Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Keitaro válasza CsendBenCseng (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Menjünk akkor sorba :)

1 Házban ilyen árkategóriában szerintem érdemes egy Azonában gondolkozni. Szerintem jól is néznek ki és ár/megbízhatóságban nagyon jók. 12-14 között vannak nettóban.
2-3 Ezért jelentem engem meg fognak kövezni, de nem szeretem az Abit alaplapokat. Igen elismerem az utóbbi időben előrukkoltak pár jó dologgal, de én túl sokat szívtam már velük... Amit a hármasban kérdeztél, AMD azonos órajelen bőven gyorsabban töm mp3-at, adatbáziskezelést még sosem néztem, úgyhogy sajnos erre nem tudok válaszolni. De egy Celeronnál biztosan gyorsabb lesz szerintem mindenben. Intel procik csak az ilyen internet content creation és társai tesztekben szoktak jók lenni.
Egy példa egyébként :
[L]http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1622&p=6[/L]
Én az ár/teljesítmény miatt azt javaslom AMDt vegyél, de amíg te nem mondod, hogy azt addig akkor nem firtatom tovább a témát.
Úgyhogy akkor most vissza Intel frontra :)
Szerintem pl egy Gigabyte GA-8PE800Pro vagy az általad említett Asus.

4 Memóriából szerintem érdemes márkásat venni, nincs nagy árkülönbség és később nem lesznek bajaid. (egyik barátom ramja pl 133-as volt, de egy ideje csak 100-ason ment stabilan)

5 Sajnos pl a Gigabyte leírásból az derül ki, hogy 1.5v-s kártyák mennek csak bele az AGP slotjukba, a V3000 pedig 3.3-as.
TV-re, kevés játékra, és DVI kimenetre szerintem egy Radon 9100-as fér bele az álalad mondott keretbe, vagy ha fontos lenne pl két monitor egyidejű meghajtása akkor én tudom ajánlani a 9000 Pro-kat vagy 9200 Pro-kat (a kettő ugyanaz csak a 9200-es 8x AGP-s)
9000ből kapsz VIVO-s változatot amin van videobemenet, de ha tuner is kell azt vagy meg kell venned egy külön kártyán vagy vegyél egy All in wonder Radeont. Abból a 9000-es úgy 30-40 nettó között van márkától függően viszont full extrás. Video bemenet, tuner meg amit csak akarsz :)
Valaki egyébként egy régebbi AIW-t épp árul itt a fórumon nézd meg ha érdekel.

6 A te megfogalmazásodban most az ATA és IDE ugyanaz. Van a Serial ATA ez az új szabvány, de még drágák a vincsik és alaplapok hozzá és van a Paralell ATA, nah ez lenne az IDE. Úgyhogy ne aggódj megy az. Egyébként én egy Seagate Barracuda-t ajánlanék vincseszternek. A RAID-el kapsz még két idecsatornát ami annyiban tér el az eredetitől, hogy használhatod a RAID funkiókat. Bővebben volt cikk is róla itt a Ph!-n.
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=48[/L]

7 Én lebeszélnélek a mindent egybe meghajtókról. Elég vegyesek a vélemények róla. Van akinek bejön van akinek nem, de biztos ami biztos... Ha megteheted akkor szerintem vegyél külön egy Toshiba DVD-romot és egy írót mellé. Sajnos ezekkel már nem nettó 14 hanem inkább 21 felé járunk :)

6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.