Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lavina


lavina
tag

szóval így nézve ugyanannyiba kerül kiírkálni CD-re a dolgokat, mint venni egy vinyót, és elrakni. Márpedig azért a vinyó csak jobb. Akkor miért írunk CD-t archíválási céllal??? :F

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#2) Alvin_ti4200 válasza lavina (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mert a mai vinyóknak az élettartama töredéke a CD-nek, röviden ennyi.

(#3) Goose-T válasza lavina (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

A CD-t könnyebb hordozni. Meg olcsóbb is, ha netalántán valami baja esik. A CD-t nem lehet olyan könnyen törölni, adatbiztosabb. Ha van MP3 discman-ed, akkor nagyon jó dolog a CD. Senki sem szeret a fiókjaiban vinyókat tartani archivált adatoknak.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) Alvin_ti4200 válasza Goose-T (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, én is CD-RW-t használok az mp3 Discman-hez, pont elég az a 700 mega.

(#5) lavina


lavina
tag

Alvin, ezzel nem értek egyet, mondjuk attól függ, mennyit használod...

Goose-T: Igen, én is ilyesmikre gondoltam, de valószínű egy-két dologra átgondolom az archíválási szokásaimat...

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#6) emvy válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem meg nem. Ha nem használod folyamatosan, akkor bőven van annyi, mint egy CD-nek, szerintem; egy átlag CD bír vagy 10 évet, a jó minőségűek kicsit többet. Nem?

while (!sleep) sheep++;

(#7) Flashcash válasza lavina (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Számoljuk ki :)

-Merevlemez 120GB Hitachi /7200rpm,ATA100/ 18.792 Ft 23.490 Ft
196FT/gigabyte

-Primedisc (jó minőségű) CD lemez kb. 130FT/700MB
190FT/gigabyte

-Különböző szitázású RitekG03 DVD lemezek 350FT/db (4,38GB)
80FT/gigabyte

-Márkásabb DVD lemezek 600-800FT/db
136-182FT/gigabyte




[Szerkesztve]

(#8) Gh0sT válasza lavina (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nálam úgy van, hogy csak végső esetben írok CD-t! Pl. ha nincs elég hely a winyómon. Szerintem túl körülményes megírni (ha normálisan akarom). Összeválogatni a szoftvereket, zenéket... sok idő. Folyton cserélgetni a lemezeket. Jobb, ha minden fent van a gépen ami kellhet.
Régebben még írtam ki mindent mint az állat. Van is egy csomó zeném, filmem de ezeket nem hallgatom/nézem mert lusta vagyok előbányászni a katalógusól, hogy melyiken mi van.
Összefoglalva: én csak a legfontosabbakat írom ki
- telepítő CD-k
- egy két játék
- örökzöld filmek és zenék

Szóval nálam a CD a végső megoldás, nem is beszélve arról, hogy egy DVD-re több adat fér. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#9) Gh0sT válasza Flashcash (#7) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ebből is látszik, hogy a DVD a nyerő!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#10) Alvin_ti4200 válasza emvy (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem sokkal többet bír a CD, állítólag 20-30 évet is simán kibírnak a normális minőségűek. A mai vinyók (tisztelet a kivételeknek) meg nagyon gyorsan fel tudják adni a harcot.

(#11) WuDu


WuDu
tag

CD előnyei:
CD könnyebb, egyszerűbb, gyorsabb cserélni, kisebb...
Nem hat rá a mágnesesség, bad sector elég ritka rajta,
könnyebb, kompatibilisebb (SCSI, IDE, PS2, asztali DVD)
Egy CD átlag élettartama ugy 14-16 év ha ritkán használod,
folyamatos használat esetén is kihúzza vagy 10 évig...
Nem szokott eltűnni róla a partíciós tábla...

CD hátrányai:
Kis tárolókapacitás/db, Külön iróegység kell hozzá,
továbbírás esetén kompatibilitási problémák,
könnyű HW hibák (hordozóréteg kopása, beszakadása),
műanyag nagymértékű karcolódása esetén olvashatatlan adatok

Számomra legnagyobb előnye, hogy nem kell 100 Gigát kölcsönadnom,
ha valaki elkér egy progit, hanem csak a megfelelő CDt :)

(#12) kamikaze boci válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez sajnos nincs így (marketing).
A múlt havi (vagy előtti?) Gamer Grabrovatban van néhány szó róla. Már néhány év után is akadnak beolvasási problémák.

Pedig gondolom, hogy PPéter nem gagyira archívál, és megfelelően tárolja a CD-it :P



[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#13) WuDu válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


WuDu
tag

Ha jól emlékszem a szabvány azt írja elő, hogy ideális körülmények között 30 évig kell adatveszteség mentesnek lennie... Arról nem olvastam, hogy mi az ''ideális körülmény'' :D

(#14) KRi2


KRi2
aktív tag

Én pont most gondolkodom hogy a archiv cüdü gyüjteményemet kimentsem valamilyen winyóra (pl.samsung 160gb 5400rpm) ,mert akárhogyis vigyázok az mp3-as lemezeimre ,akármilyen tipusra irom akármilyen lassan ,akkoris kopnak ,és felejtődnek el adatok róla ,szó saját maguktól tönkremennek még a tokban is. Meg mennyivel elegánsabb már hogy egyhelyen van az összes zenéd...
Meg énis kezdek lustulni ,ööszevissza nemlehet kiirni cédére ,mertakkor soha meg nem találom újra mit keresek ,és cimkézni kell őket ,csomó helyet foglalnak.

Persze van pro/kontra cédé ,és vinyóra archiválásban ,kiki döntse hogy mik a fő szempontjai (ár ,megbizhatóság ,hordoz ,kényelem...) ,nálam most jött az idő hogy óckodok a lemezektől. 700mb édeskevés ,a dvd is hamar kinövi magát

||| | || ||||| | ||| ||

(#15) verdant


verdant
csendes tag

Forintban lehet hogy nincs nagy különbség. Azonban az élettertam, és az, hogy egy 120 Gb-os HDD halála esetén egyszerre kb. 170 CD-nyi anyag megy tönkre, mindenképpen a CD mellett szól.

A munkahelyemen én vagyok az Isten. Mindenki tudja, hogy létezem, de még senki sem látott.

(#16) MaUser válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


MaUser
addikt

Ott a pont!:)
Régi:) már legalább egy(!) éves kb. 20x-or írt cd-rw-im használhatatlanok. Ismerősöm film gyűjteményéből csak minden 3. lejátszható sima cd-r lemezről, pedig azok sem öregebbek három évnél és ráadásul nem tesco-s lemezen vannak. A gyári talán kibír x évet, de a gyakran használt /olvasott/ biztosan nem. A legidegesítőbb, hogy a gyári dvd filmek kisebb karcolásoktól is tönkremennek. :( Nem értem miért nem volt jó a caddy-s rendszer. Érdekes módon kocsiban három évig vergődő md-im még mindíg tökéletesek, de a cd-k....:(

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#17) Flashcash válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem 8 év óta vannak cd-im a legkülönbözőbb márkák, eddig összesen 1 cd lemezemen lettek olvashatatlan fájlok.

(#18) kamikaze boci válasza Flashcash (#17) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ezalatt azt értem, hogy a beolvasás az évek múlásával egyre nehézkesebb (vagyis nem egyik pillanatról a másikra tűnnek el az adatok).
Ha audió cd-id vannak, azoknál nem veszed annyira észre, mert a jobb cd lejátszók két pitből is kikövetkeztetik, hogy milyen számot kell lejátszaniuk (na ez vicc, de tény, hogy a jobb asztali cd-k hibajavító algoritmusa simán ellensúlyozza a gyengébb beolvashatóságot). Gyári cd-nél amúgyis jobb a helyzet (felteszem a nyolc éves cd-id nem írt cd-k :P )

egyéb állatfajták

(#19) emvy válasza kamikaze boci (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg CD-audionál nem számít a pithiba, ha asztali CD-játszón hallgatod, mert interpolál (a CD-ROM kattan egyet).

while (!sleep) sheep++;

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Utálom az írható CD-t.Sokkal megbízhatatlanabb mint egy vinyó.Sok 3éve írt CD-met nem lehet visszaolvasni már.Pedig tokban vannak tárolva,fénymentes helyen.Plusz keresgetni,hogy melyiken mi van,stb..
Persze 260GB vinyóval könnyű mindent HDD-n tárolni :)

(#21) _Volkovy_ válasza verdant (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ugye az embernek minden nap elszállnak 120gigás HDD-i..

(#22) kamikaze boci válasza emvy (#19) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ha kattan, akkor már nem interpolál, de igaz, amit mondasz :)
Az interpoláció a kisebb beolvasási hibákat javítja.

egyéb állatfajták

(#23) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát ha megnézed, manapság sokkal több HDD megy tönkre, mint mondjuk 4-5 éve.

(#24) burgatshow


burgatshow
veterán

A cd úgyis elöbb megy tönkre fizikai sérülésben, mint kémiai úton! :D
Bye

(#25) -Atis- válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


-Atis-
tag

Ugye az embernek minden nap elszállnak 120gigás HDD-i...

Csak egyszer - de azt megérzed... Tapasztalatból beszélek.

[Szerkesztve]

(#26) _Volkovy_ válasza -Atis- (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én nem,mert nincs 120-asom :P

(#27) VladimirR válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mint mindenki te is megfeledkezel arrol, hogy itt archivalasrol van szo, tehat nem porog egesz nap a vinyo!

egyszer felmasolod es elrakod a fiokba

bar nem ertek tulzottan hozza, de gondolom a vinyok elettartamat is a megtett fordilatok szamaval jelzik elore: tehat ha a vinyo a fiokban all elallhat jo par evtizedet

mindamellett nagy (>TB) mennyisegu adatnal a tarolas sem utolszo szempont, mert ugye konnyebb helyet talalni egy db 120-as vinyonak mint ~170 db cd-r -nek

(#28) Den válasza VladimirR (#27) üzenetére


Den
veterán

csak ott a gond, hogy sérülésnél az ember egy cd-ny, egy dvd-nyi adatot bukik, vagy mind a 120 gigát.

www.simson4t.hu

(#29) zsiga667


zsiga667
addikt

Tökmindegy hogy min tárolod, az a lényeg, hogy néhány évente csinálj róla másolatot. Ebből a szempontból jobb a HDD, mert azt el lehet utána adni, a ''használt'' CD-R-t meg nem igazán. Meg ugye a winyó mellett szól a RAID mirroring is... Igaz, hogy kicsit drágább, de akkor is jobban megéri a winyó. Ha meg az ár számít, akkor csakis DVD. Tehát a CD-t felejtsétek el... Ez van.

(#30) Den válasza zsiga667 (#29) üzenetére


Den
veterán

hm, képzelem milyen hatalmas összeget fog érni, egy ma 17-ezer forintos vinyó, 5 év mulva a terabájtos vinyók korában, pláne a pata interfészesek :)

www.simson4t.hu

(#31) VladimirR válasza Den (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mit ertesz serules alatt?

logikai dolgoknal meg mentheto a dolog (pl. elszallt particios tablat vissza lehet meg hozni)

fizikai gondoknak meg vannak elojelei (hangok, sebessegcsokkenes)

bad sector-tol meg nem szall el mind


masfelol megkozelitve: a fiok (szivaccsal belet, alufoliaval szigetelt) aljan milyen serules eri a vinyot, ami az osszes adat azonnali halalat okozza?

(#32) VladimirR válasza zsiga667 (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Ha meg az ár számít, akkor csakis DVD.'' mert ugye a dvd iro ingyen van

(#33) Szeke


Szeke
senior tag

Mai vinyóárak mellett szerintem is fölösleges CD-re írni. 170 cd átláthatatlan, tárolása körülményes. Vinyó meg a fiókban szépen eléldegél. És így sokkal tovább megőrzi az adat a frissességét. Nem hinném, hogy olyan túlságosan gyakran mennének tönkre olyan vinyók, amik nem mennek egész nap....
Ha tönkremegy a vinyó elszáll minden róla
De mitől menne tönkre ha áll a fiókban? És mitől menne tönkre a cd, ha csak a tokban áll? Ha lerakunk egymás mellé a fiókba egy cdt és egy vinyót, aztán 15 év múlva elővesszük, van egy fogadásom, hogy a vinyó inkább fog működni.
Vinyó hordozhatóbb, gyorsabb, kisebb, árban meg ugyanott van.
Megj: nekem is van kb 250 cdm itt a polcon. De csak porosodnak...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#34) Den válasza VladimirR (#31) üzenetére


Den
veterán

pf, bármi. Részletkérdés. _HA_ tönkremegy, mindent bux. ezért lenne időszerű végre az új cserélhető lemezes tárolók megjelenése, erről már többször vitatkoztam blue ray disk és hasonlk kapcsán, mikor egyesek azt mondták hogy semmi szükség rá. Pedig egy negyven gigás lemezből három kéne egy 120-as vinyóhoz, és a biztonság kedvéért kétszer archválva is csak 6 lemez. Az archiváló eszközök nem tartanak lépést a vinchesterek fejlődésével, pedig most jobban kéne mint bármikor, mert a vincseszterek egyre megbízhatatlanabak, költségcsökkenés és technológiai okok miatt is. Pl a mai hordozóréteg annyira vékony, hogy egy (általam elég pontosan nem ismert) fizikai jelenség miatt fokozatosan elveszti a mágnesességét, tehát a fiókba rakott vinyó sem tuti.

www.simson4t.hu

(#35) Walentino


Walentino
csendes tag

Sziasztok!
Sztem a legjobb koltseg-megbizhatosai mutatoju archiválás egy nagy RAID tomb Raid5-be kotve, mondjuk 8 winchesterrel, (4 PATA + 4 SATA), de + IDE vezerolo kartyat is tehetsz bele (HPT370, vagy ilyesmi), egy integralt via alaplap is elviszi, keveset fogyaszt + szol, ha elromlik valamelyik lemez.
ebbol 2TB kijon siman, es ekkor mar eleg jo is az ara.
En nemsokara egy raid 1-es konfigot fogok csinalni otthonsa 2 80 GB-os lemezzel.

Persze Linux hajtja az egeszet:)



[Szerkesztve]

(#36) VladimirR válasza Den (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt a blue ray dolgot nem ismerem, de tenyleg jo lenne mar egy elerheto aod pl a maga 20 gb-javal mar hasznalhato lenne

en nem mondom egyebkent hogy a vinyo tokewletes archivalasra, de szvsz ez a ''legkisebb rossz''

(#37) Flashcash válasza Szeke (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ilyen dolgokkal kár foglalkozni hogy mi lesz ha 15 év múlva előveszed a cd-t vagy a vinyót.
15 év múlva már pata csatlakozó sem lesz az alaplapodon, a cd lemezeidet meg már rég átarchiváltad valamilyen 25-150GB-os írható lemezre.

(#38) ptiboy válasza Flashcash (#37) üzenetére


ptiboy
senior tag

és persze nem kell 25percet várnod egy ujrairható ''cd'' elkészülésére!

:)

(#39) Den válasza ptiboy (#38) üzenetére


Den
veterán

25 perc???

www.simson4t.hu

(#40) zeg


zeg
senior tag

Szerintem a lényeg nem a Ft/GB. Sokkal inkább az adatok biztonsága.Én egyetlen vinyóban sem bízom, főleg nem pata/sata vinyóban. Egy vírus, vagy egy sérult csomagolás elég, hogy az adatokat örökre felejthessem. A márkás tápok is bedögölhetnek, alaplap is elszállhat, vagy a vezérlő IC gondol egyet és ledobja a közepét(maxtor). Vinyó esetén sokkal több rizikó van, a rajta levő adatokat számtalan módon el lehet veszteni a helyreállítás lehetősége nélkül. A cédé hogy mehet tönkre? Ha eltöröm/ szétkarcolom, vagy kémiai úton , de utóbbi egy lassú folyamat. Ha a cd/dvd olvashatatlanná válik, akkor vesztek 700MB/4.7GB adatot. Ha a vinyó, akkor 160GB. Kölcsönadni megint nem lehet, pont emiatt. Én csak olyan cuccokkal töltöm fel a hordozásra tartott vinyómat, melyeknek van számomra elérhető másoltata. Nálam a rendszervinyó is csak átmeneti tároló addig, míg gyorsan ki nem írom az adatokat.
A fontos dolgokat cédén tárolom, illetve manapság DVD lemezen. Nálam 1998 óta 1db cédé ment félig tönkre, az is fél éven belül.(valami noname papírzacsis darab volt, külső széle besárgult szépen, de nagyrészt olvasható). Azóta soha nem írok túl, és mindig szitázott, márkás lemezre írok.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#41) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

Sziasztok!
Az archiválás nálam sohasem jelent egyszerre 120 Gigát ezért eszembe sem jutna HDD-t venni erre a célra. Egy ilyen alkalommal (főleg mivel sem a játékok sem a driverek nem fognak tizenöt év múlva kelleni) veszek 1-2 CD-t, max 3-400 ft.-ért, esetleg a driver frissítések miatt CDRW-t. Ritka alkalom, ha kell driver Pentium I-hez, de a 6-8 éve írt TDK lemezek még ma is olvashatóak.
Ezzel szemben HDD-ből a 2002/2003-as év a környezetemben (és sajnos nálam is) siralmas volt. Persze ebben benne van az is, hogy Maxtor volt a legtöbb helyen (ami úgy látszik könnyen feladja), de szerintem most kezdjük meginni az olcsó húsnak azt a bizonyos híg levét.
Ugyanez a jelenség a ''hengeres'' CD-vel. 100 db-ból 4-5 nem volt olvasható 3 hónap után. Azóta vagy ''márkás'' (Philips, TDK, Sony, stb.) CD-t veszek, vagy semmilyet.
Buktam már el HDD miatt 60-80 Giga anyagot (a meghajtó benne volt a gépben, de nem volt bekötve, így elhasználódnia sem szabadott volna), CD-n max 700 Mb-ot tudnék, amit könnyebben pótolok.

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

(#42) modder


modder
aktív tag

szerintem vinyó is lehet ugyanúgy hosszú élettartamú:
1. és legfontosabb a megfelelő, jól bevált gyártó jól bevált szériájának kiválasztása, amelyel kevés embernek volt broblémája.
2. jó hűtés. hűteni kell a vinyót.
3. jó táp.
4. nem kibe szerelgetni, eldönteni, leejteni. működés közben nem mozgatni a házat.
5. megfelelő fájlrendszer kiválasztása: szerintem valamely Linuxos.
6. kíméletes használat: nem kell róla egyszerre filmet néni, írni rá stb.
persze minden az első pontnál dől el.

vagy nem így van? :F

(#43) modder


modder
aktív tag

vagy DVD. (száraz hűvös helyen tárolva)
vigyázni kell rá, óvni a karcolásoktól. esetleg a cd tálcát is kilehet ragaszgatni posztóval :))

(#44) zeg válasza modder (#43) üzenetére


zeg
senior tag

...vagy esteleg nem 52* lg/sony cédérobbantót kellene használni, meg százéves lepusztult cédéolvasókat. Nem tudom, másnak mitől karcolódnak a lemezei, de nálam egyetlen cédé sem karcolódott(szabad szemmel látható) meg. Ezért is ritkán adok kölcsön, mert ha valaki esküszik az öreg vackára, akkor úgy sem tudom meggyőzni, hogy a szemétbe kellene dobni azt, használat helyett.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#45) hungeek


hungeek
senior tag

1ÉRTELMŰEN a DVD a legköltséghatékonyabb... flashcash már kifejtette... én is ezért döntöttem a dvd-r mellett még augusztusban... az egyetlen félelmem (erről van is valahol egy paratopikom) hogy elszállnak egy ''szép'' nap a dolgok a cd-kről/dvd-kről... akkor kitépem az összes hajam és a monitoromon verem szét az agyamat is...

meg amúgy is: milyen felemelő érzés ez a kurva sok optikai tároló a szobában? nekem irtóra tetszik hogy ahova csak nézek cd-k és dvd-k :))

(#46) hungeek válasza Flashcash (#37) üzenetére


hungeek
senior tag

arra kiváncsi leszek hogy én pl mikor fogom magamat rávenni arra hogy mintegy terányi cd/dvd-t átarchiváljak :DD

(#47) szoto


szoto
csendes tag

Én vinyó párti vagyok inkább. Elegem van a cd-kből. Kiirom, másnap előveszem és rossz a cd, a vinyóról persze meg már letöröltem. Ezentúl ellenőrizzek le minden cd-t? kinek van erre ideje. Ha adat tárolásról van szó, akkor nagyon nincs hajtva a vinyó, esetleg ha tönkremegy, több mint valószínű, hogy az elektronika szállt el, cserélése után az adat meg lesz, de mivan a cd-vel ha rossz a cd akkor kész vége. Hátrány (kinek hogy) az az hogy nem lehet kölcsön adni, de megjegyezném, hogy a kölcsön adott cd-knek csak fele ha visszakerült hozzám.

(#48) Flashcash válasza hungeek (#46) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Minél nagyobb adatmennyiségről van szó, annál hamarabb.
Ha valóban 1 Terányi cuccod van, akkor az gondolom helyet is foglal, azért ugyanez az adatmennyiség 15-20db vékonytokos jövőbeli ??-Ray lemezen elegánsabban mutat. :)

Én is amit tudok átteszem vékonytokos DVD-re, mert könnyebb elhelyezni, igaz jóval kevesebb cuccom van.

###
szoto, ezek a kiírom holnapra elveszik az adat a cd-ről történetek mindig hihetetlenek a számomra, ahogy már írtam 8 év alatt 1cd-n keletkezett nekem néhány olvashatatlan fájl.

Igaz max. 16X-os sebességgel írok, jó minőségű lemezekre.

[Szerkesztve]

(#49) hungeek válasza Flashcash (#48) üzenetére


hungeek
senior tag

igen ez igaz, de megőszülök míg átarchiválok ennyi data-t... nem is beszélve hogy kicsit idegölő: beteszcd,másol,kiveszcd,beteszcd........ és ezt jó soxor el kell játszani :) így is gyatyám rámegy az archiválásra... dehát valaki cigizik, drogozik... én legalább nem ezeket csinálom csak mániákusan gyűjtöm a filmeket,mp3akat :) )...



[Szerkesztve]

(#50) Flashcash válasza hungeek (#49) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Megmondom neked az árát előre.
15 év múlva majd kb. 500FT és 1500FT között lehet kapni azt az írható lemezt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.