Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Keitaro válasza Chub (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Ha nem nagyon játszol akkor van értelme ezt a gépet továbbfejleszteni. Zenehallgatáshoz nem kell erős gép, ott a hangfalak és a hangkártya a lényeg, de a kérdésed most nem is erre irányult.
Kezdjük a videokártyával akkor. A TNTd már tudja simítani a filmeket, tehát nem létszükséglet a cseréje szerintem, és ésszerű határok között (árban), most nem is nagyon van kártya amire érdemes lenne cserélni minőségjavításért. Cserére szerintem akkor gondolj ha szeretnéd TVre kötni és a jelenlegi TNTden nincs TV-out vagy nem tetszik a minősége. Hogy mire érdemes cserélni azt bővebben kifejtem ha érdekel a dolog.
Menjünk át a proci részére a dolognak. Az alaplapod még a legfrisebb BIOSal se megy ha jól látom 850Mhz fölé. 350Mhzért meg nem biztos van értelme új procit venni, tehát, szerintem vagy próbálkozol egy kis tuningal (magasabb órajelre rakod a mostani processzort), vagy veszel egy új alaplapot és procit. Utóbbinál ha minnél olcsóbban meg akarod úszni akkor egy ECS K7S5A alaplappal és egy 1300Mhzs duronnal vagy kint belőle. A Duron úgy 7e környékén van, az alaplap egy 10-es, és ebbe belemegy az SD Ramod, nem kell cserélned. Legalábbis akkor nem ha az SD ramod bírja a 100Mhzt. Tudod hány mhzs a ramod? ilyen PC100, PC133 néven szoktak pl menni, de lehet neked még 66Mhzs van, mert a celeronodhoz az is elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.