Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) CsendBenCseng


CsendBenCseng
csendes tag

Sziasztok!

Látom Ti nagy tapasztalattal rendelkeztek, valaha én is kentem-vágtam azt, hogy miből mit érdemes (úgy 7-8 éve), de hát örexem, mint Hofi dalában a vadászkutya. :o) Lécci segítsetek nekem is véleményekkel, tapasztalatokkal.

Két gép vásárlásáról lenne szó. Nem szempont sem a legmodernebb cucc, sem a tunning, hanem az ár/megbízhatóság.

1. Ház. Milyen házat+tápot vegyek, 5-15 ezer között, ami lehetőleg csendes és nem füstöl el? Úgy hallottam, hogy mostanság egyre durvább dolgok történnek, a tápok elfüstölnek, kigyulladnak vagy eccerűen csak hazavágják az alaplapot.

2. Alaplap. Asus vagy Abit alaplapban gondolkozom.
a). a gyengébb gépnek ASUS P4S533-at gondoltam 13 ezer körülre, de lebeszéltek a SIS chipsetről, és az ASUS P4B533 javasolták. Max.15 ezerig Ti mit javasoltok?
b). a kicsivel erősebbnek az ASUS P4PE-t gondoltam, úgy láttam, hogy 18 körül áron lehet kapni. Max 22 ezerig mit javasoltok?
Az ezeken az alaplapokon található hangkártya milyen minőséget produkál egy SB Live 5.1-hez képest?

3. Processzor. Vitákat kerülendő, INTEL Celeron 1,7 vagy 2,2 lesz. Ugyanakkor tisztelettel megkérdem az AMD pártiakat, hogy mondjanak egy kb.százalékos arányt, hogy InRealLife (tehát nem benchmark) mennyivel gyorsabb az ugyanakkora ketyeréjű AMD az Intel Cel.-hez képest, pl. adatbáziskezelési szempontból? Vagy pl. MP3 kódolási szempontból? (De plííz, ne legyen ebből veszekedés.)

4. Memória. Érdemes-e márkás DDRAM-ot venni vagy maradjak a NoName-nél? Ha márkásat, milyen márkát?
A P4PE-be érdemes-e 333 MHZ-eset tenni?

5. Videokártya. Célfeladat: kevés játék, egy kis film, DVD lejátszás, esetleg TV-Tuner és egy kis photoshop.
Van egy régi ASUS V3000-es AGP buszos kártyám, ez az AGP szabvány jó-e gyengébb gépbe, az ASUS P4B533-ba?
Az ASUS P4PE-be egy új szabványú AGP buszos ATI kártyát terveztem, mindenképpen olyat amelyiknek van DVI kimenete is. 10-20 ezer között mit javasoltok? Van-e olyan videokártya, amelyik fogad videójelet vagy csak külön tuner kártyával oldhatom ezt meg?

6. Winyó. Nincs szükségem nagy tárkapacitásra 40-60 Gbyte bőven elég, de nagyon fontos a megbízhatóság és a csendesség, ezért a Samsung Puma sorozatból terveztem egyet. Vélemények a márkáról?
Sajnos bevallom, teljes homály számomra a Serial/Parallel ATA és a RAID fogalma kérlek gyújtsatok fényt a fejembe e téren, mihez mit érdemes venni? Ha egy ATA-s vinyót használok az ASUS P4PE-ben, emellé még betehetek egy IDE-s vinyót? A P4PE-ben egyaránt van csatlakozás IDE winyóra és ATA-ra is?

7. CD Drive. Egy LG CD olvasó/író/újraíró/DVD olvasót terveztem 14 ezer körülire. Vélemények?

8. Milyen hűtőventillátort érdemes venni, ami viszonylag csendes és megbízható is? Mennyibe kerül?

Végezetül, ha javasoltok valamilyen alaktrészt, lécci írjátok le a pontos típusát is, hogy rá tudjak keresni a neten.

Kérlek segítsetek, előre is köszi mindenkinek
csbcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.