Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3101) Kiscsoki válasza Incognito (#3100) üzenetére


Kiscsoki
tag

Itt vannak róla képek is![link]

(#3102) SLYM válasza Incognito (#3100) üzenetére


SLYM
veterán

''Most kapcsolódtam be a topikba, de gondolom a saját hűtődre gondolsz. Jól gondolom?'' én erre a kérdésre válaszoltam. :D

(#3103) Bekre Pál válasza Kiscsoki (#3093) üzenetére


Bekre Pál
tag

A gyári hütőzsir nem volt valami sok,
de most raktam rá hogy jó legyen :) de még nem teszteltem, de csodát nem várok :U
A házam ugymond jól szellőzik, de a gyári borda a gond sztem.

lene 2 kérdés megint :DD az a téglalap alaku csip a hsi, és kell arra hűtőzsir??

a zallmanon kivül van valami más hűtő ami jó lenne nekem??

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#3104) SLYM válasza Flashget (#3099) üzenetére


SLYM
veterán

de mi a bajuk?

(#3105) Bekre Pál válasza Kiscsoki (#3101) üzenetére


Bekre Pál
tag

Biztatónak tünik a hütőd :C , átolvasom a topikot és ha tutijó akkor lehet beruházok egyre, persze ha gyártod még :DD :DD

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#3106) Kiscsoki válasza Bekre Pál (#3103) üzenetére


Kiscsoki
tag

1. Hát a gyári borda és venti valóban kevés. Mivel agp-s a kártya ezért a zalmann jöhet szóba ill prmcsk saját készítésű hűtője.
2. A hsi chippet is kell zsírozni, de azért túl sokat sem kell kenni rá.

Nekem pl. ha kikapcsolom a házventiket akkor felmelegszik mindenem kb. 8 fokkal.
Vga 60fok(nem játékban), proci 54fok.
Játék alatt meg sem merem próbálni.

(#3107) Kiscsoki válasza Bekre Pál (#3105) üzenetére


Kiscsoki
tag

Nem én gyártom! De amúgy jónak tűnik. Nekem csak azért nem olyan van, mert zalmannal vettem a vga-t.

(#3108) Bekre Pál válasza Kiscsoki (#3106) üzenetére


Bekre Pál
tag

Köszi a választ :R elolvasom a topikját :DD
Szerintetek a titan ''ezüstös'' hűtőzsir okozhat zárlatot ha esetleg ''lefolyik'' a csipről az ellenállásokra stb....

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#3109) eXodia


eXodia
aktív tag

Tudnátok segíteni? valami nem stimmel a gépemmel. fagynak a játékok, sokszor kiírja az nvidia driver, hogy nem kap elég áramot a kari, pedig rajta van a tápkábel. nemtom mi lehet a baja, ezt pár napja nem csinálta. nincs húzva semmi a gépben (se ram, se proci, se vga). csak a vga van rákötve arra a táp ágra. hőmérsékletek stimmelnek: alapon 31-33°C játék közben (amíg ki nem fagy :( ) max 55°C-ig ment fel. Esetleg software is eredményezheti ezt?

[Szerkesztve]

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3110) SLYM válasza eXodia (#3109) üzenetére


SLYM
veterán

lehet, hogy a táppal van valami gebasz. ;)

(#3111) dev89 válasza eXodia (#3109) üzenetére


dev89
tag

Hát ha azt írja hogy nem kap elég áramot, akkor lehet hogy tényleg a táp a ludas.

(#3112) dev89 válasza eXodia (#3109) üzenetére


dev89
tag

Mekkora a tápod?

(#3113) eXodia válasza SLYM (#3110) üzenetére


eXodia
aktív tag

remélem nem :( azt most vettem direkt a vga miatt mert eddig csak egy 300Wosom volt. jelenleg egy 400Wos chieftech van benne

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3114) eXodia


eXodia
aktív tag

csak az a fura hogy ma kezdte el ezt csinálni, csüt meg péntek még minden jól ment vele

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3115) Kiscsoki válasza eXodia (#3114) üzenetére


Kiscsoki
tag

Feszültségingadozás nincsen esetleg?
Valamelyik csatlakozónál kontakthiba?

[Szerkesztve]

(#3116) eXodia válasza Kiscsoki (#3115) üzenetére


eXodia
aktív tag

több csatlakozón is próbáltam már, ugyanezt csinálta. az everest szerint nagyából állandóak az értékeke csak a +12V 11,80 és 11,92 közt változik

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3117) cetlee válasza eXodia (#3114) üzenetére


cetlee
csendes tag

Annyit kipróbálhatsz, hogy leszedsz minden felesleget - második vinyót, dvd-t, hangkarit, stb. és nézd meg úgy... Ha úgy nem csinálja, akkor tuti táp, ha úgyis, akkor csak majdnem tuti :o) Nem árt azt sem megnézni, milyen a 220-as hálózat, nem megy esetleg azon az ágon valami áramzabáló berendezés... van-e föld...
Chieftec valszeg Sirtech belül, arról meg azt olvastam, nem a legstabilabb 5 és 12 v-on. Bár nekem nem csinál ilyet...

(#3118) eXodia válasza cetlee (#3117) üzenetére


eXodia
aktív tag

thx a ötletet, most már fexem le, fáradt vagyok, de ha holnap felkelek ez lesz az első dolgom :)

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3119) hosa


hosa
csendes tag

Hali mindenkinek!

Van 1 inno3d( :O ) 6600 gt-m... hmm... és a DVI-kimeneten csak 640*480-as felbontásban és 16 szinnel hajlandó csak működni, bármilyen más beállításnál a bootolás után ill. a winfos kezdőképe után kikapcsol!!! :Y a monitor... Ugyanezt csinálja 2000 és a 64 bites XP alatt is! Viszont másik karival a monitor (BenQ FP71E+ :R ) tökéletesen működik, és analóg kábellel viszont nincs hiba!

Ha tud valaki segítsen!
Előre is köszi!

(#3120) discoveri


discoveri
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem, elsősorban a Gigabyte GV-N66T-128D / AGP.-kártya tulajokhoz. Rendeltem egy Zalman VF700 CU hűtőt a kártyára, de nem vagyok benne biztos hogy a kártya eredeti HIS csippet hűtő bordája mellé felszerelhetö-e vagy egy zalman ZM-VHS1-et is rendelnem kel hozzá. A válaszok sürgősek lennének, mert akkor hétfőn rendelnem kel hogy egyszerre lehozzák.

(#3121) Bobbacsi válasza discoveri (#3120) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha igy néz ki a kártyád mint a képen [kép] akkor nem kell hozzá a VHS-1 .jó a gyári is [link]

[Szerkesztve]

(#3122) Flashget válasza discoveri (#3120) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell hozzá a vhs-1. Nekem is ez a giga van....sőt a memo bordák sem kellenek rá.

Realme GT Master Edition

(#3123) Flashget válasza SLYM (#3104) üzenetére


Flashget
félisten

Na úgy látom nem akarsz visszaolvasni :(((

Tehát a kérdéses kártya az Inno 6600GT AGP 128MB verzió.
Bizonyos AMD-s konfigokban a driver és az everest is PCI-E-nek és 6600GO-nak ismeri fel, valamint brutálisan rossz fps-t produkál.
Képek:
[link]
[link]

Az első hsz ebben a témában
[link]

és a megoldás itt:
[link]
[link]
pedig akkortájt te is írtál a topicba :))

Ez pedig Rover írása a HSI-ről:
[link]

Realme GT Master Edition

(#3124) Flashget válasza Bobbacsi (#3121) üzenetére


Flashget
félisten

[kép]

rusnya szine van a doboznak..viszont a tartalma az rendbe van :DD

Realme GT Master Edition

(#3125) Bobbacsi válasza Flashget (#3124) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Hát egy kissé Barbis :) de a belbecs a lényeg ! :R

(#3126) Incognito válasza SLYM (#3102) üzenetére


Incognito
senior tag

prmcsk: AGP-ben egyetlen hűtő létezik, amely minden hűtendő felülettel közvetlenül érintkezik.
Incognito: Most kapcsolódtam be a topikba, de gondolom a saját hűtődre gondolsz. Jól gondolom?
SLYM: jól gondolod.
Incognito: Miért? nem teljesen sík a borda alja?
SLYM: ''Most kapcsolódtam be a topikba, de gondolom a saját hűtődre gondolsz. Jól gondolom?'' én erre a kérdésre válaszoltam.


Én meg ebből következtettem, hogy nem teljesen sík az alja... :C

[Szerkesztve]

(#3127) LeslieG Jr. válasza Bobbacsi (#3125) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Halihó! :)

Ez kikérem a Gigabyte társadalom nevében. :B Méghogy Barbis! :DD :P És akkor is a belső a lényeg nem a csomagolás. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#3128) Bobbacsi válasza Incognito (#3126) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Jól következtettél :R mert a GPU és a HSI hid magasabb,mint a memóriák.igy a gyári hütések az AGP-s tipusoknál nem is hütik öket ( egy két kivételtöl eltekintve ) Ezért is jó Prmcsk egyedi hütése ,mert ott ugy van marva a borda ,hogy mindent hűt [link]



[Szerkesztve]

(#3129) Incognito válasza Bobbacsi (#3128) üzenetére


Incognito
senior tag

THX a választ. Sajnos jól gondoltam... :( Egyszerübb lenne rá hűtést csinálni, ha egy síkban lenne az egész...

[Szerkesztve]

(#3130) eXodia válasza cetlee (#3117) üzenetére


eXodia
aktív tag

lekötöttem a tápról mindent ami nem kell, csak a vga, 1 hdd és 3 venti maradt (ház, cpu, vga) és így nem fagyott ki játék közben.

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3131) the_OSiRiS válasza Flashget (#3123) üzenetére


the_OSiRiS
csendes tag

Sziasztok!
Én 2 hete vettem a kártyámat (Inno 6600GT), és hamar rájöttem, hogy valami nem stimmel. 2 hete küzdök vele, én is kipróbáltam már minden lehetséges dolgot, míg végül ebbe a fórumba tévedtem, és legalább egy kicsit megnyugtatott, hogy nem vagyok a egyedül ezzel a problémával. A tünetek detto ugyanazok, mint az előttem hozzászólókénál. Pedig nekem nem is AMD-m van. Ma reggel felhívtam a boltot, ahol értetlenül álltak az eset előtt, majd megígérték, hogy két ünnep között valahogyan orvosolni fogják a problémámat. De leszögezte az eladó, hogy kicserélni nem fogják más márkára, hanem megpróbálják megjavítani, vagy kicserélik egy ugyanilyenre. Na mármost, a bolt tőlem 40km-re van, és nagyon nem lesz kedvem naponta feljárni és küzdeni velük, ugyanis, az érzésem az, hogy nekem aztán adhatnak akármennyi inno-t, mindegyikkel ugyanez lesz a szitu. Meg különbenis, ezek után, soha a büdös életben nem szeretnék találkozni az Inno-val mint márkanévvel, még fülpiszkálóban sem, nem hogy egy 40 rongyos vidikártyában. Ha közületek vki jártas a fogyasztóvédelemben, adhatna pár jó tanácsot, hogy hogyan bírjam rá a boltot, hogy becseréljék mondjuk egy Gigabyte-ra. Már az sem érdekel, ha a dupláját kell ráfizetnem, csak ettől a hulladéktól megszabaduljak.
A válaszokat és a tanácsokat előre is köszi

OSiRiS

Celeron 2,4 GHz, Mercury PVM266aM, 300W Mercury táp, 768 DDR(Kingmax 400), Seagate 120GB HDD, Maxxtor 40GB HDD, Pioneer 110D DVD/RW, Samsung 52x32x52 CD/RW, Logitech Mx510, Logitech Deluxe, Steelpad 4D, IBM E54 15'', ASUS N6600GT 8x AGP

(#3132) cetlee válasza eXodia (#3130) üzenetére


cetlee
csendes tag

Van egy XP2000-em, Abit KD7E, GeF3-al, semmi extra, gagyi táppal, az szokott olyat csinálni, hogy nem bootol csak 3-4 próba után. Vadiújan is, de nem csinálta mindenhol, vagyis 1 dolog, hogy a táp nem volt túl jó (Sirtech-el bootol rendesen) azért javasoltam, hogy a 220-at is csekkold le... de ha van rá lehetőség, próbáld más táppal is ki vagy ha garis, cseréld le... chieftec is szokott mellé nyúlni sajna. (esetleg többi perifériát egyenként visszatenni, megnézni azok csatiját, láttam olyat, hogy egy kontakthibás házventi csinált hasonlót, így elég volt azt lecserélni)

(#3133) SLYM válasza eXodia (#3113) üzenetére


SLYM
veterán

akkor nem az a hiba.

(#3134) SLYM válasza Incognito (#3126) üzenetére


SLYM
veterán

így már más! késő volt már. :DDD

[Szerkesztve]

(#3135) cetlee válasza the_OSiRiS (#3131) üzenetére


cetlee
csendes tag

Fogyasztóvédelem: volt pár ''harcom'' velük, pozítiv eredménnyel, bár nem számtech témában. Be lehet velük vizsgáltatni a cuccot - ez nem két nap - de csak akkor adnak igazat, ha a cucc nem felel meg a speckóknak... a boltot kérd, hogy küldjék bevizsgálni, lehet, ettől kézségesebbek lesznek. Bp-n viszont több olyan hely is van, ahol kicserélik a garis cuccot indok nélkül is, csak un. amortizációs díjat kell fizetned, ez pár százalék... esetleg ezzel is próbálkozhatsz.

(#3136) SLYM válasza Flashget (#3123) üzenetére


SLYM
veterán

köszi a részletes választ. :R igazából én inkább a 4. 5. topicban voltam aktívabb, mert most már megvan a kari, és a problámáim, vagy kérdéseim nagy részére már itthon is választ tudok kapni. :) ja és abban az időben, még csak az áruk különböztette meg a karikat egymástól,(ja meg még pár kisebb dolog, mint a hűtés, és az órajel) és ezért akkor célszerű volt Innot venni, mert ugye az a legolcsóbb.

[Szerkesztve]

(#3137) Halfer válasza SLYM (#3098) üzenetére


Halfer
tag

egy msi kártyát veszek, játékszoftver tudom hogy nincs, de az azért hülyeség hogy nem a dobozában kapom, nem?

(#3138) discoveri válasza Bobbacsi (#3121) üzenetére


discoveri
csendes tag

Köszike a segitséget a HSI hűtővel kapcsolatban.

(#3139) the_OSiRiS válasza cetlee (#3135) üzenetére


the_OSiRiS
csendes tag

Köszi a választ, reménykedem abban, hogy a keményebb fellépés és a fenyegetés is megteszi majd a kellő hatást, sajna garanciajegyet nem kaptam, így a pesti akció kilőve, ráadásul elég messze is van. A számlám szerencsére még megvan, azon van rajta, hogy 1 évig garanciát vállalnak rá, bár zárójelben ott van, hogy kivéve kellékek. Nemtom mit értenek kellékek alatt, de nem 2 forint volt a cucc, szal vállalniuk kell a garanciát. Ha más megoldást nem találok, tényleg be fogom vizsgáltatni. Amúgy ez az eset sajnos a boltot és a gyártót is eléggé minősíti, én egy elég jó nevű mobilgyártó cégnél dolgozom, és tudom, hogy mekkora erőfeszítéseket tesz egy magára valamit is adó cég annak érdekében, hogy egy szériahibás termékét eltűntesse, még akkoris, ha olyan csekély hibáról van szó, amit 10000-ből talán egy ember venne észre.
Köszi a válszt,

OSiRiS

[Szerkesztve]

Celeron 2,4 GHz, Mercury PVM266aM, 300W Mercury táp, 768 DDR(Kingmax 400), Seagate 120GB HDD, Maxxtor 40GB HDD, Pioneer 110D DVD/RW, Samsung 52x32x52 CD/RW, Logitech Mx510, Logitech Deluxe, Steelpad 4D, IBM E54 15'', ASUS N6600GT 8x AGP

(#3140) eXodia válasza cetlee (#3132) üzenetére


eXodia
aktív tag

garisnak garis a chieftech táp (még 1 hetes sincs :( ), de először megpróbálom ezt a visszagötögetőzsdi módszert, meg még mevan a másik coolink 300Wos tápom, azzal is megnézem.

''nincs ez elb@szva, csak máshoz lesz jó''

(#3141) dunc válasza the_OSiRiS (#3139) üzenetére


dunc
nagyúr

Szioka szomoruan olvastam a problémád leírását...................
Szerintem menj bele a cserélgetésekbe 3x ha akkor is sz*rt kapsz akkor akkár a vételárat is vissza kell adniuk, olyan nincs hogy folyamatossan kapod a sz*arokat ne hagyd ,hogy palira vegyenek és örüljenek annak ,hogy hajlandó vagy náluk akkár ráfizetéssel is mást kérni.....melyik az a bolt??????

(#3142) SLYM válasza Halfer (#3137) üzenetére


SLYM
veterán

ja nem is dobozba van?! az tényleg gáz. :U

(#3143) dunc


dunc
nagyúr

MSI nVidia GeForce 6600GT 128MB TV 3 év gar! 24 800 Ft 31 000 Ft raktáron





ez durva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pécs tpcomp....számtech

(#3144) SLYM válasza dunc (#3143) üzenetére


SLYM
veterán

húha! én 36-ért vettem néhány hete! :Y

(#3145) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok lenne egy nagyon off kérdésm
kérdésem a következő lenne :
Egyik ismerősöm vett egy komplett gépet valami Rcm a madaras tescoba.
Na elkezdem telepíteni rá a winfost és az eszköz felismeréseknél egyszercsak kifagy a gép és nem tudom hogy mitől lehet alaplap asrock p4v88+ egy cerka 2800 van benne meg valami agp -s karesz
A monitor dvi csatin keresztül csatlaokozik a géphez lehet hogy ez a gond?
csak nem tudom hova paszinthatnám be a dolgot és ti hátha találkoztatok ilyennel ?

bandi

(#3146) the_OSiRiS válasza dunc (#3141) üzenetére


the_OSiRiS
csendes tag

Köszi a bíztatást, nem fogom annyiban hagyni a dolgot. Boltot nem szeretnék mondani, még nem jött el az ideje a bolt lejáratásának. ;) Remélem nem is fog, bízom benne, hogy értelmes emberekkel sikerül majd dülőre jutni.
Az a gari 30-ér meg télleg durva. :)

Celeron 2,4 GHz, Mercury PVM266aM, 300W Mercury táp, 768 DDR(Kingmax 400), Seagate 120GB HDD, Maxxtor 40GB HDD, Pioneer 110D DVD/RW, Samsung 52x32x52 CD/RW, Logitech Mx510, Logitech Deluxe, Steelpad 4D, IBM E54 15'', ASUS N6600GT 8x AGP

(#3147) k-king válasza bandi20 (#3145) üzenetére


k-king
tag

Próbáltad másik telepítő cd-vel?

-Kedves bulldogot cserélnék műkézre.

(#3148) dunc válasza bandi20 (#3145) üzenetére


dunc
nagyúr

2 verzio vagy lap , vagy memoria
memtest 86 futtasd le ha szar a memo kidobja,és visszavinni gyorsan!!!!

(#3149) bandi20 válasza k-king (#3147) üzenetére


bandi20
aktív tag

Mondjuk sp1 el?
Mert ez a sp 2 -es
A dvi az nem lehet gond mert arra gyanaokszom hogy vagy video karesz vagy monitor mert
kiírja hogy hátra 39 perc eszköz felismerés és 35 percnél jár mikor kikapcsolodik a monitor no signál és megáll a tudomány
Hogy futtasam le a mem tesztet még a kvva flopyt is kispórolták belőle

[Szerkesztve]

bandi

(#3150) Halfer válasza SLYM (#3142) üzenetére


Halfer
tag

grrrrrrr kérdezem!! hogy lehet-e h nem dobozban kapom? :((

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.