epox és GB között. De az Epox és GB jobban bírja a gyűrődést. Ezt pl tuningnál látod meg, de azt úgysem fogsz. Úgyhogy jelenleg azt tudom mondani, hogy kb annyi plusszt jelent, hogy egy igen minőségi lapod lesz. De azt írtad nemrég, hogy belezúgtál az MSIbe. Ha nagyon szemezel vele, vedd meg azzal se lesz bajod átlagfelhasználás során. Az Epox és GB mellett tényleg ''csak'' ez áll amit mondtam. De szerintem a minőség a legfontosabb egy alaplapnál. Egyébként GB-nek Dual BIOS van az alaplapján. Valamit elszúrnál az elsődleges BIOSal frissítésnél akkor ott a másik.

2.

A ram sebessége olyan összefüggésben van a procival, hogy annyival fog ketyegni amilyen fsbt bír a proci. Szóval pl a 2200+ amit kinéztél magadnak 266os FSB-s. Ergo a ram ennyin fog ketyegni mellette, hiába 333-as. De kicsit felette a 2500+ már 333-as FSB-s ahhoz 333as ram kell, plussz a 333as ram jól jöhet tuningnál. De ennyi. Alapjáraton 266 lesz a dolog. (Itt csak egy kis megjegyzés. Ez a DDR dolog csalóka. A 266-os tulajdonképpen egy 133-on ketyegő ramot jelent, a 333-as egy 166-ont és így tovább. Mindig feleakkora órajelen megy mint amit effektívnek neki írnak. Ez azért van, mert elviekben a DDR egy órajelciklus alatt kétszerannyi adatot szállít mint az SDR)

3.

De található ilyesmi a ventikről. A hivatalos oldalakon fent van mindegyiknek. Egyébként ajánlom figyelmedbe itt a Ph!-n volt venti teszt :
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=170[/L]
Igaz pár hónapos, de érdemes megnézni.

4.

Az elsődleges indok a méret volt a meghatározásánál. Egyébként ezek a szabványok mindig annyi MB/sec-re képesek ami a nevükben van. De nincs olyan vincsi ami 133megát olvasna be neked másodpercenként, úgyhogy effektíve nem ad sebességtöbbletet.

5.

Biztos beleférne ezek szabvány méretek.
Ha csak új tápot veszel ajánlom a Chieftec, DTK, Azona tápokat pl.
Házban meg az ár/minőség aránya talán az Azonanak a legjobb és nem is csúnyák. 400Wos táppal szerelt Azona házak 12-14 között vannak attól függ melyik tetszik külsőre. Nézd meg pl az [L]http://www.azona.hu[/L] -t. Sajna Chieftec és DTK e felett van.

6.

MICROSTAR 6712 KT4VL ALAPLAP FSB333MHZ DDR400 8X-AGP USB2.0 SOUND 15,898.- Ft 19,873.- Ft
GIGABYTE 7VA DDR400 8X-AGP ATA133 +USB2.0 +AUDIO 17,270.- Ft 21,588.- Ft
Szóval szerencsére nincs nagy árkülönbözet köztük. Epoxot csak LANosat találtam hirtelen az drágább sajna :)

(#85) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#84) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hű, szép kis lista! Két dologba kötnék bele:

1: A Gigabyte GA-7VA(X)(P) sorozatban a RAM-okat szabadon lehet állítani, nekem pl. 2000+os Palomino mellett 333-on mennek az Infineon RAM-ok. Tehát van asszinkorn mehajtás.

2: A Bluefishben a 7VAX 16,400+tréfa.

(#86) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#85) üzenetére


Keitaro
addikt

Az ár csak példa volt, hogy mennyi van köztük ha egy helyről nézed. Az asszinkron hajtás meg szerintem nem hoz túl sok előnyt.
Mondjuk ha jól emlékszem nekem 266-os ramjaim vannak szal ha akarnám se emelhetném őket csak úgy :)
(rég vettem már...)

(#87) Chub válasza Keitaro (#84) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, nyaralni voltam s előtte már nem volt idő.. :)

5.

Még gondolkodom az uj házon. Ha lesz, Azona lesz, a lényeg ugyis a táp, ami benne ketyeg.

6.

Ezesetben a 4 márka közül az olcsóbbat fogom választani (ASUS, MSI, Epox, Gigabyte). Van vmi buktató amire vigyáznom kell? Olyasmire gondolok, minthogy az Abittól csak rev 2.0-ás lapot szabad venni. Vagy van akármi a chipsetekre vonatkozólag? Nehogy túl olcsót vegyek mégis. :)

No ezek után én is kiváncsi leszek, mi lesz belőle. A legvalószínűbb, hogy
Alaplap: jön amelyik olcsóbb,
RAM: ha kevés a különbség, akkor 333, amugy 266
Proci: marad 2200+, hacsak nem csuszik el az árszakadék s más érné meg jobban.
Továbbá vmikor lehet később lesz még 1 Toshiba DVD Rom, s valszeg lecserélem a hangkártyám 1 Audigy-re. CDíróm, HDDjaim, Monitorom maradnak.

Hallgatok minden véleményt :)
Minden jót mindenkinek!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#88) Chub válasza Chub (#87) üzenetére


Chub
tag

Sziasztok!

Naa, ne csináljátok már ezt! :((( Vki csak olvasta amit írtam.. Pls, írjatok vmi véleményt! Most mondjam, hogy túrórudit kap az aki hozzászól? :F Csak pár hasznos sort írjatok!

Köszi Lőre!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#89) Chub válasza Chub (#88) üzenetére


Chub
tag

Lécci vki! válaszoljatok vagy csak mondjatok vmit!! Csak 1 gondolatot legalább, vagy vmi hozzászólást.. :(

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#90) marcee válasza Chub (#89) üzenetére


marcee
addikt

Csak néhány hozzászólást olvastam vissza, annyi kiegészíteni valóm lenne, hogy nem vágnám el a tuning lehetőségét, 266-os memóriával (más kérdés ha már van), a procinál megbizonyosodnék, hogy t-bred B-s, hangkártyára nem költenék, ha nem vagy nagyon audiofil, falconrockII, azona oké.

Vagy nem t'om mit akartál hallani.

\m/

(#91) Chub válasza marcee (#90) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Igen, ilyesmire gondoltam, köszi :)

Igazad van, azóta én is eldöntöttem, 400Mhzes ramot veszek majd.

Igazából nem tudom, pontosan mi az a t-bred B. Ezt kifejthetnéd.. Meg még azt, hogy milyen alaplapot s miért ajánlanád. Kitérve a chipsetekre. Érdemes n-forcera plussz 6ezret kiadni a Viához képest?
400Wos táp kell, vagy elég a 350es?

Még 1x kössszi, hogy írtál! Talán megint segít vki :)

Minden jót!
Chub

iAudio U2, Shure E2c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.