Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  GDF topic

Hozzászólások

(#801) adalbert1 válasza adalbert1 (#800) üzenetére


adalbert1
veterán

Érdekes... most megnézve a 0/200 helyett 16/200 látszik...
Pedig ha nem utólag vitték fel őket, akkor az előbb is látszaniuk kellett volna... :F

(#802) adalbert1 válasza adalbert1 (#801) üzenetére


adalbert1
veterán

Hmmm, időközben elgondolkoztam azon is, hogy csak egy esetleges elővizsga jegybeírása miatt lett ez az időpont feltéve, akkor viszont égni fogok mint a Reichstag. :B
Viszont ha tényleg úgy van, akkor legalább megjegyzésnek odaírhatták volna, hogy hé hülyegyerekek, ez csak elővizsga jegyek felvitelére szolgál!

Szerk.:

Az mennyire gáz, hogy olyan 20 tantárgyamnál eltér a kurzuskód az évfolyamom számára kiadottaktól (átkerültem 2002-ről 2003-ra, viszont sok tantárgyat a 2002-es kóddal csináltam meg)? Dobtam egy mailt az IK-nak, remélem ők okosabbak ezen a téren mint én.

[ Szerkesztve ]

(#803) -ZSIVÁNY-


-ZSIVÁNY-
újonc

Sziasztok!
Nekem is ezzel van problémém és tegnap szoltam is az információs központban, azt mondták már többen szóltak ez ügyben és intézkedni fognak.OK.Aztan délelőtt nézzem, h ma 8 órai vizsgára feljelentkezés van 10 órakór! :F 200 fő max null jelentkező, majd később lezárult a feljentkezés, majd valahogy odakerült 16 időutazó-remélem sikerült nekik a vizsga-
Hát ez azért kemény!!! :W

Kitartás!!!

(#804) adalbert1 válasza -ZSIVÁNY- (#803) üzenetére


adalbert1
veterán

Hello!

Pont előtted írtam, hogy lehet hogy elővizsga jegyfelvitele miatt volt, de majd az iliasos fórumon válaszol valaki...
Viszont akkor odaírhatták volna megjegyzésként, én már totál ráparáztam az egészre...
Mondjuk a suli által intézett dolgokat nézve nem is csoda hogy egyre inkább paranoiás vagyok az iskolával kapcsolatos dolgokban.

(#805) -ZSIVÁNY-


-ZSIVÁNY-
újonc

Lehet én emlékszem rosszul,de amikor lezárták még nulla volt a létszám...
De mind1 majd csak lesz vizsga.

Kitartás!!!

(#806) fv82 válasza adalbert1 (#804) üzenetére


fv82
tag

és helyszínnek mi van beírva? mert ha déli-sark, akkor sántít a dolog

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#807) KrAt


KrAt
veterán

Holnap mérés és irányítástech.. Olyan bukás lesz, mint a k.rvaisten :D

(#808) Okica


Okica
csendes tag

Hali!
Holnap vizualból vizsga. Kapok valakitől segítséget? :U

(#809) pjtr válasza Okica (#808) üzenetére


pjtr
aktív tag

Segítség ment!!

nem teljes, de kb 80-90 %-a benne van. Ne ijedj meg, ha te a 2. számú feladatot húzód, az a puskán nem biztos hogy a 2. számú.(sőőt tutti hogy más a számozás)
Vidd el pendrájvon, másold be a c:\temp-be oda van jogunk másolni.
Én a vastag cetliket ajánlom, azokon mintha könnyebbek lennének a feladatok.
Sok sikert!!!!

(#810) Whiskys válasza KrAt (#807) üzenetére


Whiskys
csendes tag

Szintén bukta lesz :))

(#811) adalbert1 válasza -ZSIVÁNY- (#805) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem emlékszel rosszul, szerintem is... Viszont utána odakerült a 16 ember...

fv82: így jobban megnézve már gyanús, ugyan nem a hold, hanem etele 68., de terem nincs...

Holnap meg mat-4, már előre parázok...

(#812) kew válasza adalbert1 (#811) üzenetére


kew
senior tag

mat4-ből csak az előkészítőre kell elmenni, amit ott megold Ratkó, általában azokat adja vizsgán is. Mikor én voltam, két feladatnál még a számok is ugyan azok voltak :)

Tegnap voltam sztech szigorlaton, kipipálva az is :) Már csak egy java 3, és megvan az abszolutorium ;]

(#813) adalbert1 válasza kew (#812) üzenetére


adalbert1
veterán

Az utolsó előkészítő amire el akartam menni elmaradt... De legalább jópár feladat megoldással együtt fel lett pakolva az iliasba, szóval remélem nem lesz olyan k. nehéz...
Sztech szigorlat? Abban mi van (ugyan nem műszakis vagyok, de azért érdekelne).

Grat, akkor neked már tényleg nincs sok hátra a suliból. :C

(#814) kew válasza adalbert1 (#813) üzenetére


kew
senior tag

nem nehéz szerintem, ha az integrálós feladatot kihagyod, még úgyis simán meg lehet csinálni sztem :)

Számtech szigorlat: Bevezetés a számítástechnikába, Technológia, Operációs rendszerek, és Mikroszámítógépek tárgyakból összegyúrt tételeket kell húzni, 50 tétel van, egy tételen belül 6db kérdés az előbb felsorolt tárgyakból :)

(#815) -ZSIVÁNY- válasza kew (#814) üzenetére


-ZSIVÁNY-
újonc

Hány kredit az abszolotorium 190+20 a diploma ugye? és akkor utánna lehet záróvizsgázni.
egyébként 5-kor adatbáziskezelés vizsga, valakinek esetleg valami szuper segédlet amiből ötösre lehet írni, na jo elég egy kettesre is. :D ?

Kitartás!!!

(#816) adalbert1 válasza kew (#814) üzenetére


adalbert1
veterán

Legutóbb az volt a baj, hogy az első két feladat kötelező volt (legalábbis az volt odaírva a lap aljára), ebben egy bizonyítás, meg egy sűrűségfüggvény vizsgálat volt, de akkor a sűrűségfüggvény az istenért nem akart menni... :W

Ebből IK-n csak 2 tárgyat tanultunk... Konkrétan az operációs rendszereknél szerintem hülyeség az elnevezés, lévén csak winről volt benne szó...
Nekem még hátra van 2 szigorlat, pénzügy+módszertan.

szerk.:

-ZSIVÁNY- : sajnos olyannal nem tudok szolgálni, viszont maga a vizsga adatbázis része szerintem nem nehéz, kulcsok, kapcsolatok, bővítése az adatbázisnak, példasorok felvitele...
Inkább az SQL a szívás (legalábbis nekem az volt, mert nem készültem belőle igazán, gép előtt megy, de papíron nem annyira), viszont abból is meg lehet szerezni a minimum pontot, ha egy megírt lekérdezésnél leírod hogy mit csinál.
Így a minimum pont + jó az adatbázis részed megvan a kettes.

[ Szerkesztve ]

(#817) kew válasza -ZSIVÁNY- (#815) üzenetére


kew
senior tag

hát meg nem mondom neked, hogy hány kredit, azt tudom, hogy teljesítettem minden kötelezően választott tárgyból a kreditem, és megvan minden tárgyam (egyet kivéve:) ). Remélem ezzel, plusz a szakdolival meg lesz a szükséges kreditem, de majd utána nézek azért... :))

Adatbázisból lentebb linkeltem vizsgapéldákat, ezek ki is vannak dolgozva
A vizsgán mindent lehet használni, ugyhogy vigyél jegyzetet, vázlatot, kidolgozott feladatosorokat, és próbáld kiokoskodni :)
Az áprilisi vizsga itt van megoldva.

(#818) kew válasza adalbert1 (#816) üzenetére


kew
senior tag

én matek 3-ból voltam így, hogy az egyik feladatot, amire oda volt írva, hogy kötelező, hozzá se szagoltam, viszont a többit megoldottam, és 3-as lett.

Matek 4ből is csak belekezdtem az egyik kötelezőbe, a másik pedig meg volt az előkészítőn megoldottuk, így onnan kipuskáztam :)
A többit is megoldottam, és 5ös lett :)

(#819) orkester


orkester
senior tag

Sikerült végre a JAVA(3-as)! :DD Komolyan legszívesebben ordítottam volna örömömben, de azért hülyét nem akartam csinálni magamból. Most nagyon boldog vagyok, hatalmas tehertől szabadultam meg úgy érzem.
Vizsga előtt beszélgettek ott, hogy van valaki aki már több mint 1 éve nem bírja letenni ezt a vizsgát. :Y
23-án Módszertan, kemény lesz...de ma már nem kezdem el, inkább behűtök egy pezsgőt. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#820) Shodan válasza -ZSIVÁNY- (#815) üzenetére


Shodan
addikt

180 az abszolutórium, a diploma meg nem számít abba. Magyarán ha megvan minden tantárgyad akkor már sínen vagy a diplomával ráérsz később is bajlódni nem számít a képzés időbe, legalábbis IK-ban ezt mondták, ezért ne vedd biztosra :)

Nekem is ma qrva jó volt bemegyek vizsgázni és a tanár 40perc múlva se jelent meg,
2. e-mailemre nem válaszolt,ZHmat elhagyta vagy mi a f@szt csinált vele.
Komolyan mondom már elegem van az egészből. Ebben a félévben kemény 2 tárgyam van meg, pedig jövő féléveben már végezni akartam , így szerintem nem lesz meg :(

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#821) Shodan válasza orkester (#819) üzenetére


Shodan
addikt

Neked meg Grat! Én tuti ordítottam volna :DDD :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#822) kew válasza orkester (#819) üzenetére


kew
senior tag

hali!

hogy megy most a java3 vizsga? van még teszt az elején? Múltkor azt mondták, hogy az már nincsen, csak be kell mutatni a programodat és kész. Ezek szerint nem ilyen egyszerű? :F

(#823) orkester válasza kew (#822) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Bocs tényleg nem egyértelmű...a 3-as a jegy amit kaptam. Ez a sima 1. Java vizsga volt. :B

Shodan: :R

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#824) kew válasza orkester (#823) üzenetére


kew
senior tag

hjaaa oks :)

(#825) adalbert1 válasza kew (#818) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor remélem el fogják nézni, ha nem lesz megoldva minden kötelező...
Szereztem egy másik könyvet, abból már kb. füzetben leírva 20 oldalnyi példát megoldottam, és még csak a könyv felénél vagyok. :) Végigveszem amennyire lehet, meg megoldom a mostanában adottakat is, így már csak menni fog...

orkester : grat. Én most arról faggatom az IK-t, hogy elfogadják-e a 2002-eseknél letett (átraktak utána a 2003-asokhoz) prog alapjai elméleti vizsgámat, lévén a 2003-asoknál nincs külön gyakorlat.

Shodan : félévenként 30 kredittel kell számolni nem? Így GI-nek 210 ha jól tudom, MI-nek meg 180, azt tudom hogy GI-nél 20-at ér a diplomamunka.

[ Szerkesztve ]

(#826) Shodan válasza adalbert1 (#825) üzenetére


Shodan
addikt

Ja én MI-re gondoltam, de a diploma csak 15.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#827) Okica válasza adalbert1 (#813) üzenetére


Okica
csendes tag

Hali!
Én szokás szerint béna vagyok. Hol a fenében vannak azok a kidolgozott mat4 példák a tanártól?

Egyébként meglett a Vizuálom :R :)) :DD :C

(#828) adalbert1 válasza Okica (#827) üzenetére


adalbert1
veterán

Grat.

Mat-4 példák : ilias>mat4>fórum>matematika feladatmegoldások
Néhány van még ott másik fórumban is a valószínűségszámítás és matematikai statisztika fórum-ban is, azok csak zh megoldások, de kb. ugyanolyan feladatok...

(#829) KrAt


KrAt
veterán

Húúú gyerekek ez a mai mérés / irányítás nagyon "para" volt :D Mondjuk úgy, h a tanár szinte egyáltalán nem figyelt, és a Kalmárban voltunk :B Nah a többit adjátok össze :D

(#830) Okica válasza adalbert1 (#828) üzenetére


Okica
csendes tag

Köszi. eszembe nem jutott volna a fórumban keresni :U

Kontrolling1ből friss tapasztalatok, vizsgalapok? nekem csak 2006os van és ma megtudtam, hogy azzal semmire nem megyek :F

(#831) Shodan válasza Okica (#827) üzenetére


Shodan
addikt

nekem is van valamim átküldjem?
szerk: küldtem

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#832) Shodan válasza KrAt (#829) üzenetére


Shodan
addikt

mérésből nem valami beadandó van?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#833) KrAt válasza Shodan (#832) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, az őőő izé az előtte lévő tantárgyból volt.. Nem jut eszembe a neve :(((

Analóg meg digitális technika. asszem..

[ Szerkesztve ]

(#834) Okica válasza Shodan (#831) üzenetére


Okica
csendes tag

kösziiiiiiiiiiiiiiiiii :R

(#835) adalbert1 válasza Shodan (#831) üzenetére


adalbert1
veterán

Átdobnád nekem is a matekot?
kösz.

(#836) Okica válasza adalbert1 (#835) üzenetére


Okica
csendes tag

kuldom :D

(#837) adalbert1 válasza Okica (#836) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz.
Jó a mailhez kapcsolódó neved. :D

(#838) KrAt


KrAt
veterán

Matek 4 = a valószínüségszámítás és matematikai statisztika? :D Mert ha igen, jöhet nekem is, jövőhét pénteken megyek :D

(#839) adalbert1 válasza KrAt (#838) üzenetére


adalbert1
veterán

Ment!

(#840) KrAt válasza adalbert1 (#839) üzenetére


KrAt
veterán

Megjött, thx :)

(#841) Shodan


Shodan
addikt

Hu de ráharaptatok :), van még egy csomó ilyen urnás lóf@sz amit kidolgoztam, de csak lapon.
Ha van rá igény és lesz időm holnap megpróbálom lefényképezni...mondjuk pont ezek a legkönnyebbek.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#842) Okica válasza adalbert1 (#837) üzenetére


Okica
csendes tag

Örülök, h teccik :C

(#843) adalbert1 válasza Shodan (#841) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a sima visszatevéses és visszatevés nélküli mintavétel, meg feltételes valószínűség nem?
Szerencsére ezek mennek, inkább a könyv későbbi részére kell ráfeküdnöm, de már baromira unom a tanulást, szerintem tolok egy kis lego star warst, vagy lego indiana jonest. :))

Én ma pl. unva a könyvbeli példákat azt számoltam ki (mondjuk már tudtam régebben is az eredményét), hogy ha texas hold'em-ben flopon van egy flush draw-d, akkor mennyi esélyed van ott a flushre, ill, ha nem jött le, akkor turnön mennyi esélyed van még a flush-re.

Valamelyik nap meg a 21-et néztem, ott pedig a Monty Hall paradoxonról volt szó, azt is nekiálltam Bayes tétellel kiszámolni. :)

szerk.: Okica : jó választás volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#844) Shodan válasza adalbert1 (#843) üzenetére


Shodan
addikt

jó film a 21?

mármint flop utánra gondolsz? turn, meg river. már ha a flush draw a 4 lapot jelenti, mert flopon már nincs mit számolni. na mindegy értem mit akarsz, csak én meg nem tudom megfogalmazni :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#845) adalbert1 válasza Shodan (#844) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem tetszett, mondjuk lehetett volna benne több számolgatás. ;]
Las Vegast bármennyi filmben látom mindig képes vagyok ráflashelni... Kevin Spacey is jó volt a filmben.

Ja, arra, hogy ha flopon van flushdrawm, a eseben mennyi annak a valószínűsége hogy turnon vagy riveren lejöjjön a flushöm, b esetben mennyi annak a valószínűsége, hogy riveren lejöjjön, ha turnön nem jött le...
P(A) = 0,3496
P(B) = 0,1956
Mondjuk ez csak egyszerű visszatevés nélküli mintavétel... Ha holnap nem fog semmi eszembe jutni vizsgán, lehet hogy leírok neki pár ilyen szituációt inkább, hátha értékeli. :))
Komolyan mondom, ha csak szerencsejátékos és pokeres példákkal lenne tele a könyv, máris szívesebben olvasnám. :D

szerk.: itt a monty hall paradoxon is, ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#846) pjtr válasza Okica (#842) üzenetére


pjtr
aktív tag

sikerült a vb vizsgád?

Ma voltam adatbázisból, f, és g csoport volt. REmélem sikerült.... KOPPP-KOPPP . viszont a kontrolingom még mindig nincs kijavítva, holnap reggel lejár a jelentkezési határidő, igy nem tok jelentkezni a szombati vizsgára.....

a hejsírási hibákért bocsi, de a bratyóm most 34 éves :C

(#847) -ZSIVÁNY-


-ZSIVÁNY-
újonc

hy!
kontrollingról van valami infótok mostanság,mert semmi frisset nem találtam.
nagyon boldoggá tennétek,ha valamit tudnátok mondani róla. :))

Kitartás!!!

(#848) Okica válasza pjtr (#846) üzenetére


Okica
csendes tag

Igen, sikerült. 3ast kaptam végül. :R

Holnap viszont kontrolling és fő a fejem.
Akinek van hozzá valami azt kérném. nekem nem sok mindenem van.
data.hu/get/316333/kontrolling.rar.html

Adatbázis mennyire volt gáz? Főleg az SQL rész. Abból nagyon kész vagyok és az nélkül karó a vizsga

[ Szerkesztve ]

(#849) -ZSIVÁNY-


-ZSIVÁNY-
újonc

Adatbázisnál én másodjára is csomagküldős feladatot kaptam,valószínűleg ezt szokta adni csak mindig van egy kis csavar benne(más a tábla elnevezése,vagy több oszlop van benn vagy kevesebb, más táblával kell bővíteni)
Az sql olyan sz@r volt mint eddig,3 lekérdezés+ 1 megirt lekérdezés amiről el kellett dönteni,h mit csinál.
sql lekérdezések ha jol emlékszem:
-melyik futár nem dolgozott az tolsó 30 napban?
-Hány csomagot szállítanak ma Budakeszire?
-a 3. nem jut eszembe

Kitartás!!!

(#850) ágica73 válasza orkester (#796) üzenetére


ágica73
újonc

Köszönöm!!!! :R :DD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  GDF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.