Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70876) Bodz válasza monti0222w (#70875) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha már kialakítás. Meze 11 a Fidue helyett? Vagy azt is elvetetted végül?
Esetleg az Audiofly termékei közül valami? Hátha ott akad valami értelmes a monitor szérián kívül. Nemrég vettem egy AF100-at a 160 mellé a Pio DJE-1500 helyett, ami nem élte túl a munkavédelmi bakancsot. Ráléptem... :O

[ Szerkesztve ]

(#71422) Bodz válasza monti0222w (#71418) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lassan már én is erőt vehetnék magamon, lenne mit írni a 3 tagú Audiofly flottámról (AF100, 140, 1120).

(#71420) PR0JECTNR56: Meglepő. :)

Ezt a Piot láttátok már? Egész pofás. Nem vett még senki?

[ Szerkesztve ]

(#71433) Bodz válasza kemcso (#71428) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kapsz egy előzetest, mert már alig bírod. :D

Szóval Audiofly AF1120. 2017-es verzió, nem tudom miben különbözik az elődjétől.

Forrás: Meridian Explorer 2
Alapvetően kiegyenlített (kicsit U, hehe), de egy pici világosság azért jelen van a hangjában. Felbontásban isteni, rengeteg részletet képes szállítani különösebb fülfájás nélkül. Egészen szellős, tere remek, bár azért hallottam már fülestől ennél nagyobbat is. Hülye hasonlat lesz, de kicsit olyan néha mintha minden előtérben lenne, de ez kulturáltan teszi, hatalmas kiemelés nélkül. Szóval a kiegyenlítettség nem párosul unalommal.

Kényelmes. Nekem. Majdnem 100%-ban ugyanaz, mint az AF100 vagy 140, így ilyen téren biztosra mentem. A kábel nem rossz, de a szövettel borított része kissé hajlamos csavarodásra. Az átlagtól hosszabb, 160 centi, ennek én örülök.

Van hozzá 3 pár szilikon, ezek elsőre nem rosszak, de egy idő után felpuhulnak és csúsznak ki a fülemből. Aztán 3 pár tripla szilikon, ez halálos küldetés, az agyamat birizgálják, nem érdekesek. Gondolom mondanom se kell, hogy a 3 pár Comply a tuti kényelemre meg hangra is. :D A hozzá adott tok egész nagy, kényelmesen elfér benne a füles.

[ Szerkesztve ]

(#71529) Bodz válasza s4tch (#71503) üzenetére


Bodz
nagyúr

Forintban? :D

(#71492) monti0222w: Hallanád csak a fül feletti kábelezéssel rendelkezőket... Rögtön megbarátkoznál ezzel a megoldással. Szerencsédre nem járok találkozóra. :D Szerintem piszok jó füles az AF100, 140, 1120.

[ Szerkesztve ]

(#71599) Bodz


Bodz
nagyúr

Utálok mindent... Az új játékommal az AF100 simán kategóriát ugrott hangban, eszméletlenül illik hozzá. Így már nincs szívem telefonnal használni, pedig ez volt az utcai fülesem. :O

(#71606) Bodz válasza monti0222w (#71604) üzenetére


Bodz
nagyúr

sheratan & vicze1
Gondoltam, hogy ez lesz. :)

(#71604) monti0222w: Az AF100 egy kifejetetten meleg, "laid back" hangú füles, ennek minden hátrányával és előnyével. Eddig is jobban szólt a többi cuccról, mint telefonról, de a Da3-ról a legjobb. Szinergia, bla bla, nem csak az ár számít, meg ilyenek. Jót tesz neki a Sabre dac kicsit világosabb, hidegebb hangja. Az idegeimnek mondjuk nem tett jót, hogy nem micro usb, hanem type-c... De sebaj, nézek majd valami kábelt, a gyári rövid.

(#71605) pkaresz: Túl nagy hozzá, meg telefonról nem megy. Legalábbis a sajátomról (M3 Note) nem. Majd kipróbálom mással is.

[ Szerkesztve ]

(#72752) Bodz válasza -FreaK- (#72750) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azt pont nem, de AF100, 140, 1120 van nekem.
A kényelem legalább annyira betalált nála, mint nálam is. Bármeddig a fülemben (6 óra körül van a rekordom) lehetnek a gyártó fülesei.

[ Szerkesztve ]

(#72801) Bodz válasza fericske (#72800) üzenetére


Bodz
nagyúr

AF100-at imádnád hasonló áron, annak kb. semmi középmagas kiemelése sincs.

(#73179) E2E4 válasza #16820480 (#73175) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

ATH-E40 jónak tűnik a moduláris kábelezés miatt, csak sajnos nem headsetes.
Ostry KC06A is egy jó ajánlat, csak az sem mikrofonos, és jelenleg nincs hazai forgalmazásban.
AudioFly AF100C az tűnik ideálisnak, headsetes, és talán meg is állna a fülben. (Itt az ársáv már 40 ezernél van.)
AudioFly AF100C-vel van konkrét felhasználói tapasztalata valakinek?

fericske
Vsd5 is egy jónak tűnő ajánlat, csak sajnos nem headsetes, és hazai forgalmazásban sem elérhető.

Ilyen kategóriájú fülhallgatók (mint pl. az AudioFly AF100C) tapasztalataitok alapján elő szoktak fordulni a hazai Black Friday akció keretén belül?
Milyen hazai beszerzései forrást ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#74185) monti0222w válasza schawo (#74184) üzenetére


monti0222w
addikt

Részemről az Audiófly AF78 ajánlott ebben az ár kategóriában, Bodznak meg jó véleménye van a AF100-ról, illetve az AF 120-ról is. Shure fülesei se rosszak, erről Sheratan tudna nyílatkozni. Az AKG-nak is van pl: az N40 ilyen árban.

(#74816) Bodz


Bodz
nagyúr

Akciós az Audiofly AF100C. Angol és német Amazon.

(#74854) r0b1 válasza Bodz (#74816) üzenetére


r0b1
tag

Ez az AF100 a K3 Prohoz viszonyítva milyen?

(#74863) Bodz válasza r0b1 (#74854) üzenetére


Bodz
nagyúr

Más. Nagyon más. Az AF100 inkább egy sima, melegebb, sötétebb hang. Ha az első "sokkon" túllép az ember (kicsit sok a mély), akkor hamar kiderül, hogy áráért még részletes is, sőt kifejezetten ügyesen, pontosan helyezi el a dolgokat térben. Olyan tök kellemes mindenes, amivel semmi sem bántó vagy zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#75097) r0b1 válasza Bodz (#75096) üzenetére


r0b1
tag

Valyon az összes hasonló kialakítású Audiofly hasonlóan szigetelhet (AF100-180)?

(#75098) Bodz válasza r0b1 (#75097) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak háromról tudok nyilatkozni. AF100 < AF140 kb = AF1120. Gondolom ebben benne van az is, hogy a 100-ban 1 micro driver magában árválkodik.

[ Szerkesztve ]

(#75290) Bodz válasza hezzo (#75284) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szívesen. Örülök hogy bejött az AF100. :)

(#75397) Bodz válasza Kobun1980 (#75389) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az AF100W is fül feletti. Itthon piszok drága, érdemesebb külföldről venni.

(#75578) hezzo válasza Bodz (#75576) üzenetére


hezzo
tag

Bocs, ha már itt tartunk, írnál néhány szót az AF140-ről? Főleg az érdekelne, hogy az AF100-hoz képest milyen. Az nagyon tetszik, szóval kíváncsi vagyok, hogy nagyon más karakter-e a kettő.

(#75595) Bodz válasza hezzo (#75578) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hasonló felfogásban zenél, mint az AF100, szóval a magas tartomány visszafogottabb, nincs középmagas visítás sem. De sokkal tisztábban, részletesebben, jóval nagyobb felbontással teszi. Indokolt az árkülönség. :)
Sokan szeretnek teszteket olvasgatni, ezért linkelek egyet, mert nagyon jól megfogja a srác a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#75613) Bodz válasza Tulku (#75596) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hm, hát a teljes elnémulás nem jó. Tehát nincs ott semmi hallható, az nem jó. Akkor a zenében az 5kHz-es hangok kiesnek? :Y

(#75602) hezzo: Sajnos itthon tényleg nagyon drága. :(

AF100C megint akciós amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#75629) s4tch válasza Bodz (#75620) üzenetére


s4tch
veterán

Én is lőttem belőle egyet a biztonság kedvéért. :D Egyébként az érdem megint a keepa nevű árkövető oldalé: mikor írtál az angol akcióról, láttam az ártörténeten, hogy ez a füles már járt 30 font alatt is, úgyhogy beállítottam rá egy árfigyelőt az európai amazonokra, és már jött is a mail a spanyol akcióról. Piszok jó az az oldal.

Én még nem köszönöm meg a tippet, majd ha jó lesz a hangja. :D

Ja, és ahhoz képest, hogy az N40-en kívül nem hallgatok más fülest, lőttem még egyet, nem csak az AF100c van úton: jön egy Fostex TE05 is. Kíváncsi leszek a hangjára.

(#75851) Bodz válasza Sefter (#75850) üzenetére


Bodz
nagyúr

Annyiért már normális fülest is lehet venni.

(#75847) s4tch: Nekem meg befutott az AF100C. Ki kéne bontani, hogy esetleg a mikis kábeltől mennyire más a hangja... Érdekel ez valakit egyáltalán? Nem erőltetem, ha amúgy senkit, úgysincs sok kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#76013) s4tch válasza SirRasor (#76008) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam van egy Hifiman Re400. Ma még Pesten vagyunk, ha véletlenül te is itt laksz, a Népstadion környékén meg tudom mutatni, aztán rendelsz belőle, ha tetszik. Hoztam egy Audiofly Af100c-t is, ez enyhe V hang, de lehet, hogy jobban tetszene, mint a Hifiman.

(#76326) s4tch


s4tch
veterán

Ma egyedül dolgozós napom volt, az N40 maradt itthon, 3 fülest vittem az irodába. Kb. óránként cseréltem, mindegyik többször a fülemben volt a nap során. Hasonló árkategória mindhárom, és gyökeresen más karakterek. Forrásként az XD05 volt nálam, tidal hifiről ment a zene.

- Hifiman RE400: ezt biztos sokan ismeritek, mint a "kiegyenlített füles" szinonimáját. Gyárilag kaki a kábel, darvinya tett bele egy puha, korrekt drótot, a hangja semmit nem változott. Enyhén mélyhiányos, kristálytiszta, szellős, transzparens hang. Szerintem kívánja a szivacs illesztéket, ezzel képtelen sikítani. (Úgy emlékszem, szilikonnal tud sziszegni, de azzal régen hallottam, nem esküszöm meg rá.) Egyedül ez reagál jól az XD05 bass boost-jára; a másik kettő már eleve boostolt :D Popzenére közepesen jó, viszont a hangszeres muzsikákkal messze ennek van legjobb hangja a 3 közül. Metált is bírja, van némi tere is. Pici, könnyű, kényelmes, könnyen hajtható, nagyon finom hang, ez még a kábelcserét beleszámítva is nagyon megérte a röhejes, 20 dollár körüli akciós árát.

- Audiofly AF100c: erős V, nyugis, lassú, meleg hang. Nagyon kényelmes ez is, mint minden Audiofly, amit eddig hallottam. Tömege gyakorlatilag nincs. A kábel hosszabb az átlagnál, engem kicsit zavar, valakinek lehet, hogy pont ez kell. A tokja világbajnok, masszív, könnyű, elfér benne 4 füles. Vékony a vetőcsöve, úgyhogy ezt csak a gyári, egyébként bőséges illeszték-választékkal tudom használni. (A többi fülesemnek 5mm körüli vetőcsöve van.) Hangra visszatérve, popzenével büntet, gyorsabb zenéknél összezavarodik. Ennél kell legjobban megválogatni, milyen zenét tol bele az ember: klasszikusra, gyorsabb metálra szerintem gyenge, középtempóig popzenére, lassabb rockra, bluesra, jazzre, akusztikus zenékre viszont - nyilván az ár figyelembe vételével - isteni. A sebességet és a sok hangszert nem bírja, viszont szép ennek is a magasa.

- Fostex TE05: cserélhető kábel, fém ház, mágneses kis műbőr doboz, minőségérzetre messze ez a legjobb. Hangban az AF100-hoz hasonlít kicsit, viszont ez csak enyhén mélykiemelt, és nem folyik úgy az alja, mint az AF100-nak. Ennek a csapott magas a hibája: bármelyik után hallgattam a másik kettő közül, ezt kellett legtovább szokni, annyira hiányzott elsőre a csillogás. Viszont a mélye több, mint a RE400-é, és feszesebb, mint az Audiofly-é. Kiemelés itt inkább a mélyközép tartományban jelentkezik. Ennek kell a legtöbb kakaó, bár ezt sem nehéz hajtani. Számomra a 3 közül ez a legtovább hallgatható, ugyanakkor leginkább "semmilyen" hang: 10 perc után megszokom a csapott magasakat, és maradhat akármeddig. Szerintem ez ment a legtöbbet.

Hülyeség sorrendet felállítani, ezért természetesen nem hagyhatom ki. :D
- mély minőség: TE05 > RE400 > AF100
- mély mennyiség: AF100 > TE05 > RE400
- közép: RE400 > TE05 > AF100
- magas: RE400 > AF100 > TE05
- tonalitás az én ízlésem szerint: abszolút hangulat és zene kérdése
- fun factor: AF100 >>> RE400 > TE05
- kényelem: AF100 > RE400 > TE05
- izoláció: csendes az iroda, fogalmam sincs
- minőségérzet: TE05 > AF100 > RE400

Mindegyik nagyjából másban jó és másban pocsék, mint a másik kettő. Ha csak egyet lehetne megtartani az N40 mellé, az a RE400 lenne. Ha csak egyetlen fülesem lehetne, és a 3 közül kéne választani, akkor sorsolnék a TE05 és az AF100 közül.

(#76346) Bodz válasza s4tch (#76345) üzenetére


Bodz
nagyúr

:)) :DDD :DDD :DDD

Ki. Reggel óta megy az Isotek és a Cascade felváltva. Elsőre valóban akadt kellemetlen él (csillogás) valahol magasban, de ez az AF100-nál szintén így volt.

[ Szerkesztve ]

(#76396) s4tch válasza GML (#76395) üzenetére


s4tch
veterán

Ez az, amire nincs recept. Pl nálam az AF100 a nagy szilikonnal vékonyan szól, a kisebbel megjön az alja, a RE400 meg pont fordítva viselkedik. Általában a szivacs fogja meg a magasakat, de erre sincs szabály. Próbálj ki sokat, az egyik csak hozza a kívánt hatást...

(#76664) Bodz


Bodz
nagyúr

Lassú víz... De végül csak összehasonlítottam az AF100-at és a 100C-t. Ugyanolyan a hangjuk. Előbbinek valamivel vastagabb a kábele, aminek külső borítása is kellemesebb, puhább. Érdekes, hogy a 100-hoz L méretű Comply jár, a 100C-hez M.

[ Szerkesztve ]

(#76833) s4tch


s4tch
veterán

@Bodz, talán megvan, miért kedveled tömegközlekedésen az AF100-at. Épp buszon ülök, az itteni zajok elsőre a zene alját tüntetik el. A Trinity Vyrus csöndes környezetben klassz, itt eltűnik a mélye, az AF100 viszont buszon jobb, mint otthon. :D

(#77020) s4tch


s4tch
veterán

Warehouse deal AF100C-re: [link]

(#77029) s4tch válasza Septum15 (#77028) üzenetére


s4tch
veterán

Oops, sorry, én anno szintén a spanyol amazonról vettem az új AF100c-t, meg se néztem, a használtat is küldik-e ide...

(#77468) monti0222w válasza s4tch (#77467) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, nekem is tetszik, és örülök annak is hogy sikerült meg barátkoznom a fülfelet vezetett zsinorozással, meg a behelyezéssel. :K
A hang nekem is tetszik, az esetek nagy többségében én is rock zenét hallgatok, ahhoz nagyon megy, a pop és egyébb diszkós zenék szintén jól hangzanak vele, viszont a tuc-tucra, rap stb, ha hallgatható is vele, de nem ezekhez a stilusokhoz való, ez adódik a bass mennyiségéből fakadó szükőségből, mélység, terjedelem.
Egyébbként elmondható róla hogy mindenevő kis füles, kis fenntartással. :K
Rómából ha vissza jöttem írók róla, addig is gyütöm a vele kapcsolatos infórmációkat, amit megpróbálok nektek leírni.
Szerintem is ajánlható füles azoknak, akik ilyen hangban gondolkodnak. :K
Sajnos nem tudtam az AF100-t rendesen meghallgatni, de ami feltünt az hogy hozza az AF szériára jellemző stílus jegyeket, tér, színpad, a bass. Persze mindez a jó értelemben értem! :)

(#77483) monti0222w válasza Bodz (#77482) üzenetére


monti0222w
addikt

AF100? :D

(#78662) Horvi válasza Bodz (#78661) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ezt jó tudni :DD Még találtam egy ilyet aprón Audiofly AF100c. Úgy tudom neked is van ilyened.

Hello darkness, my old friend...

(#78701) Bodz válasza grizlisandor (#78696) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Audiofly AF100. 1,6 méter a kábel.

(#78984) s4tch válasza Bodz (#78983) üzenetére


s4tch
veterán

Ha olyan, mint az AF100, csak gyorsabb verzióban, akkor szólj, ha eladó lesz. És az a kis hordozó doboz is milyen király már.

(#79725) Adrián0419


Adrián0419
tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata az Oriveti Basic fülhallgatóval, vagy AudioFly AF100-al kapcsolatban?
Kettő közül vacilálok, inkább rockzenét hallgatok. :)

(#79726) kemcso válasza Adrián0419 (#79725) üzenetére


kemcso
Ármester

Kereső, jobb sarok ;) AF100

(#79729) Adrián0419 válasza f4lcon (#79728) üzenetére


Adrián0419
tag

Pedig egy árkategóriában van AF100-al és jobb értékeléseket is kapott..
De ha nem tesztelte senki kicsit félek bevállalni :F

(#79736) Adrián0419 válasza K1LLMy53Lf (#79732) üzenetére


Adrián0419
tag

RHA mélykiemelt lenne? Én nem vettem észre, de akkor ezek szerint mégis igénylem a mélyet.. :DD
Fiio X1 II-vel használtam amúgy, de tényleg lehet nincs viszonyítási alapom, értékelem a segítő szándékod. :)
Volt még egy vSonic-om, az tényleg kiegenylített volt, RHA jobban bejött..
Akkor most már csak az a kérdés a 2 közül melyik közelíti meg jobban az RHA-t.. :D

fericske: nem lehet hogy csak nem járatódott még be? Ha jól tudom idővel egyre szebben kellene szólnia..
Tudom hogy az Audiofly populárisabb márka, csak azt nem értem AF100 miért van annyira lehúzva, Oriveti meg jó kritikát kapott, hallatlanban meg másra nem adhatok csak a véleményekre. :)

(#79745) Bodz válasza Adrián0419 (#79736) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hol van az AF100 annyira lehúzva?

(#79747) Bodz válasza Adrián0419 (#79746) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 100W tesztjeivel ne foglalkozz, az a bt változat.
Semmivel sem rosszabb rockhoz, mint az MA750 volt. :) Nekem még nem tűnt fel, hogy megzavarodna. Az biztos, hogy a mély tartománya nem valami feszes, de ahogy olvasom az Orivetié sem az.
Hanghoz nem kapcsolódik, de azért említést érdemel. Az AF100-nak 160 centis kábele van, amit én imádok, de elképzelhető, hogy alacsonyabb emberek a pokolba kívánják.

[ Szerkesztve ]

(#79753) s4tch válasza Adrián0419 (#79746) üzenetére


s4tch
veterán

"ha túl sok hangot kell kiadnia megzavarodik, pörgősebb rock vagy metálzenéhez gyenge"

Ezt én írtam, és tartom, azzal a pontosítással, hogy a vélemény bejáratás előtt született. Bejáratás után sem lesz egy hipergyors füles, de legalább nem gyenge gyors zenékhez. Az olcsóbb dinamikusak ilyenek, ahogy a többiek írják, vagy néhány armatúra, vagy valami drága dinamikus driver kell ahhoz, hogy sebességben jelentősen gyorsabb fülest kapjunk. Egyébként ez a forráson is múlik: ha telefonról hallgatsz zenét, akkor nem biztos, hogy pont a füles lesz a szűk keresztmetszet. Az AF100 jó cucc az áráért.

Az Orivetit tényleg nem ismeri senki, úgyhogy igazán megvehetnéd.

(#82445) #16820480 válasza atti29 (#82439) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 70k feletti cuccaikat még nem hallottam, de az alsóbb kategóriájúak megmondom őszintén engem nem győztek meg annyira. :B Még egy találkozón próbáltam az AF56-ot, meg még egy másikat (AF78?), amit monti hozott, azok elmentek az akkoriban gyakori akciós árukon. Nem olyan régen vettem egy AF100-at tartaléknak, és amellett, hogy tényleg tök kényelmes, egy brummogós borzalmas basszusbomba, a 0-5e kínai mikrodriveres csoportba tenném a hangját, ha nem láttam volna, hogy 15e körül mérik újonnan. Ráadásul nagyon durván flexel.
De mondjuk kíváncsi lennék, hátha armatúrásban jobbat tudnak csinálni.

Ettől függetlenül persze bekerülhet az összefoglalóba, ha a többségnek tetszik, mert nem az én ízlésemről szól ez a topik.

[ Szerkesztve ]

(#88348) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

2 kérdés:

1. Kéttüskés kábelt tudtok mikrofonos 3.5-es kivitelben?

2. driver flex a következő típusoknál mennyire van jelen?

Fiio FD1 és FH1S
Audiofly AF100C és AF45
Ibasso IT00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.