Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1301) body007 válasza Magnum PI (#1300) üzenetére


body007
addikt

a driver :) (mivel a cser óta csinálja...)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1302) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!

Tud vki megoldást arra hogy a gépem miért indul újra/ill fagy ki néha?
Memtestet csináltam (2 órán keresztül semmi),tuningolva nincs nem is volt soha.Vagy újra indul,vagy néha szétesik csikossá válik a kép és fagy,néha kékhalál(page fault in non paged area vagy vmi hasonló).Teljesen rendszertelen idöközönként vagy napokig semmi,van mikor óránként akár többször.Konfig a nickemnél.(annyi a változás hogy 1x2gb ram van a 2x2gb helyett)Én arra gondoltam hogy esetleg a biosban nem jó-e valami(memória beállitásoknál).Driverek mind hivatalos honlapróll valók.Detuning esetleg javithat a stabilitáson?Ha igen akkor mit kellene lejjebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#1303) sagvary válasza Gyick (#1302) üzenetére


sagvary
aktív tag

A tápra gyanakszom, az a legsunyibb alkatrész. Nem vagyok benne biztos, hogy itt is az lesz a gond, de nálam megoldotta a hasonló problémát.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#1304) koshmar válasza Gyick (#1302) üzenetére


koshmar
őstag

Igaza van sagvary kollegának.

A tápegység elég sokszor ludas ilyen esetben.

Először próbáld meg azt, hogy kicsit megmozgatod a tápegységből kijövő vezetékeket.
Nekem bevált.
Fél évig napi szinten kétszer újraindult az asztalim.
Minek után megmozgattam a kábeleket, soha többet.
(bár én idegből csináltam, szóval az inkább cibálás volt)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1305) gombcomp válasza koshmar (#1304) üzenetére


gombcomp
senior tag

Autószerelő módszer..de néha beválik!

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#1306) Jorus válasza gombcomp (#1305) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy egy autóvillamossági szerelő haverom szokta mondani: ha szikrázik, de nem kéne, akkor szigszalag, ha nem szikrázik, de kéne, akkor kontaktspré. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1307) gombcomp válasza Jorus (#1306) üzenetére


gombcomp
senior tag

:C :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#1308) koshmar válasza gombcomp (#1305) üzenetére


koshmar
őstag

Ja, nálam bevált.
Azóta sem merészelt újraindulni. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1309) phoenix64 válasza koshmar (#1308) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Nekem az lenne a problémám hogy a gép naponta 3-4x lefagy és ugyanennyiszer ujra is indul magától :(

Config:
ASrock 880GM-LE
AMD Phenom II X4 B50
2 x 2 GB Corsair XMS3 1600Mhz(1333 Mhz-en megy)
SuperB 460W
2db winyo egyik 500GB WDC green másik 80GB Maxtor

(#1310) Jorus válasza phoenix64 (#1309) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tuning van? Tesztelni próbáltad külön-külön a CPU-t, VGA-at, RAM-okat?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1311) barca4ever


barca4ever
tag

Sziasztok!!

Lenne egy kis gondom amiben a segitségeteket szeretném kérni! l
Az lenne a problámám hogy az öcsémék gépe időnként némely játék közben egyszerűen leáll. nem tudom mi lehet a probléma a hűtők patyolat tiszták és semmi NO name márka nincs benne! Olvastam ram hibáról túlmelegedésről utobbi nem áll fennt hisz everest-el ellenőriztem és ott a procira összesen 44C°-ot mag1 26C° mag2 18-19C°- ot ir
alaplap 28C° . Szóval már a hajamat tépem és legszivesebben kidobnám az ablakon!
Ha valaki tudna valami jó tippet adni annak nagyon meg tudnám köszönni!!!!!!

:R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#1312) barca4ever


barca4ever
tag

A Konfig:
Alap:Msi K9n neo
Táp Corsair cx430
Vga:Msi 9600gt Oc
Ram: Geil black dragon(használtan vettem)
Vinyó: samsung HD.... a pontos tipust fejből nem tudom de vadonat új.

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#1313) cassus77


cassus77
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy 40 -50 percenként kikapcsol majd újjra indúl a számítógépem.
Windows xp 2002-es van rajta xp3-as szerviz csomag lefuttatva.
a gép adatai:
alaplap:Asrock M3A 940 atx 2év gari
cpu:Amd Phenom II x4 b55@x4 975 3600mhz
ram:4gb kingmax ddr3 1333mhz 2×2gb kit dual chanel
vga:sapphire ati hd 5670 dx11 1gb ddr3
hdd:samsung 500gb eco green sata 2 16mb cache
dvd:samsung dvdrw
Splendor házban 450w táppal.
Légyszíves ha tudtok segítsetek.
Előre is köszönettel!

(#1314) Jorus válasza barca4ever (#1312) üzenetére


Jorus
nagyúr

Memtest-et engedtél a RAM-okra?

Cassus77: eddig működött, vagy új probléma? Frissen összerakott a gép? Használt alkatrészek? Táp pontosan milyen?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1315) cassus77 válasza Jorus (#1314) üzenetére


cassus77
csendes tag

Szia!
Újj alkatrészekböl van mindene új. A táp M.TECH 420w.

(#1316) Jim-Y válasza cassus77 (#1315) üzenetére


Jim-Y
veterán

Próbáld ki egy másik táppal, de az ne ilyen legyen ha lehet, hanem minőségi, a mnőségi tápokról, és a nem ajánlottakról röviden ITT olvashatsz.

(#1317) cassus77 válasza Jim-Y (#1316) üzenetére


cassus77
csendes tag

Szia!
Kipróbáltam egy Mercury 450w-osal de úgyan úgy kikapcsol illetve lefagy,de megfígyelésem szerint ha netezek akkor fordúl elö mert játék közben nincs semmi baja

(#1318) Jim-Y válasza cassus77 (#1317) üzenetére


Jim-Y
veterán

De ne ilyen hulladék tápokkal próbáld ki:D

(#1319) rumkola válasza cassus77 (#1313) üzenetére


rumkola
veterán

meg kellene próbálni moddolatlan procival ill. több fesszel
mivel lehet kevés feszt kap idle-ben (mert ugyi a tuning miatt az is több mint 800mhz)
bár az a két táp amit írsz, a valóságban valahol 300watt körül lehet valójában, valami 13A-s +12v ággal, ami szerintem még 200watt körül bírhat :)

[ Szerkesztve ]

(#1320) barca4ever válasza Jorus (#1314) üzenetére


barca4ever
tag

Nem még nem! Szerinted az lehet mert én is arra gondoltam!
Akkor megpróbálom! :R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#1321) bmatty


bmatty
tag

Hello

A gepem neha (2 -3 naponta 1x) ujraindul mikor kilepek jatekbol vagy msn-bol. Szetcsuszik a kep kekhalal es ujraindul. Mire tippeltek vagy mivel teszteljem.

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#1322) mokujin2


mokujin2
csendes tag

Helló!
Nekem sokszor volt már ilyen problémám a procival!!
Szerintem azért van mert túlmelegedik, és nálam is ez volt a hiba!
Tettem rá hűtő pasztát és azóta tökéletes.

!!! Visca el Barca, y Visca Catalunya !!!

(#1323) Bloodaxe válasza bmatty (#1321) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Hello!
tesztelni tudod akár prime95-tel.100%ban hajtja a cpu-t, és közben everesttel nézheted a hőmérsékletet. A Bios-ban van egy olyan opció, hogy állítsa le a gépet, ha a cpu eléri a 60 celsius fokot.Nézd meg, hogy az be van-e kapcsolva. ki azért ne kapcsold, mert ez egy ajánlott biztonsági intézkedés. Takarítsd ki a házat, fújd ki a port a procihűtő bordái közül, pasztázd újra, esetleg vedd le a ház oldalát. Everesttel mindenképpen nézd meg a hőfokot, abból már ki tudunk indulni valamerre. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#1324) bmatty válasza Bloodaxe (#1323) üzenetére


bmatty
tag

Hello

Prime alatt 2 ora utan se ment feljebb 54 foknal a magok homerseklete, azota csinaltam mar memtestet 3,5 ora az se lokott ki hibat. Azota nem indult ujra, ma csinaltam egy BIOS updatot is. Most eppen a magfeloldast probalgatom kissebb nagyobb sikerel( L3 megvan :R 4-ik mag meg nincs :( )

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#1325) deepwell


deepwell
aktív tag

Sziasztok, leírom a problémámat, hátha tud valaki segíteni:

a gond:
A biosban beállítás változtatás után, kilépést követően a gép elkezd bootolni, de nem kapcsolja be a monitort, hanem újraindul, megint felbúgnak a ventik, vinyók, majd monitort megint nem kapcsolja, újraindul, és ezt csinálja a végtelenségig. Amennyiben kihúzom az áramból és utána visszadugom, bekapcsoló gombot sem kell nyomni, egyből elindul a gép és folytatódik a fent leírt folyamat.

Tények:
Nem hardware függő. ugyanis az előző gépemmel is ezt csinálta (iE8400, Ga-EP45-UD3P, DDR2 Ram, Cfieftec 460W táp) és a mostanival is (i5 2500k , Ga -P67A-UD3p-B3, DDR3 ram, chieftec 550 80p).
Akkor is előfordulhat a dolog ha a biosban csak olyan dolgot állítok mint pl a Load-Line Calibration tehát a korábban beállított CPU sebességet, memória sebességet, feszültségeket nem változtatom.
Az sem segít, hogy a cmost rövidrezárom. úgy tudom csak elindítani a gépet, hogy hagyom pihenni egy fél órát áramból kihúzva, aztán van rá esély, hogy be tudom indítani, ha nem akkor többet kell várni.

Ha valakinek van ötlete, kérem írja meg !
előre is köszönettel:
deepwell

Framerate is LIFE !

(#1326) Bloodaxe válasza bmatty (#1324) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Örülök, hogy megoldódott a baj. Az L3 egész jó, ha feloldottad. nekem se a 3. se a 4. mag nem működik:S

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#1327) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Egy régi gépről akartam átmásolni pár cuccot,XP SP3 van fent,bekapcsolom betölt az XP az OK,de amint vmit meg akarok nyitni/ megnyitok,nem elsőre,de röviddel rá,pl. böngésző megnyitása,hirtelen újraindul a gép. Ezt játsza el folyamatosan. HDD problámára gyanakodtam,de Sentinel szerint kondi 91%.teljesítmény 100%,a Smartban ugyan van egy felkiáltójel,"apró felpörgési gondok",de ez korábban,2 éve is így volt és akkor ment,nem volt ilyen újraindulási gondom. Vagy mostanra "érett be a hiba",bár kondició OK,nincs bad sector. :F

Illetve más ötlet,v akinek volt hasonló gondja és sikerült megoldani a problémát,kérem ossza meg velem,mielőtt a szervízben legombolnának.!

Köszönettel! :R

(#1328) deepwell válasza King Unique (#1327) üzenetére


deepwell
aktív tag

Egy laptopnál találkoztam hasonlóval, a hálókártyája volt félig halott. egy próbát megér, hogy egy másik pci os hálókártyát használsz. Természetesen amennyiben úgy is generálja az újraindulást hogy a hálózatot letiltod akkor nem ez volt :(

Framerate is LIFE !

(#1329) King Unique válasza deepwell (#1328) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót! :K

Közben kipróbáltam,h indításkor F8 nyomva,"hibakeresési módban" (remélem nem károsodik ilyenkor :F ) indítottam el,úgy ment,aztán kikapcsoltam.Most meg újra bekapcs és "nem dobja le az ékszíjat". :K
Lehet videókari,proci,táp gond is,lehet egyik hűtőventi szállt el azért állította le bizt. okból...Winyó jó,legalábbis Sentinel szerint,chkdsk se talált hibát.
Aztán lehet hálókártya,bár net meg vígan megy rajta.

Ha automatikus újraindítást letiltottam,akkor meg kék halál,de most megy...(kopp-kopp)bár,ha ilyet produkált,ami késik,lehet nem múlik és újra nekikezd majd... :(( :F

(#1330) Yugo


Yugo
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyere teszem e fel a kérdést, illetve ha már volt róla szó akkor bocsánat, de elég sok topik van és azokban is sok oldal.

Szóval adott egy gép (profilomban), amire most tettem fel egy új WIN-t, procit cseréltem és amúgy is aktuális volt. Frissített jó sokat, fel is ment minden.
Miután megvolt minden telepítés (driver, update, stb) gondoltam nyomok egy élményindexet. nah, és jött is a meglepni. A "Driect3D 10 texture"-nél szépen kikapcsol a gép (nem lefagy, vagy újraindul ... kikapcsol). Táp kikapcsol vissza és csak utána tudom visszakapcsolni.
Még a régebbi procimnál pár hete volt ilyen a Star Wars FU2-nél. Azóta volt proci csere.

Megcsináltam párszor az élményindexet, közben néztem hőfokokat, a VGA 71 környéke volt, a proci 50 körül.

Kérdésem az lenne, hogy ez mitől lehet?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1331) MDanny válasza Yugo (#1330) üzenetére


MDanny
senior tag

Szia!

Az ilyen hirtelen lekapcsolás túlhevülésre utalhat (vagy arra, hogy elfogy az erő). Processzor, esetleg chipset. A processzorod teljes terhelés mellett (pl. Prime alatt) hány fokos? Hány wattos (és milyen minőségű, mennyi idős) tápot használsz?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1332) Yugo válasza MDanny (#1331) üzenetére


Yugo
csendes tag

Szia!

Tegnap futtattam egy pár perces prime-ot, full terhelésnél kb olyan 55-60 körül szokott lenni.

Tápra én is gyanakodtam, szerintem 400w-os, de most nincs velem a gép! Nem emlékszem mikor vettem, de kb úgy másfél éve, viszont nem egy nagy márka szerintem, mert ilyet nem néztem.

Kértem kölcsön egy 550w tápot (vagy 500), kipróbálni azzal, max nem ott van a baj, de legalább kiderül.

köszi a segítséget!

(#1333) MDanny válasza Yugo (#1332) üzenetére


MDanny
senior tag

Az 55-60 fok rendben van. A 400W lehet kevés lesz ehhez, főleg ha kicsit "papírtáp". Majd írd meg kérlek, hogy mit tapasztaltál a 5x0w-ossal.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1334) Yugo válasza MDanny (#1333) üzenetére


Yugo
csendes tag

Mindenképpen!

Esetleg ilyenkor VGA gond nem merülhet fel? Vagy RAM?

Vagy amire még gondoltam, bár ez lehet hogy nem oszt, nem szoroz, hogy a rendszer egy régebbi 160as vinyóról fut, talán az is elfáradt.

Mindent szépen ki kell próbálni :D

(#1335) MDanny válasza Yugo (#1334) üzenetére


MDanny
senior tag

RAM-nál kékképernyő, újraindulás, fagyás. VGA-nál szemetelő, széteső kép, újraindulás, kékképernyő. Egy hibás, kattogós HDD is inkább "fagyaszt". Egyik sem hirtelen leállásos. (kiv. ha zárlatos mondjuk a VGA... de ez már nagyon szélsőséges eset)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1336) Yugo válasza MDanny (#1335) üzenetére


Yugo
csendes tag

értem-értem

Akkor első körben marad a táp!

És hibás proci(most vettem csak nem rossz) vagy vga okozhat ilyet?

(#1337) MDanny válasza Yugo (#1336) üzenetére


MDanny
senior tag

Proci, ha túlhevül. Mondjuk ha nem érintkezik teljes felületen a hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1338) Yugo válasza MDanny (#1337) üzenetére


Yugo
csendes tag

értem, okés!

akkor ezt kizárom, szerintem nem itt lesz a baj. a hűtő jól van a procin (legalábbis a másikon is így volt) és paszta is van rajta ahogy kell

(#1339) Yugo


Yugo
csendes tag

Nah, kipróbáltuk másik táppal, azzal ment.

Közben kiszereltünk mindent, kitisztítottunk, visszatettük az eredeti tápot és azzal is jó lett:)

Vagy valami nagyon poros volt, vagy csak jót tett neki, hogy kiszedegettük és visszatettük, vagy mind a kettő, de a végeredmény e normálisan működő gép :)

Köszönöm a segítséget ;)

Üdv

(#1340) MDanny válasza Yugo (#1339) üzenetére


MDanny
senior tag

Örülök, akkor gondolom sikerült elhárítani egy kis érintkezési hibát:)-

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#1341) Yugo válasza MDanny (#1340) üzenetére


Yugo
csendes tag

Könnyen lehet!

Fokozatosan kötöttünk vissza vinyókat, DVD írót, stb ... és mindegyik után szépen lefutott az élményindex.

Úgyhogy működik, boldogság van :)

Köszönöm a segítségedet!

(#1342) Klarsa


Klarsa
tag

Valaki tudna nekem segíteni, hogy mi lehet a baj?

Reggel amikor bekapcsolom a gépem 5-10 percenként vagy lefagy, vagy pedig bedob egy kékhalált és közben allul elkezd visszaszámlálni és magátol újraindul a gép (netezéskor is csinálja). A Prime95 tesztnél pedig azonnal jön a kékhalál és indul is újra magától. :O

Kb 1-2 óra múlva viszont már semmi baja sincs, teljesen stabil az egész, még Prim95 alatt is. Másnap reggel újra elkezd szarakodni :F kb 2 napja kezdődött az egész. Mi lehet a probléma? :F Én ilyen problémát még soha sem láttam :Y

Alaplap: Asus Crosshair III formula
Proci : Phenom II x3 720 BE 2,8Ghz + Coolermaster Hyper 212 + Scythe Thermal Elixer
Lassan már 2 éves lesz a gépem (amint megjött a gép egyből ment is a tuning)
Egszer próbáltam a 4.magot aktiválni alap órajelen, de nem volt stabil kisebb fesz emelés melett sem (a prime-nál azonnal kékhalál fogadott épp mint most reggel).

Kb 1 évig volt a proci 3,4-re felhúzva (amíg stabilan ment), de vissza kelett vennem alapra mert már sok játéknál voltak problémák miatta. Miután visszaálítottam alapra a procit minden megjavult egésszen eddig!

Lehet hogy a procim kezdi megadni magát, vagy az alaplap szarakodik?

(#1343) Klarsa válasza Klarsa (#1342) üzenetére


Klarsa
tag

Ezt elfelejtettem és már nem tudtam szerkeszteni a hsz-em

Csak annyi tuningot hagytam hogy a ram-ok menjenek 1600-on (mert alapból 1333-on akarta futtatni a deszka) és beálítottam a csx weboldalon megadott időzítéseket és feszt (mert nem volt stabil 1600-on amikor alapértelmezetten volt beállítva)!

ramjaim: CSX CEC 2x2Gb 1600Mhz

[ Szerkesztve ]

(#1344) Skillerz


Skillerz
tag

Hello! A segítségeteket szeretném kérni:S a gépem a bekapcsolás után (még mielött betöltené az Oprendszert) 6-7x-er is ujra indul teljesen magától és van olyna is hogy mikor betölti az Op-t utána is ujra indul a ventik felzugnak és ennyi:S és van mikor a két ujra indiás közvetlenül egymás után történik, és ez napról napra rosszabb, mert egyre instabilabb és egyre többször indul ujra, vírus irtás, ccleaner meg volt:S nem tom mi baja lehet.

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1345) Jorus válasza Skillerz (#1344) üzenetére


Jorus
nagyúr

Milyen konfigról van szó? Tuning van? RAM teszt megvolt?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1346) Skillerz válasza Jorus (#1345) üzenetére


Skillerz
tag

A probléma megoldódott a RAM szállt el:D ma cseréltem kösszi a segítséget

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#1347) nickwearby


nickwearby
csendes tag

Sziasztok,

Ma kb. két órája éppen neteztem, amikor a gép fogta magát és újraindult.
Se előtte se utána semmi hibaüzenet.

Az alaplap, processzor (AMD Sempron) és a ház minimum 5 éves,
a HDD egy kb. 3 éves Seagate,
a videókártya új, másfél hónapja cseréltem ki.

Win XP SP3-at használok már jó pár éve.

Semmi lényegeset nem változtattam az utóbbi időben a gépen,
csak annyit, hogy a merevlemezt egyre tömöm mindenfélével,
így gyakran helyszűkében vagyok.

Amikor újraindult a masina, nemrég indítottam el egy új letöltést a torrent kliensemben,
és miután elkezdtem nézegetni a Process Explorerben, hogy milyen nemkívánatos folyamat lehet, pár perccel utána megint újraindult,
de még előtte feltűnt, hogy nagyon pörgeti valami a merevlemezt:
a letöltés alatt álló állományokat a torrent kliensem elkezdte ellenőrizni.
Először leállítottam mindet, mert egy böngészőt sem tudtam indítani, hogy
rákeressek a hibára,
de aztán szép sorba elindítottam őket.
Na utána restartolt másodszor a gép.

Ezután már a Process Explorerben kilőttem a torrentet,
és azóta nem volt újraindulás.

Jelenleg is a Malwarebytes' Anti-Malware-jével végzek teljes ellenőrzést,
a rendszermeghajtó már kész, ott nem talált semmit,
most nézi azt a meghajtót, ahova letölteni szoktam.

Ha végzett, akkor megpróbálom mondjuk firssíteni a torrent klienst, mert elég régi,
2.0.4.22150-es verzió.

Kérlek, nyugtassatok meg, hogy nem hardver hiba okozta a két újraindulást! :S

nickwearby

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#1348) nickwearby válasza nickwearby (#1347) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Megoldva,
az én esetemben torrent kliens probléma volt.

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#1349) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A mai napon 2 alkalommal is újraindult a gépem netezés közben kb fél óra eltéréssel a semmiből. Kb. 1 hónapos új konfiguráció. A BIOS-ban semmit se állítottam, nem húztam.

- Asus m4a87td lap
- Amd x3 455 proc a gyári hűtővel
- kingmax 4gb 1600mhz ram

- a VGA kb 1 éves Nvidia 9500GT

Idáig nem volt semmi baj. Tegnap mindössze annyit tettem, hogy a win7 64 bit által a VGA-hoz rendelt drivert frissítettem netről a gyári legújabbra (05.20. dátum).

Mi lehet a baj? Valaminek melege lenne? Vagy nem szeretik egymást az összeválogatott dolgok?
A winchestert külön hűtöm 2 ventillátorral, a processzor maghőmérséklete 25°C everest szerint. Vagy valami szoftver partizánkodik?
A tápegység kb 2 éves noname, az maradt a régi konfigból.
Nem csúcs szuper de szerintem nem is rossza az összeállítás, játékkal nem kínzom.

Ha van ötlet szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Kortes


Kortes
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég régi asztali gép elég gyakran újraindul, mindenféle hibajelentés nélkül. Mivel lehet a gond?

Másik probléma ami lehet hogy össze is függ az előzővel, hogy a monitor sokszor kiírja bekapcsolásnál hogy "No input signal" és lehet is újraindítani, ezt van hogy ötször is eljátssza egymás után.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.