Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1401) juventus85 válasza Ferink (#1400) üzenetére


juventus85
tag

több dolog is okozhatja. Ezeket tudom neked ajànlani: bios reset, kiszeded az alkatrèszeket a gèphàzbol, vagy ha a tàpal van gond akkor ràpcsere. Viszont haveromnàl is volt màr ien probléma, neki a konektor szarakodott. Bedugtuk màs helyre ès jo lett.

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1402) PeL válasza Ferink (#1399) üzenetére


PeL
addikt

Ha tegnap kezdte el csinálni nem emlékszel volt-e valami program amit 1-2 napja telepítettél fel? Lehet szoftveres probléma.

Ahhoz hogy láthasd a kékhalált és fel tudd jegyezni a hiba okát jobb gomb a "számítógép" ikonon, tulajdonságok, speciális fül, indítás és helyreállítás beállításai és ott a pipát vedd ki az "Automatikus újraindítás" elől

Továbbá elvileg a rendszernaplóba is bekerül a hiba oka, amit úgy érsz el hogy jobb gomb ismét a "Számítógép" ikonján, és ott a második menüpont elvileg a "Kezelés"

És ott bal oldalon lenyitod az Eseménynaplót. Jó kutakodást :)

Megj.: Az a CPU hőmérséklet elég fain :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1403) Ferink válasza juventus85 (#1401) üzenetére


Ferink
tag

Köszönöm az instrukciókat.

Egyenlőre nem háborgatnék semmit. Szerencsére van egy teljesen új 400W-os Codegen tápom tartalékban, ha újra előáll a probléma először azt cserélem ki.

A konnektor dolog lehet hogy sanszos. Kb. 2 hete volt olyan hogy lakótársam akarta a gépemet indítani, és simán a bekapcsológomb megnyomására levágta a kismegszakítót. Szóval lehet innen a probléma.

(#1404) Ferink válasza PeL (#1402) üzenetére


Ferink
tag

A CPU-n mindössze a gyári ventilátor van, a hűtőborda alatt meg az a szilikongumi amit gyárilag rátettek:D. Néztem is mikor összeraktam, hogy elég lesz e ez. Ja és a legdurvább a fordulat,amin megy, 67 RPM :). Plexi az oldalam, látni is, hogy lassan forog általában.

Köszi a választ.

Az NX nemrégen lett feltelepítve, de korábban nem volt gond vele.
Volt egy kék halál a Windows felrakása után pár órával, amikor a nyomtatót akartam telepíteni. Akkor rendszer visszaállítási pont segítségével felélesztettem a rendszert.
Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1405) juventus85 válasza Ferink (#1404) üzenetére


juventus85
tag

Tehát akkor megoldódott a probléma? :) Vagy nem? :F

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1406) Ferink válasza juventus85 (#1405) üzenetére


Ferink
tag

Hát most pár perce megint újraindult. Ez volt ma az első. El akartam menni, és a monitort kikapcsoltam. Közvetlen utána történt.

Most átviszem a hosszabbítót másik konnektorhoz.

Ezeket találtam a naplózásban:

(#1407) juventus85 válasza Ferink (#1406) üzenetére


juventus85
tag

Ezek csak arra utalnak h leállt a géped, amely nem megfelőlen történt. Ha a másik konektornál is ezt csinálja, akkor tovább találgatózunk majd :)

"Bárcsak annyiért tudnám felvásárolni az eladó termékeket, amennyit érnek és annyiért tudnám eladni, amennyire tartja az illető. (Milliomos lennék)"

(#1408) Warbeast válasza CoolMan (#1396) üzenetére


Warbeast
tag

Nagyon kemény, de vettem új alaplapot, és a gép még mindig ugyanezt csinálja.
Na most akkor ezt hogy?
Hibás CPU milyen formában jelenik meg?

Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

(#1409) XtremLor


XtremLor
őstag

Üdv

Számítógép leállítása esetén, 3-4 s után elindul a gép, naplóban nem látok semmi érdek feszítőt. Eddig semmi gond nem volt tegnap kezdett el így szívatni, áramszolgáltató nem áll a helyzet magaslatán 3-4 áramszünet is volt, alaplapi elem cserélre szorul, holnap cserélem, viszont szerintem ilyen eseteket nem kellene produkálnia az elemnek. Tipp, ötlet, javaslat?
stabilitásteszt (aida) lefutott az áramerősség nem ingadozik és meg van a 12v/5v/3,3v is

Csaba

"Legen...Wait for it...Dary"

(#1410) Tibl


Tibl
tag

Sziasztok. egy olyan problémával kapcsolatban szertnék segitséget kérni, hogy amikor inditani akarom a gépet, akkor elindul, megy 2-3 másodpercet, 2 öt csipog és ujra indul,megint megy 2-3 másodpercet, megint 2 csippanás és megint ujraindul és igy tovább. Megvenném ami kell bele, de sajnos ötletem sincsen, hogy mi lehet a rossz. A 4 PSU ledből ilyenkor csak 1 világit.Ezért gyanakodtam, hogy talán a tápegység lehet??De mondom nem nagyon értek hozzá! Ha kikapcsolom, hogy folyamatosan nyomom a power gombot utána meg elindul normálisan. A segitségeket elöre is köszönöm.

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1411) CoolMan válasza Tibl (#1410) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben szerintem csinálj egy BIOS reset-et. Vedd ki a memória modulokat portalanítsad, vedd ki/mozgasd meg a VGA-t.

(#1412) Tibl válasza CoolMan (#1411) üzenetére


Tibl
tag

Megcsináltam, és ugyanaz a helyzet.

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1413) CoolMan válasza Tibl (#1412) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Húzzál le és vegyél ki mindent az alaplapról/ból csak a proci, vga és 1db memória modult tegyél bele majd próba, ha nem megy akkor a másik memóriát tedd bele.
Viszont ha így sem indulna akkor már csere alkatrészekkel kellene tesztelni, másik (kölcsönkért) táppal, videókarival, memóriával.

(#1414) Tibl


Tibl
tag

Gyerekek. Valaki mondja már meg nekem légyszives, hogy a képen szereplő érték normális? :F Piros nyillal jelöltem.Köszönöm

A KÉP!!!

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1415) CoolMan válasza Tibl (#1414) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem, elég kevésnek tűnik. Azt azért hozzá teszem, hogy a szoftveres mérés nem mindig pontos. Próbáltad másik táppal?

(#1416) IRON STORM válasza Tibl (#1414) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem hiszem hogy a Corsair tápod ilyen értéket produkálna. Szoftveres mérés nem mérés.
Próbálj meg mérőműszerrel rámérni.

Csak a TDi!

(#1417) Tibl


Tibl
tag

Probálkozok vele.

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1418) Ferink válasza juventus85 (#1407) üzenetére


Ferink
tag

Heló!

Kb. egy alkalommal hetente csak jelentkezik a tünet. Most próbálom a konnektorokat, elosztókat kiszűrni.
Az eddig használt áramtalanítható elosztómba vettem egy új kapcsolót, ezáltal is csökkentem a potenciális hibaforrásokat. Továbbra sem a gépre gyanakszom.

Olyan kérdésem lenne, hogy mit tudtok ezekről a csoda elosztókról? (zavarszűrős, túlfesz. védelmes)
Esetemben van-e értelme ilyennel próbálkozni, illetve a zavarszűrős mit tud, mit tartalmaz?

[ Szerkesztve ]

(#1419) Tibl válasza CoolMan (#1415) üzenetére


Tibl
tag

Nagyon amatör voltam, mert most reggel mikor megint be akartam kapcsolni megint csinálta. De nem 2öt hanem egyet csippanik, és ujraindul magátol. Elméletileg minden hardver rendben van a gépben, habár a tápban nem vagyok biztos.:) Elég idegesitő azért ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#1420) gordonfreemN válasza Tibl (#1419) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Látom moduláris a tápod. Próbáld meg az összes csatolót a tápból ki majd ujra bedugni. Ha ez megvan az alaplapi 24pin-est és a cpu12V-ot le majd ujracsatlakoztatni. Aztán nézd meg javult-e a helyzet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1421) CoolMan válasza Tibl (#1419) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nos én a helyedben a biztonság kedvéért megnézném másik táppal és memóriával. Különben sosem jövünk rá a hibára.

(#1422) MCs88


MCs88
aktív tag

Üdv!

Adva van a következő konfig: I5 2500K, Asus Z68-V, 8GB Kingmax RAM, Sharkoon Silentstrom 560W, Crucial M4 128GB, W7 x64 Prof.

A problémám az lenne, hogy naponta 1X lefagyok. A furcsaság az, hogy 2 hónapja megvan a gép és kb 1 hete kezdte el csinálni. Amikor fagyok, az nagyjából mindig bekapcsolás utáni 1-5percben csinálja. Aida szerint táp feszek rendben vannak, proci nincs húzva, eseménynaplóban csak annyi van, hogy váratlanül leállt a rendszer.
Proci max terhelésen 62-65fok, de alapból boot után alig 30, szóval ezzel se lehet gond.
Fagyás után reset és minden megy vígan tovább normálisan.

Esetleg valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

(#1423) CoolMan válasza MCs88 (#1422) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Milyen ram? mennyin hajtod? A Ramot tesztelted már? Mondjuk ezzel?

(#1424) MCs88 válasza CoolMan (#1423) üzenetére


MCs88
aktív tag

2db 4GB-os Kingmax FLFF65F-C8KL9
Minden alap beállításon van, semmi tuning.

Ram tesztet mindjárt futtatok.

(#1425) CoolMan válasza MCs88 (#1424) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azért a memória időzítéseket nézd meg BIOS-ban mert AUTO beállításon nem mindig jó, és a memtestet legalább hagyd 4-5 órát futni. (ha több az nem baj)

(#1426) MCs88 válasza CoolMan (#1425) üzenetére


MCs88
aktív tag

RAM teszt végigment hiba nélkül (4,5órán keresztül). Most épp 2 napja nem volt semmi fagyás.

(#1427) DonThomasino válasza MCs88 (#1426) üzenetére


DonThomasino
veterán

Esetleg nézd meg a allap gyártó által adott támogatott RAM ok listáját.
Szerepel e benne.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1428) Glave


Glave
csendes tag

Pár hónapja a gépem elkezdett újraindulgatni jellemzően játékok futtatása közben. Minden újraindulás olyan mintha elmenne az áram egy pillanatra (tehát nem kezd el akadozni vagy semmi ilyesmi csak bumm). Sokszor akkor ha pl betölt egy pályát valamilyen játék és elkezdődne a vga munkája. Fokozatosan egyre rosszabb lett (eleinte csak újabb játékok esetében néha néha aztán egyre sűrűbben és egyre kisebb igényű játékoknál is). Volt windows reinstall meg minden szoftveres trükk, de semmi sem segített. Memtest-et is futtattam nem volt hiba, orthos ha futtatom nem indul újra (20-30 percig hagytam csak de hát játékokban instant megy a restart szóval kétlem, hogy a cpu). Nincs túlmelegedés sem sehol. Létezik az, hogy a táp kezdi megadni magát (ami nem lenne meglepő mivel 6 éves és fejből a márkáját sem tudom, de biztos, hogy nem egy jobb darab)? Van bármi esélyem is arra, hogy kiderítsem mi nem jó próba hardwarek nélkül? :F

Glave

(#1429) CoolMan válasza Glave (#1428) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezek után csere hardver nélkül nehéz lesz az biztos. Mivel ahogyan írtad is a táppal kellene kezdeni. Nincs valaki ismerősöd akitől kölcsön tudnál kérni egy próba erejéig?

(#1430) Glave válasza CoolMan (#1429) üzenetére


Glave
csendes tag

Úgy látom, hogy csak ez a lehetőség maradt :(

Glave

(#1431) DonThomasino válasza Glave (#1428) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kéne a pontos típusa a tápnak, de legjobb valóban a csere próba lenne.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1432) Glave válasza DonThomasino (#1431) üzenetére


Glave
csendes tag

Fortron ATX-300PNR, ezek szerint a watt értékre sem emlékeztem jól mert ez 300-as (ezt így lazán kinéztem a 2005ös garilevélről, azt hiszem kijelenthetjük, hogy annak ellenére, hogy noname igencsak tartós darab :DDD ).
Mindenképpen megpróbálok majd egy cseretápot aztán max veszek egy jobb 400-450es darabot amit át tudok rakni egy új konfigba ha úgy adódik (mivel a többi hardware meg 2007-es és már elég gyengusz). :B

Glave

(#1433) DonThomasino válasza Glave (#1432) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem írtad a pontos konfigot.
Amúgy a Forton nem gagyi azt hiszem az FPS hez tartozik.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1434) Glave válasza DonThomasino (#1433) üzenetére


Glave
csendes tag

Tényleg az FSP-hez. c2d e6300 (tuning nélkül perpill), x1950pro (pcie 512mb), 2gb ddr2 800mhz, egy 250es wd hdd, dvd olvasó. Szerintem már nem bírja ezeket :N

Glave

(#1435) DonThomasino válasza Glave (#1434) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát ahogy így saccolom 400-450 Watt lenne az ideális.
Ha van lehetőséged kérj kölcsön egy minőségi 400 w os
vagy nagyobb tápot, aztán meglátod mi történik. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1436) Fatalityy


Fatalityy
tag

Lenne ez a gép:
AN9 32xFatal1ty AM2
X2 6400+
2x2 1066kingmax/ez új
2x1 800kingmax
samsng 640GBhdd
samsung 1000Gbhdd/ez új
MSI gtx 560/ez új előtte 2db 8800gts 640mb-osvolt benn.
Hiper Power 580w moduláris táp.
Szóval megy a gép,nem is ez a baj csak néha gondol egyet és mintha elmenne az áram lekapcsol, van hogy 1 nap többször, de van hogy megy napokat!!! Átdugtam másik konnektorba is már mondom hátha ez a baj.
Amit eddig megpróbáltam:
Tápot bemérettem, elvileg ok
lapot átvizsgáltam semmi nyom kondi halásnak.
Memok jók. mem.test lement.
vga teljesen új.
procin nem gyári a hűtés CM tx 2
semmi nem melegszik.
biosban kikapcsoltam hogy ha esetleg elérné vmi azt a hőfokot leálljon a gép
semmi tuning

Azóta másik lapban minden cucc,kivéve proci a tdp miatt.Eddig ok volt de pár napja internetezés közben(pl youtube) újraindulás.Most integrált karival hatom azóta nem volt még gond.Lehet a zsít új VGA szórakozik velem

Valakinek ötlete?

(#1437) mario11


mario11
tag

Bocs.Tápegység rendben?Sokan nem is gondolják milyen fontos dolog.Ha kezd makrancoskodni okozhat hasonlót és sajna nagyobb galibát is.

mario11

(#1438) xward


xward
tag

Sziasztok !
Adott egy Asus P5Q lap egy Q8400 proci ,Geeforce Gt 240 videokari , Corsair CMPSU-500CX tápegység és 500Gb os és egy 2 tb os vinyo , s 4x1 gb geil ultra memoria 1066mhz
nos a gépem kb egy éve lett ujitgatva uj alkatrészekkel de kb 1 hete ujraindul csak ugy magától mint amikor elmegy az áram és utánna bekapcsol vissza már kiszedtem mindent a gépből teszteket csináltam de semmi , amit észre vettem hogy a 3.3v és a 12v az nincs meg ez baj? a tápom még nincs 1 éves nézesem meg vagy vigyem visza vagy más lesz a ludas amikor kiszedtem mindent a gépből akkor sem ment fel 12v és 3.3 ra vagy felé
várom a válaszokat mitévő legyek előre is köszönöm a hozzá szólásokat
kép a feszültségről

by xward

(#1439) CoolMan válasza xward (#1438) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A szoftveres feszültség mérés max. tájékoztató jellegű, mérget ne vegyél rá. :) De még így is rendben vannak.
Én a helyedben a memóriákat gyanúsítanám, memória tesztet futtattál? Próbáld ki, hogy csak egy memória modult hagysz a gépben, majd használod és ha nincs hiba akkor bele teszel még egyet és így tovább.

(#1440) xward válasza CoolMan (#1439) üzenetére


xward
tag

Szia ! még memoria tesztet nem de ma megcsinálom és jövök az eredménnyel
az everestel csináltam feszültség tesztet de az stabil

by xward

(#1441) roli901113


roli901113
csendes tag

Sziasztok!
Kérném segítségeteket az alábbi ügyben.
Kb. 5 perc játék után újraindul a gépem, nem értem mitől.
A gép: 500 W Chieftec táp, Athlon X2 7850+,3gb hyper x,hd 4890 vapor x 1gb oc.
Mi lehet az oka?

(#1442) CoolMan válasza roli901113 (#1441) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben csak terhelésnél indul újra, pl: netezésnél nem akkor túlmelegedik a VGA esetleg a proci. Ellenőrizd a hőfokokat terhelésnél.

(#1443) roli901113 válasza CoolMan (#1442) üzenetére


roli901113
csendes tag

Én a procira gyanakszom, mert egy 5770-es kártyánál is volt már ilyen!
Holnap rá rakok a procira egy hyper tx3-at aztán kidderül ő e a ludas.

(#1444) CoolMan válasza roli901113 (#1443) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, de a GPU-Z-vel tudod nézni és logolni terhelés alatt a VGA hőmérsékletét a Core Temp-el meg a procit. De akár aida64-el is megnézheted és addig sem kell cserélgetni semmit.

(#1445) roli901113 válasza CoolMan (#1444) üzenetére


roli901113
csendes tag

Újratelepítettem,hibátlan.
A GPU mw3 közben 68°
A CPU meg 53° volt a max.:)
Köszönöm a segítséget! :R

(#1446) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Korábban már írtam, hogy random a semmiből újraindul a gépem. Nem gyakran, van h heti egyszer de azóta is előfordul a dolog.

A nyáron vettem bele:
Asus M4a87td lap
4gb Kingmax ddr3
AMD X3455 cpu

kb 1,5 éve Nvidia 9500Gt 1Gb vga
kb 2 hónapja Samsung 1Tb winchester (103js)

Már amit csak lehet elkövettem:
- tápot kicseréltem, most egy új codegen 400W-os van benne, még anno a házhoz kaptam
- hosszabbítókat is kicseréltem

Ami gyanús nekem, hogy van amikor az elosztó piros gombjának bekapcsolása levágja a megszakítót, ami a szobához tartozik. De ha be tudom kapcsolni levágás nélkül akkor menet közben mi történik?

Többször is volt olyan h megy a gép, jövök ide az asztalhoz és bumm újraindul. A tápkábellel lenne vmi kontakt hiba? Vagy mással?

Most már nagyon idegesít a dolog.

Mit tegyek, mivel próbálkozzak?

Köszönöm a segítséget.

(#1447) pschio válasza Ferink (#1446) üzenetére


pschio
őstag

Első körben. Kodegány táp kivág az ablakon.
Aztán memteszt.
Aztán HD Sentinellel vinyo ellenőriz.
Eseménynapló mit ír?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1448) Ferink válasza pschio (#1447) üzenetére


Ferink
tag

De hát új a táp, a codegen ennyire rossz lenne?

Memória teszthez mit ajánlasz?

(#1449) xxxbmx válasza Ferink (#1446) üzenetére


xxxbmx
tag

hát ha csak akkor indul ujra a gép amikor hozzáérsz a házhoz akor lehet kontakt hiba!a reset gomb csatija vhol hozzáér valamihez és újraindul!nekem is volt hasonló!de nekem amiatt volt h be volt állítva hogy ha 80c"fölé megy a cpu hömérséklete automatikusan újraindul!

ha az üzletemet akarod rontani keress másik embert(vagyis ne offold a hirdetéseket):D

(#1450) Ferink válasza xxxbmx (#1449) üzenetére


Ferink
tag

"ha 80c"fölé megy a cpu hömérséklete automatikusan újraindul"

Ennek hol nézzek utána?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.