Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2451) Kiscsoki válasza Motion_Blur (#2450) üzenetére


Kiscsoki
tag

megpróbáltam 200/200. Ha minden igaz akkor a gpu-t még elbírta, de amikor a memcsit állítottam na akkor sötétség.

(#2452) Motion_Blur válasza Kiscsoki (#2451) üzenetére


Motion_Blur
félisten

200/300-at próbálj! Ettől kakukkolhat a kártya? Mert akkor nem próbálom ki:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2453) Kiscsoki válasza Motion_Blur (#2452) üzenetére


Kiscsoki
tag

Rivatunerben 250/450 a min beállítható. Tesztet is megcsinálta.

(#2454) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, meg tudnátok mondani a NV Silencer 6 (Rev. 2), jó az AGP-re is vagy csak a PCI-ra?

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#2455) Csiborbogár válasza Flashget (#2443) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ezen már én is gondolkodtam...
Minden cégnél mások a követelmények. Ezek általában szabványokban vannak rögzítve. a Szabványokon(pl.IPC) belűl megkülönböztetnek osztályokat, általában hármat. A Class 3-ba tartozó követelmények a legszígorúbbak. Itt megszabják az alkatrész tűréseket, határértékeket stb. Ezt a gyártó, illetve a megrendelő dönti el. Általában tesztelik is a cuccokat, és valószínűleg ezért Chieftec a Chieftec, mert ők szigorúbb követelmények szerint dolgoznak. Viszont arra semmi nem kötelezi őket, hogy egyértelmű jelzéseket adjanak, ebből is eredhet a 300x meg a 300xx megkülönböztetés. Továbbá a depón egyes tápok mellé oda van írva, hogy meddig húzható, azaz mennyivel tud többet a megjelölt értéknél. Én már láttam ott olyat, ahol ez az érték 120-160% volt, ami például egy 460W-os tápnál jó esetben elérheti a 650 W-ot is. Ez pedig már brutális teljesítmény. Valszeg ilyenről nincsen szó Codagen esetében. :U

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#2456) Azazello-


Azazello-
senior tag

feltennem ujra a kerdest, hatha...

Counter-Strike 1.6-ban nehany percenkent leesik az fpsem es beszaggat a jatek. esetleg vlami otlet, tapasztalat ezzel kapcsolatban?
nvidia 81.95
konfig az adataimnal :)

koszi!

Azazello

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2457) Bobbacsi válasza Gergo_pet (#2454) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Sajnos csak a PCI-E -re jó [link] :(

(#2458) Bobbacsi válasza Azazello- (#2456) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nézd meg msconfigal hogy milyen programok futnak a háttérben .Lehet hogy valami hömérsékletmérö progi megy a háttérben ,és amikor mintát vesz akkor akad a játék ? Esetleg valami más progi ami fut a háttérben ? Kapcsolj ki minden olyat ami nem feltétlenül kell ,hátha ? Volt már rá példa ,hogy valakinek meggyógyult ettöl :)

(#2459) Face8814 válasza bandi20 (#2427) üzenetére


Face8814
őstag

Ha megkérnélek, nyomnál egy 3DMark03-at is?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2460) Szab_576 válasza Azazello- (#2456) üzenetére


Szab_576
csendes tag

Lehet hogy a Windows a szar :C
Szerintem nincs köze a Configodhoz, az bőven sok neki!

De az eddigi CS-s tapasztalataim alapján, mivel már nekem is volt ilyen problémám,
sok tisztogatás, és re-install után helyreáll a rend, de én újraraknám a rendszert,
az mindíg segít ;)

(#2461) $nake


$nake
csendes tag

Haló Emberek!

Szal van egy olyan problémám hogy alapon járatom a 6600GT-t, elindítottam a Fablet, alap beállításokkal game start és szemetel a kép mint az állat, majd gyorsan beléptem a menübe és felnyomtam az antialissingot 2x re és apply és elmúlt a szemetelés, majd vissza állítottam off-ra és nem jött vissza a szemetelés. Nem léptem ki a játékból és csináltam még egy profilt, amit szintén alapon hagytam. Game start és megint szemetelt. Eljátszottam az előzőleg leírt dolgot ennél a beállításnál is és itt is helyre jött. Kérdés: Mi a fenétől lehet ez? Rohadt gép biztos a halálomat akarja. Egyszer infarktust fogok kapni vagy agyvérzést. Választ előre is köszi!

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló!

(#2462) Bobbacsi válasza $nake (#2461) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Más játékoknál is csinálja ? Nem lehet,hogy programhiba ?

(#2463) $nake válasza Bobbacsi (#2462) üzenetére


$nake
csendes tag

Hát igazság szerint még csak, ha visszaemléxel a GTA San Andreasnál panaszkodtam erre, de PL FEAR, NFS:MW stb. még nem csinált ilyet. Szóval GTA meg Fable. Remélem nem valami bújkáló hw hiba.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló!

(#2464) Azazello- válasza Szab_576 (#2460) üzenetére


Azazello-
senior tag

sajna szuz konfigra raktam fel, szal nem hinnem, hogy ez volna a gond, de lehet, hogy az unnepek utan raveszem magam es ismet ujrarakom :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2465) LuzZzer válasza Motion_Blur (#2439) üzenetére


LuzZzer
tag

jó az a táp, kimértem és tényleg faja, hatásfok meg minden, de kevés a 2 ág, pci-e csati nincs(ventiszabályzó sincs), 1 SATA van csak és ha komolyabb VGA-t fogsz venni, cserélheted le megint. Nekem majd le kell, mikor újítok, pedig most vettem :((

Az élet szép, a világ rossz!

(#2466) Face8814


Face8814
őstag

Újjabb beszámoló egy hipermarket ( ugyanaz mint e régebbi ) sláger PC-éről:
Felhívnám a figyelmet a PC márkájára:Videoton 3D PRO Gamer PC
Paraméterek ( már amik ismertek ):
Intel 3GHZ proci
160GB winyo
Nvidia 5500 + X3D VGA
1 GB Ram
Ennek akciós brutto fogyasztási vételára 199990 ungaris forint.
Hááát ez über lool! :Y

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2467) LuzZzer válasza Face8814 (#2466) üzenetére


LuzZzer
tag

ezek monitort nem tartalmaznak???

Az élet szép, a világ rossz!

(#2468) Motion_Blur válasza LuzZzer (#2465) üzenetére


Motion_Blur
félisten

De olcsó (15900-ért tudok) és megbízható. Max. 1 évre kell...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2469) Face8814 válasza LuzZzer (#2467) üzenetére


Face8814
őstag

Dehogy! Minek? Akkor biztos lenne vagy 350k! :DDD
De egyébként elfelejtettem mondani hogy a VGA 256MB!!!! :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2470) LuzZzer válasza Motion_Blur (#2468) üzenetére


LuzZzer
tag

1 évre tápot??? gratula és jövőre veszel megint 1 évre? nekem ez van de ha komolyabb gépet szertnél akkor kevés lesz. 16 meg szerintem nem olcso én asszem 12-13at adtam érte de ennél többet szerintem nem ér.

Az élet szép, a világ rossz!

(#2471) Motion_Blur válasza LuzZzer (#2470) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nincs többre lóvém. Jobb, mint a mostani codegány. És nem tervezek SLi-t...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2472) LeslieG Jr. válasza Face8814 (#2466) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Amúgy az a szomorú ebben a ''konfigokat összeállítunkban'' azaz hogy nyuljúnk le egy átlagos :P konfigért vagy 200k-t. És szegény vásárló aki a gyereknek szeretne egy konfigot venni azt meglehet etetni ilyenekkel. Mert hát apuci nem ért hozzá, gyerek meg még csak most tanulgatja az Informatikát és a tanórán még csak a proceszorokról tanultak. Szomorú. :O Ezért az árért olyan gépe rakok össze de bármelyikük is aki ért hozzá hogy megszólal. :DD

Meg hogy Videoton...ez már tényleg az Über LOL kategória. :D

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2473) bandi20


bandi20
aktív tag

Kedves Rover kollega kérlek frissítsd a táblát mert én este kicsit odapörköltem a nem sli-s kollégáknak és már írtam a 2425- ös hozzászólásomban eredményt meg képpel is támogadtam a dolgot csak annyit változott a helyzet hogy a gyári hűtő helyett ráraktam egy vf-700 alcu -t és a 81.95 ös driver van fent előre is köszönöm most jön a riva tuner meg mimóza befogása :)

bandi

(#2474) Face8814 válasza bandi20 (#2473) üzenetére


Face8814
őstag

Azért a 03-as tesztet ne felejtsd már el. Lehet, hogy ott is ''történelmet'' fogsz írni! :)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2475) szücsipapa válasza robisz (#2313) üzenetére


szücsipapa
csendes tag

Nem benéztem!! Azt mondták, h ez teszteredmény és h felkeresték az Asus-t is elküldték a mérési eredményéket és azt mondták, h nem tudják, hogy mitől lehet!! sztem itt a prohardveren van a teszt!

ASUS A8N5X, ATHLON 64 3000VENICE, KINGSTON 1GB, ASUS GEFORCE 6600GT, Samsung 160Gb, Plextor PX-712, LG 4063B, Teac, Logitech G-15

(#2476) Face8814 válasza szücsipapa (#2475) üzenetére


Face8814
őstag

Azt azért tisztázzuk le, hogy a 6600GT SLI-t 1280*1024-es felbontás felett, el lehet feljteni. Már 1280*1024-ben is van pár olyan játék, ami olyan szinten kétválra fekteti, mint a ''csuda''! Szóval csak csínnyán bánjunk azzal a felbontással!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2477) bandi20 válasza Face8814 (#2474) üzenetére


bandi20
aktív tag

Ja negatív történelemt valamiért nekem a 03 a 10 k is impossible tegnap már majdnem elértem de nem Alatta sajna csak egy 3000+ a64 van és 1800 mhz -n megy
Mi a rákért nem tudom rivatunerrel húzni a magot holott mindent úgy csinálok ahogy babbobácsi leírta ?
de 500 ról nem mozdul el.

[Szerkesztve]

bandi

(#2478) Drox


Drox
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Épp gépvásárlás közepén vagyok, VGA témában mindenképp a 6600GT-re gondoltam, hála ennek a topicnak (nem volt semmi végigolvasni ;)) elég sokmindenben frissítettem a tudásom, szóval köszi! :R
A fórum végigolvasása után végül egy Gigabyte GV-NX66T128VP [link] mellett döntöttem, NV silencer 6-al. A procit még várom németországból, ha megvan a gép küldöm az eredményeket, kíváncsi leszek mennyit számít az opteron alatta.

A képzelet és a valóság közt nincs is semmi különbség. Legalábbis képzeletben nincs. Csak a valóságban.

(#2479) BuGGio


BuGGio
csendes tag

Azt, hogy tudom megnézni, hogy a kártyám 4x AGP-be 2x-en vagy 4xen forog??

Válaszokat köszi!

(#2480) Motion_Blur válasza BuGGio (#2479) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Pl: itt:[link]

De Everest-ben is meg lehet nézni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2481) Bobbacsi válasza bandi20 (#2477) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nem tudod húzni ,vagy vagy a Test funkció dobja vissza ?
Az nem lehet .hogy az Expertool ,és a Riva Tuner nem szeretik egymást ?

(#2482) bandi20 válasza Bobbacsi (#2481) üzenetére


bandi20
aktív tag

Lehet hogy tényleg nem ugy csinálom ahogy írtad a memóriát meg is rántja annyira amennyire akarom de a gpu fix 500 mhz csak az a fura hogy a exertool is annyinak írja a magot amennyit beállítok a rivatunerben de a monitorozás után marad 500

bandi

(#2483) bandi20 válasza Bobbacsi (#2481) üzenetére


bandi20
aktív tag

Megoldódott a probléma!
Sőt mondtam hogy csak a kezdet elértem a 4800 -as határt mindjárt felrakom a képeket is.
3dmark2005[link]
Imádom ezt a kártyát és sli -ben mit tudhat ?
[link]

[Szerkesztve]

bandi

(#2484) tope válasza bandi20 (#2483) üzenetére


tope
addikt

:Y [kép]
Az alapórajjelek se semmi.

(#2485) Motion_Blur válasza bandi20 (#2483) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Abszolut rekord:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2486) bandi20 válasza Motion_Blur (#2485) üzenetére


bandi20
aktív tag

köszönöm mindenkinek bevalhatom elinte nem bíztam az nvidia karikban de ez wow
Ez nagyon megy
és még nem szemetelt tehát nem a vége :D

bandi

(#2487) Motion_Blur válasza bandi20 (#2486) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gondolom azért itt már a 256MB ram is ad pár plussz pontot nem? Milyen ramok vannak a karin?:U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2488) HaRdCoRe válasza bandi20 (#2483) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

:Y nem sömmi! ... vazze kiraktad az indexet rendesen, csak nehogy úgy felejtsd! :DDD

grat! :C

(#2489) bandi20 válasza Motion_Blur (#2487) üzenetére


bandi20
aktív tag

Nem tudom milyenek mármint a fajtái mert gyárilag van rajta hűtőborda de a honlapjuk szerint 2.0 ns gddr3 ennyi hacsak nincs valami progi hogy mik vannak rajta megtudjam
Állítólag nincs jelentősége a +128 megának mert ez a kari csak 128 -bites és nem tudja kihajtani

bandi

(#2490) eReL1


eReL1
tag

Sziasztok!

Melyik lenne jobb Inno3d 6600gt-re (PCi-e) a Zalman 700Cu, vagy az Artic NV Silencer 6?
előnyök-hátrányok, húzás, egyebek...

[Szerkesztve]

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#2491) Bobbacsi válasza bandi20 (#2486) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Hát nagyon gratulálok :C Különösen jó kártyát sikerült kifognod !
A memória nézegetéshez sajna nincs program :( csak manuálisan lehet megnézni ( borda le )

[Szerkesztve]

(#2492) Face8814 válasza Motion_Blur (#2487) üzenetére


Face8814
őstag

Elvileg a 256 MB RAM a 6600-os szériákon nem hogy előny, de bizonyos esetekben hátrány. Itt nem csak a gyengébb minőség, hanem a 128 bit is közrejátszik.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2493) Rover623


Rover623
félisten

Eljött az a pillanat, amikor én mondom azt, amit az én színrelépésemkor hangoztatott a 6600GT topic akkori ''lakossága'': ezt én nem hiszem el, ott valami bazdmeg van...!;]
bandi20 eredményei nincsenek összhangban a gépe teljesítményével, a VGA kártya órajeleivel...és a nemzetközi eredményekkel...:(((
Ismét idézném a kivonatos listát az ORB-on publikált legjobb 6600GT eredményekről:
[link]
Meg lehet nézni: bandi20 eredményénél gyengébb pontokhoz is mindenkinek jóval magasabb GPU és RAM órajelek kellettek/kellenek...és ráadásul a gépek kivétel nélkül húzva vannak/voltak...:U
Szóval nem igazán tartom hihetőnek azokat az eredményeket...
Akkor lennék nyugodt, ha kézbe vehetném a kártyát és ellenőrzött körülmények között tesztelhetném...:DDD
Mivel ez nem lehetséges (gondolom), döntsön a nép szava: bizalmat szavaztok-e bandi20-nak...bekerüljenek-e az eredményei a táblázatba vagy se... :F

primus inter pares

(#2494) Bobbacsi válasza eReL1 (#2490) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Keresd meg popey37 forumtársat neki ,már az utobbi van a kártyájan
Ö csinálta ezt a képet is [link]

[Szerkesztve]

(#2495) LuzZzer válasza Rover623 (#2493) üzenetére


LuzZzer
tag

Hát igen, jó kérdés:) Sajna nem tudjuk megnézni teszt közben. Azon filóztam itt a melóban hogy nekem a HLSL PS be volt-e nyomva teszt közben vagy nem, és ez változtatna az eredményen vagy sem. Továbbá azt sem láthatjuk, hogy ő mit látott:D, mert lehet hogy nem sokat, vagy sok hiányzó texturát. Igen nyitott a kérdés, én inkább nem szavaznék most, majd talán később. (nem bírom a nyomást:) ) Viszont azt megnézhetné hogy mennyi memót használ teszt közben a kari, csak rivában kell beállítani a plugint.

Az élet szép, a világ rossz!

(#2496) Face8814 válasza Rover623 (#2493) üzenetére


Face8814
őstag

Induljunk ki abból, hogy bandi20 kártyája egy übertuning darab. Kijött egy 05-ös nagyon jó eredmény. Eddig ok. De!Ha ez a kártya tényleg olyan jó, akkor valamit produkálnia kéne 03-ban is. Bandi elmondása szerint nem volt meg a 10000 sem. Ha ez a kártya tényleg olyan jó, mint amit a 05-ös erdmények tükröznek, akkor procitól és mem-től függetlenül ( bár 03-ban jócskán jelen van a proci és a mem is )ilyen órajelek mellett minimum 10-10,5k kellene kapni. Plána, ha a proci is meg lenne rántva, akkor ezzel a kártyával a 12k simán elérhető lenne. Szóval kicsit fura ez a kiugró 05-ös erdmény, és ez a semmitmondó 03-as pötty!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2497) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

Amig nem tudjuk hitelt érdemlödöen bebizonyítani ,hogy nem valami turpisság van a dologban ( amit nem feltételezünk ),addig el kell fogadnunk ( bár a multkor én akadtam ki rajta legjobban ,alig volt különbség a két kártya által adott értékeknek mégis majd 300 pont lett az eltérés )
Csak olyan hihetetlennek tünnek ezek az eredmények :F

[Szerkesztve]

(#2498) popey37 válasza eReL1 (#2490) üzenetére


popey37
addikt

hali, nekem silencer 6 van. meg vagyok vele elégedve. 4800huf-ért kitünő vétel volt.
ha a szoba 22-23 fokos: alap:34fok; full:56-58fok. nem szokott 60 fölé menni.
a Zalmiról nem tudok véleményt mondani, mert nem volt olyan hűtőm.
A silencerre 6 év garancia van. szerintem korrekt.
Huzás meg kari és szerencse függő: nekem ha nagyon hideg van/értsd erkély :DDD /: léghűtéssel 600/1350mhz.de nem használom max 560/1250mhz-en.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2499) HaRdCoRe válasza Rover623 (#2493) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Lehet benne valami igazság amit mondasz...

Monjuk kezdésnek RivaTuner Hardware Monitoring képecske?

Privi ment...

(#2500) Motion_Blur válasza Rover623 (#2493) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem nem kamu, 256MB-os Gainward;) + a procija se gyenge hozzá;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.