Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

Éppen gépfejlesztés előtt állok, persze csak akkor ha sikerül eladni a régit :), és szeretném ha segítene valaki egy pár hozzászólással, és véleménynyílvánítással a következőkben.
Szóval, legelőször csak alaplap+proci+ramra gondoltam. Egyelőre ez elég lesz.
Az alaplapon van a hangsúly leginkább.
Mindenképp AMD proci fog bene zakatolni, szóval Socket A-s alaplapról van szó, és a keretekhez méltan 20eFt-ot szánok max. az alaplapra.
A legfontosabb szempontok alapján a lényeg, hogy leginkább játékra kellene. De azonkívül a továbbiakban DVD-grabb meg hasonlók is szóbajöhetnek, esetleg digitalizálás. De ez most nem is lényeges. Jó ha Raid-es funkciója is van, min. 333DDR-t kezelje. Integrált hang, lan legyen rajta. VIA chipsetes, esetleg nForce chipes legyen.
A játékot nem viszem túlzásba, úgyhogy nem vagyok egy FPS buzi! A lényeg hogy elzötyögjön rajta minden. Colin 3 (pl.)
Ki mit ajánlana? Sokat ugyan nem lehet ilyen kicsiny keretek között de azért van egy pár szvsz.
Én gondolkodom Asus A7V8X-X-ben. Ez amúgy milyen? Van V8X ,és van ez. Na mind1.
Aztán elmélkedtem az alacsonyabb árkategóriában is. Szvsz jó lehet, de nemtudom : ECS L7VTA, és ECS K7VTA3 CL (ez raid-es asszem).
A három közül esetleg valaki ajánl valamit?
Vagy van még egy : MSI KT4V-L.
A procira AMD 2000-2200 XP felé hajlok, a ram meg 333DDR, vagy 400DDR 256Mb Infineon.
Ennyi, köszi a segítséget.

(#2) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerbusz! Megpróbálkozom a lehetetlennel: segítek:DD

Az elmúlt időszakban viszonylag sok gépet raktam össze és a következőket tapasztaltam: Az nForce2 gyorsabb a VIA KT400-nál, de ez játék alatt nem igazán jelentkezik érezhetően. A Dual Channel szép, de semmire sem jó, elég gyorsak a mai gépek anélkül is. A prociból én egy 2400+os T-Bred B-t ajánlanék, mert szorzózár-mentes és ezért egész jól húzhatö (2266-2300 MHz). Lényeg, ami lényeg, az összerakott gépek után én még mindig csak a sajátomat tudom ajánlani:
Alaplap: Gigabyte GA-7VAX VIA KT400 (ha RAID-eset akarsz, akkor 7VAXP)
CPU: az említett 2400+
RAM: ami az alaplapomban van, vagyis Infineon.

(#3) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

No comment, szép összeállítás :)
Szerintem az Asus A7V8X-X is jó, és ramból ha épp drága akkor jó más is mint Infineon. De nem akarok kötekedni, Gigabyte alaplapok rullz :DD

(#4) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Áh, szia Keitaro! Rég találkoztunk:P Köszi a bókot, remélem visszanéz a topic indítója. Egyébként Neked is Gigabyte lapod van?

(#5) roPHka


roPHka
senior tag

Ennyire jók a Gigabyte lapok?
Na és az MSI?

(#6) Alvin_ti4200 válasza roPHka (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az MSI-től mindenkit megkímélnék, mert rengeteg gondom volt velük (nem csak nekem). Igazából a teljesítményével semmi gond nincs, csak rengeteg stabilitási probléma van vele a hsználat megkezdésekor, ami rejtélyes módon 3-4 hónap után abbamard. Szóval valami nem kóser az MSI lapokkal, meg nem jó érzés egy gyors és biztonságos alaplap (Gigabyte) tulajdonosának lenni inkább?

(#7) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az általad említett Asus A7V8X-X nem felelne meg Neked, mert nincs benne LAN (attól -X). Viszont a Gigabyte-ban van egy Realtek ALC650-es négycsatornás hangkártya és egy Realtek RTL8139 chippes 10/100-as LAN.

(#8) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Keitaro
addikt

Én egy Epox felett csücsülök :)
Még egy régebbi. 8KHA+ (KT266A)

(#9) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az se áll éppen rossz alaplap hírében...Bár az nForce2-es 8RDA+t nagyon beharangozták, én mégsem vagyok annyira elájulva tőle. Az intergrált hangkártyája pl. borzalmas és egyben használhatatlan (tudom, tegyek bele Live!ot)

(#10) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

:)
Jó alaplap csak : IDE lassú, SoundStorm

(#11) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vannak még szerencsés emberek...Az IDE-vezérlője tényleg lassú:O

(#12) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Nem tudom, miről fejlesztesz, de egy-két szempont, amire én is bővítés közben jöttem rá:

1. Új proci sokszor új coolert igényel! Jobb fajta 4-5000 körül indul...
2. Lehet, hogy tápot is cserélni kell majd, azon meg nem szabad spórolni...

Szóval ha van x Ft-od, gondolj ezekre is, mert ha be kell szerezned ezen alkatrészeket is, máris összébb kell húznod a nadrágszíjat az alaplap-proci-memória triászon! :((

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#13) roPHka


roPHka
senior tag

1200-as AMD-ről, Abit KT7E-ről és 512 SD-ramról fejlesztek.
Nemtom pontosan de lehet hogy most lenne egy eladó cuccosa haveromnak.
Használt, tökéletesen működik, igaz gari nincs rá. Asus A7V8X, Throughbred magos XP 1700+, és 256MB 333DDR Samsung. 30-32eFt-ot megér? Persze írna róla 40eFt-os számlát is. Akkor az azt jelenti hogy mondjuk 32eFt-áfa(8eFt) = 24eFt. Ennyit márcsak megér!

(#14) PB 22 válasza roPHka (#13) üzenetére


PB 22
tag

Hadd kontárkodjak bele....:DD

Szóval szerintem az 1700+-os procival nem sokat érsz el,
és a RAM-ot is kevésnek érzem. (Proca 1400 körül menne,
a RAM járékhoz min. 512 MB):(
Árban nem vagyok otthon, lehet, hogy megéri,
de az előbb említett két „elemet'' én kicserélném a helyedben.

Azt mondta jó! Nem. Az mondtam jónak tűnik...

(#15) CsendPenge válasza roPHka (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, azért nem kiérsz keveset te sem! Vigye a ddr333-at, jó teljesítmény, raid, stb, és max 20 ropi legyen. Nem tudom, a raid mennyire kell, de ha olcsón jót szeretnél (és lehet is szerezni, mert nekem Pécsett nem sikerült) akkor ECS K7VTA3 v7.0 (KT333-as, javított North bridge-el) Amúgy meg az Asus A7V8X-X, de ezt már mások is javasolták. Ha egy picit még hajlandó vagy szánni rá, akkor esetleg lehetne egy A7N8X Deluxe, bár ez az általad említett 20 ropis árból kilóg. (26-28 körül van)
Prociból mit? Hááát, mondjuk egy 2000-es TBred bőven oké, A ramot meg majd megmondják a többiek.
Üdv

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) erdoke


erdoke
titán

Én nForce2-t javallok a tuningfícsörök miatt, vedd azt, ami jól jön ki árban, pl. Abit NF7. Proci 2100+ pl. elég jól tuningolható. Én próbáltam szorzózárat állítani egí 2100+-on KT4Ultrával, ami ráadásul 2200+-nak ismerte fel, de nem ment. Ugyanezt a procit A7N8X simán állítgatja. 400-as RAM-ot javaslok a 200-as FSB-ért.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Chub


Chub
tag

Sziasztok!

Uj vagyok még itt, de azért remélem nem kérdezek majd nagy hülyeségeket. Kéne 1 kis segítség hardver frissítésben. Az gép nem 1 mai darab. Asus P3B-F alaplap jelenleg 500as celeronnal, 320Mb SD Rammal.
Az első kérdés az lenne. hogy érdemes e erre az alaplapra tovább fejleszteni, ha a gép főleg videók nézésére (divx,xvid), zenehallgatásra (mindez minél jobb minőségben), esetleg kis játékra kéne? És ha igen, akkor milyen procit kéne bele venni, aminek van értelme is, vagyis ki tudom használni azt hogy gyorsabb.
A videózáshoz mit érdemes fejlesztenem? A videókártyám egy 16Mbos Riva TNT Creative csomagolásban. Sokat számít a videókártya a videózás sebességében?
Őszintén szólva nem vagyok teljesen tisztában minden fogalommal, de ahogy láttam, a jelenlegi procim egy slot 1-socket 370 átalakítón keresztül van az alaplapon, ha ez segít. Sza ha vki nagyon ráér, szívesen meghallgatnám azt is hogy mi is az pontosan hogy FCPGAs proci + a többi fogalmat, amit a válaszban használni fog.
De a lényeg az lenne, hogy az első 3 kérdésre vki válaszoljon.
Előre is nagyon köszi mindenkinek aki idáig elolvasta amit írtam s esetleg tud segíteni (no és meg is teszi :) )!

Ciao,
Chub.

iAudio U2, Shure E2c

(#18) Keitaro válasza Chub (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Ha nem nagyon játszol akkor van értelme ezt a gépet továbbfejleszteni. Zenehallgatáshoz nem kell erős gép, ott a hangfalak és a hangkártya a lényeg, de a kérdésed most nem is erre irányult.
Kezdjük a videokártyával akkor. A TNTd már tudja simítani a filmeket, tehát nem létszükséglet a cseréje szerintem, és ésszerű határok között (árban), most nem is nagyon van kártya amire érdemes lenne cserélni minőségjavításért. Cserére szerintem akkor gondolj ha szeretnéd TVre kötni és a jelenlegi TNTden nincs TV-out vagy nem tetszik a minősége. Hogy mire érdemes cserélni azt bővebben kifejtem ha érdekel a dolog.
Menjünk át a proci részére a dolognak. Az alaplapod még a legfrisebb BIOSal se megy ha jól látom 850Mhz fölé. 350Mhzért meg nem biztos van értelme új procit venni, tehát, szerintem vagy próbálkozol egy kis tuningal (magasabb órajelre rakod a mostani processzort), vagy veszel egy új alaplapot és procit. Utóbbinál ha minnél olcsóbban meg akarod úszni akkor egy ECS K7S5A alaplappal és egy 1300Mhzs duronnal vagy kint belőle. A Duron úgy 7e környékén van, az alaplap egy 10-es, és ebbe belemegy az SD Ramod, nem kell cserélned. Legalábbis akkor nem ha az SD ramod bírja a 100Mhzt. Tudod hány mhzs a ramod? ilyen PC100, PC133 néven szoktak pl menni, de lehet neked még 66Mhzs van, mert a celeronodhoz az is elég.

(#19) Keitaro válasza Keitaro (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah és az első sorommal ne is törődj, mert akkor még nem tudtam mi az alaplapod felső határa.

(#20) killer válasza roPHka (#1) üzenetére


killer
tag

Nem szeretnék vitatkozni, csak jelzem, hogy azzal azért nem értek egyet, hogy a Dual Channel-nek semmi értelme (64/128 bit neked mind1? :), nem beszélve a tuningról...), illetve, hogy a nForce2-k IDE kezelése lassú (lassabb, nem lassú!). Az integrált Soundstorm-ból pedig akad jól működő, elég sok, egyértelműen arra sem mondanám, hogy használhatatlan, de ha az, mivel jobb az egyéb integrált zörejkeltő? (most lehet, hogy szőrszálhasogatónak tűnök, de kövezzetek meg :).

Jó nForce2-es lapot nem fogsz 20-ból venni (ez valóban a perpill leggyorsabb AMD-s platform, de szvsz főleg tuningnál jön elő észrevehetően a tudáskülönbség), tehát valóban a KT400, de inkább KT333 fronton kell szétnézned (ár miatt). A 256 MB ram viszont sztem is karcsú, 512-vel érzi jól magát a legtöbb gém, pláne ha WinXP-vel fogod használni. A hűtő és táp is rejthet meglepetést (ahogy ezt írták is már). Ezek tükrében esetleg meg kellene fontolnod, hogy nem gyűjtesz-e még egy kicsit, és jobba/fejleszthetőbbe ruházol be.

A 2400-as procit meg azért tartom ''túlzásnak'', mert a tervezett 2000/2100-ashoz képest nem üt akkorát, viszont az árkülönbséget ha hozzáteszed a laphoz, akkor már egy egész jót is tudsz venni, amibe esetleg belemennek majd az újabb cuccok is... Na most jól megkevertelek :)

Hogy egyet is értsek valamivel, a Gigabyte tényleg jó lapokat készít :)

Ha úgy döntesz, hogy mindenképpen fejleszteni akarsz (ezt is megértem), akkor szvsz jól jársz a haver motyójával - ennyiért nem is igen tudnál jobbat venni... -, pláne ha kiegészíted még1 256-os rammal. Idővel esetleg belepakolhatsz egy erősebb XP-t (önmagad megnyugtatására), de szvsz előbb kell majd erősebb videózsugát tenned a vasba, mint procit (előbb lesz a mostani, feltételezem nem csúcskategóriás kari szűk keresztmetszet gémnél, mint egy 1,7-es XP).

mnx

(#21) Chub válasza Keitaro (#18) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Először is Köszi, hogy írtál! :))
Legfőképp ez a maximális korlát érdekelt, amit az alaplapom még elbír. Tuningolni még sose próbáltam s kicsit félek is tőle, mert ventillátorok tekintetében nem állok a helyzet magaslatán. Sza alaphelyzetben a tuningot inkább hanyagolnám (Így is fagyogat a gép néha videónézésnél s nem tom, mi lehet az oka :) ) Vagy akkor már inkább 1 komplett uj gépet kéne összeállítani? Ehhez tartozik, hogy nem tom, milyen áron lehet eladni darabokban 1 gépet (alaplap+proci+ram csupaszon). Milyen területeken jelent fejlődést ha modernebb ramot veszek? A 133as SDRAM nem fogná vissza a többi egység sebességét?
Eddig a hardverfrissítés mindig ugy zajlott, hogy a meglévő gépből szinte semmit se tudtam volna hasznosítani. Így az maradt ahogy volt s tőle függetlenül összeraktam 1 komplett új konfigurációt. Azt sem igazán tudom, hogy mostanában milyen márkát érdemes venni prociból. Tehát lenne még pár megválaszolatlan kérdés. Remélem, nem írtam túl zagyván őket :) s sikerül megoldani az összes problémát.

Köszi!
Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#22) mura81


mura81
senior tag

Abit alaplapokat ajánlanám, a KD-7 széria valamelyikét, vagy az NF7 széria egyik tagját. NF7-S leginkább de az egy kicsit túllépi a 20 ezres határt.
Memóriából márkásabbat javasolnék ha N-force lapban akkor pl 2×256 minimum pc2700 de inkább 3200-as. Proci JIUHB 1700+ Athlon XP, ez a legolcsóbb és az egyik legjobban tuningolható proci. Persze ha mondjuk 2400+-t veszel az lehet hogy jobban húzható de egyáltalán nem biztos.
Ha videokarit is veszel én a Gef4Ti4200-at javasolom, nem olyan drága és a fenti konfigban nagyon jól elmegy.
Az Ati Radeonokból a 9500-t érdemes megvenni de én inkább nvidia párti vagyok tehát maradok az eredeti geforce-nál. Az 5xxx geforcokat viszont nem érdemes megvenni akkor már inkább Ati-t kell ha engedi a költségvetés.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#23) Bogyó bá' válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

VAN benne lan, csak sima 10/100Mbites, nem pedig gigabites. 5.1-es AC 97 codec is van rajta, inkább egyéb bajai vannak , legalábbis saját tapasztalatom szerint. Pár topicban már leirtam, nem akarom mégegyszer fölöslegesen.....
Sima A7V8X-Lan viszont jó választásnak tünik, és csak kb. 3-4 ezer forinttal drágább, viszont jól jól tuningolható, atomstabil deszka benyomását kelti.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) erdoke válasza erdoke (#16) üzenetére


erdoke
titán

Vhol láttam NF7-et 21 bruttóért, az már beleférhet, és megvan az nForce-os alaplapod.

A legjobb aláírás a héten

(#25) CsendBenCseng


CsendBenCseng
csendes tag

Sziasztok!

Látom Ti nagy tapasztalattal rendelkeztek, valaha én is kentem-vágtam azt, hogy miből mit érdemes (úgy 7-8 éve), de hát örexem, mint Hofi dalában a vadászkutya. :o) Lécci segítsetek nekem is véleményekkel, tapasztalatokkal.

Két gép vásárlásáról lenne szó. Nem szempont sem a legmodernebb cucc, sem a tunning, hanem az ár/megbízhatóság.

1. Ház. Milyen házat+tápot vegyek, 5-15 ezer között, ami lehetőleg csendes és nem füstöl el? Úgy hallottam, hogy mostanság egyre durvább dolgok történnek, a tápok elfüstölnek, kigyulladnak vagy eccerűen csak hazavágják az alaplapot.

2. Alaplap. Asus vagy Abit alaplapban gondolkozom.
a). a gyengébb gépnek ASUS P4S533-at gondoltam 13 ezer körülre, de lebeszéltek a SIS chipsetről, és az ASUS P4B533 javasolták. Max.15 ezerig Ti mit javasoltok?
b). a kicsivel erősebbnek az ASUS P4PE-t gondoltam, úgy láttam, hogy 18 körül áron lehet kapni. Max 22 ezerig mit javasoltok?
Az ezeken az alaplapokon található hangkártya milyen minőséget produkál egy SB Live 5.1-hez képest?

3. Processzor. Vitákat kerülendő, INTEL Celeron 1,7 vagy 2,2 lesz. Ugyanakkor tisztelettel megkérdem az AMD pártiakat, hogy mondjanak egy kb.százalékos arányt, hogy InRealLife (tehát nem benchmark) mennyivel gyorsabb az ugyanakkora ketyeréjű AMD az Intel Cel.-hez képest, pl. adatbáziskezelési szempontból? Vagy pl. MP3 kódolási szempontból? (De plííz, ne legyen ebből veszekedés.)

4. Memória. Érdemes-e márkás DDRAM-ot venni vagy maradjak a NoName-nél? Ha márkásat, milyen márkát?
A P4PE-be érdemes-e 333 MHZ-eset tenni?

5. Videokártya. Célfeladat: kevés játék, egy kis film, DVD lejátszás, esetleg TV-Tuner és egy kis photoshop.
Van egy régi ASUS V3000-es AGP buszos kártyám, ez az AGP szabvány jó-e gyengébb gépbe, az ASUS P4B533-ba?
Az ASUS P4PE-be egy új szabványú AGP buszos ATI kártyát terveztem, mindenképpen olyat amelyiknek van DVI kimenete is. 10-20 ezer között mit javasoltok? Van-e olyan videokártya, amelyik fogad videójelet vagy csak külön tuner kártyával oldhatom ezt meg?

6. Winyó. Nincs szükségem nagy tárkapacitásra 40-60 Gbyte bőven elég, de nagyon fontos a megbízhatóság és a csendesség, ezért a Samsung Puma sorozatból terveztem egyet. Vélemények a márkáról?
Sajnos bevallom, teljes homály számomra a Serial/Parallel ATA és a RAID fogalma kérlek gyújtsatok fényt a fejembe e téren, mihez mit érdemes venni? Ha egy ATA-s vinyót használok az ASUS P4PE-ben, emellé még betehetek egy IDE-s vinyót? A P4PE-ben egyaránt van csatlakozás IDE winyóra és ATA-ra is?

7. CD Drive. Egy LG CD olvasó/író/újraíró/DVD olvasót terveztem 14 ezer körülire. Vélemények?

8. Milyen hűtőventillátort érdemes venni, ami viszonylag csendes és megbízható is? Mennyibe kerül?

Végezetül, ha javasoltok valamilyen alaktrészt, lécci írjátok le a pontos típusát is, hogy rá tudjak keresni a neten.

Kérlek segítsetek, előre is köszi mindenkinek
csbcs

(#26) mura81 válasza CsendBenCseng (#25) üzenetére


mura81
senior tag

mivel már régóta amd párti vagyok ezért csak a benchmarkokra tudok hagyatkozni a p4 cerkát kenterbe veri az athlon xp
1 Ház: sok hely legyen benne és lehessen bele plusz ventiket rakni mert a cerkák nagyon melegednek, a gyári borda talán kevés is rá. Táp terén nem érdemes spórolni de nem kell túl sokat se költeni rá, már egész elfogadható árban lehet venni codegen, mercury tápokat, a lényeg hogy minimum 300W legyen, az biztosan elvisz reallife 200W-ot.
2. alaplapok terén csak amd-knél vagyok otthon, ott Abit KD7-et ajánléanám mert az atomstabil és jó ára van.
4. én márkás memóriát vennék mindenképpen, gyorsabb megbízhatóbb, nem sokkal drágább max 10%-kal
5. ha dvd lejátszás és nem kell a csúcsteljesítmény akkor matrox g400 vagy g550, de az atiknak is szép képük van (7500 8500/8500le)
6. vinyóban újat nem nagyon kapsz 80 gb alatt de nem is érdemes megvenni a kisebbet, Seagate Barracuda IV-es 7200 rpm 80 gb, múlt héten N°16000 vettem egyet (folyadékcsapágyas - halk)
7. LG cdíró lassú. Mármint a Plextoromhoz viszonyítva, reálisan kb 16-20× sebességen ír, míg 48× van ráírva, de nekem a 3-ból 1 sem vitt többet 20×-nál.
Hátőventi Zalman 7000 Al/Cu vagy 7000 Cu per pillanat ezek a legjobb pIV bordák, jól hűt és halk, N° 7000.- Ft

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#27) Arius válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


Arius
aktív tag

A7V8X-nek van olyan változata is, amin ALC650 és LAN is van.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#28) Keitaro válasza CsendBenCseng (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Menjünk akkor sorba :)

1 Házban ilyen árkategóriában szerintem érdemes egy Azonában gondolkozni. Szerintem jól is néznek ki és ár/megbízhatóságban nagyon jók. 12-14 között vannak nettóban.
2-3 Ezért jelentem engem meg fognak kövezni, de nem szeretem az Abit alaplapokat. Igen elismerem az utóbbi időben előrukkoltak pár jó dologgal, de én túl sokat szívtam már velük... Amit a hármasban kérdeztél, AMD azonos órajelen bőven gyorsabban töm mp3-at, adatbáziskezelést még sosem néztem, úgyhogy sajnos erre nem tudok válaszolni. De egy Celeronnál biztosan gyorsabb lesz szerintem mindenben. Intel procik csak az ilyen internet content creation és társai tesztekben szoktak jók lenni.
Egy példa egyébként :
[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1622&p=6[/L]
Én az ár/teljesítmény miatt azt javaslom AMDt vegyél, de amíg te nem mondod, hogy azt addig akkor nem firtatom tovább a témát.
Úgyhogy akkor most vissza Intel frontra :)
Szerintem pl egy Gigabyte GA-8PE800Pro vagy az általad említett Asus.

4 Memóriából szerintem érdemes márkásat venni, nincs nagy árkülönbség és később nem lesznek bajaid. (egyik barátom ramja pl 133-as volt, de egy ideje csak 100-ason ment stabilan)

5 Sajnos pl a Gigabyte leírásból az derül ki, hogy 1.5v-s kártyák mennek csak bele az AGP slotjukba, a V3000 pedig 3.3-as.
TV-re, kevés játékra, és DVI kimenetre szerintem egy Radon 9100-as fér bele az álalad mondott keretbe, vagy ha fontos lenne pl két monitor egyidejű meghajtása akkor én tudom ajánlani a 9000 Pro-kat vagy 9200 Pro-kat (a kettő ugyanaz csak a 9200-es 8x AGP-s)
9000ből kapsz VIVO-s változatot amin van videobemenet, de ha tuner is kell azt vagy meg kell venned egy külön kártyán vagy vegyél egy All in wonder Radeont. Abból a 9000-es úgy 30-40 nettó között van márkától függően viszont full extrás. Video bemenet, tuner meg amit csak akarsz :)
Valaki egyébként egy régebbi AIW-t épp árul itt a fórumon nézd meg ha érdekel.

6 A te megfogalmazásodban most az ATA és IDE ugyanaz. Van a Serial ATA ez az új szabvány, de még drágák a vincsik és alaplapok hozzá és van a Paralell ATA, nah ez lenne az IDE. Úgyhogy ne aggódj megy az. Egyébként én egy Seagate Barracuda-t ajánlanék vincseszternek. A RAID-el kapsz még két idecsatornát ami annyiban tér el az eredetitől, hogy használhatod a RAID funkiókat. Bővebben volt cikk is róla itt a Ph!-n.
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=48[/L]

7 Én lebeszélnélek a mindent egybe meghajtókról. Elég vegyesek a vélemények róla. Van akinek bejön van akinek nem, de biztos ami biztos... Ha megteheted akkor szerintem vegyél külön egy Toshiba DVD-romot és egy írót mellé. Sajnos ezekkel már nem nettó 14 hanem inkább 21 felé járunk :)

6

(#29) CsendBenCseng


CsendBenCseng
csendes tag

Köszönöm az eddigieket, kérlek folytassátok.

Egy nagyon fontos kérdésem van: ha veszek egy Seagate vagy Samsung ATA 100/133-as vinyót, azt berakhatom egy régebbi síma IDE-s alaplapba? (Abit BH6)

(Lehet, hogy az anyagiak miatt két részletben hajtom végre a cseréket, az Intel/Athlon témára visszatérünk.)

Köszi,
csbcs

(#30) erdoke válasza CsendBenCseng (#25) üzenetére


erdoke
titán

Jó, hogy sorba szedted.
1. Ház-táp: 1et értek Keitaro fenti véleményével.
2. Alaplap: Az olcsóbbikhoz nyugodtan vehetsz SiS chipsetest, amennyiben az a SiS648. A másiknál meglepőnek tűnhet a javaslatom: SiS655, mégpedig a Gigabyte GA-8SQ800 alaplapon. Stabil, gyors és kétcsatornás memóriavezérlője van, ami az Intel prociknál különösen fontos. Hallottam már olyat itt a fórumon, hogy kiscéges szervert építettek erre a lapra... Ára bruttó 20-22 körül van.
3. Processzor: Az erősebb konfigurációba megfontolandónak tartom egy Northwood magos P4 vásárlását, legyen az akár az 1,8A. Amelyiket még kapni. Sokat számít az 512 kB másodszintű gyorsítótár, megéri a pár ezerforintot.
4. Memória: 333-as bőven elég, szerintem is kicsi az árkülönbség a márkás kárára, érdemes Infineont v. Samsungot venni.
5. 1et értek Keitaroval, ATi Radeon 9100, mert 8500-at már nem kapsz.
6. Vinyó: Samsung is megteszi, tényleg halk, csak legyen 7200-as fordulatos.
7. CD/DVD: Ha combót akarsz, talán a Toshiba jó ár/érték arányt képvisel. Íróban nem ccsípem az LG-t...
8. Az olcsóbbikra vmelyik alacsonyabb fordulatszámon menőt, pl. GlacialTech Igloo 4310. A drágábbikra auto fordulatost, pl. a GlacialTech-nél maradva a 4100 Diamond nagyon jó.

Jó keresgélést!

A legjobb aláírás a héten

(#31) erdoke válasza CsendBenCseng (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ha az alaplap támogatja az ATA100/133 csatolást, mindenképpen. Hogy ne legyen gondod a 133-mal: Az IBM/Hitachi DeskStar 180GXP sorozata ATA100-as csatolóval van, de ugyanolyan gyors, mint a 133-asok.

A legjobb aláírás a héten

(#32) Keitaro válasza erdoke (#31) üzenetére


Keitaro
addikt

De maradna neki a BH6-osa az csak 33-as. Viszont ha nem vesz irtózatosan nagy vincsit akkor nem lesz baj. 33nál is 13xGB a korlát? (nem emlékszem pontosan százharminc mennyi :) )

(#33) DrSoul válasza Keitaro (#18) üzenetére


DrSoul
őstag

Én úgy tudom, hogy az Asus P3B-F-be beleférnek még a Celeron Tualatinok is...
Már nem emlékszem, régen néztem, de azt jegyeztem meg, hogy ''Jééééé, mehetek 1Ghz magasságába is? De sose probáltam...
Bár lehet, hogy a prociátalakítón kell végezni vmi barkácsmunkát, de az úgy se olyan értékes, mint 1 proci...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#34) Keitaro válasza DrSoul (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké én hivatalos oldalból és legfrisebb biosból indultam ki :)
Biztos vagy abban a Tua cerkában?

(#35) Keitaro válasza Chub (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, nem vettem észre a hozzászólásodat, de hála DrSoulnak körülnéztem :)
Ha igaza van és el lehet érni valahogy akkor egy olyan cerkával meg van oldva a problémád és kijöttél legolcsóbban a helyzetből.
Amit írtam alaplap+proci az pedig az alsó határ. Egyébként megy bele DDR ram is ha később fejleszteni akarsz, de így jössz ki legolcsóbban.
szvsz minden azon függ mennyit áldoznál a dologra

(#36) DrSoul válasza Keitaro (#34) üzenetére


DrSoul
őstag

Nekem valami nagyon rémlik, komolyan...
De mondom, lehet, hogy az átalakíton kell valamit bütykölni...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#37) DrSoul válasza DrSoul (#36) üzenetére


DrSoul
őstag

Itt találtam egy topicban, mehet bele Celeron 1,1GHz (Willamette ).
De én emlékszem egy olyan cikkre, ahol a BX-es lapok tunningjáról esik szó, és hogy valamit rövidre zárva az átalakítóm könnyen mehet bele Tualatin is... Talán pont a PH!-n volt a cikk...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#38) CsendBenCseng


CsendBenCseng
csendes tag

Wow, köszi a sok segítséget, Isten tartsa meg a jó szokásotokat :))

Szóval olvasva a tanácsaitokat rájöttem, hogy két lépcsőben fogom megvalósítani a beruházást, ugyhogy most a kisebb gépre koncentrálok.

Az a legfontosabb kérdés, hogy az Abit Bh6 alaplap UltraDMA/33-as IDE csatlakozójára rá lehet-e dugni az ''Interface ATA-6/Ultra DMA/100''-as csatlakozót? [Keitaro talált sülyedt :)] Mert én úgy hallottam, hogy a 100/133-as csatinak más a szabványa, sokkal több tű van mint az UDMA/33-ason. Egyébként max. 60 Gb.-os lesz a winyó.

A másik kérdés, hogy a kisebb géphez van-e olyan Abit/Asus/Gigabyte alaplap, amin tűrhető minőségű integrált videokártya+hangkártya van? (Kevés játékra és régiekre lesz használva, NoDVD, leginkább internet+szöveg+táblázatkezelés+winamp+mpglejátszás)

csbcs

(#39) Keitaro válasza CsendBenCseng (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

Az új 100-as vagy 133-as vincsik visszafelé kompatibilisek, szóval rá tudod őket dugni, nem lesz belőle baj.

A második kérdésed itt is Intelre vonatkozik? Mert jelenleg nincs túl nagy választék integrált grafikus magú alaplapok között. A 865G chipsetes alaplapokba pl már Extreme graphics 2 van ezzel már lehet mit kezdeni, de lehet drága alaplap csak erre. Erre épülő alaplap pl a GA-8IG1000 Pro. Vagy ott a régebbi Inteles mag ami a 845G-ben van erre épül pl a GA-8IG. De ez utóbbi elég gyengécske. Az Ati új chipsete jó csak még nem lehet kapni a rá épülő alaplapokat.

(#40) najnhend


najnhend
tag

Alvin ti4200!!! Ha még nem felejtettem el olvasni a nyári szünet alatt a te Gigabájtod nForce2es? Hol vetted és mennyiért,ha az?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#41) CsendBenCseng válasza Keitaro (#39) üzenetére


CsendBenCseng
csendes tag

Köszi szépen, a délután én is rájöttem, a SAMSUNG HDD oldalain qrva jó, részletes FAQ-okat találtam. Azóta egy BIOS frissítést is végrehajtottam az alaplapon, ugyhogy jöhetnek a megagigás vinyók. :DD

Úgy látom a legjobb megoldás a kisgépre, ha veszek hozzá egy AGP-s kártyát, kettőt találtam, Ti melyiket javasoljátok a kettő közül?

ASUS V7100 Pro MX400 64 MB/8400 Ft
vs.
Inno3D Tornado Geforce2MX 400, 64 MB/6800 Ft

esetleg egy harmadikat 10 ezer Ft-ig?

(#42) CsendBenCseng válasza CsendBenCseng (#41) üzenetére


CsendBenCseng
csendes tag

én tudni jól fogalmazni... nem kellett volna 1-el több fogalmazásgátlót bevennem vacsi után :)

(#43) simbazz válasza CsendBenCseng (#41) üzenetére


simbazz
aktív tag

GEFORCE 4 MX 440 64 MB DDR TV 7 920 Ft 9 900 Ft

10e Ft-ig Önnek ezt ajánlom :)
Na de komolyan, gyengén megüt mindenféle GF2MX-t, teszteket meg találsz tomshardware-n. Vásárlásnál résen lenni, mert van SDRAMos változata is...

Elektromos abakusz

(#44) CsendBenCseng válasza simbazz (#43) üzenetére


CsendBenCseng
csendes tag

Mennyire stabil és problémamentes a noname kártya? Én ezért kacsingattam inkább egy ócska ASUS felé. (Nem nekem lesz, hanem olyasvalakié, aki nem ért hozzá és nem szeretném, ha egyfolytában lefagyásban meg kékhalálban szenvedne a gépe.)

(#45) simbazz válasza CsendBenCseng (#44) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nekem nincs vele bajom. Eagle (OEM gyartó, tehát noname) GF4MX440SE-m van, teljesen stabil. Húzva sincs gondja, 250core/333mem helyett 333/450-en megy. GPU-n gyárilag venti, RAMokon nincs hűtés. Több hasonlót láttam passzív GPU hűtéssel, azokat legfeljebb kevésbé lehet megtolni.
Láttam már Asus, Abit, meg mindenféle kártyát szenvedni, fagyni, szuttyogni, a fagyás nem noname jelenség. Bizonyos cuccok nem férnek össze bizonyos cuccokkal, ez mindig szerencse kérdése lesz.
Ön dönt :)

Elektromos abakusz

(#46) simbazz válasza CsendBenCseng (#44) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nekem nincs vele bajom. Eagle (OEM gyartó, tehát noname) GF4MX440SE-m van, teljesen stabil. Húzva sincs gondja, 250core/333mem helyett 333/450-en megy. GPU-n gyárilag venti, RAMokon nincs hűtés. Több hasonlót láttam passzív GPU hűtéssel, azokat legfeljebb kevésbé lehet megtolni.
Láttam már Asus, Abit, meg mindenféle kártyát szenvedni, fagyni, szuttyogni, a fagyás nem noname jelenség. Bizonyos cuccok nem férnek össze bizonyos cuccokkal, ez mindig szerencse kérdése lesz.
Ön dönt :)

Elektromos abakusz

(#47) Keitaro válasza CsendBenCseng (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért én is ideírom a véleményem ^_^
Mindenképp újat szeretnél? Mert ha nem akkor tudom ajánlani Ftc itt árulgatja a Hercules Kyro IIjét. TV outos, dobozos, matricás stb stb...
Most meg jegyezem, hogy ő az unokaöcsém mielőtt még mástól hallanám vissza, hogy ezért mondom.
Újonnan én is inkább a márkásra hajlanék, de megjegyzem egy GF2MX teljesítményét már hozza az új integrált intel grafikus mag is tehát akkor lehet már inkább van értelme jobb alaplapot venni. Mondjuk a kártyák TV-Outja mindig jól jöhet :)

(#48) Chub


Chub
tag

Sziasztok!

Ugy látom, az előző levelemben mégis túl összevissza voltak a kérdések. :))

Asszem most nem hagytam ki semmit s kicsit áttekinthetőbb lett az egész. Utólag is köszi a választ, Keitaro. :)
S előre köszi minden választ, hozzászólást, véleményt és godnolatot a problémámmal kapcsolatban mindenkinek!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#49) CsendBenCseng


CsendBenCseng
csendes tag

Keitaro, köszi a véleményt, ha rólam lenne szó érdekelne a használt cucc is, de itt arról van szó, hogy az unokatesóm gyerekének állítom össze, aki Erdélyországban lakik és hardver gond esetén nincs ki segítsen neki.
Ezért gondolkodom erősen az ASUSon mert egy P4B533 csak nem akad össze a saját kártyájával, ezen kívül még egy winyó + egy CD-író fog figyelni a gépben. Az előfordulhat, hogy alapból valami hibás, de lesz 2 hetem nyúzni a gépet, ez alatt csak kiderülnek a gyári betegségek.
(Egyébként lehet, hogy a második lépcsőben érdekelni fog a kártya, feltéve ha DVI-s, mert mint korábban írtam én is cserélni akarok és ATI-ban gondolkodom.)

Simbazz, neked is köszi a tanácsot, kb. mennyivel gyorsabb/szebb képe van egy GF4-nek a GF2-höz viszonyítva? Egyszerű mpg minőségét gondolom nem befolyásolja, de mi a helyzet a Tomb Raider, Quake és hasonlóknál?

(#50) Keitaro válasza Chub (#48) üzenetére


Keitaro
addikt

Hello!

Akkor lebontom több változatra.

1 Legolcsóbb csere amivel már biztos nem lesznek filmlejátszási gondjaid :

Alaplapot és procit eladod, és veszel helyettük egy ECS K7S5A alaplapot és egy 1300-as Duront. Memóriádat megtartod, itt nem sokat gyorsítana a DDR.
Ez procisebességet nézve mondjuk megháromszorozza a géped teljesítményét. Nah jó legyen 3,5 :))

Ha valamit felületesen írtam volna le akkor jelezd kérlek és kifejtem bővebben

(#51) Keitaro válasza CsendBenCseng (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

A Kyron tudtommal nincs DVI, úgyhogy arra marad az Ati :)

A GF4MXhez hozzátennék valamit. Fejlesztették kicsit a 2Ds részét, de szerintem nem érdemes nagyon no name cuccot venni. Bocsáss meg Simbazz ezzel most nem téged akarlak megsérteni, de szerintem szerencsés vagy, hogy nincs bajod az Eagle-el. Nekem eddig 3 noname GF cucc volt a kezemben és ebből kettőnek elég rossz képe volt. Az egyik ebből egy Eagle volt. (de ne tudjátok meg micsoda sosem hallott nevek röpködnek arra néha :) Azt néztem, hogy nekem anno Amore ramom volt :D )
Úgyhogy akkor én inkább egy Sapphire Radeon 7000 32MB TV/DVI AGP mellett tenném le a voksom (ez kb bruttó 9-10), vagy ha meg lehet emelni a keretet akkor bruttó 15-ért már 9000-est lehet kapni, de akkor már bruttó 17-18-ért 9100et ami meg gyorsabb. Ez mind TV outos, DVI-s. 2Dre jobb a 9000.
Bár gondolom ez a + pár e már limiten kívül van, úgyhogy én a TV outos DVI-s 7000-es mellé pakolom a voksom, de ha szimpibb az Asus GF2MX akkor az sem rossz. Az egy kicsit gyorsabb a 7000nél.

(#52) simbazz válasza Keitaro (#51) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ehe, azért Radeont GF-fel egy lapon emlegetni persze hogy ne kell :DDD
Csak ugye nekem is adott volt az összeg, körülnéztem melyik érné meg, melyik tud azért produlkálni 3D-ben is valamit, így lett GF4MX440SE... Ha a képminőség fontos csak, akkor R7000, esetleg R7500 is belefér, ha talál az ember óccsón.

Elektromos abakusz

(#53) maniac válasza roPHka (#1) üzenetére


maniac
senior tag

Szia! En nem ajanlanam az ASUS alaplapokat, ugyanis az ASUS videokartyakkal nem mukodik, valamint meg van egy-ket cucc amivel szinten nem. En a Gigabyte es az NForces Abit alaplapokat ajanlom. Pl. ABiT NF7 (van Raidos is) a Raid nelkuli 17 afaval, a raidos kb 22-23.

(#54) maniac válasza Chub (#48) üzenetére


maniac
senior tag

Probaldd meg felmasolni a cd tartalmat a vinyora. Ha ugy megy akkor nem a geppel, hanem a CD olvasoval van a gond. Egyebkent az uj konfigba nehogy ASUS alaplapt vegyel ugyanis nagyon sok rossz tapasztalat volt vele eddig, pl inkompatibilitas.

(#55) Chub válasza Keitaro (#50) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Akkor én is sorban megyek, mert ez már 1x bejött :))

No megint jó sokat sikerült írnom.. azért talán megint végigolvassátok. :D

Köszi!
Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#56) Drizzt válasza roPHka (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Abit NF7,
Barton 2500+,
ddr333 Kingston

I am having fun staying poor.

(#57) Drizzt válasza roPHka (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Abit NF7,
Barton 2500+,
ddr333 Kingston

I am having fun staying poor.

(#58) Chub válasza maniac (#54) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Nem CDről nézem a filmeket, hanem fent vannak vinyón. Nem volt elég gyors a 48x Sony CD-ROMommal. :)

Üdv,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#59) Keitaro válasza Chub (#55) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Oké maradjunk a sorbamenősnél :) Nekem is tetszik mert átlátaható

1.

Az alaplap amit ajánlottam olcsó, és egyáltalán nem rossz minőségű. Egyébként van egy nagy topic ami ezt taglalja. Tudod anno az ár/teljesítmény aránya miatt elég best buy volt.
Olvasd el szerintem a helyi cikket róla : [L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=64[/L]
Ez az alaplap egyébként a Sis735 chipsetre épül. Sajnos nagy híres alaplapgyártók nem építettek köré alaplapot, de a cikkben ha jól emlékszem lesz pár szó az ECSről is. Más AMDs alaplapot sajnos már nem nagyon kapsz manapság amiben van sima SD támogatás.

2.

Az Asus alaplapok nem rosszak, ezt ki kell hangsúlyoznom, de nem is a legjobbak. Én személy szerint az Epox-ra vagy a Gigabytera tenném a voksomat, de mint az előző kérdésben taglaltam az ő kínálatukban már csak DDR ramos alaplapokat fogsz találni. Asus videokártyákkal sincs semmi bíj, sőt videokártya fronton nagyon jó helyen van az Asus, de én javasolnám, hogy térj át valami Ati-s megoldásra. Manapság a 15-20e kategóriában a Radeon 9100-ok verhetetlenek.

3.

Ha nem hát nem :) De manapság szinte úgyis mindenen van és még ki tudja mikor jöhet jól :) (videóra fel kell venni valamit, beszerzel egy nagy tv-t stb stb)

4.

Intel front! Intel frontal egy baj van. Ugyanezt a teljesítményt jelenleg drágábban hozod ki belőle és nem is akármennyivel. Ezért nem ajánlanám.
Úgyhogy igen szvsz most az AMD a nyerő :) Egyébként szerintem az Epoxnak van a legjobb nForce-os alaplapja)
Gigabyte GA-7VA változatok.

Jó böngészést :)

(#60) erdoke


erdoke
titán

Csak azért szólok hozzá, mert akárhogy próbálkozok, nem látom a topicból csak az első oldalt. Összes többi topic jól látszik. Így biztos a végére kerülök...

A legjobb aláírás a héten

(#61) Skinn3r


Skinn3r
csendes tag

Kellene egy kis segítség.

A köv konfigot szeretném megvásárolni, de nem tudom eldönteni melyik alaplapot vegyem.

Athlon XP 2,2+
256 DDR Ram 333MHz később veszek még
Valamilyen ház 10e Ft körül

Asus A7N8X-X vagy Abit NF7

Asus A7N8X-X , 256 MB (400 MHz) DDR, 2,2+ Athlon XP

(#62) Alvin_ti4200 válasza Skinn3r (#61) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Roppant egyszerű: Gigabyte 7JNXP:))

(#63) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#62) üzenetére


Keitaro
addikt

Vagy Epox 8RDA :))

(#64) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#63) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szia, szerintem inkább Gigabyte, én a KT400-as 7VAX-szel még nem szívtam semmilyen téren, de a 8RDA-val van némi probléma.

(#65) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#64) üzenetére


Keitaro
addikt

A 8RDAval csak én szívtam és csak SoundStormal. Nagyon sokat olvastam utána mielőtt anno ezt kiválasztottam, elhiheted nekem, most az Epoxnak sikerült az egyik legjobb deszkát összehoznia. Már zsongott a fejem a sok reviewtól :)

(#66) Keitaro válasza Keitaro (#65) üzenetére


Keitaro
addikt

Egyébként mind1, mert szerintem bármelyik a kettő közül jobb annál a kettőnél. De Epox talán jobb tuningra. (és tudom mielőtt leütnek, hogy a rev2.0-ás Abitok már jók. De azért maradok ennél a kettőnél :t )

(#67) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#66) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondjuk szerintem is úgy lehet a Gigabyte és az Epox között választani, hogy fej vagy írás:)) Az Asusból mostanában kiábrándultam, az Abitot meg nem nevezném alaplapnak...

(#68) Chub válasza Keitaro (#59) üzenetére


Chub
tag

Szia!

No mostanra Ljutottam oda, hogy kiszámolgattam, milyen procit éri meg a leginkább venni és 2200+ jött ki. Ehhez 256Mb DDR ram és még 1 alaplap kéne ugyebár..

1.)
Olvastam az ajánlásaitokat Gigabyte-ra meg Epoxra. MSIről mit gondoltok? A KT4V-L-lel nagyon szimpatizálok. Mivel tud többet ennél a Gb vagy az Epox?

2.)
Memóriából ennél a CPUnál érdemes a 400Mhz-re hajtani, vagy elég a 333Mhz? Mennyire számít, hogy márkás e a RAM?

3.)
Milyen ventillátort érdemes ezekre venni? Vagy elég a gyári?

4.)
ATA133 fontos hogy legyen, ha a vinyom még mindig Seagate Barracuda IV 80Gb 7200Rpm?

5.)
Kb 2 éves 3 'emeletes' ATX ház vajon elég nagy, hogy beleférjen a fentebb említett alaplap s a hozzávalók?

Egész rövidet sikerült írnom..ezzel még magamat is megleptem :))

Köszi!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#69) Keitaro válasza Chub (#68) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Persze, hogy kapsz választ :)
Kezdjük is el :)
(Mielőtt még valaki ideírná. Vannak más nagyon jó minőségű ramok is, ezek csak példák)

3.

Persze elég a gyári venti, csak nem az a legjobb, plussz akkor dobozosat kell venni. Én csukott ház mellett, úgyhogy nincs több venti mellette barátomnak egy Silent Breeze 462-t raktam a 2000+-ra és jól megy vele. Ok 50-60 fok között van a proci, de ennél halkabbat mostanában nehezen találsz ilyen áron. Viszont én ennek a ventinek a 2000+-t húztam meg mint határesetet, úgyhogy egy 2200+ ra már nem biztos ráraknám. Szerintem valamelyik Titan D5TB változat legyen. Mondjuk a D5TB4/TC. Egy picit erősebbek, de hangban is nagyobbak pl a GlacialTech Igloo 2410 és a Spire FalconRock. Ezeknál hangosabb zajládát szerintem ne vegyél, csak zavarna.

4.

ATA133 nem fontos, hogy legyen (de valszinű úgyis lesz). Akkor lenne fontos ha 137GB feletti vinyód lenne.

5.

Szóval nem nagytornyod van. Bele kell, hogy férjenek ettől függetlenül :)
De a tápegységedet javaslom cseréld le benne. De mondjuk amennyibe a táp kerül lehet jobban jársz egy teljes cserével, ha gondolod ajánlok pár házat amit érdemes szerintem megnézni.

Ha van még kérdésed csak írd meg nyugodtan :)
Remélem tudtam segíteni ^^

(#70) jenicel


jenicel
tag

Hello mindenkinek!

A következő kérdésem van alaplap témában:
Van már, és nem is akarom lecserélni:
- AMD Athlon XP 1700+ (Tbred-B)
- 768 MB 333MHz DDR SDRAM (3x256 MB, Samsung, Hynix, noname)

Max bruttó 22eFt van alaplapra. Stabilitás nagyon fontos.
Ajánlották itt többen is, hogy Epox EP-8K9AI, vagy Gigabyte GA-7VAX. Ha összeszorítom magam, tán belefér. De ha nem:
Abit NF7 érdemes-e ilyen ramokkal? Mert úgy hallottam, hogy nforce-os lapba csak azonos modulokat szabad tenni. Tudom, h voltak ilyen topicok, de most nincs időm olvasgatni, és hamar kéne a válasz.
Abit KD7-Raid-en is gondolkodtam, de nekem kevés a 2 db USB.

Szerintetek melyik lapot?

Előre is köszi a válaszokat!

Tisztelem az egyenes embereket.

(#71) [Kovi] válasza roPHka (#1) üzenetére


[Kovi]
tag

Szerintem ha valamin akkor az alaplapon nem érdemes spórolni, hiszem az egész rendszer telesítményét döntően befolyásolja, mégha sokaknak csakis a proci és a grafkártya teljesítménye lebeg a szemük előtt. Alaplapból mindenképpen ASUS-t ajánlok, a környezetemben szinte mindenkinek az van (természetesen nekem is), és még soha nem volt vele senkinek problémája. A tesztek alapján pedig általában a teljesítménye is kiemelkedő. Nekem ASUS A7V8X -es lapom van integrált hangkártya, 8X AGP, USB 2.0, 100 Mbit LAN... szerintem jó vétel, bár ha akarsz RAID-et, esetleg Serial ATA-t akkro a deluxe változatot ajánlom amin emlékeim szerint 1 gigabites LAN csatoló van. Ha azonban a legjobbat akarod akkor ASUS A7N8X, ugyanis az nVidia chipset a tesztek szerint (ajánlom pl: [L]http://www.tomshardware.com/[/L]) 10-15%-ot ver a VIA KT400-ra... én is ilyet vettem volna ha nem lett volna olyan veszett drága fél évvel ezelőtt mikor új gépet vettem. A ram esetében pedig (bár személyes tapasztalataim nincsenek) a DDR333 sok esetben gyorsabb mint a DDR 400, igaz hogy az a teszt (szintén tomshardware) amiben ezt írták már több mint fél éves, nem vagyok biztos benne hogy azóta sokat változott a helyzet.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#72) Keitaro válasza jenicel (#70) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Az nForce-s alaplapban megy a 3 modul is csak akkor le kell mondanod a Dual DDR-éről. Akkor meg már nem sok teteje van azt venni, mert másban meg jobbak a VIA chipsetes társai. Gigabyteból a GA-7VA (X nélkül) olcsóbb bruttóban vagy 2 ezer forintal és össz annyi a különbség, hogy nincs rajta lan. Tehát ha az nem kell akkor ez már 22 alatt van. Epoxból se kell az az I a végére és kicsit olcsóbb lesz. Ha ezeknél árban kisebb kéne akkor pedig Asus A7V8X-X vagy MSI KT4V (6712). Ezt feljebb nem ajánlottam Chubnak, de csak mert az Epox és a GB szerintem felette van, de ez az Asus megoldás vagy az MSI olcsóbb mint az Epox vagy a GB. Sőt az utolsó kettő közül is inkább az Asus az ára miatt. Bruttó 17-18 között mozog.

(#73) [Kovi] válasza Keitaro (#69) üzenetére


[Kovi]
tag

Látom nagyon segítőlész vagy, úgyhogy nekem is lenne hozzád egy kérdésem. Amit a 4. pontban ítál:''ATA133 nem fontos, hogy legyen (de valszinű úgyis lesz). Akkor lenne fontos ha 137GB feletti vinyód lenne.''
Ez miért van, mi történik ha 137 giga fölötti winyónál nincs ata133 az alaplapon? Ha le tudod írni akkor a technikai háttere is érdekelne. Előre is kösz.

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#74) Keitaro válasza [Kovi] (#73) üzenetére


Keitaro
addikt

Ha az emlékeim nem csalnak ez abból ered, hogy a régebbi ATA specifikácók 28-bites LBA címzéssel nem képesek többet kiosztani, csak 137GB-t. Míg az ATA 133 48bitet használ erre így annyira kitolódtak a határok, hogy ez nem gond neki.

Egyébként annyi lesz, hogyha egy nagyobb vinyót beleraksz egy olyan rendszerbe amit azt nem bírja akkor 137gigásnak fogja észlelni.

(#75) Keitaro válasza Keitaro (#74) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah utánanéztem a témának, mert gondoltam az nem dívik, hogy sz Inteles cuccokon ne menjenek a nagy vincsik. Bios frissítéssel is be lehet hozni a 48bites címzést a régebbi alaplapokon, úgyhogy no prob :)

(#76) jenicel válasza Keitaro (#72) üzenetére


jenicel
tag

Köszi szépen, asszem Gb vagy Epox lesz, ha abit nem érdekes. Asus A7V8X-X-ben nem bízom, túl sokan szidták már itt, X nélküliben meg sok az opcionális rész (vagy van, vagy nincs - utálom az ilyen ködösítéseket :((()

Tisztelem az egyenes embereket.

(#77) anulu válasza erdoke (#16) üzenetére


anulu
félisten

Ezzel a szorzózárral elég sokan el vannak tévedve. A történet arról szól, hogy az nF2-es lapoknál, ha TBredA/B vagy Barton magos proci kerül be, akkor a chipset inaktiválja a szorzózárat, amire a KT333/400 nem igazán (sőt!) képes.

Amúgy szintén NF7-et javallok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#78) Keitaro válasza jenicel (#76) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen sajnos Asusnál sokszor van ilyen opcionális cucc, ezért rá kell kérdezni a boltban, hogy amit veszel azon mi van. Egyszer nagyon sokat szívtunk egy ilyennel. A többieknél szerencsére nincs ilyen baj.

(#79) jenicel válasza anulu (#77) üzenetére


jenicel
tag

Most nem azért, de MSI KT4 Ultrában simán játszogattam a szorzóval (XP 1700+ TbredB) :p

Tisztelem az egyenes embereket.

(#80) najnhend


najnhend
tag

Keitaro plíz help nekem is!
Új gépet szeretnék összerakni, már rengeteg tanácsot kaptam, 2500+Barton a nyerő, az ATI 9500prom már megvan,de az alaplaphoz kéne még egy pár tipp.Nekem eddig NF7et javasoltak, persze rev 2.0 verziót.
Amit pedig mindenki mondott az az,hogy az nForce2 alaplapok megközelítik egymást mindenben,ezért csak akkor vagyok hajlandó beruházni max. 25 ezret,ha te nagyon meggyőzől vmivel.
Szóval miért is olyan jók az Epoxok meg a Gigabyte-ok? Van már Mo.n nForce2 Gigabyte?

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#81) Keitaro válasza najnhend (#80) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem foglak lebeszélni az NF7 rev 2.0-ról szerintem.
Őszintén szólva Gigabyte nForce2est én még nem láttam árlistában.
Nagyon sokáig az Epox volt a vezető nForce2 téren ha megnézed. Kegyetlen stabilak, és nagyon jó OC potenciállal rendelkeznek. De azokból amiket összeolvastam az Abit is szép lassan felnőtt errefelé. OC szinten biztos. Csakhát az Epoxnak már eleinte se voltak gondjai nem kellett több rev mire azt mondják, rá, hogy : nah igen, ez alaplap.
(Nekik is van már magasabb revjük 1.0nál persze, de az egyesel se szívott senki)
Úgyhogy az egyetlen dolog ami miatt én azt mondom, hogy Epox az a minőség. Csupa nagybetűvel. Sajnos ez az a szó ami az Abitra szerintem elég hullámzóan jellemző. De mindenkire hatással van az is, hogy mivel szívott eddig sokat. Nah én az Abit alaplapokkal... Míg az Epoxokkal egyszer volt egész eddigi pályafutásom alatt gondom addig az Abitok miatt már majdnem megőszültem párszor :DDD

(#82) Keitaro válasza Keitaro (#81) üzenetére


Keitaro
addikt

Jah ami kimaradt.
Nagyon tudom ajánlani ezt az oldalt :
[L]http://www.8rdafaq.com/[/L]
Pont a két említett alaplappal foglalkozik :)

(#83) Chub válasza Keitaro (#69) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Huhh, rendes tőled, hogy mindig írsz. :) No meg a többiektől is aki hozzáfűz! Már kezdek egész jól képbe kerülni.

1.)

LAN végülis nem fontos mert van külön hálókártyám, csak az olcsóbb volt vmi miatt az e-connecten. :) Sza az a gond, hogy nem elég stabil? Mit takar ez pontosan? Drágábbak is, mint az MSI, főleg ezért akarom tudni, milyen pluszt jelent ha Gb-t vagy Epoxot választok végül.

2.)

Mit jelent az, hogy elég a 266 is? Milyen összefüggésben van a RAM sebessége a prociéval? Ha azt a 2200+ os procit venném meg, és ki is akarnám hozni belőle a benne levő teljesítményt, akkor számít, hogy a ramom 266 vagy 333Mhzes? pontosabban jelent-e plusz teljesítményt a 333? Vagy csak azért érdemes ezt vennem, hogy a jövőben ne kelljen feltétlenül cserélni?

3.)

Ezeknek a ventiknek nincs vmi közérthetőbb, a teljesítményükre jellemző neve? Pl hogy mekkora mennyiségű levegőt mozgatnak meg x idő alatt, vagy ilyesmi. Mert lehet, hogy kapok majd vmilyen ventit a lap mellé s el kell döntenem, hogy jó lesz e, vagy jobb kell. Vagy ezt elég azután hogy ha túl magas a hőmérséklete a cuccnak?

4.)

ATA133 adatátviteli sebesség szempontjából semmi pluszt nem ad?

5.)

Hát igen, lehet akkor uj ház is kéne :)
Ajánlanál párat belőlük? Új táp méretileg azért beleférne a mostani házamba?

6.)

Az összes korábbi pontra érvényes, hogy azért még mindig nem akarok nagyon túllőni a célon. 2200+ jó üzlet s ha meglesz, biztos találok a videózáson kívül más alkalmazást, ami kihasználja majd. Az ésszerűség és a jóval nagyobb teljesítmény miatt picit több pénzt szántam a dologra, de lassan meg kéne állni. :) Ezért is kérdezgetem minden pontban, hogy teljesítménynövekményt hoz-e pl a jobb RAM, vagy ha még 4-5ezret szánok az alaplapra (Gb,Epox).

S köszi az eddigi és a jövőbeli segítséget! Sokat segít összeállítani a megfelelő konfigot, amit télleg megéri megvennem és nem juttat oda, hogy 1 év múlva konstatálom, hogy feleslegesen dobtam ki több pénzt és így feleslegesen értéktelenedett el a tulajdonomban lévő szerkó. (ez a cél :DD )

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#84) Keitaro válasza Chub (#83) üzenetére


Keitaro
addikt

Hoi ^_^!

Lássuk a mai adagot :)

1.

Nos igazság szerint lehet, hogyha semmi extrát nem fogsz tenni velük akkor nem igazán fedezel fel különbséget Asus, MSI, Epox és GB között. De az Epox és GB jobban bírja a gyűrődést. Ezt pl tuningnál látod meg, de azt úgysem fogsz. Úgyhogy jelenleg azt tudom mondani, hogy kb annyi plusszt jelent, hogy egy igen minőségi lapod lesz. De azt írtad nemrég, hogy belezúgtál az MSIbe. Ha nagyon szemezel vele, vedd meg azzal se lesz bajod átlagfelhasználás során. Az Epox és GB mellett tényleg ''csak'' ez áll amit mondtam. De szerintem a minőség a legfontosabb egy alaplapnál. Egyébként GB-nek Dual BIOS van az alaplapján. Valamit elszúrnál az elsődleges BIOSal frissítésnél akkor ott a másik.

2.

A ram sebessége olyan összefüggésben van a procival, hogy annyival fog ketyegni amilyen fsbt bír a proci. Szóval pl a 2200+ amit kinéztél magadnak 266os FSB-s. Ergo a ram ennyin fog ketyegni mellette, hiába 333-as. De kicsit felette a 2500+ már 333-as FSB-s ahhoz 333as ram kell, plussz a 333as ram jól jöhet tuningnál. De ennyi. Alapjáraton 266 lesz a dolog. (Itt csak egy kis megjegyzés. Ez a DDR dolog csalóka. A 266-os tulajdonképpen egy 133-on ketyegő ramot jelent, a 333-as egy 166-ont és így tovább. Mindig feleakkora órajelen megy mint amit effektívnek neki írnak. Ez azért van, mert elviekben a DDR egy órajelciklus alatt kétszerannyi adatot szállít mint az SDR)

3.

De található ilyesmi a ventikről. A hivatalos oldalakon fent van mindegyiknek. Egyébként ajánlom figyelmedbe itt a Ph!-n volt venti teszt :
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=170[/L]
Igaz pár hónapos, de érdemes megnézni.

4.

Az elsődleges indok a méret volt a meghatározásánál. Egyébként ezek a szabványok mindig annyi MB/sec-re képesek ami a nevükben van. De nincs olyan vincsi ami 133megát olvasna be neked másodpercenként, úgyhogy effektíve nem ad sebességtöbbletet.

5.

Biztos beleférne ezek szabvány méretek.
Ha csak új tápot veszel ajánlom a Chieftec, DTK, Azona tápokat pl.
Házban meg az ár/minőség aránya talán az Azonanak a legjobb és nem is csúnyák. 400Wos táppal szerelt Azona házak 12-14 között vannak attól függ melyik tetszik külsőre. Nézd meg pl az [L]http://www.azona.hu[/L] -t. Sajna Chieftec és DTK e felett van.

6.

MICROSTAR 6712 KT4VL ALAPLAP FSB333MHZ DDR400 8X-AGP USB2.0 SOUND 15,898.- Ft 19,873.- Ft
GIGABYTE 7VA DDR400 8X-AGP ATA133 +USB2.0 +AUDIO 17,270.- Ft 21,588.- Ft
Szóval szerencsére nincs nagy árkülönbözet köztük. Epoxot csak LANosat találtam hirtelen az drágább sajna :)

(#85) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#84) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hű, szép kis lista! Két dologba kötnék bele:

1: A Gigabyte GA-7VA(X)(P) sorozatban a RAM-okat szabadon lehet állítani, nekem pl. 2000+os Palomino mellett 333-on mennek az Infineon RAM-ok. Tehát van asszinkorn mehajtás.

2: A Bluefishben a 7VAX 16,400+tréfa.

(#86) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#85) üzenetére


Keitaro
addikt

Az ár csak példa volt, hogy mennyi van köztük ha egy helyről nézed. Az asszinkron hajtás meg szerintem nem hoz túl sok előnyt.
Mondjuk ha jól emlékszem nekem 266-os ramjaim vannak szal ha akarnám se emelhetném őket csak úgy :)
(rég vettem már...)

(#87) Chub válasza Keitaro (#84) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, nyaralni voltam s előtte már nem volt idő.. :)

5.

Még gondolkodom az uj házon. Ha lesz, Azona lesz, a lényeg ugyis a táp, ami benne ketyeg.

6.

Ezesetben a 4 márka közül az olcsóbbat fogom választani (ASUS, MSI, Epox, Gigabyte). Van vmi buktató amire vigyáznom kell? Olyasmire gondolok, minthogy az Abittól csak rev 2.0-ás lapot szabad venni. Vagy van akármi a chipsetekre vonatkozólag? Nehogy túl olcsót vegyek mégis. :)

No ezek után én is kiváncsi leszek, mi lesz belőle. A legvalószínűbb, hogy
Alaplap: jön amelyik olcsóbb,
RAM: ha kevés a különbség, akkor 333, amugy 266
Proci: marad 2200+, hacsak nem csuszik el az árszakadék s más érné meg jobban.
Továbbá vmikor lehet később lesz még 1 Toshiba DVD Rom, s valszeg lecserélem a hangkártyám 1 Audigy-re. CDíróm, HDDjaim, Monitorom maradnak.

Hallgatok minden véleményt :)
Minden jót mindenkinek!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#88) Chub válasza Chub (#87) üzenetére


Chub
tag

Sziasztok!

Naa, ne csináljátok már ezt! :((( Vki csak olvasta amit írtam.. Pls, írjatok vmi véleményt! Most mondjam, hogy túrórudit kap az aki hozzászól? :F Csak pár hasznos sort írjatok!

Köszi Lőre!

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#89) Chub válasza Chub (#88) üzenetére


Chub
tag

Lécci vki! válaszoljatok vagy csak mondjatok vmit!! Csak 1 gondolatot legalább, vagy vmi hozzászólást.. :(

Ciao,
Chub

iAudio U2, Shure E2c

(#90) marcee válasza Chub (#89) üzenetére


marcee
addikt

Csak néhány hozzászólást olvastam vissza, annyi kiegészíteni valóm lenne, hogy nem vágnám el a tuning lehetőségét, 266-os memóriával (más kérdés ha már van), a procinál megbizonyosodnék, hogy t-bred B-s, hangkártyára nem költenék, ha nem vagy nagyon audiofil, falconrockII, azona oké.

Vagy nem t'om mit akartál hallani.

\m/

(#91) Chub válasza marcee (#90) üzenetére


Chub
tag

Szia!

Igen, ilyesmire gondoltam, köszi :)

Igazad van, azóta én is eldöntöttem, 400Mhzes ramot veszek majd.

Igazából nem tudom, pontosan mi az a t-bred B. Ezt kifejthetnéd.. Meg még azt, hogy milyen alaplapot s miért ajánlanád. Kitérve a chipsetekre. Érdemes n-forcera plussz 6ezret kiadni a Viához képest?
400Wos táp kell, vagy elég a 350es?

Még 1x kössszi, hogy írtál! Talán megint segít vki :)

Minden jót!
Chub

iAudio U2, Shure E2c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.