Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3251) Lacixx válasza Flashget (#3248) üzenetére


Lacixx
tag

Ne kéne ilyenekkel viccelődni. jó???????? :((( :((( :)) :))

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3252) Lacixx válasza Bobbacsi (#3247) üzenetére


Lacixx
tag

A hányinger elkap ettők a kártyától!! :O :O

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3253) SLYM válasza Bobbacsi (#3247) üzenetére


SLYM
veterán

nekem olyan van mint a bal oldali. :)

(#3254) Bobbacsi válasza Lacixx (#3249) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor lehet hogy ez volt : [link]1.hsz
Én nem raktam rá a memóriákra a bordát

[Szerkesztve]

(#3255) Niczo válasza Lacixx (#3249) üzenetére


Niczo
senior tag

Nézd meg a Zalman honlapján. Video is van róla, én is az alapján tettem fel. Plusz egy ember nem árt, aki segít fogni a bordát amig csavarozod (tapasztalat).
A mem hűtőt AGP-s kártyára csak farigcsálva tudod feltenni, de nem muszáj felrakni (pl. nekem sincsenek fenn)

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#3256) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Nem igaz!!!Egyszerüen nem bírom elérni a 4k-t 05-ben :((( :((( :((( :((( :((( :(((
Már 2600-on megy a procim,a ramok 430-on!580/1177-en a kari!Teljesen hibamentes a kép a tesztben(meg mindenben!)
De miért nem éri el,ilyen környezetben???Faszom a Leadtekbe! :((
Hiába gyári hűtő!Másnak ilyen értékekkel simán megvan a 4000pont felett!

[Szerkesztve]

(#3257) Niczo válasza Bobbacsi (#3254) üzenetére


Niczo
senior tag

Megelőztél :O

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#3258) Halfer


Halfer
tag

még az MSI hűtése is gagyi? pedig ahhoz a fokszámok is szebben néznek ki

(#3259) Lacixx válasza Bobbacsi (#3254) üzenetére


Lacixx
tag

Azaz köszönöm! :R

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3260) Flashget válasza Lacixx (#3240) üzenetére


Flashget
félisten

leveszed a gyári hűtőt...de ésszel ám! :)
ha nem megy körömmel akkor csipesszel a nyák hátsó oldalán összenyomod óvatosan a kis fehér pöcköket és közben nyomod kifelé a nyákból. Majd ezután magát a hűtőt leveszed és a GPU-ról leszeded a gyári pasztát. Mezei puha rongy is elég hozzá..majd fogsz egy másik rongyot (legjobb erre a célra fehér vászon) és köröm lakk lemosó amivel letisztítod a gpu-t rendesen, hogy ragyogjon mint a salamon töke :DD

Az így megmaradt kis lukakba a nyákon beledugod amit a zalmi kittben kapsz..(mama+fekete gumigyűrű)
Ezután a zalmi féle fehér színű pasztát (nem sokat)kinyomsz a gpu-ra és egyenletesen szétkened, szétoszlatod (ha cpu-ra raktál már fel hűtőt az elv itt is ugyanaz a pasztázással) majd felrakod rá a zalmit. Arra ügyelj, hogy ne nagyon csúszkáljon rajta a súlya miatt..ezért érdemes alátámasztani a kártyát ha nincs segítség a közelben.
Majd ezután a csavarokat felváltva húzod meg mindig egy keveset húzva az egyiken, hogy tökéletesen feküdjön a gpu-ra.
A memókra nem kell felraknod a hűtőbordákat..nem is férnek fel csak ha megfaragja az ember..maga a zalmi ventije elég hűtést ad nekik.

Realme GT Master Edition

(#3261) Lacixx válasza Niczo (#3255) üzenetére


Lacixx
tag

Már a feltevést megoldom, csak szeretném már a kezembe tudni egy JÓ gt-t! :) De a gigabyte szeméjében sztem meg fogom izlelni milyen lehet.... :)) Én a mem. bordákat is rá fogom tenni, mer biztos ami biztos. Mellesleg egyedül is megoldom, legfeljebb befogom egy satuba :)) :DD

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3262) Niczo válasza Halfer (#3258) üzenetére


Niczo
senior tag

Én is azt hittem az Asus hűtőjére, de semmitérő. Nem voltak vele szépek azok a fokszámok.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#3263) Lacixx válasza Flashget (#3260) üzenetére


Lacixx
tag

Köszön a helpet. RemélM menni fog!

Nem értek vmit: nfsbe nitrozás közben csak jobbra tudok kanyarodni, ha balra szeretnék menni az nem megy. na erre ötlet??


Bocsi :)

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3264) Flashget válasza Halfer (#3258) üzenetére


Flashget
félisten

gagyi mert 125 fok a maglassulása és 90 fokot elérte pl. AOEIII-ban és lefagyott az egész..

Realme GT Master Edition

(#3265) SLYM válasza HunChaos (#3256) üzenetére


SLYM
veterán

81.95-tel mérsz?

(#3266) Bobbacsi válasza HunChaos (#3256) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha picit visszaveszel a memóriából ,az sem segít ? Nálam is volt ilyen ha a memót feljebb toltam ,akkor kevesebbet kaptam :( ( 1170 ? ) GPU 585 ? Melyik driverrel nézted ? Jó a 78.01 ,és a 77.77 is
Azért a gyári hütésel 4e-t elérni nem könnyü :) Szerintem ha cserélsz rajta hútést vígan meglessz a 4000 ! Söööt :)

[Szerkesztve]

(#3267) SLYM válasza Lacixx (#3263) üzenetére


SLYM
veterán

nekem az előzőekbe is megvolt ez a problémó :( (Underground 1-2)

(#3268) Flashget válasza Lacixx (#3261) üzenetére


Flashget
félisten

hidd el, hogy felesleges vesződni velük, mert több mint a felét lereszeled, hogy a gpu venti alatt elférjenek és így már semmi értelmük..ráadásul ha beszarik a zalmi ugrott a gari is vagy megveszed külön a zalmi kis memo bordákat..2 év a zalmira a gari!

a pci-e verziónál férnek el reszelés nélkül..

Realme GT Master Edition

(#3269) Incognito


Incognito
senior tag

Itt ebbe a pudvás Debrecenbe csak Leadtek és Inno van. Ami jó az egészben, hogy kb egy árban vannak (sajnos Leadtek csak a Mistralban van :O :( ezért félek tőle a gar miatt).
A kérdésem: a mem órajelét fel lehet húzni 500Mhz-re (alapon 450Mhz-en van és gondolom az az 50Mhz már nem nagy ugrás...)

(#3270) Flashget válasza SLYM (#3250) üzenetére


Flashget
félisten

akkor ideje tanulnod is valamit :DD

ott van Rover táblázata...nézd meg a húzott eredményeket (a sli most nem játszik) és a top 15-ben csak pci-e van
[link]

[Szerkesztve]

Realme GT Master Edition

(#3271) Lacixx válasza SLYM (#3267) üzenetére


Lacixx
tag

Nekem is, de nem lehet h billentyűzet probléma?

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3272) Lacixx válasza Flashget (#3268) üzenetére


Lacixx
tag

Hmm.. igazad lesz, és lehet h nem fogom rátenni. Vagy lehet h igen, de csak a hátuljára... na? :)

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3273) Bobbacsi válasza Incognito (#3269) üzenetére


Bobbacsi
veterán

450 az hogy lehet ?
Vagy 300 ( 2D ) vagy 500 (3D ) vagy ez valami ujjitás megint ?

(#3274) Bobbacsi válasza Lacixx (#3272) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A hátulján nincs Memória ! :) Mind a 4 memória modul a beültetési oldalon van

[Szerkesztve]

(#3275) Lacixx válasza Bobbacsi (#3274) üzenetére


Lacixx
tag

Azt tudom! De az alcu papirján az van h oda is kell tenni. Nem viccből adtak hozzá 8at... :F

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3276) Bobbacsi válasza Lacixx (#3275) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt a hütést nem csak a 6600GT kártyához találták ki :) Azért adnak hozzá 8db-ot hogy más kártyára is fel lehet tenni aminek 8 memória modulja van 4 a beültetési 4 a forrasztási oldalon

(#3277) Flashget válasza Lacixx (#3272) üzenetére


Flashget
félisten

azt megnézném, hogy ott hova raknád :)

amúgy itt van egy kis movie a vga hűtőknél hogy kell felrakni a hűtőt..a csavarozása a lelke az egésznek.
[link]

[Szerkesztve]

Realme GT Master Edition

(#3278) Lacixx


Lacixx
tag

Természetesen tudom h nem6600gt agp-re találták ki. Meg láttam azt is h a gyári hsi hütö nem megy fel rá... Honlapom ezt olvastam. Igaz ez?

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3279) Lacixx válasza Flashget (#3277) üzenetére


Lacixx
tag

Hova raknám? Hát a forrasztott oldalra, potosan a memoriák alá...az is ér valamit nem?!

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3280) Bobbacsi válasza Lacixx (#3278) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A HSI hid hütésével nem kell foglakoznod az ott marad a helyén ! Nem zavar a Zalman felrakásánál !

(#3281) Bobbacsi válasza Lacixx (#3279) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Isten ÖRIZZ :O Rövidrezársz vele vagy 20-30 alkatrészt ! Azzal az oldallal ne foglalkozz !
Illetve nem zársz rövidre ,mert ragasztóanyag van a bordán de oda teljessen felesleges raknod

[Szerkesztve]

(#3282) Lacixx válasza Bobbacsi (#3281) üzenetére


Lacixx
tag

Hát de figyelj már, akkor gyári honlapon mi az a szaros kétoldali feltétel?! :F

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3283) Flashget válasza Lacixx (#3279) üzenetére


Flashget
félisten

öntapadós a borda csak mondom :)
hidd el semmi értelme.Ha megnyugtat nekem nincs fenn..sőt Bobbacsinak sem (és sokan másoknak sem)pedig ő aztán hajnalban vacogott a jobb teszt érdekében az erkélyen :DD

a GPU legyen normálisan hűtve a többit elintézi a zalmi ventije

Realme GT Master Edition

(#3284) Flashget válasza Lacixx (#3278) üzenetére


Flashget
félisten

gigabyte vga esetén hozzá ne nyúlj a gyári HSI hűtéshez!!!

Realme GT Master Edition

(#3285) Bobbacsi válasza Lacixx (#3282) üzenetére


Bobbacsi
veterán

MERT AZ EGY MÁS TIPUSU KÁRTYA ! NEM 6600 GT

(#3286) Halfer válasza Flashget (#3264) üzenetére


Halfer
tag

akkor sem fogja bírni gyárival ha nem húzok rajta? elvileg nem rakhatnak rá olyat amit mindenféleképpen cserélni kell!

(#3287) Flashget válasza Lacixx (#3282) üzenetére


Flashget
félisten

mondta...vannak olyan kártyák ahol ez szükséges lehet... a zalmi nem a leadtek vagy a gigabyte-nek gyártja a vf700-at...hanem univerzálisan minden tipushoz!

amúgy a gigabyte passzív vga kareszaihoz is a zalman adja a hűtést mégis lekell cserélni zalmira :Y :DDD

Realme GT Master Edition

(#3288) Lacixx


Lacixx
tag

Jolvan hiszek nektek tapasztalt kollégáim :)) Köszi a segitséget. Ugyis jelentkezem az eredményekkel stb. És továbbra se ajánlom senkinek az inno-t, de ezt tudjátok. Most egy kis fx5200 rötyög passziv hütövel a gépemben, még meg nem érkezik agt.RemélM még a héten... :)) :R

''Ember küzdj és bízva bízzál, de ha nem megy legalább engem hagyjál!''

(#3289) Flashget válasza Halfer (#3286) üzenetére


Flashget
félisten

elvileg az már nonszensz, hogy a leadteken kívűl mindet cserélni kell...ha nem is fagy le esetleg mert egy chieftec házban van amibe van 12cm-es ház venti, hanem azért is mert hangosak.

Történetesen keresztfiamnak MSI van és nem húzták mert nem értenek hozzá...én megcsináltam benne a bios frissitést és rivatunereztem az én gépemben..úgy kiakadt 90 fokon mint a cövek.
Gigabyte max. 85 fok volt de nem fagyott le mivel 145 fok a maglassulás.

Az én tapasztalatom az, hogy azok a kártyák amiknek 125 fok a maglassulásuk azok biza lefagynak ha elérik a 90 fokot. Tehát elkerülhetetlen a hűtő csere..

Realme GT Master Edition

(#3290) Bandus99 válasza Flashget (#3289) üzenetére


Bandus99
őstag

Hat nekem a GW kartya hutojevel sincs gondom a tapom elnyomja a hangjat es pasztazas minden nelkul jatekokban pl NFSMW max65 fok

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3291) Incognito válasza Bobbacsi (#3273) üzenetére


Incognito
senior tag

A gyártó oldalán is ez áll:
GPU/Memory Clock 500/450MHz
[link]

(#3292) Halfer válasza Flashget (#3289) üzenetére


Halfer
tag

szóval ha esetleg elér addig és lefagy, akkor kárt is okoz?

(#3293) Bobbacsi válasza Incognito (#3291) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ja ,igen :R igy már értem :) Itt a topikban mi csak 500/900-nak nevezzük Az a memória órajele (2x450 =900 )

[Szerkesztve]

(#3294) Niczo válasza Flashget (#3289) üzenetére


Niczo
senior tag

Sajnos egyetértek veled. Az én Asusomnak a 90 fokot sem kellett elérnie és lefagyott. Többször is fagyott már 86 fokon. A Zalmival nem ment terhelten 55 fok fölé, amig nem volt fenn a ház oldala. Így már eléri a 65 fokot is. Ezek szerint nem túl jól szellőzik a házam. De még így is kőstabil.
Egyébként nálam 127 fok a maglassulás. Az újabbaknál már mindnél 145 fok? Vagy melyik hogyan sikerül?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#3295) Dezike


Dezike
tag

Szvsz aki saját eszétöl + a zalman remek segítségeitöl sem tudja felrakni a vf-700-at, az nyugodtan t..ön(szal oda) szurhatja magát.Ott vmi agykapacitási meglassulás van ;)
De jót röhögtem az utolsó 10-15 hsz-n.
mesa23
szvsz téged átdobtak a palánkon.A barton 2500+ topikban biztos segítöbbek az ottani szakik, + jobbanismerik a procit.[link]

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#3296) Flashget válasza Halfer (#3292) üzenetére


Flashget
félisten

kárt a tartós hasonló esetek tudnak okozni..

miért önmagában a rendszeres lefagyás nem elég bosszantó? adatok veszhetnek el és a vinyók sem szeretik ha nem rendesen van kikapcsolva a gép, hanem állandóan vagy a power gomb 7mp-ig tartó nyomva tartásával vagy a resettel..ha hosszú távon lesz ez a kártyád vagy zalmi vagy prmcsik féle hűtést veszed.

Realme GT Master Edition

(#3297) Halfer válasza Flashget (#3296) üzenetére


Halfer
tag

oké, köszi

(#3298) Incognito válasza Bobbacsi (#3293) üzenetére


Incognito
senior tag

Van róla tapasztalat? Fel lehet húzni 500Mhz-re?

(#3299) Bobbacsi válasza Incognito (#3298) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Természetesen,csak ezt nézd meg [link]
Beírhatnád a kártyádat az adataidhoz :)

[Szerkesztve]

(#3300) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Sziasztok! :)

Hú de rég jártam már erre. :Y Hát hiába ha hétvégén is dolgozik az ember. :O Ezt a sok hozzászólást...nem semmi. ;)

Amúgy tényleg nem egy nagy ördöngösség felrakni a vidkártyára egy Zalmikát. Szerintem kiskorában mindenki legozott vagy valami kézségfejlesztő játékkal egész biztos hogy játszot. Úgy hogy nem kell betojni. :P A Zalminak elég jó a dokumentációja mindenki meg tudja csinálni a szerint. Ha olvasni nem is tud valaki a képet nézi még akkor is meg tudja csinálni. ;] :D :)) Csak ész kell és odafigyelés.

[Szerkesztve]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce 6600 GT Archívum IX. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.