Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40) zeg


zeg
senior tag

Szerintem a lényeg nem a Ft/GB. Sokkal inkább az adatok biztonsága.Én egyetlen vinyóban sem bízom, főleg nem pata/sata vinyóban. Egy vírus, vagy egy sérult csomagolás elég, hogy az adatokat örökre felejthessem. A márkás tápok is bedögölhetnek, alaplap is elszállhat, vagy a vezérlő IC gondol egyet és ledobja a közepét(maxtor). Vinyó esetén sokkal több rizikó van, a rajta levő adatokat számtalan módon el lehet veszteni a helyreállítás lehetősége nélkül. A cédé hogy mehet tönkre? Ha eltöröm/ szétkarcolom, vagy kémiai úton , de utóbbi egy lassú folyamat. Ha a cd/dvd olvashatatlanná válik, akkor vesztek 700MB/4.7GB adatot. Ha a vinyó, akkor 160GB. Kölcsönadni megint nem lehet, pont emiatt. Én csak olyan cuccokkal töltöm fel a hordozásra tartott vinyómat, melyeknek van számomra elérhető másoltata. Nálam a rendszervinyó is csak átmeneti tároló addig, míg gyorsan ki nem írom az adatokat.
A fontos dolgokat cédén tárolom, illetve manapság DVD lemezen. Nálam 1998 óta 1db cédé ment félig tönkre, az is fél éven belül.(valami noname papírzacsis darab volt, külső széle besárgult szépen, de nagyrészt olvasható). Azóta soha nem írok túl, és mindig szitázott, márkás lemezre írok.

3dfx cuccokat keresek megvételre

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.